علت وجود ناامنی در منطقه حضور نیروهای خارجی است

فارس:
“جوانفکر ” در نشست مطبوعاتی در پاکستان:
علت وجود ناامنی در منطقه حضور نیروهای خارجی است

خبرگزاری فارس: مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور در نشستی در سفارت ایران در پاکستان با انتقاد از حضور نیروهای خارجی در منطقه، خواهان همکاری بیشتر ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، “علی‌اکبر جوانفکر ” مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور در اولین روز از سفر چهار روزه خود به پاکستان، در نشستی با دیپلمات‌ها، مقامات، تحلیلگران، نویسندگان، مقاله نویسان و روزنامه نگاران پاکستانی در سفارت ایران در پاکستان خواستار همکاری ۲ کشور برای مقابله با اهداف شوم نیروهای خارجی در از بین بردن صلح و آرامش شد.
جوانفکر در این دیدار با تاکید بر این که علت وجود تروریسم در منطقه حضور نیروهای خارجی در افغانستان است، از رسانه‌ها خواست تا نقش خود را برای خنثی کردن اهداف نیروهای خارجی در ایجاد حس بی‌اعتمادی ایفا کنند.
مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور خاطر نشان ساخت: ایران و پاکستان باید بیشتر در زمینه مبارزه با تروریسم که به هر دو طرف صدمه زده است، با یکدیگرهمکاری کنند.
وی گفت: ما به خاطر حملات تروریستی در خاک پاکستان ناراحت هستیم و باید این پدیده را ریشه کن کنیم و آماده‌ایم برای مقابله با تروریسم با دولت پاکستان همکاری کنیم.
جوانفکر همچنین اعلام کرد ایران به زودی میزبان کنفرانسی پیرامون مبارزه با تررویسم خواهد بود.
مدیر عامل خبرگزاری ایرنا اظهار داشت: تا زمانی که بیگانگان در منطقه حضور دارند هیچ امنیتی وجود نخواهد داشت و حضور آنها هیچ پیشرفتی را برای ما در پی ندارد.
وی افزود: آنها می‌خواهند ما توسعه پیدا نکنیم تا با وابستگی به آنان همیشه نیازمند کمک‌هایشان باشیم.
انتهای پیام/م

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر