وزارت اطلاع‌رسانی تشکیل شود

تابناک:

جوانفکر: وزارت اطلاع‌رسانی تشکیل شود

مشاور مطبوعاتی رییس‌جمهوری و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی پیشنهاد داد که به منظور انسجام فعالیت‌‌های رسانه‌ای در کشور، وزارتی تحت عنوان وزارت اطلاع‌رسانی تشکیل شود.

به گزارش ایرنا، علی‌اکبر جوانفکر روز سه‌شنبه در دیدار مدیران و روسای دفاتر نمایندگی سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در خارج از کشور با رییس‌جمهوری در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری به فعالیت وزارت اطلاع‌رسانی در کشورهای منطقه اشاره کرد و افزود: تشکیل وزارت اطلاع‌رسانی می‌تواند فعالیت‌های رسانه‌ای را انسجام بخشیده و دولت را در نقش اخبار و اطلاع‌رسانی از اقدامات انجام شده یاری برساند.

وی در ادامه با اشاره به تشکیل معاونت مطبوعاتی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور انسجام فعالیت‌های رسانه‌ای پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این معاونت زمانی تشکیل شد که تنها حدود چهار روزنامه و تعداد معدودی خبرگزاری در حوزه رسانه‌ای کشور فعالیت داشتند و امروز با گسترش روزافزون فعالیت رسانه‌ها در کشور، به نظر می‌رسد که معاونت مطبوعاتی دیگر جوابگوی نیازهای کشور نیست.

۲ نظر »

 1. قابل حمایت گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۰۲:۱۷

  ایده ای نوآورانه بود. ما باید در شرایط فعلی و در امور حاکمیتی قوی تر و منسجم تر و متحد عمل کنیم. کاری که در همه دنیا میشود. بویژه در عرصه دیپلماسی عمومی و رسانه ای دولت در خارج از کشور. امروزه هر نشریه، سایت، خبرگزاری و وبلاگی انگار سیاست خاص خود را درباره کشورهای دیگر دارد. مثلا سیاست دولت انتقاد از کشوری است اما مثلا مشاهده می شود که همان کشور مورد انتقاد در نشریه ای یا سایتی به شدت تبلیغ شده است. جزایری هستند رسانه ها که بایستی با ایده های بدینگونه منسجم شوند اما گویا هنوز اهمیت موضوع معلوم و محقق نشده برای متولیان احتمالی و یا اینکه تضاد و تعارضی در تصمیم گیری ها وجود دارد ..

 2. عماد آبشناس گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۳۷

  باید این طرح را برای حوزه رسانه ای کشور به فال نیک گرفت. همانگونه که اشاره شد قبلا چهار روزنامه و فقط یک خبرگزاری که همانا خبرگزاری پارس بود و بعدا به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام یافت حضور داشند. امروزه با گسترش فعالیت های رسانه ای مخصوصا در حیطه اینترنت و ماهواره آن تشکیلات قدیمی نمی تواند پاسخگو باشد و حتما باید تشکیلات جدیدی جهت انسجام این بخش راه اندازی گردد. در واقع همان طرح شما حین ورود به خبرگزاری می باشد که محقق می گردد.
  میتوان گفت پاسخ مطلبی که توسط یکی از سایت ها منتشر شده بود توسط این خبر و خبر قبلی (روزنامه ایران به ایرنا می پیوندد) امروز داده شد.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر