فرض محال !

برخی معتقدند که بهترین روش برای فرار از مسئولیت در دولت جدید ، حمله بی وفقه به دولت قبل است و شاید بشود فهمید که چرا رئیس جمهور محترم این روزها برآشفته به نظر می رسند. در این یادداشت سعی می کنم از موضعی متفاوت به ارزیابی دولت یازدهم بپردازم. می گویند فرض محال که محال نیست ، بنابراین فرض را با احتمال محال بودنش بر موارد زیر می گذارم:
۱- دولت یازدهم پاک است و هیچکس نمی تواند آن را لکه دار کند ، این دولت نسبت به دولت قبل که رئیس جمهور محترم ، آن را غرق در فساد خوانده ، سالم و دست نخوره است و حتی اگر همه هم غرق شوند ، اعضای این دولت روی آب فساد، شناور باقی خواهند ماند و اصلا غرق نمی شوند!
۲- دولت یازدهم مثل دولت قبل، نه فقط در عرض یک ساعت و با یک نشست و برخاست، دهها مصوبه را به تصویب نمی رساند بلکه در طول صدها ساعت و با هزاران نشست و برخاست ، یک مصوبه را هم به زور به تصویب می رساند!
۳- به فرموده جناب آقای روحانی ، دولت قبل شب خواب می دید و صبح تصمیم گیری می کرد ولی به روشنی پیداست که دولت جدید از بس مشغول تعقل وتفکر و تدبر و امیدآفرینی در جامعه است، اصلا خواب به چشمانش راه ندارد و خواب نمی بیند و به همین دلیل، صبح هم از تصمیم گیری های خوابکی خبری نیست!
۴- دولت کنونی ، برایند همه عقول و تدابیر است و هر کس به آن نگاه کند، سرشار از امید و نشاط می شود و به این همه عقل و تدبیر و خردی که همینطوری به صورت دائمی از آن به اطراف و اکناف تراوش می کند، احسنت می گوید و از آن شور و نشاط می گیرد!
۵- دولت آقای روحانی برخلاف دولت قبل اصلا اهل سر و صدا و جنجال های رسانه ای نیست و فقط دغدغه پیشرفت و آبادانی مملکت را دارد و به همین خاطر کار و کار و تلاش خستگی ناپذیر را در دستور کارخودش قرار داده است. آنقدر انگیزه اش برای کار کردن بالاست که اصلا خسته نمی شود و عرق هم نمی کند!
۶- تصاویر صدا و سیما جعلی است زیرا دولت فخیمه کنونی اجازه نمی دهد که مردم در خیابانها به دنبال ماشین رئیس جمهور بدوند. دولت همه مشکلات کشور را حل کرده است و دیگر نیازی نیست که مردم به رئیس جمهور نامه بنویسند یا پلاکاردها و دل نوشته ها و دستنویس های خود را به محل سخنرانی رئیس جمهور بیاورند، برای اینکه دیگر مشکلی باقی نمانده است و دلیلی ندارد که مقامات و مسئولان به حرفهای تکراری این و آن گوش بدهند و وقتشان را که بسیار هم گرانبهاست، به هدر بدهند!
۷- مقامات و مسئولان دولت یازدهم بر خلاف اسلاف شان در دولت قبل که خود را نوکر و رعیت و دست نشانده مردم می دانستند، همه شان مدیران والامقام و عقل کل و رئیس و آقا بالاسر مردم هستند و دائما دارند برای کشور زحمت می کشند و از خودشان دستور و تصمیم های مهم صادر می کنند ، بنابراین باید به آنها حق بدهیم که دیگران بویژه منتقدان خود را بی سواد ، لبوفروش ، حسود و افراطی بدانند!
۸- رئیس جمهور محترم یک حقوقدان به تمام معناست و با جدیت و حساسیت زیاد ، به سوگندی که در پاسداری از قانون اساسی خورده ، پایبند است. حق و شان و منزلت هیچکس تضییع نمی شود و اگر شد، بلافاصله رئیس جمهور به دفاع از او برمی خیزد و حق او را می ستاند و به زور هم که شده ، آن را کف دستش می گذارد!
۹- از نظر دولت یازدهم همه کاغذپاره های دنیا به مثابه قطعنامه های معتبر و قانونی هستند که نه به زور آمریکا و انگلیس بلکه با اتحاد و همکاری کشورهای مختلف جهان علیه ایران صادر شده است و دولت تدبیر و عقل و امید موفق شده است این قطعنامه ها را با ظریف کاری! و انجام مذاکرات قانع کننده ، بی اثر کند!
۱۰- همانطور که رئیس جمهور محترم قولش را داده اند ، کاسه تحریم ها شکسته شده است و هیچ بندزنی نمی‌تواند آن را به حالت اول بازگرداند. به این ترتیب بهتر است کسانی که به کار شریف بندزنی مشغولند، سراغ کاسه تحریم را نگیرند و برای آن دلسوزی نکنند و اجازه دهند ، تحریم ها همینطور از ترک این کاسه یکی یکی به زمین بیفتد!
۱۱- به سبب هوشیاری دولت و دستگاههای زیر مجموعه اش ، امروز امن تر از دیروز هستیم و مردم ایران نسبت به تحولاتی که در کشورهای همجوار و منطقه ما در حال وقوع است ، نگران نیستند و هیچ تهدیدی احساس نمی کنند!
۱۲- دولت قبل با همه کشورهای جهان سرعناد داشت و همه وقتش را به ستیز و جدال با آنها مشغول بود و در داخل هم به خاطر جهت گیریهای ضد مردمی اش ، با ملت ایران قهر کرده بود، اما دولت یازدهم با عمل به وعده انتخاباتی رئیس جمهور، به دنبال صلح و آشتی در داخل و خارج از ایران است ، دشمن تراشی نمی کند و همه شاهدند که چهره ایران نسبت به قبل متفاوت تر شده است! گل و بلبل!
۱۳- دولت قبل با ریختن پول به جیب مردم ، قانون هدفمندی یارانه ها را به درستی اجرا نکرده و مردم را ناامید ساخته است و دولت یازدهم به دلیل برخورداری از هوش و فراستی بیشتر و بهتر ، پس از اجرای کمپین موفق انصراف مردم از دریافت یارانه! ، تصمیم دارد طرح مدبرانه تری را با قطع یارانه ها به مردم به اجرا بگذارد و طرح موفق توزیع سبد کالا را تکرار کند، باشد که از این راه ، امید مردم به آینده ای بهتر ، افزون گردد! به حرفهای صد من یک غازی که این طرف و آن طرف گفته می شود ، نباید گوش کرد. این ها باد هواست!
۱۴- دولت یازدهم هیچ نسبتی با دروغ ، تهمت ، افترا ، شایعه پردازی و انتشار مطالب بی پایه و اساس ندارد و در سالی که مزین به نام فرهنگ و اقتصاد است ، همینطوری اخلاق و ادب از آن به محیط اطرافش می تراود. اگر در این زمینه شک و شبهه ای هم وجود داشته باشد ، آقای ترکان مشاور ارشد رئیس جمهور ، سند گویایی بر این ادب و اخلاق است که می تواند محل رجوع قرار گیرد!
۱۵- مذاکره کنندگان ایرانی در ادوار گذشته قاق بودند و خام و بی تجربه، اما تیم منتخب دولت یازدهم برای مذاکره با ۱+۵ ، ببخشید با آمریکا ، از تخصص لازم و تجربه کافی برای حرف زدن در برابر ۶ قدرتی که روبروی آنها قرار گرفته اند، برخوردار است و سبک انجام مذاکره را به خوبی می داند. تا آنجا که طرف مقابل خود را وادار کرده است به حق قانونی ایران برای غنی سازی اورانیوم و داشتن چرخه سوخت هسته ای اذعان کند و به آن گردن بگذارد! هر کس هم که قبول ندارد، بزدل است. به جهنم که قبول ندارد! برود یک جای دیگر!
۱۶- دولت یازدهم مردم ایران را محرم اسرار خود و صاحب و مالک اصلی کشور می داند و به همین دلیل ، دانستن را حق مسلم آنان فرض کرده و جزئیات مربوط به انجام مذاکرات ایران و آمریکا را به اطلاع آنها می رساند و بر این باور است که مردم ، هرچه بیشتر و جامع تر بدانند و آگاهتر باشند، منافع ملی بهتر و روانتر محقق خواهد شد. برای رفع هرگونه تردیدی در این زمینه، می توان در کوچه و خیابان از مردم در باره جزئیات مذاکرات نظرخواهی کرد!
۱۷- درست است که خزانه خالی است اما ریخت و پاش ها و هزینه های سنگینی که برای نوسازی ساختمان محل استقرار رئیس جمهور و افزایش حقوق وزرا و مدیران نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته ، نشانه حکمت و تدبیر و امید است زیرا می خواهد به طرفهای غربی مذاکره کننده با ایران تفهیم کند که بله ما با خزانه خالی هم می توانیم اقدامات موثر و مهم انجام دهیم!
۱۸- این حرف غلطی است که عده ای می گویند دولت سرنوشت کشور را به مذاکرات هسته ای گره زده است . اولا دولت کارش گره زدن نیست بلکه کلید انداختن است و ثانیا برای دولت یازدهم ، مذاکرات یک کار جزئی است . این دولت اسناد فعالیت ها و خدمات خود را برخلاف دولت قبل روی زمین نمی گذارد. سند حرمت دارد و هرکس مایل باشد می تواند به مراکز نگهداری اسناد مراجعه کند!
۱۹- بنا بر آخرین دستورهای صادره و سوگندهای جلاله از سوی رئیس جمهور محترم، سالهای ۸۴ تا ۹۲ دیگر تکرار نخواهند شد. هر ملتی ممکن است اشتباه کند و بنا به تصمیم رئیس محترم تشخیص مصلحت نظام ، این هشت سال از تاریخ ملت ایران حذف خواهد شد.
۲۰- جناب آقای هاشمی رفسنجانی به عنوان حامی اصلی دولت یازدهم ، تجربه های بسیار خوبی از برچسب زدن به دیگران دارند و مردم ایران فقط یک یادگاری از هشت سال گذشته داشته باشند کافی است و آن هم برچسب جریان انحرافی است که ایشان به رئیس جمهور وقت و همکارانشان زدند! دیدید این برچسب چه ها که نکرد؟!!
به این ترتیب می توان گفت که محاسن دولت یازدهم از حد شمارش خارج است! امااز دولتی با این امتیازات بی مانند ، فقط یک سووال ساده را می پرسم.
بنا به آمارهای رسمی ، پرداخت های خزانه دولت در سال ۹۱ رقمی حدود ۱۰۴ هزار میلیارد تومان بوده است. این رقم در سال ۹۲ که هشت ماه از آن ، عنان اختیار کشور در دست دولت جدید بوده است به ۱۴۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید، این رشد بالای ۴۰ درصد ثبت شده با خالی بودن خزانه چه نسبتی دارد؟ این پول کجا هزینه شده و چرا آثار وضعی خودش را در پیشرفت کشور نشان نداده است؟
در سال ۹۲ یعنی در اولین سال فعالیت دولت کنونی، پایه پولی کشور از منفی ۵ درصد به مثبت ۱۸ درصد رسید و این به معنی رشد ۲۳ درصدی در پایه پولی است. به این ترتیب افزایش نقدینگی در یک سال اول دولت یازدهم به تنهایی برابر با مجموع افزایش نقدینگی در طول چهار سال اول فعالیت دولت دکتر احمدی نژاد یعنی حدود ۱۳۵ هزار میلیارد تومان بوده است. این اتفاق در حالی افتاده است که دولت کنونی مدعی کنترل نقدینگی و پایه پولی بوده است.
کارشناسان اقتصادی دولت از جمله رئیس دفتر رئیس جمهور محترم که همواره در قامت یک صاحبنظر، سیاست های اقتصادی دولت قبل را به تمسخر می گرفت و افزایش نقدینگی را عامل اصلی افزایش تورم می دانست ، اینک باید پاسخ دهند که چه اتفاقی افتاده است که نقدینگی کشور در سال ۹۲ به اندازه تمامی ۴ سال دولت نهم، افزایش می یابد اما در عین حال نرخ تورم نیز کاهش یافته است؟ آیا نظریه های قبلی این کارشناسان غلط از آب در آمده است یا آمارهای واقعی از مردم کتمان می شود ؟ پاسخ چیست؟ برخی می گویند تردید نکنید که هردو!

۱۸ نظر »

 1. روح الله فاضل گفت :

  مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ در ۱۶:۱۳

  لحن عجیب و غریب روحانی که هر روز بی‌محاباتر از پیش می‌شود بیش از این که از عصبانیت وی از برخی افراد و گروه‌ها حکایت کند، از شکست خوردن زودهنگام دولتِ بدون برنامه روحانی پس از یک سال از سرکار آمدن خبر می‌دهد.
  شمارش معکوس زوال اولین دولت چهارساله ایران اسلامی به گوش می‌رسد…

 2. پژوتن گفت :

  مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ در ۱۷:۱۲

  دستتون درد نکنه، آقای جوانفکر. بسیار جامع و کامل مطالبی رو که من همیشه میخواستم براتون بنویسم رو بیان کردید. آدم یک عالمه اخبار ناامید کننده در طول روز میخونه، بعد نمیدونه از کجا شروع کنه. اصلاً یأس و ناامیدی و ما نمیتوانیم تمومی نداره. در دو سال آخر دولت دهم صادرات نفت اگر اشتباه نکرده باشم به چیزی حدود نهصد هزار بشکه در روز رسیده بود که بخش اعظمیش بلوکه شده بود و در دولت فعلی اون پولها آزاد شده، و الان بر طبق گزارشات رسمی اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران در ماه جولای، ۲٫۷۶۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

  صادرات نفت ما سه برابر شده، بخش عظیمی از پولهای بلوکه شده ناشی از فروش نفت در دولت دهم در حال حاضر آزاد شده، ولی کسی نمیدونه، این پولها صرف چی شده و کجا خرج شده؟

  آقای جوانفکر اینهمه در آمد کشور افزایش پیدا کرده، اما ۶ ماهه قانون گذاشتن که بخوای از کشور خارج بشی، باید بستگی به کشوری که میری در هنگام خروج از فرودگاه ایران حداقل باید مبلغ ۷۵ هزارتومان عوارض هرمسافر باید پرداخت کند، و جالبیش اینجاست که صداشم در روزنامه ها در نیاوردن.
  شما ببینید این مبلغ ۷۵ هزارتومان عوارض خروجی از چند میلیون ایرانی خارج از کشور و مسافرتهای خارجی ایرانیان در داخل چه در آمد عظیمی رو برای دولت فعلی تولید میکنه. اما اگر دکتر احمدی نژاد اینکار رو کرده بود، گناه کبیره بود!

  الان به قول خودشون این درآمد افسانه ای نفت در هر سال سه برابر شده، من میخوام بدونم چند تا طرح رو تموم کردند یا شروع کردند؟!

  مسؤلان محترمی که تمام دستاورد اورانیوم ۸ ساله کشور رو قبل از مهلت تعیین شده توسط ۱ + ۵ اکسید کردند تا بجاش دو تا کتاب فنی به جای لوازم یدکی هواپیما بهشون بدن. آیا الان میتونن جواب این مردم رو بدن؟ اینهمه سر تعظیم فرود آوردن، نتونستن، چهار تا لوازم یدکی یا اجازه خرید هواپیماهای نو رو ازشون بگیرن؟ من نمیفهمم دارن تو سوئیس چه گلی به سر این ملت میزنن؟!

  جالبیش اینجاست، مجلس همیشه در رأس امور هم هیچ مشکلی با دولت جدید نداره، بجز چند تا مخالفت نمایشی. پس مشخص هست پولها داره جایی خوبی خرج میشه!!!

  اگر الان دولت دکتر احمدی نژاد بود که ده بار تا بحال از حد نصاب افتاده بود، و طرح عدم کفایت شش ماه پیش اجراء شده بود، ولی الان همه چیز آرومه!

  اینهمه به دکتر احمدی نژاد خرده گرفتن که چرا با روسیه معامله انجام میدیم، الان یکسال با این خفت روی پای آمریکا افتادیم و باز هم محلمون نمیده، الان دوباره رفتن قراردادهاشون رو با روسیه میبندن.

  من فقط چند تا سر تیتر اینجا میذارم و مطلبم رو تموم میکنم.

  وزارت بازرگانی آمریکا خبر داد:
  افزایش ۷۰درصدی صادرات آمریکا به ایران در ژوئن۲۰۱۴
  http://www.jahannews.com/vdcc00q1e2bqms8.ala2.html

  تولید ۲٫۷۶ میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه جولای ۲۰۱۴
  اوپک در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که ایران در ماه جولای، ۲٫۷۶۲ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.
  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930518000005#sthash.s6PCX0Hz.dpuf

  آمریکا: روسیه با خرید نفت ایران تحریم می‌شود. دیوید کوهن، معاون وزارت دارایی آمریکا در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد درصورتی که تهران و مسکو طرح معامله نفت در برابر غذا را عملی کنند آمریکا تمام نهادهایی که در چنین برنامه‌ای دست داشته باشند را تحریم خواهد کرد.

  http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2014/08/140807_u14_us_russia_sanctions.shtml

  همکاری نفتی ایران و روسیه در بهترین زمان و علیه غرب/ مواضع ایران در مذاکرات آتی قوی‌تر خواهد شد
  یک هفته‌نامه مطرح آمریکایی با اشاره به قرارداد نفتی ایران و روسیه، آن ‌را در نوع خود جالب و ناکام‌کننده تحریم‌های غرب علیه این دو کشور خواند.
  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930518000203#sthash.J0qdzelI.dpuf

  فارس از ابعاد توافق ایران و روسیه گزارش می‌دهد
  دور جدید همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه؛ فراتر از تهاتر نفت و کالا
  تحریم‌های غرب علیه ایران و روسیه و ظرفیت‌های بزرگ دو کشور در همکاری‌های اقتصادی به خصوص در حوزه صنعت نفت و تجارت بین‌المللی، افق جدیدی را در روابط اقتصادی ایران و روسیه گشوده است؛ به شرط آنکه ذهنیت‌های منفی در فضای بین‌المللی بگذارند.
  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930515000683#sthash.Ba4MIBE0.dpuf

  خسارت چند ده هزارمیلیاردی کرسنت به ایران؟/ بیژن زنگنه زیر فشار افکار عمومی
  http://alef.ir/vdcbgzb5wrhbfap.uiur.html?237408

  ابراز امیدواری دولت ایران برای خروج از رکود اقتصادی تا یک سال و نیم دیگر
  http://www.bbc.co.uk/persian/business/2014/08/140809_najafi_economy_plan_iran.shtml

  انتقاد دبیر کل موتلفه از اظهارات غیر حقوقی حسن روحانی/ به جای اظهارات غیرمستند پرونده رانت ۶۵۰ میلیون یورویی ( ۳۰۰۰ میلیاردتومانی) را به دادگاه بفرستید!
  http://www.dolatebahar.com/view/15214/

  از ادعای لغو تحریم صنعت هوانوردی تا دریافت یک کاتالوگ آموزشی!
  http://www.dolatebahar.com/view/15262/

  حسن روحانی: به جهنم بروید جایی که نلرزید!
  http://www.dolatebahar.com/view/15263

  روحانی در دیدار با خانواده شهید محمود صارمی:
  آماده آموزش حرفه‌ای به خبرنگاران هستیم/ازشرافتتان حراست کنید
  http://www.jahannews.com/vdcgyt9w3ak9uz4.rpra.html

  ارسال به دوستان
  در گفت‌وگو با نیویورک‌تایمز
  اوباما: نگران بقای اسرائیل نیستم/شانس توافق نهایی با ایران کمتر از ۵۰ درصد است
  رئیس‌جمهور آمریکا گفت که نخست‌وزیر اسرائیل نسبت به او از رأی بیشتری برخوردار است و بنابراین، فشاری برای مصالحه با فلسطینی‌ها بر خود نمی‌بیند و همچنین شانس رسیدن به توافق نهایی درباره برنامه هسته‌ای ایران را کمتر از ۵۰ درصد دانست.
  - See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930518000448#sthash.RVlzlpxf.dpuf

 3. نایبی گفت :

  مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ در ۲۰:۱۰

  با سلام خدمت جناب جوانفکر
  مگر ما یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده نفت وگاز در جهان نیستیم؟مگر کشور ما از لحاظ داشتن صنایع و معادن غنی و سرشار نیست؟پس چرا باید بسیاری از مردم ما در فقر و بدبختی زندگی کنند؟آیا نمی شود مثل عربستان قسمتی از یارانه نفت را به جیب مردم ریخت؟آیا اگر مثلا مثل عربستان که هر شهروندش ماهانه مبلغ ۶ میلیون تومان از محلفروش نفت به حسابشان می ریزند ایا نمی شود ماهانه ۲ میلیون تومان به حساب هر ایرانی از محل فروش نفت ریخت؟چه ایرادی دارد که ملت ما اکنون که خداوند کشورشان را یکی کشور برخوردار از هر لحاظ کرده ثروتمند باشند؟ایا اگر ملت ما با توجه به منابع سرشار خودادادی که دارد اگر ثروتمند شد دیگر در کشور کارتون خواب ویا دختر تن فروش و یا قاتلان زنجیره ای پیدا خواهد شد؟

 4. علی گفت :

  مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ در ۲۲:۵۳

  هر دو

 5. و منهم من ینتظر گفت :

  مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ در ۲۳:۵۳

  یا علی

 6. علی گفت :

  مرداد ۲۱م, ۱۳۹۳ در ۱۱:۰۳

  خیلی جالب بود جناب جوانفکر مخصوصا بخش پایانی.
  سخنان شما چنان موشکافانه است که چون آئینه در برابر افراد قرار میگیرد. وجود امثال شما احمدی نژادی ها برای مملکت یک موهبت است.

 7. آرش گفت :

  مرداد ۲۱م, ۱۳۹۳ در ۱۱:۲۵

  نایبی عزیز اگر بنا باشد که میراث نیاکانمان را مانند کشورهای عربی بفروشیم و بخوریم در زمانی که این پول توی جیبی مان تمام شد چه باید بکنیم؟ اگر روزی نفت عربستان پایان یابد آنان حتی نمیتوانند یک تنبان برای خودشان بدوزند!
  زمان شاه هم تقریبا همینطور بود. با پول نفت واردات گسترده و ارزانی داشتیم. حداکثر کاری که میکردیم مونتاژ بود. اما خوبیش این بود که تورم در کمترین حالتش بود و همه شاد و خندان بودند!!
  اکنون دولت روحانی با خواباندن گسترده پروژه های ملی دارد ما را به دوران شاه نزدیک میکند. زیرا که نمایش بیرونی آن این است که تورم کاهش می یابد!!!

 8. جواد گفت :

  مرداد ۲۱م, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۹

  سلام

  کاش میشد ابعاد و تفاوت تاثیر اقدامات سازنده دولت اسلامگرای دکتر محمود احمدی نژاد را به شماره آورد و با اقدامات (عدم اقدام) این دولت قیاس مفصلی کرد.

 9. ایرانی گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۹۳ در ۰۹:۳۵

  جالب اینجا است که به طور کلی همه ی دوستان گرامی (از نوسنده ی مطالب که آقای بسیار بسیار بسیار موجهی هستند و به همه ی مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و چه و چه و چه… اشراف کاملی دارند… تا بازدید کننده های عزیزی که با دقت فراوان دو، سه تا سایت خبری که منحصراً مطالبی در راستای تفکراتشان می نویسند رو رصد می کنند تا با معرفی منبع خبری حقانیت خودشان را ثابت کنند!!!) زبانی بجز زبان استحضاء و تمسخر در کام مبارکشان نمی گردد!!!
  یک ماجرای واقعی را برایتان نقل می کنم:
  -در زمان مشخص عمر دولت دهم به پایان رسید و دولت محمود احمدی نژاد (خوب یا بد!!! آسان یا سخت!!!) به پایان کار خود رسید.
  -مطابق با اصول بنیادین نهضتی که در سال ۱۳۵۷ به پشتوانه مردم ایرام به پیروزی رسید، مردم شریف ایران اسلامی در اماکن جمع آوری آراء، برای مشارکت در سرنوشت سیاسی خود حضور پیدا کردند و از بین نامزد ها به صالح رینشان رأی دادند، تا نمودی باشد از جمهوریت در کشورشان.
  -شمارش آراء آغاز شد و با عنایت به این نکته که فرموده ی امام راحل(رضوان الله تعالی علیه) است که “میزان رأی ملت است”، نتایج شمارش اعلام گردید و نام حضرت حجت الاسلام دکتر حسن روحانی با کسب اکثریت آراء مردم، به عنوان رئیس دولت یازدهم جمهوری اسلامی ایران به مردم شریف ایران اعلام گردید.
  -دیگر نامزد های ریاست جمهوری در اقدامی، پیروزی دکتر حسن روحانی را تیریک گفته و برای موفقیت دولت یازدهم دعا کردند.
  -احمدی نژاد کرسی ریاست دولت را به رئیس جمهور منتخب مردم، دکتر حسن روحانی واگذارد و دوره ریاست جمهوری دولت یازدهم، با شعار دولت تدبیر و امید رسماً شروع به فعالیت نمود.
  و فی الحال مدت مدیدی است که ریاست جمهوری اسلامی ایران به عهده ی جناب آقای دکتر روحانی است.
  به نظر این حقیر مطالبی که شما در این وبلاگ می گنجانید حاوی کنایه های زشت و دور از ادبی است که صرفاً بوی تمسخر، حسرت، جبهه گیری و سنگ اندازی می دهد. این ادبیات هر خواننده ای را به یاد ایام پیشین می اندازد!!! پس در برابر بیش از یک سال تمسخر دولت روحانی و سنگ اندازی و عملیات روانی علیه دولت، آنهم در داخل ایران!!! و آنهم به دست و قلم مثلاً دلسوزان و دلواپسان نظام، اینقدر از شنیدن یک جمله که از دهان دکتر روحانی (آن هم بدون اینکه مورد خطاب مشخص باشد) ناراحت و سرخورده نباشید!!! و توجه کنید که:
  ۱-نظام سیاسی ایران جمهوریت اسلامی است. گروهی از خادمان مردم در دولت، با اخذ رأی از مردم انتخاب و بر مسند گمارده می شوند. که ریاست جمهوری از آن جمله است.
  هرگونه نا هماهنگی با ریاست دولت و مقابله به هر نحوی با وی، مخالفت و عناد ورزی با مردم و آراء آنهاست.
  ۲-بر جراید و شبکه های اجتماعی که در جایگاه نقد دولت بر می آیند واجب است که اصول انسانی را در هدف قرار دادن سران نظام رعایت کنند!!! توهین به منتخب مردم برابر با توهین به شعور مردم و توهین به دموکراسی است.
  ۳-ریاست جمهوری مطابق با قانون ۴ سال است و بعد از آن با شمارش آراء جدید به پایان می رسد. اما متأسفانه باب جدیدی باز شده است که بعد از ۲ دوره ۴ ساله، ۴ سال یا بیشتر باز ماندگان نیمه جان دولت قبل به دنبال تسلط و پابرجایی هستند و وا اسفا که یه هر دستاویزی پنجه در انداختن مرامشان شده است…

 10. نایبی گفت :

  مرداد ۲۲م, ۱۳۹۳ در ۱۱:۵۴

  آخه آرش جان اگه واقعا پول نفت هدر نره و ذخیره ای برای آیندگان بمونه که خیلی خوبه اما من می بینم که هم اکنون هم تمام پول نفت حیف و میل میشه اما فقط ۳هزار نفر ازش مستفیض میشن و وقتی اموال این افراد رو اونهائی که خودشون اعلا ممی کنن نزدیک ۳ هزار میلیارد تومان و ۱۰ هزار میلیارد تومان است خوب من میگم این ۳ هزار نفر بیان بزرگواری کنن وپول نفتو بیت ۷۵ میلیون نفر بصورت یارانه مثل کشور عربستان تقسیم کنند حد القل ماهی ۲ میلیون تومان برای هر ایرانی تازه مطمئن باش که قسمت اعظمی از فروش نفت رو میشه با مدیریت جهادی و علمی برای ساخت زیرساخت های عمرانی و توسعه امورات اجتماعی و فرهنگی و همچنین ذخیره بخشی عمده ای از نفت برای ایندگان را رقم زد اما این دلیل نمیشه که فقط یه قشر خاصی از ملت شریف ایران از پول نفت بهره مند بشن و بتونن ریخت وپاش کننو بقیه مردم هم مثل گداها زندگی کنن پس معنای کرامت انسانی و زندگی همراه با رفاه در طراز نظام مدس جمهوری اسلامی چیست؟مگه نه اینکه تمامی آسیب های امروز اجتماعی ما از قبیل وجود زنان تن فروش و همچنین قاچاق مواد مخدر و همچنین وقوع بسیاری از جرم ها وجنابیات ناشی از فقر و تنگدستی بیش از ۹۰ درصد ملت هست؟امام صادق (ع) می فرمایند”کادالفقر ان یکونوا کفرایعنی نزدیک است که فقر به کفر تبدیل شود و خداییش اگه تو و خانواده ات شکمتون گرسنه باشه می تونی بصورت درست وحسابی به امورات دینی بپردازی؟پس بزراین پول نفت بیاد واقعا سر سفره مردم و بخالت و تنگ نظری رو کنار بزارین تا خدا هم برکت بده به چاه های نفت ما

 11. جلیل گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۹۳ در ۱۶:۵۸

  یک مسئول همیشه وحتی پس از پایان مسئولیتش باید پاسخگو باشه اینکه آقای احمدی نژاد روزه سکوت گرفته و اجازه میده هر کی هرچی دلش میخواد بگه کار یک مسئول پاک ودرستکار نیست احمدی نژاد دوران مسئولیتتش وقت پاسخگویی نداشته الان که وقت آزادش زیاده بیاد از خودش دفاع کنه از اقداماتش در۸ سال بگه چون کسی باید از پاسخگویی بترسه که فاسد هست نه فرد خدومی مثل احمدی نژاد

 12. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۹۳ در ۲۰:۵۰

  آقای جلیل
  سلام علیکم
  سکوت آقای احمدی نژاد به خاطر فرار از پاسخگویی نیست. اتهامات بی اساس و نسبت های دروغ به دکتر احمدی نژاد ، پاسخی بیش از سکوت ندارد.
  موفق باشید

 13. پژوتن گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۹۳ در ۲۱:۴۵

  جلیل جان، شما در جریان اخیار نبودی؟ شما یادت هست، آقای باهنر صحبت حذف فیزیکی دکتر احمدی نژاد رو به میون آوردن. یادتون هست، قریب به دو سال احمدی نژاد مظلوم و دولتش رو هر هفته با ۱۰ تا ۱۲تا امضاء به مجلس میاوردن تا نهایتاً طرح عدم کفایت دولت رو به حد نصاب برسونن. آقای پورمحمدی رییس سازمان بازرسی فرمودن جنسها گرون شده، مردم بریزن تو خیابونا! اما دیدیم بعد از اینکه دکتر احمدی نژاد مجبور شد یه گوشه ای از اسرار پشت پرده شون رو افشاء کنه، دیگه جرأت جیک زدن نداشتن. دیگه خبری از استیضاح و طرح عدم کفایت دولت نشد. اما من میخوام بدونم چطور بعد از اینکه دکتر احمدی نژاد مجبور شد بعد از ۲ سال، ۲۵ ساعت نوار بده بیرون، بهش اینهمه توپ و تشر خورد که کارش خلاف شرع و خلاف قانون بوده، اما دو سال که احمدی نژاد مظلوم و دولتش رو هر هفته با ۱۰ تا ۱۲تا امضاء مجلس میاوردن و نهایتاً طرح عدم کفایت دولت رو داشتن به حد نصاب میرسوندن، هیچ توپ و تشری بهشون زده نشد؟

  جلیل جان، بعد شما انتظار داری روزانه با دولت راستگویان کل کل کنه؟!

  اخیراً دکتر احمدی نژاد دوباره از آقای روحانی برای پاسخگویی به ادعاهای آقای روحانی دعوت به مناظره کردند، اما ایشون هم مثل آقای اوباما و آقای بوش دعوت به مناظره رو نپذیرفتن.

  یادمه قبل از مناظرات ۸۸ پدر خوانده و ۳ تا نوچه هاش هی میگفتن، احمدی نژاد دروغ میگه، دکتر احمدی نژادم در جواب این آقایون گفتن، دروغگو خائن و خائن هم ترسوست. و ترسو هم جرئت نمیکنه بین مردم بره، ما که همیشه بین مردمیم و ترسی هم از کسی نداریم. آدم وقتی راه راست رو انتخاب کنه، زیر پاش سفت باشه، از مردم وحشت نداره. حالا دولت راستگویان اگر ترسو نیستن، بسم ا…، صدا و سیما هم مؤافقت کرده.

  جلیل جان، اگر طرف مقابل ریگی به کفششون نیست خوب بیان با دکتر احمدی نژاد مناظره کنن، نه اینکه طفره برن.

 14. آیدین گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۹۳ در ۰۲:۰۷

  جناب آقای جوانفکر،
  با سلام و عرض ادب،

  خیلی می بخشید، شما چون زیاد با بی سوادها نشست و برخاست می کنید از این سووالها که در پایان یادداشتتان مطرح کردید، برایتان پیش می آید.

  دکتر احمدی نژاد بی سواد و بی تدبیر بود که جلوی رشد نقدینگی را گرفته بود و پول را به شکل یارانه به مردم بی سوادتر از خودش می داد. خوب عده قلیلی از دلال ها و سرمایه داران زحمت کش و گردن کلفت برای این که از حق خود دفاع کنند، چاره ای نداشتند جر این که با تورم و بالا بردن قیمت ها پول را از دست مردم بی سواد بیرون بکشند.

  دولت تدبیر و امید دکتر روحانی دیگر این اشتباه احمقانه را نمی کند، به جای یارانه دادن به مردم، نقدینگی را مستقیم به جیب این عده ی قلیل از سرمایه داران پاک دست و زحمت کش و گردن کلفت می ریزد. این جوری نه مردم بی سواد پول دارند که در بازار کالا و خدمات تورم ایجاد کنند، و نه سرمایه داران زحمتکش، که نقدینگی مستقیم به جیب شان ریخته می شود، انگیزه ای برای ایجاد درآمدزایی در بازار کالا و خدمات دارند.

  لذا با این تدبیر دکتر روحانی هم نقدینگی رشد می کند و هم تورم کاهش میابد. آقای احمدی نژاد هم اگر سواد اقتصادی داشت به جای آن که با یارانه و تولید و مسکن مهر بی سوادها را وارد عرصه تخصصی اقتصاد کند و همه را به زحمت بیاندازد، نقدینگی را مستقیم به دست اهلش می رساند.

  نظاره کردن کاهش تورم نیز موجب امید عوام الناس بی پول و بی سواد می شود، و تا امید هست زندگی هم هست.

  می توانید سووالتان را پاک کنید و این حسنی که بنده مطرح کردم را به ۲۰ محاسنی که منتشر کردید اضافه کنید. آقای جوانفکر شما مثل بی سوادها با مهرورزی، عدالت طلبی و آخرت اندیشی، تدبیر خود را قفل نکنید که به انحراف کشانده می شوید. ولی از من گفتن از شما هم نشنیدن …

  سلامت و پیروز باشید.

 15. آیدین گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۹۳ در ۰۲:۴۹

  آقای ایرانی عزیز نویسنده ی محترم کامنت شماره ۹
  با سلام،

  به نظر بنده یادداشت آقای جوانفکر توهین آمیزتر، مسخره تر و فکاهی تر از گزارش ۱۰۰ روزه ی دکتر حسن روحانی، که از شبکه ی سیما پخش شد نیست. ولی آن گزارش، گزارش رسمی شخص رئیس جمهور کشور بود که در برابر ملت ایران، با دروغ و اظهارات خلاف واقع کارنامه رئیس جمهور پیشین، که او نیز با بالاترین میزان رأی تاریخ انتخابات ایران منتخب مردم بود، به تمسخر گرفته بود. ولی بعد از ۱۰۰ روز هیچ برنامه ی جدی برای دوره ی کاری خود ارائه نکرد. به قول خودشان ۴ سال سعی می کنند که خرابی های دولت پیش را بررسی و حتی المقدور بازسازی کنند. حتی امروز هم هیچ برنامه ای ندارد. البته شاید می خواهند مثل دکتر احمدی نژاد بی برنامه کار کنند.

  ولی به نظر بنده دکتر احمدی نژاد برنامه زیاد داشت: طرح سهمیه بندی بنزین، هدفمندی یارانه ها، بنگاه های زود بازده، ارتقاء رقابت و بهره وری تولید، مسکن مهر، ارتقاء صادرات غیر نفتی، طرح اصلاح نظام مالیاتی و نظام بانکی …

  من آرزوی موفقیت دولت و مردم ایران را دارم، ولی برنامه دولت آقای روحانی برای این که خالی نباشد، سعی می کند نوعی عقب گرد به قبل از احمدی نژاد باشد. ولی گویا حتی نمی داند ایران ۸۰ میلیونی امروز، ایران ۴۵ میلیونی ۲۰ سال پیش نیست …

  آقای جوانفکر حق دارند انتقاد کنند. ولی البته توجه کنید ایشان و سایر نزدیکان دکتر احمدی نژاد هیچ تلاشی برای کارشکنی و زمین گیر کردن دولت آقای روحانی نمی کنند. خودتان خوب می دانید که آقای هاشمی و دوستانشان در مجلس و سایر نهادها با رئیس جمهور پیشین چه کردند و هنوز هم ول کن معامله نیستند…

 16. نایبی گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۹۳ در ۰۹:۰۴

  اینکه مدیر کل توسعه وزارت علوم اعلام کرده که دانشگاه احمدی نزاد غیر قانوی است و مجوز فعالیت نداره درسته؟

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۹۳ در ۱۵:۱۷

  جناب آقای نایبی
  با سلام واحترام
  کاملا درست است. هیچ مجوزی به نام دنشگاه احمدی نژاد صادر نشده و هر مجوزی هست مربوط است به دانشگاه ایرانیان. این تلاشهای مذبوحانه وزارت علوم برامده از کینه توزی دولت یازدهم است و محلی از توجه ندارد. موفق باشید

 18. جلیل گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۹۳ در ۱۴:۲۳

  من فکرمی کردم الان فرجی دانا افشاگری می کنه واسم نماینده هایی که بورسیه گرفتند رو فاش میکنه اما همه دیدند که فرجی دانا بلوف میزد وهیچی نداشت که افشا کنه جالب که بورسیه ها به زیان فرجی دانا تمام شد ومعلوم شد که خود نزدیکان ایشان ازبورسیه استفاده کرده کلا این دولت اهل بلوف هست هرچی راجع به دولت قبل میگه دروغه
  بورسیه تحصیلی فرزندان ۴ معاون فرجی دانا+اسامی و جزئیات
  “زینب رضوان‌طلب” دختر رئیس‌مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم
  سلما امی” دختر یکی از مشاوران ارشد وزارت علوم
  محمد بشیر صدیقی
  بسیاری از مسئولین کنونی وزارت علوم و همچنین چهره هایی نظیر میلی منفرد و مجتبی صدیقی نیز از جمله افرادی بودند که در پایان دولت اصلاحات با حکم مصطفی معین به خارج از کشور بورسیه شدند.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر