مردم به عقب باز نمی‌گردند

تصمیم جمعی ملتهای موفق ، موثر و پیشگام در صحنه های داخلی و جهانی ، همیشه مبتنی بر حرکت رو به جلو و پیشرونده است و اصولا عقب گرد یا بازگشت به نقطه صفر در نگاه و چشم انداز برنامه های آنها وجود ندارد زیرا چنین رفتار و رویکردی ، منجر به درجا زدن ، از دست رفتن فرصتها، بی انگیزه شدن نیروها و عوامل تاثیرگذار و میرایی و نابودی تدریجی هویت و موجودیت یک ملت می شود.

با قبول این امر به عنوان یک اصل جدی و قطعی ، می توان شاخص های فراوانی از حرکت توقف ناپذیر و پرشتاب ملت مسلمان و انقلابی ایران به سمت اهداف و آرمانهای بلند خود ، برشمرد.

زنده بودن ، پویایی و بالندگی ، خودباوری و خود اتکایی ، ایفای نقش موثر و تعیین کننده در فرایند تحولات منطقه ای و جهانی ، الگو بودن و قرار داشتن در موضع جذاب دفاع از حق و عدالت ، از جمله ویژگی ها و نشانه های بارز و مستندی هستند که بر حرکت و نگاه رو به جلوی ملت ایران در همه عرصه های تصمیم گیری و تصمیم سازی در ابعاد داخلی و خارجی ، مهر تایید می زند.

در سطح جهانی ، قدرتهای سلطه گر همچنان گرفتار یک توهم مستکبرانه هستند و ساده لوحانه تصور می کنند که می توانند آب رفته را به جوی بازگردانند ، نظام جمهوری اسلامی ایران را ساقط کنند و با روی کار آوردن یک رژیم سرسپرده ، باردیگر تسمه از گرده ملت ایران بکشند. آنها از این اصل پیش گفته غافلند که ملت ایران هرگز به عقب بازنمی گردد و از راه روشن و پر افتخاری که در آن قرار گرفته است ، منحرف نمی شود.

در داخل کشور نیز افراد ، گروهها و جریانهایی وجود دارند که رفتار ، منش و جهت گیریهای سیاسی و اجتماعی آنها به شکل تاسف باری موید عدم درک درست آنها از این حقیقت روشن است و به همین دلیل شاهد تکرار تجربه های بی نتیجه ای هستیم که به نوبه خود هزینه هایی را بر دوش ملت ایران تحمیل می کند.

بیانات سه سال پیش رهبر روشن ضمیر و حکیم انقلاب درباره رویش های تازه ، ناظر به این حقیقت بود که انقلاب اسلامی به عنوان یک موجود زنده و بالنده ، در حرکت رو به جلوی خود ، به صورت زاینده عمل می کند و در بستر آماده خویش ، به پرورش عوامل موثر و سازنده برای پیشبرد امور کشور و مردم می پردازد.

در انتخابات ریاست جمهوری که سه سال پیش برگزار شد ، ملت ایران با عبور از برخی افراد و گروهها ، به انتخابی دقیق و هوشمندانه دست زد ، گم شده خود را یافت و سکان مدیریت کشور را به دست او سپرد.

نتیجه انتخابات ، سند دیگری بر حرکت شتابان و رو به جلوی مردم بود اما به نظر می رسد به رغم عبور یک یا چند باره مردم از برخی افراد و گروهها ، آنها همچنان در صدد تکرار یک تجربه بی نتیجه دیگر هستند.

انتخابات را نباید به یک بوته آزمایش برای تکرار آزمایشهای بی ثمر و بی خاصیت ، تبدیل کرد. برای اجتناب از آن ، باور کنیم که مردم به عقب باز نمی گردند و کسانی که عقب تر از مردم حرکت می کنند ، شانسی برای قرار گرفتن در تیررس نگاه مردم ندارند.

۱۳ نظر »

 1. عماد آبشناس گفت :

  تیر ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۱

  سلام
  جا دارد از مقاله شما تشکر کنم ولی ای کاش مردم ما بیشتر فکر می کردند. آنهایی که قبلا جایگاه های اجرایی مملکت را تصرف کرده بودند و هیچ کاری برای مملکت انجام ندادند به هیچ وجه شایسته آن نیستند که مجددا سر کار بیایند. خیلی ها معضلات و مشکلات علی الخصوص اقتصادی امروزی را به تیم و گروه آقای احمدی نژاد نسبت می دهند که این نشانه ای از سطحی نگری آنها می باشد. همه آنهایی که در عمق مسایل پیش می روند می دانند که معمولا در همه امور کلان اجرایی مسایل به عقب بر می گردد. چون معمولا برنامه ریزی های یک رئیس جمهوری که ممکن است چهار یا هشت سال رئیس جمهوری باشد در ریاست جمهوری بعنی نمود پیدا می کند.

 2. هوبور گفت :

  تیر ۲۵م, ۱۳۸۷ در ۰۸:۵۷

  بارها در طول تاریخ ملت ایران عقب گردهای وحشتناکی هم داشته است . آقای جوانفکر ، کمی هم تاریخ مطالعه فرمایید . نمونه بارزش همین الان … برگشتیم به حداقل ۱۵ سال قبل که برق سهمیه بندی بود . اینها دستاوردهای دولت خدمتگذار است . ( از پول نفت هم سر سفره مان پشیمان شدیم . همان برق را به چراغ خانه مان برگردانید . )
  واقعا حضور آقای خاتمی اینقدر برایتان وحشتناک است؟ اینقدر ترس و واهمه دارید از حضور دوباره مردی که آمدنش هنوز در اما و اگر است ؟ خیلی برایم جالب بود . چطور است برای اینکه خدای ناکرده مردم در اثر تبلیغات مسموم بیگانگان فریب نخورند و به عقب برنگردند (!!!) ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد را مادام العمر کنیم ؟

 3. فیروزه عسکری گفت :

  تیر ۲۵م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۳

  با سلام
  پیشاپیش روز پدر و روز تولد مولایم علی بر شما مبارک باد
  دست علی به همراهتان…

 4. پویا حاجیان گفت :

  تیر ۲۵م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۷

  سالروز ولادت اولین ستاره درخشان آسمان امامت، مولای متقیان، قهرمان همیشه پیروز اسلام، یگانه بزرگواری که دوست و دشمن اعتراف به کرامت، دانائی وشجاعت وی دارند، حضرت امام علی (علیه السلام) بر همه شیعیان جهان مبارکباد.

 5. موسوی گفت :

  تیر ۲۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۷

  با سلام
  خسته نباشید

  با مطالب ‹‹ استراتژی درهای خیلی باز››

  و ‹‹ شهر من و هرزه های سیاسی›› به روزم.

 6. عرشیان گفت :

  تیر ۲۸م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۱

  باسلام
  ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات ام المصائب عالم حضرت زینب س
  همیشه در هر برهه از تاریخ اینطور بوده که اگر کسی خواست ذره ای برای مملکت خدمت صداقانه اشته باشد از همه طرف مورد هجمه و یورش قرار گرفته متاسفانه دردوره آقای احمدی نژاد بیشتر هم شده
  بگذارید این مرد کارش را انجام دهد مگر دیگران چه گلی بسر این مملکت زدند که او نزد
  چرا همیشه در فکر تخریب او هستید
  مگر فلان آقا که باز هم میخواهد کاندید شود همان موقع هم با همین شعارها و تبلیغات نیامد آن موقع ما چه چیزمان بیشتر شد که الان نشده
  همین نمونه کوچکی که براتون مثال بزنم آزمون ادواری من خودم دیدم که کسی قب.لی آزمون ادواری را نداشته ولی در یکی از وزارتخانه ها مشغول بکار گردیده بود شما چرا نمیخواهید قبول کنید که ان موقع مجلس ما همه کار میکرد الا کار وکالت مردم در خانه مردم
  هرروز شده بود جنگ و دعوا مگر همین چپی ها نبودن که عبور از خاتمی را مطرح کردند پس چه شده حالا سنگ او را به سینه میزنند مگر قحط الرجال پیش آمده
  چرا نمیخواهیم با دیدی باز به مسائل بنگریم چرا فقط نوک بینی مان را میبینیم
  کدام دوره شماسایه رئیس جمهور را میدید الان تمام نامه ها بررسی میشه من این رو به چشم دیدم
  امیدوارم که باز با چشمی باز به وقایع بنگریم و کاری نکنیم که پشیمان شویم

 7. محمد گفت :

  تیر ۲۹م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۲۵

  سلام
  صدها فرشته بوسه بر آن دست میزند
  کز کار خلق یک گره بسته وا کند

  با آرزوی موفقیت برای دولت نهم

 8. تذرو گفت :

  مرداد ۱م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۰

  با سلام
  قال الله :
  ولا تهنوا ولا تحزنو و انتم الاعلون ان کنتم مومنین

 9. موسوی گفت :

  مرداد ۲م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۳۶

  با سلام
  خسته نباشید
  با مطلب ‹‹ دستگیری کارادزیچ در ساعت ۲۹ ›› به روزم.

 10. ناگفته ها گفت :

  مرداد ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۰۲

  سلام اقای دکتر. دو ماه قبل در مورد خانم تنگدستی براتون نوشتم و شما هم پاسخ دادید . خواستم ازتون تشکر کنم دو – سه روز قبل یه مقداری بهش کمک کردن . تو وبلاگم هم یه پست برا تشکر نوشتم اگه وقت کردید گوش کنید و اگه لطف هم کردید و نظری دادید که خیلی ممنون می شم … ایام به کام

 11. موسوی گفت :

  مرداد ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۲

  با سلام
  ‹‹ اوباما و باز هم این چند نفر›› و ‹‹ همراه با این دو گاو در مکاتب فکری نو! ›› تازه ترین مطالب وبلاگ حامی است.
  از نظرات سودمندتون بهره مند میشوم.
  التماس دعا

 12. بنویس گفت :

  مرداد ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۳۲

  تنبلی نکنید بنویسید لطفا. ینجا را خواندین:

  آقای احمدی نژاد من کریستین امانپور نیستم!

  http://masihalinejad.com/?p=88
  سلام بر شما
  نه شما کریستین امانپور هستید و نه دکتر احمدی نژاد خاتمی است.
  موفق باشید

 13. رضا گفت :

  مرداد ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۵۷

  با سلام
  یک پیشنهاد انتخاباتی داشتم
  انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است. معمولا در هنگام ثبت نام عده ای تفریحی ثبت نام می کنند که خیلی برازنده نظام نیست. فکر می کنم اگر در قانون انتخابات ودیعه یک میلیون ریالی شرط ثبت نام شود این گونه ثبت نامها به حداقل می رسد.
  با تشکر

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر