طراحی سناریوی جدید علیه دولت در یک حرکت هماهنگ رسانه ای

پس از استعفای وزیر اطلاعات و موافقت رئیس جمهور محترم با آن ، به نظر می رسد رسانه های دروغ پرداز و اقتدارگرا با جعل خبری منتسب به رهبر معظم انقلاب مبنی بر مخالفت ایشان با تغییر وزیر اطلاعات آن هم در ساعات پایانی شب، در حال طراحی و اجرای سناریوی جدیدی علیه دولت برای وانمود سازی عدم ولایت پذیری رئیس جمهور و همچنین قرار دادن رهبر عزیز انقلاب در مقابل خبر دروغ منتشر شده از قول ایشان هستند.
چنین به نظر می رسد که رسانه های زنجیره ای وابسته به این جریان زیاده خواه ، در تلاش هستند تا از رهگذر این دروغ پردازی هماهنگ و یکپارچه ، معظم له را در مقابل یک خبر خلاف واقع اما منتسب به ایشان قرار دهد تا به زعم آنها معظم له ، مجبور به سکوت شوند .
کاری که همین رسانه ها در سال ۱۳۸۸ و در جریان نامه خصوصی مقام معظم رهبری خطاب به رئیس جمهور در باره معاون اولی مهندس اسفندیار رحیم مشایی ، انجام دادند و البته به شدت مورد عتاب رهبر معظم انقلاب قرار گرفتند، هر چند تاحدود زیادی به اهداف خود رسیدند و رئیس جمهور و پیش از وی آقای مشایی مظلوم واقع شدند.
چند نکته مشکوک حول این ماجرا وجود دارد
۱- این خبر را ابتدا خبرگزاری فارس (در ساعت ۲۲:۰۴) و سپس ایسنا (در ساعت ۲۲:۱۴:۲۵) و مهر (در ساعت ۲۲:۱۷) روی خروجی خود قرار داده اند این در حالی است که تا ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه هیچ خبری دال بر صحت این موضوع در سایت رسمی دفتر مقام معظم رهبری درج نشده است.
۲- درج خبر از طرف مقام معظم رهبری بدون اعلام رسمی آن از طرف سایت رسمی دفتر مقام معظم رهبری کاری بسیار زشت ،غیر اخلاقی و مشکوک است که متاسفانه رویه این خبرگزاری ها می باشد؛ امری که در ماجرای مرحوم کردان ،هنگامی که آقای حسین شریعتمداری مدیر مسوول محترم روزنامه کیهان ، به زعم خود از جانب منابع آگاه و از درون جلسه خصوصی رئیس جمهور و رهبری معظم انقلاب ، خبر از مخالفت رهبر فرزانه انقلاب با معرفی کردان به عنوان وزیر کشور داده بود و صد البته مورد تذکر دفتر مقام معظم رهبری قرار گرفت و از همه رسانه ها خواسته شد که در اخبار خود فقط به سایت رسمی دفتر استناد کنند.
۳- نکته قابل تامل در این زمینه آن است که خبرگزاری مهر دروغ خود را به مخالفت رهبر معزز انقلاب با قبول استعفای مصلحی از سوی رئیس جمهور مربوط کرده است اما دو خبرگزاری دیگر ، این نسبت دروغ را به مخالفت رهبر معظم انقلاب با استعفای آقای مصلحی مرتبط دانسته اند .
۴- خبرگزاری مهر این خبر را در ستون تازه ترین خبرها ، در خروجی خود قرار داده است اما وقتی مخاطبان روی خبر کلیک می کنند، با یک صفحه خالی مواجه می شوند !!
۵- در حالی که پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری و خبرگزاری جمهوری اسلامی خبر از استعفای وزیر و موافقت رئیس جمهور با استعفای ایشان و بر عهده گرفتن سرپرستی این وزارت خانه توسط شخص رئیس جمهور داده است، صداوسیما هم در هماهنگی کامل با این رسانه ها تا نیمه شب روز یکشنبه(۲۸/۱)در هیچ نوبت خبری به این مسئله اشاره نکرده است.
۶- برای آگاهان سیاسی واضح است که تغییر وزیر در وزارتخانه استراتژیک و مهمی چون وزارت اطلاعات ، بدون هماهنگی رئیس جمهور و رهبری عزیز انقلاب، امکان ندارد و اینگونه خبرسازی ها که رئیس جمهور تصمیمی را بگیرد وکمتر ازدو ساعت بعد رهبری معظم انقلاب آن را رد کند هیچ منطق عقلانی ندارد و علاوه بر تضعیف رئیس جمهمور ،تضعیف شخص رهبری عزیز انقلاب و جایگاه ولایت فقیه نیز می باشد.
۷- نکته وقحیانه در این ارتباط به موضع گیری سایت وابسته به طیف اصولگرایان با مسوولیت آقای زاکانی مربوط می شود که در حدود ۱۵ دقیقه نیمه شب دوشنبه ۲۹ فروردین سایت جهان نیوز خبر از حکم حکومتی! رهبرمعظم انقلاب به ماندن مصلحی در مقام وزارت داده است. بدون آنکه سایت رسمی دفتر ایشان به این موضوع اشاره کرده باشد!
۸- حدس و گمان صائب این وبلاگ آن است که مخالفت با احمدی نژاد به قیمت القای حاکمیت دوگانه ، توطئه جدیدی علیه دولت اوست که ساعاتی از آغاز آن س‍پری شده است .

۲۰ نظر »

 1. ترنج گفت :

  اردیبهشت ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۶

  خوب است آدم در اتخاذ تصمیماتش کمی مستقل باشد .اگر دفتر مقام رهبری این نامه رامنتشر نمی کرد آقایان محترم حکم ایشان را پشت گوش میانداختند. لطفا کمی ازخدا بترسید.

 2. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۱۲

  آقای ترنج
  این تفسیر شماست و محترم است اما شما هم کمی از خدا بترسید زیرا قضاوت شما در باره بی توجهی به حکم رهبر معظم انقلاب خلاف واقع است.
  موفق باشید

 3. مجید گفت :

  اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۲۳

  لطفا کمی ازخدا بترسید.
  واقعا “قضاوت ش در باره بی توجهی به حکم رهبر معظم انقلاب خلاف واقع است”!؟
  پس چرا چندین روز است دکتر در هیچ جلسه ای شرکت نکرده و قم هم نیامد؟

 4. سید گفت :

  اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۵۵

  سلام برادر عزیز
  خوب حداقل شما آگاه سازی بفر مائید
  ۱- آیا دراستعفای مصلحی وقبول آن از سوی ریاست جمهوری رهبری عزیز در جریان بودند؟
  ۲- حقیقت ماجرای عدم حضور احمدی نژاد در محل کار چیست؟

 5. ترنج گفت :

  اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۳۴

  آقای جوانفکر مطمئن باشید تفسیر من بر پایه ی حدسیات نیست چراکه به این ایمان دارم که هر کدام ازما درقبال کلمه ای که بیانش می کنیم یا می نویسیم باید نزد خداوند متعال پاسخگو باشیم.
  ازقول ملت ولایتمدار به رئیس جمهورمحترم بفرمایید: مامرد نبردونعره ی تکبیریم _ درراه تویاخامنه ای می میریم _
  گرحکم کنی برای حفظ اسلام هرچیز به هرکه داده پس می گیریم

 6. سیدعلی گفت :

  اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۸

  سلام
  ۱- خب الان که معلوم شد قصه دروغ نبوده(مخالفت با استعفا)
  ۲- به دکتر بگید برگرده ما خیلی نگرانیم!

 7. محمد.غ گفت :

  اردیبهشت ۹م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۱۷

  اینجاست که مظلوم بودن وسکوت علی{ع}قابل فهمست آسان می شود فهمید که ان بزرگ وار چگونه
  مجبور به سکوت شد امیدوارم که آن سخن امام راحل که قرمودن میزان ر ای ملت است آقایان خاطر
  نفرمود باشند ضما ازکلیه دوستان وهم فکران جناب احمدی نژاد خواهشمندم به حضوررهبرکبیرانقلاب
  شرفیاب شوند گزارش کاملی ازسواستفاد فرصت طلبان ازاین جریان بدهند

 8. داود جهان گفت :

  اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۰۷:۳۶

  سلام

  آقای جوانفکر اجر افراد را بر اساس موقعیت اجتماعیشان نمی دهند بر اساس تلاششان می دهند
  کمی انصاف بدهید شاید غیر از آقای احمدی نژاد کسان دیگری هم در این نظام شبانه روزی تلاش کرده باشند
  شاید کسان دیگری غیر از شما هم باشند که خدا آنها را هم دوست داشته باشد

  ما اصابکم من مصیبه فبما کسبت ایدیکم و یعفوا عن کثیر

 9. محمدهراتی گفت :

  اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۱۴

  سلام
  واقعا برام جالب بود که جناب جوانفکر قبل ازاین قضایا القای حاکمیت دوگانه توسط گروهی خاص رو پیش بینی کرده بودند
  آقای جوانفکر میخواستم بگویم اگر از دست این حقیر کاری برمی آید ئرجهت خدمت به رئیس جمهور مظلوم ، درخدمتم

 10. ضد ضد ولایت فقیه گفت :

  اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۴۴

  الا مسها که در گرد و غبارید
  به اکسیر ولایت دل سپارید
  طلا آنکه طلای ناب گردد
  که در هرم ولایت آب گردد
  نماز بی ولایت بی نمازی است
  تعبد نیست، نوعی حقه بازی است
  ولایت چیست، در خون غوطه خوردن
  کلید سینه بر مولا سپردن
  حسین بن علی در خون شنا کرد
  مرا با این حقیقت آشنا کرد
  ولایت بی ولا معنا ندارد
  نجف بی کربلا معنا ندارد
  ولی ظاهر و باطن کجائی
  نقاب از چهره خود کی می گشائی
  بیا موعود هنگام قیام است
  جهان مجروح یک جو التیام است
  زمان لبریز از شوق و انتظار است
  زمین در رجعتت امیدوار است
  بیا امشب شب قدر است ما را
  علمدار تو در صدر است ما را
  قسم بر انشقاق فرق منشق
  زمین خالی مباد از حجت حق
  خمینی حجت حق در زمین بود
  امین دین ختم المرسلین بود
  خمینی رفت فرزندش علی هست
  خدا را شکر بر امت ولی است…

 11. محمد حسین گفت :

  اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۴۹

  اقای جوانفکر باز هم که داری حرف خودتان را می زنید ومی گویید نامه خصوصی بوده و……..خوب باشه نامه خصوصی بوده مگر اقای خامنه ای نفرمودند که اقای مشایی رو وردار ایا اقای احمدی نژاد این کا را کرد من نمی دانم چرا نمیس خواهید قبول کنید که اقا مردم مشایی وامثال او را نمی خواهند امید وارم اقای احمدی نژاد مطیع کامل رهبری شود

  جوانفکر: آقای محمد حسین خان. رهبری عزیز فرمودند که مشایی از معاون اولی کنار گذاشته شود. رییس جمهور هم امر ایشان را اطاعت کرد. اما ایشان فردای همان روز فرمودند که افراد را نباید از آنچه که صلاحیت آنها محسوب میشود محروم کرد. چرا بعضی ها اینقدر به نظر رهبری بی توجهی می کنند و تحت تاثیر جوسازیها و اخبار جعلی و دورغ اظهار نظر می کنند؟
  موفق باشید

 12. فرخ باور گفت :

  اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۰۳:۴۶

  بارها گفته شد مگر مردم نامحرمند؟ چرا جلسات پشت درهای بسته مجلس پیوسته بیتشر شد؟ چرا هیچوقت رسانه ها پیشرفت های تاریخی در کشور و دولت لیبی را نشان ندادند؟ چرا دیگر از امام موسی صدر سخنی نمی آورند کسانی که با برنامه ی براندازی ناتو علیه دولت لیبی هم آواز شدند و دولت جمهوری اسلامی ایران را در برابر متحدان راهبردی ونزوئلا و آلبا قرار دادند؟ کسانی که گروه های مسلح شورشی در لیبی را همان روزهای اول انتفاضه ی جدید نامید. چرا بسیاری از منابع جمله ی ساخته و پرداخته و ناب امچریالیسم را از روز اول تکرار کردند که “دیکتاتوری که مردم خودش را بمباران می کند”؟ چه کدورتی چشم دل را کور کرده مگر کدورت طبقاتی؟ چرا کسی از دلیل استعفا یا برکنار وزیر اطلاعات به مردم چیزی نگفت تا جلوی شایعات را بگیرد؟ چطور دوگانگی قدرت وجود ندارد؟ نه بین آقا و رئیس جمهور بل که میان گرایش انقلابی و تحولات اجتماعی از طرفی، و حرص و ترس و دروغگویی مدافعان نظام سرمایه داری. میان اکثریت مجلس و درهای بسته ی قوه ی قضا با دولت انقلابی آیا دوگانگی سیاسی و طبقاتی آشکار نیست؟ آیا همه چیز از همین جا آب نمی خورد؟ راه وسط راه سازش و اصلاح طلبی ایست که مفاسد بزرگ نه برملا شوند نه زیر تیغ جراحی انقلاب اسلامی روند. آخرین حرف رئیس جمهور انقلابی علیه ربا در سیستم بانکی بود. نه خیر. مردم مهم نیستند. رای آنها را می توان تغییر داد.

 13. محمدامین الدین شاکر گفت :

  اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۰۷:۱۷

  آقای جوانفکر .

  چرا این پست رو از رو وبلاگت بر نمی داری.
  چرا هنوز هم از واژه جعلی برای نامه حضرت آقا استفاده می کنی.؟؟؟؟؟؟؟؟
  دکتر با این کار ها آبروی خودش رو داره می بره.
  والسلام.

  محمد آقا
  بنده نگفتم که نامه آقا جعلی است بلکه توضیح دادم که خبر نسبت داده شده به آقا واقعیت ندارد و تا کنون هم هیچ سندی برای آن اراپه نشده است.

 14. اهل بصیرت گفت :

  اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۵۳

  جناب آقای جوانفکر
  از این همه حمایت کورکورانه از آقای مشایی چه هدفی را دنبال می کنید؟
  چرا از کسی حمایت می کنید که پرونده اش در مورد هوشنگ امیر احمدی روی میز دادگاهه و هر لحظه ممکنه به جرم خیانت و به خطر انداختن امنیت ملی دستگیر بشه؟
  آیا جز این است که خودتان هم ریگی در کفش دارید؟
  بدانید مشایی و مشایی ها رفتنی هستند
  هیچ گاه از ترس بیکار شدن و … خود را منفور مردم نکنید. عزت دست خداست نه …

  جوانفکر: از راهنمایی و توصیه ای که فرموده اید متشکرم. آقای مشایی هوشنگ امیراحمدی را نه دیده و نه او را می شناسد. بنده کورکورانه از آقای مشایی دفاع نمی کنم بلکه کاملا آگاهانه است. ریگی در کفش بنده نیست و به حمدلله به دار مجازات آویخته شد.
  این جمله آخرتان ناچسب است . اگر عزت دست خداست که هست ، نباید نگران منفور شدن نزد دیگران بود.
  موفق باشید

 15. محمد گفت :

  اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۶

  سلام و درو دبه احمدی نژاد و مشایی تمام همفکران همکاران دوست دارنشون
  به کوری چشم فرصت طلبان امشب احمدی نژاد در هیت دولت امد روی همی اقتدارگران کم حالا حالا
  بروند بازم نقشه شیطانی بکشند بازم نقشه برآب شودانشاالله

 16. محمد جواد گفت :

  اردیبهشت ۱۶م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۰۸

  سلام
  جناب آقای جوانفکر یک توصیه به شما می کنم که البته برای همه از جمله خودم هم باید همیشه تکرار شود. همیشه بدانیم تمام افکار و رفتارهایی که انجام می دهیم در محضر خداست و اوست که قدرت انجام اعمال را داده و مختار کرده که انجام دهیم پس همیشه به یاد او باشیم و از صراط مستقیم دور نشویم تا آخر عمرمان در این دنیا.
  شما که زمان فتوای امام خمینی (ره) مبنی بر محدور دم بودن سلمان رشدی به پا خاسته و در کشور اسپانیا عقیده خود را واضح گفتید و از آن کشور اخراج شدید چرا الان به فرمان رهبر معظم به این صورت برخورد می کنید. آن زمان در بلاد کفر نترسیدید و عیان عقیدۀ خود را گفتید ولی اینجا می ترسید؟؟ یا آن زمان نان به نرخ روز خوردن بود؟ به خود بیایید که هر روز به مرگ نزدیک تر می شویم.
  ان الله کان توابا

 17. سید علی گفت :

  اردیبهشت ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۱۸

  سلام
  ممنون نظر قبلی من را منتشر کردید. ولی پاسخی ندادید. شما نوشته اید:

  پس از استعفای وزیر اطلاعات و موافقت رئیس جمهور محترم با آن ، به نظر می رسد رسانه های دروغ پرداز و اقتدارگرا با جعل خبری منتسب به رهبر معظم انقلاب مبنی بر مخالفت ایشان با تغییر وزیر اطلاعات آن هم در ساعات پایانی شب، در حال طراحی و اجرای سناریوی جدیدی علیه دولت برای وانمود سازی عدم ولایت پذیری رئیس جمهور و همچنین قرار دادن رهبر عزیز انقلاب در مقابل خبر دروغ منتشر شده از قول ایشان هستند

  حال سوال من این است که خبر مخالفت رهبر انقلاب با تغییر وزیر اطلاعات بالاخره دروغ بود یا خیر؟

 18. علی گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۶

  با سلام و خسته نباشید
  به نظر بنده آنچه به نظر می رسد در این اتفاق مخالفت مقام معظم رهبری با «استعفا یا بر کناری و یا هر چیز که اسمش را بگذاریم » حادث شده و مکتوبی از دفتر معظم له خدمت ریاست محترم جمهوری رسیده است.
  آنکه چه گذشت و چه اتفاق افتاد بحث حاشیه ای بوده که نیازی به طرح آن نمی بینم
  درخواست من از شما و مجموعه همکاران شما در امر اطلاع رسانی (عزیزان فعال در امر اطلاع رسانی نزدیک به دولت) بنا نهادن رویه ای تازه و اسلامی در خبر رسانی و خبرگزاری است و آن هم به کار بردن کلماتی مثل «مطلع نبودیم» «اشتباه استنباط کرده بودیم» « خبر غیر موثق به ما رسیده بود» و در کل «اشتباه کردیم » می باشد.
  با تشکر
  موفق و پیروز و سربند باشید

 19. فرزند شهید گفت :

  دی ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۵۵

  سلام …با احترام و عرض ادب
  برادر عزیز ، آقای جوانفکر به خاطر خدا و خون شهدا برگردید به راه امام و مقام رهبری . چون راهی که روبه روی شماست جایی غیر از ترکستان نیست…البته اگر نظر بنده رو درج کنید

 20. فرخ باور گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۵۵

  برادر عزیز آقای جوانفکر
  حق با شماست. می خواستم در باره ی سایت خبری پارس و امیر تفرشی بنویسم. امیر تفرشی سوسه آمد و نوشت رئیس جمهور به پنج کشور در آمریکای لاتین میرود. منظور از کشور پنجم که در حیطه ی امپریالیسم آمریکاست احتمالا این بود که ارتباطی پنهانی وجود داشته باشد. پس از بازگشت آقای رئیس جمهور از اکوادور، اگر امیر تفرشی مغرض نبود اشتباهش را تصحیح می کرد. در عوض او شما را به انتقاداتی در برابر دولت دیلما روسف متهم کرد که شما نکرده بودید و تکذیب کردید. سایت ایران نیوز نیز به موقع این تکذیب را در برزیل منتشر نمود. سایت پارس و امیر تفرشی در حال تخریب و مین گذاری علیه دولت انقلابی هستند و امیدوارم روسیاه شوند. اگر نیروی آن ها رسانه ای ایست نیروهای انقلابی هم چینی قدرتی را دارند و دست کثیفشان را رو خواهیم کرد. ممنون از کوشش ها و دلاوری شما.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر