هدف دولت ، برگزاری انتخابات پرشور با مشارکت گسترده مردم است

خرداد ماه سال آینده ، دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود و مردم ایران یک بار دیگر با رای تعیین کننده خود ، اراده، تصمیم و سهم به سزای خویش را در شتاب بخشیدن به حرکت کشور در مسیر پیشرفت مادی و کمال معنوی متجلی خواهند کرد و سکان مدیریت اجرایی کشور را به دستان با کفایت کسی خواهند سپرد که به تجربه و در صحنه عمل و اجرا ، او را فردی زیرک و تیزهوش در تبدیل تهدیدهای کوچک به فرصت های بزرگ ، عالم به زمان و مکان، شجاع در تصمیم گیری، مصمم به اقدام، مردمی و دوستدار مردم، دیندار و دین شناس، پایبند به آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی ، آگاه و آشنا به ماهیت دوست و دشمن، خستگی ناپذیر در تلاش برای خدمتگزاری ، قاطع و راسخ در دفاع از حقوق مردم و منافع ملی ، دلسوز واقعی محرومان و مستضعفان و صبور و بردبار در برابر سختی ها و ناملایمات یافته اند.

درآستانه چنین رویداد مهمی، دولت نهم تمامی امکانات و اختیارات قانونی خود را به کار خواهد گرفت تا این انتخاب حساس و تعیین کننده ، به شکلی پرشور و با مشارکت گسترده تمامی واجدان شرایط رای دادن در کشور برگزار شود ، بنابراین اولویت اصلی دولت در ارتباط با انتخابات پیش رو ، عمل به وظایف قانونی خود با اطمینان از ایجاد فضایی سالم همراه با شور و نشاط انتخاباتی و در عین حال ، عاری از اغواگریهای سیاسی و تبلیغاتی، غوغا سالاری ، عوام فریبی و فریبکاری است.

ملت ایران در آستانه یک انتخاب مهم و تاثیرگذار در سرنوشت کشور قرار دارد و برای ارتقاء مطلوبیت این انتخاب به بالاترین سطح ممکن ، مسئولیت ها و انتظاراتی نیز متوجه جریانهای سیاسی و همه کسانی است که نامزد انتخابات شده اند یا در نظر دارند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند . به همین مناسبت ، شایسته است برخی از نکات مورد توجه و تاکید قرار گیرد.

۱- برخی الگوهای رفتاری ناسالم ، مخالف اخلاق و آسیب زننده که متاسفانه در موسم انتخابات ، نمود عینی تر و غلیظ تری پیدا می کند ، برای روح و روان مردم آزار دهنده است و امکان یک انتخاب شایسته و منطقی را از جامعه سلب می کند. افراد و جریانهایی وجود دارند که موجودیت و موفقیت خویش را در عدم وجود و نفی دیگران جست و جو می کنند. آنها با نگاه صفر و صد به پدیده های مختلف ، خود را محور و کانون هستی می خوانند و می گویند دیگران یا با من هستند یا بر من . توهین و پرخاش به دیگران ، قلب واقعیت ها و وارونه سازی حقایق ، دروغگویی ، شایعه پراکنی و عوامفریبی ، ایجاد یاس و ناامیدی در مردم از جمله نمادهای رفتاری کسانی است که با این منش و روش ، وارد عرصه انتخابات شده اند. چنین نگاه و رویکردی و رفتار متاثر از آن ، به ایجاد تشویش و التهاب در فضای انتخابات و اذهان عمومی منجر می شود و البته تجربه نشان داده است که مردم روی خوش به آن نشان نخواهند داد.

۲- تجربه عملی به جای مانده از رفتار احزاب و گروههای سیاسی در سه دهه اخیر ، بیانگر آن است که جریانهای سیاسی فقط در موسم انتخابات ، ظهور و بروز بیرونی پیدا می کنند و در سایر ایام و مناسبت ها ، آنها ایفاگر هیچ نقش و تاثیر مثبت یا منفی در روند تحولات داخلی و خارجی نیستند. چنین کارکردی باعث می شود که آنها و حتی برخی عناصر سیاسی ، برای اثبات و قبولاندن خود به جامعه در یک فرجه محدود زمانی (موسم انتخابات) به رفتار ، گفتار و مواضعی غیرمتعارف ، هیجانی ، هجومی و تخریبی متوسل شوند و در نتیجه آن ، همه چیز را به نفع خود صد در صد روشن و درخشان و به زیان دیگران کاملا تاریک و مبهم وانمود سازند. ارائه چنین تصویر نادرستی به جامعه، برخی را بی انگیزه، عده ای را گمراه ، جمعی را ناامید و بخش دیگری را مردد یا سرخورده می کند و در عمل امکان انتخاب صحیح و درست را به حداقل می رساند و اراده و تصمیم آنان را به مشارکت فعال و گسترده در امر انتخابات ، متزلزل می کند. اصلاح این وضعیت ناهنجار ، مستلزم اراده ای عمومی تر و گسترده تر از اهتمام دولت است.

۳- تمامی نامزدهای ریاست جمهوری ، حق دارند پس از ثبت نام و تایید صلاحیت ازسوی مراجع ذیربط ، دیدگاهها و برنامه های خود را با استفاده برابر و عادلانه از ابزارها و امکانات تبلیغاتی و اطلاع رسانی ، با مردم درمیان بگذارند و به طور طبیعی باید بتوانند از همکاری دستگاههای مسوول برای حضور فعال در اجتماعات و انجام سخنرانی های انتخاباتی برخوردار شوند. البته این سخن یک معیار کلی است و روشن است کسانی که در گذشته به دلیل حضور در عرصه قدرت ، اقدام به راه اندازی برخی احزاب و شمار قابل توجهی روزنامه حزبی کرده اند، امروز در استفاده از این امکانات دست برتر را در تبلیغات انتخاباتی نسبت به سایر رقبا دارند و در عمل و به حسب ظاهر ، سایر نامزدها موفق به انجام یک رقابت نزدیک نخواهند شد.

۴- سیاست دولت نهم در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری مبتنی بر رعایت همه جانبه قانون با تاکید بر حفظ شور و نشاط سیاسی در کشور است . بنابراین از همه مدیران دولتی انتظار می رود که مجدانه از هرگونه دخالت مستقیم یا غیرمستقیم در انتخابات یا اعمال سلیقه شخصی بر له یا علیه هر یک از نامزدها ، بپرهیزند و صرفا به انجام وظایف خود که مورد تاکید رئیس جمهور محترم و مسوولان ذیربط در دستگاههای فعال در امر انتخابات است ، بپردازند.

۵- مردم در آستانه اخذ یک تصمیم مهم برای کشورشان هستند و از این رو مایل اند با همه مواضع ، دیدگاهها و برنامه های احتمالی نامزدها و افرادی که می خواهند خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند، آشنا شوند. محیط های علمی و دانشگاهی به جهت حضور جوانان پر شور، تحصیلکرده و صاحبنظر، به عنوان کانونی برای پرسشگری و طرح سووالات ذهنی مردم شناخته می شوند، بنابراین همکاری مسوولان و دست اندرکاران دانشگاهها با نامزدهای انتخاباتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در غیر اینصورت ، نامزدها ممکن است به حضور در محیط هایی رغبت پیدا کنند که امکان پرسشگری از آنها وجود ندارد و یا مباحث مطروحه ، از عمق و اهمیت لازم برخوردار نخواهد شد.

۶- سیاست اصولی و منطقی دولت نهم طی ۴ سال گذشته ، مبتنی بر مدارا ، بردباری و تحمل در برابر مخالفان و برخی از رفتارهای ناهنجار در سطوح رسانه ای بوده است اما استمرار چنین رفتارهایی ، برای سلامت فضای انتخابات و حفظ تعادل روانی جامعه ، یک امر تهدید کننده محسوب می شود. با نظارت نزدیک تر ، دقیق تر و موثرتر بر عملکردهای رسانه ای، فرصت بروز رفتارهای غیراخلاقی را می توان از هنجار شکنان سلب کرد و مانع از آن شد که برخی افراد، تحت لوای دفاع از این شخص یا آن مقام حال یا سابق ، از فرصت ارزشمند انتخابات ، به عنوان دستاویزی برای بر هم زدن آرامش فکری ، روانی و رفتاری جامعه ، سوء استفاده کنند.

۳۹ نظر »

 1. عبد گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۴۰

  با سلام
  احتمالا ندادن اجازه سخنرانی به کروبی در دانشگاه هم در راستای همین صحبت‌های شما است و یا نامه فرماندار شیراز به خاتمی که «ما امنیت شما را به عهده نمی‌گیریم چه برای سخنرانی چه برای زیارت» (نقل به مضمون)!
  البته مشخص است که الان کار به جای باریک کشیده است و آقای احمدی‌نژاد برای آبروداری هم که شده تاکید می‌کنند که اجازه دهید که افراد بروند و سخنرانی کنند! ایشان جوری صحبت می‌کنند که گویی مسؤلیتی در قبال محدودیت‌های اخیر برای کروبی و خاتمی ندارند و تمام تصمیمات برای ایجاد محدودیت در خارج دولت گرفته شده است! خنده‌دار است اگر کسی بگوید که رئیس دانشگاه و یا فرماندار تصمیم به اجازه دادن یا ندادن را شخصا بدون مشورت و تلفن به وزارت کشور و مافوق‌های خود گرفته باشد!

 2. آیدین گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۴

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  یکی از مسائلی که در فضای کنونی کیفیت رقابت در انتخابات را پایین می آورد و آن را بیشتر به یک جنگ و رقابت شخصیتهای سیاسی بدل میکند، این است که چهره هایی چون آقای خاتمی، کروبی و غیره از احزاب اصلاح طلب و اصولگرا، تنها با شعار همه چیز جز احمدی نژاد به میدان می آیند و برنامه مشخصی تا کنون ارائه نکرده، فقط به سرمایه شخصیتی خود که معلوم نیست در عمل چه ارزشی داشته باشد تکیه زده اند. و افکار عمومی امکان بررسی و تبادل نظر بر روی اهداف مشخص و برنامه های نامزدان مختلف را ندارند. و اگر در لحظه آخر برنامه ای ارائه کنند، افکار عمومی زمان کافی جهت بررسی و اتخاذ یک تصمیم درست را نخواهد داشت.

  تنها کسی که برنامۀ مشخصی دارد آقای احمدی نژاد است. ولی مثلا آقای خاتمی در مورد انگیزۀ خود برای ریاست جمهوری، تنها به انتقادات از آقای احمدی نژاد و اصرار بخشی از مردم بر نامزدیشان اشاره کردند، که دوبار نقش چهرۀ منجی مردم را بازی کنند. در صورتی که مردم قرار است رئیس جمهور خود را نتخاب کنند و نه منجی خود را، اهداف و برنامه هر نامزد و نهوه عملی کردن آن باید محور اصلی نامزد شدن وی باشد و اصرار مردم امری جانبی می باشد. لذا ای کاش هر فردی هنگام اعلام نامزدی خود و حتی قبل از آن، برنامۀ کامل خود را نیز ارائه می کرد.

  سلامت و پیروز باشید

  جسارت نباشد بنده در این یادداشت جدید شما و با اجازۀ شما، دوباره لینک وبلاگم را که در آن یادداشتی با عنوان”محمود احمدی نژاد چهرۀ اوانگاردیست دهۀ چهارم جمهوری اسلامی ” نوشته ام جهت خوانندگان محترم وبلاگتان می گذارم: http://avangardiste.fr/

 3. فرشید گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۴۴

  با سلام
  ضمن احترام به نظر شما ولی باید بگم این درست نیست که شما و قبل از اون خود رییس جمهور متذکر شدید هیچ مدیری نباید در انتخابات به نفع رییس جمهور فعلی فعالیت کنه، اصلا متوجه نمیشم یعنی چی این حرف، یعنی شما می گید باید دست روی دست گذاشت چهار زانو نشست و به فعالیت های رقبا گوش کرد و هیچ حرکتی نکرد تا یک روز دولت رو تخریب کنن روز دیگه مسخره روز دیگه تخطئه و اخیرا هم که توی روزنامه هاشون با اشاره و ایما فحش های آنچنانی بدن؟ اصلا نمی فهمم…

 4. سفیر گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۱۵

  سلام
  از اینکه یاداشت من را به آقای کلهر میرسانید ممنونم.
  و اما در رابطه با این یاداشتتون میخواستم عرض کنم که تمام نکاتی که متذکر شده اید درست است و تا جائی که بنده به یاد دارم همیشه این صحبتها از طرف تمام جناحها موجود در کشور زده میشود ولی متاسفانه رعایت نمیشود. امیدوارم برای اثبات حرفهایتان این اتفاق در روزنامه های وابسته به دولت و طرفدار دولت اتفاق نیافتد مثلا در روزنامه کیهان یا ایران یا روزنامه آقای بذرپاش.

  با تشکر

 5. ابوالفضل - پ گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۲

  با عرض سلام و ارادت
  به نظر بنده شاخص های شما از یک مدیر اجرایی بسیار محدود و یا شاید بتوان آن را ۲ کلمه خلاصه کرده کلی و عوامانه که متاسفانه تمام روسای جمهور با کلی گویی یا بیان دیدگاه شخصی بدون توجه به آنچه که جامعه به آن احتیاج دارد و عدم ارائه برنامه مدونی ( که بیانگر درک و دقت مشکلات واقعی جامعه) در هنگام نامزدی ریاست جمهوری سعی در جلب نظر مردم داشته و تازه بعد از حضور در ارکان قدرت و روبرو شدن با مشکلات با وقفه زمانی ۳ تا ۴ ساله برنامه ای ارائه می شود اما افسوس که در این مدت زمان و فرصتها بسیار از دست رفته .
  اما تمام مشکلات ما ناشی از عدم وجود احزاب واقعی در کشور می باشد که وجود احزاب واقعی در گرو داشتن برنامه جامع در زمینه مشکلات مختلف کشوری و ارائه راه حل بر طبق دیدگاه های فکری سران حزب را دارد که متاسفانه دولت نهم نه تنها در این زمینه هیچ اقدام عاجلی ننموده بلکه رسما و از زبان وزراو خود رییس جمهور به بیان عدم نیاز به احزاب یا فقط بسیج می تواند نمونه ای از یک حزب باشد بیان شده است .
  به نظر بنده دولت نهم هیچ علاقی به تایید و حمایت قشر دانشگاهی و نخبگان جامعه ندارد چرا که اگر داشت حضور پررنگ تری از رییس جمهور در دانشگاهها (البته بغیر از دانشگاه علم و صنعت ) به شکل عمومی دیده می شد .
  بنظر بنده مشکلات دانشگاه فقط مشکلات خوابگاه نیست که البته آنهم در آخرین سال دولت نهم اقدام به بازدید از یکی از خوابگاهها دخترانه شده است . مشکلات دانشگاه را می توان به حذف و بازنشسته کردن اساتید مسلط ، عدم رونق علمی در دانشگاهها ، عدم توجه به بومی سازی در دانشگاهها و… می باشد .
  اما کلام آخر : انچه از یادداشت شما برمی آید این است که دولت نهم تصمیم به برخورد جدیدی با رسانه هایی که اقدام به نقد دولت می کنند دارد که این باعث تاسف است که دولت تاب نقد را ندارد که در بیشتر موارد با واقعیت تطابق دارد.

 6. ندا گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۲۸

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت برادر بزرگوار
  ۱- انشالله مردم عزیز کشورمان با حضور پرشکوه میلیونی خود بار دیگر در انتخابات سال آْینده آقای دکتر احمدی نژاد را به سمت ریاست جمهوری برخواهند گزید.
  ۲-روزنامه البرز ورزشی که به صاحب امتیازی شرکت میناگستر امروز منتشر میشود و مدیرعامل و رئیس هیات مدیره این شرکت ناصر احمدپور از خبرنگاران متهم و بازداشتی بحث دلالی در فوتبال است و باتوجه به آنکه صلاحیت صاحب امتیاز یک نشریه ورزشی خدشه دار و بی اعتبار شده است هیات محترم نظارت بر مطبوعات باید سریعا دستور لغوامتیاز و توقیف این نشریه را صادر نماید.
  ۳-از خواندن مقاله سراسر ارزشی و زیبایتان کمال تشکر را دارم
  یا علی

 7. محمدرضا گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۵۷

  به نام خدا
  در وبلاگ شما مطلبی نوشتم که دوست داشتم یا جوابی بدهید یا نمایش داده شود . اما هیچکدام محقق نشد . چرا ؟ اینم مثل بقیه ی کاراتون

 8. مرتضی گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۸

  انشاالله خیر است.

 9. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۳

  خواهر محترم سرکار خانم ندا
  با سلام
  از ابراز محبت شما متشکرم
  سالم و سربلند باشید

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۴

  آقای محمد رضا
  با سلام
  یادداشت شما را به یاد نمی آورم. اگر مطلبی بدون توهین به دیگران باشد حتما منعکس می شود.
  موفق باشید

 11. ر-م گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۷

  آقای جوانفکر
  با سلام
  زیدی کاندیدا توری اش با این اوصاف شروع کرد که مردان بزرگ اراده می کنند و مردان کوچک آرزو
  مردان بزرگ وقتی زمین می افتند با تکیه بر عزم و اراده پولادین خود بر می خیزند در حالی که مردان کوچکاز دلهره زمین خوردن دارند ودائما زمین می خورند.
  نوشته بود مردان بزرگ بگونه ای زندگی می کنند که شرمسار پیشگاه الهی و انسانیت نباشندو اگر مرگ شان فرار رسد ایستاده می میرندتا مرگ را شرمسار ایمان و تقوی خویش سازنددر حالی که مردان کوچک تنها می میرند و شرمندگی هم بر زبان جاری
  نوشته بود مردان بزرگ در سر اندیشه هایی شکوفا و بالنده دارند و در مسیر تحقق آن سبک بال و استوار گام بر می دارند و عاقبت تاریخ را شکوه می بخشند و صرفا به تکلیف الهی الطفات دارند در حالی که مردان کوچک تنها به شکست و پیامد های ناشی از آن .
  بنده هر چه دقت کردم مصداق مردان بزرگ مورد نظرش را پیدا کنم به ابر بزرگ مردی چون دکتر احمدی نژاد عزیز رسیدم
  با شد ملت ایران بلوغ سیاسی تیر ۸۴ را در خرداد۸۸ بدرجه اکمل رسانده و آرزو های کوچک مردان را به باد فناء
  با تشکر

 12. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۸

  آقا ابوالفضل- پ
  با سلام
  قضاوت های شما هیچ جایی برای پاسخ بنده باقی نمی گذارد. قضاوت در باره مطالب شما را به مخاطبان محترم واگذار می کنم.
  موفق باشید

 13. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۱

  آقا رضا
  با سلام
  از ابراز نظر محبت آمیز شما متشکرم
  موفق و سربلند باشید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۶

  آقا فرشید
  با سلام
  اشاره کرده ام که مدیران نباید له یا علیه هیچ نامزدی در انتخابات دخالت کنند.دولت وظیفه اش برگزاری اتنخابات در فضایی سالم وعادلانه است. البته این امر به معنای مجوز برای تخریب رئیس جمهور نیست. هیچکس حق تخریب ندارد و در اینجا هم تذکر داده ام که نظارت نزدیک تر و دقیقتری لازم است تا سلامت فضای انتخابات را بتوان تضمین کرد.به هر حال از حسن توجه و دقت نظر شما متشکرم.
  موفق باشید

 15. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۰

  آقای آیدین
  با سلام
  به نکته ظریفی در یادداشت تان اشاره کرده اید اما با اعتمادی که به درک و بینش مردم داریم ، مطمئن هستیم که مردم تصمیم درستی را اتخاذ خواهند کرد و در واقع این مردم هستند که سرنوشتشان را رقم می زنند.
  موفق باشید

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۷

  آقای عبدوس
  با سلام
  اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که برخی رفتارها و اقدامات در داخل کشور طی سه سال و نیم گذشته تحت تاثیر اراده های خارج از دولت بوده است .تاکید رئیس جمهور در جلسه دولت ، در واقع هشدار به کسانی بوده است که برخلاف سیاست دولت ، عمل کرده و با دو نامزد مورد اشاره همکاری لازم را نداشته اند. به هر حال کشور ما آزاد است و شما می توانید بخندید اما رو برگرفتن از اصلاح باورهای نادرست ، قبل از هرکس زیانش متوجه خودتان خواهد شد.
  موفق باشید

 17. رضا گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۴۷

  با سلام
  در رابطه با پست قبلی کامنتی گذاشتم که گمان می کنم به دلیل پیغام خطا ثبت نشد. به هر حال چکیده ای از آن را در ادامه بیان می کنم. جناب جوانفکر در داستان حضرت یوسف ع یک سوال مطرح می شود که آیا یوزارسیف به منظور تصاحب مقام عزیزی مصر خواب امپراتور را تعبیر نمود؟ اگر داستان را دنبال کرده باشید به یقین تشخیص خواهید داد که نه تنها این مورد بلکه موارد دیگری که ظاهرا جنبه ی تبلیغاتی در راستای ابقای ایشان در مقام عزیزی مصر دارند همگی تنها برداشتی سطحی بوده و با کمی تامل می توان به این مهم پی برد که همگی این اقدامات به منظور اجرای رسالت الهی انجام پذیرفته که در خلال آن حضرت یوسف حتی به برادران خود تهمت دزدی می زند که باز به منظور اجرای رسالت الهی بوده است. زمانی که از بین دو رقیب یکی بر دیگری پیروز می گردد رقیب شکست خورده در صورت نداشتن توازن روحی از هر دری به منظور وارد آوردن ضربه بر رقیب پیروز وارد می شود و در این بین برایش فرقی ندارد که در این بین چه امور خلاف اخلاقی از وی سر زده است. در جواب افرادی که مطرح نموده اند مردم به منظور غذا و ترانسفر رایگان به مراسم استقبال ریاست جمهوری در یزد آمده اند تنها می توان به این نکته بسنده کرد که فرد گرسنه چای خالی با نان را ترجیح می دهد به ۴ ساعت ایستادن روی پا برای مشتی برنج و تکه ای مرغ. فرد گرسنه چون فرد فربه و سیر از نوع غذا ایراد نمی گیرد و تنها ملاک او در انتخاب غذا سیر شدن با آن است. یکی از معصومین که اکنون نامش را به خاطر ندارم از خداوند تشکر کرده بود به این دلیل که دشمنانش را نادان آفریده بود. گوینده ی این سخن را می توان با یک آزمایش کوچک از درستی یا نادرستی گفتارش مطمئن ساخت به این صورت که او را به جای میله ی هالتر آنقدر بالا و پایین برد که دیگر توان در بدنش نماند و بعد به او گفت بیا و به استقبال رئیس جمهور برو تا غذای رایگانت دهند تا بفهمد توهین به مردمی که حتی عزیزان خود را فدای دفاع از شرافتشان کردند یعنی چه.
  در خصوص این پست نیز انتظاری غیر این از شما نمی رفت. جناب جوانفکر همان هایی که مردم را به گداهایی که از دست مردم صدقه می گیرند و دلفین هایی که از دست صاحبشان غذا می خورند و گرسنگان پا برهنه تشبیه می کنند خوب می دانند اگر حمایت افراد برجسته نمی بود مردم حتی جای پایشان را نیز از زمین می کندند. جناب جوانفکر شما بهتر از من می دانید افرادی که امروز در برابر منتخب ملت ایستاده اند روزی مردم را زیر پاهایشان له می کردند و خود را خدای ملت می نامیدند. پس این برداشت که سخن نابالغانی چون هاشمی، رضایی، لاریجانی و … که در کارنامه یشان نزد ملت مواردی چون خودفروختگی به وهابیت، دست داشتن با منافقین، چپاول اموال مسلمین، فساد اقتصادی، اخلاقی و … وجود دارد جز نتیجه ی عکس ارمغان دیگری نخواهد داشت. اما نباید پنداشت که این دولت مصون از خطا و گناه بوده است. این دولت بنا بر طبیعتش خطا داشته است اما مزیتی دارد که همه ی این ضعف ها را می پوشاند آن هم از جنس خود مردم بودن است که مردم برایش در سال ۸۴ انقلابی خاموش کردند.
  جمله ی آخر اینکه: انسان نیکو سرشت هیچگاه داد قداستش را سر نمی دهد چون می داند این دشمن نادانش است که با وارونه جلوه دادنش سرشت پاکش را به اطرافیان می شناساند.

 18. فرشید گفت :

  اسفند ۲۰م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۵۷

  سلام
  جناب جوانفکر باور کنید متوجه شدم منظورتون چی بود، ولی حرف من اینه که رقبا از همین قانون گرایی ها در جهت اهداف خودشون سو استفاده می کنن و از همین رو فکر می کنم این مسائل در جمع مطرح نشه بهتره به هر حال ما که به درایت شما شک نداریم و به همین دلیل هم عین همین مطلب رو کارش کردیم در رسانه خودمون، خدا قوت.

 19. محمدرضا گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۰۷:۵۰

  نه برادر عزیز ما به کسی اهانت نمی کنیم . بی اعتنایی به انتقادات هم خودش نوعی اهانت است .
  از شما انتظار نمی رود . اینجوری فایده نداره . اگه انتظار دارید باب طبع شما بنویسیم که هیچ . در هر صورت تنها کسی به درد این ملت می خورد که حرفش با عملش یکی باشد . حرفها بسیارند . مرد عمل کو؟

 20. محمدرضا گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۰۷:۵۸

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
  بسم الله الرحمن الرحیم
  انسان ، هنگامی که از دشمن خود ضربه بخورد چندان ناراحتی ندارد . اما چقدر دردناک است از همان کسی بی اعتنایی و کم کاری ببینی که در ستاد انتخاباتیش خون دل خورده باشی . فقط خدا گواه است که من یک اصولگرای دو آتیشه (( بودم )) . اما اکنون می گویم اگر جریان مقابل عاقلانه عمل کند ، برای همیشه از جریان شما راحت خواهیم شد . از خدا و اهل بیت عصمت مدد می طلبم .

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۳

  آقای محمد رضا
  با سلام
  دو آتیشه بودن کار خوبی نیست . معنی آن افراط است که در مقابلش تفریط قرار دارد. اگر اصولگرا یا اصلاح طلب هستید ، به شما سفارش می کنم اهل منطق و شنیدن و گفتن سخن حق باشید و از سخن درست و از مواضع صحیح و عادلانه دفاع کنید. برخلاف تصور شما ، ما هیچ جریان ، باند ، گروه یا حزب نیستیم. محور تجمع عناصر این دولت ، کار عالمانه ، مجدانه ، پیگیرانه و خستگی ناپذیر برای خدا و مردم است. از اینکه شما را اینقدر عصبانی می بینم متاسفم.
  موفق باشید

 22. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۱

  آقا فرشیدعزیز
  با سلام
  از شما به دلیل ابراز محبتتان متشکرم.
  ما هیچ چیزی پنهان از دیگران نداریم. نه اینکه بی دلیل بخواهیم دستمان را پیش دشمن رو کنیم اما فکر می کنم که رفتار صادقانه و بدون پیچیدگی های سیاسی ، لازمه هرگونه موفقیتی است و مردم اگر به این باور برسند که طرف مقابلشان ، در حرف و عمل یکی است ، حتما به سمت او می روند.
  به هر حال از شما تشکر می کنم
  موفق باشید

 23. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۳

  آقا رضا
  با سلام
  از توضیحات شما و بیان صادقانه دیدگاهتان سپاسگزارم
  موفق باشید

 24. جواد شفیعی ثابت گفت :

  اسفند ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۸

  با سلام و ادب و احترام
  جناب آقای جوانفکر عزیز و بزرگوار خدا قوت
  در سفر اخیر دولت به گیلان نامه خدمت حضرتعالی و آقای رئیس جمهور محترم نوشتم که البته آقای رئیس جمهور محترم دستور به وزیر محترم ارشاد جهت مساعدت قطعی دادند اما متاسفانه هیچ اتفاقی نیافتاد!
  خود حضرتعالی هم با بنده فردای بازگشتتان به تهران شخصا محبت و بزرگواری فرموده با بنده تماس گرفتید و فرمودید سفارش میکنید ارشاد کمک کند.
  موضوع را نمی توانم علنی خدمتتان عرض کنم
  انشاالله مساعدتی فرمائید تا نتیجه مطلوب حاصل شود موضوع البته مربوط به مسئولیت حضرتعالی بود
  جواد شفیعی
  مشاور استاندار و رئیس گروه مشاوران جوان استانداری گیلان

 25. حسین گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۰۶:۴۳

  آقای جوانفکر! این سه ساله دائم شاهد موضع گیری هایی از سوی رییس دولت بودیم که درست برعکسش توسط نزدیکان یا زیر دستان وی انجام شد. مثلا در همین مطلب در جواب کسی که به اجازه ندادن به آقای کروبی برای سخنرانی در دانشگاه اعتراض کرده گفتین “تاکید رئیس جمهور در جلسه دولت ، در واقع هشدار به کسانی بوده است که برخلاف سیاست دولت ، عمل کرده و با دو نامزد مورد اشاره همکاری لازم را نداشته اند.” از این موضع گیری ها در حرف زیاد بوده. مثلا آقای احمدی نژاد گفته بودن مشکل موی مردم و لباس جوون ها نیست، ولی مشاهده شد که مشکل ظاهرا فقط همین موارد بوده و باز رییس جمهوری هیچ اقدام «عملی» انجام ندادن، یک ستاد صیانت از حقوق شهروندی که معلوم نیست چی هست تشکیل شده که الان باز سردار رادان میگه شدید تر برخورد میکنیم….ایشون از این اظهار نظر ها که صد در صد خلافش توسط خود دولت و نزدیکان دولت انجام میشه زیاد کردن. آدم شک می کند که آیا ایشون حرفاشون رو برعکس میزنه و یا پشت صحنه قول و قرار های دیگه ای هست!

 26. حسین گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۰۶:۴۶

  انشاءالله که هرچه براى ایران خیر است پیش آید. از وبلاگتان ممنون به رغم داشتن دیدگاه متفاوت.

 27. ر-م گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۲۲

  جناب جوانفکر و مهمانان محترم
  باسلام و عرض ادب

  بعد از ماه ها کمانه زنی جناب مهندس میر حسین موسوی رسما کاندیداتوری خویش را اعلام کردند.
  غا لب هموطنان عزیر که دوران نخست وزیری ایشان را درک کردن صرفا بخاطر عملکردهای دولت های بعدی الخصوص دوران خاتمی که پوسته حکومت را آسیب زد و حتی هسته آنرا در معرض خطر جدی قرار داده بودند از دوران موسوی به نیکی یاد می کنند .
  با این همه دائما از خود یاد می کنند چه تناسبی بین (نا اصلاح طلبان دوم خردادی ) با آقای موسوی است که اینان غالبا از ایشان سو استفاده های ابزاری می کنند و شخص موسوی نتها واکنش نشان نداده غالبا سکوت کرده .
  تحلیل بنده این است حالا به هر دلیلی جناب میر حسین موسوی قادر به رفع اینگونه سو استفاده ها از خویش نیست که در طول هشت ساله دوران خاتمی بوفور شاهد آن بودیم چگونه ایشان در صورت انتخاب شدن می تواند رفع اثر کند .
  روی سخن من به ایشان این است برادر عزیر اگر بواسطه تکلیف الهی وارد میدان شدی .در این مقطع از زمان جز دکتر احمدی نژاد کسی قادر به لجام زدند بر پوزه دوستدارن قدرت و ثروت نیست .
  دکتر احمدی نژادبواسطه ایمان و تقوی الهی نهادینه شده در جسم و روحش دشمنان قسم خورده حکومت اسلامی را در وطن خویش لجام زد .نوکران داخلی که عددی نیستند.
  استمرار سر بلندی حکومت اسلامی عزیزی چون احمدی نژاد را می طلبد و بس

 28. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۲۵

  آقا جواد
  با سلام
  بنده ادای وظیفه کرده ام . پیگیری فرمایید که مشکلتان زودتر حل شود. اگر فکر می کنید بنده باز هم می توانم کمکی بکنم بفرمایید در خدمتم.
  موفق باشید

 29. محمدرضا گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۳

  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
  علیرغم جوابهای سر بالا ی شما همواره از سایت شما و مطالبش استفاده می کنم . توکل بر خدا
  من عصبانی نیستم . مواضع عادلانه و مسیر حق چیزی نیست که کسی آن را معرفی کند . مسیر حق و عدالت به خودی خود روشن است . عرض کردم در عمل باید ثابت کرد . دیدگاه ها ، زمانی می توانند دارای اهمیت و جایگاه باشند که پیاده شوند . من اصلاح طلب نیستم . و به گفته شما عصبانیت هم نمی تواند طیف من را عوض کند . و اتفاقا من به شدت پیگیر همان عدالت و حق هستم . کار کردن باید برای همه خلق خدا باشد نه اینکه تنها برای یک قشر خاص و یا برخی از شهرهای بزرگ کار شود برای راضی نگه داشتن آنها . کشور ما مشکل نظارت دارد و در دولت نهم گام جدی در این راستا برداشته نشد .
  ما به وضوح می بینیم که بازرسی ها و نظارت ها با هماهنگی قبلی صورت می گیرد . اینها را نمی شود کتمان کرد . مودبانه صحبت کردن و جسارت نکردن این معنی را نمی دهد که حقایق را در لفافه و غیر مستقیم بیان کنیم . سایر دوستان مواضع کلی را بیان می کنند ، اما من نواقص را می گویم . جناب جوانفکر مواضع عادلانه این نیست که جهت به کرسی نشستن سخنانمان ، حقیقت را قرابانی کنیم .

 30. محمدرضا گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۳۲

  و اما اینکه گفتید باند ، گروه و حزب نیستید !!!!! قربان انتظار نداشتم اینگونه بفرمایید .
  شما از زمان ابتدایی ترین تبلیغات جناب آقای دکتر احمدی نژاد تا کنون در کنار ایشان بودید . و بسیاری از حضرات دیگر هم بودند که شاید درست نباشد اسم ببرم . بعد از انتخابات و تشکیل دولت نهم هم که الحمدالله همه با هم به نوعی در چارچوب دولت قرار گرفتید و هنوز هم هستید و تا پایان هم خواهید بود . برخی به عنوان وزیر پیشنهاد شدند که در همان ابتدا موافقت نشد و بنا به صلاحدید رئیس جمهمور محترم در دیگر قسمتها مانند معاونتها به کار گیری شدند . خلاصه من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق . پس شما یک گروهی هستید که از ابتدا با هم بودید و الان هم بنا به هر دلیل و به قول حضرتعالی (( شاید هم منطقی )) در کنار هم مشغول به اداره دولت و کشور هستید . این را ما می دانیم و همه هم می دونند و اصلا قابل بحث هم نیست . در حال حاضر مجال پرداختن به این موضوعات پیش پا افتاده نیست . باید عملکرد را ببینیم . خواهش می کنم شما گمان نکنید چون من اصلاح طلب هستم به این شکل می نویسم . به والله قسم من از فعالان ستاد انتخاباتی جناب احمدی نژاد در همان دور نخستدر شهرستان خودم بودم و در مرحله دوم هم تلاشها را مضاعف کردیم . همه باید در مقابل سخنانمان در فردای قیامت پاسخگو باشیم . متاسفانه عدالت در این چهار سال مشاهده نشد . البته هرگز انتظار مدینه فاضله نمی رود . اما در حق بسیاری از مردم ، علیرغم بسیاری از شایستگی ها و استحقاق ها ، جفا شد . حرف من اینه که سیاستها و عملکردها به وضوح کشور را به طرف شدت بخشیدن به فاصله ی غنی و فقیر روانه می کند . حالا شاید هم شما فوری جواب بدهید که نه اصلا اینطور نیست و چنین است و چنان است .

 31. صنایع نیوز گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۳۳

  http://www.sanayenews.com/content/view/14227/13/

 32. صنایع نیوز گفت :

  اسفند ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۴۱

  http://mihanpress.com/content/view/154/37/

 33. هموطن گفت :

  اسفند ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۴

  سلام آقای جوانفکر. چند روز پیش، یک گفت‌وگو از شما در یکی از سایتهای کشور ترکیه خواندم. خسته نباشید. حاوی نکات جالبی بود. فکر کنم جالب باشد اگر برای آنهایی که نخوانده‌اند هم اینجا نقل قول کنید. ارادتمند

 34. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۱

  هموطن عزیز
  با سلام
  از ابراز لطف شما صمیمانه تشکر می کنم.
  لطف فرموده و لینک مصاحبه را منعکس کنید تا در وبلاگ منتشر شود و مخاطبان محترم نیز در صورت تمایل ، آن را مطالعه نمایند.
  موفق باشید

 35. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۴

  آقا محمد رضا
  با سلام
  بر خلاف تصور شما ، ما یک گروه نیستیم. گروه وقتی است که اعضای آن دارای هدف یا اهداف مشترکی باشند و برای رسیدن به آن ، به هر تلاش و اقدامی متوسل می شوند. اعضای گروه به هم وفادارند، اشکالات و خطاهای یکدیگر را نادیده می گیرند و…
  مثلا تنها عامل ارتباطی بنده با آقای سعیدلو ، اداری و سازمانی است و صرفا با یکدیگر همکار هستیم و در چارچوبهای اداری با یکدیگر ارتباط پیدا می کنیم . در مواردی که به وظایف و ماموریت هایمان مربوط می شود ، ایشان گاها به بنده انتقاد می کنند و یا بالعکس. یا اینکه آقای زریبافان رئیس ستاد آقای احمدی نژاد بودند اما اکنون بدون آنکه هیچ حکمی از ایشان دریافت کرده باشد، به عنوان یک خدمتگزار کارهای محوله از سوی رئیس جمهور را پیگیری می کند. ما از تذکر دادن به یکدیگر استقبال می کنیم و به هیچوجه آخرتمان را به دنیای یکدیگر نمی فروشیم. وقتی رئیس جمهور با برادرش نیز برخورد می کند و او را از بازرسی ویژه ریاست جمهوری کنار می گذارد ، آیا باز هم می شود ادعا کرد که اینها یک گروه هستند. البته ما جماعتی خدا ترس هستیم که برای خدمت به مردم وارد عرصه سیاست شده ایم و تشخیص هم با مردم است که بمانیم خدمت کنیم یا برویم و کار را به دیگری بسپاریم.ما عاشق خدمتیم نه تشنه قدرت. وقتی باید نگران شویم که قدرت از وسیله ای برای خدمت به یک هدف تبدیل شود.
  نکته ای که شما در مورد عدم مشاهده عدالت فرموده اید ، درست نیست. عدالت گستری از اهداف چهارگانه دولت نهم بوده و در این زمینه گامهای بلندی به پیش برداشته شده است. سفرهای استانی دولت ازجمله این اقدامات است.
  ارزیابی شما از تشدید فاصله میان غنی و فقیر در دولت نهم ، مبتنی بر واقعیات نیست. دولت نهم در جهت پیشرفت همه جانبه کشور برنامه ریزی و اقدامات عمرانی بی نظیری را در جای جای کشور و در همه زمینه ها به انجام رسانده است . با این رویکردها و اقدامات ، فاصله اغنیا و فقرا تشدید نمی شود.
  موفق باشید
  موفق باشید

 36. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۸

  آقا محمد رضا
  با سلام
  مایل بودنم بدانم چرا وقتی جوابهای بنده را سربالا (بی اساس و غیرمنطقی) می دانید بازهم تمایل به مراجعه به وبلاگ در شما وجود دارد.
  به هر حال از شما و نظراتی که ابراز فرموده اید متشکرم و پیشاپیش سال نو را تبریک عرض می کنم و امیدوارم در سایه الطاف الهی ، سال پر خیر وبرکتی برای همه هموطنان عزیز و ازجمله جناب عالی باشد.
  موفق باشید.

 37. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۳

  آقا رضا
  با سلام
  حضور افراد مختلف در انتخابات باعث رونق و شور انتخاباتی در کشور می شود. این فرصت نباید از هیچکس سلب شود. اطلاع رسانی در مورد دولت اقای موسوی موجب آگاهی و روشن بینی رای دهندگان می شود و این کاری است که حتما باید مورد توجه قرار گیرد چه در غیر اینصورت ممکن است ، برخی از مردم بر اساس بی اطلاعی و برداشت های عوامانه دست به انتخاب بزنند.
  موفق باشید

 38. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۷

  حسین آقا
  با سلام
  رئیس جمهور در نامه ای که چندی پیش به وزیر کشور نوشتند ، بر ضرورت رعایت حقوق شهروندان تاکید ویژه کردند و امیدوارم با دستور آقای محصولی ، این دغدغه و نگرانی به سرعت جای خود را به آرامش فکری و روانی جامعه بدهد. برخوردهایی که شما به آنها اشاره کرده اید به هیچوجه مورد تایید دولت نیست و اقدامات خودسرانه نیروی انتظامی محسوب می شود.
  موفق باشید

 39. فرشید / آقای "میرحسین" بخواند و بخواند و بخواند گفت :

  خرداد ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۲۲

  نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درگفت و گو با خبرنگار ایران پترو:
  برنامه های عدالت محوردولت نهم، طبقات پایین جامعه را عزتمندانه بالا می کشد

  ایران پترو – نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، توزیع سهام عدالت توسط دولت نهم را تحسین کرد و گفت: در حالی که با اجرای چنین برنامه هایی در این دولت، برای رفع محرومیت زدایی به صورت عزتمندانه تلاش می شود، بعضی ها با اظهار نظرهای مغرضانه درباره فعالیت های عدالت محور دولت نهم سعی در تخطئه این فعالیت ها دارند.اسماعیل کوثری نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری و اسلامشهر درگفت و گو با خبرنگار ایران پترو، افزود: برای مثال دستاوردهای بی شمار سفرهای استانی دولت نهم که از جنبه های مختلف قابل بررسی و قدردانی است بعضا از سوی افراد مذکور مورد هجوم قرار می گیرد .کوثری اضافه کرد: پیوند عاطفی و انسانی که در این سفرها بین مردم خصوصا ساکنان دورافتاده ترین نقاط کشور با اعضای هیات دولت شکل می گیرد از یک طرف و شناخته شدن مشکلات مختلف هر استان به طور مستقیم و بدون واسطه از طرف دیگر موضوعاتی است که نمی توان به سادگی از کنار آنها گذشت.کوثری با بیان این مطلب که دولت نهم برای ارتقای سطح معیشت محرومان کشور در طول ۴ سال خدمتش یک لحظه هم بی کار ننشسته است، گفت: جدا از پیگیری هایی که نمایندگان مردم در مجلس انجام می دهند تا همه مصوبات دولت در سفرهای استانی اش، هرچه زودتراجرایی شوند، خود دولت نیز در زمینه اجرایی شدن این مصوبات به طور بی وقفه کار می کند و ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی شاهد تکاپوی بدون توقف دولت هستیم.

  وی در ادامه رسیدگی به مشکلات مردم از طریق بررسی نامه های آنها را یکی از روش های مثبت و مثمرثمر برای رفع مسائل مردم ذکر کرد و گفت: متاسفانه بعضی ها مردمی ترین شیوه های اداره کشور توسط دولت نهم را نادیده می گیرند و می گویند دولت به کارهای زیر بنایی و استراتژیک نمی پردازد در حالی که به هیچ وجه اینگونه نیست چرا که وقت بسیار زیادی که دولت و در راس آن آقای دکتر احمدی نژاد برای انجام سفرهای استانی کنار گذاشته است تا دراین سفرها علاوه بر رسیدگی به جزیی ترین مسائل کشور، برنامه های عظیم و کلانی نیز در جهت اجرای پروژه های زیر بنایی و استراتژیک دنبال، طراحی و اجرا شود، غیر قابل انکار است و آنها که می گویند دولت نهم فقط به کارهای جزیی می پردازد یا در اشتباه هستند یا برداشت غلطی از کارهای دولت دارند یا اینکه در جریان فعالیت های تحسین برانگیز دولت هستند اما برای تخطئه و تخریب اقدام به شبهه افکنی می کنند.
  وی در ادامه توزیع سهام عدالت توسط دولت نهم را یکی از شیوه های محرومیت زدایی به روش عزتمندانه توصیف کرد و گفت: توزیع سهام عدالت با عزت تمام، افراد محروم، مستمند و طبقات پایین جامعه را از نظر مالی بالا می کشد و آینده و حال این خانواده ها را تضمین می کند.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر