معیار

دوستان زیادی با مطالعه این وبلاگ ، اقدام به گذاشتن کامنت می کنند و توقع دارند که کامنت آنها در وبلاگ منتشر شود و بعضا هم انتظار دارند که به آنها پاسخ دهم. ضمن تشکر صمیمانه از همه آنها ، دلایل عدم انتشار برخی از کامنت ها را که بعضا هم با اعتراض و حتی پرخاشگری نویسندگان آنها مواجه می شوم ، توضیح می دهم. این افراد ، بنده را دیکتاتور و مخالف آزادی هم خطاب کرده اند.

۱- کامنت هایی که نگارنده در آن به توهین و فحاشی پرداخته است.

۲- اگر ادعایی علیه یک نفر مطرح شود که نشر آن باعث تخریب شخصیت و تضعیف حقوق اجتماعی او شود.

۳- کامنت های تبلیغاتی

۴- کامنت هایی که در آن به مسائل بی ربط و خارج از موضوع پرداخته شده است.

۵- کامنت هایی که بیشتر جنبه خصوصی دارند و باید از طریق ایمیل پاسخ خود را دریافت کنند.

۶- کامنت هایی که در آنها از ادبیات درست و منطقی استفاده نشده باشد.

به لحاظ ضیق وقت ، امکان پاسخگویی به همه کامنت ها وجود ندارد . ضمن آنکه برخی از کامنت ها از شفافیت کافی برخوردارند و نیاز به توضیح و پاسخگویی نیست.

نقطه نظراتی که به شکل اصولی و منطقی مطرح شوند و در آنها از تهمت زدن و اهانت به دیگران پرهیز شده باشد ، این وبلاگ محلی برای انعکاس آنها به سایرین خواهد بود. ممکن است بخشی از یک کامنت به دلایل ذکر شده حذف شود که دلیل حذف آن در همان بخش حذف شده ، ذکر خواهد شد.

برای همه دوستان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

۱۵ نظر »

 1. علی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۹

  کاش مسئولان دیگرهم به اندازه ای که از شما در مطالب مربوط به جعل مدرک آقای کردان دیدیم، به مردم پاسخگو بودند. گرچه شما به اقتضای پستی که دارید مجبور به رعایت جانب احتیاط هستید و بعضا شاید مجبورید حرف دلتان را که با مردم نیز هماهنگ است، ابراز نکنید، اما حداقل پاسخگو بودید. ضمن آرزوی موفقیت برای شما و گسترش فرهنگ پاسخگویی به مردم در بین “مسئولان” دیگر.

 2. مظلومی کیاپی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۸

  برای شما ودولت خدمتگزار ارزوی موفقیت می کنم و اتز طرف ما به اقای احمدی نژاد بگین نگران نباشد دعای میلیونها مردم پشتوانه اش خواهد بود انشالله موفق و پیروز باشید

 3. مصطفی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۳

  این سوال منو خواهشا جواب بدید!!!
  چرا آقای احمدی نژاد در مقابل ماجرای آقای کردان و آقای مشائی ساکت بود؟
  آخه هیچ واکنشی هم نشان ندادن که خوب نیست!!!
  بالاخره حق با یکی هست یا نه؟
  اگه اینجا نمی تونید حداقل با ایمیل…
  سپاسگذارم
  * آقا مصطفی
  سلام
  در مورد آقای کردان کمی صبر باید کرد و در مورد آقای مشایی هم به ایشان تذکرلازم داده شده است.
  موفق باشید

 4. اشکان گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۷

  بله، بنده کاملاً توجیه شدم چرا آن سه کامنت من حذف شد. فقط امیدوارم پیش وجدان خودتان هم همین‌قدر توجیهات خوبی برای سانسور داشته باشید. از آدمای عصاقورت‌داده‌ای مثل تو که حقیقت رو به مسلخ مصلحت می‌برن و سر می‌بُرن بدم میاد. آدم اگه شخصیت داشته باشه و نازک نارنجی هم نباشه با یه چند تا سؤال از حقیقت ماجرا، اینطور آشفته نمی‌شه و بعد این‌طور ساده‌انگارانه و بچه‌خرکنانه توجیه نمیاره.بهرحال… جناب، اگر من فحشی دادم و اسائه‌ی ادبی به شما و دولت نهم کردم ببخشید. واقعاً می‌گم. نیاید روزی که برای کم نیاوردن و سر حرف خود ایستادن حقیقتی را منکر شویم.
  خوش باش که دولت شما هم مهمان این ملت صبور و بردبار است. همه‌ی دولت‌ها، چه خوب چه بد، مهمان هستند.

  * آقای اشکان
  سلام
  شما برای انتشار نظراتتان می توانید به سراغ سایر وبلاگها بروید. این وبلاگ برای انتشار نظرات دیگران معیارهایی را رعایت می کند. به هر حال از اینکه باعث ناراحتی شما شدم عذرخواهی میکنم.
  موفق باشید

 5. ناهید گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۷ در ۰۵:۵۰

  درباره مطلب قبلی تان دوست دارم این نکته را عرض کنم که اینجا بحث از مدرک گرایی نیست . صحبت از جعل مدرک است . همانطوریکه بحث مادی گرایی با بحث سرقت از زمین تا آسمان تفاوت دارد .
  ضمنا من به دلیل تز دکترایم ( که در باره روابط سیاسی آمریکا و اروپا هست ) عملکرد تیمهای رهبری همه کشورهای اروپایی و نیز آمریکا را مطالعه می کنم . هیچ یک از مقامات غربی وبلاگ شخصی ندارند . البته وبسایت که فراوان دارند و خیلی هم پر زرق و برق . اما اینکه مثل شما بیایند و مستقیما با مردم در ارتباط باشند ، خیر . ظاهرا تیم آقای احمدی نژاد در این زمینه – در عالم سیاست – منحصر به فرد است . من با همه اختلاف فکری که با ایشان و حتی شما دارم ، به خاطر اینهمه مردمی بودنتان و صداقتی که در کارتان دارید به شما تبریک می گویم.

 6. عباس گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۳

  با سلام ، آیا امکان ارتباط مستقیم تلفنی با جنابعالی وجود دارد ؟

  * عباس آقا سلام بر شما
  شماره تلفن بدهید تماس می گیرم
  موفق باشید

 7. سیر بی سلوک گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۰۱

  آقای جوانفکر سلام. بسیار برای سکوت و بلکه حمایت تعجب برانگیزانه رئیس جمهور دولت عدالتخواه از کسی که اجماع علماء و مراجع و نیروهای دوستار و حامیان حقیق دولت بر تنبیه و برکناری اوست، متأسفم. دوست نداشتم چنین روزی را شاهد شویم که شدیم. ما را در مقابل مغرضان شرمنده کرد.
  اگر مایل بودید (آقای دکتر، مسئلهٌ!) را ملاحظه و نقطه نظرات خود را مرقوم فرمایید.
  والحمد لله اولا و آخرا

 8. محمد علی پناهی نژاد گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۵۰

  شما هم موفق باشید … یا علی …

 9. پرندیس گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۷:۲۸

  سلام
  لطفا از قول من بنویسید احمدی نژاد یک انسان والا و به تمام معناست.
  تشکر.

 10. یادمانا گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۱۰

  یک سوال جدی. چرا رییس جمهور هیچ برخوردی با معاونش نمی کند؟ سوالی که حتی اطرافیان رییس جمهور نیز علت آن را نمی دانند!
  رفتار ودیدگاه‌های رحیم مشائی که تا قبل از این جریان به اندازه کافی بر خلاف مواضع سیاسی جمهوری اسلامی و امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بوده است و به اندازه کافی به جریان اصولگرایی ضربه زده بود و با این اظهارات به حد اعلای خود رسید.آقای احمدی نژاد که با مطرح کردن موضوع نفی هولوکاست و زیر سوال بردن ماهیت رژیم صهیونیستی در عرصه های بین الملل نور امیدی در دل مستضعفان جهان بر افروختند و شرق تا غرب عالم را متوجه نگاه ضد صهیونیسم خود و ملت ایران کردند چگونه است در مقابل اظهارات نزدیک ترین فرد به خود در کابینه هیچ واکنشی که در خور وشایسته جریان اصول گرایی است نشان نمی دهند؟ دم خروس مشایی را باور کنیم یا….

  آقا یا خانم یادمانا
  سلام برشما
  دربرخی موارد ضرورتی بر انتشار برخورد یا تذکر رئیس جمهور نیست.
  موفق باشید

 11. درویش گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۱۳

  سلام این دومین باری ست که خدمتتان می رسم (از پست قبلی مشتری شدم!) و به امید خداوند بازهم خدمت می رسیم در درجه ی اول ارتباط دو جانبه تون باعث شد تا تصمیم بگیرم یکی از مخاطبانتون باشم. انشاالله که این جا را همیشه حفظ کنید حتی در آن زمانی که برای بیان حقایق خیلی کم تر در محظور قرار گرفتید. این پستتون در مورد کامنت بود این طور که می بینم پست قبلی به دلیل موضوعی که “افکارعمومی” رویش “حساسیت” داشت، کامنت های زیادی هم داشت؛ لااقل توی وبلاگتون هم دیدید که مردم چه قدر نسبت به این موضوع حساسیت داشتند اما چون افکارعمومی در ایران اهرم قدرتی نداره راحت تر میشه بهش بی اعتنا بود (متاسفانه واقعیت تلخی ست اما باید بپذیریم نمونه اش هم همین موضوع اخیر بود) موفق باشید!

 12. فرشید گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۰۹

  رهبر معظم انقلاب در اولین روز هفته دولت با حمایت همه جانبه از دولت نهم و در راس آن دکتر محمود احمدی نژاد ، بار دیگر اشک شوق را از چشمان قشر آسیب پذیر کشورمان جاری ساخت و امید به آینده را در دل آنان زنده نگهداشت و هلهله شادی شان را تا دور دست ترین آرزوهای به دل مانده برد : ” پرکارى و نشاط خدمت به مردم ” ، ” برجسته کردن شعارها و گفتمان امام و انقلاب ” و ” انس با مردم و روحیه مردمى ” سه خصوصیت بسیار با ارزش دولت نهم است.حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت آنچنان حمایت پر شور و پر مهری کرد از دولت نهم که دیگر جای هیچ شک و شبهه برای مغرضان و تفرقه اندازان باقی نماند که این دولت تا با مردم است عزیز دل رهبر مردم است : ” جرأت در ایجاد تحول، شجاعت تصمیم گیری برای حل مشکلات بزرگ ، جرأت مقابله با فساد در این دولت، کاملاً مشهود و محسوس است.” …ایران پترو…

 13. موسی گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۲۱

  سلام آقای جوانفکر
  مساله آقای کردان چه شد بالاخره. آیا مسکوت گذاشته اید که وقتش بگذرد و آب ها از آسیاب بگذرد؟
  بازی با مردمی که نمی دانند، هنر نیست، هنر در پاسخگویی به مطالبات برحق آنهایی است که می دانند چه می گذرد و چه کسانی با چه شعارهایی آمده اند و چه می کنند. امیدوارم خود را گول نزنید

  **آقا موسی
  سلام
  بنده قصد گول زدن هیچکس از جمله خودم را ندارم.اجازه دهید فرض کنیم که بنده اینقدر فهم و درک دارم که طرفهای بنده مردمی با شعور و با فرهنگ هستند و به سادگی فریب نمی خورند. خدا نیاورد روزی را که برای باقی ماندن بر اریکه قدرت به وادی فریبکاری بیفتیم.
  موفق باشید

 14. مصطفی گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۶

  سلام
  ناراحت نشدم که جواب منو ندادید و نوشته من رو هم پاک کردید
  اما اینو فهمیدم که همه کسانی که احساس میکنند دارند برای ما جوانها پدر ی میکنند
  حتی حاظر نیستند تجربیات خودشون رو ارائه بدند
  بعد انتظار دارند …
  میدونید
  ما ها کسانی هستیم که شما ها اگر نباشید ما نمیتونیم کار کنیم
  این تفکری هست که توی صحبت های بعضی از بزرگان دیده میشه
  بازم خدا پدر احمدی نژاد رو بیامرزه که این جوری نیست
  کاش یک قسمت بود که تیک میزدیم و پیام من هم مخفی میموند تا کسی فکر بد نکنه
  یا حق

 15. برادر شهید رسانه گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۴۵

  جناب آقای صارمی
  سلام علیکم
  بنده هم با اغتنام فرصت یاد شهید محمود صارمی خبرنگار مظلوم خبرگزاری جمهوری اسلامی را گرامی می دارم. لحظه وداع او برای سفر به افغانستان را هرگز از یاد نمی برم. نگاهم در نگاهش گره خورد و در حالی که بیمار بود به محل ماموریت رفت و در راه انجام رسالت خطیر خود یعنی اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به ملت خویش شربت شهادت نوشید. یادش جاودان و راهش پر رهرو
  جناب آقای جوانفکر
  ازابرازلطف شما برادر گرامی وهمکار برادر شهیدم صمیمانه سپاسگزارم.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر