“میخ” بهانه است ، کار خودتان را بکنید!

درپی نقد بخشی از سخنان آقای سید مهدی طباطبایی ، ایشان با ارسال نامه ای خطاب به اینجانب چنین مرقوم فرموده اند:از آنجا که سخنان اخیر اینجانب در صدا و سیما موضوع بحث در بعضی محافل شده بود ، تا آنجا که شما را برآن داشت تا پاسخی به اظهارات بنده داشته باشید ، اختصارا عرض می کنم : در بیان کلمه انتقادی خود به جای کلمه مشروع ، سهوا متشرع به کار بردم اما عرض می کنم که مشروع تر شدن در صد سال اخیر را وقتی خواهید داشت که سعی در فراهم کردن نظر مراجع تقلید که سکاندار واقعی تشیع هستند ، خاصه اطاعت از فرمایشات و دستورات صریح مقام معظم رهبری در اسرع وقت ، عمل به وعده های داده شده ، حفظ حرمت ها داشته باشید. در آن وقت می شود گفت مشروع. امید است خداوند مرا و شما را از شر نفس حفظ کند. (سید مهدی طباطبایی)

   در پاسخ به ایشان ، بیان چند نکته را شایسته و لازم می دانم:

۱-  از اهتمام ایشان به نوشتن پاسخ و پذیرش اشتباه خویش در دادن نسبت خلاف واقع به نماینده یک ملت ، قدردانی می کنم اما استاد محترم باید توجه داشته باشند که این نسبت نادرست را از رسانه ملی مطرح کردند و در سطح وسیعی در رسانه های مکتوب و مجازی داخل و خارج انعکاس پیدا کرد و با نوشتن نامه به مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور ، نمی شود آن را جبران نمود.

۲- ایشان را به عنوان یکی از نخبگان حوزه برای بحث علمی و دینی در باره برخی بداخلاقی ها ، تهمت ها و دروغ پراکنی ها ، به برنامه گفت و گوی ویژه شبکه دو دعوت کرده بودند لذا جا داشت که با مطالعه و دقت نظر بیشتری در باره دولت و شخص رئیس جمهور سخن بگویند. رسانه های ارتباط جمعی به افرادی در سطح ایشان  به عنوان یک منبع مورد اعتماد نگاه می کنند. بنابراین اشتباه سهوی مانند آنچه در باره سخنان نسبت داده شده به رئیس جمهور اتفاق افتاد ، به سختی قابل جبران خواهد بود. البته لازم است استاد به این نکته توجه داشته باشند که طیف قابل توجهی از رسانه ها ، سخنان ایشان را از آن جهت منعکس کردند که در مخالفت و تضاد با آقای احمدی نژاد ابراز شده بود، چه درغیر اینصورت محل اعتنای هیچکدام از این رسانه ها قرار نمی گرفت. شاهد مثال را سخنان آقای ابطحی می آورم که اظهارات او ، تا دیروز سر تیتر مطالب رسانه های مخالف دولت بود و امروز که او به خود آمده و به جبران رفتار گذشته خویش می پردازد ، همان رسانه ها حتی حاضر به درج نام او نیز نیستند.

۳- آقای طباطبایی در این برنامه تلویزیونی فرمودند: می گویند نخبگان چرا سکوت می کنند. سکوت نکنند ، چه کنند. چون آبرویشان را می برند.

ایشان مستحضر هستند که به عنوان یکی از همین نخبگان به برنامه دعوت شده بودند و  در آنجا سکوت نکردند و هر آنچه خواستند گفتند. فضای سیاسی در جامعه ما آنقدر باز است که یک نامزد شکست خورده در انتخابات ، به راحتی و با استفاده از همه تریبونهای کشور به بیان دیدگاهها و نظرات خود می پردازد و حتی ارکان نظام اسلامی را آماج حملات بی منطق خویش قرار می دهد و هیچکس هم جلودار او نیست. چگونه می توان وجود چنین حقیقت روشنی را منکر شد و از “سکوت نخبگان” که خود ایشان تحت همین عنوان در صدا و سیما آزادانه به طرح دیدگاهشان علیه دولت پرداختند،  سخن به میان آورد!

۴- رفتار برخی از مخالفان دولت آنقدر غیرمنطقی است که در روزنامه های خود ، حتی به انتقاد از مصاحبه انجام نشده رئیس جمهور می پردازند و در باره آن قلم فرسایی می کنند. این رفتار یاد آور ضرب المثلی است که ذکر آن خالی از لطف نیست. می گویند مردی به داروخانه رفت و گفت : آقا میخ دارید؟ داروخانه چی با تعجب به او پاسخ منفی داد. آن فرد با ناسزا گویی ، داروخانه را ترک کرد. این ماجرا چند روز تکرار شد و آن فرد هر روز با نثار کردن مشتی ناسزا ، از داروخانه خارج می شد. داروخانه چی برای حل این معضل ، مقداری میخ تهیه کرد تا به آن فرد بدهد و موضوع فیصله پیدا کند. روزبعد داروخانه چی در پاسخ به سووال آن فرد گفت : بله آقا میخ داریم ، بفرمایید. آن فرد در حالی که ناسزاهای خود را تشدید کرده بود با فریاد گفت: در داروخانه ای که میخ می فروشند، باید گل گرفت. روز بعد آن فرد به داروخانه آمد و قبل از آنکه سووالی مطرح کند، داروخانه چی گفت : آقا لطفا شما فحش تان را بدهید و بروید و کاری نداشته باشید که داروخانه میخ دارد یا خیر.

به نظر می آید که به برخی از مخالفین محترم دولت باید گفت که آقا شما لطفا ناسزایتان را بدهید و به دنبال کارتان بروید و به مسائل دولت و ملت کاری نداشته باشید.

۵- استاد محترم ، جناب عالی مشروعیت دولت را به فراهم کردن نظر مراجع تقلید منوط کرده اید. شما می دانید که مراجع عزیز در موضوعات مختلف دارای نظرات و فتاوی متفاوتی هستند و نه تنها این دولت بلکه هیچ دولت دیگری قادر نیست به نظرات مراجع محترم عمل کند. مثلا در باره نظر مراجع محترم نسبت به رویت هلال ماه شوال در عید سعید فطر ، دولت باید طبق نظر کدامیک از مراجع عمل کند؟ بدیهی است اصل ولایت فقیه این مشکل را حل کرده است و نظر ولی فقیه به عنوان مرجع مسلم تقلید در اینگونه مسائل و همچنین مسائل حکومتی برای هر دولتی تکلیف آور است و دولت ولایت پذیر آقای احمدی نژاد نیز به طور قطع مجری نظرات معظم له است.

شایسته است این نکته را نیز خاطرنشان کنم که برخی افراد دارای سوء نیت ، برای القاء وجود اختلاف میان دولت و مراجع محترم ، همواره تلاش کرده اند تا به هر نحو ممکن ، پای مراجع عزیز را به سطح نازلی از مسائل پیش پا افتاده یا چالش برانگیز بکشانند و با گل آلود کردن آب ، بکوشند از آن ماهی مورد نظر خود را بگیرند.

برای تنویر ذهن حضرت عالی لازم می دانم این نکته را خاطر نشان کنم که کار و تلاش مخلصانه و مجدانه برای خدمت به مردم و بویژه محرومان ، اجرای عدالت و احیای گفتمان انقلاب و امام ، ایستادگی دربرابر دشمن وزیاده خواهان داخلی و خارجی ، مبارزه با اژدهای هفت سر فساد ، زنده کردن مفاهیم ارزشی انقلاب ، شجاعت در تصیمم گیری و اقدام به انجام کارهای بزرگ ، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری و دفاع از منافع و حقوق مردم و مواردی از این قبیل جزو مطالبات اصلی و اساسی مراجع عزیز تقلید از هر دولتی است و دولت آقای احمدی نژاد در این زمینه سرامد همه دولتهای پس از انقلاب بوده و درعالی ترین سطح به خواسته ها و آرزوهای مراجع عزیز جامه عمل پوشانده است. اگر قبول ندارید لطفا به سخنان ورهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب مراجعه کنید تا هرگونه شائبه و شبهه ای از ذهن و دلتان زدوده شود.

علاوه بر این توجه شما را به این نکته جلب می کنم که مشروعیت دولت برآمده از رای ملت است که با تنفیذ حکم رئیس جمهور از سوی مقام معظم رهبری ، انجام مراسم تحلیف و رای اعتماد نمایندگان مجلس به اعضای کابینه عینیت پیدا می کند و موارد مطرح شده در پاسخ جناب عالی اگرچه بسیار مهم هستند اما نافی مشروعیت یک دولت نیست.

در پایان اجازه می خواهم به این نکته اشاره کنم که بهشت را به بها بدهند و به بهانه ندهند. اما بهای بهشت نیز خود بهانه ای بیش نیست زیرا ما کجا و بهای بهشت برین خدا کجا؟ حداکثر بهایی که می توانیم به پیشگاه الهی عرضه کنیم ، روح و جان ناقابلی است که آنهم صاحب اختیارش ما نیستیم بلکه خدای متعال است و می خواهیم با آنچه که مالک آن خداست با او معامله کنیم. روح و جان ما امانتی الهی در دست این تن خاکی است که حضرت عزرائیل در موعد مقرر آن را از ما پس می گیرد و به صاحب اصلی اش می رساند. خدای بزرگ هم آنقدر رئوف و بخشنده است که می خواهد بهشت خود را از کسانی که به امید رستگار شدن ، فقط کلمه لااله الالله را بر زبان رانده اند، پر کند و برای این کار به دنبال یافتن بهانه ای در پرونده اعمال انسانهاست. می گویند عالم وارسته ای پس از مرگ به خواب یکی از نزدیکانش آمد و گفت که هرچه آموختم و آموزش دادم و هرچه برای آن دنیا اندوختم به کارم نیامد جز آن لقمه غذایی که در بیابان به حیوان درمانده ای خوراندم. استاد عزیز ، مباد که درآن دنیا ، در پرونده اعمالمان ، هیچ بهانه ای برای ورود به بهشت یافت نشود.

عزت اسلام و مسلمین مستدام  

۲۱ نظر »

 1. علی گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۵۸

  با تشکراز اینکه سعی می کنید در مطالبتان جانب عقل و اعتدال را حفظ کنید
  در بخشی از نوشته شما اشاره کردید که موسوی از تمام تریبونهای نظام برای بیان دیدگاههای خود و تخریب ارکان نظام استفاده می کند لطفا اگر منظورتان این نبود که از تمام تریبون های نظام برای تخریب و تحریف سخنان و شخصیت مهندس موسوی استفاده می شود لطفا برای این گزاره خود در رسانه ملی و روزنامه های دولتی چند مثال بیاورید مگر اینکه شما هم مانند بسیاری ازمردم بی بی سی و صدای آمریکا را رسانه مورد اعتماد خود تلقی کنید و صدا و سیما و روزنامه های مانند کیهان را دشمان مردم!!
  با احترام و تشکر

 2. فاطمه گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۸ در ۰۵:۳۵

  اشکال از دکتر نیست اشکال از اون دایره بسته هاست که دکتر توش نیست. وگرنه اینهمه آدم اینهمه روزنامه و سایت و … نمیزدن که فقط گیربدن به دکتر و حرف هایی که نزده و کارهایی که نکرده و … . واقعا اگر دکتر رئیس قوه قضائیه بود و اینهمه درخواست ازش میشد که با عوامل اصلی اغتشاشات برخورد کنه و هیچ کاری نمیکرد چی بلایی سرش می آوردند؟
  به دکتر بگید ملت حواسشون هست که اینا جوسازی میکنن. حتی تو این مسئله برنج ها هم تابلو بود که دست چندتا دلال توکاره.
  میدونم مطلبم ربطی به مطلب شما نداشت ولی خواستم درد دل کنم .
  راستی به دکتر بگید چرا دیگه مثل اونوقت ها خوشحال نیست و لبخند نمیزنه؟
  یه چیز دیگه هم بگم . (ببخشید مطالب زیاد شد) چرا تلویزیون از دیدارهای دکتر تو آمریکا بجز سخنرانی در سازمان ملل چیز دیگری را پخش نکرد ؟ تازه بعد از یک هفته اونم بعد از تماس های مکرری که گرفتیم می خوان یکی از مصاحبه ها رو پخش کنن . ما اصلا نفهمیدیم این سفر چه دستاوردهایی داشته . به آقای ضرغامی بگید لطفا برنامه های دکتر را پخش مستقیم کنند خصوصا اینکه در آستانه سفرهای استانی هستیم . چون برای سفر دکتر به مشهد(بعد از انتخابات) هر چقدر با صدا و سیما برای پخش زنده سخنرانی دکتر تماس گرفتیم فایده نداشت . ممنون
  والعاقبه للمتقین

 3. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/19418/1/

 4. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۴

  سرکار فاطمه خانم
  سلام برشما
  روشن بینی و دقت نظر شما مایه دلگرمی است . از نظرات شما متشکرم و مطلب تان را برای اطلاع آقای احمدی نژاد به دفتر ایشان می فرستم.
  موفق باشید

 5. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۸

  علی آقا
  با سلام
  از حسن نظر شما تشکر می کنم.
  بنده در مطلب مورد اشاره هیچ اشاره ای به نام آقای موسوی نکرده ام و برداشت شما درست نیست.
  موفق باشید

 6. بنده خدا گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۳

  اولا” پاسخ همه قسمتهای نامه حجت الاسلام (و نه آقای) طباطبایی را نداده اید.
  ثانیا” اگر واقعا” فکر می کنید که باید در داروخانه را گل بگیرد حتما” زودتر اینکار را انجام دهید آقایان مودب!

 7. ابراهیم ادبی گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۲۱

  تو چه می گویی
  من چه می گویم
  هیچ تفاوتی ندارد . ما عادت داریم هر کس فقط حرف خود را بزند و مدام تکرار کند . هر که از رو نرفت حق با اوست . هر کسی هم از رو رفت معلوم میشود حق با او نیست .
  بیاییم جامعه و مسائل پیچیده مان را ساده سازی . و در قالبی شبیه سازی و قابل فهم برای دیگران طرح کنیم . شاید حرفهایی با درک مشترکی زده شود . و راه باز نمودن گره های کور را پیدا کنیم .
  مسائل و مشکلات جامعه ما مانند زندگی در عمارتی چندین طبقه کلنگی است . کلنگی و قدیمی بودن عمارت متناسب با نیازهای امروز و برنامه های توسعه ایی و آرمانهای ملت ایران نیست .
  از آنطرف طی سالیان متمادی سرمایه های بسیاری برای افزایش طبقات . رفع نواقص بصورت وصله و پینه هزینه کرده ایم .
  از یک طرف دلمان نمی آید بخاطر راههای طی شده و هزینه های انجام شده ساخته های قبلی را تخریب کنیم . و سرمایه هایی که با خون دل خوردن هزینه کرده ایم . نادیده بگیریم .
  از طرف دیگر تناقض و کمبودها موجود . و برآورده نبودن نیازهایمان رنجمان میدهد . و روز به روز هم بارهای فکری و کاری و شکستهایمان افزوده میشود . و هر روز هم رقابتهای جهانی در همه زمینه ها شتاب بیشتری میگیرد . و برد و باخت . برد و باخت من و شما نیست . برد و باخت مکتب ها تاریخ و تمدن هاست .
  و از سوی دیگر آرمانهای ملت ایران . سرمایه های مادی و معنوی کلانی که بعلت نداشتن برنامه و استراتژی مناسب بر زمین مانده است . و ما را در برزخ بلاتکلیفی قرار داده است. که چکار کنیم ؟ چه تصمیمی بگیریم ؟ با دشمنان . با نیازهای روز افزون و متنوع . با آرمانها و سرمایه ها . رقابت ها و…… چه کنیم ؟ ما مسئول زندگی امروز ایرانیم . ما مسئول تحقق آرمانهای اسلامیم . ما ادعا کرده ایم ایرانیان ۷۰۰۰ سال تاریخ و تمدن دارند . و امروز روز امتحان و اثبات ادعاهاست .
  بگذارید رک بگویم . همه مدعیان امروز . بود یا نبودشان فرقی نمی کند . همه آنها خیلی عمر کنند . ۱۰۰ سال دیگراز کفن هایشان هم دیگر اثز نخواهد بود . غلط میکنند سر از خاک بردارند و ادعایی بکنند . آنچه مهم است : این است که ما امروز امانت دار و اعضای تیم مسابقه خیر و شر بودن هستیم . ما امروز هر ساعث و ثانیه و سال که می گذرد . مسبب رشد خوبیها یا بدیها هستیم . و برای خود امتیاز منفی یا مثبت ثبت میکنیم . باقی مسائل کشک است . و وظیفه داریم امانت ها را در مسیر خوبیها رشد و توسعه دهیم . و از بدیها و اشکالات جلوگیری کنیم . و حق نداریم با امانت ها هوس بازی کنیم .
  امروز ما در عمارت کلنگی به بن بست رسیده ایم . این عمارت ظرفیت توسعه بیشتر ندارد . باید فکری اساسی کرد . هر روز که میگذرد . اگر به مسئولیتهایمان عمل نکنیم . از فرصتها و سرمایه ها کاسته ایم . و بر تهدید ها و تنگناها افزوده ایم . البته لازم به توضیح است . این عمارت کلنگی ساختارهای اداری و مدیریتی . سیستم ها و برنامه ها و استراتژیهای اجرایی است . ونظام حاکم جمهوری اسلامی سالمترین و متناسب ترین رزیم با فرهنگ و آیین و آرمانهای ملت ایران است .
  راه حل بسیار ساده تر از این همه دلشوره و همهمه و جنگ و ستیز است . کافی است . به دلها و آرزوهای هم نگاه کنیم . سرمایه های اصلی درون خودمان خاک میخورد . و ما روز بروز از هویتمان دور میشویم . و آنچه خود داریم را از بیگانه تمنا داریم .

 8. علی گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۳۸

  با عرض سلام
  جناب آقای جوانفکر از جنابعالی تقاضا دارم تا در خصوص گروه مشاوران جوان از رئیس جمهور محترم سوال که ببینیم وضعیتشان چگونه خواهد بود ؟ آیا زیر نظر سازمان جوانان میرود ؟ به نظر شما این عمل باعث تضعیف این گروه و فراهم کردن فضا برای هیاهو دشمنان نمیباشد ؟ به هر حال جنابعالی میدانید سازمان ملی جوانان قرار است زیر نظر سازمان ورزش کار کند حالا فکر کنید ببینید زیر مجموعه سازمان ملی جوانان چه میشود ؟ ! من مطمئنم هیچ کدام از جوانان شاغل در این گروه هم راضی نیستند بجز آقای مهندس بذرباش تا جلوی شکوفایی جوانان دیگر در عرصه مدیریت را بگیرد !!! خواهش میکنم در این خصوص صحبت کنید ، اگر یک مقاله هم در این مورد بنویسید چه بهتر … با کمال تشکر از جنابعالی

 9. شیدا جاوید گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۵۲

  با سلام و خسته نباشید
  من اولین بار شما را از یادداشتی که در حمایت از آقای کردان نوشته بودید شناختم اگرچه کردان ماجرای بحث برانگیزی بود که مخالفان زیاد و کمتر موافقی داشت ، اما احسا سکردم در پس یادداشت شما اعتقاد محکمی قرار دارد که شما را به حمایت از ایشان واداشته است. بعد از ان به خواندن یادداشت های شما راغب شدم و هرجا در کنار مطلبی نام شما بود حتما آن را می خواندم و بالاخره شما را اینجا پیدا کردم. توضیحاتی که در پاسخ به قسمتی از بیانات اقای طباطبایی مرقوم فرموده اید منطقی و قابل قبول است. البته همانطور که مستحضر هستید ایشان در برنامه ی این شب ها هم در قسمتی از سخنان خود انتقادی را متوجه رئیس جمهور ساخته بودند که من چون مستقیما شاهد آن از تلویزیون بودم و بعد از یک مدت طولانی ای بود که پای برنامه های
  تلویزیون می نشستم برایم جالب بود گفتن این سخنان ، آن هم از سوی ایشان ، احساس کردم ازادی بیان نسبت به قبل بیشتر شده و به خاطر دارم چقدر از دیدن آن برنامه متعجب شده بودم و پس از آن بود که خبرگزاری های مخالف به خبرسازی و انعکاس تنها همین بخش انتقادی برامدند. بنده اتفاقا بعد از این بار دوم که مطلع شدم انتقادی علیه رئیس جمهور از سوی این استاد اخلاق صورت گرفته ، در جمعی از دوستان صاحب نظرم به انتقاد از این کار استاد
  برآمدم و گفتم اگر بحث بر سر بی اخلاقی است ، مخالفان احمدی نژاد که بی اخلاقی ها و بد اخلاقی های خیلی بیشتر و صریح تر و بدتری مرتکب شدند
  که یکی از دوستانم در پاسخ من گفت اقای طباطبایی و امثالهم از احمدی نژاد انتظار دیگری دارند و روی همین حساب کوچکترین کار نادرست او را
  مورد توجه و انتقاد قرار می دهند . این پاسخ البته مرا مجاب نکرد و به خصوص با خواندن مطلب شما که دقیق تر در جریان قرار گرفتم. متاسفانه می بینم که هرچقدر انتظار از احمدی نژاد بالا باشد از یک استاد اخلاق هم این انتظار می رود که حداقل کسی را به اتهام سخن نگفته در مقابل چشم میلیون ها آدم
  محکوم نکند.
  با کسب اجازه شما را لینک کردم
  لطفا این کامنت را جایگزین کامنت قبلی کنید
  تعدادی غلط املایی در ان وجود داشت که در این کامنت تصحیح کردم

 10. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۳۴

  رجبی جایگزین پریچهره میشود
  با آغاز تغییرات مدیران درسطوح استانی شنیده شده که مدیرکل تربیت بدنی مازندران نیز بزودی تغییر خواهد کرد.

  آنچه که از محافل مختلف به گوش می رسد علی سعیدلو رئیس سازمان تربیت بدنی در نظر دارد علی رجبی وندچالی معاون فرمانداری نور را بعنوان مدیر کل تربیت بدنی دولت دهم در مازندران جایگزین نصرالله پریچهره نماید.

  علی رجبی وندچالی که از فعالان ورزشی نیز می باشد ضمن دارابودن سوابق مدیریتی دروزارت کشور داوطلب نمایندگی مجلس هشتم ازشهرستان ساری نیز بوده است.

 11. سارا گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۰۴:۳۰

  سلام و عرض ادب
  الحق که حرفتون حسابه…
  یه سری حرف غیر مربوط به متن داشتم
  از اینکه می بینم دکتر به خاطر بعضی آدمای دور و برش مدام مورد اتهام قرار می گیره واقعا عذاب می کشم!
  نمی دونم دکتر چه اصراری بر مشایی و کردان و رحیمی داره؟!
  این همه حساسیت راجع به اینا وجود داره…که لطمه ی اصلیش هم بر می گرده به دولت و شخص رئیس جمهور! حیفه به خدا! چرا دکتر با خودش این کارا رو می کنه؟
  کاش حداقل خود این آقایون متوجه باشن و خودشونو کنار بکشن! که ظاهرا نیستن…

  یه سوال دارم…چرا دکتر مبارزه با مفاسد رو علنی انجام نمیده؟؟؟
  کی می خواد به حرف هاش تو مناظره بر علیه اون آقازاده ی فراری! علنی رسیدگی کنه و دادگاهیش کنه؟
  می دونم کار سختیه… اما فکر می کنم هنوز تنور داغه و باید چسبوند!!!
  آخه فقط نمیشه به قوه قضاییه دل خوش کرد! البته رئیس جدیدش که مثل اینکه بهتر ومصمم تره ولی ما بیشتر رو دکتر حساب می کنیم تا حال مال مردم خورا رو جا بیاره.
  البته اگه بشه این یارو رو بکشوننش ایران! فعلا که خدا می دونه کجاست و چی کارا که نمی کنه!! حداقل به اتهامایی که تو دادگاه بهش زدن بیاد تو دادگاه جواب بده نه صداوسیما!
  ولی اینو هم به خاطر خود دکتر می گم هم مردم…چون تو جریان مناظرات که افشاگری کرد مخالفان گفتن چرا تو این ۴ سال نکرد؟؟؟ الان که ساکت بشینه و علنی مبارزه نکنه مثل ۴سال گذشته خوب نیست. مخصوصا که بعضیا مدام به افشاگری دکتر بدون اثبات قضایی گیر میدن. مخصوصا اصلاح طلبان که مصداق ین ماجرای میخ هستن! اگه قوه قضاییه عرضه داشت که…تازه این مبارزه با مفاسد اگه از طرف دکتر بشه خیلی تاثیر بیشتری داره…چون شعار انتخاباتی این دفعه ش مبارزه با مفاسد دانه درشت اقتصادی بود.
  دکتر ۲۰ خرداد تو صحبتاش در روبروی مسجد دانشگاه شریف خیلی از مسائل رو راجع بهشون گفت. کاش از اول پشت پرده و بحران هایی که درست می کردنو می گفت…
  فقط خواهش می کنم جواب منو بدید. آیا دکتر کاری می کنه بر علیه مفسدان دانه درشت؟؟؟
  البته تقصیر خود دکتره!! خودش این جو عدالت خواهی رو بوجود آورده. باید جوابی برای ما داشته باشه زودتر… الان یکی از آرزوهامون دیدن مفسدان اقتصادی دانه درشت بخصوص از نوع آقازاده ش پشت میز محاکمه ست! البته اگه بعضیا! با نفوذشون یکی یکی فراریشون ندن!
  بگید بازم افشاگری کنه. امونشون نده…
  آیا شما نگرانی ها و حرفای ما رو به دکتر می رسونید؟
  به خدا خیلی دوسش داریم. بهش بگید قدر خودشو بیشتر بدونه!! همین طور هواداراش که به خاطرش مثل خودش فحش خوردن…
  امیدوارم شما دیگه کامنتا رو گلچین نکنید و جواب بدید!

 12. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۳۷

  سرکار سارا خانم
  با سلام
  مبارزه با فساد در دولت دهم ادامه پیدا خواهد کرد. بزرگترین دستاورد این مبارزه همین است که عوامل فساد جرات بروز و ظهور رفتار فساد انگیز خود را در سیستم اداری پیدا نمی کنند و اگر در جایی فساد بخواهد شکل بگیرد با آن برخورد قاطع و شدیدی می شود.
  در مورد مبارزه با دانه درشت ها هم همانطور که خودتان اشاره کرده اید انشاء الله با تحولی که در دستگاه قضایی صورت گرفته است امیدواریم به این مساله به طور جدی تری رسیدگی شود و البته آقای احمدی نژاد هم با استفاده از راه کارهای قانونی به این مبارزه ادامه خواهند داد.
  موفق باشید

 13. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۴

  خواهر محترم سرکار خانم جاوید
  با سلام
  ضمن تشکر از ابراز لطف شما ، امیدوارم فرصتی که برای خواندن مطالب بنده صرف کرده اید؛ به هدر نرفته باشد.
  از نظرات صادقانه و راهنمایی شما استقبال می کنم.
  موفق باشید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۶

  علی آقا
  باسلام
  تا آنجا که بنده می دانم ، گروه مشاوران جوان به نهاد زیر مجموعه سازمان ملی جوانان ملحق شده است. امیدوارم آقای بذرپاش بتواند به این گروه جان تازه ای بدهد.
  موفق باشید

 15. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۱۷

  http://www.sanayenews.com/content/view/19454/1/

 16. یک هموطن گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۴۱

  سلام جناب آقای دکتر جوانفکر
  وقتتان به خیر

  من فقط به قصد اصلاح امور و از سر علاقه، می‌خواستم یادآور بشوم که بعضی از اعراب دیگر پایشان را زیادی از گلیمشان فراتر گذاشته اند. تیتر و کاریکاتور مربوط به مطلب روزنامه‌ی Gulf News بحرین را بخوانید: “گفت‌وگو با همسایه‌ی ناشنوا، نه! “… متاسفانه ما را می‌گویند.
  http://www.gulfnews.com/opinion/columns/region/10348706.html
  آقای جوانفکر. به عنوان یک هموطن کوچکتر، می‌خواستم ابراز کنم که به عقیده‌ی حقیر، سکوت در برابر اینها، در شان ملت ما نیست.
  پیروز و موفق باشید

 17. سارا گفت :

  مهر ۱۲م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۲۰

  سلام مجدد
  ممنون از جوابتون. ولی پس کی!؟
  یکی یکی دارن فرار میکنن!
  این پسر حضرت استوانه که از خارج هی بیانیه صادر می کنه و می خواد خودش پاک و مطهر نشون بده…
  مردم منتظر دکتر هستن که ادعاهاش تو مناظره رو ثابت کنه…
  آیا الان بهترین موقع نیست؟!

 18. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۲م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۵۱

  خواهر محترم سرکار خانم سارا
  با سلام
  شما مستحضر هستید که مسوول برخورد با موارد فساد دستگاه قضایی است و البته دکتر احمدی نژاد مستندات لازم را برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارائه داده و خواهد داد.
  در مورد زمان ، شما هم توجه دارید که باید به همه مسائل و شرایط توجه داشت.
  موفق باشید

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۲م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۵۷

  هموطن عزیز
  با سلام
  اگر به ترفندهای رسانه ای صهیونیست ها دقت کنید ، بیشتر مطمئن می شوید که برخی مطالب که علیه ایران نوشته می شود کاملا هدفمند و از روی حساب و کتاب است . با پول صهیونیست ها و با هدف ایجاد اختلاف و نقار و سوء ظن بین کشورهای مسلمان ، مطالب زیادی حتی در رسانه های کشورهای اسلامی نوشته می شود. البته این مساله نباید باعث توهم توطئه شود و همیشه فکرکنیم که در پس هر مطلبی صهیونیست ها وجود دارند اما دربسیاری از موارد صهیونیسم نقش موثر و هدایت شده ای را ایفا می کند. البته ما در برابر اینگونه مسائل سکوت نمی کنیم اما در بسیاری از موارد سعی مان این است که ضمن استفاده از اهرمهای در اختیار از تشدید اختلافات نیز جلوگیری کنیم زیرا بیشترین منفعت از هرگونه اختلافی میان کشورهای مسلمان عاید صهیونیست ها می شود.
  موفق باشید

 20. ب ق گفت :

  مهر ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۱۳

  به عنوان یک طلبه از این که آقای طباطبایی اشتباه خود را درصداوسیما تصحیح نکردند وثانیا

  با قرار ندادن اصاله الصحه وحمل نکردن کلام مومن بر درستی وخیر، برداشت بد از سخنان رئیس جمهور کردند گلایه دارم.
  واقعا می توان حرف احمدی نژاد حمل بر درستی کرد .

 21. جواد گفت :

  آبان ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۱۷

  آقای جوانفکر سلام
  اولا من به عنوان یکی از مریدان شهید مطهری به جای فرزندشان به خاطر توهین به شما عذر خواهی می کنم.فقط برای یادآوری خدمت شما می گویم که متاسفانه بویی از ادب جناب آقای علی مطهری نبرده است.آقای مطهری عادت دارند که به فامیل طرف گیر بدهند مثل همان صحبتی که به آقای کوچک زاده مطرح کردند .به مصاحبه ایشان با روزنامه جوان مراجعه کنید می بینید.برای آقای طباطبایی هم متاسفم .این بار دوم هست که در انتخاب کلمات دقت نمی کند و بعد عذرخواهی و …آقای طباطبایی ما مسئول برداشت از سخنان هم هستیم.یک کنایه هم ایشان زده که عمل به موقع به دستورات رهبری که منظورش داستان مشایی است.خوب آقای طباطبایی رهبر انقلاب گفت که نخبگان چرا سکوت کرده اند؟شما پیرو ولایت هستی؟در عین حال که تاخیر آقای احمدی نژاد را ناپسند می دانم شما که منکر صحبت رهبری هستی.سخنی که گفته اند که ابروی انسان را می برند .امیدوارم من اشتباه فهمیده باشم ولی آقای طباطبایی آبروی شما از امام زمان است نمی خواهی برایش خرج کنی؟
  در مورد آقای ابطحی هم من نمی دانم که شما کدام آقای ابطحی را می گویید.اصولا من نمی دانم به غیر نماینده شهر ما (خمینی شهر)کسی دیگر هم با این فامیل وجود دارد یا نه؟
  ولی فکر کنم که در مورد آقای ابطحی اشتباه می کنید اگر مستندات به من بدهید تشکر می کنم
  امیدوارم همیشه عدالتخواه بمانید.به من هم سر بزنید.زیاد وقتتان گرفته نمی شود

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر