پاتک

در پست قبلی وبلاگ، مطلبی با عنوان “هشدار” منتشر کردم که در آن اظهارات منتسب به آقای هاشمی رفسنجانی در خصوص “ضرورت مقابله با دکتر احمدی نژاد و اطرافیانش” مورد نقد قرارگرفته بود. اندکی پس از انتشار این مطلب، سایت انتخاب که به عنوان اصلی ترین پایگاه خبری حامی آقای هاشمی رفسنجانی شناخته می شود ، اقدام به انتشار مطلبی تحت عنوان “ماجرای پناهندگی خبرنگار ایرنا و اصرار عجیب جوانفکر” کرد که شاهد بازنشر آن در سایر رسانه ها بودیم.
پرواضح بود که سایت انتخاب از رهگذر انتساب یک مطلب بی اساس به اینجانب، در صدد برآمده است تا از انتشار مطلب “هشدار” انتقام بگیرد و به عبارتی پاتک بزند.
مزید اطلاع مخاطبان محترم ، تصریح می کنم که در صورت مخالفت حراست سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی و سایر دستگاههای نظارتی، امکان اعزام هیچ فردی به عنوان نماینده این سازمان خبری به خارج از کشور وجود ندارد و ادعای مطرح شده مبنی بر اعزام فرد مزبور به ماموریت خارج از کشور به رغم مخالفت دستگاههای نظارتی ، بیش از یک دروغ آشکار و نسبتی ناروا نیست.
در موقع اعزام فرد مورد نظر به خارج از کشور، نه تنها هیچ مخالفتی از سوی دستگاههای نظارتی ، اعلام نشده بود بلکه بنده به عنوان مدیرعامل وقت ایرنا نیز بر اعزام وی هیچ اصراری نداشته ام. فرد مزبور به پیشنهاد معاونت خبر وقت و اعلام موافقت حراست خبرگزاری جمهوری اسلامی به ماموریت اعزام شده است.
گذشته از آن، موضوع پناهنده شدن خبرنگار ایرنا در وین به دلیل مرور زمان، از نظر ارزشهای خبری یک موضوع بی اهمیت تلقی می شود زیرا این امر اوایل سال گذشته حادث شده و سایت انتخاب در واقع ، یک خبر بی ارزش را بدون اشاره به زمان وقوع آن ، بزرگنمایی کرده و کوشیده است با نام بردن از جوانفکر به عنوان مسئول این امر ، توجه مخاطب را به آن جلب کند.
یک نکته حائز اهمیت نیز آن است که خبرنگار ایرنا متهم به ارتباط نزدیک کاری با اصلاح طلبان بوده ، اما سایت حامی هاشمی رفسنجانی بدون اشاره به پیشینه سیاسی و رسانه ای فرد مزبور ، وی را یک مهره اثرگذار و مهم خبرگزاری جمهوری اسلامی در دوره ی احمدی نژاد معرفی کرده است تا از رهگذر آن ، خبر بی اساس خود را موجه جلوه دهد. در حالی که این فرد هیچ نقش موثر و تعیین کننده ای در این سازمان خبری برعهده نداشته است.

یک نظر »

 1. مظلومی کیاپی گفت :

  اردیبهشت ۲۴م, ۱۳۹۳ در ۱۸:۱۲

  سلام
  دکتر عزیز وقتی خبر را در سایت انتخاب خواندم برای منم جای تعجب داشت چون هم خبر سوخته بود هم با خواندن خبر هر خواننده ای متوجه از شدت عصبانیت نگارنده میشد.
  ولی ناراحت نباش قضاوت را بسپار به افکار عمومی و این افکار مردم بهتر از هر سایت و روزنامه و رسانه تشخیص میدهند که چقدر این طایفه (هاشمی و دوستانش) کینه توز و عناد ورزی پیشه کردند و در این بین حاظرند حتی منافع ملی را هم فدا کنند
  درود بر احمدی نژاد و یاران صدیقش

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر