مستبد کیست؟ ناقض قانون اساسی یا مدافع قانون اساسی!

اصل ۷۵ قانون اساسی روشن ساخته است که طرح‏های قانونی و پیشنهادها و اصلاحاتی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌کنند و به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه عمومی می‌انجامد، در صورتی قابل طرح در مجلس است که در آن طریق جبران کاهش درآمد یا تأمین هزینه جدید نیز معلوم شده باشد.

مجلس شورای اسلامی بدون درنظر گرفتن این اصل اقدام به تصویب قانون برای اختصاص دو میلیارد دلار از منابع عمومی و از محل ذخایر ارزی کشور به قطار شهری کرده است که این امر بر خلاف اصل ۷۵ قانون اساسی بوده و شورای محترم نگهبان نیز به همین دلیل آن را رد کرده است.

پس از مخالفت شورای نگهبان با این مصوبه، مجلس بلافاصله آن را برای تصویب به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاد که در آنجا نیز مورد تایید قرار گرفت.

این در حالی است که مجلس شورای اسلامی در موارد نادر و بر اساس ضرورتهای ناشی از مصلحت نظام ، می تواند مصوبه رد شده از سوی شورای نگهبان را برای بررسی به مجمع تشخیص ارسال کند.

مجلس شورای اسلامی طی سالیان اخیر بدون در نظر گرفتن این مهم ، هرگاه بر سر یک مصوبه خود به مانع شورای نگهبان برخورد کرده ، بلافاصله آن را برای تصمیم گیری به مجمع تشخیص ارسال کرده است که اصولا این روند برخلاف روح قانون اساسی بوده و هیچ سنخیتی با ضرورت پایبندی نمایندگان محترم مجلس به اصول شرع و قانون اساسی نیز ندارد.

مجلس بدون توجه به قوانین بالا دستی موارد فراوانی از قوانین را به تصویب رسانده که همه آنها با مشکل مواجه است. تا کنون بیش از ۱۳۰ قانون در مجلس به تصویب رسیده که مغایر با شرع و قانون اساسی بوده است، این راه ناصواب و نامناسبی است که مجلس بگوید ما قانون خلاف شرع و خلاف قانون اساسی تصویب می‌کنیم و مجمع تشخیص مصلحت نظام تکلیف آن روشن می‌کند.

آقای احمد توکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس در این زمینه تصریح کرده است که وقتی شورای نگهبان به مغایر بودن مصوبه مجلس با موازین شرع یا قانون اساسی رای داد ، این مجمع تشخیص مصلحت نظام است که با بررسی شرایط و اوضاع و احوال کشور و نتایج تصمیم مجلس رای می دهد.

به این ترتیب آقای توکلی مجمع تشخیص مصلحت نظام را در جایگاهی مافوق شرع و قانون اساسی قرار داده است! این در حالی است که فلسفه وجودی مجمع برای رفع تنگناها و موارد خاص قانونگذاری است اما مجلس شورای اسلامی با ارسال پی درپی مصوبات رد شده خود از شورای نگهبان ، برای مجمع تشخیص ، شان و منزلتی فراتر از آنچه در قانون اساسی برای آن پیش بینی شده ، در نظر گرفته است.

مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد نظر شورای نگهبان را در مواردی که مصوبه ای مخالف قانون اساسی یا شرع تشخیص داده شده است ، تامین کند و در صورتی که مصالح نظام را در ایستادگی بر مواضع خود دید، می تواند آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال نماید.

اکنون مجلس شورای اسلامی باید به این سووال پاسخ روشنی بدهد که بر اساس کدام مصلحت نظام ، مصوبه رد شده از سوی شورای نگهبان درباره اختصاص بودجه دو میلیارد دلاری به قطار شهری را که مغایر با قانون اساسی شناخته شده بود برای تصمیم گیری به مجمع تشخیص مصلحت نظام فرستاده است.

مگر کمک های دولت نهم به قطار شهری هفت برابر دولتهای قبل از آن نبوده است و مگر دولت حق ندارد از مسوولان قطار شهری برای هزینه کرد بودجه های اختصاص یافته توضیح بخواهد؟ آیا دولت نباید بداند که مبالغ هنگفت پرداخت شده برای توسعه قطار شهری ، چگونه و در چه مصارفی مورد استفاده قرار گرفته است ؟ مجلس شورای اسلامی برای رفتار و اقدامات خود در جهت مقابله با دولت ، چه توضیح قابل قبولی می تواند به مردم ارائه دهد؟

آقای احمدی توکلی رئیس پژوهشگاه مجلس شورای اسلامی و علمدار مخالفت مستمر با همه تصمیمات و سیاست های دولت ، با استناد به کدام حمایت قانونی و قضایی به خود جرات داده است رئیس جمهور منتخب ملت را به استبداد رای و گردنکشی در برابر قانون اساسی متهم کند؟

دکتر احمدی نژاد برای پاسداری از قانون اساسی سوگند یاد کرده است ومردم از او انتظار دارند که پای سوگند خود بایستد و مانع از آن شود که افرادی مانند آقای توکلی با سوءاستفاده ازجایگاه مجلس شورای اسلامی و ایجاد مشکل برای اجرای تصمیمات قوه مجریه، فرصت حرکت و پیشرفت را از دولت خدمتگزار بگیرند.

اصل ۱۱۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح می کند که رئیس جمهور پس از مقام معظم رهبری دومین مقام رسمی کشور است و مسوولیت اجرای قانون اساسی به عنوان میثاق ملی را برعهده دارد. به این ترتیب اگر هر یک از قوای سه گانه ، مجمع تشخیص مصلحت نظام یا یک نهاد ، سازمان و دستگاه حکومتی ، در روند کاری خود به نقض قانون اساسی بپردازد یا آن را نادیده بگیرد ، رئیس جمهور موظف است در مواردی که قانون اساسی زیرپاگذاشته شده است به دستگاه یا مقام مربوطه تذکر قانون اساسی بدهد و او را ملزم به رعایت آن کند.

مصوبه مجلس در باره قطار شهری از آن جهت که به وضوح ناقض قانون اساسی است ، اصولا ماهیت و شکل قانونی پیدا نمی کند و در واقع مجلس با این تصمیم غیرقانونی، مشکلات فراروی دولت را تشدید می کند و مانع از آن می شود که سیاست های دولت در جهت پیشرفت کشور به نتیجه برسد.

آقای توکلی و همفکران او در هیات رئیسه مجلس باید به تذکرات رئیس جمهور در خصوص نقض قانون اساسی توجه کنند و برای فرار از مسوولیت های قانونی خود به مراجعی مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام متوسل نشوند.

مردم رفتار و عملکرد این گروه از نمایندگان مجلس را زیر نظر دارند و در باره آنها به قضاوت می پردازند. آنها با متهم کردن رئیس جمهور محبوب و مردمی به استبداد رای ، نمی توانند بر مغایرت برخی از مصوبات مجلس با شرع و قانون اساسی سرپوش بگذارند و با پناه گرفتن در سنگر مجمع تشخیص به مقابله با دولتی بپردازند که تمامی دغدغه های او متمرکز بر پیشرفت وآبادانی همه جانبه کشور و دفاع از منافع و حقوق ملت ایران در برابر قدرت های استکباری است.   

مردم ایران هوشیار و آگاهند و دفاع سرسختانه رئیس جمهور از قانون اساسی و پایبندی او به سوگندش در پاسداری از میثاق ملی را به حساب استبداد رای نمی گذارند اما در مورد کسانی که با سوء استفاده از جایگاه مجلس ، بر نقض قانون اساسی و نادیده گرفتن شرع مقدس اصرار می ورزند ، قضاوت نزدیکتری به مستبد بودن آنها دارند.   

 

۲۲ نظر »

 1. صنایع نیوز گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۱۹

  http://mihanpress.com/content/view/1121/65/
  http://www.sanayenews.com/23682/

 2. سامان گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۸

  سلام
  آقای جوانفکر یکی از بهترین کارها این است که آمار مشخص و شفافی از درصد قانون شکنی دولت های مختلف ایران دربیاورید. چون از بس که این آقایان دولت را قانون گریز معرفی کرده اند حتی خودی ها هم باورشان شده است.
  خواهش می کنم اگر می خواهید آمار بدهید، دقت کنید تا روشن و بدون ابهام باشد تا فردا این ها غوغاسالاری نکنند.

 3. رحیمی گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۶

  به نام خدا اقدامات نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخصوصا در چند ماه اخیر در راستای مقابله با دولت خدمتگزار ولو به قیمت پائین آمدن جایگاه این نهاد قانون گذار جای بسی تاسف است اقداماتی همانند حمایت مستقیم وعلنی از ریاست دانشگاه آزاد در وارد شدن وصدور رای مخالف نسبت به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی که خلاف نظر رهبر فقید انقلاب ومقام معظم رهبری بوده است یکی از این قبیل اقدامات است واز دیگر اقدامات ارجاع پرونده کمک دومیلیاردلاری به متروای که در زمان فتنه خانه امن آشوبگران شده بود به مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مصوبات اخیر آن کمتر نشانی از رعایت مصالح نظام در آن به چشم می خورد هرچند منکر این قضیه نیستم که مجمع در موارد خاص می تواند قانون وضع نماید ویا قانونی را که از شورای نگهبان برگشت داده شده وتوسط مجلس به مجمع ارسال می شودبه تایید برساند ولی این رانیز حق مسلم دولت می دانم که از مسئولین مترو درخصوص هزینه کرد کمکهای دولت توضیح بخواهد ومترو نیز موظف به ادای توضیحات در این خصوص می باشد.در خصوص شرح وظایف مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث مقصلی دارم که انشاءالله به زودی آن را ارائه خواهم داد

 4. فرشید گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۰

  سلام جناب آقای دکتر جوانفکر
  بردم حظ وافر….

 5. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۳م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۵

  آقا سامان
  با سلام
  حرف شما درست است و باید کارهای آماری را افزایش داد.
  موفق باشید

 6. علی گفت :

  مرداد ۲۳م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۵

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام
  مطالب شمار در وبلاگتان خواندم ولی بنظرم آمد سخنان آقای توکلی بیشتر با قانون سنخیت دارد تا سخنان شما بنظرم سخنان شما به نوعی احساس و یک نوع وابستگی و دفاع تعصبی باشد .در مورد نظرتان در باب سخنان آقای لاریجانی نیز نیز وضع بر همین منوال است همه ما می دانیم سخنان رئیس جمهور محترم عامی است و تقریبا همه می دانند که بسیار ساده صحبت می کند

 7. ندا گفت :

  مرداد ۲۳م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۹

  با عرض سلام خدمت برادر بزرگوار و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه پر خیر و برکت
  مقاله شما را به دقت خواندم و حاوی نکات مهمی است اما میخواستم خدمتتان عارض شوم که اگر شما به مطالب و مواضع آقایان باهنر , توکلی و مطهری در این چند ساله نگاهی بیندازید می بینید که دائماً در مقابل دولت قرار گرفته اند و تحت عنوان انتقاد سازنده شدیدترین توهین ها را به رئیس جمهور مردمی ایران وارد می کنند.خوب به خاطر دارم که در سالهای گذشته در چندین نوبت از سوی محاکم قضائی به سایت های اینترنتی تابناک , خبر آنلاین و الف تذکر داده شد اما باز هم شاهد توهین ها و انتقادهای ناروا از سوی این آقایان به رییس جمهور بودیم.
  ای کاش آن روزی که این آقایان تحت عنوان اصولگرا رای مردم را اخذ کردند مواضع خودشان را قدری شفاف تر بیان می کردند تا پاسخ قاطعی از مردم می گرفتند.
  در پایان امیدوارم در راستای خدمت رسانی به مردم همانند قبل این دولت در این ماه پر خیر و برکت بتوانند خدمات قابل توجهی را ارائه نماید.
  و من الله توفیق

 8. قاسمی گفت :

  مرداد ۲۳م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۱

  جناب آقای جوانفکر!
  با سلام
  ۱- شورای نگهبان طرح های تصویبی را بدون در نظر گرفتن مصلحت و صرفا بر اساس انطباق با شرع و قانون اساسی تایید یا رد می کند و اصلا حق ورود به مصلحت های نظام را در بررسی طرح ها ندارد .
  ۲- مجمع تشخیص مصلحت طرح های ارجاعی از سوی مجلس را که در شورای نگهبان رد شده اند را مصلحت سنجی میکند (خوب دقت کنید ) تا ببیند که آیا ضرورتی را که مجلس بر اساس اقتضائات روز کشور در اصرار بر مصوبه ی خود داشته است ، آیا به جاست یا نه ؟ وچنان چه تشخیص دهد رعایت مصلحت با توجه به شرایط روز اولی یا غیر اولی است ، مصلحت نظام را تشخیص داده و طرح ارجاعی از جانب مجلس را تایید یا رد می کند .
  ۳- به همان اندازه که شورای نگهبان در قانون اساسی دارای جایگاهی مشخص و تعریف شده است ، مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در قانون اساسی جایگاه و قدرت خاص خود را دارد .
  ۴- جالب این که در مجمع ، از اعضای شورای نگهبان و مجلس برای دفاع از نظر خود به صورت عضو ثابت حضور دارند و هرگز در برابر نظر نهایی شورای نگهبان قدعلم نمیکنند .
  ۵- بد نیست بدانید که مجمع تشخیص مصلحت تقریبا ویرایش کننده ی نظر شورای نگهبان در موارد خاص به حساب می آید ، اما با این هیچ یک از اعضای شورای نگهبان و حتی دبیر آن در برابر رای مجمع حتی اگر مخالف نظر رسمی آنان باشد اعتراض و یا هیاهو نمی کنند زیرا این حق را به موجب قانون اساسی به مجمع تشخیص می دهند .
  ۶- این که نمایندگان را ازباب ارجاع طرح رد شده توسط شورای نگهبان به مجمع تشخیص مورد شماتت قرار داده اید و مخصوصا این که روی نداشتن جایگاه پرداخت اعتبار ، تاکید کرده اید ، این را به ذهن متبادر می کند که گویا نمایندگان و یا مجمع اصلا توی خط اعتبارات و دارایی ها و مقدورات مالی دولت نیست که چنین چیزی را تایید کرده است .
  اولا : قانون این حق را به نمایندگان داده که طرح های مردودی خود در شورای نگهبان را برای تجدید نظر به مجمع بفرستند . آیا شما اعتراضی دارید ؟ آیا قانون برای نمایندگان سهمیه یا محدودیتی در ارجاع مصوبات به مجمع قرار داده ؟ چرا در نقد خود به وادی لجاج برویم ؟
  دوما : قطعا مجمع به مقدورات مالی دولت و اعتبارات موجود و این که دولت آیا در هزینه ی بودجه ی مصوب توسط مجلس انحرافی از قانون داشته یا نه ، تسلط و اشراف کامل دارد و محال است که برای محل بودجه ی طرح مترو محلی را مشخص نکرده باشد و یا نکند ؟ کما اینکه نمایندگان دولت نیز در مجمع حضور دارند و باید از آن ها پرسید که در این باره مجمع دقیقا چه فکری کرده است ؟
  ۷- یک شخص ولایی مخلص کسی است که اگر قانون و ولی او دستور می دهد که حتی در کنار کسی که نسبت به او احساس دشمنی و عناد می کند بنشیند ، فقط بگوید چشم و بنشیند .
  امیدوارم آقای احمدی نژاد با حضور فعال در جلسات مجمع و دفاع از نظرات دولت :
  اولا : به پیشگیری از تصویب چنین آرایی که به زعم ایشان بر خلاف قانون اساسی است کمک کند .
  ثانیا : اخلاص خود را در ولایتمداری و احترام به قانون ( حتی اگر بر علیه شان باشد ) را به اثبات برسانند .
  ۸- آقای رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است و نه مسئول انطباق قوانین مجلس با قانون اساسی . مثلا آقای رئیس جمهور باید اصولی را که ناظر بر امر به معروف و نهی از منکر است و در حوزه ی کار دولت است را اجرا کند و برای آن طرح و برنامه ی اجرایی ارائه کند . بدیهی است رئیس جمهور نه از نظر بضاعت فقهی و علمی و نه از نظر جایگاه قانونی نمی تواند به جای شورای نگهبان عمل نماید . بهتر است هر کس سر جای خودش باشد .
  ۹- بدیهی است آقای احودی نژاد نیز بنا به طبیعت مسئولیت خود خدمات زیادی را به سود کشور انجام داده اند ، اما تعریف و تمجید زیاد نباید دولت را به وادی تصمیم گیری دیگر نهادها وارد کند و شبهه ی مداخله ی دولت در کار همه کس را به وجود بیاورد .
  والسلام

 9. محمدرضا گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۱

  حقیقتا که مسخره است. استبداد رای و دیکتاتوری مزمن، بلای جان دولت شده است. این قبل نوشته های شما هم بیش از هرچیز، بوی تعصب داده و مصداق “حب شیء یعمی و یصم” شده.
  آنچه مجلس شورای اسلامی مصوب می نماید و مسیر تایید آن در شورای نگهبان یا مجمع تشخیص مصلحت نظام طی شود قانون است و دیگر جایی برای تفاسیر دلدادگان “مکتب ایرانی” نیست.

 10. جواد قربانی گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۸

  فرمایشات جناب آقای پور محمدی زمانیکه وزیر کشور بودند

  http://www.hamshahrionline.ir/news-31861.aspx
  مصطفی پورمحمدی- وزیر کشور- هفته قبل خبر داد که ساعت‌ کار دستگاه‌های دولتی در ماه مبارک رمضان تا ۲ ساعت و نیم کاهش پیدا می‌کند. پورمحمدی دلیل این مصوبه را «فراهم ‌شدن ‌امکان استراحت بیشتر برای مردم در ماه مبارک» عنوان کرد.

  همان بزرگوار زمانیکه رئیس بازرسی کل کشور هستند
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8905250300
  کاهش ساعت کاری ادارات در ماه مبارک رمضان خلاف قانون است

  آقای جوانفکر
  مطلبی بنویس و در ایرنا منتشر کن مبنی بر نسبیت قانون با پست و مسئولیت افراد تا مشخص شود که قانون یعنی چه !!

 11. reza گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۰۵:۴۷

  آقای جوانفکر!
  در مناظره با رسایی فهمیدم ذهن سطحی نکری دارید.
  بدبختی فعلی مملکت اینه که امثال شما به رئیس جمهور محبوب جسبیده اند.

 12. عباس گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۴۸

  با سلام ، مناظره عالی بود . درود بر حامیان واقعی احمدی نژاد ، درود بر مردان انقلابی . امام عصر (عج) نگهدارتان

 13. عباس گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۰

  با سلام ، به نظر بنده اگر کسی از آزادی بیان دفاع کرد دارای نگرشی عمیق است اتفاقاً بدبختی زمانی است که اجازه حرف زدن به کسی ندهیم به جای نقد منصفانه بگوییم حرف تو غلط است . و سطحی نگری یعنی فکر می کنیم مشاوران رییس جمهور به زور به ایشان چسبیده اند در حالی که خود آقای احمدی نژاد با درایت و آگاهانه آنها را انتخاب کرده .

 14. میثم گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۳

  آقای جوانفکر سلام
  گفتگوی شما را در شب پیش در صداو سیما دیدم ولی توقع بیشتری از شما داشتم.البته حق دارید .در واقع شما با دو نفر در حال مناظره بودید و نه یک نفر ولی بگمان من بهتر از اینها می شد دیدگاه های آنها را پاسخ داد .البته امثال آقای رسایی نیز دوستان ما هستند ولی مشکل با جریانات افراطی همچون کیهان و … هست که اینگونه به اختلاف می پردازند .
  با زهم خدا قوت
  یا علی

 15. حامد گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۹

  گند زدی
  مگه اون خبرگزاری چقدر ارزش داره که بخاطرش رفتی طرف مشایی؟
  آقای جوانفکر ! بعد از اینجا دنیای دیگری هم هست

 16. علی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۷:۴۳

  هاشمی و خاتمی و سید حسن و کروبی و موسوی و غیره…… الی آخر دنیا را هم همین چاپلوسانی مثل شما به هلاکت انداختند.
  بنابراین جنابعالی پدیده جدیدی نیستی. از اول دنیا بوده و تا آخر هم هست……..

 17. سعید گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۴۳

  از وبلاگ حسین قدیانی:
  ۱- انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ خوب یادم هست اجماع توده ملت وقتی روی نام دکتر احمدی نژاد شکل گرفت که عده ای از علما به حمایت از دیگر نامزدهای انتخابات پرداختند ولی علمای ربانی مثل آیت الله مصباح آمدند و از خادم ملت حمایت کردند اما حالا این مصباح بصیرت از نظر برخی ها شده “عده ای از علما”! یعنی اگر الان حضرت مصباح درباره فلانی نظری دارد، خب عده ای از علما هم نظر دیگری دارند! ما به احمدی نژادی رای دادیم که ترازش نه عده ای از علما که علمایی چون مصباح یزدی بود. با ترازوی امثال مصباح بود که رای ما به طرف نام دکتر هدایت شد و حالا مصباح و جنتی و یزدی و سید احمد خاتمی و … شده اند عده ای از علما! من تحلیلگر سیاسی نیستم و سرمقاله نویس هیچ روزنامه ای نیستم. سواد من به من می گوید، این گونه مواقع بگو؛ زرشک! ما اگر دنبال نظر “عده ای از علما” بودیم، که اصلا به احمدی نژاد رای نمی دادیم. ما دنبال نظر عالمان با عمل بودیم و حالا متاسفانه می بینیم مصباح از نظر برخی از نزدیکان رئیس جمهور “عده ای از علما” خوانده می شود. من یک حرف دارم؛ شان دکتر در کنار نام مصباح کجا و شان دکتر در کنار نام مشایی کجا؟ چرا عده ای می خواهند از وزن احمدی نژاد کم کنند؟ ما به دکتر با کدام میزان رای دادیم؛ تراز مصباح یا ترازوی مشایی؟

 18. سلمان گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۱۲:۴۲

  سلام.چه دفاع مسخره ای کردید از مشایی،حتما خودتون هم فهمیدید که تو ایرنا چیزی راجع بهش ننوشتید.تا ما هستیم نمی ذاریم امثال شما و مشایی دکتر را به چاه بکشانند.اگر عده ای کمی از مردم منتقد هستند و شما و مشایی وجودش را دارید که بشمارید این منتقدین را بیایید به هیئت های سحر های ماه رمضان سری بزنید ضمنا خودتان را با دکتر در یک جبهه قرار ندهید که وصله ی ناچسبی هستید.ماهمان هایی هستیم که بی منت و برای انقلابمان برای دکتر روزه گرفتیم و در ستادهایش کار کردیم برای انقلابمان هم شما و هم مشایی را حدف میکنیم اگر ادامه دهید.راستی آقای مصباح و یزدی و احمد خاتمی و داوود احمدی نژاد و دیگران آشنایان دکتر هم سیاسی و مغرض هستند؟ مثل کبک سرتان را در برفهای مشایی فرو نبرید

 19. یک خبرنگار گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۱۳:۳۸

  “شریعتمداری ولایی تر و ولایت پذیرتر است یا مشایی!!؟”:

  http://navandi.blogfa.com/post-33.aspx

 20. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۶

  آقا سلمان
  با سلام
  کسانی که برای انقلاب و دکتر احمدی نژاد روزه می گیرند ، ادبیات غیردینی ندارند. این ادبیاتی که شما به کار گرفته اید و این توهینی که شما به دیگران می کنید ریشه دینی و انقلابی ندارد. توصیه برادرانه بنده این است که کمی در مواضع و رفتار خود تامل کنید. این به صلاح نزدیک تر است تا روزه گرفتن برای انقلاب !
  موفق باشید

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۵

  آقا سعید
  با سلام
  توجه شما را به این خبر خبرگزاری حیات جلب می کنم:
  تحریف مغرضانه سخنان آیت الله مصباح یزدی
  تهران – حیات
  سخنان حضرت آیت الله مصباح یزدی به طور مغرضانه ای توسط یک خبرگزاری برای بکارگیری علیه مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور، تحریف شد که با نقل در خبرگزاریها و رسانه های دیگر باعث هجمه شدیدی علیه دولت گردید.
  به گزارش خبرنگارحیات ؛ به استناد آنچه در پایگاه اطلاع رسانی آثار حضرت آیت الله مصباح یزدی نقل شده، وی در دیدار با جمعی از فرماندهان سپاه، با اشاره به وقایع صدر اسلام و سرگذشت زبیر، سردمداران انحرافات را کسانی خوانده که خودشان روزی پرچم دار امت و دارای مسئولیت و مقامات عالی بودند
  وی در ادامه با بیان اینکه سردمداران فتنه روزی پست های مهمی در کشور داشتند گفت: با وجود دفع فتنه، اما سایتها و رسانه های آنها هنوز صریحاً جمهوری ایرانی را به جای جمهوری اسلامی می خوانند.
  علامه مصباح افزود: کسانی که بی شرمانه جای اسلام را با ایران عوض می کنند، خودی نیستند زیرا اگر پیرو خط امام بودند باید می دیدند کدام سخنرانی امام است که در آن دهها بار از اسلام دم زده نشده باشد.
  اما متاسفانه، این سخنان به طور زیرکانه و مغرضانه ای تحریف و در خبرگزاری ها منعکس گردید.
  تیتر تحریف شده اولیه این است: “برخی بی شرمانه مکتب ایران را بجای مکتب اسلام معرفی می کنند”
  و در یک خبرگزاری معتبر دیگر اینگونه تغییر یافته: “کسی که بی شرمانه مکتب ایران را بجای اسلام معرفی می کند، خودی نیست”
  اما آنچه در سخنان حضرت علامه مصباح یزدی در سایت ایشان نقل شده این است: “کسانی که بیشرمانه جای اسلام را با ایران عوض می کنند خودی نیستند”.
  کلمه “مکتب” که در هیچ قسمت از سخنان دیده نمی شود بطور کاملاً غیر اخلاقی به خبر اضافه شده است
  در اصل سخنان حضرت آیت الله مصباح از تغییر “جمهوری اسلامی” به “جمهوری ایرانی” انتقاد شده که در خبر تحریف یافته به “مکتب ایران” و “مکتب اسلام” تغییر یافته است
  و نیز در این جمله کلمه “کسانی که” به کلمه “کسی که” تغییر یافته تا ضمیر فعل به شخص مورد نظر برگردد
  در صورتی که باتوجه به متن اصلی سخنان، منظور از “کسانی” فتنه گران هستند.
  خبرگزاری مذکور با تغییرات دیگری که در متن این سخنرانی داده، سعی کرده تا به منظور خود دست یابد که این تحریف سخنان عملی کاملاً غیر شرعی، غیر اخلاقی و غیر قانونی می باشد.
  متن کامل سخنرانی حضرت علامه مصباح به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله مصباح یزدی در ادامه می آید
  آیت الله مصباح یزدی: هرکس از اسلام حمایت کند از او حمایت می‌‌کنیم ولی اگر منحرف شد بار اول تذکر می‌دهیم و در صورتی که ترتیب اثر ندهند به گونه دیگری رفتار خواهد شد
  عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر ما از کسی حمایت می‌کنیم به خاطر این است که در خط اسلام است و در صورت مشاهده انحرافی در خود یا اطرافیانشان ابتدا تذکر می‌دهیم اما اگر ترتیب اثر ندهند رفتار خود را عوض می‌کنیم.

 22. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۷

  علی آقا
  با سلام
  شما نمی توانید به همین راحتی به دیگران توهین کنید و سپس به نماز بایستید و روزه بگیرید و با خدا حرف بزنید! لطفا کمی در نوع رفتار خودتان و نگاهتان به مسائل تامل کنید. این کار شما به حق نزدیک تر است .
  موفق باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر