نسبت خلاف واقع به رئیس جمهور و برانگیختگی استاد اخلاق!

آقای سید مهدی طباطبایی یکی از دو میهمان محترم گفت وگوی ویژه خبری دوشنبه شب گذشته (۳۰ شهریور) در شبکه دو صدا و سیما بود که با نسبت دادن برخی مطالب خلاف واقع به رئیس جمهور ، از وی خواست تا از بیان اینگونه مسائل پرهیز کند.

طباطبایی در این برنامه گفت : رئیس جمهور اخیرا در جایی گفته است در صد سال اخیر ، هیچ دولتی متشرع تر از دولت من نبوده است . این سخنان برای من بسیار گران آمد. یعنی دولت زمان حضرت امام (رض) به اندازه این دولت متشرع نبوده است؟ من به ایشان نامه نوشتم که انشاء الله دیگر از این حرفها نزنند.

به رغم ادعای آقای طباطبایی ، هیچ سابقه ای از چنین سخنانی از سوی رئیس جمهور وجود ندارد.

دکتر احمدی نژاد در مصاحبه مطبوعاتی خود در شانزدهم شهریورماه گفت : دولت ایران مشروع ‌ترین دولت منطقه و دنیا در صد سال اخیر است و مورد حمایت اکثریت قاطع ملت ایران قرار دارد.

معنا و مفهوم این موضوع با آنچه که آقای طباطبایی مطرح کرده ، کاملا متفاوت است و هیچ ارتباط معنایی میان این دو موضوع وجود ندارد.

اظهارات آقای طباطبایی بازتاب گسترده ای در رسانه های مخالف دولت داشت و در گزارشهای منتشره برای اولین بار از وی به عنوان “استاد اخلاق” یاد شده است.

هرچند آقای رئیس جمهور چنین سخنی را بیان نکرده است اما حتی اگر این مطلب بیان شده بود ، هیچ اشکالی به آن وارد نبود زیرا این سخن، نافی متشرع بودن سایر دولتهای پیشین تلقی نمی شود ، بنابراین معلوم نیست چرا آقای طباطبایی از این سخن ناگفته رئیس جمهور تا این حد برانگیخته شده است.

بنده به عنوان یک شاگرد نیازمند کسب اخلاق ، به “استاد اخلاق” بودن آقای طباطبایی اشکالی وارد نمی کنم اما از ایشان انتظار دارم که یا مستندات خود را برای نسبت خلاف واقعی که به رئیس جمهور داده است ، به افکار عمومی ارائه کند یا با شجاعت از رئیس جمهور و مردم به خاطر بیان این سخنان عذرخواهی نماید. به این ترتیب او به دیگران درس اخلاق داده است و در این صورت ، بنده نیز از این پس ایشان را “استاد اخلاق” خطاب خواهم کرد.

آقای طباطبایی ، در برنامه گفت و گوی ویژه همچنین تاکید کرد که اسلام را فقط باید از علما و بزرگان و نخبگان حوزه های علمیه آموخت.

این در حالی است که اسلام نه فقط بر اساس دریافت از کلام ارزشمند علمای دین ، بلکه از عمل و رفتار صحیح مبتنی بر موازین و احکام دینی ، پایدار مانده و اعتلا و پویایی خود را حفظ کرده است.

از آقای طباطبایی تقاضا می کنم که با مروری بر دیدگاههای رهبری عزیز ، نسبت به دولت نهم ، منصفانه تر قضاوت کنند و توضیح دهند که چگونه ممکن است یک رئیس جمهور مکتبی مانند آقای احمدی نژاد در راس یک دولت حزب الهی با ویژگیهای مورد اشاره رهبری ، متشرع ترین دولت صد سال اخیر محسوب نشود.

رهبر عزیز انقلاب در نوبت های مختلف دولت نهم را با خصوصیات زیر توصیف کرده اند:

 • دولت امروز ایران از محبوب‌ترین دولتها بعد از مشروطه تا کنون و در صد سال اخیر است.
 • انرژی ، تحرک ، نشاط کار و جدیت در خدمت به مردم ، ویژگی بسیار با ارزش و مستمر دولت است.
 • انطباق شعارها و گفتمان دولت با شعارها و گفتمان امام و انقلاب خصوصیت بسیار با ارزش دولت نهم است.
 • زنده کردن و بازسازی برخی خصوصیات جوهری انقلاب و منطق امام ـ و مقابله با کسانی که می خواستند این ارزشها و مفاهیم اساسی را منسوخ کنند از خصوصیات بسیار برجسته این دولت است.
 • عدالتخواهی حقیقی و استکبار ستیزی از جمله شعارهای انقلابی دولت است و هر کس که پیشرفت کشور را با هدایت انقلاب متصور می داند، قدردان این ویژگی است.
 • جرأت در ایجاد تحول ، شجاعت تصمیم گیری برای حل مشکلات بزرگ و جرأت مقابله با فساد از نمودهای مهم گفتمان انقلابی دولت نهم است.
 • خارج شدن از حالت انفعال و گرفتن روحیه تهاجمی در مقابل زورگویان جهانی از جلوه ‌های وفاداری دولت به شعار و گفتمان انقلاب اسلامی است.
 • شرافت دولت نهم در همسطح بودن با ملت ـ ساده زیستی و تماس و انس مستمر با مردم است و تجلی عملی این خصوصیات در رفتار رئیس جمهور و هیأت دولت باعث جلب اعتماد بیشتر مردم و ریشه کن شدن بلای اسراف و اشرافی گری می شود.
 • پایبندی به اصول و ارزشها ، عدالت خواهی ، شوق خدمت به مردم ، پرکاری و تلاش ، شجاعت و قاطعیت ، برخورداری از «روحیه تحول گرایی و اصلاح حقیقی» و ایستادگی در برابر زیاده طلبی های استکبار ، از ویژگیهای برجسته دولت آقای احمدی نژاد است.
 • دولت نهم با بلند کردن پرچم عدالت ، در دلهای ملت امید ایجاد کرده است.
 • با روی کار بودن یک دولت حزب اللهی و رئیس جمهور مکتبی زمینه برای حرکت عمیق فرهنگی بیش از پیش فراهم است.
 • نقاط قوت دولت نهم از جمله پایبندی به شعارها و ارزشهای اصلی انقلاب اسلامی، شجاعت در عرصه سیاست داخلی و خارجی، پشتکار و انگیزه کاری قوی، حضور در سراسر کشور و نگاه نزدیک به مسائل، و حضور نیروهای کاردان و کارآمد در عرصه اجرایی است.

۲۵ نظر »

 1. . گفت :

  مهر ۴م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۵۵

  شما به هرکس که شما رو نقد می کنه فحش می دهید واین خانم رجبی و اقای جوانفکر و … نداره
  یک بار دیگه صحبت های اقای احمدی نژاد رو با صحبت های اون عالم بزرگوار مقایسه کنید تا خودتون رو گول نزده باشید مطلب ایشون فهم همه از اون صحبت هاست اگه شما مخالف اونید از حسن ظنتان است یا …
  موفق باشید

 2. prizebig.ru گفت :

  مهر ۴م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۳۷

  WoW! Thank you very much for that enlightening article

 3. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۴م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۰۱

  http://www.sanayenews.com/content/view/19400/1/

 4. محمد گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۴۵

  سلام
  سید مهدی طباطبایی درست است نه سید محمد حسین.

 5. عماد آبشناس گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۱

  یک قاضی حکمی صادر کرد و در آن نوشت
  بخشش لازم نیست اعدامش کنید.
  وکیل متهم که خیلی هم زیرک بود در حین خواندن دستور قاضی علامت فاصله پس از کلمه بخشش اضافه کرد و جمله به (بخشش ، لازم نیست اعدامش کنید.) تبدیل شد.
  ماجرای سخنان آقای احمدی نژاد هم همین است البته فقط ماجرا در سخنان این استاد ارجمند در صدا و سیما خلاصه نشده بلکه در خیلی از رسانه ها اخیرا سخنان دکتر احمدی نژاد در سازمان ملل را نیز به همین روال تحریف نموده اند و جو سازی قابل ملاحظه ای را به همین ترتیب بر علیه ایشان راه اندازی کرده اند.
  انشاء ال.. که از روی بی توجهی و بی قصد و غرض باشد.

 6. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۰۴

  آقا یا خانم محترم
  با سلام
  فحش دادن به دیگران در ادبیات بنده وجود ندارد.
  برادرانه توصیه می کنم در باره نحوه قضاوتتان نسبت به دیگران تجدید نظر کنید.
  این کدام فهم است که “مشروع ترین دولت” را برابر با “متشرع ترین دولت” می داند. با چه منطقی می توان از پذیرش سخن حق رو برگرفت و از یک موضع یا سخن اشتباه ، طرفداری کرد؟!
  موفق باشید

 7. حمید گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۱

  سلام
  البته این دست سخنان آقای طباطبائی برای بار اول نیست، قبل تر هم در برنامه “این شبها” شبکه یک نیز صحبتهای مشابهی داشتن که در نهایت مجبور شدن به نوعی صحبتهاشون رو تصحیح کنن،همون موقع هم صحبتهای ایشون مورد بهربرداری سایتهای ضدانقلاب و … قرار گرفت.

 8. رئیسی گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۷

  آقای جوانفکر سلام. این ۴ سال هم میگذره و بعد از آن شما میمونید و اعمال و کرداری که در این دوره کوتاه مدیریتی به جای گذاشته اید. چرا کارتان به جایی رسیده که وقتی علمای معظمی همچون آقایان مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، جوادی آملی، استادی، امینی، امجد، طباطبایی و … نسبت به برخی اقدامات و رویکردهای اشتباه دولت گلایه دارند شما سکوت میکنید؟! مگه امر به معروف و نهی از منکر از اصول اسلامی ما نیست؟!
  چرا در قبال کنار گذاشتن فتاح و لنکرانی متعهد، کارآمد و مظلوم سکوت کردید؟! مگه در جواب کامنت قبلی من نگفته بودید که فتاح و لنکرانی از دوستان شما هستند و در دولت دهم هم همکاری میکنند؟ پس چه شد که فتاح با دلخوری به سپاه برگشت؟!
  چه شد که آقای … علیرغم مخالفت صریح علما و مراجع و با وجود تأکید رهبر انقلاب مبنی بر قدر دانستن نظر علما و مراجع هر روز پست جدیدی میگیرد و ارتقاء می یابد؟!
  البته ضمن احترامی که برای شما قائلم بایستی اذعان کنم که شاید انتظار عکس العمل از طرف شما در قبال این اشتباهات دولت انتظاری غیر موجه است. چون به هر حال شما مشاور رئیس دولت هستید و با توچه به مسئولیتتان باید خیلی به لحاظ ایمانی و اخلاقی وارسته باشید که مافوق خود را نهی از منکر کنید. امیدوارم که هرچه زودتر به این درجه از وارستگی برسید و برسیم.

 9. فرشید گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۱۱

  سلام
  تبریک می گم، ۲ تا ۲ تا مطلب های وزین، می فرستید روی خروجی، احسنت.

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۳۴

  آقای رئیسی
  با سلام
  - از توصیه های اخلاقی شما متشکرم
  - دولت گوشش برای شنیدن گلایه ها از هر کس که باشد باز است.
  - نظر مراجع محترم برای هر دولتی که بر سرکار باشد، ارشادی و مشورتی است و تکلیف آور نیست. تنها نظر تکلیف آور مربوط به مرجع عالیقدر و رهبر معزز حضرت آیت الله خامنه ای مدظله است.
  - بنده حاضر نیستم برای به به و چه چه کردن این و آن بدون منطق و دلیل از مافوق خودم یا هر فرد دیگری ، انتقاد کنم. البته اگر با مورد قابل نقدی مواجه شوم و تذکر آن را لازم بدانم از مجاری شایسته ، به انجام آن مبادرت خواهم کرد. بنابراین توصیه می کنم که منتظر این درجه از وارستگی بنده برای نقد بی دلیل مافوق یا غیرمافوق نمانید.
  موفق باشید
  -

 11. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۳۷

  آقا حمید
  با سلام
  از آقای طباطبایی انتظار ساده ای دارم و آن این است که با شجاعت نسبت به خلاف گویی خود از رئیس جمهور و مردم عذرخواهی کند. این توقع ، از کسی که به استاد اخلاق بودن شهرت پیدا کرده است، امر بعیدی نیست.
  خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند.
  موفق باشید

 12. عبدالله روستانشین گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۳

  با سلام
  خیلی افراطی از آقای دکتر احمدی نژاد دفاع می کنید . ایشان که معصوم نیستند وانگهی چرا توصیه اخلاقی یک استاد اخلاق و حوزه رفته را این چنین دور از منطق بررسی کرده اید . از شخصیتی مثل شما بعید بود . آقای احمدی نژاد هر که باشد فقط ایشان را از دوره های ریاست جمهوری می شناسیم ولی امثال آقای طباطبایی از اساتید مطرح هستند که عمر خود را در دفاع از دین طی نموده اند . از طرفی دکتر احمدی نژاد از نیاز به دفاع دارد لطفا در مواضعی همچون کردان و مشایی و رحیمی از ایشان دفاع کنید و نه این موضوع که خیلی هم مبتلا به جامعه نیست . ضمنا دولت نهم و دهم احتمالا با مراجع و روحانیت سر جنگ ندارد ؟ فکر کنم این گونه باشد . خدایا همه ما را به راه راست هدایت فرما …. آمین

 13. رضا گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۰۶

  با سلام

  خیلی خوشحال شدم که حداقل شما به این موضوع توجه کردید.
  متاسفانه این کار روش بعضی از دوستان شده و معلوم نیست که کی می خواهند از این روش نادرست دست بردارند ، مثال جالب این ماجرا جنجال پوچی بود که در قضیه “خس و خاشاک” بوجود آوردند ، من وقتی متن آن سخنرانی را به بعضی از دوستانی که اعتراض کردند نشان دادم ، عموما تعجب کردند ، در واقع متاسفانه این موضوع که عده ای به عمد دروغ پردازی کنند و عده ای هم که بعضا حتی بزرگان هم در میان آنها هستند با جهل به اصل ماجرا ، رفتار های هیجانی نشان بدهند ، گریبانگیر جامعه ما شده.
  اما به نظر من اینجا سه نکته وجود دارد:
  ۱- این کار یعنی قلب کردن واقعیات، کاری است که از چهار سال قبل شروع شده و چون این افراد از رفتار دولت در چهار سال مطمئن شدند که کسی برای آنها مزاحمتی ایجاد نمی کند به این کار ادامه می دهند. دستگاه رسانه ای دولت در چهار سال گذشته می بایست ، بجای سکوت مظلومانه صرف! با استفاده از روش های علمی و جدید این فضا را عوض می کرد اما کم کاری این حوزه باعث ایجاد این جریان سنگین شده است
  ۲- تجربه شیرین تجمع های انتخاباتی برای حمایت از دکتر احمدی نژاد که در تاریخ انقلاب حداقل در ۱۶ سال گذشته بی نظیر بود ، از حیث حضور افراد و خانواده های مومن در فضای ارزشی ،شاد و حرکت زا، نشان داد که مقوله “فرهنگ عمومی” هم مانند مقوله “دیپلماسی عمومی” باید مورد توجه قرار گیرد ، البته عدم برنامه ریزی صحیح و محتوایی در این موضوع خود نتیجه معکوس دارد ، اما خالی گذاشتن این عرصه باعث جولان افراد سوء و ایجاد این فضای نا صحیح می شود
  ۳- اما در هر جا ، دروغ هر چه هم که بزرگ باشد و هر چه که افراد زیادی آنرا باور کنند ، سرانجام آشکار خواهد شد و گریبان گوینده و پردازنده را خواهد گرفت ، از این جهت به نظر من خیلی جای نگرانی نیست زیرا ان شاء الله در نزدیکترین زمان (اینطور که سرعت وقایع به ما نشان می دهد) این دروغ ها و گویندگان آنها آشکار و رسوا خواهند شد
  با تشکر

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۵۳

  آقا رضا
  با سلام
  از توضیحات درست شما متشکرم و با آنچه فرموده اید کاملا موافقم
  موفق باشید

 15. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۰۹

  آقا عبدالله
  با سلام
  لطفا بفرمایید که کجای مطالب بنده افراطی است. با دادن نسبت افراطی ، نباید مانع از دفاع از حقیقت بشوید. هیچکس نگفته است که آقای احمدی نژاد معصوم است. چرا با طرح مساله معصوم نبودن آقای احمدی نژاد ذهن دیگران را از حقیقت منحرف می کنید! استاد اخلاق حوزه برای ما هم عزیز هستند اما وقتی ایشان را استاد اخلاق خطاب کردیم باید بیش از دیگران مراعات مسائل اخلاقی را بکنند و به دیگران نسبت خلاف واقع ندهند. اگر کسی لباس مرجعیت به تن کرد آیا حق دارد به نماینده یک ملت نسبت زشتی مانند “حرامزاده” بدهد! اگر یک کار زشت از هر انسانی قبیح باشد ، آن کار از فردی در حد یک مرجع تقلید یا استاد اخلاق ناپسندتر است و زشتی آن افزون می شود.
  علاوه بر این توجه داشته باشید که معیار حق این نیست که فلانی را خیلی وقت است می شناسیم و آن دیگری را مثلا چند سالی است که می شناسیم. بنابراین آن را که از دیرباز می شناسیم ذیحق است و کسی که تازه با او آشنا شده ایم ، حق نمی گوید و حق با او نیست.
  سخنان شما به یک منشاء فکری بر می گردد. مثلا “ایشان که معصوم نیستند” یا ” دولت نهم و دهم احتمالا با مراجع و روحانیت سرجنگ ندارد؟”. تصور می کنم با این نگاهی که شما به مسائل دارید ، دولت آقای احمدی نژاد را برای همیشه در ذهن خودتان در جایگاه متهم نشانده اید.
  فرموده اید که خدایا همه ما را به راه راست هدایت فرما . بنده هم به آن اضافه می کنم که الهی لاتزغ قلوبنا بعد اذهدیتنا
  موفق باشید

 16. یک هموطن گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۵۴

  سلام جناب آقای جوانفکر
  من تصور می‌کنم طرح اینگونه موضوعات از سوی نزدیکان دولت و درخواست عذرخواهی از سوی منتقدان دولت، فضای جامعه را همانطور که در این چند ماه اخیر بوده، در چهار سال آینده نیز فضای بدگمانی و درگیری و اختلاف خواهد کرد. نمی‌توان انتظار داشت منتقدان دولت در برابر آنچه که سخن ناحق قلمداد می‌شود، عذرخواهی و به اشتباه خود اعتراف کنند در حالی که خود دولت به عنوان شکل‌دهنده‌ی اخلاق عمومی جامعه، هرگز در برابر سخنان ناحق و نادرست خود، از مردم و یا از هتک حیثیت شدگان، عذرخواهی نکند. مگر اینکه دولت معتقد باشد که هرگز و تحت هیچ شرایطی، “هیچ” سخن ناحق و نادرستی بر زبان نرانده است، که در آن صورت، این تصور نشانه‌ی چندان خوبی نخواهد بود.
  پیروز باشید

 17. جواد گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۱

  با سلام خدمت شما
  احسنت .تازه این که چیزی نیست اوندفعه برگشت گفت احمدی نژاد سیادت را مسخره کرد! بعد از شنیدن این جمله من نمیدونستم بخندم!گریه کنم!تعجب کنم!
  اگر دو یا سه نفر مثل شما اینجوری از موضع حق دفاع کنن دیگه مثل دور پیش این همه دولت تخریب نمیشه
  البته منتظر باشین که شما هم تخریب کنن
  والعاقبه المتقین

 18. رحیم گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۱۱

  با سلام ودعای خیر و تشکر از تماستان
  با انتخاب انقلابی گفتمان عتدالتخواهی در ۲۲ خرداد مسئولیت در کشور بیشتر از هر زمانی قمار بین بهشت ودوزخ الهی شده .طبق فرمایشات رهبری حکیم و فرزانه باید با تمامی قوا در مقابل جبهه مشترک کفر ونفاق بایستیم . با توجه به تصویب بودجه مبارزه با استکبار در مجلس بعنوان یکی از راهکار ها پیشنهاد میکنم —- در نحوه و نوع تبلیغات فرهنگی غرب پاشنه اشیل غرب ظهور می یابد . بیشترین فیلمها – برنامه های سیاسی اجتماعی -وتبلیغات کالا با بی حیایی جهت نمایش جسم برهنه زنان میباشد .تا اولا به نیمی از خلقت خداوندی تفهیم کنند که ازادی وپیشرفت جنس شما در سایه برهنگی وهرزه گی میباشد .دوما فکر -وهم وخیال وبصورت کلی همه چیز جنس مذکر را با توجه به نحوه خلقت وقوه شهوانی به سمت وسوی آن هدف(تهی شدن انسان ها از انسانیت وتنزل ان مقام کرامت یافته تا حد پایینتر از حیوان و بی تفاوتی به ظلم ) بکشانند. یک راه عملی مقابله ایجاد محیطی مجازیست که مخاطبین با محرک مادی ارایه شده بتوانند با یکدیگر وتحت نظارت کارشناسانی (جوان منظور تفکرات است – —اگاه— تهی از تعصبات بدون دلیل مذهبی —–صاحب نظر در کتب الهی قران—انجیل– -تورات و خصوصا اشنا به نهج البلاغه کمک از روانشناسان واستادان علم جامعه شناسی غرب و …. )به گفتگو ونه مجادله(خصوصا با تفکرات مذهبی که باعث انزجار گردد ) بپردازند. وانتخاب مقاله ویا نقاشی برتر با شرکت کنندگان در بحث ها باشد همراه با ارائه دلیل ومنطق نه بصورت مثبت ویا منفی دادن الکی . مطمئنا اگر نیت صحیح واز سر دلسوزی وبا محبت به انسانها باشد خداوند کمک خواهد نمود . تا حداقل توان زیادی از منابع فکر -امکانات -بودجه و… استکبار جهت مقابله در کشورهای خود هزینه شودو از تهاجم بیشتر انها جلوگیری که خود این حداقل :پیروزی بزرگی میباشد . پیشنهادات اولیه جهت درخواست مقالات ونقاشی وکاریکاتور.
  .۱-نقش خداوند در زندگی ۲- هدف از خلقت انسان ۳- زن ومرد بودن و راه تکامل انها ۴- پیامبران الهی وهدف از ارسال رسل ۵-منزلت وجایگاه ونقش حضرت مریم ع در جوامع انسانی -نوع حجاب ان حضرت -باکره بودنش -تربیت فرزندش و…۶- منزلت زن در ادیان وتفاوت ان با زن امروز-نقش ان در پرورش انسان -حجاب ۷-اوامر ونواهی پروردگار در کتب سه گانه وارجحیت ان بر اوامر انسانها ۸-عدالت وعدالتخواهی در نگاه الهی با نگاه شیطانی ۹- مسائل جهانی -استعمار -هلوکاست -فلسطین وخصوصا سوالات ریاست جمهوری.این مورد اگر سریعتر پیگری شود نتایج خوبی خواهد داشت اولا غرب حاضر به جواب نیست در ثانی واکنش نتانیاهو نشان از اسیب پذیری انهاست ۱۰-انتظار -اینده بشریت -وظایف انسانها نسبت به همنوع و.۱۱ حقوق خداوند بر انسانها . ۱۲ حقوق انسانها نسبت به هم ……
  جوایز را سریعا بهمرا ه جزوات از سخنان پیامبران الهی بزرگان دینی و خصوصا نهج البلاغه ارسال نمایئد با تشکر رحیم

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۱۳

  هموطن محترم
  با سلام
  به نظر خیرخواهانه شما احترام می گذارم اما اگر قرار باشد دیگران هرچه بخواهند بگویند و درمقابل هیچ تنویری صورت نگیرد ، درست نیست و در حق دولت ظلم خواهد شد. بنده در مورد موضوع مشخصی صحبت کرده ام و در همین موضوع نیز آقای طباطبایی مطالب ارزشمندی هم گفته است که محل اشکال نیست و بنده فقط و به طور مشخص به بخشی از سخنان ایشان انتقاد کرده ام. تنویر افکار اگر با ادبیات درست و صحیحی انجام شود باعث تشدید اختلاف و بدگمانی نخواهد شد. در باره عذرخواهی دولت هم اگر مورد خاصی وجود دارد که به دولت اشکال وارد است باید مطرح شود و اگر حق به طرف مقابل باشد ، حتما دولت عذرخواهی خواهد کرد.
  موفق باشید

 20. رضا گفت :

  مهر ۷م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۰۲

  با سلام واحترام ویژه
  جناب آقای جوانفکر برادر بزرگوار وارزشمندم
  من درک میکنم که شما چه میگویید اما نمیتوانم بفهمم علت گرایش سیاسی برخی علما ومتاسفانه یکی دو مورد از مراجع کشورمان چرا گاهی تا آنجا پیش میرود که حق ناحق جلوه میکند.نمیدانم چه لزومی دارد که مرجع تقلید کشورم با خبرگزاری کشور فرانسه به مصاحبه بنشینند وعلیه مسئولین کشورم سخن بگوید !!!واقعا نمیدانم!!! درک این مسئله ویافتن پاسخ آن هزاران مرتبه برایم سخت تر از درک محاسبات فنی ومهندسی دوره تحصیل میباشد؟

 21. شاخ نبات گفت :

  مهر ۱۳م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۰۸

  سلام.

  با تشکر از زحمات شما. مطلبتان فوق العاده بود.

  امید است لجاجت احدی را از حق رویگردان نکند!

  یا علی

 22. مصطفی گفت :

  مهر ۱۷م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۴۳

  درود بر جوانفکر که شجاعانه از رییس جمهور محبوب دفاع میکند

 23. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۷م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۰

  آقا مصطفی
  با سلام
  ضمن تشکر از حسن ظن شما ، لازم است تاکید کنم که بنده کار خاصی نکرده ام و امیدوارم در دفاع از آنچه درست و به حق تشخیص می دهم ، وظیفه شناس باشم.
  موفق باشید

 24. رضا گفت :

  مهر ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۶

  سلام بنده ارادت خاصی به آقای طباطبایی دارم و با آرزوی سلامتی ایشان
  بنده عرض می کنم اگر آقای احمدی نژاد گفته بود که دولت من در صد سال اخیر متشع ترین دولت ها بوده جای هیچ اشکالی نیست چون مقایسه آن با زمان امام (ره) کار غلطی است چون در آن زمان مسول دولت آقایان بازرگان و بنی صدر و رجایی و موسوی بوده و ربطی به امام (ره) ندارد شما جایگاه ریس جمهور را با جایگاه والای رهبری مقایسه کرده اید که این مقایسه بذات درست نیست

 25. محمد رضا علیخانی گفت :

  آبان ۳م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۰۳

  سلام
  در هر برهه ای از تاریخ هر مسئولی موافق و مخالفی داشته است حال باید دید که مخالفان و موافقان از چه کسانی هستند. اگر دیدید که مخالف شما مرجع تقلیدی است که دیگران را دعوت به تجمعات و اغتشاشات خیابانی و به چالش کشاندن نظامی میکند که مظهر اقتدار شیعه و اسلام است یا فردی است که به استاد اخلاق معروف است اما با بد اخلاقی تمام بدون سند در مقابل دیدگان میلیون ها مخاطب به فردی که با ۲۴٫۵ میلیون رأی وبا تنفیذ رهبری، رئیس مشروع دولت مشروع دهم شده است، تهمت ناروا وارد میکند بدانید و مطمئن باشید که کارتان درست است.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر