من هم بازنشسته خواهم شد

خبرآنلاین – فردانیوز- ایران دیپلماتیک- صراط نیوز-… : جوانفکر ،در آستانه بازنشستگی سریع؟
فرارو – پارسینه – اعتدال-…: جوانفکر درخواست بازنشستگی فوری داد؟
جهان نیوز- افکارنیوز-… : بازنشستگی قریب الوقوع جوانفکر
روز گذشته تلفن همراهم زنگ زد و خانمی که خود را خبرنگار سایت بازتاب معرفی کرد در باره زمان بازنشسته شدن از بنده پرسید. به دلیل حضور در جلسه کاری، ضمن عذرخواهی، به ایشان گفتم که فرصت پاسخگویی به اینگونه سووالات را ندارم و خداحافظی کردم.
ساعتی بعد سایت بازتاب گزارشی اختصاصی با عنوان “بازنشستگی قریب الوقوع علی اکبر جوانفکر” را مخابره کرد و در متن آن نوشت که جوانفکر در گفت وگو با خبرنگار این سایت خبر بازنشستگی خود را نه تایید و نه تکذیب کرد.
این روزها جوانفکر در کانون خبرها قرار دارد تا آنجا که حتی یک شایعه در باره بازنشستگی وی در گستره وسیعی مورد توجه رسانه های اقتدارگرا و سایت های “همینطوری ” قرار می گیرد.
پرواضح است که اظهارات و مواضع شفاف و صریح بنده ، گاها مایه زحمت و دردسر برای برخی افراد و گروههای مدعی بوده است و آنها برای کنار رفتن جوانفکر از صحنه فرهنگ و مطبوعات به هر قیمت ممکن و حتی زندان رفتن و انفصال از خدمت، لحظه شماری می کنند.
بدون تردید، بنده هم مانند هر کارمند دیگری یک روز به افتخار بازنشستگی نایل خواهم شد و اگر عمری به دنیا داشته باشم ، این حق طبیعی به بنده هم تعلق می گیرد اما دوستانی که برای فرارسیدن آن از خود بی تابی نشان می دهند، خوب است به این نکته توجه کنند که زبانم ، فکرم و قلمم بازنشسته نخواهند شد. تاوقتی زنده ام به عنوان یک شهروند مسوولیت شناس ومسوولیت پذیر ، به انقلاب و نظام اسلامی وفادار و به ولایت فقیه ، دفاع از حقوق و منافع مردم ، ایستادگی در مقابل دشمن و تسلیم در برابر حق پایبندم و صد البته از بازنشستگی یعنی برداشتن بارهزینه خود از بیت المال استقبال می کنم.
خبر بازتاب عینا در صدها سایت دیگر منعکس شده و عناصر پشت صحنه این خبرسازی تلاش کرده اند تا آن را به حکم دادگاه خاتون مبنی بر یک سال حبس و سه سال محرومیت از فعالیت مطبوعاتی مرتبط کنند و مدعی شوند که میان دولت و دستگاه قضایی در این خصوص مصالحه ای صورت گرفته است.
می خواهم با استفاده از فرصت ، ادعای بی اساس مطرح شده در این زمینه را تکذیب کنم ، زیرا چنین ادعایی اولا به اعتبار نظام قضایی در کشور آسیب می زند و ثانیا بنده و دولت را متهم می کند که برای جلوگیری از اجرای حکم با دستگاه قضایی مصالحه کرده ایم در حالی که هیچ مصالحه ای در کار نیست و بنده با مراجعه به دیوانعالی کشور درخواست تجدید نظر در حکم ناصواب صادره در باره خاتون را داده ام و اگر دیوان حکم را تایید کند ، بلافاصله برای اجرای آن ، خود را معرفی خواهم کرد تا به این ترتیب ، دغدغه دوستان اقتدارگرا و تکفیری برای بازنشسته شدن بنده هم برطرف شود.

۲۵ نظر »

 1. محمد سعید رضوی گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۷

  دشمنان عدالت، اقتدارگریان، تکفیری ها و تزویری ها آرزوی بازنشسته شدن و سکوت شما را به گور خواهند برد

 2. صدرا گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۳۶

  با سلام و خسته نباشید
  نمیدونم چطور به این نتیجه میشه رسید که جوانفکر در کانون خبر ها قرار گرفته؟
  شاید بعد از جواب قاطعانه دستگاه قضا و انزوای پیشرو این برداشت صورت گرفته…
  موفق باشید در اهداف خیر

 3. واکنش مجدد جوانفکر به خبر “بازتاب” گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۵۳

  [...] علی اکبر جوانفکر در واکنش به خبر دیروز بازتاب امروز در یادداشتی در وبلاگش با عنوان من هم بازنشسته خواهم شد نوشت: [...]

 4. آیدین گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۰۳:۱۹

  جناب آقای جوانفکر،

  با سلام و خسته نباشید،

  بنده از یادداشتان البته متوجه شدم که ادعای “میان دولت و دستگاه قضایی در این خصوص مصالحه ای صورت گرفته است” را تکذیب کردید، ولی شایعۀ بازنشتگی چطور؟

  شما به مقدار کاری که انجام می دهید از بیت المال حقوق می گیرید، و تا وقتی در راه عدالت کار می کنید، ثواب، برکت و ارزش افزودۀ کارتان به مراتب بیشتر از هزینۀ حقوق شما است، و این به سود منافع ملی و بیت المال است. لذا گوارای وجودتان. شما اگر همکار آقای احمدی نژاد هستید بنده گمان می کنم خیلی کمتر از کاری که کردید حقوق گرفتید. کارمندان صالح و باوجدانی مثل شما، نتنها بار نیستند بلکه سرمایه های بیت المال و مایۀ افتخار هستند.

  برایتان آرزوی سلامتی، پیروزی و سعادت دارم.

 5. خردادپرس گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۲۱

  خردادپرس
  دوستان به جای شما؛
  رقابت سلایق مختلف در جبهه متحد با جبهه متحد

  http://khordadpress.ir/fa/pages/?cid=380

 6. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۴۷

  جناب آقای آیدین
  با سلام و احترام
  در گزارش سایت خبری بازتاب ، ادعا شده بود که بنده از خبرگزاری جمهوری اسلامی درخواست کرده ام که به فوریت بحث بازنشستگی را به اجرا بگذارند در حالی که پرونده کاری بنده در ریاست جمهوری است و کاربازنشستگی بنده باید از آنجا دنبال بشود که در موعد خودش این کار هم انجام خواهد شد.
  اما جهت اطلاع حضرت عالی بنده از خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه ایران هیچ حقوقی دریافت نمی کنم و البته هیچ فخری هم به کسی نمی فروشم. آنچه حضرت عالی در باره بنده فرموده اید نظر لطف شماست و بنده در طول زندگی ام تلاش کرده ام تا وظایفم را به نحو مناسبی به انجام برسانم و در آن لحظه هم به تنها چیزی که فکر نکرده ام حقوقی بوده است که باید کارم باید دریافت کنم. امیدوارم بتوانیم در آن دنیا در قبال حفظ و حراست از بیت المال، پاسخگو باشیم.
  موفق و سربلند باشید

 7. ایلیا عرشیا گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۲۳

  سلام آقای دکتر
  احساس کردم از ذکر این نکته که من هم بالاخره یکروز بازنشسته خواهم شد هدفی دارید.
  انشالله که احساس من اشتباه باشد.
  تنها ژورنالیست حامی گفتمان مهدوی و عدالت محور الان شمایید.
  دکتر
  شما و همه کسانی که بوی احمدی نژاد بدهند آنچنان برای ما عزیزند که سرمان را فرش قدمهایشان میکنیم.
  هیچوقت تنها نگزارید، تفکر دکتر را.
  یاحق

 8. احمد گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۲۳

  سلام آقای جوانفکر
  شما هم که بروید دیگر چه کسی می ماند که از دکتر دفاع کند؟!
  شما باید بمانید و به حول و قوه الهی خواهید ماند…
  دعای ما هم پشت سر شماست
  یاعلی

 9. ایلیا عرشیا گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۲۶

  ضمنا، یک شیعه واقعی، یک بسیجی واقعی، یک مجاهد واقعی، و در یک کلام یک احمدی نژادی واقعی هیچوقت بازنشسته نمیشود، هیچوقت.
  مگر آن روز که به خیل همرزمان شهیدش پیوسته باشد…

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۴۵

  ایلیا عرشیا
  باسلام و احترام
  راه حق هیچوقت از رهرو خالی نمی ماند و صدالبته باقی ماندن در این راه ، شایستگی می خواهد. از خداوند همه جا حاضر و همیشه ناظر برای ادامه راه حق و پایمردی در این راه استمداد می طلبم.
  عزیز و سربلندباشید

 11. مهدی گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۴۸

  سلام شما وبلاگ خوبی دارید آیا دوست داری از سایت خود پول در بیاری ؟آیا دوست داری خرید اینترنتی داشته باشی/پس به سایت زیر مراجه کنیدwww.markmehdi.persianblog.ir

 12. عبدالرضا گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۲۵

  سلام پدر مهربانم

  سنگرهای پیرامون عمود خیمه انقلاب که وجود حرف زدن و آبرو دادن باشند خیلی نیستند. حالا که هیچ کس حرف نمیزند مسئولیت شما سنگین تر است. خیلی ها فکر میکنند شما الان در اوج راحتی هستید. دوستان بد نیست بدانید پدر مهربان و الگوی اخلاقی من، از لحظات اولیه صبح تا پاسی از شب مشغول کار کردن است. کاش کسی عکس های چند سال پیش پدرم را با این روزها مقایسه میکرد تا سپیدی موی و محاسن پدرم برایش بسیاری مسائل را حل و ثابت میکرد. محض اطلاع چند شب پیش فرزند ایشان که از برادران عزیز من است ۳ ساعت پشت درهای بسته منتظر دیدن پدر شد اما در نهایت نتوانست ایشان را ببیند. آری ایشان از شدت کار برای خودشان هم وقت ندارند. اگر این نبود تا به حال کنار رئیس جمهور و امین مظلومش نایستاده بود.
  نبود یک لکه سیاه میکروسکوپی در کارنامه ایشان باعث شده اتهامات واهی و بی اساس مبنای پرونده سازی های قوه عدلیه! قرار بگیرد.
  ایشان هرگز بازنشست نخواهند شد. ما همه علی اکبر جوانفکریم. ما تا آخر پای این خط ایستاده ایم.

 13. عبدالله گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۴

  متاسفم برای همه ملت ایران که توسط روزنامه ایران مقاله ای چاپ شد در رو ۱۷ دی ماه سال ۹۰ که به این حداقل کاری که توسط ناجا برای رفع بی حجابی صورت میگیره تعرض شد
  آخه برای چه با بی حجابی همراهی می شه
  آقای جوانفکر شما مسئولید و حتما باید در قیامت پاسخگو باشید
  حتما باید بدونید که آمار طلاق در تهران به ۳۵% رسید
  و چه خانواده هایی به خاطر رواج فساد و بی حجابی پاشید؟
  اگر به این روند ادامه داده بشه برید بهتره هم برای خودتون هم برای مردم

 14. نیشابوری گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۶

  با سلام و خسته نباشید جناب آقای دکتر شما مصداق بارز یک مرد ولایت مدار هستید و از های و هوی این اقتدارگرایان بعضا جاهل نگران نباشید که همانا خدا با حقیقت جویان و حق طلبان است التماس دعای خیر

 15. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۱۶

  آقا مهدی
  با سلام و احترام
  از لطف شما متشکرم . وبلاگ بنده بسیار معمولی است و اگر کسی برای آن پول هزینه کند ضرر کرده است.
  موفق باشید

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۰

  آقای عبدالرضا
  با سلام و احترام
  از اظهار لطف شما متشکرم. مخاطبان محترم حتما سووال میکنند که این چگونه پدر الگویی است که پسرش برای دیدن او سه ساعت منتظر می ماند و آخر هم نمی تواند او را ببیند؟
  بنده عهده دار وظایفی شده ام که ناچارم برای انجام آنها وقت بگذارم اما اگر نتوانم وظایف پدری خود را به درستی انجام دهم ، نمی توانم الگوی مناسبی باشم.
  موفق باشید

 17. عمولی گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۰۵

  تعجب میکنم که جای صالح ترین!!!خبرگزاری یعنی سایت بسیار بسیار محترم الف !!!در نشر این دروغ خالی بوده:)

 18. سید گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۰۴

  سلام
  چه می کنه این تلویزیون جمهوری اسلامی ایران!!!
  http://seyedkamaltabatabai.blogfa.com/post-29.aspx

 19. گفتمان انقلاب گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۴۹

  آقای جوانفکر
  کاش متوجه باشی که” تو هم روزی خواهی مرد ” ..
  به فکر قیامتتان باشید. هم شما و هم مشایی و بقایی و حتی محمود خان که چپ کرده است اخیرا.
  الی یوم المیعاد

 20. یلدا گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۱۴

  زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست…هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود…صحنه پیوسته به جاست…خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.
  کسانی که دو دستی به قدرت چسبیده اند و هر فریب و مکری را پیاده می کنند تا چند صباحی بیشتر حس قدرت طلبی و ثروت اندوزی شان را ارضا کنند…کسانی که حتی حاضرند دین را قربانی کنند تا خودشان بمانند…کسانی که حتی وقتی به مردم هم خدمت می کنند آنقدر ریاکارند که احساس انزجار انسان را بر می انگیزند…کسانی که ادعای دیانت و مسلمانی و الگو بودن دارند اما حتی بر تقدس و آبرویشان نمی گذارند لک بیفتد…همه اینها رفتنی هستند آقای جوانفکر. سالها بعد در روزگاری که قدر و عظمت “انسان” شناخته شود و انسان ها انسانیتشان را به حراج نگذارند در آن روزگار احمدی نژادها هستند که چون ستارگانی درخشان در آسمان بشریت خواهند درخشید. احمدی نژادهایی که جان و مال و آبرو را نثار می کنند تا “توحید” بماند تا “عدالت” بماند تا … “انسان” … بماند.

 21. مصطفی گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۵۳

  جناب اقای جوانفکر
  با سلام و آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون برای شما.
  اینک به مدد مشاهدات تجربی، روزهایی را پیش روی خود مشاهده می کنم که امواج متلاطم دریای بی رحم بازی های سیاسی شما را در مسیر غرق شدن می برد. این بازی ها خط قرمز نمی شناسد. نه برای آن کس که بهترین سال های عمر خود را برای حفظ نظام و انقلاب اسلامی سپری کرده و نه برای آن کس که عمری را در جبهه های جنگ به سر برده و نه برای آن کس که سال ها در مقابل انحراف ها سرسختانه مقاومت کرده و نه برای آن کس که هر چه هست مردم او را از جنس خودشان می دانند و نه برای آن کس که …
  پس به ساحل فکر کن. ساحلی نزدیک به نیکنامی و خدایی. نه ساحلی انباشته از ویرانی های سونامی سیاسی.
  طول عمر باعزت شما و همه پاک سیرتان عالم آرزوی قلبی من است.

 22. حسین گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۰۸

  جناب اقای جوانفکر سلام
  امروز خبر محکوم شدن شما رو به یکسال حبس دیدم، خیلی تعجب کردم مخصوصا به خاطر دلیل این حکم «توهین به مقام معظم رهبری»…
  من که همیشه اخبار شما و روزنامه ایران رو پیگیری میکنم چنین چیزی ندیدم اون هم توهین به حضرت آقا رو.
  چرا….؟
  میشه در مورد این حکم توضیح دهید؟!

 23. راز بزرگ احمدی نژاد گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۴۷

  به نام خداوند یکتا
  سلام بر یار مرد خدا
  یک پیشنهاد دارم برای افرادی که بیش از شش سال است هر چه در آستین خودشان و همه فریبکاران و نامردان تاریخ داشته اند و بوده رو کرده اند و انواع و اقسام حیله ها و تهمت ها و دروغ ها و خلاصه هر چه که می توانستند به کار گرفته اند، یک عده شان سانسور کرده اند یک عده شان تحریف کرده اند خلاصه هیچ کدامشان کم نگذاشته اند در این مجاهدت تا بتوانند احمدی نژاد را در چشم مردم کوچک کنند و حقیقت را به گونه ای دیگر جلوه دهند. کم نگذاشته اند در تخریب شخصیت احمدی نژاد. کم نگذاشته اند در نسبت دادن هر ظلم و بدی که خودشان یا عاملانشان انجام می دهند به احمدی نژاد. کم نگذاشته اند در ظاهرسازی و خلاصه زیر و رو کردن واقعیت اما باز هم روز به روز احمدی نژاد بالاتر رفته است و آنها پایین تر آمده اند و امروز آنقدر خشمگین هستند و کینه در وجودشان موج می زند که خودشان هم نمی فهمند دارند تیشه به ریشه خودشان می زنند. پیشنهاد من این است فقط یک راه برای غلبه بر احمدی نژاد وجود دارد دوستان شک نکنید که جز این راه همه ی راه ها بسته است. مشکل شما این است که “تعز من تشاء و تذل من تشاء” را از یاد برده اید. تنها راه این است که با خدا معامله کنید. از احمدی نژاد به خدا نزدیک تر شوید. نیت هایتان را از احمدی نژاد خالص تر کنید. و همه وجودتان را فدای معبود کنید. هر قدمتان هر تصمیمتان هر عملتان را از احمدی نژاد خدایی تر کنید آنوقت معجزه بزرگ را خواهید دید. شما محبوب تر از احمدی نژاد می شوید و خواهید دید مردم سرتاسر جهان چگونه دورتان حلقه می زنند. چطور انتخابات یا هر عرصه دیگری به نفع شما خواهد شد و چطور هر طرح و تصمیمتان به طور بی سابقه ای موفق خواهد شد. شک نکنید و این راه را امتحان کنید و مطمئن باشید راه دیگری وجود ندارد. دل های انسان ها به دست خداست این جمله را باور کنید.

 24. جامانده گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۷

  بنام خدا
  باسلام و درود بر پیامبر اسلام و آل مطهرش
  سلام بر برادر عزیز م آقای جوانفکر
  برادر جان ، ایام سالگرد عملیات کربلای ۵ است . یادمون نره کی خسته است ، دشمن . راه حق دشمنای خودشو داره ، وقتی امیر المومنین را در مسجد کشتند و مردم گفتند :مگر علی هم نماز می خواند ؟ !! وقتی اهل بیت امام حسین را در شهرها و بازارها می بردند خارجی ( خارج شده از دین ) می خواندند . تکلیف شما و رئیس جمهور و ماها در مقابل عوامل زر ، زور ، تزویر معلو مه . الیس صبح بقریب. ما تا آخر با احمدی نژاد هستیم .

 25. نوح رسل گفت :

  دی ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۷

  نفاق هوشمندانه افروغ،حامیان احمدی نژاد به بیراهه رفتند
  ادامه مطلب را در وبلاگ مامی توانیم مطالعه فرمایید.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر