پاسخ های درخور به پرسش های پر ابهام هفته نامه تجارت فردا

متن کامل این گفت وگو که در تازه ترین شماره هفته نامه تجارت فردا منتشر شده ، به شرح زیر است:
درحال حاضر مرتب اخباری در مورد بازداشت مدیران دولت آقای احمدی نژاد منتشر می‌شود فارغ از اینکه خبر بازداشت آقای ملک زاده و زریبافان تکذیب شده است اما در حال حاضر آقای بقایی در زندان هستند و آقای اژه‌ای از تشکیل پرونده زمین خواری آقای کامران دانشجو خبر داده‌اند شما در این مورد چه تحلیلی دارید ؟
خودتان می فرمایید تکذیب شده است و معنی آن این است که اخبار دروغ در باره آقای احمدی نژاد زیاد منتشر می شود. علاوه بر این توجه داشته باشید که کار دستگاه قضایی مبتنی بر بازداشت ، محاکمه و محکومیت یا تبرئه افراد است. قانون آیین دادرسی و قانون مجازات اسلامی و سایر قوانین مرتبط نظیر قانون “احترام به آزادی‌های مشروع و حفظ حقوق شهروندی” وضع شده است تا هرگونه رفتاری در دستگاه قضایی له یا علیه افراد، بر طبق قانون انجام شود. من هر چه مطالعه کردم در هیچ کجای قانون ندیدم که می‌شود یک نفر را به اتهامی نامعلوم دستگیر و برای او قرار بازداشت یک ماهه، آن هم در ماه مبارک رمضان صادر کرد ، نام او را بر خلاف قانون و تصریحات رهبر معظم انقلاب در اختیار رسانه‌ها قرار داد و پیش از اثبات هرگونه جرمی آبروی او را برد، اعضای خانواده و فرزندانش از خوف هجوم ماموران، تا آنجا وحشت زده شوند که راهی بیمارستان شوند، اتاق خانه و کل ساختمان محل کار او را پلمب کنند و هرچه از کتاب و سی دی و یادداشت و غیره در دسترسشان باشد با خود ببرند. به اعتقاد بنده، رفتار صورت گرفته با آقای بقایی، قابل دفاع نیست. اگر اتهام دقیق و درستی متوجه او باشد، چه ضرورتی دارد که محل کار وزندگی‌اش ، برای یافتن نشانه‌ایی از یک جرم اینطور مورد هجوم قرار گیرد؟ رفتارها نباید به گونه‌ای باشد که شائبه اصل بودن مجرمیت افراد بوجود آید.
*یعنی براین باور هستید که این پرونده‌ها به صورت سیاسی دنبال می‌شود و این افراد جرمی مرتکب نشده‌اند؟
من نمی‌توانم یک ادعای کلی در این خصوص داشته باشم اما رفتار دستگاه قضایی نباید به گونه‌ای باشد که افکار عمومی تلقی سیاسی بودن از آن بکند. افرادی که اسم بردید، می‌توانند در برابر هرگونه اتهامی از خودشان دفاع کنند و من وکیل مدافع آنها نیستم. از دستگاه قضایی انتظار می رود که قانون را به طور مساوی و برای همه در نظر بگیرد. این یک رفتار متناقض و غیرمنصفانه است که سخنگوی قوه قضاییه یک متهم اصلی فتنه را که آزاد است ، م-ه خطاب کند و نام و مشخصات فرد دیگری را که هنوز اتهام روشنی متوجه او نیست و در زندان به سر می‌برد و نمی تواند از خودش دفاع کند، در اختیار رسانه‌ها قرار دهد.
*شما در سخنانی بعد از بازداشت اقای بقایی تاکید کردید گاهی جای شاکی و متهم عوض می‌شود. به طور دقیق منظورتان چه بود؟
این یک بحث کلی بود اما در پرونده مربوط به صندوق شهید رجایی، آقای بقایی در موضع شاکی قرار دارد زیرا برخی صاحب منصبان در دولت یازدهم، صندوق شهید رجایی را با زیرپا گذاشتن اساسنامه این صندوق، مصادره کرده‌اند و آقای بقایی به عنوان رئیس هیات مدیره این صندوق از افراد مزبور شکایت کرده است. او شاکی است و اکنون به عنوان متهم در زندان به سر می‌برد و افراد دیگری که متهم هستند ، مورد بازخواست قرار نمی‌گیرند!
* قوه قضاییه که همواره در طول هشت سال دوره آقای احمدی نژاد با دولت ایشان همراهی لازم را داشت، به نظر شما چرا باید در حال حاضر برای معاونان دولت احمدی نژاد به قولی شمشیر را از رو ببندد؟ شما شاهد هستید که قبل از بازداشت آقای رحیمی، آقای نادران از ایشان به عنوان عامل موثر در حلقه فساد خیابان فاطمی نام بردند؟
لطفا سئوال خودتان را یک بار دیگر مرور کنید. به نظر می‌رسد این سئوال از سوی کسی طراحی شده که با تحولات دو سه سال آخر دولت قبل، کاملا بیگانه است. القاء اطلاعات غلط به جامعه، آن هم از سوی یک رسانه ارتباط جمعی، بسیار نکوهیده و مذموم است. لطفا بفرمایید طی سالهای پس از انقلاب در کدام دولت ، مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور را به یک اتهام واهی و غیرمستند و غیرمستدل محکوم و زندانی کردند؟ چگونه می‌توان این رفتار را نشانه همراهی دستگاه قضایی با دولت قبل تلقی کرد؟ در کدام دولت‌، دستگاه قضایی وزارت امور خارجه را تحت فشار قرار می‌دهد تا معاون وزیر امور خارجه از سمتش استفعا دهد و سپس او را دستگیر و زندانی می‌کنند و بعد بیگناهی او اثبات و از اتهامات تبرئه می‌شود و آب از آب هم تکان نمی‌خورد! لطفا بفرمایید از کجای این رفتار می شود همراهی دستگاه قضایی با دولت را استنباط کرد؟ به شما توصیه می‌کنم در طرح سئوال جانب انصاف را رعایت کنید.
*به نظر می‌رسد که این تحلیلتان از رویکردی متناقض نشات می‌گیرد زیرا تا زمانی که قوه قضاییه با شما همراهی داشته باشد خوب است در غیراینصورت سیاسی عمل می‌کند؟
با توضیحاتی که دادم برای این سئوال پاسخی وجود ندارد.
*اگر قرار بود که رویکرد قوه قضاییه کاملا سیاسی باشد پس باید برای بسیاری از مدیران دولت اصلاحات هم پرونده‌سازی می‌کرد در حالیکه چنین موضوعی اتفاق نیفتاد؟ فارغ از حوادث بعد از انتخابات پرونده‌ای علیه مدیران دولت اصلاحات تشکیل نشد؟
منطق مطرح شده در سئوال شما برای سیاسی تلقی کردن رفتار دستگاه قضایی علیه دولت قبل کفایت می کند. به یاد بیاورید که در دولت قبل ، سفره از زیر پای جماعتی خاص و فربه که زیر عناوین پر طمطراق اصلاح طلبی و اصول گرایی گردهم آمده بودند و مردم را به هیچ انگاشته و خود را مالک و صاحب کشور تلقی می کردند، جمع‌آوری شد و به رغم همه کارشکنی‌ها و سنگ‌اندازی‌ها از سوی این جماعت زیاده‌خواه، تلاش شد تا خوان نعمت کشور ، زیرپای مردمی گسترده شود که پیش از آن، هیچگاه برای نشستن بر سر این سفره دعوت نشده بودند. من بر خلاف شما اصلا انتظار نداشته و ندارم که دستگاه قضایی علیه دیگران حتی دشمنان این آب و خاک پرونده‌سازی کند زیرا چنین کاری را از اساس غلط و خلاف شرع می‌دانم.
شما باید این نکته را به درستی درک کنید که هرگاه در این کشور ، سیاست هایی در جهت تقویت بنیه مالی و اقتصادی مردم وبویژه طبقات محروم و ضعیف جامعه ، به اجرا در آمده است، همه تلاشهای دشمن و عوامل داخلی او به کار افتاده است تا مانع از تداوم این سیاست ها شود و آنها را عقیم و ابتر کند. طرح هایی مانند مسکن مهر، هدفمند کردن یارانه ها ، توزیع سهام عدالت و طرح های زودبازده و عموم جهت گیری های دولت قبل ، همین هدف متعالی را دنبال می کرد اما در مقابل شاهد حجم وسیعی از تبلیغات مسموم و انتشار اخبار و اطلاعات خلاف واقع علیه این سیاست ها هستیم تا فرصت توانمند سازی مالی و اقتصادی از مردم سلب شود.

*اتفاقاتی از این دست در حالی رخ داد که آقای احمدی‌نژاد همواه بر پاکدستی مدیران خود تاکید داشتند همچنانکه آقای رحیمی را خط قرمز کابینه برمی‌شمردند اما بعد از بازداشت آقای رحیمی از کلیه اقدامات ایشان اعلام برائت کردند که موجب واکنش رحیمی شد و آقای رحیمی آقای احمدی‌نژاد را مسبب این اتفاقات اعلام کردند؟علت این چرخش ناگهانی چیست؟
ما همچنان بر پاک دستی دولتهای نهم و دهم تاکید و اصرار می‌ورزیم زیرا عمیقا به آن اعتقاد داریم. موضوع اتهامی آقای رحیمی هیچ ارتباطی با دولت قبل ندارد. لطفا مراقب القائات نادرست خودتان در سئوال مطروحه باشید زیرا آقای احمدی نژاد هیچگاه از آقای رحیمی به عنوان خط قرمز نام نبرده است. البته توجه داشته باشید که برخورد صورت گرفته با آقای رحیمی بیش از هرچیز منعکس کننده یک رویکرد کاملا سیاسی است زیرا آمران اصلی در پرداخت پول از سوی آقای رحیمی و دریافت‌کنندگان پولها یعنی نامزدهای نمایندگی مجلس کاملا آزاد هستند و مورد بازخواست و محاکمه قرار نگرفته‌اند!! آشکارا چنین به نظر می‌رسد که آقای رحیمی تقاص عدم متابعت از یاران قدیم خود را پس می‌دهد.
*اتفاقا من هم به شما توصیه می‌کنم که اخبار را بار دیگر مرور کنید. آقای احمدی‌نژاد در آبان ماه سال ۹۰ با بیان اینکه کابینه من از جمله آقای رحیمی و مشایی خط قرمز من هستند. در دیدار با برخی اعضای ستاد انتخاباتی‌ خود در سال‌های ۸۴ و ۸۸ در مورد اتهامات محمدرضا رحیمی گفته بودند که دو سال است که رییس قوه قضاییه معاون اول دولت را متهم به فساد اقتصادی کرده است ولی نمی‌توانند این اتهام را ثابت کنند. من به رهبری هم گفته‌ام که اگر ثابت شود که رحیمی حتی یک ریال هم اختلاس کرده من به تلویزیون آمده و ضمن عذرخواهی اعلام می‌کنم که شایستگی این سمت را ندارم. حتی اگر شما بخواهید حمایت همه‌جانبه آقای احمدی‌نژاد را از آقای رحیمی انکار کنید این موضوع از حافظه مردم پاک نمی‌شود.در این مورد چه نظری دارید؟
شما همچنان به القائات نادرست خود ادامه می دهید. آقای احمدی نژاد هیچگاه نگفتند که رحیمی و مشایی خط قرمز هستند. گفتند که کابینه خط قرمز است و این جمله با آنچه شما در صدد القاء آن هستید تفاوت دارد. اتهام آقای رحیمی مربوط به دوران فعالیت ایشان در دولت دهم و در جایگاه معاون اولی نیست و به رغم همه تلاشهای صورت گرفته برای مرتبط کردن اتهام وی با دولت قبل ، این یک امر کاملا واضح است که اتهامات آقای رحیمی هیچ ارتباطی با دولت قبل نداشته است و همانطور که دکتر احمدی نژاد گفتند آقای رحیمی حتی یک ریال در سمت معاون اولی رئیس جمهور اختلاس نکرده و در حکم قضایی صادره نیز چنین اتهامی متوجه ایشان نشده است. شما حق ندارید از رهگذر شبهه افکنی و قاطی کردن مسائل با هم ، بر “حقیقت” ، لباس باطل بپوشانید.

*به نظر شما اگر بعد از مدتی اتهامات بقایی هم ثابت شود اقای احمدی نژاد با وجود نامه حمایتی، پشت بقایی را خالی می‌کند؟
شما توجه داشته باشید که به عنوان یک رسانه ارتباط جمعی در جایگاه وکیل مدافع مردم قرار دارید و همواره باید خیر و نیکی را به جامعه تزریق کنید و از بدخواهی و بددلی و بداندیشی نسبت به دیگران اجتناب ورزید. رسانه باید منادی و خواستار آزادی باشد نه پی جوی بازداشت و زندانی شدن انسانها!. دستگاه قضایی هنوز اتهام مشخصی را متوجه آقای بقایی نکرده است و شما باید مدافع اصل برائت باشید و آقای بقایی را تا وقتی جرمی علیه او به اثبات نرسیده است، بیگناه بدانید. متاسفانه چنین به نظر می‌رسد که شما برای محکومیت آقای بقایی لحظه شماری می‌کنید؟! دکتر احمدی نژاد پای حق و عدالت ایستاده است و هرگز پشت کسی را که در حق او رفتار ظالمانه ای صورت گرفته ، خالی نکرده و نمی‌کند. نگران رسانه شما و دست اندرکاران آن هستم که در روز واپسین در قبال القائات غلط به افکار عمومی چه پاسخی خواهند داشت.
*اتفاقا ما هم انتظار داشتیم که آقای احمدی‌نژاد پشت آقای رحیمی را خالی نکند اما این اتفاق افتاد. در ضمن رسانه‌ها برای محکومیت آقای بقایی لحظه شماری نمی‌کنند.با این حال منتظر واکنش آقای احمدی نژاد هستند به نظر من شما در حال حاضر در جایگاه متهم کردن رسانه‌ها قرار گرفتید و همچون سایرین می‌خواهید رسانه را مرغ عروسی و عزا بکنید. در این مورد چه ارزیابی دارید.
برخلاف نظر شما ، نامه آقای احمدی نژاد به نشانه خالی کردن پشت آقای رحیمی نبود بلکه خالی کردن زیرپای کسانی بود که مجدانه تلاش می کردند تا به ناحق ، اتهامات منسوبه به آقای رحیمی را به دولت دهم مرتبط کنند. دقت و خبرویت زیادی لازم نبود تا رسانه ها متوجه شوند که محتوای نامه آقای احمدی نژاد در مورد حکم قضایی صادره علیه آقای رحیمی ، کاملا روشنگرانه و آگاهی بخش است. من از رسانه هایی که برای فهم و درک حقایق از خود هوشمندی و فراست نشان می دهند تمجید می کنم اما رسانه ای که خواسته یا ناخواسته به ابزاری در توجیه ظلم و بی عدالتی تبدیل شده باشد، قابل دفاع نیست و شان و منزلت خود را تا حد مرغ عزا و عروسی تنزل می دهد.
*به نظر شما دلیل وجود فساد گسترده در دولتی که خود پرچمدار پاکدستی می‌دانست، چیست؟ آیا این فساد به دلیل فقدان نظارت رخ داده است یا اینکه عوامل دیگری تاثیرگذار بوده‌اند؟
دولت‌های نهم و دهم پاک‌دست‌ترین دولت‌های پس از انقلاب بوده و هستند. برخلاف ادعای شما، در این دو دولت هیچ فساد قابل توجهی وجود نداشته است. متاسفم که شما را تا این حد تحت تاثیر تبلیغات مسموم سیاسی و رسانه‌ای می‌بینم. سخنان شیمون پرز رئیس رژیم صهیونیستی در مهرماه ۱۳۸۹ را به شما یادآور می‌شوم که گفته بود” احمدی‌نژاد به قهرمان فرهنگی مردم ایران تبدیل شده است و ما باید کاری کنیم که همکاری با او به ننگ تبدیل شود” و از همان زمان به بعد است که دست‌های پیدا و پنهان نظام سلطه در داخل ایران به کار افتادند تا این هدف را محقق کند. لطفا کمی به هوش باشید.
*به نظر من لازم نیست تا دست‌های سلطه را عامل این حوادث معرفی کنید. از گم‌شدن دکل نفتی تا فروختن باند فرودگاه و اختلاس‌های افسانه‌ای همه در دولت آقای احمدی‌نژاد رخ داده است که در تاریخ کشور بی‌نظیر بوده است. با این حال شما همچنان از پاک دستی دولت دفاع می‌کنید به نظر من بهتر است در این مورد تجدیدنظر کنید؟
انتظار داشتم که با شما در جایگاه نماینده یک رسانه فرهیخته سیاسی و اجتماعی گفت و گو کنم و در آن صورت ، آموخته های حرفه ای به شما دیکته می کرد که به عنوان روزنامه نگار و رسانه ، حق ندارید به قضاوت درباره مسائل مختلف ، آن هم قضاوت های عجولانه بپردازید، بلکه باید اجازه دهید تا مخاطب خودش قضاوت کند. سرمقاله تنها جایی است که روزنامه حق قضاوت دارد اما اگر چنین رویکردی را در انتشار خبرها و مصاحبه ها و گفت و گوهایتان در پیش بگیرید ، آشکارا به شعور مخاطبان تان توهین کرده اید. در تمام این مصاحبه ، شما به طور واضح خودتان را در موضع قضاوت قرار داده اید و بازهم انتظار دارید که در عزا و عروسی مورد تمجید و ستایش قرار بگیرید.
وقتی از گم شدن دکل نفتی سخن به میان می آورید نشان می دهید که تبلیغاتچی های حرفه ای تا چه میزان ذهن شما را دست کاری کرده اند. لطفا از خودتان سوال کنید که مگر دکل نفتی یک شی گم شدنی است؟ در دولت آقای احمدی نژاد هیچ اختلاسی صورت نگرفته چه برسد به ادعای بی اساس شما مبنی بر افسانه ای بودن آن. موضوع پرونده سه هزار میلیاردی هم هیچ ارتباطی با دولت قبل نداشت و اگر فرض را بر درستی و صحت فرایندهای رسیدگی قضایی به این پرونده بگذاریم ، من از شما سئوال می کنم که این موضوع چه ارتباطی با دولت قبل داشته است؟ درست است که عوامل فعال در دروغ پردازی ، شایعه سازی ، اتهام افکنی و هجمه سیاسی و رسانه ای به دولت قبل ، آشکارا از یک مصونیت قضایی برخوردارند اما کسانی که به انجام این کارهای ضد اخلاقی و غیرانسانی روی آورده اند، بدانند که دیر یا زود نزد افکار عمومی رسوا خواهند شد.

*به نظر شما این اتفاقات با انتخابات مجلس دهم ارتباطی پیدا می‌کند؟
کدام اتفاقات؟
*اتفاقاتی نظیر بازداشت آقای بقایی آیا می‌تواند عاملی محسوب شود که آقای احمدی‌نژاد نتواند در انتخابات مجلس حضور موفقی داشته باشد؟
مگر آقای احمدی نژاد قصد شرکت در انتخابات مجلس را دارند که شما در صدد ارزیابی موفقیت یا عدم موفقیت ایشان بر آمده اید؟
*چرا باید بستری فراهم شود که عده‌ای تلاش کنند تا اقای احمدی نژاد را از میدان سیاست به در کنند. به نظر شما اصلا ایشان شانسی برای بازگشت به عرصه سیاست دارند؟
سئوال شما بازتاب دهنده دو جنبه متناقض از یک پدیده است. از یک طرف پذیرفته اید که عده ای تلاش می کنند تا آقای احمدی نژاد را از میدان سیاست بیرون کنند و از طرف دیگر برای بازگشت ایشان به میدان سیاست شانسی قائل نشده اید؟! من با بخش اول سئوال شما بیشتر موافقم . به این معنی که دولت یازدهم و تبلیغاتچی های مدعی اصلاح طلبی و اصولگرایی طی دو سال گذشته با دروغ پردازی های گسترده، برای تخریب اذهان عمومی نسبت به دکتر احمدی نژاد تلاش کرده اند تا شاید از رهگذر آن ، بتوانند ایشان را به زعم شما از میدان سیاست به در کنند اما برخلاف تمامی تلاش های صورت گرفته ، مشاهده می کنیم که روز به روز بر محبوبیت رئیس جمهور سابق افزوده می شود و امروز شاهد این حقیقت هستیم که بازگردندان او به جایگاه مدیریت عالی اجرایی کشور در حال تبدیل شدن به یک خواست و مطالبه فراگیر عمومی است. چطور ممکن است شما حضور پررنگ و معنادار دکتر احمدی نژاد در عرصه سیاست ایران را درک نکرده باشید!. لطفا واقع‌بین باشید زیرا با فرار از حقیقت ، مخاطبان‌تان را از دست می‌دهید و نزد آنها به تمسخر گرفته خواهید شد.
*یعنی شما از حقیقت موجود جامعه یعنی عدم اقبال جامعه به آقای احمدی‌نژاد فرار نمی‌کنید.
من نمی توانم این حقیقت روشن را نادیده بگیرم که آقای احمدی نژاد به رغم خواست یک جماعت مشخص و انحصار طلب ، در قلب مردم ایران و دیگر نقاط جهان جای گرفته است. اطمینان دارم با وجود همه تلاشهای خباثت آمیزی که به عمل می آید ، خواسته شیمون پرز عملی نخواهد شد. ممکن است خدای ناخواسته ، دکتر احمدی نژاد را حتی ترور فیزیکی کنند و او را از مردم و انقلاب بگیرند اما هرگز قادر به حذف یاد و نام نیک او در دلهای پاک مردم نخواهند شد.
*بسیاری از کارشناسان عرصه سیاست این ارزیابی را ناشی از عدم شناخت کافی حلقه یاران آقای احمدی‌نژاد از جامعه می‌دانند این موضوع را قبول دارید؟
کدام کارشناسان؟! کدام ارزیابی ؟ حلقه؟بازهم توصیه می‌کنم واقع‌بین باشید و با درک بهتری از مسائل، به ارزیابی صحنه تحولات کشور بپردازید.
*اتفاقا من هم همین توصیه را دارم که شما واقع‌بین باشید. لازم نیست تا کارشناسی در این مورد نظر بدهد شما می‌توانید از مردم کوچه و بازار یک نظرسنجی ساده انجام دهید تا متوجه صحت ارزیابی من شوید که امکان بازگشت آقای احمدی‌نژاد به عرصه سیاست وجود ندارد. البته به شرطی که پرده‌ای بر روی واقعیت نکشید؟
از توصیه خوبتان ممنونم . شما سئوالتان را مستند به اظهارات “کارشناسان عرصه سیاست” کرده اید و من پرسیدم کدام کارشناسان؟ و شما به جای ارائه یک پاسخ درست ، آدرس مردم کوچه و بازار را می دهید. بسیار خوب اگر شما این نظر سنجی ساده را انجام داده اید لطفا اطلاعات آماری دقیق آن را منتشر کنید تا معلوم شود که ارزیابی مردم در باره خادم واقعی ملت چیست؟

۲۸ نظر »

 1. دوست گفت :

  تیر ۱۴م, ۱۳۹۴ در ۲۰:۴۳

  آقای جوانفکر، همان که دکتر احمدی نژاد گفت، ساعت ها باید وقت شود که جواب اراجیف ها و دروغ پردازی ها و تهمت پراکنی ها داده شود آن هم با چه هزینه هایی …پس پیشنهاد میکنم به جای وقت گذاشتن برای ادم های حقیری در عرصه رسانه به فعالیت های ارزشی تان بپردازید که ملت هوشمندتر از این جماعت ها هستند..این جماعت ها بارها و بارها در لحاظ حساس از ملت ضربات سنگینی را خورده اند ولی هنوز باور نکرده اند …انشالا ضربه نهایی…ضمنا باید یه موضوع رفع القلم برای آقای احمدی نژاد تامل کرد…به جد اعتقاد دارم که این موضوع بدون پشتوانه امکان ندارد…پس باید به سلامت اخلاقی در فضای کشور تشکیک کرد….

 2. کمانچه گفت :

  تیر ۱۴م, ۱۳۹۴ در ۲۱:۳۳

  امثال جوانفکرها باید از شاه دزد و دزدهای هاله نور دفاع کنند.او هم طعم زندان را چشیده و به خاطر او هاله نور قرار بود که از زندان بازدید کند .و این کار او عملی نشد چون دستگاه قضا چنین اجازه ای به وی نداد

 3. الف گفت :

  تیر ۱۴م, ۱۳۹۴ در ۲۳:۴۶

  ننگ بر دروغ پردازان،مردم مستضعف مثل ما و حتی اکثر مردمی که سال ۹۲ گول شعارهای انتخاباتی دکتر روحانی رو خوردند الان همه خواستار شرکت دکتر احمدی‌نژاد و انشالله بازگشت ایشان به ریاست جمهوری هستند، البته اگه نظر من منتشر شود، شاید مردم کوچه و بازار اطراف محله هفته نامه شما ایشون رو نخان،ولی ما مردم چهارمحال فدایی دکتر احمدی‌نژاد هستیم

 4. ایوب گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۰۰:۳۹

  احسنت!هرکس این مصاحبه را بخواند،فکرمیکند الان هست که جوانفکر عصبی شود وبه سوالهای بی سر وته این خبر نگار،پاسخهای درخور خودش بدهد.ولی فهمیدیم که خیلی صبوری آقای جوانفکر.تو دل من یکی که رفتی.

 5. اکبر ی گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۰۴:۵۷

  واقعا این ها چرا از استقبال مردم و شعار های انها در حمایت از اقای احمد ی نژاد در س عبرت نمی گیرند و بر ای خو د تحلیل های بی اساس و طبق همان شایعه ساز ی های رسانه های و تهمت های نا رو اییکه بدو ن سند علیه ایشان مطر ح می کنند در تو هم بسر می برند البته یک امر مسلم است که اینان از باز گشت خادم و اقعی ملت در هراسند و دست به هر خبا ثتی می زنند و لی خدا انشاالله نیات شو م این ها را بی سر انجام خو اهد کرد این ها به جای خدمت به مردم با درو غ پراکنی می خو اهند کم کار ی و شیرین کاریهای خو د را پو شش دهند

 6. حامی گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۰۸:۴۱

  به گفته رهبری عزیز دولت نهم ودهم ارزشهای انقلاب رازنده وقطارانقلاب را به ریل اصلی برگرداندندوازانحراف ان جلوگیری کردند واینکه فرمودندکه این همه هجمه به دولت شما نشان ان است که شما راه را درست می روید .این همه هجمه ودروغ پردازی وتهمت وفحاشی از طرف ورشکستهای سیاسی واحزاب بی خاصیت ورفتاردوگانه قوه قضاییه (همه حمله کننده های به دولت های نهم ودهم وشخص اقای احمدی نژاد ازمصونیت خاصی برخوردارند) نشان از محبوبیت وداشتن پایگاه مردمی ایشان است ودشمنی کسانی که سالها برپست ومقامها وبیت المال چمبره زده بودند وهشت سال دست شان تقریبا قطع شده بود قابل درک است که همواره مردان ازادی خواه وعدالت طلب دراین راه ازجان وابروی شان مایع گذاشته اند وکسانی که حیاتشان بسته به نوکری اجانب است ازاین جریان عداتخواه می ترسند ….

 7. حسین گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۰۹:۰۲

  احسنت به اقای جوانفکر عزیز و مظلوم که این چنین شجاعانه از قرزند ملت دفاع میکند خدا خیر دنیا و اخرت نصیبتان گرداند انشالله

 8. محمد گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۰

  زنده باد احمدی نزاد

 9. باقری گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۱:۲۸

  جناب جوانفکر شما واقعاً در پاسخ دادن به این حضرات استاد هستید، متین، مستدل، و در عین حال زیرکانه و رندانه.

 10. محمد امین شریفی گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۳

  چه دولت حقیری و چه رسانه ها و روزی نامه های حقیرتری؟ برای همین است که نیراژ همه روزی نامه ها در ایران به سختی حداکثر به چند صد هزار نسخه در روز می رسد. هیچکدامشان تحلیل ندارند بلکه از تحلیلهای دست چندم استفاده می کنند که رد آن تحلیلها هم بگیرید می بینید که بزرگانشان هم همینطور هستند و با یک القای شبکه های خارجی و براساس تحلیل آنها تحلیل میکنند.
  روزی به مشاور ارشد خاتمی گفتم چرا بلااستثنا همه تحلیلهای و رفتار شما باید نعل به نعل منطبق با تحلیلهای دشمنان این ملت و بی بی سی و… باشد ؟ حتی چند مورد هم خلاف این ندارید و اگر دارید بفرمایید تا من اشتباهم را بدانم. عصبانی شد و طبق معمول این جماعت…

 11. محمد امین شریفی گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۸

  بقول بزرگان : ۱ – هر کس خودش را به خواب بزند نمی توان بیدارش کرد ۲ – هر کس برای خودش برنامه ای (تحلیلی) نداشته باشد ، بخشی از برنامه (تحلیل) دیگران می شود. واقعا این رسانه ها و سردمدارانشان خواسته یا ناخواسته ، بخاطر اینکه فقط به نفرت و انزجار فکر می کنند از حقیقت دور شده و چون فقط دنبال زشتی ها می گردند و از تحلیل بازمانده اند، بخشی از برنامه و تحلیل دشمنان این ملت شده اند

 12. سلیمانی یارانه بگیر گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۷

  جوانفکر عزیز سلام خسته نباشی از مصاحبه خوب شما با هفته نامه تجارت فردا لذت بردم از اینکه
  می بینم یاران رسانه ای آن مرد اسمانی دارای قوه تجزیه و تحلیل فوق العاده ای هستند افتخار میکنم
  بد اخلاقی هایی که در زمان خدمت در موسسه ایران نسبت به جنابعالی روا داشتند از ذهن مردم پاک نخواهد شد
  دوستتون داریم

 13. رضا گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۶:۱۲

  سلام علیکم جوانفکرِ جوانمرد !
  این بداخلاقی دهشتناک انقلابی نماها بر علیه کابوس صهیونیست نشانه های خوبی از علائم حیاتی نظام نیست !
  وقتی مجسمه ی افکار امام خمینی یعنی دکتر احمدی نژاد را چنین مدعیان انقلاب مورد آماج کینه و دشمنی همپای صهیونیست ها قرار می دهند یعنی حاکمیت نااهلان و نا محرمان ولی اینطور نخواهد ماند چون خمینی زنده است و احمدی نژاد هم زنده است .
  فاستقم کما أمرت …

 14. رضا گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۶:۱۴

  سلام
  در ضمن ملت بیدار است و به کسانی که مویی از سر دکتر عزیز ما کم کنند ، هشدار می دهد که خانه هایشان را بر سرشان وبران خواهد کرد.

 15. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۱۶:۵۰

  آقای سلیمانی عزیز
  سلام علیکم
  ازشما به خاطر محبتی که نسبت به این برادر کوچک تان ابراز کرده اید صمیمانه و خاضعانه متشکرم و از خدای مهربان سلامتی و سعادت شما را طلب می کنم

 16. بهاری گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۲۲:۰۱

  ایول جوانفکر
  دمت گرم
  خیلی مَردی
  همینجوری یار دکتر بمون

 17. محسن طاهری گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۴ در ۲۳:۴۸

  سلام جناب دکتر جوانفکر عزیز

  قصد چاپلوسی ندارم و از چاپلوسی بیزارم

  ولی حرف دلم را به شما میگم

  شما را خیلی دیر شناخته ام

  ولی در این مدت کوتاه پیگیر دقیق سخنان رسانه ای شما بوده و هستم

  همیشه از طرز سخن گفتنتون لذت برده و می برم

  امیدوارم در دفاع از جبهه حق علیه ویرانگران جبهه باطل همیشه پایدار و پیروز باشید

  سلام بر یاران بهار

 18. ابی گفت :

  تیر ۱۶م, ۱۳۹۴ در ۰۰:۵۰

  درود بر شما اقای جوانفکر….
  ضمن تشکر از جنابعالی بخاطر حمایتها و سخنان روشنگرانه تان لازم به یادواری است ک دکتر احمدی نژاد جمله کابینه خط قرمز من است را در مورد سیل بی امان تهمتها و هتاکی ها بیان کرده اند و نه در مورد مسایل ویپگیری ای قضایی…

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۱۶م, ۱۳۹۴ در ۰۹:۵۱

  آقای طاهری عزیز
  سلام علیکم
  از ابراز محبت شما به این برادر کوچکتان صمیمانه متشکرم و خاضعانه از خدای مهربان سلامتی کامل شما و همه دلباختگان حق و حقیقت را خواستارم.

 20. حمیدی گفت :

  تیر ۱۸م, ۱۳۹۴ در ۰۱:۳۹

  آقای جوانفکر سلام علیکم
  خواهش می کنم توضیح دهید. شما فرمودید مجازات آقای رحیمی به خاطر پولهای کمکی از ج-الف بوده است که برای تبلیغات اصولگرایان خرج شد(به مضمون).ولی سخنگوی دستگاه قضا گفته است به خاطر رشوه ای هست که از داود سرخوش گرفته است.آیا این صحت دارد یا خیر؟

 21. آیدین گفت :

  تیر ۱۸م, ۱۳۹۴ در ۲۳:۰۸

  سلام آقای جوانفکر،

  خوشحال شدم دوباره مطلب منتشر کردید. اینها دکتر احمدی نژاد و شما را ول نمی کنند فعالیت سیاسی بکنید یا نکنید، چون محبوب بخش زیادی از مردم ایران هستید.

  امیدوارم در این ایمام مبارک مشمول رحمت و عنایات ویژه ی خداوند و حضرت ولی عصر (عج) باشید. التماس دعا.

 22. نوشین گفت :

  تیر ۲۰م, ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۱

  اقای جوانفکر حرفهای اشرفی اصفهانی که ازقول یک مقام امنیتی گفته که بقایی ۱۰خورده برده وخارج سرمایه گذاری کرده!!!واقعا این صحبتها راست است یا دروغ ؟
  یعنی در این ۸ سال کسی تخلف اورا ندید
  اخه مگه میشه چندسال ببره بخوره بعد در ایران ماندگار باشه باید مثل خاوری فرار میکرد

 23. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۲۱م, ۱۳۹۴ در ۰۰:۱۱

  جناب آقای آیدین عزیز
  سلام علیکم
  مهم ادای وظیفه برای حراست از خون های پاک صدها هزار شهیدی است که تقدیم انقلاب شده است. این انقلاب را مفت به دست نیاورده ایم و نمیتوانیم نسبت به مسائل آن بی تفاوت باشیم.

 24. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۲۱م, ۱۳۹۴ در ۰۰:۲۰

  خانم نوشین
  سلام علیکم
  این برای اولین بار نیست که به دولت قبل و همکاران نزدیک دکتر احمدی نژاد نسبت های دروغ و بی اساس داده می شود.آقای بقایی مرتکب هیچ تخلفی نشده است.

 25. ع.س گفت :

  تیر ۲۳م, ۱۳۹۴ در ۱۲:۴۴

  آقای جوانفکر خودت میدانی که این حرفهای شما توهم است و دولت قبل چه بلاهایی بر سر ملت آورد به خود بیا و از آتش جهنم برحذر باش یک روز خودت را هم میگیرن

 26. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۲۴م, ۱۳۹۴ در ۰۰:۱۰

  آقای ع س
  با سلام و احترام
  واقعیت های پیش چشم را نمی توان توهم فرض کرد. شما را به باور حقیقت و هوشیاری در برابر دروغ پردازی ها و افتراها علیه دولت قبل و رئیس جمهور مردمی و انقلابی نهم و دهم دعوت می کنم. از شما متشکرم که به بنده نسبت به احتمال بازداشت شدن هشدار داده اید. مهم این نیست که یک بار دیگر به جرم بیگناهی زندانی شوم بلکه مهم آن است که در پیشگاه الهی ، چیزی در چنته برای عرضه داشته باشم.

 27. عباس گفت :

  مرداد ۵م, ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۳

  یاور صدیق احمدی نژاد خوشحالم که دوباره کنار احمدنژاد دیدمت و خوشحالم از فعال شدن این وبلاگ .

 28. mimasam گفت :

  مرداد ۱۳م, ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۹

  درود بر شما که محکم سر راهتان ایستاده اید…و ننگ بر رسانه هایی که تمام تلاششان را برای خدمت به اشخاص خاص انجام میدهند

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر