کاتولیک تر از پاپ

نقل است که صبح یک روز کریسمس ، رهبر معظم انقلاب برای دیدار با بازماندگان یک خلبان شهید ارمنی به منزل آنان می روند. در آنجا مورد پذیرایی قرار می گیرند وچای، شیرینی وشربت آنها را با رغبت میل می کنند اما برخی همراهان حاضر به صرف چای آنها نمی شوند که بعدا مورد عتاب معظم له قرار می گیرند. در واقع کسانی داریم که داعیه همراهی و همکاری دارند اما حتی در یک چای خوردن هم حاضر به تبعیت از ولی فقیه خود نیستند و حتی کاتولیک تر از پاپ عمل می کنند.
در عرصه سیاست هم همینطور است. کم نیستند کسانی که داعیه ولایتمداری شان گوش فلک را کر می کند، خود را میزان سنج تبعیت از ولایت می دانند و هزاران انگ و تهمت به دیگران می زنند تا اثبات کنندکه آنها از دایره تبعیت از رهبری خارج و ضد ولایت فقیه هستند اما واقع امر این است که خودشان وقتی پای عمل پیش بیاید کم می آورند. آنها خود را ذیصلاح تر از دیگران می پندارند ، حکم صادر می کنند، خیلی جلوتر از رهبری راه می روند. وقتی به سابقه شان نگاه می کنیم ، هیچ آورده ای و افزوده ای برای ولایت نداشته اند. همیشه از کیسه ای خورده اند که دیگران در آن ریخته اند. برای کشور و انقلاب هزینه بر هستند اما درامدی برای آن تولید نمی کنند.
ای کاش فقط خودشان بودند و بس. برخی از آنها دارند به ته خط می رسند اما عقبه سنگینی با خود همراه دارند. اعوان و انصار و وابستگانشان زیاد است. آنها هم جا و مکان و پست و مسوولیت می خواهند. فکر می کنند مملکت ملک طلق آنهاست و باید دست به دست بین خودشان بچرخد. آنها ویژگی های مشترکی دارند و به راحتی قابل رصد کردن هستند.
حضور گسترده مردم در صحنه اداره کشور را مایه دردسر می دانند. معتقد به یک حضور حداقلی هستند. خدمات بی سابقه دولت احمدی نژاد به مردم و برداشتن گامهای بلند در مسیر پیشرفت کشور را که باعث شد در انتخابات ۸۸ ریاست جمهوری قریب ۸۳ درصد مردم پای صندوق های رای حاضر شوند، قبول ندارند. می گویند حضور گسترده مردم در صحنه تصمیم گیری ، به تشدید اختلافات و منازعات می انجامد. یک حضور حداقلی برای رای دادن کافی است. به این ترتیب می توان رای مردم را به سمت کسانی که از قبل از بین اعوان و بستگانشان آموزش دیده اند، هدایت کرد.
وقتی مردم به صحنه بیایند، اولین خواسته شان این است که نخبه گزینی صورت بگیرد. شایسته ها به میدان بیایند تا مردم امکان انتخاب از بین بهترین ها را داشته باشند. چرخش نخبگان انجام شود. اما این کار متضمن منافع کسانی که خود را مالک کشور فرض کرده اند نیست. دایره انتخاب ها را هرچه بتوانند محدود می کنند تا خودشان در این دایره کوچک، بهتر دیده شوند و ماندگاریشان بیشتر شود.
آنها از سرعت گرفتن پیشرفت کشور نگرانند و به همین خاطر بود که با عجولانه خواندن تصمیمات در دولت احمدی نژاد سعی می کردند مانع از تداوم سیاست ها و اقدامات شوند. می گفتند که دولت با یک نشست و برخاست مثلا در باره ۱۶۰-۱۷۰ مصوبه تصمیم گیری می کند در حالی که پیش از طرح مصوبات در دولت ، ساعت ها کار کارشناسی بر روی هر مصوبه انجام می شود. آنها معتقدند هرچه پیشرفت با سرعت بیشتری انجام شود، حوزه توقعات مردم گسترده تر و بیشتر می شود و برآوردن خواسته ها و انتظارات عمومی ، کار دشواری است. بنابراین باید کارها با یک آهنگ آرام جلو رود . آنها به عقب ماندگیها و ضرورت جبران آنها و برداشتن گامهای بلندتر در این مسیر کاری ندارند و می خواهند حرکت رو به جلوی کشور ، آهنگی آرام و بطئی داشته باشد.
آنها خودشان را صاحبنظر و کارشناس و حتی مخ برتر می دانند و از اینکه مورد توجه مقامات و مسوولان تصمیم گیر کشور قرار نگیرند و از فرایند تصمیم گیریها کنار گذاشته شوند ، ناخرسند و نگرانند. دولت را متهم می کنند که با اساتید دانشگاهها و صاحبنظران ارتباط و تعامل ندارد. منظورشان این است که چرا ما را تحویل نمی گیرید و با ما رایزنی و مشاوره نمی کنید. برای زیر سووال بردن اقدامات و تصمیمات دولت ، هزاران بهانه می تراشند. حاشیه ها را به متن و متن ها را به حاشیه تبدیل می کنند تا به آنچه می خواهند برسند. پشتوانه های پولی و مالی هم کم ندارند.
عرصه سیاست در ایران اسلامی ، عرصه بندبازی و باندبازی نیست. ملت ایران یک ملت با هوش ، شجاع و اهل تصمیم و اقدام است. کسانی مطلوب نگاه مردم اند که همانند خود آنان متدین ، باهوش، شجاع ، با اخلاق و اهل تصمیم گیری و اقدام باشند. مردم ایران خودشان ولایت پذیرند و از عناصری که در تبعیت از ولایت “ان قلت” می آورند، بندباز و سیاسی کارند ، نان به نرخ روز خورند، در تصمیم گیری باری به هر جهت ، مذبذب و مرددند، منفعت طلب و ترسو هستند و مسوولیت پذیر نیستند، رویگردانند و به کسانی رو می کنند که زیبنده شان ، منزلت و خصوصیات این ملت بزرگ باشند.

۱۱۷ نظر »

 1. minoo گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۰۷:۱۲

  با عرض سلام
  وقتی هجمه همه جانبه به دولت وشخص رئیس جمهور و اطرافیانشان را میبینم نا امید میشوم. ولی یاداشهای جنابعالی وبعضی از وبلاگها باعث دل گرمی است.در حقیقت اگر تعدادی قابل قبول افراد صادق ومتقی وجود داشت حضرت مهدی ظهور میکردند.
  پاینده باشید

 2. محمد گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۹

  سلام جوانفکر عزیز
  امت حزب الله کما فی السابق دلشان با دکتر انقلابی است حالا شاید بنا به مصالحی در ظاهر گروهی خاص را همراهی کنند ولی پای صندوق رای مطابق با میل خود رای می دهند که همان……….. است!

 3. زهرا حسینی گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۰۵

  با سلام
  انقلاب ارث پدری هیچ کس نیست، هرکه برای انقلاب و اسلام فعالیتی انجام داده یا خواهد داد نباید انتظار پست و مقام داشته باشد

 4. محمود گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۵۸

  با سلام
  جناب دکتر
  چنان است که فرمویده اید، یادم می آید حدود هفت هشت سال پیش خبری به نقل از وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب مستطاب احمدخان مسجد جامعی پیرامون برگزاری نمایشگاه کتاب در محل دائمی نمایشگاه های تهران منتشر کردم که با واکنش صریح شورای شهر تهران به ویژه مهدی چمران نسبت به وزیر گوینده خبر مواجه شد.
  درست یک روز پس ار آن دفتر وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی با منزل شخصی این جناب تماس گرفت و شخص وزیر از ان سوی خط خواستار شنیدن مصاحبه ضبط شده خویش شدند تا صحت و سقم کاربرد واژه “قطعا ” را در گفتار خویش با بنده جویا شوند.
  بنده نیز برای خاطر اطمینان مبارک وزیر وقت از پشت تلفن صدای وزیر را برای ایشان پحش کردم که خوشبختانه وزیر متقاعد شد در پرسش سوال کننده واژه “قطعا ” وجود دارد که پاسخ دهنده(شخص وزیر) با کاربرد واژه “آری ” آن را تصدیق کرده است.
  مفروض بر ذات این روایت و کلام این است که هنگامی که خاطر شریف وزیر وقت متقاعد شد، وزیر خاصه در آن عصرگاه تابستانی تشکر کرد.
  اما پس از آن یکی از خبرنگاران غیر، به تفسیر و تاویل واژه “آری “در کلام وزیر پرداخت و مصرانه پافشاری می کرد که بهره گیری از واژه “اری ” به مفهوم تصدیق بیان سوال کننده یعنی وزیر نمی باشد.
  نتیجه این که وزیر پایتخت نشین در نشست خصوصی آن را به عنوان خاطره مخاطرات خبرنگاری در مهندسی واژگان بیان کرد اما آن خبرنگار یا همان شخص ثالث تا سالها بعد به تفسیر واژه “آری” می پرداخت.
  این گونه برداشت ها از سوی برخی افراد به مثابه روشن ، ” تفسیر به رای ” یا “مصادر به مطلوب “است تا چه این کسانی هستند که برای اثبات خویش زا ” جزء ” بزرگتر از” کل ” پندار می کنند.
  باقی بقاء عمرتان

 5. ملت ایران گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۳۲

  درود بر رئیس جمهور مکتبی ، ولایی ، عدالتخواه ،مردمی
  درود بر محبوب مردمی نژاد
  درود بر محمود احمدی نژاد

 6. پژوتن گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۰

  هر چه گویم عشق را شرح و بیان ………………….چون به عشق آیم خجل گردم از آن
  چون قلم اندر نوشتن می شتافت …………………. چون به عشق آمد، قلم بر خود شکافت
  عاشقی پیداست از زاری دل ……………………… نیست بیماری چو بیماری دل
  علت عاشق ز علتها جداست …………………. عشق اصطرلاب اسرار خداست

  دوستان عزیز میتونند سخنرانیهای عزیز ملت ایران، دکتر احمدی نژاد را در این سایت به صورت صوتی یا تصویری مشاهده کنند.

  لینک صوتی: http://www.president.ir/fa/1/2/1390/10

  لینک فیلم: http://www.president.ir/fa/1/3/1390/10

  البته اگر این لینکها روزانه به روز بشن خیلی بهتر خواهد بود. در ضمن لینک صوتی خیلی بهتره چون تیکه تیکه نیست و به صورت کامل پخش میشه.
  در ضمن سخنرانی دکتر در جمع مردم عزیز شهرستان دره شهر
  خیلی جالب بود، اگر تونستید حتماً ببینید:

  http://www.president.ir/fa/33490

 7. عماد آبشناس گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۱۶

  میتوانم بگویم یکی از بهترین مقالاتی بود که خوانده ام. امیدوار هستم همه آنهایی که ادعای ولایت مداری دارند این مطلب را بخوانند. برخی با رفتارهای نسنجیده خود در حال تخریب ولایت فقیه و تلاش ۱۴۰۰ ساله برای رسیدن به این نظام اسلامی می باشند.

 8. ali گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۶

  سلام آقای دکتر
  یک سوال داشتم اگر جواب بدهید ممنون می شوم
  ماجرای این کاندیدایی که به قرار گرفتن در لیست حامیان گفتمان احمدی نژاد در سایت شبکه ایران، اعتراض کرده اند چیست؟ رجانیوز از این کار تعبیر به کلاهبرداری سیاسی کرده است؟!
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=114971
  از پاسخگوییتان پیشاپیش ممنونم.

 9. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۰۸

  علی آقا
  با سلام و احترام
  ویژه نامه خاتون که یادتان هست. وقتی منتشر شد ، رفتند سراغ تک تک کسانی که به نحوی در تهیه آن نقش داشتند و اسمشان را در ویژه نامه منتشر کرده بودیم. آنها را تحت فشار قرار دادند و حتی تهدید کردند و بعضی از آنها وادادند و حرفهایی زدند که بعدا پشیمان شدند و به ما گفتند که تحت فشار آن حرفها را زدند. الان هم رفته اند سراغ برخی از این افراد و با تهدید و تطمیع می خواهند کاری کنند که آنها به بنده و روزنامه ایران اعتراض کنند. بنده برای این کار کثیف هیچ اسم دیگری جز ناجوانمردی نمی توانم بگذارم. بنده به افرادی که اعتراض کرده اند خرده نمی گیرم. آنها آزادند اعتراض کنند و رجا نیوز هم آزاد است رفتار دیکتاتوری خود را پشت اتهاماتی مانندکلاهبرداری سیاسی پنهان کند. البته مردم برای اینها یک حساب ویژه بازکرده اند و می دانند که در پس این رفتارها چه نیات شوم و پلیدی نهفته است.
  موفق باشید

 10. شیما گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۲

  در راستای لینکای مفید دوستمون پژوتن، می خواستم بپرسم برای چی سایت ریاست جمهوری فایل های صوتی صحبت های رئیس جمهورو معمولا با تأخیر چند هفته ای از زمان سخنرانی قرار میده؟ هر صحبتی در زمان و شرایط خودش اثربخشی بیشتری داره من نمی فهمم آپلود کردن یک فایل صوتی چقدر زمان میبره مگه که اینقدر با تأخیر انجام میشه اونم در دورانی که کمتر رسانه ای (یا بهتره بگم هیچ رسانه ای) سخنرانی های رئیس جمهورو صحیح و سالم و کامل تحویل مردم میده. آپدیت روزانه ی فایل ها حداقل کاریه که سایت رئیس جمهور محبوب اما مظلوم می تونه انجام بده. فقط امیدوارم فشارهای سیاسی باند قدرت و ثروت باعث این رویه نبوده باشه.

 11. مهکامه ( نوجوانی از سرزمین پاک ایران ) گفت :

  بهمن ۹م, ۱۳۹۰ در ۰۴:۳۳

  با سلام خدمت آقای دکتر جوانفکر
  بله … کاملا حق با شماست , این افراد فقط به دروغ ادعای ولایت مداری می کنند
  به تازگی هم در آستانه انتخابات مجلس بسیار سعی و تلاش می کنند که این موضوع را به مردم القا کنند که مجلس باید جای نمایندگان ملت باشد نه جای وکیل الدوله ها … !!! ولی مگر نه این که این دولت خدمتگزار و پاک در پی پیشرفت کشور و تحقق خواسته های مردم است …
  شاید آن ها خواسته های مردم رو جور دیگری تصور می کنند ! مثلا این که آقای توکلی در صحن مجلس در اقدامی کاملا مضحکانه و بدون هیچ سند و مدرکی می آیند می گویند آقای مشایی با سفیر سابق آمریکا در اسراییل دیدار داشته لابد تهمت و تخریب دیگران مطالبه مردم است !!! یا این که آقای مطهری در طول دوران نمایندگی خود تنها محور اصلی کارش را طرح سوال از رییس جمهور قرار می دهد !!! یا شاید هم مهم ترین مطالبه مردم تلاش و کوشش نمایندگانشان برای به دست آوردن هر چه بیشتر سهمیه به نفع خودشان در لیست های انتخاباتی است ?! این ها با این کار ها ثابت می کنند نماینده خواسته های خود هستند نه مردم !

  جالب این که خود را روشنفکر می نامند و سخنان دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی را اومانیستی و ملی گرایانه ضد اسلام ! می خوانند …
  ولی آن ها باید توجه کنند آقای مشایی در تمام سخنرانی هایشان همواره از انسان کامل , خدا , ایران و اسلام با هم سخن می گویند و نه جدای از هم … ایشان از این که ایرانیان عاشقانه دین اسلام را پذیرفتند از ملت ایران به بزرگی یاد می کنند و حتی این سخنشان در همایش ایرانیان خارج کشور که ” اگر دیدی جایی انسان تکریم شده است خدا پیدا نیست یقین بدان آن چه که تکریم شده است انسان نیست ” سندی است بر ادعای دروغین مدعیان که دولت را اومانیسم ! می خوانند …
  اما این مدعیان دروغین باید بدانند همان گونه که در فتنه ۸۸ سکوت اختیار کرده اما مردم راه آن ها را انتخاب نکردند این بار نیز با آن ها همراه نخواهند شد …

 12. علی گفت :

  بهمن ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۲۸

  با سلام گلایه ای دارم از شما نه بدلیل مقاله پیش رو که بدلیل پاسخی که به علی آقا فرمودید
  انتظار ما از یک فرد مکتبی دوری از بازی کثیف افترا و ناسزا گویی به حتی دشمن می باشد.
  شاید برخی خرده بگیرند که گفتن دیکتاتور به چنین افرادی ناسزا نیست بلکه سزاست ولی به قول عزیزی به کار بردن کلمات زیبا برای دیگران و یا اقلا به کار نبردن کلمات زشت برای آنان (حتی برای رقبا ) بر شخصیت گوینده می افزاید.
  با تشکر

 13. آیدین گفت :

  بهمن ۹م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۸

  با سلام و خسته نباشید،

  شایداگر بگویم یادداشتان درددل اکثریت ملت ایران است اغراق نکرده باشم.

  از این جور کاتولیک تر از پاپهای بی کفایت، خودخواه و زورگو (به خصوص به ضعیف تر از خودشان)، همیشه بازیچه دست شیطان بودند.

  وقتی مردم در توجه، هوشیاری و همت کم می گذارند، این کاتولیک تر از پاپها رخصت پیدا می کنند تا در امور رخنه کنند، و در راستای بقای منافع خود در کارها کارشکنی کنند و صالحان جامعه را خانه نشین سازند.

  خوشبختانه مردم روز به روز هوشیارتر و بیدارتر می شوند، و با همتی والاتر در صحنه حاضر هستند. و همچنین دولت ولایی، بلند همت و هوشیاری هم سر کار است. لذا کشور هر چه بیشتر بوی عطر ولایت می گیرد و عدالت ریشه دارتر می شود.

  همان طور که فرمودید، مردم این کاتولیک تر از پاپها را شناخته اند و از آنها فاصله گرفته اند. انشاءالله نفوذ آنها در قدرت هم رو به زوال است. اگر هم بعضا قلدری می کنند، خوب است چشمشان را بگشایند و ببینند در این دوره زمانه تاریخ مصرف این رفتارها به پایان رسیده، و گوش هایشان را باز کنند تا صدای خورد شدن استخوان های قلدرتر از خودشان را بشنوند.

  سلامت و پیروز باشید.

 14. سید گفت :

  بهمن ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۴۰

  سلام
  کثیف ترین توهین باهنر به رئیس جمهور:
  http://seyedkamaltabatabai.blogfa.com/post-31.aspx

 15. یک جوان گفت :

  بهمن ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۸

  سلام
  روزی که دکتر احمدی نژاد تصمیم خود را برای رویارویی با صاحبان قدرت در ایران را گرفت ، خودش نیک میدانست که چه روزهایی در انتظار ایشان قرار دارد.

  و امروز که بعد از مدت ها تیغ عدالت دکتر به گردن برخی از افراد و تزویر و ریا رسیده این کاملا طبیعیست که ایشان رو ترور کنن ، البته ترور به روش امروزی و همان ترور شخصیتی،از اختلاس برنامه ریزی شده تا هجمه های سنگین دیگر

  البته تاریخ ثابت کرده که عدالت خواهان همیشه مورد هجوم گردن کلفتان زمان خود بوده اند
  از امام علی گرفته تا امام حسین
  یادتان نرفته که چنان تبلیغی علیه امام علی کرده بودند که وقتی ایشان در نماز شهید شد،گفتند مگر علی نماز میخواند؟!؟!؟

  اما به لطف خداوند گردن تمام گردن کلفتان این مملکت زیر ساطور عدالت و شجاعت دکتر احمدی نژاد قطع خواهد شد،چنانکه قبلا گردن خیلی ها قطع شده است.

 16. حسین گفت :

  بهمن ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۸

  سلام
  خدا قوّت !!!

 17. سامان(وبلاگ فتنه88) گفت :

  بهمن ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۲۱

  سامان(وبلاگ فتنه۸۸)
  بروزم با دو مطلب جدید
  پرزیدنت شریعتمداری!
  http://fitna.blogsky.com/1390/11/11/post-49/

  وقتی امام خامنه ای، سکوت الهام بخش وحدت را انتخاب می کند!
  http://fitna.blogsky.com/1390/11/11/post-50/

 18. محمد آل حبیب گفت :

  بهمن ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۳۲

  جبهه متحد، پایداری و هاشمی رفسنجانی
  http://mjavedan.blogfa.com/post/147

 19. مدافع کوچک ولایت گفت :

  بهمن ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۳۶

  با سلام خدمت آقای جوانفکر و همه دوستان
  به نظر بنده آنها آنقدر از مرحله پرت هستند که نمی دانند تحولات با سرعت بسیار بالا در حال شکلگیری است و مقدمات حکومت جهانی مهدی فاطمه در حال پی ریزی است ؛به طور قطع اینان از جاماندگان هستند.
  در ضمن بنده وبلاگی زده ام و به روزم بامطلب (آیا امام خامنه ای وارد صحنه حسینی امامت شده اند؟)
  اگر وقت کردید مطالعه کنید و بنده را راهنمایی کنید لطفا دوستان اطلاع رسانی کنید
  یا علی

 20. محرم زینال زاده گفت :

  بهمن ۱۲م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۴۷

  http://www.seratnews.ir/fa/news/52050/دوست-دولت-یا-دشمن-احمدی-نژاد؟
  لعنتی ها مزخرف می گویند دکتر! ما با شما هستیم و تا آخرین قطره خون مان پای رای مان به احمدی نژاد می ایستیم.

 21. قسم به صبح گفت :

  بهمن ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۵۲

  سلام آقای جوانفکر
  متأسفانه رئیس جمهور محترم دیگر وبلاگی ندارند تا پذیرای تبریکات دوستدارانشان باشند. لطفا شما این روز عزیز و باشکوه، آغاز امامت اماممان، تجلی همه خوبی ها و زیبایی ها و رهایی بخش همه آزادیخواهان جهان را خدمت ایشان که تمام وجودشان در این مسیر نورانی قرار دارد تبریک بگویید و به ایشان بگویید هستند کسانی که همیشه و هر روز برای ایشان و همه یاران جان برکف امام (عج) دعا می کنند که پرچمدار و امید رهایی در این روزگار سخت و تاریک شده اند. دعا می کنند که محکم باشند و عقب نشینی نکنند، صبر پیشه کنند و لحظه ای در صراط مستقیمی که برگزیده اند تردید نکنند سرما و سیاهی زمستان آنها را از بهاری که پیش روست ناامید نکند و همانگونه که در همه این سالها طلوع خورشید را در تاریکی مطلق به همه جویندگان روشنی بشارت دادند و روح امید و توانستن را در ما دمیدند امروز هم چون کوهی محکم و استوار باز هم در مقابل این سختی های طاقت فرسا این نامردی ها و تهمت ها و این نبرد نابرابر مقاومت کنند که پشت گرمی همه مبارزان این راه هستند و اینکه خداوند ایشان را لحظه ای و کمتر از لحظه ای به حال خودشان وامگذارد به حق برترین خلقش محمد(ص) و اهل بیتش.

 22. یک همکار گفت :

  بهمن ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۱

  سلام گزارش خوبی بود واقعا برخی مواقع این چنین است افرادی زیاد حرف می زنند ولی عمل نمی کنند به مثابه این شعر سعدی سعدیا گرچه سخندان و سخن آموزی – به عمل کاربرآید به سخندانی نیست و یا اشعار دیگری که قول و عمل را همیشه منطبق دانسته اند ۰۰ چون عمل درتونیست نادانی ۰۰ و … خیلی های دم از ولایت می زنند ولی درخفا (شاید) به آن وفادار نباشند.
  من از نزدیک آقای جوانفکر را می شناسم. زمانی که در اسپانیا فتوای امام راحل علیه سلمان رشدی ازسوی رییس دولت آن کشور مورد انتقاد و …. قرار گرفت آقای جوانفکر به عنوان رییس نمایندگی ایرنا در ان کشور اعلام آمادگی برای قتل سلمان رشد کرد و به دستور رییس دولت اسپانیا از آن کشور اخراج شد و همچنین سالیان زیادی آقای جوانفکر اخبار رهبرمعظم انقلاب را پوشش و برای سایر رسانه های کشور از جمله صداوسیما ارسال می کرد و صددرصد مورد وثوق ایشان بودند شاید بگویید خیلی ها در تاریخ اینچنین بودند ولی بعدا طلحه و زبیر و … شدند ولی خدا شاهد است که باتوجه به شناخت خودم این مطلب را می نویسم و فقط قصدم آگاه کردن برخی از عزیزان است که ندانسته و یا از روی عدم شناخت نسبت به آقای جوانفکر حسن ظن ندارند ولی بدانید آقای جوانفکر از پیروان تنوری حضرت آقاست و بخدا ازبسیاری از افراد دوروبری و یا داعیه داران پیرو ولایت، ولایتمدارتر و عاشقتر است و انشاء الله هرروز برای سلامتی حضرت آقا (حضرت آیت الله العظمی خامنه ای) نذر کرده و صلوات می فرستیم که آقای جوانفکر نیز ازاین قشر است .
  ضمنا یک اشتباه در این مقاله بود : ملک طلق اشتباه است بلکه ملک تلک درست است.
  یک دوست و همکار

 23. ایلیا عرشیا گفت :

  بهمن ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۰۲

  سلام آقای دکتر
  اینها کور خوانده اند
  یدالله فوق ایدیهم
  و مکروا ومکرالله والله خیرالماکرین
  هرگز به مطامع پست خودشون نمیرسند

 24. جامانده گفت :

  بهمن ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۱۷

  بنام خدا
  باسلام و درود بر پیامبر اسلام و آل مطهرش
  و با سلام خدمت شما جناب جوانفکر و تمام دوستان و یاران دین اسلام
  با شما کاملا موافق هستیم . ان شاءا… آنها هم درست می شوند . جناب آقای جوانفکر . تقاضا دارم در خصوص شناسایی یا معرفی کاندیداهای مجلس که هم راستا با گفتگوی انقلاب اسلامی در شهرستانهای مختلف هستند ، نیز راهنمایی فرمائید. علی یارتان

 25. ضمیر خودآگاه گفت :

  بهمن ۱۴م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۲۶

  بروزم با
  برنامه دکتر احمدی نژاد برای آزادی ۹۹ درصد

 26. مهران آزادپی گفت :

  بهمن ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۴۴

  نتیجه گیری انحرافی روزنامه دولت از نمازجمعه دیروز!

  امروز به مناسبت حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران و فرمایشات موثر و مهم ایشان در خطبه اول نماز جمعه ، آنچه که عایدی سایت خبری صراط بود همین تیتر بالا است که خواندید ! و البته حقیر را بر آن داشت که جوابیه ای درخور برای این سایت نسبتاً وزین کامنت بگذارم ! صد البته صرف نظر از اینکه این کامنت انتشار می یابد یا خیر صلاح دیدم که عین کامنت را هم در وبلاگم درج کنم که در ادامه مطلب از نظر خوانندگان محترم می گذرد !

  صراط جان همانطور که به رسم دیرینه ات سعی در اختفای حقیقت و در هم آمیختن راست و دروغ و استفاده گزینشی از بیانات رهبر معظم انقلاب داری ، این بار هم با استفاده از همین ابزار سعی در پیشبرد اهداف عالیه خود و حامیان و محامیانت را در دستور کار داری !

  اما این بار ، رهنمود های مقام معظم رهبری بسیار روشن و واضح بود !
  ۱- در خصوص انحراف که ماه ها است داعیه دار آن هستید و آنرا به دولت شریف و خدمت گزار نسبت می دهید فرمودند :
  ( رهبر انقلاب اسلامی افزودند: شعارهای انقلاب همچون علامت اشاره به سمت اهداف انقلاب هستند و هنگامی که شعارها تغییر نکرده باشند، این، به معنای منحرف نشدن مسئولان و مردم از صراط مستقیم انقلاب اسلامی است.)
  مگر اینکه به این قائل باشید که همه مولفه ها تغییر کرده است که صد البته این نظر ، دقیقا! مقابل نقطه نظر مقام معظم رهبری است .
  ۲- همه دشمنان و دوستان انقلاب بطور یک پارچه معتقدند که مولفه های فرموده زیر فقط و فقط با مختصات دولت جناب آقای دکتر احمدی نژاد همخوانی دارد ! دقت بفرمائید :
  ( حضرت آیت الله خامنه ای گسترش کیفی و کمی خدمات درجه اول به مردم، در سراسر کشور را از دیگر نقاط قوت نظام اسلامی دانستند و با اشاره به پیشرفتهای علمی خاطر نشان کردند: پیشرفتهای علمی و فناوری، یکی دیگر از نقاط قوت بسیار مهم است زیرا علم زمینه ساز اقتدار و پایه پیشرفت همه جانبه کشور است.)
  ۳- و اما در مورد نقاط ضعف ضمن تعمیم ضعف های مدیریتی در همه آحاد حکومت و نه اشاره به نقطه ای خاص و تاکید در برطرف نمودن این ضعف ها که از رهنمود های دائمی معظم له می باشد ، عطف ضعف های برخی حضرات را اینگونه بیان فرمودند :
  ( ایشان در ادامه به برخی نقاط ضعف نیز اشاره کردند و افزودند: یکی از این ضعف ها، گرایش برخی مسئولان به دنیا طلبی، مادی گرایی، ثروت، تجمل، تشریفات و اشرافی گری است که نتیجه این گرایش نیز، گسترش این روحیه در میان مردم و جامعه است.)
  و صد البته این از همان نکاتی است که مسئولین ساده زیست در حلقه دولت ، بطور تمام قد ، رو در روی آن ایستاده اند و هجمه هائی که به دولت و حلقه دولت می شود بر حسب تصادف برای مقابله با این تفکر است .
  ۴- این نکته را برای یاد آوری دوباره به جناب عسگر اولادی می گویم که فکر نکند تدبیری برای سیاه نمائی های رفتار دولت اندیشیده نشده و بی جهت اقدام به ارائه افاضاتی نفرمایند که موجب نگرانی مردم شود .
  ( ایشان بزرگ کردن مسائل کوچک و القای بی مبنای وجود بحران در کشور را ازجمله روشهای دشمنان برای مایوس کردن ملت از انتخابات مجلس برشمردند و افزودند: در کشوری که کاملا آرام و امن است و دستگاهها و مردم در حال کار و تلاش هستند بحرانی وجود ندارد اما دشمنان و غافلان مدام از آن حرف می زنند.)
  ۵- و اما در مورد رد صلاحیت عمومی حامیان دولت ( بدون استثناء ) که بطور کاملاً تصادفی در زیر سقف احراز صلاحیت شورای محترم نگهبان قرار گرفته اند هم ، رهنمود های معظم له واضح و روشن است ! دقت بفرمائید :
  ( حضرت آیت الله خامنه ای درباره روند احراز صلاحیت هاخاطر نشان کردند: شورای نگهبان از لحاظ قانونی باید صلاحیت افراد را احراز کند البته همیشه گفته ایم که سطح صلاحیتها را در حد معقول نگه دارند و آنقدر بالا نبرند که عده کمی احراز صلاحیت شوند.)
  ۶- و در نهایت صرف نظر از قسمت پایانی جمله ، که ما قطعاً مقام ولایت را مصون از خطا می دانیم و عقیده داریم که دستور مکتوب ایشان قطعاً بر طریق صواب است ، اشاره خفی معظم له به نامه مربوط به جناب اسفندیار خان رحیم مشائی را هم با این فرموده مقام معظم رهبری به عینیت درک می کنیم، حال ، حجت بر متحجرین و اقتدارگرایان و بوقچیان آنها تمام است ! ببینیم که از فردا چه می کنند ! عنایت ویژه بفرمائید :
  حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: کسی نباید تصور کند که رد صلاحیت شدگان، لزوماً آدمهای بی صلاحیت هستند چرا که آنها فقط برای نمایندگی مجلس،‌احراز صلاحیت نشده اند اما برای کارهای دیگر شاید دارای صلاحیت باشند ضمن اینکه ممکن است کسانی که او را رد صلاحیت کرده اند اشتباه کرده باشند.
  حق یار

 27. سید گفت :

  بهمن ۱۶م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۱۲

  سلام
  جریان تکفیری با این فرمایش فرمایش امام خامنه ای چگونه برخورد خواهند کرد!
  حضرت آقا در نماز جمع دهه فجر ۱۳۹۰:
  (امروز شعارهای انقلاب همان شعارهای اول انقلاب است، شعارها نیز همچون علامت اشاره به اهداف است و هنگامی که شعارها تغییر نکرده باشند، این به معنای منحرف نشدن مسئولان و مردم از صراط مستقیم انقلاب است )
  فاعتبروا یا اولی الابصار!

 28. حسین خان گفت :

  بهمن ۱۶م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۱

  به بهانه هتاکی و تخریب مشاور رسانه ای رییس جمهور
  با مشتی خاک نمی توان عظمت خورشید را انکار کرد
  بدون شک در شرایط فعلی کشور علی اکبر جوانفکر را باید مظلومترین چهر رسانه ای داخل کشور نامید که از هرسو ؛چه معاند نظام در خارج از کشور چه اصلاح طلب و یا سبز رانده شده از مردم و چه اصولگرای شکست خورده از دولت مکتبی وی را مورد تخریب و هجمه قرار می دهند و ریشه تمام این تخریب های ناجوانمردامه هم چیزی نیست جز قدرت طلبی و ترس از مرام و مسلک امثال جوانفکر و به همین جهت ناشیانه بر طبل تخریب مشاور رسانه ای رییس جمهور می کوبند غافل از اینکه با این رویه ناصواب علیه وی فقط و فقط اندیشه های زلال و راه و مرام وی در عرصه رسانه ای کشور بیشتر و بیشتر ریشه می دواند. .
  تمامی جریانات سیاسی منتقد و مخالف دولت باید بدانند که آنچه که در این میان فاقد کوچکترین اهمیت است ؛بودن و یا نبودن علی اکبر جوانفکر در مناصب دولتی است و چه جوانفکر در مناصب دولتی باشد و چه نباشد تفکر و منش وی همواره در فضای رسانه ای کشور و نیز نخبگان دانشگاهی ماندگار خواهد شد و به قول معروف با مشتی خاک نمی توان عظمت خورشید را انکار کرد.
  . اصولگرایان سنتی سال های سال بود که در محافل رسانه ای و دانشگاهی ؛عرصه را به اصلاح طلبان و اپوزیسیون واگذار کرده بودند و این عرصه های تاثیرگذار که محل تولید انبوه فکر و اندیشه بود به محفلی برای ناکارآمد نشان دادن نظام مقدس انقلاب اسلامی تبدیل شده بود و از نظر اصولگرایان سنتی ؛بزرگترین گناه جوانفکرها جلب توجه این قشر به ارزش های اسلامی و ایرانی است و به همین جهت اصلا باکی ندارند که علنا یاران صدیق و جان بر کف نظام و رییس جمهور را آدمهای منحرف بخوانند و حتی خواستار برخورد با آنها شوند. .
  علی اکبر جوانفکر را باید روشنفکری مذهبی در قالب قانون اساسی جمهوری اسلامی نامید که نقش فراوانی در تبیین اندیشه های مکتب دولت عدالت محور طی سال های گذشته حسب منصب وی‍ژه ای که از آن برخوردار است داشته است و علاوه بر نقش و مسئولیت های اجرایی فراوانی که در دولت دارد به عنوان مغز متفکر رسانه ای دولت خدمت گزار نیز شناخته می شود و به همین جهت بسیاری از سیاسیون شکست خورده و رسانه های منتسب به آنها به خیال خام خود می خواهند با هدف گیری مشاور رسانه ای رییس جمهور ؛و انتشار اخبار کذب و دروغ پیرامون وی او را برای همیشه زمین بزنند که صد البته کاری عبث و بیهوده است. .
  دولت نهم و دهم که مقام معظم رهبری از آن به عنوان دولت مکتبی نام بردند و از رئیس جمهور هم به عنوان محبوب ترین رئیس جمهور بعد از انقلاب نام بردند توانسته است بسیاری از سنت های غلط حاکم بر کشور را بر هم بزند و جا دارد بسیاری از ابتکارات این دولت همانند سفرهای استانی و مسکن مهر و هدفمندی یارانه ها در محافل دانشگاهی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد تا به عنوان یک تفکر برخاسته از نظام مقدس جمهوری اسلامی به جهانیان عرضه شود و در این بین نقش ابتدا رئیس جمهور و سپس امثال جوانفکرها نقشی چشمگیر و قابل توجه است و طبیعی است که در محافل شناخته شده رسانه ای بیشترین مخالفتها با آنها صورت بگیرد. .
  امرزوه اگر می بینیم که باب جدیدی در فضای رسانه ای کشور باز شده است که به یومن این آزاد اندیشی فضای تعقل و تفکر در بین اهالی رسانه نسبت به گذشته نمایان تر شده است از آثار همین اندیشه های زلال امثال جوانفکرها است و اگر برای مثال در داخل کشور ناجوانمردانه آنها را تکفیر شده بخوانند نه تنها چیزی از ارزش های این جان بر کفان و سربازان راستین رهبری عزیز و نظام مقدس جمهوری اسلامی پاک نمی کند بلکه بر عکس جایگاه آنها را در نزد مردم؛ نخبگان و اهالی رسانه افزایش می دهد چه آنکه تا بوده ؛همین مخالفت ها و تکفیر گویی ها علیه عدالت طلبان و راست قامتان وجود داشته است.

  اگر امثال جوانفکرها بر نفش موثر؛ فرهنگ در انتقال ارزش های ایرانی و اسلامی سخن می گویند وی را متهم به مخالفت با ارزش های اسلامی می کنند و اگر به درستی خواستار توجه به ارزش های معنوی و حفظ کرامات انسانی می شوند وی را به هزار انگ و ننگ واهی متهم می سازند و اگر در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری خواستار رعایت اخلاق رسانه ای و سیاسی می شوند او را مورد هجمه قرار می دهند جملگی نشان از کاهش آستانه نقد و گفت و گو در فضای رسانه ای و سیاسی کشور دارد که رقبا به هر طرقی مترصد حذف رقیب از صحنه می شوند. .

  در پایان باید گفت امثال جوانفکر ها فرزندان برومند همین آب و خاک هستند و ارزش های اسلامی و اخلاقی حکم می کند اگر بر اندیشه های آنها انتقادی می بینیم بستر انتقاد و نقد سازنده همواره فراهم بوده است و دولت نهم و دهم و همراهان آن همواره نقد سازنده را موهبتی بزرگ خوانده اند که می تواند باعث اصلاح رویه ها شود و یاران صدیق رییس جمهور نیز از این امر مستثنی نیست .اما هتاکی ؛دریدن پرده های حرمت و آبروی یک فرد مسلمان حاشیه سازی ها و تهمت زدن های بی پایه و ثابت نشده و انعکاس اخبار دروغ و کذب در جهت تحقق اهداف خاص جبهه های مختلف سیاسی پیرامون یاران رییس جمهور نه تنها در تمامی روایات اسلامی محکوم است بلکه موجبات تنفر مردم از بانیان آن را نیز فراهم می آورد و بر همین اساس لازم است که هتاکان هر چه سریعتر در رویه غلط خود تجدید نظر کنند.

 29. محمد صادق خوشبین گفت :

  بهمن ۱۶م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۰۷

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با “همه در برابر قانون برابریم و برخی برابرتر” به روزم
  یا علی

 30. نویسنده رییس جمهور ایرانیان گفت :

  بهمن ۱۷م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۲۱

  سلام…
  آنان که از قافله امام حسین (ع) جلو زدند به اندازه آنها که از قافله کربلا عقب افتادند خطا کردند…هر دو به کربلای حسین نرسیدند…

  آقای جوانفکر …جلسه ۹ دی (حامیان تو مجلس) سعی کردم بیام پیشتون که زود رفتید…دفعه بعد انشاالله…

 31. ابوالفضل عابدین پور گفت :

  بهمن ۱۸م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۲۲

  با عرض سلام و ادب و احترام :

  تمام افتخارم این است که یک ایرانی مسلمانم

  فقط همین ….

  دعامون کنید

 32. دانشجو گفت :

  بهمن ۱۸م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۹

  سلام آقای دکتر
  آقای سقای بی ریا اخیرا در گفت و گویی با رجانیوز اعلام کرده در زمانی که مشاور رییس جمهور بوده حلقه(موهوم) انحرافی دولت می گفته چیزی به نام تمدن و امت اسلامی نداریم! ممنون میشم اگر بفرمایید این گفته ی ایشون اصلا صحت دارد یا نه چون ما که تا حالا این یکی رو نشنیده بودیم.
  از این که ابهامات یک دانشجوی احمدی نژادی را برطرف می نمایید ممنونم

 33. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۴

  دانشجوی محترم
  با سلام
  اگر آقای سقای بی ریا چنین اظهاراتی کرده باشد سووال این است که ایشان در آن هنگام یعنی زمانی که مشاور رئیس جمهور بودند در برابر این سخن چه واکنشی نشان دادند. آیا سکوت کردند و
  با آن همصدا شدند؟ چرا در آن زمان سکوت کردند و اکنون فریادگر شده اند؟ از دروغ های بی اساس به خدا باید پناه برد.
  موفق باشید

 34. لیلا گفت :

  بهمن ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۰۳

  سلام آقای جوانفکر
  میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) رو به شما و رئیس جمهور عزیزمان که پیرو اسلام ناب محمدی است تبریک می گویم
  من فکر می کنم مشکل کاتولیک تر از پاپ شدن عده ای از آنجا نشات می گیرد که پاپ جایگزین عقل و معیارهای واقعی شده است و گرنه کاتولیک بودن یا مسلمان بودن یک مفهوم است. کسی که به ارزش های اخلاقی پایبند نیست و بدون کوچکترین وجدان دردی تهمت می زند، کسی که بیت المال را خرج بازی های سیاسی و قدرت طلبی هایش می کند، کسی که می خواهد فرهنگ و هویت ما را نابود کند، کسی که در مسیر ساختن ایران هزاران مانع ایجاد می کند با هر توجیهی، مهم نیست به پاپ وفادار باشد یا نه، چنین فردی نمی تواند پیرو هیچ دینی باشد. حتی در مورد احکام اسلام و برداشت از قرآن که کلام خداست هم گفته اند اگر حکمی را از قرآن برداشت کردید که مخالف عقل است باید به آن شک کرد. یعنی خدا انسان را دارای عقل و وجدان آفریده و بعد قرآن را بر او نازل کرده است. فکر می کنم اگر همه ما برگردیم به ارزش های مشترک انسانی و عقلانی دیگر عده ای نمی توانند به اسم پاپ دین و دنیای مردم را مصادره کنند. چه کاتولیک تر از پاپ باشند چه نباشند!

 35. پژوتن گفت :

  بهمن ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۰۴:۱۶

  سایۀ حق بر سر بنده بود …………………………………… عاقبت جوینده یابنده بود

  گفت پیغمبر که چون کوبی دری ………………………………. عاقبت ز آن در برون آید سری

  چون نشینی بر سر کوی کسی ……………………………… عاقبت بینی تو هم روی کسی

  چون ز چاهی می َکنی هر روز خاک …………………………. عاقبت اندر رسی در آب پاک

  جمله دانند این، اگر تو نگروی ……………………………… هر چه میکاریش، روزی بدروی

  بلعم باعور و ابلیس لعین ……………………………….. سود نامدشان عبادتها و دین

  سلام آقای جوانفکر،

  اول از همه میخواستم ۲۲ بهمن را به رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور مردمی، ملت شریف ایران، هیئت دولت، حضرتعالی، دوستان خوب این سایت تبریک بگم. من الان یک هیجان خاص توام با خوشحالی دارم، چون رییس جمهور عزیزمون انشااللّه تا چند ساعت دیگه سخنرانیشون را شروع خواهند کرد. الهی به حق پنج تن دکتر احمد احمدی نژاد تا صد سالگی بتونند به ملت ایران خدمت کنند. خدا الهی یوسف ملت ایران را در بهترین نقطه بهشت قرار بده. این دکتر احمدی نژاد با اینهمه محدودیت، با اینهمه آزار و اذیت مشرکین، قاسطین، مارقین، ناکثین، بر و بچه های ناف کوفه فقط و فقط با اتکا به یاری خداوند متعال، و حمایتهای رهبری عزیز و ملت فداکار ایران اینقدر برامون به درهای بسته کوبید که بالاخره از صدتا در بسته ۹۵ تاشرو برامون باز کرد.
  خدایا این یوسف ملّت ایران را برای ما حفظ بفرما. الهی آمین.

 36. جهاد جهانی گفت :

  بهمن ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۸

  دکتر عزیز
  با تصدیق تمام فرمایشاتتان… توصیه میکنم امر را مشتبه نکنید . به نظر من امروز سجاده امثالهم و منحرفان حول دکتر احمدی نژاد سجاده خود را کیلومتر ها جلوتر از رییس و مافوق و رهبر خود پهن کرده اند… کمی به خود بیایید و ببینید این حرکت شما نه تنها در راستای ولایت پذیری نیست بلکه حرکتیست که با شتاب از خط ولایت در حال دور شدن است. مردم ایران رهبری را میخواهند و بس. نباید از نزدیک بودن به ولایت سوء استفاده نمود.
  اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

 37. نراقی گفت :

  بهمن ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۰

  با سلام
  به روزم با :
  به سه دلیل تاریخی، عقلی و قرآنی ، احمدی نژاد و اطرافیانش منحرف نشده اند

  تاریخ گواه بسیار خوبی بر این مدعاست که هرگاه رییس جمهور کاملا ولایتمدار بوده ، و جبهه باطل هیچ امیدی در جهت نفوذ به جایگاه ریاست جمهوری نداشته است ، از بوق های تبلیغاتی و رسانه ای خویش و برخی مغرضان داخلی و گروهی بی بصیرت مذهبی استفاده کرده تا القای اختلاف بین رییس جمهور محبوب و نایب امام زمان عجل الله را بنمایند.

  به دلایل متفاوت ، این امر« تقابل ریاست جمهور و ولی فقیه » که در دوران ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای و ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد مورد پوشش رسانه های گسترده رسانه های خارجی و مغرض داخلی قرار گرفته است کاملا در تضاد با واقعیت بوده و به جهت عجز دشمن از تقابل واقعی بین شخص اول و دوم نظام ، پوشش داده می شود .

  دلایل رد این ادعا « ادعای تقابل رییس جمهور و ولی فقیه» که از سوی دشمن و برخی ایادی داخلی اش و جمعی بی بصیرت مطرح گردیده است،
  در :
  http://naragh313.blogfa.com/post-94.aspx

 38. ali گفت :

  بهمن ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۱۸

  سلام آقای دکتر
  من هر کاری میکنم نمی تونم بپذیرم که حاجاقای شریف زاده ردصلاحیت شده اند اونم بعد توصیه های حضرت آقا در نماز جمعه.
  میشه بگین چرا ایشان را ردصلاحیت کرده اند؟ آیا ایشان اعتراض کرده اند؟
  ممنون

 39. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۸

  علی آقا
  با سلام
  بنده هم از دلایل هیات نظارت در خصوص رد صلاحیت جناب آقای شریف زاده بی اطلاع هستم. البته ایشان اعتراض کرده اند اما ظاهرا نتیجه ای نداشته است.
  موفق باشید

 40. حمیدی گفت :

  بهمن ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۴۰

  سلام
  از اینکه در اخبار شنیدم محکومیت یکی از اتهامات شما قطعی شده است ناراحت شدم.
  واقعا باید متاسفم بود که بی خود و بی جهت شما را می خواهند زندان بیندازند

 41. منتقد گفت :

  بهمن ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۲۶

  من از اتهمات واهی آقای رحیمی به دکتر توکلی واقعاً دلگیر شدم.
  انصافاً من نبوغ هیچ بشری رو به اندازه دکتر توکلی ندیدم. بیاد یک مقدار انصاف داشته باشیم. آقای توکلی، مدرک لیسانس اقتصادشونرو در میانسالی و در زمانی که به طور تمام وقت نماینده مجلس بودن گرفتن اونهم با هشت سر عائله . آیا این کار آسونه؟ بعد بدون داشتن مدرک فوق لیسانس و دونستن زبان انگلیسی در ظرف فقط ۱۱ ماه مدرک دکترا اقتصادشونرو از یکی از معتبرترین دانشگاههای انگلیس دریافت میکنند. اگر این نبوغ نیست پس چیه؟ شما ببینید این دانشگاه گلاسکو چطوری نبوغ دکتر توکلی رو کشف کرد و در ظرف تنها ۱۱ ماه مدرک دکترا اقتصاد به ایشون میده. اگر این نبوغ نیست پس چیه؟ ما مردم قدرشناس نخبگانمون نیستیم، ولی مجلس این استعداد رو کشف کرد و ایشونرو رئیس مرکز پژوهشهای مجلس کردن. مجلس الحق والانصاف عدالت را رعایت کرد و نشون داد که اگر کسی بتونه این دوره های فشرده را در انگلیس طی بکنه و بتونه دکترا بگیره، پست های مهمی را در مجلس تصاحب خو اهد کرد نظیر ریاست مکز پژوهشها. شما ببینید این مرد چقدر متواضع است که با اینکه انگلیسی را روان صحبت میکنن ولی چند باری که به پرس تی وی دعوت شدن از مترجم استفاده کردن. آقای رحیمی دروغهای شما دکتر توکلی رو برای احقاق حقوق ملت نمیترسونه. شجاعت این مرد زمانی به من ثابت شد که ظرف سه سوت از جاسوس هسته ای (که جرمش از نگاه وزارت اطلاعات محرز اعلام شده بود و الان هم چند سالی که در آمریکا به سر میبرد) حلالیت طلبیدن. من واقعاً روی پیشونی این مرد یک ژولیوس سزار میبینم. آفرین به شجاعت این نماینده دلاور.

 42. یک احمدی نژادی گفت :

  بهمن ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۱۱

  با سلام
  چرا می خواهند در زمانه ای که همه صداها و نوشته ها دست خودشان است ,صدای عدالت را قطع کنند.دکتر شما اگر نخواهید از بیگناهی خودتان دفاع کنید مطمئن باشید حقوق خیلی از کسانی که امیدشان به راه ,صدا و نوشته های شماست پایمال شده است.خدا را قسم میدهم که صدای ما مردم ایران را به پشتوانه شما هر روز رساترکند و بدخواهان را به سزای اعمالشان برساند.

 43. وطنم ایران گفت :

  بهمن ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۶

  آقای جوانفکر
  دوست و یاور عزیز دکتر احمدی نژاد
  من مانده ام که چرا این قوه قضائیه از خدا نمیترسد
  خانم فائزه هشمی با آن همه اتهام آن هم پس از چند سال ۶ ماه زندان؟!؟!؟!؟
  آقای مهدی خان هاشمی در لندن با دل خوش؟!؟!؟
  جرات محاکمه سران فتنه رو هم که نداشتند.
  آن هم از اختلاسی که خودشان کردند و میخواستند گردن دولت بندازند
  فکر کنم فقط بلدند زورشان را به رخ یک انسان فرهنگی(حضرتعالی)برسانند.
  بی جهت نمیگفتند که آقای اژه ای گماشته آقای هاشمی هستند

 44. ن.ف گفت :

  بهمن ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۲۸

  سلام آقای جوانفکر
  لطفا در مورد این حکم ناعادلانه سکوت نکنید.دست مدعیان دروغین را رو کنید.

 45. حمیده گفت :

  بهمن ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۱۶

  سلام
  وقتی رئیس جمهور در این فضای بی در و پیکر مجازی حتی اختیار یک سایت یعنی پایگاه اطلاع رسانی خودشان را هم ندارند به نظر شما مردم باید امید داشته باشند که دکتر احمدی نژاد می توانند از حقوق ملت دفاع کنند و اختیارات لازم را دارند؟

 46. عرفان هدایت پور گفت :

  بهمن ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۱۹

  نمونه ای از این نوع انسانهای مدعی که هنری ندارند جز ایراد گرفتن و ادعا کردن همین آقای صفارهرندیست که اخیرا روی سخنان صریح آقا که فرموده بودند دستاندرکاران از صراط مستقیم منحرف نشده اند، تحلیل و تفسیر گذاشته که آقا منظورشون از دستاندرکاران دولت نبوده و اساسا دولتها می آیند و می روند و هیچ تاثیری در روند انقلاب ندارند!!!!
  طنزی این گفتار مسخره و خنده دار این آقای مدعی ولایتمداری نوشتم، حتما مطالعه کنید
  طنز سیاسی هفته: دستاندرکاران همان مکتب است!!!
  http://soroshmehr.ir/post-102.aspx

 47. یک احمدی نژادی گفت :

  بهمن ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۹

  جناب دکتر چرا سکوت کردید چرا چیزی نمیگویید باور کنید حامیانتان روزوشب ندارند .آقای دکتر من به شخصه حاضرم جانم را نثار شما کنم .حاضرم جای شما حبس را تحمل کنم چون شما عزت ما هستید شما شوکت و افتخار ما هستید. .ولی یه چیزی بگین .سکوت نکنید.خواهش میکنم.الان ۲ روز مدام به وبلاگتون سر میزنم ولی یادداشتی از شما نمیبینم.

 48. ن.ف گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۰۶

  سلام آقای جوانفکر
  آیا رئیس جمهور محترم در مورد حذف حامیانشان توسط شورای نگهبان می خواهند همچنان سکوت کنند؟در این صورت دیگر چه فایده ای دارد که در انتخابات شرکت کنیم!؟اگر حامیان ایشان حذف شوند ،مجلس نهم نیز به انذاره مجلس هشتم بی کفایت می شود و دولت نمی تواند به راحتی برای پیشرفت کشور اقدام کند.چرا جبهه توحید و عدالت که افراد مستقل حامی دولت هستند ،لیست خود را منتشر نمی کنند
  مطلب دیگر اینکه من احساس می کنم کسانیکه شماره های ۱۱۱ و۶۱۳۳ را جواب می دهند(رابطین مردم و رئیس جمهور)با رئیس جمهور همدل نیستند و پیامهای مردمی را به اطلاع ایشان نمی رسانند.آیا این موضوع حقیقت دارد؟

 49. نوروزی گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۵۷

  سلام
  آرزومه یه روزی دست دکتر احمدی نژاد ببوسم.

 50. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۱۵

  آقا یا خانم ن.ف
  با سلام و احترام
  از طرف رئیس جمهور و دولت اعلام شده است که هیچ لیستی از نامزدهای طرفدار دولت در انتخابات مجلس نهم ارائه نخواهد شد. آنچه برای دولت اولویت دارد برگزاری انتخابات به شکل سالم است. برای من و شما اصل نظام مهم است، ما برای حفظ نظام باید از همه تعلقات خودمان بگذریم و هزینه بدهیم که تا به حال همه داده ایم و دم فروبسته ایم. در انتخابات هم شرکت می کنیم و تکلیف سیاسی و شرعی خود را از یاد نمی بریم.
  عزیز و سربلند باشید

 51. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۱۹

  احمدی نژادی عزیز
  با سلام و احترام
  جان شما سلامت باد. از ابراز لطف شما متشکرم. من سکوت نمی کنم و تا وقتی زنده ام از حقیقت دفاع خواهم کرد. بنده هم یکی از میلیونها مردم عزیز ایران هستم و تا آخر پای دفاع از آرمانهای امام و انقلاب خواهم ایستاد.
  عزیز و سربلند باشید

 52. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۳

  آقا یا خانم نوروزی
  با سلام و احترام
  فکر می کنم عشق و علاقه شما به آقای احمدی نژاد مقدسه و من با همین باور دست بوس شما و آقای احمدی نژاد هستم.
  موفق باشید

 53. کیان نراقی گفت :

  بهمن ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۵

  سلام دکتر عزیز
  اصلا نمیخوام وقتتون را بگیرم
  فقط میخوام بگم ما تا آخر ایستاده ایم
  مدرک هم داریم یه سر به این وبلاگها بزنید لطفا ،همه چیز دستگیرتون میشه
  دو تا مطلب آخرش راببینید و کامل بخونید.مطمئنم که قطعا به این نتیجه میرسید که درسته دکتر مظلومه ولی هرگز تنها نیست
  http://kian313.blogfa.com/
  http://www.naragh313.blogfa.com/

 54. امیرحسین گفت :

  بهمن ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۹

  با سلام-جناب دکتر،از شما که نزدیک به رئیس جمهور هم هستید میخواستم راهنمایی بفرمائید،در شرایطی که حامیان دولت رد صلاحیت شدند و تاکنون عملا هیچ لیستی منتسب به دولت وجود ندارد،به نظر شما ما در انتخابات به چه کسانی رأی بدهیم؟به نظر میرسد جبهه پایداری ها با همه ناجوانمردیشان که پشت دکتر را خالی کردند ولی شرف دارند به جبهه متحد امثال توکلی و نادران و زاکانی و …درسته مشایی را قبول ندارند ولی دکتر را همچنان قبول دارند ولی متحدیها اصلا مشکلشان خود دکتر است،نظر شما چیست؟منتظر لیست حامیان دولت باشیم یا بین متحد و پایداری یکی را انتخاب کنیم؟اگر نظر من را منتشر نمیکنید یا عموما نمیتوانید به سؤال من جواب بدهید لطفا پاسختان را خصوصی به ایمیلم بفرستید،با تشکر

 55. یار دولت گفت :

  اسفند ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۰

  با نام و یاد خدا
  جمعی از یاران و حامیان دولت اسلامی که خود را ثمره خیزش گفتمان عدالت خواه و بازوی دولت مکتبی در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانیم، در این مقطع حساس و پیچ سرنوشت ساز سعی می نماییم تا با حمایت قاطع خود از آقای احمدی نژاد زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات مجلس نهم را فراهم آورده و زمینه بسط و ترویج فرهنگ ناب و انقلابی دولت کریمه را ایجاد نماییم.
  لذا در جهت هم افزایی رسانه های انقلابی و در راستای تحقق رسالت اطلاع رسانی دقیق و شفاف، ما را در معرفی سایت یار دولت، یاری نمایید.

  با تشکر

  http://www.yaredolat.com
  yaredolat@yahoo.com

 56. آیدین گفت :

  اسفند ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۴۵

  جناب آقای جوانفکر،

  باسلام و خسته نباشید،

  ویدئی از نشست جنابعالی با کارگروه هم اندیشی جهاد اقتصادی در ایرنا فلیم دیدم که خیلی جالب بود، ولی کاش فیلم کامل آن را همکارانتان در ایرنافیلم روی سایت می گذاشتند. امیدوارم آقای احمدی نژاد در برانامه هایشان، بخصوص کمک با کاهش نرخ سود بانکی تا به صفر رسیدن آن، روز به روز موفقتر باشند و بنده همراهی آگاهانۀ مردم را شرط لازم آن می دانم. با رسیدن به این هدف اولاً نظام بانکی کشورمان اسلامی می‌شود ثانیاً با وجود این رشد اقتصادی کشورما نیازمند سرمایه گذارهای بدون بهره در پشتیبانی از تحرک در بازارکار، در تحقیقات جهت کسب فن آوری های نو و همچنین در بخش صنعتی جهت رشد تنوع محصولات داخلی و ارتقای کیفت آن‌ها می باشند، که نظام بانکی فعلی جوابگوی آنها نیست.

  جهت هم فکری در این کامنت می‌خواهم نظرم را در رابطه نقش رسانه‌ها در جهاد اقتصادی بنویسم با عرض پوزش با اینکه سعی می کنم خلاصه بنویسم ولی گویا به درازا خواهد کشید. شوق جهاد است، امیدوارم وقت جنابعالی و خوانندگان محترم را تباه نکرده باشم.

  در جهاد میزان علم و آگاهی افکار عمومی از شرایط اصلی پیروزی است. در این زمینه رسانه ها نقش بسیار مهمی دارند. بارها پیش آمده که حتی در دوران مدیریت ممتاز امامان معصوم نادانی مردم موجب شکست شده است. به عنوان مثال نظام بانکی، پول، بهره و بورس، مباحثی بسیار تأثیرگذار در زندگی روزمرۀ مردم هستند، که بخشی قابل توجهی از افکار عمومی می تواند درک درستی از آنها نداشته باشد. از این رو، این مباحث زمینۀ مانور بدخواهان قرار می گیرند. آن‌ها می‌توانند با القاء کردن اخبار و تحلیلهای نادرست از جایگاه متخصص (به ظاهر)، نظری سطحی، پیش ساخته، حتی واژگونه و مبتنی بر جملات شعار گونه و بی برهان، در بخشی از افکار عمومی ایجاد کنند. بدتر از آن این است که، افکار عمومی در این ادبیات تربیت شوند، و به این نوع شناخت سطحی، بی‌زحمت و بی ارزش از پدیده‌ها و حقایق اکتفا کنند. این گونه است که توسط بازی سیاسی و تبلیغاتی، پدیدهای جعلی جای حقایق را در افکار عمومی می گیرند.

  مثلاً در جایی که اقتصاد ایران یکی از باثباتترین شکوفاترین دوران خود را می گذراند و اقتصاد آمریکا و اروپا بحرانی ترین و شکننده ترین دوران خود در نیم قرن اخیر را تجربه می کند، افت میزان برابری ریال ایران با دلار و یورو در بازار آزاد رکردهای تاریخی را می شکند. هیچ گونه دلیل منطقی و اقتصادی برای توجیه این پدیده وجود ندارد.

  در جهاد اقتصادی، یک نقش بزرگ رسانه‌ها کمک به دست یابی مردم به یک دیدگاه و تحلیل درست از حقایق و همچنین آهگاه سازی آنها نسبت به جو رقابتی بسیار نا سالمی که ایران در آن قرار دارد و این نوع مانورها و فشارهای ناشی از آن می‌باشد. در حاشیۀ اخبار، برنامه‌ها و مقالات تحلیلی، آموزنده و نافذ (بحث و بیان صرفاً صحیح و عالمانه، ولی ناملموس برای عموم مخاطبین، توفیقی ندارد)، با گذری به تاریخ و شرح چگونگی بوجود آمدن و محتوی پدیده‌ها در زمینه هایی که دقدۀ امروز و آیندۀ مردم هستند، می‌توانند کمک کنند تا افکار عمومی با نگاهی بازتر به مسائل نگاه کنند.

  با اجازه بنده سر جنابعالی را بیشتر درد می‌آورم و در زیر به یادداشتی می پردازم که پس از توضیح کوتاهی در زمینۀ پیدایش بانک و پول بانکی، چهارچوب یک نظام بانکی کارآمد و حلال را ترسیم می‌کنم.

  پول، بهره و مؤسسه های مالی مباحثی هستند که قدمت آنها به اندازۀ تاریخ بنی بشر است، ولی ماهیت و مشخصات آنها با توجه به نیازهای جامعه، قوانین حاکم و پیشرفت علم و فن آوری همواره در حال تحول بودند. لذا اگر دین مبین اسلام بهره را حرام کرده، می توان یک نظام بانکی کارآمد، گسترده و بدون بهره (حتی در بخش بانکداری خصوصی) پیش بینی کرد. همه چیز بستگی به نگاه ما به پول و نظام بانکی دارد.

  الف) پیدایش بانک و پول بانکی

  در دوران قدیم یک باور عمومی به ارزش طلا و نقره، از آنها یک واسطه برای تبادل ارزش در دادوستدها و ذخیره کردن ثروت و دارایی ساخت و پول فلزی به وجود آمد.
  در ایران قدیم حکومت سکه هایی از طلا، نقره و مس با نام سلطان وقت، با‌ ارزشی متناسب با وزن فلز استفاده شده، ضرب کرده و در جامعه رواج می داد. برخی بازرگانانی که با کاروانها به سفرتجاری میرفتند، به دلیل خطر راهزنان، پول طلا و نقرۀ خود را نزد تجار معتبر می سپردند و یک سند کاغذی و امضاء از ایشان می گرفتند که در عوض آن در شهر مقصدشان می توانستند از یک تاجر دیگر که در سند مشخص شده بود همان مقدار سکۀ طلا و نقره بگیرند. این تجار معتبر اولین مؤسسه های بانکی بدون بهره و سند آنها اولین پولهای بانکی در ایران بودند. ولی این فرایند به پدیدآمدن مؤسسه های بزرگ مالی در ایران نیانجامید.
  در اروپا وقتی در سال ۱۶۴۰ میلادی چارلز اول پادشاه انگلستان، به دلیل مشکلات مالی تصمیم گرفت که طلاهای برج لندن (خزانۀ ملی آن زمان)، را مصادره کند، بسیاری از بازرگانان طلا و نقرِۀ خود را نزد زرگران لندنی می سپردند و یک سند سپردۀ کاغذی می گرفتند که نشانگر میزان طلای سپرده شده بود. خیلی زود زرگرها اسناد رسید چاپ شده برای مؤسسه های خود درست کردند، که هرکدام معادل رقم های گرد و رند از پیش تعین شده، بدون اسم و قابل پرداخت به حامل بود، مثل اسکناس و چک پولهای امروزی. پس از مدتی زرگرهای لندنی متوجه می‌شوند که فقط بخش اندکی از سپردهای طلا مطالبه و برداشت می‌شود و میزان کمی از ذخایر مثلاً ثلث آن‌ها برای پاسخگویی به این برداشتها کفایت می کند. همچنین ربا و قرض دادن پول با بهره امری رایج و پردرآمد بود. از اینرو رزگرها به این فکر می‌افتند که به پشتوانۀ ذخایر طلا، رسیدهای طلای بیشتری چاپ کرده، در عوض سفته و اوراق قرضی به نیازمندان سرمایه وام بدهند. کسانی که این پولهای کاغذی را وام می‌گرفتند در پایان مدت وام، بدهی به اضافۀ سودش را با طلا یا با همان اوراق بازپرداخت می کردند. این رسیدها اولین پولهایی بودند که ظاهراً به پشتوانۀ طلا ولی در‌ واقع در ازای سفته و اسناد طلب و وام به بازار عرضه شدند. کم کم دکانهای زرگری لندن تبدیل به مؤسسه هایی شدند، که در بسیاری از شهرهای بزرگ شعبه داشتند. کارکنان آنها از پشت باجه هایی با نردهای آهنین، با مراجعه کنندگان اسنادکاغذی ردوبدل می‌کردند و جای طلا در صندوق خانه‌های بزرگی بود که مشتریان فقط درب فولادی آن را از پشت نرده ها می دیدند. این تصویر مارا به یاد بسیاری از بانکها و صرافی های امروزی می اندازد. البته حکومک خیلی زود وارد این تجارت پرسود می‌شود و بانک انگستان پس از تأسیس در سال ۱۶۹۴ انحصار چاپ اوراق بهادار با پشتوانۀ طلا و یا به گفتۀ دیگر اسکناس بانکی را در سال ۱۷۴۲ میلادی کسب می کند. در قرنهای هفدهم، هجدهم و نوزدهم میلادی، گسترش استعمار و سلطۀ امپرطوری انگلستان، افزایش ذخایر طلا، توسعۀ کشتیرانی، جوانه های انقلاب علمی و صنعتی در این کشور و ابداء و ساخت صنعتی سلاحهای گرم، زمینه را برای رواج پول نظام و بانکی انگلستان در جهان مساعد کردند. از سوی دیگر استعمارگران پیمبرند که مقروض نگاه داشتن ملتها با بهره های سنگین یک وسیلۀ کم هزینه، پر سود و بدون خونریزی برای در بندکشیدن و استعمار ملتها می باشد. در فرانسه در ماه مارچ سال ۱۷۱۶ میلادی، یک زرگر ثروتمند انگلیسی به نام جان لاو John Law، حاکم وقت را قانع می‌کند تنها راه راهایی از مشکلات مالی افزایش میزان پول رایج در جامعه می‌باشد و با کسب پروانۀ چاپ اسکناس از در ماه می ۱۷۱۶ بانک ژنرال Banque Générale اولین بانک فرانسه را تأسیس می‌کند و در سال دسامبر سال ۱۷۱۸ بانک ژنرال تبدیل به بانک شاهنشاهیBanque Royale می شود. درسایر کشورهای اورپا نظامهای بانکی داخلی از بانک انگلستان الهام گرفتند.
  در ایران غربی‌ها به منظور وابسطه نگاه داشتن کشورمان، مدتها چوب لای چرخ هر حرکتی برای تأسیس بانک و نظام بانکی در ایران، می گذاشتند. سرانجام پس از سالها تلاش برای تأسیس اولین بانک ایرانی، در پایان جنگ جهانی اول و خروج اشغالگران از کشور ، قانون تاسیس بانک ملی ایران در جلسه مورخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۰۶ به تصویب مجلس رسید و اساسنامه بانک در ۱۴ تیر ماه ۱۳۰۷ مورد تصویب کمیسیون مالیه مجلس قرار گرفت و در روز سه شنبه۲۰ شهریور ۱۳۰۷ بانک ملی ایران در تهران رسماً کار خود را آغازکرد. اولین مدیر عامل بانک ملی دکتر کورت لنیدن بلات و معاون او فوگل به همراه ۷۰ کارشناس از کشور آلمان به ایران آمدند

  ب) پول و نظام بانکی امروزی

  تا قبل از ۲۲ جولای ۱۹۴۴ میلادی، تاریخ به امضاء رسیدن عهدنامۀ برتن وودز، ارزش پولهای بانکی رایج در بسیاری از کشورهای جهان مثل پول زرگرهای لندنی در قرن هفدهم پشتوانۀ طلا داشتند. پس از این تاریخ نظام پولی کشورهای متعهد در سطح بین المللی بر پایۀ دلار آمریکا، و در سطح داخلی برپایۀ پول بانک مرکزی بدون برابری مستقیم با طلا، پایه ریزی می شود. به این ترتیب تولید پول توسط بانک مرکزی و بانکهای فعال در کشور وابسطه به ذخایر طلا نبوده و میزان آن در تئوری نا مهدود می‌باشد.

  حال باید دید پول امروزی چیست و فرایند تولید چگونه است. امروزه نقدینگی یک شهروند شامل چک پول اسکناس و سکه هایی است که در جیب دارد و همچنین وجهی که در حاسبهای جاری، پسانداز و سرمایگذاری در اوراق بهادار در شعبۀ بانکش دارد، می‌باشد. بانک وی به همراه همۀ بانکهای فعال در کشور الزاماً مشتریان بانک مرکزی هستند. این گونه حسابهای همۀ شهروندان، از طریق بانکشان در بانک مرکزی کشور سبط می باشد.
  ولی تنها حساب‌های جاری، اسکناس و چک پول، پول رایج کشور را تشکیل می دهند، و سایرنقدینگی ها پول نیستند و جنبۀ سرمایه‌گذاری دارند. به گفتۀ دقیقتر، حسابهای جاری بستانکار مردم در شعب بانکها و حساب جاری بانکها در بانک مرکزی بخش عمدۀ پول رایج در کشور را تشکیل می‌دهند. اسکناس یا پول مرکزی و یا سند طلب از بانک مرکزی قابل پرداخت به حامل، و همچنین چک پول یا سند طلب از بانکهای دیگر قابل پرداخت به حامل، بخش کوچکی از پول رایج هستند. به گفتۀ ساده تر پول یعنی طلب فوری از یک بانک. در واقع بانکها با بله گفتن به یک درخواست وام و در دو نوشتار با بدهکار کردن حساب وام متقاضی و بستانکار کردن حساب جاری وی، پول تولید می‌کند. در بالای فرایند تولید پول بانک مرکزی قرار دارد که به بانکهای دیگر وام می‌دهد و در ازای بدهکار کردن حساب وام آن‌ها حساب جاری آن‌ها را بستانکار می‌کند و یا اسکناس در اختیارشان قرار می دهد، سایر بانکها نیز این کار را با مشتریان خود می کنند. اگر بگوییم بانک چیزی را که ندارد، یا سناد طلب از خود را به جامعه وام می دهد، و با این کار پول تولید می کند تا واسطۀ تبادل ارزش در دادوستدها باشد،حرف درستی زده ایم. بازپرداخت این وامها فرایندی است که پول تولید شده را از بین می‌برد و چرخۀ گردش پول را کامل می‌کند. اعتبار و اقتدار نظام پولی و بانکی، در گرو اعتدال، سلامت و ابعاد چرخۀ گردش پول در جامعه می باشد.

  مثلاً امروز در اروپا هزینۀ برخی کشورها بیش از درآمدشان است، و از طریق بدهی تأمین می شود. بانکها در راس آن‌ها بانک مرکزی اروپا یک سیاست گسترش پولی پیش گرفتند با وام دادن و تشویق وام با کاهش نرخ سود و خرید اوراق بدهی دولتها، پول تولید می کنند. مشکل اینجاست که درآمدهای ناخالص ملی برای بازپرداخت بدهی ها کافی نیست، میزان بدهی کشورها رو به افزایش است و همان‌طور که گفیم پول تولید شده از بین نمی‌رود و چرخۀ گردش پول تعادل خود را از دست داده و برخی کشورها و نظام بانکی آنها رو به ورشکستگی میروند.
  برعکس در ایران تعادل خوبی در چرخۀ پول وجود دارد، میزان بدهی کشور نسبت به درآمدناخالص ملی زیر ۱۰% می باشد، و نیروهای انسانی جوان و کار آمد، زیربنای صنعتی در حال رشد، منابع طبیعی فراوان و گسترش اقتدار منطقه ای در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی چمانداز مطلوبی را برای ثبات پول این کشور به وجود آورده است، که البته ضعفهای بزرگ نظام بانکی می‌تواند آن را مخدوش کند.

  حال که مکانیسم تولید و چرخۀ پول را بو صورت خلاصه مرور کردیم، سؤال ایجاست چرا بانک برای این کار باید سود بدهد و بهره بگیرد. به دلایل تاریخی و نقش استعماری آن، بهرۀ بانکی یک جایگاه مرکزی در تعریف نظام بانکی در علم و ادبیات غرب پیدا کرده است. ولی با آنکه بهره برای بانک یک منبع درآمد بی زحمت است، موجب تورم قیمتها و افت پویایی و رقابت پذیری کشور می شود. لذا در اقتصادهای بزرگ تولیدی در اروپا، ژاپن و آمریکا نرخ بهرۀ بانکی زیر ۲% می باشد، و عمدۀ درآمد بانکها از فروش خدمات در فرایندهای سرمایگزاری و گردش پول تأمین می شود.

  درک این مسئله خیلی ساده است. مثلاً اگر بنده در ایران برای خرید منزلم با ۲۰% وام بگیرم، مجبورم این هزینه را در فعالیت خود از مشتریانم بگیرم، آن‌ها هم در کارشان این هزینه را درج می‌کنند و به قیمتهایشان می افزایند. اگر کسی که منزل را به بنده فروخته، برای ساخت آن وام گرفته باشد هزینۀ سود بانکی را روی قیمت خریدی می‌کشد بنده روی آن وام می گیرم. بهره یعنی لایه لایه تورم زایی. هزینۀ تولید کالا و خدمات بدون آنکه دست مزدها و قیمت مواد اولیه بالا بروند، افزایش میابد و موجب افت قدرت خرید مردم می شود. به مرور، کار به جایی میرسد که مردم وقتی چارۀ دیگری ندارند آزادی خود را به نظام بانکی می فروشند. حال آنکه بانک داری با بهرۀ کم و حتی بدون بهره لازمۀ رشد و شکوفایی اقتصادی است. عجیب است که نظام بانکی حاکم در ایران، در تضاد بنیادی با مبانی اسلام و علم اقتصاد است و به شکلی افراطی و جاهلانه از یک نگرش منسوخ در نظام بانکی غربی الهام می گیرد.

  برخی نظریه پردازان می‌گویند اگر بهره را پایین بیاوریم مردم پول را از بانک بیرون می‌آورند و وارد بازار کالا، ملک و طلا می‌کنند و موجب تورم می شوند. اولاً با این کارها پول از نظام بانکی خارج نمی شود، بلکه از حساب فروشنده به حساب خریدار می‌رود. این مسأله اگر هیچ کنترلی نباشد و بخش تولید و بازار جوابگو نباشند، به صورت مقطعی و محدود، می‌تواند موجب افزایش قمیت شود. این افزایش قیمت که در‌واقع ناشی از عدم توازن در عرضه و تقاضا می باشد، به جیب عامل فعالیت یعنی، تولید و عرضه کنندۀ کالا و خدمات می رود، و از آنجا که از یک سو، بهره پایین است و خواباندن پول درآمدی ندارد و از سوی دیگر تقاضای کالا و خدمات بالاست، این افزایش درآمد در تولید و عرضه (یعنی فعالیت) سرمایه گذاری می شود. در دراز مدت بازار این افزایش را صحیح می‌کند. حال آنکه سود بانکی بالا، پول و نقدینگی را از بازار خارج نمی کند، بلکه هزینۀ آن‌ها را بالا می برند و فعالیت را کند و بی برکت می کند. به گفتۀ دیگر، بانکها پساندازها را در صندوقهایشان نمی خوابانند و هزینۀ پرداخت ۱۵% یا ۲۰% سود را از غیب نمی آورند. آن‌ها همین سرمایۀ جذب شده را با بهرۀ بیشتری وام داده هزینۀ سرمایه گذاری، تولید و مصرف را بالا می‌برند و و ریتم گردش پول در جامعه را کند می کنند. این‌گونه عدۀ اندکی درآمدهای سرشار و بی زحمتی دارند، و اکثریت زیر فشار غیر مستقیم نظام بانکی له می شوند. امروز در ایران آشکارا شاهد آثار سوء این معذل هستیم.

  د) مدل پیشنهادی نظام بانکی بدون بهره

  بانک یک پیدۀ جامد نیست. انسان آن را برای پاسخگویی به نیازها و دست یابی به اهداف خود درست کرده است. ماهیت و مشخصات آن همواره در حال تحول بوده اند. همچنین بهرۀ بانکی مضاف براین که ناکارآمد است در دین اسلام حرام شمرده شده است. لذا در ایران ما باید یک نظام بانکی بدون بهره درست کنیم.

  بانکها برای فعالیت نیازی به سپرده ندارند. این وامها و سرمایه گذاریها هستند که سپرده های آینده را تأمین می کنند. در نظام بانکی بدون بهره، بانک نه به سپرده ها سود می‌دهد و نه از وامها بهره می گیرد. وظیفۀ بانکها بطور خلاصه، تولید و هدایت پول در پاسخ به نیاز وام و سرمایه گذاری و مدیریت گردش آن در جامعه می باشد. عمدۀ درآمد بانکها از خدمات عرضه و گردش پول تأمین می‌شود

  جهت شرح عمل‌کرد یک نظام بانکی بدون بهره، از یک مدل تشبیهی الهام گرفته از حمل و نقل و ترافیک بین شهری در استفاده می کنیم. در این مدل فرض می‌کنیم
  ۱) راه ها و بزرگراه ها ریزساختهای اقتصادی کشور هستند
  ۲) فعالیت اقتصادی و عرضۀ کالا و خدمات میان دو شهروند به حرکت متقاضی یا خریدار از نقطۀ جایگاه خود به سوی نقطۀ جایگاه عرضه کننده تشبیه می‌شود (این نقاط فرضی بعد مکانی ندارند).
  ۳) حجم فروش این فعالیت اقتصادی تشبیه می‌شود به فاصله‌ای که میان فروشنده و خریدار وجود دارد
  ۴) هزینۀ این فعالیت اقتصادی تشبیه می‌شود به زمانی که پیمودن این فاصله لازم دارد
  بازدهی تشبیه می‌شود به این که در این حرکت پیمودن بیشترین فاصله در حداقل زمان صورت گیرد
  ۵) پول وسیلۀ نقلیه ایست که به صورت رایگان توسط نظام بانکی، در ازای برنامۀ حرکت (خرید کالا یا خدمات) به مردم قرض داده می‌شود. مردم باید در مدت معینی این وسیلۀ نقلیه را به بانک بازگردانند
  ۶) متقاضی در ازای در یافت کالا و خدمات وسیلۀ نقلیۀ خود را در اختیار فروشنده قرار می‌دهد که برای رفع نیازهای خود امکان حرکت پیدا می‌کند.
  ۷) نظامی بانکی در ازای در اختیار گذاشتن وسیلۀ نقلیه و ارائۀ خدمات علمی، فنی و ایمنی، از کاربران در حال حرکت عوارض می‌گیرد.

  هدف مدیرت اقتصادی نظام بانکی در این است که با توجه به محدودیت‌های کمی و کیفی خیابان‌ها و راه‌ها، و مهارت رانندگی کاربران، … هر روز حد اکثر وسایل نقلیه در خیابانها حرکت کرده و در کم‌ترین زمان بیشترین فاصله ها را طی کنند. خدماتی هم که بانکهابه بازار ارائه می دهند، در راستای نیل به این هدف طراحی و تنظیم می شوند. بدیهی است که اگر بانکها بیش از حد وسیلۀ نقلیه در اختیار مردم قرار دهند و یا پولهایی را که دیگر کاربردی ندارند از چرخه خارج نکند، حرکت کاذب و ترافیک ایجاد می شود، که حرکت عموم کاربران را کند کرده هزینۀ فعالیت اقتصادی را بالا می برد. ویا اگر بانکها خدمات تخصصی و فنی در اختیار کاربران قرار ندهند، ممکن است افزایش تعداد تصادفها (مشکل در مدریت مالی، ورشکستگی، سوء استفاده، …) و ترافیک ناشی از آن‌ها، فعالیت اقتصادی را کند و ناکارآمد کند. همانطور که گفتیم با توج به وسعت راه‌ها و بزرگراههای میزان ترافیک بانکها نمی‌توانند به صورت نامحدود وسیلۀ نقلیه در اختیار کاربران قرار دهند. لذا کاربرانی که برنامه‌های عمده، گسترده و دراز مدت دارند به جهت کارایی بهتر می توانند که بخشی از وسایل نقلیه موجود را که فعلاً استفادۀ مفیدی ندارند در برنامۀ خود جذب کنند. این یک نوع مشارکت است که اسباب و خدمات فنی آن را بانکها در اختیار کاربران قرار می دهند. به گفتۀ دیگر بانکها مدیریت می کنند که شهروندانی که در قالب مازاد فعالیتشان، وسایل نقلیه بدست آورده‌اند و نیاز فعلی به آنها ندارند، آنها را در ازای نوعی حق مشارکت، در اختیار کاربران نیازمند به وسیلۀ نقلیه قرار دهند. امروز بسیاری از دولتها و شرکتهای بزرگ جهت تأمین نیازهای سرمایه‌گذاری دراز مدتشان از فروش اوراق قرض در بازار استفاده می کنند، که البته به آن‌ها سود مشخص شده‌ای هم می دهند. اما در چهارچوب نظام بانکی بدون بهره این رویه شکل عرضۀ اوراق مشارکتی را می‌گیرد که کاربر عرضه کنندۀ آنها، تنها مکلف به بازپرداخت مبلغ بدهی می باشد. البته جهت جلب انگیزۀ بازار، متقاضی سرمایه می‌تواند در صورت موفقیت برنامۀ خود، به کمک یک مدیریت مالی درست، سهمی برای سرمایه گذاران مشخص کرده و به میزان آن حقی برای آنها در نظر بگیرد. در این میان نظام بانکی به عنوان واسطه، خدمات فنی و تخصصی خود را به هر دو گروه از کاربران ارائه می دهد، و به کمک خدمات بیمۀ سرمایه گذاری ریسکهای موجود را پس از شناسایی پوشش می دهد.

  به این ترتیب، جهت درک نوع عمل‌کرد نظام بانکی درشرایط مختلف، می‌توان این شرایط را در قالب مثال فوق تصور و بررسی کرد. از این گذر می‌تواند برادشتی سطحی ولی کلی، از نقش بانکها در اقتصاد بدست آورد. همان‌طور که گفتیم درآمد نظام بانکی از فروش خدمات تأمین می شود. و همین خدمات بزرگترین محرک برای روی آوردن مردم به نظام بانکی می باشند.

  با جذب مشتریان بانکها در‌واقع دنبال آن هستند که بخشی از گردش پولی که فعالیتهای اقتصادی و زندگی روزمرۀ کاربر به همراه دارد، در شبکۀ خود جریان داشته باشد.

  به عنوان مثال بانک فرضی «ایران پویا» اولین بانک بدون بهرۀ ایران می باشد. این مدل توسعۀ اقتصادی این بانک کاملاً تکیه به ارائۀ خدمات در یک رابطۀ تنگاتنگ با کاربران خود دارد. هر مشاور ، مسؤول ۲۰۰۰ کاربر می‌باشد که شخصاً آن‌ها را می شناسد، و سالانه حداقل دو بار باآنها ملاقات دارد، و به مسائل و نیازهای وی رسیدگی می کنند. برای کاربران حرفه‌ای و شرکتها، مشاور بانکی دارای تخصص بالا در مدیرت مالی می‌باشد و سالانه حد اقل دو بار از مکان فعالیت کاربر بازدید کرده بیلان سالانۀ او را جهت ارزیابی وضعیت مالی مأسسه بررسی می کند. پایگاه اینترنتی بانک و شعبه های آن در سطح شهر شبیه بانکهای دیگر است با این فرق که گیشه ها بیشتر اتوماتیک هستند و مشاوران کاربران را از طریق اینترنت، با تلفون و یا با قرار قبلی در دفتر خود میزبانی می‌کنند. خدمات بانکی باتوجه به نیازهای جامعه طراحی می شوند، و خصوصیت مهم آنها قابل انعطاف بودن آنها در زمان و ابعاد می باشند.

  مثال قیمت خدمات برای کاربر خانواده

  ۱) هزینۀ گشایش حساب: ۱۴۰۰ تومان
  ۲) هزینۀ مشارکت خدمات بانک اینرنتی: سالانه ۱۲۰۰۰ تومان
  ۳) کومیسیون روی گردش پول:
  ۰٫۵۰% (پنج دهم درصد) برای گردش سالانۀ پول زیر ۱۰ میلیون تومان
  ۰٫۳۰% (سه دهم درصد) برای گردش سالانۀ پول بین ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان
  ۰٫۲۰% (دو دهم درصد) برای گردش سالانۀ پول بالای ۵۰ میلیون تومان
  ۴) هزینۀ کارت اعتباری و کارت پرداخت: سالانه ۵۰۰۰ تومان
  ۵) هزینۀ چاپ دسته چک پنجاه برگی: ۲۵۰۰ تومان برای هر دسته

  ۶) وام مسکن
  هزینۀ پروند: ۴۲۵۰۰۰تومان
  بهره: ۰%.

  ۷) وام مصرف
  هزینۀ پروند: ۱۸۵۰۰۰تومان
  بهره: ۰%.

  ۸) حسابهای سرمایه گذاری
  هزینۀ گشایش حساب پسانداز سکه و سرمایه‌گذاری در طلا: ۰ تومان (در این حساب مردم نقدینگی خود را به طلا پسانداز می کنند.(
  کومیسیون روی خرید سکه و شمش از بانک مرکزی: ۲۰۰۰ تومان + ۰٫۲۰% (دو دهم درصد) مبلق خرید

  هزینۀ گشایش حساب سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار: ۰ تومان
  کومیسیون روی خرید اوراق در بازار بورس: ۲۰۰۰ تومان + ۰٫۲۰% (دو دهم درصد) مبلق خرید

  محصولات و خدمات سرمایگذاری پیشنهادی و تحت پوشش بانک: بیمۀ بازنشستگی، بیمۀ عمر، بیمۀ بی کاری و از کارافتادگی

  شرح لیست خدمات کاربران حرفه‌ای و شرکتها به درازا می کشد.

  پروژۀ تأسیس بانک فرضی بدون بهرۀ «ایران پویا» کاملاً شدنی بوده قابل رشد و ترقی می باشد. بانکهای فعال در کشور می‌توانند به مرور بخشی از هزینۀ خود را که از سود بانکی تأمین می‌شود را در چهارچوب قیمت خدمات خود بگنجانند و از نرخ بهره بکاهند. در این راستا باید زحمت بیشتری متقبل شوند و بایک مدیریت درست، بازدهی و کیفیت خدمات خود را بالا ببرند، تا باوجود افت درآمد در کوتاه مدت فعالیتشان مقرون به صرفه باشد. البته اگر روزی با بانکی شبیه بانک ایران پویا به رقابت بیافتند انگیزۀ بهتری خواهند داشت.

  بانک بدون بهره شدنی است. فقط آگاهی و همت بیشتر مردم و دولت لازمۀ آن است.
  میبخشید که یادداشتم به درازا کشید. امید و اشتیاق بنده را به پرحرفی واداشت. امیدوارم اندکی ایدۀ خوب در گفته هایم باشد و وقت خوانندۀ محترم تباه نشود.

  سلامت و پیروز باشید

 57. کیان نراقی گفت :

  اسفند ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۵۳

  سلام به همه ی برو بچ احمدی نژادی
  هر کسی را که میشناسید بگید همدیگه را لینک کنیم تا توی این قحطیه سایتهای خبر گزاری حامی دولت بتونیم به دکتر و راهش کمک کنیم
  شما هم با افتخار لینک شدید
  ضمنا عکسای بچه منحرفای ۲۲ بهمن هم منتشر کردم جالبه ببینید
  http://kian313.blogfa.com/post/9

 58. نراقی گفت :

  اسفند ۱م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۳۳

  صدا وسیما اجحاف در حق دولت خدمتگزار را به حد اعلی رسانیده است

  کاندیداهای انتخابات مجلس به طور کاملا غیرقانونی قبل از شروع تبلیغات رسمی به صداوسیما آمده و عقده های فروخورده شان از دولت را خالی میکنند

  در تبلیغ گروههای سیاسی فتنه گران سال ۸۸ با جبهه اصلاحات تبلیغ می گردند اما حامیان دولت مردمی سانسور می شوند

  جبهه توحید و عدالت در سانسور کامل است
  اینترنت ها یک ساعت در میان قطع می گردد تا مبادا حامیان دولت ولایتمدار به مردم شناسانده شوند
  کامل در:
  http://naragh313.blogfa.com/post-96.aspx

 59. عبدالله گفت :

  اسفند ۱م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۶

  سلام خبر محکومیت قطعی شما را در سایتها دیدم بسیار ناراحت شدم به نظر من به حکم تمکین کنید چون این حکم ظالمانه در تاریخ ثبت میشودوظالم با ظلم گور خود را میکند فقط امیدوارم چشم نظام و امام خامنه ای از دود این آتش آسیبی نبیند.

 60. مدافع کوچک ولایت گفت :

  اسفند ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۶

  سلام آقای جوانفکر میدونم که این روزها برای شما خیلی سخته ما که خیلی از ظلم ها رو نمی دونیم وضعمون خیلی به هم ریخته است امان از حال و روز شما و دکتر احمدی نژاد ولی میدونم که میدونید کمکهای الهی در راه رسیدنه مطمئنا خدا به ما کمک میکنه از طرف ما به دکتر خدا قوت بگین.
  در ضمن این مطلب در وبلاگم کار شده اگر وقت شد دیدن کنید.
  (صدا وسیما اجحاف در حق دولت خدمتگزار را به حد اعلی رسانیده است)
  http://sedaye-yar.blogsky.com/1390/12/01/post-9/

 61. گریزان گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۴۸

  هوالسمیع
  برادر عزیزم سلام
  این چند خط را_هرچند میدانم با مشکلاتی که داری بعید است فرصت کنی و نگاهی بیندازی_ قلمی میکنم به رسم تولی وتبری.
  برادر عزیزم تو را چون ابوذر دوست دارم
  و از مروان های دوران بیزارم
  و امیدوارم عثمان های روزگار
  مِّن قَبْلِ أَن یَأْتِیَ یَوْمٌ لَّا مَرَدَّ لَهُ مِنَ اللَّهِ
  در طریقه خویش تامل کنند تا شاید جسارت ایستادن در جلوی مروان امروز را در انفس خویش بیابند.

  شک ندارم که مولای درویشان علی به بدرقه ات خواهد آمد و محتسب شهر اگر ذره ای از نور تفقه در قلب اش راه داشته باشد ضرب شلاق علی را ادراک خواهد کرد

  وَلاَ تَحْسَبَنَّ اللّهَ غَافِلًا عَمَّا یَعْمَلُ الظَّالِمُونَ إِنَّمَا یُؤَخِّرُهُمْ لِیَوْمٍ تَشْخَصُ فِیهِ الأَبْصَارُ

  یاعلی مدد
  برادر کوچکت

 62. یک احمدی نژادی گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۰۱

  در جواب آقای عبدالله
  ما حامیان دولت تا همین الانم خیلی هزینه داده ایم. زمان آقای هاشمی کسی جرات می کرد اسم دولت را بیارد ؟ایا او را بیچاره نمیکردند؟گناه این دولت این است که به مراکز قدرت و ثروت پشت کرده است.ایا کسی تا به حال به دلیل محکومیت دکتر جوانفکر توجه کرده است؟در درست بودن مطالب ویژنامه خاتون که شکی نیست گیرم نواقصی داشته باشد .مگر ایران آزاد نیست وقتی بالاترین مقام اجرایی را محارب و یهودی می خوانند کسی چیزی می گوید یا ایرادی می گیرد؟ اگر الان در برابر زور کوتاه بیاییم فردا نوبت مهندس ثمره مهندس بقایی مهندس رحیمی و دیگران است.وقتی که ریختند توی روزنامه رسمی کشور ،شکستند زدند فحاشی کردند به مقامات دولتی کسی چیزی گفت ؟صدای کسی در اومد.؟آنها دست گذاشتند روی صدای ما صدای مردم صدای دولت .می خواهند آن را خفه کنند که راحت به تاخت و تاز خود بپردازند.ما حامیان دولت از جناب دکتر جوانفکر می خواهیم به عنوان یک خواسته به حق که در این شرایط سخت که دولت آماج حملات را به خود میبیند دولت را تنها نگذارد و دفاع از خود را دفاع از ما و میهنمان بدانند.و از رئیس جمهور منتخبمان درخواست داریم که از نیروهای ارزشی خود حمایت کند تا کشور و ما مردم ایران بتوانیم از برکات وجود آنها استفاده کنیم.

 63. سید رسول گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۱

  بسم الله خیرالاسماء
  سلام
  لطفا کمک بفرمائید و راهنمایی کنید ما در اصفهان چکار کنیم؟
  در انتخابات مجلس به نظر شما کدام گروه با تفکر دکتر احمدی نژاد بیشتر نزدیکند؟
  خواهشا صریح راهنمایی کنید ما در اصفهان سرگردانیم. اینجا جبهه پایداری و حتی تفکر پایداری هم کم از جبهه متحد ندارند در دشمنی با احمدی نژاد.

 64. رضا از تربت جام گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۰۳

  با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای جوانفکر

  نمیدانم برنامه دیشب(سه شنبه شب) پارک ملت شبکه ۱ سیما که در ساعت ۱ بامداد با حضور آقایان بذر پاش, کواکبیان و حسینی برگزار شد را ملاحظه فرمودید؟ واقعآ شرم آور بود در رسانه ملی که با پول و هزینه بیت المال اداره میشود اینقدر به رئیس جمهور مکتبی و مردمی و همکاران پر تلاششان نسبت دروغ وتوهین آمیز داده شود و مجری برنامه نیز با خنده های تمسخر آمیز و همچنین سکوت سخنان آقای کواکبیان و حسینی را تائید نماید و من تعجب بیشترم از آقای بذر پاش به عنوان نماینده جبهه اصول گرایی بود که خودش نیز در بدنه دولت حضور داشته و به جز یک مورد در بقیه موارد تهمت و توهین به دولت جوابی ارائه نکرد, دیشب به خاط مظلومیت دولت و شخص رئیس جمهور , بغض سینه ام را به درد آورده بود, جناب آقای دکتر جوانفکر لطفآ سلام ما را به دکتر احمدی نژاد برسانید و بگویید دست های خدمت گذارشان را میبوسم و تا پای جان در کنار ایشان ایستاده ایم ومن الله التوفیق

 65. سحر گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۳۱

  درود بردکتراحمدی نژاد عزیزومهندس مشایی عزیز وشما آقای جوانفکر،ازاین همه بی عدالتی واقعا به ستوه اومدم وخیلی غصه میخورم.واقعا متأسفم به خاطرحکمی که برای شما صادر کردن خیلی ناراحت شدم.امیدوارم بانیانش به سزای اعمالشون برسن.ای کاش کاری ازمن برمیومد…..

 66. سحر گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۳۷

  درضمن برای مدعیان جریان آزاداطلاعات به شدت متأسفم،بدبختا فکرمیکنن بافیلترکردن سایت های حامی دولت میتونن به جایی برسن،زهی خیال باطل!درودبر رهاپرس وسایرسایت های آزاده وراستگو.مرگ بر دروغگویان…..

 67. سامان(وبلاگ فتنه88) گفت :

  اسفند ۳م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۴۹

  سلام.
  بروزم با یک مطب جدید

  طرح سوال از رییس مجلس توسط مردم اعلام وصول شد!
  http://fitna.blogsky.com/1390/12/03/post-55/

  لطفا این مطلب را منتشر کنید

 68. امیرحسین گفت :

  اسفند ۴م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۲۴

  با سلام-جناب دکتر،ما حامیان دولت و رئیس جمهور منتظر پاسخ شما هستیم،چنانچه معذوریت دارید علنا لیست یا افرادی را تائید بنمائید،لطفا کد بدهید

 69. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۶م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۳۲

  برادر گریزان
  با سلام و احترام
  بنده هم شما را دوست دارم اما لطفا این بنده حقیر سراپا تقصیر را در حد خودم ارزیابی کنید.
  دعا کنید خداوند ما را در هیچ لحظه ای به خودمان وانگذارد.
  عزت تان روز افزون

 70. پژوتن گفت :

  اسفند ۶م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۲۹

  عقلشان در نقل ِ دنیا پیچ پیچ…………………………….. فکرشان در ترک شهوت، هیچ هیچ

  صدرشان در وقتِ دعوی همچو شرق………………………صبرشان در وقتِ تقوی همچو برق

  عالمی، اندر هنرها خود نما ………………………………..همچو عالم بی وفا وقتِ وفا

  وقتِ خود بینی نگنجد در جهان………………………..در گلو و معده گم گشته چو نان

  سلام آقای جوانفکر،

  الان چند روزی به انتخابات بیشتر باقی نمونده. من میخوام بدونم آیا ما مردم این حق رو داریم که مرتکب این گناه کبیره بشیم و به نمایندگانی رأی بدهیم که حامی برنامه های دولت منتخب هستند؟
  بلاخره این چندتا تا کاندیداهایی که از هفت خان رستم گذشتند و شورای نگهبان افتخار دادند و تایید صلاحیتشون کردند، آیا ما حق داریم اسامی این اشخاص را بدونیم یا اونم جزء گناهان نابخشودنی محسوب میشه؟ تمام وبلاگها و روزنامه های حامی این افراد رو که مهر و موم کردند. صدا وسیما هم که شده تریبیون افراد پاک و ساده زیست در جبهه متحد اصولگرایان و پایداری و گروههای منتسب به آقای رضایی که بیان بدون حضور دولت عقده گشایی کنند و شروع به ناسزاگویی و تهمت زدن به دولت. آخر خجالت هم خوب چیزیه. بلاخره رای دادن زوری که نیست. باید حق داشته باشیم که انتخاب کنیم. بلاخره لیستی وجود داره که ادعا میکنند که حامی برنامه های دولت هستند. من میخوام اسامی این لیست رو بدونم. آیا این جرمه؟ آقای جوانفکر این حق طبیعی یک ملت که بتونند صدایی توی اون مجلس داشته باشند. بالاخره اکثریت توی مجلس هر کشوری یک صدایی دارند، نمیشه که اون صدا رو به نفع یک عده زیاده خواه گردن کلفت خاموش کرد.
  رییس جمهور انتخاب شد، خواستیم جشن بگیریم، گفتن نگیرید. میخوایم از دولتمون حمایت کنیم میگن نکنید. هر چی رو میدی اینها پرروتر میشن. عوامل اختلاس خودشون شدن مدعی که تقصیر با دولته.

  تمام کارهای کشور مونده روی زمین، بخاطره ترس از چند صد صفحه خاطرات منتشر نشده چند نفر افراد زیاده خواه دُن کیشوت خیال پرداز. میخواین من الان اون چند صد صفحه رو براتون بنویسم. به قدری افکار ساده این اشخاص قابل پیش بینی هست که من همین الان میدونم چی از تو اون دفترچه خاطرات میاد بیرون.

  دست و پای رییس جمهور مون رو بستیم برای مبارزه با فساد و توسعه و آبادانی کشور به خاطر ترس از چند صد صفحه خاطرات منتشر نشده. میخوام منتشر بشه. نمیتونیم که تا ابد توی رعب و وحشت زندگی کنیم.

  در هر صورت حداقل کاری که میتونید بکنید این هست که از افراد ذیربط بخواین که اجازه بدهند که این افراد بدون آزار و اذّیت لیستشونرو بیرون بدن تا مردم بتونن آزادانه تصمیم بگیرند.

  به امید موفقیت دولت مردمی و خدمتگزار.

 71. تبسم گفت :

  اسفند ۶م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۰۱

  سلام آقای جوانفکر
  آیا حامیان دکتر احمدی نژاد باید در انتخابات شرکت کنند؟ من احساس می کنم شرکت ما نوعی حماقت است وقتی هیچ تفکر نزدیک به دکتر احمدی نژاد نتوانسته است نامزد انتخابات شود. همه کسانی که تحت عنوان ها و گروه های مختلف شرکت کرده اند در واقع وابسته به یک نوع دیدگاه هستند و فقط می خواهند با این تقسیم بندی ها مردم را گول بزنند. نظر دکتر احمدی نژاد چیست ؟ آیا اشکالی ندارد اگر ما در انتخابات شرکت نکنیم و به این ترتیب اعتراضمان را ابراز کنیم؟ یا اشخاص خاصی هستند که مورد نظر دکترند و ما نمی شناسیم خواهشا بگویید ما چه کار کنیم نمی خواهیم شاهد به باد رفتن آرمان های انقلاب و تلاش ها و خون دل خوردن های رئیس جمهور مکتبی مان در این سال ها باشیم. ما نباید اجازه دهیم دستاوردهای عظیم دولت دکتر احمدی نژاد را با سر کار آوردن یک مجلس وابسته به مراکز قدرت و ثروت و تصویب قوانینی که تیشه بر ریشه ملت می زنند بر باد دهند.

 72. امیرحسین گفت :

  اسفند ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۲۴

  به نظر من اگر اصلا لیستی از طرف جبهه توحید و عدالت منتشر نمیشد بهتر بود،این لیست که نام لیست هم نمیتوان روی آن گذاشت بدتر حامیان دولت را سردرگم کرد،اگر به این نتیجه میرسیدیم که معتدلین پایداری و متحد را انتخاب کنیم بهتر بود تا اینکه علنا آن هم با این لیست!که بدون هماهنگی با نامزدهای متحد و پایداری نام آنها در این لیست گنجانده شده و باعث شکایت آنها خواهد شد فقط حامیان را سردرگم کنیم،بالآخره حامیان دولت داشتند با هم روی برخی ها به اشتراک میرسیدند که این لیست کار را خراب کرد،چه بهتر که دوستان لیست را منحل اعلام کنند

 73. ابراهیم مهدوی/مشهد گفت :

  اسفند ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۵۵

  سلام آقای جوانفکر
  با توجه به این که جنابعالی عضو گروه انحرافی هستید و مورد توجه دادستانی محترم و احتمالا همه نوشته های شما زیر ذه بین است این مطلب من را بنویسید یک جایی که زیر ذره بین باشد:

  مسوولان محترم قوه ….
  با سلام و احترام
  اگر کسی پول نداشته باشد آیا نباید بتواند در دادگاه ها حق خویش را بستاند.اگر کسی سر و کارش به دادگاه بیفتند هزار بار از خدا طلب مرگ می کند.آن قدر رسیدگی به پرونده ها طولانی است که شاکی هم آبرویش و هم مال او از بین می رود.برای هر کاغذ نوشته ای باید چند هزار تومان تمبر باطل کنید.چه بسا خیلی ها به خاطر همین تمبر از حقوق مسلم خود گذشته اند.
  برای کارشناس یک پرونده که به درخواست قاضی تعیین می شود باید ۱۰۰ هزار تومان شاکی بپردازد. قاضی تشخیص داده است، باید نظر کارشناسی باشد ؛ شاکی باید هزینه اش را بپردازد.
  از برخی فسادها که انجام می شود بگذریم ، بگذار زیر خاک بماند.

 74. وب سایت عدالتخواه گفت :

  اسفند ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۰۳:۲۲

  با سلام و عرض خسته نباشید

  عدالتخواه – مرکز اطلاع رسانی وب سایت ها و وبلاگ های حامی دولت اسلامی افتتاح شد.

  http://www.edalatkhah.com

  در پناه امام زمان باشید

 75. امیرحسین گفت :

  اسفند ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۲۵

  سلام آقای جوانفکر-آیا دکتر و شما هم این لیست جبهه توحید و عدالت را تائید میفرمائید،زیرا به غیر از افراد سرشناس غالب این لیست ناشناس هستند و شناختی از آنها نداریم به عبارتی حجت شرعی برای رأی دادن نیست،حال اگر شما تائید میفرمائید ما به واسطه شما رأی بدهیم،مثلا یک نمونه اینکه:ایراندخت فیاض که در لیست صدای ملت منتقدین دولت است چگونه میشود در لیست جبهه توحید و عدالت حامیان دولت هم باشد

 76. آیدین گفت :

  اسفند ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۳

  جناب آقای جوانفکر،
  با سلام و خسته نباشید،

  در سخنرانی اخیری که در روزنامۀ ایران داشتید، به کار تحقیقی روزنامۀ ایران در رابطه با نقش برخی عناصر داخل نظام در بهم ریختن بازار سکه و ارز اشاره کردید، آیا نتایج این کار تحقیقاتی منتشر شده؟

  دخالت این افراد و تلاش آنها در بهم ریختن بازار، دقیقا هم زمان با تشدید تحریمهای نفتی غرب علیه ایران بود. ماه گذشته رسانه های غربی با بازتاب گستردۀ نابسامانی در بازار سکه و طلا، آن را به عنوان نشانۀ ثمربخش بودن تحریها و بهم ریختن اقتصاد ایران معرفی کردند.

  افرادی که بر ضد منافع ملت ایران کار می کنند، داخل نظام نیستند. بلکه خائنینی هستند که در نظام نفوذ کرده اند و آشکارا برای دشمنان ایران کار می کنند. چیزی که درآور است این است که پول لازم برای خیانت و خدمت به دشمن را هم از جیب ملت ایران خرج می کنند.

  انشاء الله عزت و موفقیت روزافزون ملت ایران و دولت آقای احمدی نژاد چشمان این دغل مردان خائن را کور کرده است، چراکه از این خیانتشان بهره ای جز خسران و حسرت نخواهند برد، همان طور که قبل از این هم نبردند، ولی گویا نمی بینند …

  با سپاس و آرزوی سلامتی و پیروزی برای جنابعالی و هم کارانتان

 77. کیان نراقی گفت :

  اسفند ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۲۲

  دیکتاتور خواندن امروز امام خامنه ای؛ نتیجه بنی صدر خواندن دیروز احمدی نژاد است.
  حتما بخونید قبل از رای دادن!!!
  http://kian313.blogfa.com/post/13
  http://www.naragh313.blogfa.com/post-100.aspx

 78. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۱۰

  تبسم
  با سلام و احترام
  شرکت در انتخابات فارغ از اینکه به چه کسی رای بدهیم یک اصل است و باید در انتخابات شرکت کنیم.با دقت بررسی کنید و هر کس که کم ضررتر از دیگران تشخیص دادید به او رای بدهید.
  موفق باشید

 79. یک احمدی نژادی گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۴

  با سلام
  آقای دکتر همه می دانند این همه هجمه به دلیل صحبتهای رک و بیپرده شماست آنها میدانند شما پاک هستید وگرنه مجبور نمیشدند همچین اتهامات واهی که تفسیر باطل خودشان از قانون است را به شما بچسبانند .آقای دکتر شما که در زمان ریاست جمهوری امام خامنه ای در دفتر ایرنا در نهاد کار می کردید و دورادور با آقا آشنا هستید چرا برای اجحافی که به شما میکنند نزد آقا نمیروید ؟چرا نزد آیت الله املی لاریجانی نمیروید ؟چرا شما که عزت آبرو سابقه کاری وسلامتیتان و همه چیزتان را پای دکتر احمدی نژاد گذاشتید ایشان در برابر ظلمی که به شما میشود سکوت کرده اند؟شما برای ما یک فرد ارزشی و انقلابی هستید عزتتان عزت ماست.این همه فشار و بیماری قلبیتان ما را نگران کرده است.خواهشمند است دفاع از خود را دفاع از ملت ایران بدانید.روزی که شما نباشید صدای ملت ایران نخواهد بود

 80. امیرحسین گفت :

  اسفند ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۰۹

  سرمقاله فردای روزنامه رسالت را بخوانید،درباره بحران محبوبیت دکتر خزعبلات نوشته
  آخه یکی نیست بهش بگه تو که فاصله رأی ۷۲۸ تایی خواهر رئیس جمهور با نفر اول را اختلاف رأی فاحش میدونی دیگه چی میگی،تازه اگه انتخابات گرمسار ابطال نشه،بله اگر به قول خودشون ۶۰۰ نفر از جریان موهوم انحرافی ردصلاحیت نمیشدند و با تابلو حمایت از دولت و عکس دکتر احمدی نژاد فرصت تبلیغات داشتند بهشون میگفتیم محبوبیت یعنی چه
  http://www.resalat-news.com/Fa/?code=94625

 81. mojtaba bagherian گفت :

  اسفند ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۵۶

  سلام آقای جوانفکر.خسته نباشید.درود بر شما
  آماده همکاری ام.
  قصد دارم با جناب مهندس مشایی یا دکتر اجمدی نژاد یا شما دیداری داشته باشم.لطفا مرا راهنمایی فرمایید.

 82. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۶م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۳

  یک احمدی نژادی
  با سلام و احترام
  از ابراز لطف شما متشکرم. بنده توفیق آشنایی نزدیک با رهبر فرزانه انقلاب را به مدت یازده سال داشته ام. به ایشان قلبا علاقه خاصی دارم و واقعا دوستشان دارم و فراتر از همه به عنوان ولی فقیه و جانشین به حق امام عزیز ، احترام و شان و منزلت خاص و ویژه ای برای معظم له قائل هستم.از ابتدا قرارمان این بوده است که برای آقا فقط آؤرده داشته باشیم و ایشان را برای خودمان به زحمت نیندازیم و از این جهت است که به خود حق نمی دهم برای یک مساله شخصی مزاحم ایشان بشوم. در ارتباط با آقای آملی لاریجانی هم کارها در قوه قضاییه به گونه ای سازماندهی می شود که در نهایت سروکارمان به ایشان می افتد و از ایشان درخواست اجرای ماده ۱۸ آیین دادرسی را کرده ام. آقای احمدی نژاد بیشترین حمایت را به عمل آورده اند و سکوت نکرده اند. روش ایشان این است که برای جامعه دغدغه خاطر ایجاد نشود و به همین خاطر از کشیده شدن مسائل به سطح جامعه پرهیز می کند. به هر حال یکبار دیگر از ابراز محبت شما تشکر می کنم و صد البته خودم رالایق ابراز لطف دوستان نمی دانم.
  عزیز و سربلند باشید

 83. شیرین گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۹

  اقای جوانفکر شنیدم که اقای احمدی نژاد قرار است درمجلس بیاید وبه سوال نمایندگان پاسخ دهد تورابه خدا در مقابل سوال از رییس جمهور ناراحت نشوید ویا انرا سیاسی نکنید مطمئنا از شخصیت اقای احمدی نژاد کم نمیشود وبرعکس نمود یک ازادی درکشور است که مجلس اصولگرا رییس جمهور هم فکر خودرا به مجلس فرا خوانده بگذارید اقای احمدی نژاد با کمال ارامش ومتانت مثال زدنیش در مجلس حضور رساند وجواب قاطع وقانع کنندای بدهد والبته شاید کسانی دوست داشته باشند این حرفها به جنجال کشیده شود که امیدوارم اقای رییس جمهور مواظب باشد ونظام رهبری را مد نظر بگیرد میدانم که خیلی بی مهرها به رییس جمهور شده ولی خدا هست او جواب رامیدهد

 84. جنگلی گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۳۳

  حضرت علی (علیه السلام) در باب زندگی چنین می فرماید : «من عاشق زندگی ام و بیزار از دنیا»
  از ایشان پرسیدند : «مگر بین زندگی و دنیا چه فرقی است ؟»
  فرمود : «دنیا حرکت بر بستر خور و خواب و خشم و شهوت است و زندگی نگریستن در چشم کودک یتیمی است که از پس پرده شوق به انسان می نگرد»

 85. حسن زاده گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۵۵

  این مطلب یک وبلاگ نویس خراسانی را بخوانید
  http://mahdiebrahimi.ir/post/200

 86. مریم گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۵۴

  آقای جوانفکر ،به حرف” آنها” بها ندید ،مهم میلیونها “ما” هستیم که همچنان پشت دکتر احمدی نژاد هستیم …وقتی این اتهامات”آنها” را میشنوم بیش از پیش به رایم به دکتر احمدی نژاد افتخار میکنم
  به رئیس جمهور محبوبم بگین ما همچنان مثل کوه پشت شما ایستاده ایم …ما خدمات دولت و شخص رئیس جمهور رو میبینیم ،خدمات “آنها ” رو هم دیدیم !…ما از اونی که “آنها ” فکر میکنن تیزبین تریم

 87. حمیدی گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۰۶:۵۷

  سلام دکتر
  خداقوت!
  شنیدم که ویژه نامه ی چمدان را توقیف کردند.
  اگر امکان دارد مطالب این ویژه نامه را در روزنامه ی ایران منتشر کنید

 88. ک احمدی نژادی گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۱۱

  نامه پدر شهید صارمی به دکترجوانفکر

  بسمه تعالی
  برادر ارجمند جناب آقای جوانفکر
  مدیرعامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی

  -سال‌هاست که تو را می‌شناسیم از همان سال‌هایی که بوی باروت و صدای شلیک گلوله و غرش صدای رعد‌آسای بمب‌ها و موشک‌های رژیم بعث آزارمان می‌داد و هر روز سروقامتی از هزاران سرو قامتان این سرزمین می‌افتاد و بر موج دستان اقیانوسی از انسان‌ها به معراج می‌رفت. سال‌هاست که تو را می‌شناسیم، از سال‌های پس از هشت سال دفاع مقدس، روزهایی که سلاح بر زمین گذاشتی و قلم برداشتی تا به عرصه مبارزه دیگری گام نهی که مرادمان رهبر فرزانه انقلاب از آن به میدان جنگ نرم و عرصه تهاجم فرهنگی دشمن یاد کرد و چه سلاحی در این میدان کارآمدتر از قلم و آگاهی. تو را می‌شناسیم آنگاه که جسورانه و جانانه از فتوای پیر مرادمان بر ارتداد سلمان رشدی دفاع کردی، تو را می‌شناسیم چرا که همسنگر همسران و برادران شهیدمان قلم‌داران و تصویربرداران ایرنا بوده‌ای. آن روزها از یاد رفته است، روزهای سخت گذشته، روزهای سختی که نظام با هجمه‌های مختلف داخلی و خارجی مواجه بود، امروز به جای آنکه عمل هر کس مصداق ارزیابی او قرار گیرد، معیارها و ملاک‌های دیگری در ارزیابی او تأثیرگذار است و برای دولتی که خود را صرفاً وامدار ملت می‌داند این روزها چه سخت می‌گذرد. و برای تو که در سنگر قلم در جهادی دیگر حضور یافته‌ای، این روزها کمتر از میدان نبرد دیروز نیست، چرا که رسالت این میدان که عرصه آگاهی است سنگین‌تر از میدان رزم دشمن است. آن روز که فرمان قطار تنها رسانه دولت خدمتگزار را به دست گرفتی می‌دانستی که در مسیر حرکت این قطار سنگ‌ها خواهی خورد، اما به جان خریدی تمامی زخم‌هایی را که از پیش برآنها آگاه بودی و امروز بر ایستگاه افتخار رسیدی. ما خانواده شهید صارمی خدا را گواه می‌گیریم که در دفاع از ولایت آنچه که تو را به توهین به ساحت مقدس او متهم می‌کنند، تو را ثابت‌قدم یافتیم و شهادت می‌دهیم همان‌گونه که از فتوای امام راحلمان در منظر رسانه‌های غربی دفاع کردی، در دفاع از ولی امرمان امام خامنه‌ای نیز بر همان عهد و پیمان باقی هستی. خانواده بزرگ ایرنا و خانواده‌های شهدای ایرنا که عزیزترین سرمایه‌های خود را فدای آگاهی این کشور و این ملت کرده‌اند بر خود فرض می‌دانند که درخصوص مبرا بودن شما از هرگونه بی‌احترامی به ساحت ولایت در هر محکمه‌ای شهادت دهند

 89. احیاگر عدالت امیرالمومنین دست علی یارت باشد گفت :

  اسفند ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۵۴

  لطفا سلام ما را به آقای احمدی نژاد برسانید و به ایشان بگویید امروز بار دیگر یقین مان به ایشان و راهی که انتخاب کردیم صد چندان شد. به خدا قسم وجود مردی مانند دکتر احمدی نژاد چیزی نمی تواند باشد جز نشانه ای بر تحقق وعده ی صادق پروردگار. سال نو پیشاپیش بر شما و مرد بزرگ ایران محمود احمدی نژاد مبارک باشد. با آرزوی اینکه به امید خدا بهار حقیقی بشریت هر چه زودتر فرا برسد.

 90. فرشید گفت :

  اسفند ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۶

  سلام جناب جوانفکر
  منم پیشاپیش سال نو رو به شما و جناب احمدی نژاد و خانواده های محترمتان تبریک میگم.

 91. ن.ف گفت :

  اسفند ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۳۶

  سلام آقای جوانفکر
  امروز به ۶۱۳۳ زنگ زدم و از صدا وسیما به دلیل سانسور اخبار مربوط به رئیس جمهور محترم انتقاد کردم.فردی که تلفن را جواب میداد از صدا وسیما دفاع کرد.فکر می کنم در نهاد ریاست جمهوری تعداد زیادی نفوذی وجود دارند و پیامهای مردم را به رئیس جمهور نمی رسانند.وقت ملاقات هم نمی دهند.من که نمی توانم صدای خود را به رئیس جمهور محترم برسانم،خواهش می کنم شما این مطالب را به ایشان اطلاع دهید.لطفا این پیام را در معرض دید عموم قرار ندهید.
  با تشکر از شما

 92. علوی مشهد گفت :

  اسفند ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۰۰

  راه درست، اطاعت از رهبری است / عشق به ولایت فقیه ، ادامه اتصال به امام عصر است / اطاعت از ولی فقیه تدام اطاعت از غدیر و امام عصر است / ولایت فقیه یعنی حقیقت کربلا و ما موظف به پیروی هستیم / ولایت فقیه عامل پیروزی و شعبه ای از ولایت پیامبر است / هیچ تصمیمی بدون رضایت ولی خیر نیست / ما تا آخر پای سیاست های رهبری ایستاده ایم / حاکمیت ولی فقیه مشکلات از سرراه انقلاب برداشته می شود / بدون رضایت ولی ، مسجد و میخانه یکی است / ولایت فقیه حلقه اتصال به امام معصوم است / ولی فقیه منصوب امام معصوم است / فرق دولت ما با دویست دولت دیگر در ولایت فقیه است / همه حرف ما با دنیا در این است که چرا شما ولی فقیه ندارید / رمز پیروزی ما در پیروی از ولایت فقیه است / در گذشته در مراکز آموزشی نمی شد از ولایت فقیه حرف زد / تاییدات رهبری از تصمیمات دولت ، مدالی درخشان برای ماست / رضایت رهبر انقلاب را با هیچ چیز عوض نمی کنم / نظام ولایت فقیه حلقه وصل و دروازه ورود به دنیاست / حاکمییت اسلام و امام عصر، در سایه ولایت فقیه است / ولایت فقیه یعنی مجاهدت برای اتصال به امام عصر / اصل ولایت فقیه به امام عصر پیوسته است / تبعیت از ولایت فقیه جامعه را به سوی عدالت سوق می‌دهد / رابطه دولت با رهبری اعتقادی و از جنس پدر و پسر است

 93. محمد رضا رادمهر گفت :

  اسفند ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۰

  از زمانی که معلوم شد احمدی نژاد را انحرافی ها احاطه کردند محبوبیتش کم شد
  مرگ بر منحرف
  در ضمن از سر تاپای این داستانتون هم بر میاد که جعلیه خودت ساختی اصلا محاله

 94. آیدین گفت :

  فروردین ۱م, ۱۳۹۱ در ۰۱:۰۳

  جناب آقای جوانفکر،

  با سلام،

  فرارسیدن نوروز به شما تبریک می گویم و سالی پربار سرشار از خوبی، سلامتی و موفقیت برای شما و خانوادۀ محترم آرزو دارم.

  در این چندسالی که طرفدار پروپا قرص آقای احمدی نژاد و خوانندۀ وبلاگ شما هستم، نوروز از شما عیدی می خواهم که از طرف بنده روی آقای احمدی نژاد را ببوسید. ایشان هم اگر لطف کنند به من عیدی بدهند از طرف من روی شما را ببوسند. بنده بیست سال است که خارج از وطن زندگی می کنم، البته هر سال ایران می آیم، ولی خدا می داند روزی توفیق دیدار شما بزرگواران و برادران عزیزم را خواهم داشت یا خیر، لذا با این عیدی خیلی خوشحال می شوم.

  انشاء الله در سال پیش رو، هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز باشد …

 95. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱م, ۱۳۹۱ در ۰۷:۰۷

  جناب اقای فرشید
  با سلام و احترام
  متقابلا سال نو بر شما و خانواده محترمتان مبارک زاد
  موفق باشید

 96. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱م, ۱۳۹۱ در ۰۷:۱۲

  جناب اقای دیدن
  با سلام و احترام
  بنده هم دست شما هموطن عزیز و گرامی را می بوسم و برایتان سالی پر خیر و برکت همراه با سلامتی را ارزو می کنم
  موفق باشید

 97. نامه پدر شهید صارمی به علی اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲م, ۱۳۹۱ در ۱۳:۱۹

  نامه پدر شهید صارمی به علی اکبر جوانفکر

  بسمه تعالی
  برادر ارجمند جناب آقای جوانفکر
  مدیرعامل محترم خبرگزاری جمهوری اسلامی
  سال هاست که تو را می شناسیم از همان سال هایی که بوی باروت و صدای شلیک گلوله و غرش صدای رعد آسای بمب ها و موشک های رژیم بعث آزارمان می داد و هر روز سروقامتی از هزاران سرو قامتان این سرزمین می افتاد و بر موج دستان اقیانوسی از انسان ها به معراج می رفت. سال هاست که تو را می شناسیم، از سال های پس از هشت سال دفاع مقدس، روزهایی که سلاح بر زمین گذاشتی و قلم برداشتی تا به عرصه مبارزه دیگری گام نهی که مرادمان رهبر فرزانه انقلاب از آن به میدان جنگ نرم و عرصه تهاجم فرهنگی دشمن یاد کرد و چه سلاحی در این میدان کارآمدتر از قلم و آگاهی. تو را می شناسیم آنگاه که جسورانه و جانانه از فتوای پیر مرادمان بر ارتداد سلمان رشدی دفاع کردی، تو را می شناسیم چرا که همسنگر همسران و برادران شهیدمان قلم داران و تصویربرداران ایرنا بوده ای. آن روزها از یاد رفته است، روزهای سخت گذشته، روزهای سختی که نظام با هجمه های مختلف داخلی و خارجی مواجه بود، امروز به جای آنکه عمل هر کس مصداق ارزیابی او قرار گیرد، معیارها و ملاک های دیگری در ارزیابی او تاثیرگذار است و برای دولتی که خود را صرفاً وامدار ملت می داند این روزها چه سخت می گذرد. و برای تو که در سنگر قلم در جهادی دیگر حضور یافته ای، این روزها کمتر از میدان نبرد دیروز نیست، چرا که رسالت این میدان که عرصه آگاهی است سنگین تر از میدان رزم دشمن است. آن روز که فرمان قطار تنها رسانه دولت خدمتگزار را به دست گرفتی می دانستی که در مسیر حرکت این قطار سنگ ها خواهی خورد، اما به جان خریدی تمامی زخم هایی را که از پیش برآنها آگاه بودی و امروز بر ایستگاه افتخار رسیدی. ما خانواده شهید صارمی خدا را گواه می گیریم که در دفاع از ولایت آنچه که تو را به توهین به ساحت مقدس او متهم می کنند، تو را ثابت قدم یافتیم و شهادت می دهیم همان گونه که از فتوای امام راحلمان در منظر رسانه های غربی دفاع کردی، در دفاع از ولی امرمان امام خامنه ای نیز بر همان عهد و پیمان باقی هستی. خانواده بزرگ ایرنا و خانواده های شهدای ایرنا که عزیزترین سرمایه های خود را فدای آگاهی این کشور و این ملت کرده اند بر خود فرض می دانند که درخصوص مبرا بودن شما از هرگونه بی احترامی به ساحت ولایت در هر محکمه ای شهادت دهند.
  —–

 98. شاهدنیوز گفت :

  فروردین ۳م, ۱۳۹۱ در ۲۲:۴۷

  همسنگر عزیز سلام -در جهت ترویج فرهنگ شهید وشهادت آماده تبادل لینک با شما هستیم.لطفا به ما اطلاع دهید

  http://shahednews.net/

  Iman_mohamadi98@yahoo.com

  شاهدنیوز(پایگاه خبری واطلاع رسانی فرزندان شاهد وایثارگر) افتتاح شد.

 99. یک احمدی نژادی گفت :

  فروردین ۴م, ۱۳۹۱ در ۰۱:۳۰

  از آنجاکه متأسفانه رسانه ها ترجیح دادند مانند همیشه طرف مقابل احمدی نژاد را بگیرند و از حقایق با هدف تخریب رئیس جمهور فرار کنند، یکبار برای همیشه ماجرای عزل متکی را شرح می دهم:

  متکی کاندیدای احمدی نژاد برای وزارت خارجه دولت دهم نبود و رئیس جمهور تصمیم بر تغییر وی داشت اما به دلیل شرایط کشور و برخی مصالح، وی را در سمت خود ابقا کرد.

  در جریان پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، چند دیپلمات ایرانی که دکتر احمدی نژاد از ابتدا با اعزامشان به غرب مخالف بوده و به متکی تذکر داده بود، پناهنده شدند. در پی این مسئله، پس از سفر سال گذشته رئیس جمهور به سازمان ملل، در جلسه ای در سطح مسئولان ارشد نظام، تصمیم گرفته شد که تغییری در مدیریت وزارت امور خارجه ایجاد شود که البته شخص احمدی نژاد با آن مخالف بوده است. از زمانی که این تصمیم گرفته شد تا سه ماه به دلیل سفرهای مداوم وزیر امورخارجه، رئیس جمهور فرصتی برای در میان گذاشتن آن با متکی نیافت تا آنجا که چند روز قبل از سفر متکی به سنگال، جلسه ای از سوی دکتر احمدی نژاد با متکی در ساعت ۱۰ شب برگزار شد.

  رئیس جمهور در آن جلسه پس از سه ماه به صراحت به متکی می گوید که علیرغم مخالفت و میل بنده، تصمیم به تغییر شما گرفته شده است و من شما را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در نظر گرفته ام که متکی در پاسخ، ضمن مخالفت با پیشنهاد رئیس جمهور، می گوید که نگران من نباش!

  سپس منوچهر متکی از برنامه سفر خود به سنگال خبر می دهد که احمدی نژاد در پاسخ وی می گوید از نظر من این سفر ضرورتی ندارد و شما دیگر مسئولیتی در این زمینه ندارید که متکی همچنان اصرار بر این سفر می کند و علیرغم مخالفت رئیس جمهور و طرح موضوع برکناری وی، اعلام می کند که روز دوشنبه از سنگال باز خواهد گشت.

  رئیس جمهور علیرغم آنکه با سفر وی مخالف بود و هیچ مأموریتی به وی نداده بود، به دفتر خود اعلام می کند که خبر تغییر وزیر امور خارجه را دوشنبه عصر که متکی به تهران بازگشته است منتشر کنند.

  عصر روز دوشنبه دکتر احمدی نژاد احتمال می دهد که متکی هنوز بازنگشته و به دفتر اعلام می کند که خبر را فعلا منتشر نکنند که بخش اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور اعلام می کند طبق دستور قبلی، دقایقی قبل خبر را منتشر کرده که احمدی نژاد خواستار برداشتن خبر از روی سایت می شود اما به دلیل آنکه سایر رسانه ها این خبر را منتشر کرده بودند، امکانپذیر نبود.

  دکتر احمدی نژاد پس از این ماجرا در جلسه ای تصریح می کند که تمام تلاش خود را برای حفظ آبروی متکی به کار برده و ناخواسته رویدادی شکل گرفت که مورد خواست و پسند هیچ کس نبود و البته از سفرهای بدون گزارش و دستاورد مشخص متکی گلایه می کند.

  ناگفته نماند که مدیر کل دفتر وزارت خارجه در گفتگو با رئیس جمهور تأکید می کند که دوشنبه ملاقاتهای رسمی در سنگال تمام شده بود و متکی جلسات را تمدید کرده و حتی از آنجا با وزارت خارجه تماس گرفته و خواسته بود که سفر دیگری برایش هماهنگ کنند. وی همچنین اخبار رسانه ها مبنی بر اینکه رئیس جمهور سنگال در جلسه ملاقات این خبر را به متکی اعلام می کند، تکذیب کرده و می گوید خود ما به متکی خبر را اعلام کردیم و در آن زمان، هیچ جلسه رسمی هم نبود.

  اما منوچهر متکی در سه نامه تکذیبیه که پس از آن ماجرا به رسانه ها ارسال کرد، هر بار با زیرکی و رندی از اصل و حقیقت ماجرا طفره رفت و به چیز دیگری پرداخت. در اولین نامه، اطلاع خود از زمان برگزاری جلسه تودیع و معارفه را تکذیب کرد، نه اطلاع خود از اصل تصمیم به برکناری وی!

  در این نامه هم که در پاسخ به سخنان رئیس جمهور در جلسه سؤال مجلس منتشر کرده، مأموریت نداشتن از سوی رئیس جمهور برای سفر سنگال را تکذیب نکرده و صرفا گفته است که یک ماه قبل از سفر، نامه اطلاعی به دفتر رئیس جمهور فرستاده و این در حالی است که رئیس جمهور روز قبل از سفر، وی را از برکناری مطلع و با سفرش به سنگال مخالفت می کند که البته متکی این حقیقت را هیچگاه تکذیب نکرده و با توهین از کنار آن گذشته است.

  ضمن تقبیح شدید توهین های بی سابقه منوچهر متکی به رئیس جمهور، از وی می خواهیم به جای فرافکنی به صراحت پاسخ دهد آیا برای سفر سنگال از رئیس جمهور مأموریت داشته است؟ آیا پیش از سفر در دیدار رئیس جمهور، جملات فوق را نشنیده است؟

 100. محمد.غ گفت :

  فروردین ۷م, ۱۳۹۱ در ۰۰:۱۵

  بادرود به ریس جمهوری محبوب و همفکران گرامیشون
  خواهان ارتبات مستقیم باجناب جوانفکرعزیزهستم
  باتشکر

 101. حقیقت خواه گفت :

  فروردین ۷م, ۱۳۹۱ در ۱۷:۰۴

  جناب اقای دکتر

  با عرض سلام و تبریک عید

  یک سئوال دارم که خواهش می کنم صریح پاسخ دهید.

  هدف شما از سفر به لبنان چه بود و ایا همانطور که تابناک نوشت شما موفق به دیدار با سید حسن نصرالله نشده اید؟فکر می کنید چرا سید حسن نصرالله مشاور رییس جمهوری را به حضور نپذیرفته است ؟ البته این را هم نی دانم که تابناک چطور از لبنان خبر دار شده است؟ منتظر پاسخ شما هستم. ممنون

 102. سرباز ولایت گفت :

  فروردین ۷م, ۱۳۹۱ در ۲۰:۱۲

  سلام

  امیدوارم سال جدید برایتان پربار و پربرکت باشد.

  با این مطلب به روزم:

  احمدی ن‍ژاد در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از چه کسی حمایت خواهد کرد؟

 103. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۸م, ۱۳۹۱ در ۱۴:۱۹

  جناب آقای حقیقت خواه
  باسلام و احترام
  ضمن تبریک عید نوروز و آرزوی بهترین ها برای شما
  سفر بنده به لبنان به دعوت وزیر اطلاع رسانی این کشور انجام شد و طی این سفر سه روزه با رئیس جمهور ، رئیس مجلس ، نخست وزیر ، وزیر امورخارجه ، وزیر اطلاع رسانی ، مدیرعامل خبرگزاری لبنان و خواهر محترمه امام موسی صدر ملاقات و مذاکراتی انجام شد و در نهایت نیز به مدت یک ساعت با رهبر معزز حزب الله لبنان جناب آقای سید حسن نصرالله ملاقات کردم که در آن جناب آقای رکن آبادی سفیر محترم ج.ا.ا و آقای نعیمی مدیر مسوول محترم روزنامه ایران نیز حضور داشتند. در این سفر همچنین از منطقه مارون الراس در جنوب لبنان بازدید کردم و در نقطه صفر مرزی با خبرنگاران گفت و گویی انجام شد و مصاحبه هایی علیه رژیم صهیونیستی نیز صورت گرفت. همچنین از شبکه تلویزیونی المنار و روزنامه السفیر لبنان نیز بازدید کردم. دفتر ایرنا در بیروت نیز راه اندازی شد. در مورد سایت تابناک هم ، جز ابراز تاسف چیز دیگری نمی توانم بگویم. نتیجه اینگونه بداخلاقی ها به نفع رژیم صهیونیستی است و متاسفانه برخی افراد جز به منافع زودگذر به چیز دیگر نمی اندیشند.
  موفق باشید

 104. پژوتن گفت :

  فروردین ۱۱م, ۱۳۹۱ در ۱۶:۵۹

  گر هزاران عاقلند و یک ملول…………از رسالت باز میماند رسول

  سلام آقای جوانفکر،

  یک آقایی در تازه ترین اظهاراتشون فرمودن: “دولت باید نور چشمی ها را کنار بگذارد و فقط به دنبال شایسته سالاری برود. البته نمی گوییم که دولت این کارها را تا کنون انجام نداده است اما این در حد توصیه است.”
  ایشون قبلاً هم دولت دکتر احمدی نژاد رو با دولت بحرین مقایسه کرده بودن و گفته بودن “مثل دولت بحرین می‌شود ملت خود را می‌کشد و می‌خواهد دولت باشد تو دیگر برای چه کسی می‌خواهی دولت باشی؟ ”

  من میخوام بدونم “دولت باید نور چشمی ها را کنار بگذارد.” مفهومش چیه؟ آیا به غیر از این هست که این آقایون دوباره میخوان قدرت را قبضه کنند؟ دوباره بیت المال را به تصرف خودشون دربیارن؟ اینها دارن آتیش میگیرن که دولت داره به مردم مسکن مهر میده! انگار که دولت داره از ارثیه پدری این آقایون داره لقمه میذاره توی دهن قشر محروم! یادتون هست دور تمام زمین های عمومی دیوار کشیده بودن. دولت آقای دکتر سال ۸۴ تمام این دیوارهارو برداشتن.

  شما ببینید بالای سر هرکدوم از یاران و همکاران وفادار به رییس جمهور یک چماق نگه داشتند. الانم که این حرفها رو میزنند که همانطور که مجلس را بدون دردسر و بدون رقیب بین خودشون تقسیم کردن، ریاست جمهوری را هم بدون دردسر و بدون رقیب بین خودشون تقسیم کنند.

  من میخوام بدونم سکوت تا کی جایز هست؟ اگر تهدیداشون رو دیر یا زود عملی کنند دیگه ما به شما هم دسترسی نخواهیم داشت و رییس جمهورمون باز هم دستشون بسته تر خواهد شد. حتی به طور غیر مستقیم چند روز پیش خود رییس جمهور رو تهدید به گرفتن کردن. من البته از شما انتظار هیچ جوابی رو ندارم، ولی فقط میخواستم بدونید که ما چقدر نگران هستیم. به امید موفقیت دولت مردمی و خدمتگزار.

 105. یک احمدی نژادی گفت :

  فروردین ۱۵م, ۱۳۹۱ در ۰۰:۰۸

  اونایی که از روی کار امدن دکتر احمدی نژاد ناراحت هستند و موقعیتشان در خطر است
  قابل توجه شما
  گوشه ای ازحکم تنفیذ دهمین دوره‏ى ریاست جمهورى اسلامی ایران
  رأى قاطع و بى‏سابقه‏ى مردم به رئیس‏جمهور منتخب و محترم، رأى به ویژگى‏هائى است که کارنامه‏ى چهارساله‏ى دولت نهم بدانها زینت یافته است و سمت و سوى گرایشهاى اکثریتِ بى‏چون و چراى ملت را آشکار میسازد. این، رأى به گفتمان پربرکت و عزتمدار انقلاب اسلامى است؛ رأى به استکبارستیزى و ایستادگى شجاعانه در برابر سلطه‏طلبان بین‏المللى است؛ رأى به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و مبارزه با اشرافیگرى است؛ رأى به ساده‏زیستى و نزدیکى با مردم و غمگسارى از ضعیفان و مستضعفان است؛ رأى به کار و تلاشِ بى‏وقفه و خستگى‏ناپذیر است.
  اینها بخشهاى مهمى است از آنچه ملت ایران از منتخبان خود مطالبه میکند و هر گاه کسى را با این سمت و سو بشناسد، به او دل میبندد و با بهره‏گیرى از موهبت آزادى که هدیه‏ى انقلاب اسلامى به این ملت است، او را بر کرسى مسئولیت و مدیریت مینشاند.
  اینجانب در آستانه‏ى زادروز فرخنده‏ى نجات‏بخش بشریت، ولىّ اعظم خدا و امام صالحان حضرت حجةبن‏الحسن روحى فداه و عجّل اللَّه فرجه، این عید بزرگ را گرامى داشته و انتخاب جناب آقاى دکتر محمود احمدى‏نژاد را در دهمین انتخابات ریاست جمهورى تبریک میگویم و به پیروى از ملت بزرگوار ایران، رأى آنان را تنفیذ و این مرد شجاع و سختکوش و هوشمند را به ریاست جمهورى اسلامى ایران منصوب میکنم.

 106. مرضیه گفت :

  فروردین ۱۵م, ۱۳۹۱ در ۱۴:۱۵

  سایت ایرنا به عنوان تنها خبرگزاری رسمی دولتی باید خیلی فعال تر عمل کند. پشت پرده ی کسانی را که نمی گذارند و نمی خواهند هدفمندی اجرا شود افشا کنید. کسانی که هر روز یک سنگی جلوی پای دولت می اندازند تا واریز پول به حساب مردم و اجرای عدالت متوقف شود معرفی کنید. کسانی که نمی گذارند اقشار مستضعف جامعه مورد حمایت بیشتر قرار بگیرند معرفی کنید. چرا رئیس مجلس به خودش اجازه می دهد علیه گام های بعدی هدفمندی اینطور جو سازی کند؟ چرا نمایندگان دائم به دولت دستور می دهند که نمی توانی قیمت را افزایش دهی نمی توانی یارانه ها را افزایش دهی و … چرا پشت صحنه نوسان در بازار سکه و ارز را افشا نمی کنید؟ کمر مردم زیر بار گرانی ها در حال شکستن است. یارانه ی ۴۵ هزار تومانی مال زمانی بود که تورم یک رقمی شده بود و حداکثر به سیزده چهارده درصد رسیده بود. الان با این تورم ۴۵ هزار تومان به چه درد اقشار محروم جامعه می خورد ؟ جهاد اقتصادی سال گذشته که ظاهرا مورد قبول رهبری هم واقع شده است چه بود؟ اختلاس و به هم زدن بازار و ایجاد تورم و جهش قیمت سکه و ارز؟ لابد امسال هم که تولید ملی نام گرفته قرار است پدر تولید ملی کشور دربیاید. البته من شرایط شما را درک می کنم، شما تنها زبان گویای رئیس جمهور عدالت طلب هستید و در شرایط فشار و سانسور صحبت های ایشان تنها کورسوی امید، اما خواهش می کنم نسبت به این مسائل بی تفاوت نباشید، گناه مردم چیست؟

 107. محمد گفت :

  فروردین ۲۱م, ۱۳۹۱ در ۰۹:۵۹

  سلام اقای جوانفکر. ایشالله که حالتون بهتره؟
  چند روز پیش در مراسم ختم برادر آقای بشارتی در مسجد نور زیارتتون کردم. خواستم بیام جلو و علاوه بر ابراز ارادت و عیادت! از ایستادگیتون بر صراط مستقیم و حمایت همیشگی از رهبر عزیز انقلاب و رییس جمهور عزیز ، قدردانی کنم ولی چون تا به حال با شما برخوردی نداشتم و نمی دونستم که تحویلمون می گیرید یا نه جلو نیومدم… شاید نخواستم اون ذهنیت خوبی رو که نسبت به شما دارم دچار خدشه بشه…
  خلاصه دورادور دوستتون دارم و دستتون رو محکم می فشارم.
  به آقای دکتر احمدی نژادم سلام من رو برسونید.
  خداحافظ

 108. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۳م, ۱۳۹۱ در ۰۷:۱۹

  آقا محمد
  با سلام و احترام
  از اینکه فرصت آشنایی با شما را از دست دادن برای خودت متاسفم.
  عزیز و سربلند باشید

 109. شیرین گفت :

  فروردین ۲۷م, ۱۳۹۱ در ۱۳:۵۱

  اقای دکتر جوانفکر چرا اقای احمدی نژاد اصرار برماندن مرتضوی بر این سمت دارند !!! در خصوص اقای مرتضوی قضاوت نمیکنم چرا که این کار مربوط به قاضی وقوه قضاییه است ولی فکر نمیکنید که حادثه کهریزک در زمان دادستانی این اقا اتفاق افتاد حتی اگر ایشان مقصر نباشند ولی تخلف وفاجعه ای بوده که زیر مجموعه اواتفاق افتاده وباید پاسخگو باشد. ایا احترام خانواده های حادثه دیدگان کهریزک نباید حفظ شود ؟؟ واحساسات انها دراین فاجعه نباید در نظر گرفته شود ؟؟ایا کسی که در زمان سمت او این اتفاقات ناگوار افتاد وبرای کشور هزینه زیادی داشت لیاقت مسولیت دارد؟؟ چرا که ممکن است باز هم این تخلفات به شکلی دیگر اتفاق بیافتد ..مگر درکشور قحط الرجال است که این همه اصرار برماندن این اقا دارند !!!!با احترامی که برای رییس جمهور قائلم ولی دراین مورد برای او متاسفم

 110. مهدی گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۹۱ در ۰۳:۰۷

  بسمه تعالی
  سخنان مسئولین کشور که هر از گاهی از طریق تریبونها سایتها و روزنامه های متعددشان علیه سفرهای استانی و بازدید از شهرها و روستاهای دورافتاده توسط خدمتگزاران دلسوز دولت مطرح می شود این سوال را در ذهن ایجاد می کند که وافعا این همه نگرانی برای چیست.مشاهده سفر اخیر ریاست محترم جمهور به استان هرمزگان که قطره ای از دریای بیکران مسئولیت پذیری دولت نهم و دهم می باشد و تصاویر حظور گسترده اقشار محروم و مستضعف این مناطق در استقبال از دکتر احمدی نژاد در شرایط بد جوی ثابت می کند که این مردم کسانی را می خواهند که در همه شرایط در کنار مردم باشند و دلبستگی به تختها و کاخ ها نداشته باشند.
  به عنوان یک روستازاده در مورد زادگاهم مطلبی به عرض شما دوستان می رسانم .گچساران شهرستانی است که سهم عمده ای در تولید نفت کشور دارد و در استان محروم کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.اگر به گذشته روستاهای اطراف شهر نگاهی بیندازید متوجه می شوید که اکثرا فاقد امکانات اولیه همچون آب برق گاز اسفالت روشنایی و مسکن مقاوم و ….. بوده اندو شهر نیز فاقد اماکن تفریحی دانشگاه بیمارستان مجهز و زیرساختهای عمرانی و موارد دیگر بوده است.ولی با روی کار امدن دولت نهم و دهم و سفرهای استانی رئیس جمهور و بازدیداعضای هیئت دولت و افتتاح ها و بهرهبهرداری هزاران طرح عمرانی و زیر بنایی شاهد دگرگون شدن این منطقه و رضایت قشر زیادی از روستانشینها و ساکنین شهر بودیم.
  آقای جوانفکر نیز از گچساران بازدیدی به عمل آوردند و در همان ابتدا سفرشان به بازدید از برخی مناطق پرداختند و از نزدیک با مشکلات منطقه اشنا شدند .نکته جالب اینجا بود که آقای جوانفکر پا به مناطقی می گذاشت که هیچ کدام از آقایانی که اکنون بی محابا به دولت حمله می کنند و برخی خود متولد همین شهر هستند و سمتهای کشوری داشتند تا کنون از این مناطق و یامشابه آن بازدید نکرده اند.مناطقی که بوی بد معابرش ، جوی های پر از فاضلابش ، زنهای نشسته در کوچه هایش و بازی های کودکان پابرهنه اش منازل فرسوده اش ، هر انسانی را نگران میکرد.این حرکت و حضور آقای جوانفکر باعث دلگرمی مردمی شد که گمان می کردند کسی به وجود آنها اهمیت نمی دهد و تا ابد هدیه یونیتها و چاه های نفتی برای آنها سرطان و بیماری های صعب العلاج است. از این نگذریم که با سفارش و پیگیری های آقای جوانفکر مشکلات بزرگی توسط مسئولین برطرف شدو مردم قدرشناس نیز به تلافی پیگیری دولتمردان استقبال شایانی از آنها به عمل آوردند و همیشه از آقای جوانفکر به عنوان یک فرد مومن دلسوز و انقلابی یاد می کنند.
  سخن آخرم هم با سیاسیونی است که مدام درصدد امتیاز گرفتن و تخریب دولتی هستند که با روی کارامدنش منافع شخصی آنها به خطر افتاد.مردم ما انقدر فهیم هستند که خودشان راجع به سخنان رئیس جمهور قضاوت کنند.اگر شما در اتاقهای مجللتان بشنید و از بهترین امکانات استفاده کنیدو مردم شما را در کنار خودشان احساس نکنند چگونه با تحریم ها مقابله کنند؟ چگونه دخالت عناصر داخلی در التهاب بازار سکه و ارز را تحمل کنند؟چگونه کارشکنی و مانع تراشی برخی برای پیشرفت ایران عزیز را تحمل کنند ؟چگونه تحرکات سیاسی و غیرسیاسی را برای باج گیری توسط عناصر داخلی و خارجی تحمل کنند؟ چگونه به کار و تلاش برای آبادی میهنمان بپردازند؟و خیلی موارد دیگر.
  تا دیر نشده است به اقیانوس عظیم ملت ایران بپیوندید .وای از آن روزی که خشم این اقیانوس شما را در بر گیرد
  با ارزوی موفقیت برای ایران و ایرانیان

 111. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۹۱ در ۱۶:۴۳

  سرکار خانم شیرین
  با سلام و احترام
  فکر می کنم که رعایت عدالت مهمترین چیز است. همانطور که شما خودتان هم فرموده اید ، در مورد آقای مرتضوی باید دستگاه قضایی قضاوت کند. در ماجرای کهریزک او هیچ تخلفی نکرده است که اگر کرده بود تا امروز به آن رسیدگی می شد. جنجالی که بر سر آقای مرتضوی به راه انداخته اند ناشی از دلسوزی این افراد برای آسیب دیدگان ماجرای کهریزک نیست. شماری از آنها در شرکت شستا عضو هیات مدیره هستند و با آمدن آقای مرتضوی موقعیت خود را از دست می دهند لذا سر و صدا به راه انداخته اند.
  موفق باشید

 112. مرتضی رحیمی گفت :

  اردیبهشت ۱م, ۱۳۹۱ در ۰۶:۲۰

  بالاخره برخی از نمایندگان مجلس که عنوان آقازاده بودن برایشان عنوانی درست و با مفاهیم مختلف آن بجاست با همکاری فک و فامیل جان جانی خود رییس جمهور عزیز را برای پاسخگویی به سوالاتی به مجلس کشاندند. سوالاتی از قبیل این که شما چرا جلوی بی حجابان را نگرفته ای و یا این که چرا به زعم ایشان یازده روز در خانه نشسته ای ! خوب مردم و به ویژه اهل سیاست هم سوالات و هم پاسخ های محکم و بعضا طنزآمیز رییس جمهور عزیز را خوانده اند. برای بنده بسیار مهم بود که سوالات و پاشنه آشیلی که تمام باند های مختلف دست اندر کار این جلسه با همکاری هم طرح می کنند چیست و مهمترین چالش ها و ایراداتی که به مرد خدا خواهند گرفت کدام است ؟ آیا واقعا پس از هفت سال کار شبانه روزی نتوانسته اند ایراداتی مهم تر از این از مرد پر تلاش انقلاب بگیرند ؟ من به چنین فردی حسودی می کنم. از نمایندگانی که در پی تصویب حقوق مادام العمر برای خود بودند و یا نمایندگانی که نماینده شدن را برای خود در حکم داشتن مدرک فوق لیسانس دانسته و مصوب کرده اند انتظاری بیش از این نداشتیم اما من با مرور محتوای جلسه و دقت در سوالات و پاسخ ها به این بیت پر راز و رمز رسیدم که :

  دین به دنیا فروشان چه خرند ! حسن یوسف بفروشند چه خرند ؟

 113. مهدی گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۹۱ در ۰۷:۰۶

  سلام آقای جوانفکر

  به عنوان مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور ، به آقای دکتر احمدی ن‍ژاد بفرمائید ؛ گرانی خیلی زیاد شده است.برخی ها از این شرایط سو استفاده سیاسی و اقتصادی می نمایند.اصلا جنس ها در بازار قبل سال و امسال قابل مقایسه نیست.نزدیک ۴۰ تا ۵۰ درصد گران شده است.
  به ایشان مشورت بدهید که هر چه زودتر آقای رئیس جمهور درباره وضعیت اقتصادی با مردم گفت و گو کند.البته بخشی از گرانی ها طبیعی است ولی بخش زیادی از آن سو استفاده است.مردم و محرومان ومستضعفان امیدشان به آقای احمدی نژاد است.

 114. یک احمدی نژادی گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۹۱ در ۱۰:۱۵

  نمونه ای دیگر از اقدامات تعامل برانگیز نماینده های مجلس شورای اسلامی
  به گزارش اختصاصی به نقل از مشرق، نمایندگان مجلس هشتم طی چهار سال گذشته ۱۱۱۸ سفر خارجی داشته اند. آمار مسافرت های خارجی برخی نمایندگان از طریق شرکت نفت و شرکت ایران خودرو قابل ملاحظه است.بیچاره شرکت نفت که باید هزینه سفرهای نماینده ها و خانواده هایشان و پول توجیبیشان را پرداخت کند
  واقعا برای نماینده ها متاسفم که ادعای دفاع از حقوق مردم را دارند .

 115. رضا گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۹۱ در ۱۷:۱۵

  پاسخی به روزنامه جوان

  اگر جوانفکر و سایر دوستان رییس جمهور ، یک مظلوم را که قربانی اجرای عدالت و دفاع از آرمان ها و کیان جمهوری اسلامی شده است؛ اینگونه بی اجرو مزد زیر بال و پر می گیرند، تنها نشات گرفته از همان مرام و معرفتی است که پیروان راستین امیرالمومنین علی (ع) در وجود خود دارند.

  شبکه ایران-امیر طاهر حسین خان/ چند روز پیش که مشغول مطالعه‌ی روزنامه جوان بودم، هر از چند گاهی با دقت نام روزنامه را نگاه و همه حواسم را جمع تر می کردم که نکند اشتباهی در حال مطالعه سرمقاله روزنامه دیگری هستم و به نا حق آن را پای روزنامه جوان می گذارم!

  اینکه می گویم ناحق نه از اینکه مقاله ای پر از غلط های دستوری از چنین روزنامه ای بعید است بلکه چنین ادعایی به هیچ عنوان با ادعاهای گذشته و مسبوق به سابقه این نشریه همخوانی نداشت و آدمی می ماند این چنین کرشمه های غلیظی چگونه از صاحب چنان قدری صادر می شود.

  در این مقاله که نویسنده آن در ابتدای کار به علی اکبر جوانفکر تاخته و طبق معمول لقب انحرافی به ایشان داده در میانه کار صحبت را به داستان آقای مرتضوی می کشاند و این موضوع را با بودجه سال ۹۱ گره می زند و در پایان اظهار امیدواری می کند که همکارش جوانفکر سر از پشت میله های زندان درآورد.

  به اینکه چگونه یک روزنامه نگار چنین آرزویی برای همکار و هم صنف خود می کند کاری نداریم و حتی از قسمتهایی که در مورد اقدامات جریان انحرافی در راستای نفوذ به وزارت خانه ها!! و تشخیص مصلحت نظام داستان سرایی کرده نیز می گذریم و آن قسمت از متن را که جنجال ها بر سر مرتضوی را ساخته دولت برای خسته کردن مجلس دانسته نیز شوخی نویسنده فرض می کنیم گرچه آن را با آب و تاب و کلی مقدمه چینی و به مانند یک کشف بزرگ علمی مطرح کرده است اما به هر حال ما فرض می کنیم ایشان روحیه شوخ طبعی داشته است اما… چگونه با آن جملاتی که به بهانه مطرح کردن موضوع مرتضوی در لابلای سطور این مقاله به چشم می خورد کنار بیاییم؟

  آن هم سطرهایی که در صفحات روزنامه جوان با آن همه دبدبه و کبکبه قرار داده شده است. ایشان وقتی توصیف جوانفکر از یک قاضی انقلابی و اررشی را عینا نقل می کند جلوی آن یک علامت تعجب می گذارد تا تاکید کند لقب “خدمتگزار” برای شخصی مانند مرتضوی چنان بی پایه و اساس است که شایسته آن یک علامت تعجب است.

  جل الخالق! اگر چنین برخوردی را در یک رسانه اپوزسیون می دیدم هرگز تعجب نمی کردم. چگونه است که روزنامه جوان چنین موضعی را از خود اتخاذ می کند؟ و از کجا معلوم با این رویه فردا ادعای خون خواهی از قتل ندا آقا سلطان نکند؟!

  حالا مرتضوی شد شخصی پرحاشیه و مربوط به حلقه انحرافی که پرونده های بسیار دارد و باید خیلی زودتر به آنها رسیدگی می شد؟ یعنی زمانی که آقای مرتضوی به عنوان عمار انقلاب پله های ترقی را به سرعت طی می کرد و یکی از مهمترین ارکان قضایی کشور بود دارای پرونده بوده است ؟ اگر چنین است چگونه کسی که دارای پرونده است و ضعفهای فراوان دارد اینگونه بی محبا همچون شیر بر سر معاندان و دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و دشمنان ملت فرود می آمد آنگونه که آه و فغان مزدوران اجنبی و جیره خواران دشمن را همچنان از گوشه وکنار گیتی بلند می شود؟

  آیا روزنامه جوان نیز همصدای امثال نوریزاده و خارج نشینان وابسته به بیگانه شده است که شایعات دشمن ساخته در مورد این قاضی مقتدر و مظلوم را قبل از تشکیل هر دادگاه عادلانه ای به عنوان جرم ایشان تلقی می کند؟

  اگر جوانفکر و سایر دوستان رییس جمهور ، یک مظلوم را که قربانی اجرای عدالت و دفاع از آرمان ها و کیان جمهوری اسلامی شده است؛ اینگونه بی اجرو مزد زیر بال و پر می گیرند، تنها نشات گرفته از همان مرام و معرفتی است که پیروان راستین امیرالمومنین علی (ع) در وجود خود دارند.

  آری آقای نویسنده شوخ طبع! امثال جوانفکر برای دوستی و یاری به برادر خود کیسه نمی دوزند. تو خود خوب می دانی حمایت از دشنه خورده ای همچون مرتضوی هیچ زری و هیچ سیمی به هیچ کیسه ای نمی افزاید. بهای چنین حمایتهایی دشنه است. دشنه هایی که دشمنان ملت و نظام از روبرو بر قلب می زنند و منافقان دوست نما از پشت به پهلو می زنند.

 116. سهیل گفت :

  اردیبهشت ۳م, ۱۳۹۱ در ۱۹:۰۵

  وقتی شاهد تلاشهای رندانه برای نابود کردن دستاوردهای دولت عدالت محور از ایجاد موانع بیشمار بر سر راه اجرای هدفمندی تا سازش در قضیه هسته ای با کنار گذاشتن رئیس جمهور و مردم در این قضیه و محو همه نمادها و ویژگی های دولت محمود احمدی نژاد حتی پیش از پایان دوره اش هستم با خودم فکر می کنم کاش خداوند فرجی بکند.

 117. علی اکبرمحبوبی گفت :

  اردیبهشت ۴م, ۱۳۹۱ در ۱۲:۳۷

  باسلام خدمت آقای دکتر جوانفکر.حقیقت آنچه امروز در صحنه سیاسی واجتماعی کشور رخ می دهد حاکی از صف آرایی جبهه زروزور وتزویر یا همان اقتدار گرایان است که ریشه آن را میتوان در جریان موتلفه اسلامی ونیز پایگاههای آنها در حوزه ها جست که از ابتدای انقلاب در صدد ایجاد حلقه ای بسته برای کسب قدرت بودند که البته تا سال ۸۴ به راحتی به هدف خودرسیدند.اما آن نکته مهم وقابل تامل والبته برای دوستان اقتدار گرا غیر قابل تحمل ورود فردی باویژگیهای مورد نظر مقام عظمای ولایت به منطقه ممنوعه قدرت بود که حیله بیست وچند ساله عنودان مغرض را نقش برآب کرد وصفحه ای جدید را در تاریخ جهاد جبهه دلداده انسان کامل دربرابر پایگاه اقتدار گرایان ایجاد کرد.نکته کلیدی این رخداد تاریخی،وحشت اقتدارگرایان(زر سالاران) از احاطه تفکر وخط مشی پاک وزلال دکتراحمدی نژاد ویاران مظلومش در انتخابات آینده است لذا این حجم اتهامات وفرافکنی ها علیه دلدادگان مکتب مهدوی ترس ناشی از ادامه آن راه توسط انصار آقای احمدی نژاد است چراکه ازآغاز به کار دولت دهم وبا حذف جریان نفوذی داخل کابینه (آقایان اژه ای،صفارهرندی و….)شاهد شروع حمل بی رحمانه حلقه کیهان وجریان مخوف (لاریجانیسم)تحت هدایت معنوی حجه الاسلام هاشمی علیه یاران پا به رکاب وصدیق دولت مهدوی از جمله شخص نازنین شما هستیم.خوشبختانه در مدت اخیر جمعی از انسانهای متعهد،بصیروولایی والبته به قول زر سالاران،منحرف که این واژه نیز خود شرحی می طلبد که دراین مقال فرصت آن نیست،به راه اندازی وبلاگهایی اقدام کردند که فضای موجود را حداقل برای انسانهای بافطرت بیدار روشن کنند وغبار فتنه جریان (لاریجانیسم)راهر چه بیشتر از اذهان بیدار دلان بزدایند ،لذا این حقیر کمترین نیز به جرگه این وبلاگ نویسان پیوستم که خوشحال میشوم اگر فرصت شما اجازه داد نگاهی هر چند کوتاه به آن بیندازید چرا که مایه سربلندی امثال بنده است.(اینجا نقاب شیر به کفتار میزنند منصور را هرآینه بردار میزنند)-والعاقبه للمتقین-

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر