من می ترسم !

سه بار قسم جلاله آقای روحانی رئیس جمهور محترم در تاکید بر بازگشت ناپذیر بودن سالهای ۸۴ تا ۹۲ ، آنقدر خوف انگیز بود که با نوشتن یادداشتی در همین وبلاگ ، به نکوهش و تقبیح این سخن بی پایه و اساس پرداختم و البته افرادی به نام حمایت از دولت یازدهم و رئیس جمهور ، به هتاکی و نثار دشنام های رکیک متوسل شدند تا معلوم شود که چه عناصر خوف انگیزتری سینه چاک اینگونه سخنان دور از منطق و غیردمکراتیک هستند.
از آن جهت غیردموکراتیک است که مقامات و مسئولان کشور ، در حکم مستاجر و دست نشانده مردم محسوب می شوند و بر این اساس کسانی که به غلط خود را صاحب منصب می خوانند، حق ندارند داعیه ای فراتر از محدوده های تعریف شده در وظایف قانونی شان بر زبان برانند و با قرار گرفتن در جایگاهی که فقط مختص به مردم یعنی مالکان و تصمیم گیران اصلی کشور است ، برای دیگران خط و نشان بکشند!
در واقع این مردم هستند که سرنوشت کشورشان را رقم می زنند و در بزنگاهی که لازم آید ، برای تجدید خاطرات شیرین گذشته هم که شده ، منتخب ذیصلاح خود را بر مسند خدمت می نشانند تا موتور از کار افتاده نظام اجرایی کشور را بار دیگر به راه اندازد و باز هم افتخارات پی در پی را که شایسته چنین مردمی است به نام ایران و ایرانی رقم بزند .
داشتن دغدغه و حساس بودن نسبت به آنچه که گاه در پس پرده، گفته و شنیده می شود ، لازمه هوشیاری و آگاهی نسبت به سرنوشت کشور و انقلاب است. آیا کسانی که برای به دست آوردن کرسی ریاست جمهوری در سال ۸۸ حاضر شدند با طرح ادعاهای بی اساس ، کشور را به آشوب بکشند و تلخ ترین حادثه سالهای پس از انقلاب را رقم بزنند، اینک که در سایه یک رای شکننده ، فرصت خودنمایی یافته اند، امانت مردم را به آنان بازپس خواهند داد؟
در یادداشت قبلی ام ، نگرانی خود را نسبت به سوگندهای آقای روحانی ، با طرح این سوال ابراز کردم که آیا دولت یازدهم به عنوان مجری انتخابات ، می خواهد به هر قیمت ممکن از تحقق اراده و خواست مردم برای بازگشت دکتر احمدی نژاد به صحنه مدیریتی کشور جلوگیری کند؟
روزنامه اعتماد که در فتنه پس از انتخابات ۸۸ ، میدان دار فعالیت رسانه ای فتنه گران بود، در هفته ای که گذشت به بهانه مصاحبه ام با خبرگزاری آریا ، چنین نوشت : ” احمدی‌نژادی‌ها هنوز هم خلق و خوی گذشته را دارند و آنقدر به خودشان مطمئن هستند که تصور می‌کنند در صورت حضور و با تکیه بر آرای مردم به راحتی می‌توانند دوباره به قدرت بازگردند.”
اینگونه مطالب شرم آور که گاه و بیگاه به صورت پالس های شوم به جامعه منعکس می شود، وقتی در کنار سوگند جلاله رئیس جمهور مبنی بر تکرار نشدن سالهای ۸۴ تا ۹۲ قرار می گیرد ، نگرانی ها را افزون می سازد.
بدیهی است اگر قرار باشد دکتر احمدی نژاد بار دیگر به عرصه قدرت اجرایی کشور بازگردد، باید از طریق مراجعه به آراء عمومی باشد اما نشانه های خوف انگیز ، ظواهر امر را به گونه ای دیگر ترسیم می کند و چنین پیداست که برخی ها مصمم هستند به هر قیمت ممکن حتی ایستادن در برابر خواست و اراده مردم ، مانع از تکرار دوران مشعشع خدمت و پیشرفت طی سالهای ۸۴ تا ۹۲ شوند!
در این اوضاع و احوال است که به یاد شعری از کیوان هاشمی افتاده ام:
من از شب های تاریک بدون ماه می ترسم
نه از شیر و پلنگ ، از این همه روباه می ترسم
مرا از جنگ رو در روی میدان گریزی نیست
ولی از دوستان آب زیر کاه می ترسم
من از صد دشمن دانای لامذهب نمی ترسم
ولی از ….

۱۱ نظر »

 1. روح الله فاضل گفت :

  مرداد ۱۱م, ۱۳۹۳ در ۱۴:۳۷

  من از صد دشمن دانای لامذهب نمی‌ترسم
  ولی از دوست بی عقل ناآگاه می‌ترسم!

 2. پژوتن گفت :

  مرداد ۱۱م, ۱۳۹۳ در ۱۶:۲۵

  آقای جوانفکر خودمونیم، ، اما اگر بخواهیم گفتمان دکتر احمدی نژاد دوباره در کشور احیاء بشه، آیا نباید به حامیان گفتمان دکتر احمدی نژاد اجازه داده بشه در انتخابات آتی مجلس شرکت کنند؟ اگر اجازه داده نشه، یعنی ما حامیان دکتر احمدی نژاد داریم توی توهم زندگی میکنیم. آیا ما توی این تصور هستیم که کارهایی که دکتر احمدی نژاد انجام میدادن، ساده بودن و تا ابد میتونن اونطوری فعالیت کنن؟ عقربه های ساعت دارن تیک تیک میکنن و ما داریم زمان رو از دست میدیم. الان یه عده از اول انقلاب چند تا حزب درست کردن، یه تئاتری هم روزانه با هم بازی میکنن! تمام قدرت رسانه ای ، حزبی، اقتصادی و همه چی دستشون هست. یه جریان و فقط یه جریان مخالف وجود داره و اونم جریان دکتر احمدی نژاد هست. زمانم داره تیک تیک میگذره، ما هم دل خوش کردیم به سال ۹۶. اگر اتفاقی بناست بیفته باید سال ۹۴ در مجلس بیفته.

  ما حامیان گفتمان دکتر احمدی نژاد باید از این رخوت و خواب خرگوشی بیایم بیرون. سایت دکتر احمدی نژاد رو با بولدوزر صاف کردن، اجازه نمیدن حتی یک وبسایت داشته باشه، بعد ماها تو فکر چی هستیم؟ همین سایت شما اگر یه ذره بازدیدش زیاد شه، غیر قابل دسترس میشه. اکثر روزنامه های حامی دکتر هم که درشون تخته شد. ما از این توهمات باید بیایم بیرون، باید بدنبال یک راه حلی باشیم. نباید فکر کنیم، همه کارهامون رو باید دکتر برامون انجام بده.
  باید آقای جوانفکر یک فکر اساسی برای انتخابات آتی مجلس بکنیم. نمیشه که همینطور دست رو دست بذاریم.

 3. نایبی گفت :

  مرداد ۱۱م, ۱۳۹۳ در ۱۹:۰۵

  از آن گرگی که می پوشد لباس میش می ترسم.قطعا و در هر دوره ای این خواست واراده مردم است که محقق خواهد شد ولی ای کاش که این مستاجران ملت ناگهان توهم صاحب خانگی نگیرند تا ملت با رای خود انان را تحقیر نکند.ب یش از دو روز بود از آن دگر کسان
  بعد از دو روز از آن شما نیز بگذرد
  این تیزی سنان شما نیز بگذرد
  چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد
  بیداد ظالمان شما نیز بگذرد

 4. مهر ماندگار گفت :

  مرداد ۱۳م, ۱۳۹۳ در ۰۲:۱۴

  ولی انشاالله امید ما به خداست..
  دست خدا بالاتر است. ماها باید برای گسترش اندیشه های عدالتخواهانه دکتر بیشتر تلاش کنیم، ما تلاش میکنیم و کارها را به خدا میسپاریم..
  اگر خدا امری را بخواهد، اگر تمام جهان علیه آن جمع شوند کاری ازپیش نخواهند برد..
  نباید نگران بود، چون خدا با ماست..

 5. ... گفت :

  مرداد ۱۳م, ۱۳۹۳ در ۱۶:۳۹

  از قدیم وندیم هم گفتند “در مثل مناقشه نیست”
  ولی عاقلها میگن:« ازنعره شیر نترس ، از سکوت موریانه بترس»
  دکتر بزرگ وعقل کلمون با سکوت شرافتمندانه ومحکم ومستدلش همه این
  پا پتی ها رو به زانو درآورده طوری که با این کارهاشون دائم دارن تلاش میکنن
  بلکه سکوت سنگین دکتر رو بشکنند واز این ترس وتشویش ودل نگرانی خلاص بشن

 6. نایبی گفت :

  مرداد ۱۳م, ۱۳۹۳ در ۱۸:۱۰

  آقای ماندگار این مائی که می گی کیان؟فرماندارای احمدی نزاد که همه روحانی شدن همین امروز داشتم صحبت های عیسی فرهادی فرماندار تهران و همچنین فرمانداران ری و اسلامشهرو می خوندن که می گفتند اعتدال نیاز کشور است ودولت روحانی بهترین دولت آخه عزیزم احمدی نزاد اگه می امد یک حزب فراگیر تشکیل می داد اونوقت می شد موقع انتخابات ها همه افراد رو بصورت منسجم ویکپارچه دراورد متاسفانه می بینی که عدم کار حزبی باعث شده فرماندارانی که ار خود احمدی نزاد حکم گرفته اند صرفا جهت اینکه بمونند دارن مجیز و خوش آمد گوئی روحانی رو می گویند چه فایده که افراد برای حفظ مسئولیته اباید رنگ عوض کنند با اینجور کارگزارائی نمی شه برای احمدی نزاد کاری کرد طرفدارای واقعی احمدی نزاد کسانی هستند که در انتخابات ها واقعا در کوچه وخیابان های کشور کار میدانی کردند و اخرشم توسط همین مسئولان دولت احمدی نزاد مورد بی مهری قرار گرفتند

 7. امید ساسانی گفت :

  مرداد ۱۴م, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۱

  بسم الله الرحمن الرحیم

  آقای جوانفکر سلام و عرض ادب
  یه دفاع از عملکرد دکتر و بیشتر انتقاد که دوست خوب اونه که عیب های انسان رو بگه
  بنده در دو دوره ریاست جمهوری نهم و دهم به دکتر احمدی نژاد رای دادم و ازشون خیلی حمایت کردم طوری بود که ن بودم تنها با ده نفر بحث می کردم یکی موسوی یکی رضایی یکی کروبی….
  و از این هشت در کل راضی ام ولی در کنار کارهای بسیار خوب آقای احمدی نژاد کارهای اشتباهی هم داشتند که خیلی از بچه بسیجی ها و حزب الله هایی را از دور دکتر دور کرد و الان هم همین طوره با خیلی ها شون که صحبت می کنم هیچ کی مایل به احمدی نژاد نیست
  تنها راه بازگشت دکتر احمدی نژاد دوری این کارها و افراد است مخصوصا گزینه ۲

  ۱٫تبعیت نکردن از امر امام خامنه ای و ده روز خانه نشینی
  ۲٫مشایی واقعا دورش کنه ها نه اینکه بلانسبت مردم رو ….فرض کنه و توهین کنه یه مدت نباشه بعدا یهویی پیداش بشه به خدا دور از دکتر که وابسته فکری باشه به این آقا
  ۳٫بقایی و امثال این ها
  ۴٫بحث بگم بگم ها در مجلس و رسانه ها (طوری که رئیس مجلس شخص دوم مملکت رو از مجلس بیرون میکنه آخر این که نشد که)
  ۵٫حمایت بی چون و چرا از اطرافیان(اگر اطرافیان شما مشکلی ندارند این همه تقلا واسه)طلا که پاکه چه منتش به خاکه
  ۶٫عدم استقلال فکری نست به یک نفر اونم مشاییه (آقا جون برادر من دکتر احمدی نژاد عزیز که واسه ما خیلی عزیزی این آقا به شما نمیاد و نچسبه همه بهش آلرژی دارند اگه می خوای برگردی این بابا رو از خودت دورش کن)
  ۷٫اگر با مجلس و تشخیص مصلحت سر هر قانون . مصوبه ای مشکل داری و می بینی به ضرر ملته با زیکری (المومن کیض) و هوشیاری حرف خودتو به کرسی بنشون و اگرم میبینه حق با اوناست قبول کن اجرت با خدا و اهل البیت
  ۸٫بحث معرفی مفاسد اقتصادی و ایجاد ۲٫۵ میلیون شغل (کاری که از عهدی بر نمی یاد چرا وعهد دادی که الان هرچی اصلاح طلب زبون از تجرش باشه تا دولت آباد و هی بکوبن سر دولت نهم و دهم )
  ۹٫عدم مشورت پذیری

  و یک پیشنهاد دوستانه و خیرخواهانه اگر جبهه اصول گرا می خواد مثل ریاست جمهوری ۱۱ از دور خارج نشه در انتخابات مجلس پیروز بشن باید متحد بشن (به خدا به کی قسم بدم عقلانیش هم همینه) اگر اصول گرا ها متحد نشن بازی رو باختیم و مملکت رفته رو هوا اگر خودشون قصد دارند بیاد در عرصا انتخابات مجلس با همه طیف ها اصول گرا یکی بشند از جبهه ی پایداری گرفته تا بقیه به خدا اگر متحد نشین جناب عارف و نوبخت کل مجلس رو قبضه کردند و قضایای مجلس ششم هم بیا و بیبین و بای جواب این ملت رو بدین به خدا

  امیدوارم بخونید و منتظر جوابتون هستم
  یا علی

 8. جلیل گفت :

  مرداد ۱۶م, ۱۳۹۳ در ۲۲:۳۱

  امروز بازم روحانی به احمدی نژاد تهمت زد و گفت تحت نام دور زدن تحریم‌ها، نفت را دادند به عده‌ای و بردند و خوردند و ملت ایران را دور زدند”، افزود: بازی‌هایی که برخی این روزها درمی‌آورند برای پوشاندن این رسوایی‌ها است. ما قصد دعوا با کسی نداریم، ولی مردم باید بدانند در سال‌های گذشته چه بر سر آنها گذشته است.
  من از شما می پرسم چرااحمدی نژاد به خاطر این تهمت ها از روحانی شکایت نمی کنه؟

 9. سرشار گفت :

  مرداد ۱۷م, ۱۳۹۳ در ۰۳:۴۰

  مطمئن باشید همان خدائی که از دل ظلمات حکومت شاهنشاهی نور انقلاب اسلامی را منفجر کرد و از دل تاریکی حکومت سازندگی و اصلاحات به ناآگاه بدون اینکه انتظار داشته باشیم نور دولت عدالت را رخ نمود ،همان خدا دوباره از ظلمات دولت حسن فریدون ،نور دولت بهار را پدیدار خواهد نمود بخصوص وقتی مردم در رای ۹۸% یارانه ای نه بسیار بزرگی به دولت دروغگو گفتند

 10. علی گفت :

  مرداد ۱۸م, ۱۳۹۳ در ۲۰:۵۴

  سلام
  آقای جوانفکر اگر وقت داشتید به وبلاگ ما هم سر بزنید.
  hadiseedalat.blog.ir

 11. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۱م, ۱۳۹۳ در ۱۰:۵۷

  آقا جلیل
  با سلام و احترام
  لطفا بفرمایید ، آقای احمدی نژاد به کجا شکایت کنند؟ حتما منظورتان دستگاه قضایی نیست، پس کجاست؟

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر