ضعیف کشی در صدا و سیما باید ممنوع شود

بر اساس گزارشی که سال گذشته از استان کهکیلویه وبویر احمد دریافت کردم ، دو تن از خبرنگاران رسانه های محلی به دلیل حساسیت زیاد روی موضوع آتش گرفتن بخش هایی از جنگل های این منطقه ، از سوی ماموران جنگل بانی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بودند و بنده نیز به عنوان مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور ، بلافاصله به این استان رفتم تا از نزدیک به بررسی موضوع بپردازم. با بررسی هایی که با حضور و همکاری استاندار وقت انجام شد، دو خبرنگار مزبور را ذیحق دانستم لذا تصمیم به برخورد با خاطیان اصلی ماجرا گرفتم. سه مامور انتظامی و جنگل بانی عامل این رفتار بودند اما اگر سطح برخورد فقط به همین افراد محدود می شد ، احساس ضعیف کشی می کردم. با برکناری مدیرکل جهاد کشاورزی ، موضوع خاتمه یافت.

چهارشنبه شب گذشته (۲۱مردادماه) ، گزارشی از صدا وسیما پخش شد که به تخلف برخی از رانندگان تاکسی در فرودگاه بین المللی تهران مربوط می شد. رسید کرایه را به مسافران ارائه نمی دهند و مبالغ بیشتری از آنان دریافت می کنند. تصویر یک راننده متخلف از صدا و سیما پخش شد و مامور نظارت نیز او را به پرداخت جریمه محکوم کرد.

به این گزارش دو اشکال اساسی را وارد می دانم:

۱-      حفظ حرمت ، حیثیت ، منزلت و اعتبار همه آحاد جامعه یک اصل است . انسانها اصولا ممکن الخطا هستند و پیوسته در معرض بروز گناهان و لغزش های مختلف قرار دارند. هر تخلف و جرمی نیز مجازات مشخصی دارد. آزاد گذاشتن دست خطاکار و مجازات نشدن مجرم یک بی عدالتی آشکار است اما مجازات مجرم بیش از آنچه که مستحق آن است نیز بی عدالتی دیگری است که باید از آن اجتناب شود. حضرت علی (ع) در دفاع از حقوق مجرم ، کسی را که بیش از حد تعیین شده یک متخلف را مجازات کرده بود ، مجرم شناخت و حدود الهی را در باره او به اجرا درآورد. زندگی سالم و مسالمت آمیز میان آحاد جامعه ، مرهون ارتباطات و مناسبات اجتماعی و منزلت و حیثیتی است که هر فرد در بین دوستان ، اقوام ، همسایگان و سایر شهروندان از آن برخوردار است. نشان دادن تصویر یک راننده تاکسی به اتهام دریافت مبلغی بیش از نرخ تعیین شده از شبکه سراسری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ، به مفهوم مخدوش کردن حیثیت اجتماعی و انگشت نما کردن اوست. فرزندان و اقوام نزدیک او نزد دیگران به سبب پخش این تصویر تلویزیونی ، احساس شرمندگی می کنند و این احساس تاثیرات مخرب روانی و رفتاری را در پی دارد. یقینا آن راننده خطاکار شایسته چنین مجازاتی نیست. به راستی چه کسی مسوول اعاده حقوق تضیع شده اوست ؟ چگونه می توان حیثیت از دست رفته را به او بازگرداند؟

۲-      برخی تخلفات ، نتیجه خلاء نظارتی است. یا اصولا نظارتی وجود ندارد یا آنکه عوامل مسوول در نظام نظارتی ، به وظایف خود عمل نمی کنند. در ماجرای راننده متخلف تاکسی ، عوامل اصلی تخلف، افرادی هستند که با زیرکی خود را در حاشیه امن قرار می دهند و ضعیف ترین فرد یعنی راننده تاکسی را قربانی می کنند. اگر آنها مسوولیت نظارت بر عملکرد رانندگان تاکسی را به درستی به انجام می رساندند، زمینه ای برای بروز تخلف بوجود نمی آمد و سلامت کار هم برای رانندگان و هم مسافران تضمین می شد.

متاسفانه ، عملکرد غیرقابل دفاع صدا و سیما در تهیه گزارش از اینگونه مسائل همچنان ادامه دارد. جمعه شب (۲۳ مردادماه) تصاویر دیگری از رانندگان خودرو یا موتور سوار به دلیل نقض برخی از اصول راهنمایی و رانندگی از صدا و سیما پخش شد.

دستگاه قضایی حق ندارد درقبال تضییع حقوق شهروندان ، از خود بی تفاوتی نشان دهد. تذکر فوری و قاطع دادستان کل کشور به صدا و سیما ، مانع از استمرار این روند ناهنجار خواهد بود.  

۱۰۵ نظر »

 1. علیرضا جاوید عربشاهی گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۱۷

  به نام خدا
  باسلام
  من هم با نظرتان موافقم
  اگر استلال صدا و سیما این باشد که باید آبروی این گونه افراد را برد چرا با آقازاده و دانه درشت ها اینگونه برخورد نمی کند ( شاید این عمل باعث از بین رفتن امنیت اقتصادی می شود !!!)
  از دیدگاه صدا و سیما “همه در برابر قانون برابرند ولی بعضیها برابرترند ” !
  موفق و سربلند باشید
  http://www.arabshahi.blogfa.com

 2. صادق هاشمیان گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۳۸

  با سلام.ضمن عرض تبریک برای انتصاب مجدد شما در این سمت .
  امید وارم این نقصی که شما نیز نسبت به آن نقد وارد کردید در جامعه بدست تمامی عوامل اجراایی انجام شود.
  وهمچنین انتظار می رود از صدا سیما مسایل مهمتر از این که در جامعه وجود دارد از جمله مفاسد اقتصادی و مافیای اقتصادی گزارشات وسیع و کاملی به مردم ارایه دهد
  با ارزوی موفقیت شما در دولت دهم

 3. روشن گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۲۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/18169/1/

 4. عباس گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۱۵

  با سلام ، ابقاء شما در سمت مشاور رییس جمهور موجب خرسندی بنده گردید . برای شما و دولت دهم صمیمانه آرزوی توفیق دارم . یا علی

 5. عماد آبشناس گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۱۸

  با سلام
  اول فرصت را غنیمت می شمارم انتخاب (من در واقع شما را منتخب رئیس جمهوری می دانم تا منتصب) مجدد شما به سمت مشاور عالی مطبوعاتی رئیس جمهوری را تبریک می گویم لیاقت و شایستگی شما در حدی است که آقای رئیس جمهور همیشه دوست دارند شما را در کنار خود داشته باشند و نمی توانند شما را از خود جدا کنند.
  تحلیل جالبی در مورد صدا و سیما بود که البته فکر می کنم در موارد زیادی باید به صدا و سیما تذکر داد ولی خوب واقعا برخی رانندگان تاکسی فرودگاه نیز خیلی بی انصافی به خرج می دهند و از مسافران سوء استفاده می کنند که به قول شما دستگاه نظارتی بایست قویتر باشد. البته ضعف دستگاه های نظارتی ما فقط در فرودگاه مشهود نمی باشد بلکه در خیلی از ارگان ها و سازمان ها. نمی دانم در حیطه اختیارات شما هست یا نیست که این مطالب را به رئیس جمهوری منتقل کنید اما فساد در درون سازمان ها و ارگان ها بیداد می کند و بازرسی ریاست جمهوری می بایست خیلی فعالتر عمل کند .

 6. سیدمصطفی گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۳۷

  سلام
  اتفاقاً موقعی که گزارش تخلف راننده‌های تاکسی فرودگاه امام پخش می‌شد من دقیقاً همین احساس را داشتم که صدا و سیما دارد به شدت ضعیف‌کشی می‌کند، نمی‌دانم تا کی این روند نه در صدا و سیما که در بسیاری از بخشهای دیگر کشور ادامه خواهد داشت و چگونه می‌شود جلوی آن را گرفت.
  خصوصاً که این اتفاق درست در زمانی در حال وقوع است که بعضی از بزرگان(!!) نظام با کارهای غیرعاقلانه خود باعث بروز مشکلات فراوان در کشور شده‌اند و هیچ کس هم متعرض آنها نمی‌شود.

 7. محمد - ج گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۰۷

  با سلام و عرض خسته نباشید . و تبریک برای پست جدید
  احسنت به این درایت شما . آقای جوانفکر بنده از مخالفان سر سخت پخش برنامه تلویزیونی پلیس بزرگراه هستم . درست است که راننده خاطی دچار اشتباه و سهل انگاری شده ولی پلیس و صدا و سیما حق ندارند شخصیت افراد این جامعه را که اکثرا جوانان اینده این کشور اند زیر سوال ببرد و نزد اقوام و دوستان و آشنایان آبرو ریزی کنند . نباید دستگاه قضایی ساکت بنشیند .

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۴

  آقا عماد
  با سلام
  ضمن تشکر صمیمانه از ابراز محبت برادرانه شما ، امیدوارم بتوانم فرصت های پیش رو را برای خدمتی موثر به کار بندم و صد البته راهنمایی و تذکرات دوستان نیز چراغ راه بنده خواهد بود.
  موفق باشید

 9. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۵

  عباس آقا
  با سلام
  از ابراز لطف شما صمیمانه متشکرم
  عزیز و سربلند باشید

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۷

  آقا صادق
  با سلام
  از ابراز لطف شما صمیمانه تشکر می کنم.
  موفق باشید

 11. عبدالله روستا نشین گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۰۴

  با سلام
  مرسوم است که به خاطر ایثار نوکر ، لوح زرین را به ارباب می دهند و به خاطر خبط ارباب ، نوکر را می آزارند .
  انچه شما بدان اشاره نموده اید ، یکی از هزاران است . آنچه بدان اشاره رفته است حکایت یافتن سوزنی در خرمن کاه است . کاش صدا و سیمای ما عوض روی آوردن به ادبیات ژورنالیستی که دست بر قضا مدتی است کارش همین است ، اندکی هم به عرض و آبروی مردم توجه می کرد . به هر حال از توجهی که کردین و این قدر ریز به موضوع پرداخته اید ممنونم . پایدار باشید

 12. safir گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۰

  اقای جوانفکر
  با سلام
  خوشحالم که مجددا شما بعنوان مشاور انتخاب شدید زیرا میشه با شما حرف زد
  مطلبتان کاملا درست است صدا وسیما که بایت فاتحه اش را بعنوان یک رسانه حرفه ای و ملی خواند
  اما در مورد آخرین کامنت من بر روی مطلب قبلیتان در صورتیکه صلاح نمیدانید در بلاگ خود قرار دهید لطفن نظرتان را با ایمل برایم بفرستید.

  موفق باشید

 13. خالدمحمدزادة گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۴۸

  با سلام و عرض خسته نباشید و تبریک برای پست جدید
  قبل از هر چیز اقدام به‌ وقت جنابعالی‌ در دفاع از دو روزنامه‌نگارمحلی‌ استان کهکیلویه وبویر احمد ارج می‌ نهم

  ۱٫ میخواستم به‌ عرض برسانم که‌ در طول سالهای‌ گذشته‌ با بسیاری‌ از رونامه‌نگاران محلی‌ در کردستان برخورد شدید شدو مطبوعات محلی کردى زبان‌ توقیف شده‌اند به‌ گونه‌ای‌ که‌ هم اینک در کردستان نشریه‌ محلی‌ نداریم ،برنامه‌ جنابعالی‌ در این مورد چه‌ خواهد بود؟
  ۲٫چه‌ برنامه‌ی‌ برای‌ احیا مطبوعات کردی‌ زبان در ایران دارید؟
  ۳٫ چرا در سطح ملی‌ اجازه‌ انتشار روزنامه‌ به‌ زبان کردی‌ داده‌ نمی‌ شود؟
  ۴٫ ایا وقت ان نرسیده‌ که‌ اقوام ایرانی‌ در کنار روزنامه‌های‌ فارسی‌ زبان، به‌ زبان خود روزنامه‌‌و نشریات داسته‌ باشند؟
  با تشکر
  خالد محمدزاده
  روزنامه نگار کورد

 14. متین گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۰۸

  با سلام
  این نوع نگاه تیز بین را من بیشتر در خبرنگاران سراغ دارم و اینطور حساس بودن را در جنابعالی بیشتر دیده ایم.
  اما صدا سیما برای اینکه بگوید ضمن اطلاع رسانی کار نظارتی هم انجام می دهد به چنین اقداماتی دست میزند که گاها” این برخوردها مواردی را شاهد هستیم که چون آنقدر با ضعیف کشی که شما هم به آن اشاره داشتید همراه است ، نه تنها تاثیر مثبت نداشته بلکه واکنش های از این دست را هم به دنبال خواهد داشت .
  بهترین روش همانی است که شما به آن اشاره نمودید و مثال عینی را آوردید باید به طور عمقی و برخورد با افراد مسئول صورت گیرد نه چون رضاخانی نانوایی را در تنور کنند

 15. مهدی یزدان پناه گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۴

  بسمه تعالی
  برخود لازم می دانم انتخاب مجدد شما به مشاورت رئیس جمهور در حوزه مطبوعات را تبریک عرض کنم. انشاالله در دفاع از جایگاه این قشر زحمتکش و مظلوم و نیز انتقال درست نقطه نظارت آنها به مجموعه دولت موفق باشید.
  در خصوص یادداشت هم به نکته درستی اشاره کرده اید. حال که خود شما به این مسأله تأکید کرده اید که ضعف نظارت دستگاه های مسئول (شهرداری و …) عامل اصلی پیدایش این اتفاقات است، خواهش می کنم به این معضل جدی شهروندان تهرانی و سایر شهرها که رانندگان تاکسی از تاکسیمتر استفاده نمی کنند، دربستی سوار می کنند، بازرسی درستی از آنها صورت نمیگیرد و … رسیدگی و این معضل را برای همیشه ریشه کن کنید

 16. دکتر محمود رضا امینی گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۱۴

  آزمون برای خواص سخت تر است
  آزمون برای خواص سخت تر است
  در میان حوادث اخباری که از دادگاه‌های مربوط به انتخابات منتشر می‌شود، درس‌ها و آموزه‌های فراوانی می‌توان کسب کرد. نباید تصور کرد هر فرد به طور جداگانه می‌تواند سناریوی ذهنی برای خود تعریف و تصویر نماید. آنچه مسلم است، این امنحان و آزمون برای خواص سخت‌تر و سخت تر یوده است، زیرا مردود شدن برخی از آنان فقط این نیست که یک ضربه یا یک عقب نشینی مختصر سیاسی اتفاق بیافتد، بلکه یک سقوط است.
  چنانچه قبول کنیم مردود شدگان موجب اغتشاش و ناامنی شده‌ و منفور مردم هستند، پس این مردودین باید به جامعه معرفی شده و مورد بازخواست قانونی و شرعی قرار گیرند.
  به نظر می‌رسد نخبگان سیاسی مردود شده قانون را از زیر پا گذاشتند و گمان کردند که می‌توانند نقیصه‌ها را رفع کنند، اما اتفاق افتاد آنچه نباید رخ می‌داد و اکنون، چه بخواهند و چه نخواهند، مسئول خون‌ها و خشونت‌ها و هرج و مرج‌ها هستند.
  نخبگان مردود شده هر حرفی زده‌اند و هر اقدامی کرده‌اند، بی تردید خلاف نظر و مصالح مردم عمل کرده‌اند و اگر هنوز به وضعیت آنان رسیدگی نشده، دلیل بر ضعف کار آنان نیست، چرا که زیرا مردم در امتحانشان پیروز شدند.
  نخبگان مردود شده از ادبیات اسلامی صحبت کردند و حتی تلاش نمودند مهر تایید امام را به عنوان پشتوانه‌های خود در کار داشته باشند. به عبارتی، از اسم و تعریف امام برای خود سرمایه سازی کردند، اما علیه سازکار امام اقدام نمودند.
  نخبگان مردود شده فراموش کرده بودند امام بنیانگذار انقلاب اسلامی بوده و خون دل‌های فراوانی برای آن خورد و یارانش که خون‌های فراوانی در این راستا داده‌اند، تا لحظه آخر عمر حاضر نبوده اصول اصلی این اتقلاب، یعنی اصل نظام و اصل ولایت فقی،ه مورد هجمه قرار گیرد و حتی تاب و تحمل دخالت دیگران در حوزه اختیارات ذاتی و قانونی ولایت فقیه را نداشت.
  نخبگان مردود فراموش کرده‌اند کسانی مسجد ضرار را ساختند، قصد داشتند برای اعتبار و تیمن و تبرک آن از وجود مقدس نبی اکرم بهره جویند.
  نخبگان مردود نمی‌دانستند که ادعای تقلب ادعای دروغ و ادامه دادن آن و مردم را به حضور در آشوب‌ها ترغیب کردن و منع از حضور جریانات سیاسی کشور، به نفع دشمن است.
  نخبگان مردود باید بدانند اگر در محضر مردم شریف به صراحت نگویند که ما فریب هوا و هوس درونی را خوردیم، فریب تشویق‌ها و حمایت‌های کسانی را خوردیم که دل برای ما نمی‌سوزانند و بدون این که بخواهیم سناریوهای آلمانی، انگلیسی و آمریکایی و فرانسوی را دنبال می‌کردیم و گاهی پوستین خشکیده روسیه را نم می‌دادیم و بدین وسیله از درگاه خداوند باری تعالی مردم و امام زمان (ارواحنا له الفداه) و نائبش عذر خواهی کنند، شاید بشود ادامه حضور آنان را تحمل کرد.
  نخبگان مردود بدانند که هرچه زودتر اسامی آنان اعلام خواهد شد و کسی باور نمی‌کند خرده پاهای دستگیر شده در دادگاه‌های اخیر، اطلاق کامل نخبگان مردود باشند.
  دکتر محمود رضا امینی
  کارشناس مسائل استراژیک
  مدیر عامل خبرگزاری موج
  آدرس:میدان ولی عصر، بلوار کشاورز ،خیابان شهید عبدالله زاده ،کوچه سر آبادانی(کامران) ،پلاک۳۸ ساختمان موج.
  http://www.delnegar.com
  تلفن ۸۸۹۸۶۸۵۳-۶
  ۰۹۱۲۱۳۰۷۱۴۳
  drmahmoodamini@yahoo.com
  info@mojnews.com

 17. محمد رضا گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۲۰

  سخن حق همواره بر دل می نشیند.
  انشالله همواره و در هر شرایطی و در برابر هر کس و در هر موضوعی اهل بیان سخن حق باشیم.

 18. کربلایی گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۵۰

  جایگاه انسان در نظام آفرینش:
  از منظر قرآن کریم، انسان به زمین نیامده که در زمین بماند؛ بلکه آمده تا مسیر حرکت به سوی خدا را طی کند و به مقام شایسته خویش که همان مقام خلیفه اللهی است برسد؛ یعنی مظهر صفات خدا گردد. انسان، آن گونه که ملائکه پنداشتند، فقط موجودی نیست که در زمین فساد و خونریزی کند؛ بلکه سکه وجودش، روی دیگری دارد که همان فلسفه آفرینش او است و در واقع آن چه در انسان اصالت دارد، همان ارزش های متعالی وجود او است.
  انسان موجود خنثا نیست که صرفاً تحت تاثیر عوامل خارجی واقع شود؛ بلکه در ذات خود، شخصیت واقعی و جهتگیری حقیقی به سمت کمال دارد که این جهتگیری، همان فلسفه اصلی وجود او است و امری است که می توان روی آن سرمایه گذاری کرد. این سرمایه اولیه به قدری اهمیت دارد که وجود هرگونه باطلی کاملاً تبعی و طفیلی این سرمایه حق است و در عالم، باطل محض وجود ندارد؛ بلکه همه باطل ها در اثر افراط و تفریط در حق پدید می آیند و هویت مستقلی ندارند. به بیان دیگر، انسان یک ظرف خالی محض نیست که از بیرون و تحت تاثیر عوامل خارجی پر شود؛ بلکه بذر یک سلسله بینش ها وگرایش ها در نهاد او نهفته است و بدین سبب انسان باید پرورش داده شود، نه این که مانند یک ماده صنعتی، ساخته شود.

 19. محمد دهقان گناباد گفت :

  مرداد ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۰۹

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و تبریک مجدد بمناسبت حسن انتخاب جناب آقای رئیس جمهور در گزینش افرادی چون شما
  ۱ – باید توجه داشت که ریزترین کارها که گاهی از نگاه بزرگترین افراد مغفول می ماند ، ممکن است نوعی سرخوردگی و بی توجهی به ارکان حکومت را در پی داشته باشد .
  ۲ – توجه به آبروی مردم از ضروریات یک جامعه اسلامی است و چه بسا انسانهایی که حاضرند گرسنه بخوابند ولی به شخصیت آنان توهین نشود .
  ۳ – ما در یک جامعه اسلامی و بیش از آن ، جامعه مبتنی بر فقه جواهری زندگی می کنیم و قطعا در توجه به افراد و آبروی آنان باید مداقه بیشتری صورت پذیرد .
  ۴ – هر چند در گزارش مورد اشاره ، یک شخص از جامعه هدف نشان داده شد ، لیکن به نظر نمی رسد که تمام ریشه ها بخشکد و از فردا شاهد جامعه ای با رویدادهای تماما قانونی باشیم .
  ۵ – این نکات و آنچه بدان اشاره ای هر چند کوتاه رفته است ، وظیفه آحاد جامعه را در قبال یکدیگر سنگینتر می کند .
  راستی جالبه که بدونیم تا وقتی قانون مچ ما را نگرفته ( منظور همان انسانهای بی مبالات و بی توجه به قانون و شرع است ) ، یکه تازی و بخور بخور کار ماست ولی تا به گیر قانون می افتیم جزع و فزع راه می اندازیم و مشکلات را به دوش دیگران انداخته و توجیه را پیشه می کنیم .
  عجب حکایتی است کار ما و توجیه ما و هر روز گناه را به گردن دیگرا انداختن و شانه خالی کردن و اتفاقا موقع تشویق ، خود را به جلو پرت کردن و هنگام تنبیه ، زیردستان را لو دادن و سرزنش کردن بی جای آنان …………………..
  قطعا شما هم اینجور آدما رو دیدین …….
  دیدین ؟
  بدرود

 20. آیدین گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۲۹

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  آغاز کارتان در دولت دهم را تبریک می گویم. آقای احمدی نژاد گفتند در این دولت سرعت را می برند بالاتر. بنده هم بیش از همیشه برایتان آرزوی پیروزی دارم.

  خلاء نظارتی از مشکلات بزرگ مدیریتی در ایران است، و بنده تا قبل از به روی کار آمدن دولت نهم امیدی به رفع این مشکل بزرگ در آینده نزدیک نداشتم، ولی تلاش این دولت خیلی سازنده بوده و امیدوارم ادامه داشته باشد.

  ولی در مورد صدا و سیما مگر هنگام بخش این جور برنامه ها صدا و تصویر افراد خاطی مخدوش نمی شود و هویت آنان محرمانه تلقی نمی شود؟

  سلامت و پیروز باشید

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۵۳

  آقای آیدین
  با سلام
  از ابراز لطف شما صمیمانه تشکر می کنم
  اشکال بنده هم به مخدوش نشدن تصویر و صدای متخلفین است .
  موفق باشید

 22. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۰۵

  آقا عبدالله
  با سلام
  یافتن سوزنی در خرمنی از کاه ، نشانه روشنی از امیدواری به حل مشکلات است. فکر می کنم که با همین تذکرات است که می توان در جهت اصلاح امور حرکت کرد.البته بنده خودم بیش از هر کس نیازمند تذکر هستم.
  موفق باشید

 23. nima گفت :

  مرداد ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۲۲

  اقای عزیز لطفا جمش کنید.اینقدر دروغ در تلوزیون تحویل مردم میدید که خیلی ها برای خبر گیری صحیح به منابع خارجی روی اورده اند.bbcpersion_voa_aljazeera_france24_…

 24. حسین گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۰۳

  با سلام
  سوال من این است که چرا شما از پخش یک راننده تاکسی متخلف در صدا و سیما انقدر ناراحت می شوید ولی در همین صدا سیما و در همین اغتشاشات اخیر ، چهره یک سری از افراد بیگناه بنام اغتشاش گر عنوان شد و به وضوح هم نشان داده شد، چرا در آن زمان خاموش بودید، آیا منافعتان در آن زمان در خطر بود؟

 25. ندا گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۱

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت برادر بزرگوار
  از اقدام قاطعانه دادستان محترم تهران در برخورد با روزنامه هتاک اعتماد ملی تشکر میکنم و پیشنهاد میکنم برای بازگشت آرامش به جامعه رسانه ای سایر نشریات ساختار شکن ازجمله روزنامه های اعتماد-سرمایه-فرهنگ آشتی-ابتکار-مردم سالاری-آفتاب یزد-اسرار-حیات نو اجتماعی-دنیای اقتصاد-خبر-جمهوری اسلامی و همبستگی همچنین هفته نامه امید جوان و مجله های گزارش-چشم انداز ایران-چلچراغ-پنجره و مثلث توقیف شوند تا دیگر شاهد سنگ اندازی های بدون دلیل و منطق در سر راه دولت مردمی نباشیم.
  باور فرمائید همین سیاست مماشات و تسامح و تساهل با این نشریات هتاک بود که کار را امروز به جائی رسانده است که روزی نیست مطلبی مستدل و واقع در آنهادر نقد دولت یافت شود و سراسر افترا و دروغ به ارکان رسمی جمهوری اسلامی و به خصوص دولت برآمده از رای قاطع مردم میزنند!!!
  به این نشریات سایت های خبری فرارو-تابناک-فردا-عصر ایران-قلم-موج آزادی-ایلن-سحام-میهن نیوز و….. را نیز اضافه کنید.
  به هیچ وجه معتقد به تک رسانه ای شدن جامعه نیستم اما آنقدر این نشریات و سایت ها اصول شکنی کرده اند که اگر امروز با آنها برخورد نشود لاجرم فردا باید برخورد کرد چون به هیچ وجه تا به حال تغییر رویه نداده اند همانطور که روزنامه اعتماد ملی تغییر رویه نداد و خاطرتان هست که در این مدت چند بار خواهان برخورد با آن شدم اما آنقدر هیات محترم نظارت بر مطبوعات مماشات کرد و فقط به دادن تذکر اکتفا کرد تا نهایتا قوه قضائیه و دادستانی مجبور به برخورد شوند!
  به هرحال آرزو میکنم روزی بیاید که آرامش وفاق و همدلی در رسانه ها موج بزند و اگر انتقادی هم از وضع موجود هست که باید هم باشد و طبیعی است در غالب صحیح با لفظ مستدل و در کمال آرامش مطرح شود کاری که این رسانه های ذکر شده متاسفانه انجام نمی دهند!!!!
  با آرزوی موفقیت روز افزون برای جنابعالی و دولت خدمتگذار.

 26. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۵

  سرکار خانم ندا
  با سلام و احترام
  با شما در مورد ضرورت آرامش و وفاق و همدلی در جامعه موافقم و قطعا آنچه که تحت عنوان انتقاد از دولت در چهار سال گذشته شاهد بودیم متضمن هیچ منفعتی برای کشور و مردم نبود. با این حال تصور می کنم که مدیریت کشور اقتضائاتی دارد که باید به آن توجه شود. اصل بر این است که رسانه های ارتباط جمعی باید بر اساس دفاع از حقوق و منافع مردم رفتار و مواضع خود را تنظیم کنند اما در واقع اینگونه نیست و آنچه ملاک عمل قرار می گیرد منافع حزب و گروه و جریان سیاسی یا منافع فردی است که این امر رسانه مزبور را از ضوابط ضروری یک رسانه ارتباط جمعی خارج می کند.
  به هر حال از نظرات شما متشکرم
  موفق باشید

 27. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۹

  حسین آقا
  با سلام
  پخش تصویر تلویزیونی یک راننده متخلف تاکسی اعمال نوعی مجازات است که وی مستحق آن نیست. کسانی که در صحنه اغتشاش حضور دارند و اموال عمومی را تخریب می کنند و به آتش می کشند ، افراد بیگناهی نیستند. البته اگر تصویر فردی که در اغتشاش حضور نداشته وبدون دلیل تصویر او پخش شده باشد ، حرف شما درست است و نباید چنین کاری صورت می گرفت.
  موفق باشید

 28. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۰

  آقای نیما
  با سلام
  ما چیزی را پهن نکرده ایم که به توصیه شما آن را جمع کنیم. برای باور کردن حقیقت باید ذهن خودتان را اصلاح کنید چه در غیر اینصورت شبکه هایی که اسم برده اید ، ذهن شما را تصاحب کرده اند بدون آنکه شما خودتان متوجه شده باشید ، فکر می کنید که آنها در حال بیان حقایق برای شما هستند در حالی که به صورت هدفمند سرگرم رفتارسازی برای شما هستند.
  آنچه این شبکه ها منتقل می کنند برامده از دلسوزی برای شما شهروند ایرانی نیست. آنها منافع خود را جست وجو می کنند و راه اندازی این شبکه ها نیز با همین هدف صورت گرفته است.
  البته ما هم در صدا و سیما ضعف هایی داریم که باید برطرف شود اما با این نگاه شما که دروغ تحویل مردم داده می شود مخالفم و آن را منصفانه نمی دانم.
  موفق باشید

 29. Mackeran گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۵:۲۲

  Are you a professional journalist? You write very well.

 30. سام گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۱

  شما قاتل ها و چه به ضعیف کشی در سیما؟ اصولا همه کلمات در قاموس شما معانی خود را تغییر داده اند

 31. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۵۰

  آقای سام
  اول سلام
  دوم : کمی به حرفهای خودتان توجه کنید متوجه می شوید که شما یا معنی کلمات را نمی دانید یا کاربرد آن را بلد نیستید.
  سوم: ظاهرا شما با مطلب بنده با ضعیف کشی در صدا و سیما مخالفید و بهتر بود به جای توهین و تهمت ناروا، اگر حرف منطقی داشتید ارائه می کردید.
  چهارم : در قاموس ما ، کلمات معانی خود را از دست نداده اند. دلیلش هم این است که بنده از حقوق مجرم دفاع کرده ام . ظاهر این شما هستید که باید در قاموس خودتان تجدید نظر کنید تا به هر کسی عنوان “قاتل” ندهید.
  بزرگترین لطف خدا در قطع نشدن هدایت و حمایت اوست.
  امید که از آن برخوردار باشید

 32. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۵۱

  Hello
  No , I am not
  thanks

 33. علیرضا جاوید عربشاهی گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۳۹

  کارتونی از راه سبز امید در http://www.arabshahi.blogfa.com

 34. علیرضا جاوید عربشاهی گفت :

  مرداد ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۲۲

  برخورد با دانه درشت ها / طرحی از علیرضا جاوید عربشاهی

  دکتر محمود احمدی نژاد : باید دست به دست هم دهیم و در مقابل مفاسد، قانون‌شکنی‌ها و کسانی که می‌خواهند فرهنگ قانون‌شکنی را نهادینه کنند بایستیم و اگر خدایی ناکرده در جامعه‌ای صاحبان نفوذ از رسیدگی‌های قضایی و از اعمال عدالت مصون بمانند آن جامعه تضمینی برای دوام و بقا نخواهد داشت.
  http://www.arabshahi.blogfa.com

 35. علمدار صبح گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۱

  سلام و با عرض خسته نباشید
  دکتر احمدی نژاد دلایلی را برای برکناری اقای اژه ای بیان کردند که هیچ کدام به دلیل مخالفت آقای اژه ای با مشایی نبود . چرا بلافاصله بعد از این قضیه برکنار شد ؟ نمیشد تا زمان اعلام اسامی وزرای کابینه دهم آقای احمدی نژاد صبر می کردند ؟

 36. ابراهیم عبدخدایی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۱۶

  سلام جناب آقای جوانفکر عزیز- نوشته ای از سایت “سحرنیوز” به نقل از وبلاگ حضرتعالی تحت عنوان “ضعیف کشی در صدا و سیما باید ممنوع شود” خواندم و لازم دیدم نکاتی را تا آنجا که به ذهنم می رسد، با شما در میان بگذارم:
  ۱٫ بارها شده که خود من انتقادات تندی خطاب به صدا و سیما در مورد بی انصافی هایی که نسبت به دولت و شخص آقای رئیس جمهور در آن رسانه شده بود، نوشته ام. اما بسیار مهم است که جنابعالی به عنوان مشاور رئیس جمهور و یک مقام رسمی رابط بین دولت و رسانه ها، روابط با مهمترین رسانه کشور را کما فی السابق حتی الامکان حسنه نگهدارید. چرا که در این هجوم رسانه ای به سوی دولت، صدا و سیما می تواند حقایق بسیاری را روشن کند. به نظر من برخورد تند و تیز، همانگونه رفتار را برگشت خواهد داد و در این میان آنکه ضرر می کند و اعتبارش مخدوش می شود -به سبب سلاح موثری که طرف مقابل دارد- دولت و رئیس جمهور خواهد بود.
  ۲٫ در مورد موضوع اشاره شده حضرتعالی -گرچه ایراد شما صحیح است- اما این فرض وجود دارد که طبق اصل “انسان ممکن الخطاست” نمایش تصویر متخلفین امری سهوی بوده؛ زیرا معمولا صدا و سیما از چنین عملی خودداری می کند.
  ۳٫ عمل افراد نمایش داده شده، تخلف بوده که بار منفی شدیدی ندارد؛ بزه و جرمی متوجه آنان نبوده و نشان دادن تصویر برای چند لحظه آنقدرها در ذهن مردم نمی ماند؛ ضمنا آن افراد متخلف “ضعیف” شمرده نمی شوند، زیرا حقوق دیگران را پایمال کرده اند.
  ۴٫ از نوشته جنابعالی چنین برداشت می شود که خاطیان چندان مقصر نیستند، بلکه کسانی که نظارت و کنترل نمی کنند، اصل تقصیر را بر گردن دارند؛ و این برداشت ممکن است ما را به یک نتیجه غلط برساند که چون در راس همه ناظران، دولت قرار دارد، پس گناه تخلف افراد در همه زمینه ها نهایتا متوجه دولت می شود که چرا نظارت نمی کند (در حالی که می دانیم اول مقصر، خود مرتکب است). ضمنا کسانی که تعبیر “آشوبگران” به “خس و خاشاک” را تحریف و در بوق و کرنا کردند، ابایی نخواهند داشت که به واسطه این اظهارنظر به دولت انگ “حامی متخلف” بزنند.
  آقای جوانفکر عزیز، جدال با صداوسیما کاری خطرناک است. باعث می شود فرصت طلبانی که در آن سازمان منتظر کوچکترین خدشه ای در روابط حسنه مدیریت آن با دولت نشسته اند، سیل حملات خود را آغاز کنند که مقابله با تخریب های آنان امری است محال. با توجه به اینکه مدیریت صدا و سیما فشارهای سختی از سوی مخالفین برای هجوم به دولت را تحمل می کند، حسن سلوک با او به عدالت نیز نزدیک تر است. به نظر من تا جای ممکن از تقابل مستقیم و بخصوص رسانه ای با سازمان صرف نظر فرمائید و در این مورد به دفتر ریاست محترم جمهوری نیز بفرمائید (زیرا اخیرا اطلاعیه های تندی منتشر کرده اند). به نظرم این کار به صلاح دولت نیست. برای نشان دادن حسن نیت خود تعدادی از انتقاداتم را به بعضی برنامه های سیما ذیلا اضافه (البته مطالب تندتری هم موجود است که اینجا نمی آورم) و آرزو می کنم که در همراهی با دولت محبوب موفق و موید باشید.

  چهارشنبه ۸۸٫۵٫۲۱ به معاونت سیما، مرکز تحقیقات صدا و سیما، شبکه خبر
  —————————————————————————
  با عرض سلام و احترام. به نظر می رسد که برنامه تهران ۲۰ شبکه پنج سیما قراردادی با شهرداری تهران به امضا رسانده که کاری جز تعریف و تمجید با آن نهاد نداشته و در عوض به تخریب همه جانبه دولت و تیره کردن روابط سایر قوا با دولت -علی الخصوص مجلس- بپردازد. مجری برنامه مرتبا القائات مسمومی را به مهمانان که عموما از مجلس شورا یا شورای شهر هستند، تزریق و سعی می کند تمام اتهاماتی که در ایام انتخابات و بعد از آن بر دولت وارد شد، با بیان مهمانان زنده و تقویت کند و دولت را در نظر مردم یک دولت بی کفایت محجور جلوه دهد. از مدیریت صدا و سیما واقعا بعید است که اجازه دهد افراد یا گروههایی با سوء استفاده از رسانه ملی این چنین به انسجام قوای کشور آسیب زده و آنها را به جزایر متفرق تبدیل نمایند.

  سه شنبه ۸۸٫۵٫۱۳ به آدرسهای فوق ارسال شد.
  ————————————————–
  بنــــام خـــــــدا
  با سلام و احترام
  اخیرا توجه زیادی به کابینه دهم در صدا و سیما دیده می شود. غیر از برنامه های تخصصی متعدد، برخی از برنامه های معمول نیز به این مساله می پردازند. این کار به خودی خود مذموم نیست. اما باید دید که اولا هدف چیست و ثانیا آیا یک برنامه عمومی می تواند در مورد یک مساله حساس تخصصی حق مطلب را ادا کند؟
  دوشنبه ۸۸٫۵٫۱۲ برنامه روز از نو -کاری از گروه اجتماعی شبکه ۲- دو نفر از نمایندگان مجلس را دعوت کرده بود که در باب کابینه دهم گفت و گو کنند. در ابتدا هم مجری اظهار کرد که “برای رعایت عدالت دو تن با دو دیدگاه را دعوت کرده ایم که یک طرفه به قاضی نرفته باشیم” (نقل به مضمون).
  اما واقعیت چه بود؟ در یک طرف -آقای خباز- نماینده ای است زبان آور و با صدایی قوی، مخالف کامل دولت که بارها در برنامه های مختلف بیاناتی که بیشتر به بدگویی شبیه است تا انتقاد، تکرار کرده و نگارنده هرگز کلمه ای در تائید کارهای دولت از او نشنیده؛ در طرف دیگر نماینده ای که لابد قرار بود در نقد سخنان آقای خباز صحبت کنند، -آقای شهرزاد- با صدایی آهسته که پاسخ ایرادات آقای خباز را بطور واضحی نمی داد. این گفت و گو برای پخش از برنامه ای که مخاطب آن جمع کثیری از عموم جامعه هستند، انتخاب شده بود.
  مشخص است که نتیجه چه می شود. آقای خباز شروع کرد به بیان همان اتهامات همیشگی که “بعله! شعار دولت عدالت است و مشخصه عدالت کاهش تورم است. عدالت با تورم هیچ مناسبتی ندارد و وظیفه اصلی دولت کاهش نرخ تورم به تک رقمی است و تورم در دولت نهم نه کاهش، بلکه افزایش یافته و …”. فکر می کنید وقتی یک فرد عادی این سخنان را از نماینده مجلس می شنود، چه احساسی پیدا می کند؟ انصاف آقای خباز یاری نکرد که بگوید افزایش نقدینگی و در نتیجه تورم، مقدار زیادی به خاطر اجرای مصوبات مجلس بوده و نیز طرح هدفمندی یارانه ها می بایست در گذشته دور انجام می شده و حالا که کار به جراحی اورژانس اقتصادی رسیده، انجام آن و تبعات این جراحی دیرهنگام و ناگزیر، به گردن این دولت افتاده است. نه تنها آقای خباز از سر انصاف سخن نگفت، بلکه توضیحات آقای شهرزاد نیز نارسا و ناکافی برای اقناع عمومی بود. این را به عنوان نمونه گفتم؛ والا که تمام گفت و گو عبارت بود از سفسطه های قوی آقای خباز و دفاعیات ضعیف آقای شهرزاد.
  خوب، حال به نقش تهیه کنندگان برنامه روز از نو می رسیم. سوال اینجاست که آیا آنطور که ادعا کرده بودند، عدالت در انتخاب طرفین رعایت شده بود؟ ممکن است دست اندر کاران برنامه بگویند: “ما که از خصوصیات ریز نمایندگان خبر نداشتیم که افراد همسنگ را دعوت کنیم”. اگر این ادعا را بپذیریم، سوال پیش می آید که “پس چرا اصرار دارید در کاری که تخصص کافی ندارید مداخله کنید. این کار را به برنامه های تخصصی بسپارید که می دانند دارند چه کسی با چه خصوصیاتی را دعوت می کنند”. سوال دیگر اینست که هدف از رویکرد یک برنامه اجتماعی با مخاطب عمومی به مساله ای تخصصی و سیاسی چیست؟ و اگر در برابر انتقادهای غیرمنصفانه، پاسخگویی همسنگ حضور نداشته باشد، مسوولیت بدبینی و دلسردی پدید آمده در مردم و کاهش مشارکت اجتماعی حاصله با کیست؟

  قسمتی از نوشته شنبه ۸۸٫۵٫۱۰ در مورد برنامه تهران ۲۰ به آدرسهای فوق:
  —————————————————–
  ……در برنامه پنج شنبه ۸۸٫۵٫۸ نمایندگان مجلس، آقایان مطهری و محجوب هر دو از مخالفان تندرو دولت دعوت شده بودند (لابد جناب تهیه کننده توجیه را در آستین دارد که یکی از حضرات جناح اکثریت و دیگری اقلیت است و بنابراین بحمدا… توازن و عدالت کامل برقرار بوده!) تا در هماهنگی کامل با مجری و بدون حضور هیچ پاسخگویی از هیچ تهمتی فروگذار نکرده و دولت را بطور کامل بکوبند و به بیننده این پیام مخفی را مخابره کنند که: “ببینید، هم جناح اقلیت با دولت مخالف است و هم حتی جناح اصولگرا و اکثریت!”. هر دو بزرگوار با کمال بزرگواری قانون گریزی، دیکتاتوری، نالایق سالاری، مجلس ستیزی، بحران سازی، دولت فامیلی، فرقه گرایی، ضرب و شتم و حتی قتل دستگیرشدگان غائله اخیر در بازداشتگاهها و… را به دولت نسبت دادند و صحبت از لزوم ایستادگی جلوی دولت کردند و مجری هم مرتب به آتش آنها هیزم می ریخت که: “شما که در راس امورید، شما که عصاره فضائل ملتید، شما که چنین و چنانید، چه راهکاری دارید تا مجلس از حق ملت کوتاه نیاید و تسلیم نشود؟!” (نقل به مضمون) گویی مجلس شامل ۲۹۰ مدرس است که سرو کارش با دولت رضا شاه افتاده!
  در حالی که رسانه های مخالف شب و روز در شیپور خود می دمند “آی ایهاالناس، صدا و سیما بلندگوی انحصاری دولت است” با کمال تاسف می بینیم که در همین صدا و سیما هم تخریب دولت صورت می گیرد. البته منظور از این گفته برنامه های منصفانه ای چون گفتگوی ۴۵ دقیقه شبکه خبر، ایران ۸۸ شبکه سه، ارتباط نزدیک شبکه چهار و نظایر آنها نیست. اما وجود برنامه هایی مثل تهران ۲۰ و برنامه های احتمالی دیگری که اینجانب نمی شناسم نیز یک واقعیت است. بیشتر از این بابت نگرانم که با این جو کلی مسموم علیه دولت، اجرای اهداف عالی برنامه پنجم که باید با جلب همکاری مردم با دولت صورت گیرد، چگونه ممکن خواهد شد. با تشکر. والس

  جناب اقای دکتر جوانفکر،این مطالب خصوصی برای شما ارسال گردیده است،خواهشمند است
  انها را روی سایت نیاورید. با تشکر.

 37. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۳۲

  آقای علمدار
  با سلام
  برخی از مسائل و رویدادها را نمی توان در زمان وقوع آن توضیح داد و تبیین کرد. به گذشت زمان نیاز است و در برخی از موارد سالها باید بگذرد تا شرایط مقتضی برای بازخوانی آن رویداد فراهم شود.تاریخ روشن خواهد کرد که آقای احمدی نژاد با برکناری آقای اژه ای چه کار بزرگ و بایسته ای را به انجام رسانده است.
  موفق باشید

 38. Peter گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۵۴

  In truth, immediately i didn’t understand the essence. But after re-reading all at once became clear.

 39. صادق هاشمیان گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۱۵

  با سلام.
  سخنان احمقانه و سفیهانهٔ یک مرجع تقلید(صانعئ )دل شیعیان و ملت ایران را به درد آورد.
  وی که خود را “مرجع تقلید” می‌خواند، در جمع تعدادی از روحانیون هم‌نظرش در گرگان، با اشاره به مراسم تحلیف رئیس جمهوری در مجلس گفت: “در مجلس در مقابل قرآن به خدا سوگند می‌خورند، این هم کفاره داره هم حنثش معصیت کبیره است. اون وقت چطور روز از نو روزی از نو؟ این از حرومزادگیشه دروغ میگه! والا امام زمان رو می‌بینه”.
  وقتی‌ مرجع تقلید؛ کسی‌ که مردم در مسائل شرعی به ایشان اقتدا میکنند از کلمات رکیک و زشتی استفاده می‌کند مردم چطور میتوانند به روحانیت اعتماد کنند؟؟؟
  این سخنان نه تنها توهین به منتخب ملت بلکه به فهم و شعور ملت است.ایشان با سخنان خود نظام را به چالش کشیده اند.چرا؟چرا با اینچنین توهین آشکاری برخورد نمیشود؟چرا دل ملیونها ایرانی از دست این آقایان باید خون شود؟
  اهانت به منتخب ملت جرمش سنگیت تر است و مانند اهانت به تمام ملت ایران است.
  باید از جناب آقای صانعی پرسید آن زمان که بعضی گفتند باید تفکر امام را به مرزه سپرد نیز همینقدر دلواپس خرد کردن امام بودید؟ آیا امام نگفت حفظ نظام از اوجب واجبات است؟ آیا امام نگفت پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد؟ آیا امام نگفت هر سخنی که من در مورد کسی زدم ویا انتساب کسی مربوط به زمان خودم است ومیزان حال افراد است؟آیا به توصیه جنابعالی تمام مطالب صحیفه نور و امام را مطالعه کنیم یا فقط قسمتهایی که در تعریف از جنابعالی و آقای مهندس موسوی است را بخوانیم؟ آیا آن نامه تند امام در پاسخ به استعفایی که ظاهراً آقای مهندس موسوی حتی صلاح ندیدند در مورد آن با امام مشورت کنند یا حداقل متن نامه را خطاب به امام بنویسند را هم بخوانیم؟ مگر همین صحیفه ها کم دارد عباراتی در تمجید از آقای منتظری ولی درآخر امام در مورد ایشان چه گفت ؟در مورد انتخابات هم آیا آقای موسوی هیچ مدرکی دال بر تقلب ارائه کردند که بعد از آن مردم را به خیابان دعوت کنند؟؟؟
  آیا آقای صانعی پاسخ این سوال هارا میدانند؟…
  یادآوری این نکته جالب است که در میدان ولیعصر وقتی آقای احمدی نژاد با آن همه صراحت و شفافیت یک مسئله را بیان کردند؛ آنوقت یکسری آمدند و با یک شامورتی بازی شگفت انگیزی حرف را جوری تغییر دادندکه نگو … حالا با اینچنین وضوحی اینطور توهین میشود.عدالت اینست؟؟؟قانون اینست؟؟
  هر کس وجدانش قضاوت کند…
  این هم لینک سخنرانی: قسمت اول: http://www.voobys.com/watch?v=4mrDv_MjwM8
  قسمت دوم: http://www.voobys.com/watch?v=w7YXm8aBso4
  قسمت سوم: http://www.voobys.com/watch?v=WpWra0XundY
  قسمت چهارم: http://www.voobys.com/watch?v=yOVZ1i3b6Wo
  قسمت پنجم: http://www.voobys.com/watch?v=5pjeDzUa4BE

  واقعا که راست می‌گویند :
  اسلام به ذات خود ندارد عیبی
  هر عیب که هست از مسلمانی ماست…
  با امید به ریشه کن شدن دشمنان اسلام
  یا علی

 40. سعید مختاریان گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۳۸

  استاد بزرگوار جناب اقای جوانفکر
  سلام علیکم
  ضمن عرض تبریک به عنوان خبرنگاری کوچک در عرصه خبررسانی به استحضار می رساند طبق اصول مورد اتفاق رسانه ها و شیوه های کشف حقیقت (ژونالیست افشاگرانه و یا پژوهشی )افشای عمل افرادی که بر خلاف منافع عموم جامعه فعالند کار درست و حرفه ای است وقوانین بیشتر کشورها هم از این افشاگری حمایت می کنند در خصوص دریافت مبلغ اضافی از مسافران فرودگاه امام خمینی (ره) نیز چند سالی است که مسافران خارجی و هم وطنانمان از ان گلایه دارند وموضوع بارها به اطلاع مدیر عامل فرودگاه و سازمان تاکسیرانی شهر تهران رسانده شد اما ترتیب اثری داده نشد امیدوارم موضوع را شخصا پی گیری بفرمائید

 41. حسین گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۲۸

  آقای جوان فکر من از استدلال شما تعجب می کنم، شما می گویید “البته اگر تصویر فردی که در اغتشاش حضور نداشته وبدون دلیل تصویر او پخش شده باشد ، حرف شما درست است و نباید چنین کاری صورت می گرفت” یعنی هر کس در اعتراض های اخیر شرکت کرد تخریب اموال عمومی را کرده است!!! بله من هم به شخصه مخالف صد در صد تخریب اموال عمومی هستم، اما آیا واقعا راهپیمایی هایی که با سکوت انجام گرفت و افراد حاضر در این راه پیمایی ها اغتشاش گر نامیده می شدند، آیا آنها دست به تخریب اموال عمومی زده اند؟ آیا خود شما در زمان شاه در راهپیمایی های بدون مجوز شرکت نکرده اید؟ آیا انقلابیون دست به تخریب اموال عمومی در آن زمان نزدند!
  حال چه شده است که پس از گذشت سی سال معترضین اغتشاش گر نامیده می شوند و اراذل و اوباشی که به تخریب اموال عمومی می پردازند، جزو معترضینی که نه شعاری داده اند و نه صحبتی کرده اند محسوب می گردند.
  سوال من از شما این است که آیا مدیریت این بحران نمی توانست به شکل دیگری که فی الحال ما نظاره گر آن هستیم اتفاق بیافتد و بجای کاشت تخم کینه و بدبینی نسبت به مسئولین حاضر با مدیریت صحیح نور امید را برای مردم به ارمغان می آوردیم؟

 42. حسین گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۳۷

  “دکتر محمود احمدی نژاد : باید دست به دست هم دهیم و در مقابل مفاسد، قانون‌شکنی‌ها و کسانی که می‌خواهند فرهنگ قانون‌شکنی را نهادینه کنند بایستیم و اگر خدایی ناکرده در جامعه‌ای صاحبان نفوذ از رسیدگی‌های قضایی و از اعمال عدالت مصون بمانند آن جامعه تضمینی برای دوام و بقا نخواهد داشت”
  امیدوارم این شامل آقای مشایی هم بشود که هم اکنون حکم ایشان مبنی بر انفصال از خدمت دولتی در حال قطعی شدن است ولی آقایان طی تماسهایی می خواهند حکم را باطل کنند!!
  همیشه از قدیم گفتن یک سوزن به خودت بزن و یک جوالدوز به دیگران.

 43. علی گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۰۵:۴۷

  سلام
  من از سعه صدر شما برای پاسخ به نظرات مخالف واقعا خوشم اومد.
  امیدوارم همه ی اعضا ی دولت از رییس جمهور تا یک کارمند ساده اینگونه باشند چه در سخن چه در رفتار عملی با مخالفان فکری.
  در این راه پاینده باشید

 44. Crasty گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۶

  I liked it. So much useful material. I read with great interest.

 45. روشن گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۰۳

  سلام
  ماه مبارک رمضان رابحضورتان تهنیت وشادباش گفته والتماس دعا دارم

 46. محمد گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۰۹

  با سلام و درود
  پیشاپیش فرارسیدن ماه ضیافت الله رو خدمت شما تبریک عرض می کنم امیدوارم که دراین ماه کینه وکدورتهای بوجود آمده هم به فراموشی سپرده بشه وهر کدام از کسی کینه ای به دل داره به بزرگواری خودش ببخشه.. انشاءالله مسائلی که بین مسئولین نظام هم پیش اومده رفع بشه..
  http://moslemnews.orq.ir

 47. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۶

  آقا محمد
  با سلام
  ماه مبارک رمضان ماه استجابت دعاست و از خداوند متعال می خواهیم که دعای خیر شما را مستجاب کند.
  موفق باشید

 48. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۶

  آقای روشن
  با سلام
  متقابلا برای شما برادر عزیز نیز برکات الهی را در این ماه عزیز مسالت می کنم
  موفق باشید

 49. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۲

  علی آقا
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم.
  کسانی که در کشور صاحب مسوولیت هستند باید همیشه گوششان برای شنیدن سخن حق حتی از سوی مخالفان و معاندان باز باشد. کسی که گوش و چشم خود را به روی حقایق ببندد ، نباید در مصادر امور قرار گیرد.
  موفق باشید

 50. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۶

  حسین آقا
  با سلام
  ملت ایران در برابر رژیم دیکتاتور و جنایتکار پهلوی که عامل دست بیگانگان بود قرار داشت و وارد آوردن خسارت به رژیم ستمشاهی در آن شرایط گریز ناپذیر بود اما هیچ نسبتی بین این رژیم با نظام جمهوری اسلامی که برامده از اراده های مردم است وجود ندارد و قیاس شما درست نیست .
  کسانی که در تظاهرات غیرقانونی شرکت کردند عملا در برابر قانون ایستادند و نباید چنین اتفاقی می افتاد اما همه کسانی که در این تظاهرات شرکت کردند اغتشاشگر نبودند و عده معدودی دست به تخریب اموال عمومی زدند. بنابراین تعمیم دادن اغتشاشگر یا تخریب کننده اموال عمومی به همه کسانی که در تظاهرات غیرقانونی شرکت کردند درست نیست البته این تعمیم را حامیان آقای موسوی می دهند. کمااینکه رئیس جمهور در جشن پیروزی انتخابات اغتشاشگران را خس و خاشاک نامیدند اما حامیان اقای موسوی این عنوان را به همه معترضین مربوط کردند.
  من با شما کاملا موافقم که در نسبت دادن عناوین به افراد باید احتیاط کرد و هیچکس حق ندارد به معترضین نسبت هایی مانند اراذل و اوباش بدهد و البته بنده هم نشنیده ام که کسی از افراد مسوول چنین کاری کرده باشد.
  با شما موافقم که بهتر از این می شد این وضعیت را مدیریت کرد اما بپذیرید که رفتار آقایان موسوی ، خاتمی و کروبی در دوران پس از انتخابات به هیچوجه قابل دفاع نیست.
  موفق باشید

 51. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۰

  آقا سعید
  با سلام
  صدا و سیما در ورود به این موضوع کار درستی را انجام داد و همه رسانه ها باید به اینگونه مسائل حساس باشند و از منافع مردم دفاع کنند و اجازه تعدی به حقوق مردم حتی به رانندگان تاکسی داده نشود. اما بحثی که بنده مطرح کردم این بود که هر متخلف و مجرمی باید به اندازه جرمی که مرتکب شده مجازات شود و مجازات بیش از اندازه جرم خلاف عدالت است. نشان دادن تصویر راننده تاکسی در تلویزیون یا راننده متخلف یک موتور به دلیل نقض آیین نامه راهنمایی و رانندگی از صدا و سیما باعث هتک حیثیت و از دست رفتن اعتبار و منزلت اجتماعی آنها می شود و باید نسبت به آن تذکر داده می شد.
  موفق باشید

 52. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۲

  آقا صادق
  با سلام
  نکته درستی را فرموده اید: اسلام به ذات خود ندارد عیبی هرعیب که هست از مسلمانی ماست.
  عزیزو سربلند باشید

 53. وحید گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۲

  سلام و خسته نباشید ؛ برخی موارد هست که نشانه کج سلیقه گی هست و که با نظارت بر عملکرد ها قابل حل هست. اما مهم تر از آن مصلحت اندیشی ها هست که از کنار برخی مطالب مهم تر به راحتی می گذرند و … که اینان در روز محشر بایستی پاسخگوی عملکرد خویش باشند که چرا نگفتند و چرا گفتند و چرا … . (از ابقای شما در سمت مشاورت رئیس جمهور بی خبرم ؛ آیا احکام مشاورین و معاونین صادر شد؟)

 54. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۳

  آقا وحید
  با سلام
  آنها که از ابقای بنده در این مسوولیت با خبر شدند دستشان به همان اندازه خالی است که دوستانی مانند شما که از آن بی خبر ماندید.
  برای شما سلامتی و موفقیت آرزو می کنم.

 55. ر-محسنیان گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۱

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب

  حاول ماه مبارک رمضان که ماه قرآن نامگذاری شده است را بر شما و همه دلسوزان حکومت اسلامی تبریک عرض می کنم .
  به عقیده بنده زمانی می توانیم ماه رمضان را ماه قرآن حقیقی بدانیم که همه مسلما نان در هر نقطه از جهان بعد از تلاوت قرآن بتوانند چند برابر زمان بگذارند برای فهم قرآن ،تفکر و تعقل کنند در معانی آیه هاو سوره های قرآن و اینکه همه بدبختی های بشر ،دوری از عمل به آموزه های قرآن است وبس
  به این نکته توجه کنید ،در قرآن وقتی از مومنان حرفی می رود با چند آیه خاتمه می یابد در مقابل وقتی از مشرکان صحبت می شود باز هم با چند آیه خاتمه می یابد ولی وقتی در مورد منافقان و وصف آنها صحبت می شود با بیشتر از ده آیه حرف خاتمه نمی یابد و در مورد ابعاد مختلف آنها به پیامبر اکرم توصیه می شود.و سر آخر اینکه خدا رحمت کند شهید لاجوردی را که هشدار می داداز منافقان داخلی منافقانی که در بدنه حکومت لانه کردن ،همانا که امروز بزرگترین دستاورد حکومت اسلامی را (رای ۲۵ میایونی دکتر احمدی نژاد ) را به بها یی اندک خواستن پایمال کنند. غافل از آنکه مکر خدا بسیار بزرگ تر از افکار حقیر آنهاست و این آنها بودند که با دست خود خود را رسوا کردند وگرنه با هزینه هایی چندین برابر هم نمی توانستیم چهره واقعی اینها را برای ملت نجیب ایران اسلامی آشکار کنیم.

 56. محسن گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۵

  میگم تا حالا شده حرف منتقدانتونم منتشر کنید؟
  خدا وکیلی یعنی کل مردم همینها هستن که دارن به به و چه چه میکنند؟

 57. عباس گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۱۹

  با سلام فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را به جنابعالی و عموم مسلمین تبریک عرض می نمایم . درحالی که رییس جمهور محترم در بخشنامه ای ساعات کار ادارات را در ماه مبارک رمضان تغییر داده اند و ادارات شهرستانها ۱/۵ ساعت زودتر تعطیل می گردند در استان مازندران این زمان به ۴۵ دقیقه تقلیل پیدا کرده است . با آرزوی قبولی عبادات

 58. رئیسی گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۰

  آقای جوانفکر اگر واقعاً خود را سرباز ولی عصر (عج) میدانی و آزاده ای در کنار این دسته از انتقادات سازنده به نهادهایی مثل صدا و سیما و مجلس، به برخی رفتارهای عجیب و غریب رئیس دولت نظیر برکناری وزرای شایسته ای مانند لنکرانی و فتاح (آن هم به جرم حمایت از حکم آقا ! ) و به کار گماردن اشخاصی نظیر آجرلو که محکومیت قضایی دارند هم بپردازید. حتماً تصدیق میکنید که پرداختن به این اشتباهات فاحش رئیس جمهور لازمه آزادگی شماست که امیدوارم واجد آن باشید.

 59. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۲

  آقای رئیسی
  با سلام
  - این فرض شما که آقایان لنکرانی و فتاح به جرم حمایت از حکم رهبری کنار گذاشته شده اند فرض اشتباهی است.
  - اگر نگاه شما درست باشد و فرض کنیم که این دوستان عزیز ما در حمایت از حکم رهبری در برابر آقای احمدی نژاد ایستاده بودند، باید گفت که آنها در تشخیص خود دچار یک اشتباه اساسی و فاحش شدند وهیاهو و موج تبلیغاتی پرحجم و هدایت شده ای که بوجود آمد این خواص عزیز را هم مانند بسیاری از عوام با خودش برد و آنها را از مسیر خارج کرد. حکم آقا در هر حالتی که باشد اجرا می شود و پاسخ قانونمند آقای احمدی نژاد به رهبر عزیز مبتنی بر جایگاه قانونی نظرات رهبری است.
  - آقایان فتاح و لنکرانی از دوستان عزیز بنده هستند و در دولت نهم منشاء خدمات زیادی بودند. آنها همکار دولت دهم باقی خواهند ماند و در جای دیگری از وجود ارزشمندشان استفاده خواهد شد.
  - توجه داشته باشید که همه انسانها در حال تجربه اندوزی هستند و هر کس نیز برای تجربیاتی که کسب می کند بهایی را می پردازد.
  - بنده پرچمدار آزادگی نیستم و بنا نیست که به نماد آزادگی در همه مسائل تبدیل شوم. شما نیز یکی از کسانی هستید که با آزادگی حرفتان را می زنید که زده اید.
  موفق باشید

 60. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۲۷

  عباس آقا
  با سلام
  متقابلا بهترین نعمات و برکات الهی را برای جناب عالی و همه هموطنان عزیز در این ماه نزول رحمت مسالت می کنم. موضوع را با استاندار محترم مازندران مطرح می کنم.
  موفق باشید

 61. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۳۱

  آقا محسن
  با سلام
  اگر شما حرف انتقادی قابل ارائه دارید مطرح کنید. البته اگر در آن دیگران مورد توهین و اسائه ادب قرار بگیرند، منعکس نخواهد شد. بهتر آن است که به جای به به و چه چه نامیدن نظرات دیگران ، راه احترام گذاشتن به نظرات مخالف خودتان را بیشتر تمرین کنید.
  موفق باشید

 62. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۳۵

  آقا رضا
  با سلام
  بنده هم متقابلا امیدوارم در ماه نزول قران ، برکات و نعمات بیکران الهی بر شما و همه هم میهنان عزیز ببارد.
  حق باشماست ، لازمه رستگاری تدبر و تامل در آیات الهی است.
  موفق باشید

 63. فرشید گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۳۹

  سلام
  جناب جوانفکر در پاسخ به محسن خان مایلم بگویم “به به” از این مطلب و “چه چه” از این قلم و هزار ماشاء الله به این شم ژورنالیستی که مشاور مطبوعاتی رییس جمهور احمدی نژاد داره.

 64. محمد دهقان گناباد گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۳۱

  سلام علیکم
  از ابراز لطف شما ممنونم
  ضمنا مصاحبه مفصل جنابعالی را خواندم و فکر می کنم برداشت جنابعای در خصوص غضنفر بودن آقای اژه ای بیشتر احساسی بود تا منطقی . معتقدم مشائی توسط فرد یا افراد مغرضی مورد هجمه ناجوانمردانه قرار گرفت و از فیض خدمتش در نظام جمهوری اسلامی محروم شدیم . ضمنا رئیس جمهور محترم هم نتوانست آن گونه که باید و شاید توانایی های مشایی را به مردم منتقل کند . من این را یا توطئه علیه مشایی می دانم که شاید خود دولتی ها هم می خواستند تا مشایی نباشد و یا حد اقل ریاست محترم جمهوری باید با شدت بیشتری از ایشان دفاع و منتقدین را به چالش می کشید . ضمنا ممکن است افرادی با تفکر منتقدین امثال مشایی همواره در بدنه حکومت باشند تا خدمتگزاران را از خدمت صادقانه محروم نمایند . باید به مشایی لقب ابوذر ثالث داد . آیا شما فکر می کنید مشایی ، مهاجرانی دولت خاتمی بود یا در مظلومیت همانند بهشتی ؟
  خدا نگهدارتان

 65. وحید امیدوار گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۵۹

  جناب آقای دکتر جوانفکر

  سلام و خسته نباشید

  چندیست که دوباره نوشتن را آغاز کردم

  و در این راستا نیاز به راهنمایی بزرگان و اساتید دارم

  در صورت امکان فرصتی برای بررسی متن هایی که در یک ماه اخیر نوشتم بگذارید

  تا از ره توشه تذکرات و راهنمایی های جنابعالی بتوانم در ادامه مسیر هم دلگرم شده و هم نواقص و معایب را اصلاح نمایم.

  با تشکر فراوان

 66. یک هموطن گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۳۰

  جناب آقای دکتر جوانفکر
  سلام علیکم

  حلول ماه میهمانی خدا را تبریک عرض می‌کنم و التماس دعای خیر و آرزوی قبولی طاعات دارم.
  من یک تظلمی دارم که در این دنیا نمی‌دانم به کدام محضر باید ببرم. اگر ناامید بشوم از خلایق خدا، به سوی خودش می‌برم و مفصل برایش درد دل می‌کنم. هیهات از آن روزی که این آه، دامنگیر ظالمان شود.
  همیشه تلاش کرده‌ام در جایگاه خودم، یک شهروند قانونمدار و مبادی به آداب اجتماعی باشم و در راس آنها، به نیروی انتظامی و عوامل آن به عنوان مجریان قانون و عاملین به عدالت در جامعه احترام بگذارم، با این حال، متاسفانه بسیار دیده‌ام از موارد بی‌احترامی و هتک احترام خودم و سایر شهروندان توسط این بزرگواران و عزیزان.
  هفته‌ی پیش، به لطف خدا و با عنایات حضرت ولی عصر (عج)، پس از به پایان رساندن اعمال عمره‌ی مفرده، از سرزمین وحی به کشور بازگشتیم و به سلامتی سفر را به پایان رساندیم. در فرودگاه، همچنان در حال و هوای سفر معنوی پشت سر گذاشته شده بودم و بعد از برخوردهای عجیب و خاص مامورین عربستانی که وصف آن را بسیار شنیده بودم، انتظار یک استقبال رئوفانه و دوستانه از سوی عوامل پلیس هموطنم را داشتم.
  در فرودگاه رشت، در صف مربوط به بررسی گذرنامه ها ایستاده بودم. دو صف تشکیل شده بود در مقابل هر یکی از باجه‌های بررسی گذرنامه‌ها جهت درج مهر ورود به کشور. در یکی از صف‌ها بودم که چند نفر تا رسیدن نوبتم باقی مانده بود، و در همین حال صف دیگر از قرار معلوم خالی می‌شود. متصدی باجه یی که صف در آنجا خالی شده، بانوی محترمی است که البته درجه‌ی انتظامی روی لباس فرم‌شان دیده نمی‌شود (متصدی صفی که ما در آن هستیم هم یک سرگرد هستند). منتظر رسیدن نوبتم هستم که صدای فریاد این خانم بر سر بنده (که در صف خودمان آخرین نفر هستم)، آرامش همه را بر هم می‌زند. احتمالاً ایشان از اینکه با خالی شدن صف روبه‌روی باجه‌شان، بنده از فرصت استفاده نکردم و همچنان در نوبت خودم باقی ماندم، شاکی بودند که ناگهان فریاد زدند : “آقای….” و خودشان هم کلامشان را تکمیل نکردند.
  بعد اشاره کردند که بروم تا کارم را سریعتر انجام بدهند…
  آقای دکتر جوانفکر. این چندمین باری است که شخصاً با این بنده‌ی ناچیز خدا، در مراکز مختلف انتظامی از جمله‌ی اداره‌ی گذرنامه، چنین برخوردهای نامتعارفی می‌شود و حق‌الناس و شخصیتی که پایمال می‌شود، بدون اینکه توجیهی داشته باشد… از شما درخواست و انتظار دارم که در این زمینه، تظلم بنده را به سردار احمدی مقدم یا سایر مقامات مربوطه منعکس بفرمایید. بیم دارم از اینکه شکوه از این بی‌عدالتی‌ها به درگاه خداوند متعال ببرم، آنگاه که از جاری شدن عدالت بر روی زمین ناامید شوم.

  یا علی مدد
  التماس دعا

 67. روشن گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۸ در ۰۴:۳۵

  بیانیه ائتلاف رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد درحمایت از ۹ وزیر پیشنهادی
  هواللطیف

  پاسداری از حریم ولایت وارزشهای اسلامی وانقلابی وحرکت کشور در مسیر امام (رض) ، مقام معظم رهبری وشهدای عظیم الشان انقلاب اسلامی نیازمند راهبران ومدیران فعال وارزنده ای است که همواره به بهتر خدمت کردن بیندیشند وبا درایت وتدبیری عالمانه وکارشناسانه در جهت تعالی ورشد ملت وکشور عزیز تلاش و کوشش فراوان بعمل آورند.

  ملت غیور ایران همواره باحضور حماسی خود در عرصه های مختلف که نمونه بزرگی از این حضور را در پای صندوقهای رای ۲۲ خرداد ۸۸ شاهد وناظر بودیم زمینه خدمتگزاری رابرای آنانی که عشق ولایت وملت رادرسینه دارند ومشتاق ظهور عاجل منجی عالم بشریت حضرت ولی عصر(عج) هستند فراهم میسازند ودرمسیر خدمت وتلاش صادقانه نیز ذره ای از حمایت وپشتیبانی خویش دست برنمی دارند.

  انتخاب قاطع ملت شریف ایران که خادم خودرابرای دومین بار در مقام ریاست جمهوری اسلامی ایران برگزیدند تائیدی است براین ادعا که ملت بزرگ ایران شیفته خدمتگزاران خویش بوده وقدردان همه خادمان خود خواهند بود.

  امروز پس از حماسه ای بی نظیر در تاریخ دنیا منتخب محبوب وشجاع مردم کابینه خدمت را به وکلای فهیم ، کوشا و گرانقدر مجلس شورای اسلامی معرفی نموده وهمگان در انتظارند تا ببینند وکلای مورد اعتمادشان چه رایی را درباره این کابینه میدهند .

  کابینه ای که قرار است درمسیراسلام ، امام (ره)،رهبری ،شهداء وخدمت به ملت پرسرعت تراز ۹ کابینه گذشته با رعایت همه اصول کارشناسی حرکت کند نیازبه حضور مدیران توانمندی دارد که بتوانند راننده خوب ، باهوش ،زیرک وقوی برای این مسیر پرتلاطم باشند.

  ائتلاف رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد که درانتخابات دهم ریاست جمهوری به وظایف خویش عمل نموددراین برهه حساس نیز باتبعیت کامل از فرمایشات مقام معظم رهبری ودرنهایت احترام لازم به همه معرفی شدگان توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی از ۹ تن از وزرای پیشنهادی بشرح ذیل حمایت خاصی دارد چراکه این اطمینان حاصل است باوجود این خوبان کشور عزیزمان رونق بیشتری بخود خواهد دید:

  ۱ – دکتر مهدی غضنفری برای وزارت بازرگانی که انصافا فردی با توانایی علمی واجرائی بسیار بالا بوده وهمواره درعین خدامحوری تصمیمات شجاعانه ای هم در حوزه های مختلف داشته است که به جرات باید مدعی شد اولینهای وزارت بازرگانی در ۴ سال اخیر که عموما باموفقیت سپری شده اند محصول تدبیر ، درایت ودوراندیشی غضنفری بعنوان یک نیروی ارزشی،ولایتمدار،دانشمند ،متخصص ومتعهد است وقطعا حضور چنین شخصی در مقام عالی وزارت بازرگانی با توجه به تجارب بالایی که دارند سبب کسب توفیقات عظیمی درتنظیم بازار ، ساماندهی تجار ورونق تجارت خارجی نیز خوادشد.

  ۲ – دکترسیدمحمدحسینی برای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان وزارتی بسیار مهم و حیاتی که متولی فرهنگ در کشوری دارای فرهنگ اصیل وتمدن غنی میباشد.

  حسینی بخوبی می داند که در فرهنگ هرگز نباید فرمولهای پلیسی رابکارگیری نماید وسازو کارآنراهم میشناسدوبا التفات به تجارب ،دانش وتخصص ، قدرت مدیریت ،تعهد وتقوایی که شخصیت اورا شکل داده یکی از بهترین افراد برای وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بحساب می آید وبا حضورحسینی در مقام عالی وزارت فرهنگ وارشاداسلامی شاهد کاهش دغدغه های فرهنگی جامعه نیز خواهیم بود.

  ۳ – دکتر سید شمس الدین حسینی برای وزارت اقتصاد ودارائی به عنوان وزیری جوان که ضمن داشتن تخصص وتجربه ، زیرکی وباهوشی خاصی هم در اموراقتصادی دارد ومیتواند مسیر کنترل وکاهش تورم ،کاهش گرانی با افزایش عرضه را برای رفاه بیشترملت شریف ایران بهترازگذشته بپیماید.

  ۴ – سردار وحیدی برای وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح که بدون هیچ شکی در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور وقوای مسلح ایران اسلامی به مدد شهدای عزیز قدمهای بسیار موثری رابرخواهدداشت.

  ۵ – سرکارخانم فاطمه آجرلو برای وزارت رفاه وتامین اجتماعی که مشارالیها باحضوری پرسابقه درنهادهای اجتماعی ودودوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بخاطر داشتن ویژگیهای ارزشی خاص والتفات ویژه به حفظ حریم خانواده ها وممانعت ازایجاد صدمه به اساس خانواده ها با برنامه های خوبی که ارائه می نماید قطعا فردی موثر دراین مسئولیت خواهد بود.

  ۶ – حجت الاسلام والمسلمین حیدرمصلحی برای وزارت اطلاعات که چشم وگوش نظام مقدس اسلمی بوده ومتشکل ازفداکارترین نیروهاوفرزندان این ملت بزرگ است وباسابقه علمی ومدیریتی درکنار جان نثاری اعضای ارزشمند این وزارتخانه قطعا درجهت ارتقاء امنیت جامعه تاثیرات خوبی خواهند داشت.

  ۷ – مهندس صادق خلیلیان برای وزارت جهادکشاورزی که تمام مردم ایران بعلت غذاهایی که استفاده می کنند به نوعی با این وزارت سروکار دارند ولازم است مدبری توانمند در راس آن قراربگیردتاضمن ارایه باکیفیت بالای تولیدات کمشاورزی ، دغدغه کشاورزان،باغداران ودامداران راهم کاهش دهد که عملکرد خلیلیان بیانگرحضورخادمانه اودراین مسیر است.

  ۸ – مهندس سیدمرتضی بختیاری برای وزارت دادگستری که این وزارت با وجود شخصیتی همچون بختیاری که دارای سوابق درخشان اجرائی وقضاییی وروحیه ای خادمانه هستند دردولت دهم منشاء خیرات کثیری برای جامعه اسلامی ما خواهد بود.

  مهندس تقی پوربرای وزارت ارتباطات وفن آوری اطلاعات فردی تاثیر گذار ومفید است که باگستره عظیمی که این وزارت دارد فردی با ویژگیهای تجربی وتخصصی و علمی تقی پور قطعا اقدامات موثری رادر جهت گسترش شبکه های مخابراتی وIT و رفع مشکلات موجود خواهند داشت.

  ائتلاف رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد با حمایت ویژه از ۹ از۹ عزیزی که دراین بیانیه نامشان ذکر شد ، انتظار دارد نمایندگان معزز مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد بالای رخود به این بزرگواران زمینه رابرای رشد وتعالی کشور فراهم آورند تا شاهد ایرانی آبادتر ومقتدرتر باشیم.

  ائتلاف رسانه های حامی دکتراحمدی نژاد
  محمدعلی روشن
  ۲شهریور۱۳۸۸
  http://www.entekhabatpress.com

 68. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۵

  آقا وحید
  با سلام
  انشاء الله بتوانید با نوشته هایتان منشاء اثر سازنده باشید
  موفق باشید

 69. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۱

  هموطن عزیز
  با سلام
  حجکم مقبول و سعیکم مشکور
  از اینکه نسبت به شما رفتار نادرستی صورت گرفته است متاسفم
  آدرس ایمیل شما نادرست بود و نتوانستم از این طریق با شما تماس بگیرم. به هر حال اگر اطلاعات دقیقی بدهید پیگیری می کنم.
  موفق باشید

 70. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۲

  آقا ابراهیم
  با سلام
  از تذکر خیرخواهانه و نیک اندیشانه شما سپاسگزارم
  موفق باشید

 71. صادق گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۲۴

  یاسلام و عرض تبریک به مناسبت انتخاب مجدد جنابعالی
  آقای جوانفکر چگونه میتوان با حوزه مشاوران جوان ریاست جمهور ارتباط برقرار کرد؟
  درصورت وجود راه ارتباطی لطفا اعلام کنید
  خیلی مهم و واجبه
  لطفا کمک کنید
  باتشکر

 72. مهناز گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۰

  آنکه خون میریزد عملکردش قابل دفاع نیست نه آنکه اعتراض می کند. رژیم خونریز و جنایتکار با طاغوت فرقی ندارد جناب جوانفکر. حتی اگر اسمش جمهوری اسلامی باشد.
  معاویه هم همینطور دم از اسلام میزد. یزید هم همینطور.

 73. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۸

  سرکار خانم مهناز
  با سلام
  برخلاف ادعای بی اساس شما ، در اینجا هیچ رژیم خونریزی وجود ندارد. نظام جمهوری اسلامی ، مردمی ترین نظام حکومتی در جهان است. شما خونریزی در حکومت های جنایتکار را ندیده اید که اینگونه به ناحق در باره نظام جمهوری اسلامی قضاوت می کنید. نمی خواهم برخی خونهای ریخته شده را نفی کنم. از دو طرف خونهایی بر زمین ریخته شد که باید از آن اجتناب می شد و مسوولیت آن نیز به طور مستقیم برعهده آقای موسوی ، کروبی و خاتمی ، به دلیل رفتارهای قانون شکنانه ای است که در پیش گرفتند. قضاوت شما در باره نظام جمهوری اسلامی ، یادآور سخن کسانی است که در برابر امام علی (ع) قرآنها را بر سر نیزه کردند اما در برابر آن امام مظلوم اما برحق شکست خوردند و به زانو درآمدند.
  از خداوند متعال غفران و درک و بینش صحیح را برای خودم و شما مسالت می کنم.
  موفق باشید

 74. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۳

  آقا صادق
  با سلام
  به نظر می رسد که حوزه مشاوران جوان چندان فعال نیست و البته مسوولیت آن با آقای شیخ الاسلامی است. بنده ارتباط کاری با آنها ندارم. اگر نکته مهم و واجب دارید به همراه تلفن تماس ، در وبلاگ قرار دهید تا به آقای شیخ الاسلامی بدهم.
  موفق باشید

 75. جواد گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۳۷

  با سلام و عرض تبریک به خاطر انتخاب مجدد شما
  یک سئوال در ذهن من ایجاد شده است که از شما انتظار میرود به عنوان مشاور دکتر صادقانه به ان جواب بدهید:
  آیا حرف هایی که درمورد آقای مشایی در مورد فکر ایشون در خط امام زمان و اینکه ایشون ادعای ارتباط با امام زمان را دارد حقیقت دارد یا نه
  دوستی میگفت من خودم با چشم خودم دیدم مشایی غش کرد و به هوش امد وقتی علت را پرسیدم گفتند عادت دارد !!! ………………
  اگر واقعا اینطور باشد من برای دکتر عجیبا نگران هستم
  منتظر پاسختون هستم
  موفق باشین

 76. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۲۷

  آقا جواد
  با سلام
  آقای مشایی هیچوقت ادعای ارتباط با امام زمان (ع) را نداشته و ندارد. آن را که اسرار حق آموختند، بردهانش مهر زدند و لبانش دوختند. اکر کسی ادعای ارتباط با امام زمان (عج) را مطرح کند ، طبیعی است که در او باید شک کرد.
  بنده برخلاف دوست محترم شما ، هیچگاه شاهد غش کردن آقا مشایی نبوده ام . البته ایشان به امام زمان (ع) ارادت ویژه ای دارد والبته کم نیستند انسانهایی که چنین ارادتی دارند و به آن حضرت متوسل می شوند اما فکر می کنم که اینها هیچ نسبتی با ان ادعاها ندارد.
  اگر شما دکتر احمدی نژاد را به عنوان یک شخصیت متدین ، انقلابی و ارزشگرا قبول دارید ، شاید مناسب باشد برای تشخیص و باورهای او نسبت به افراد هم یک حسابی را بازکنید. اگر اینطور باشد ، دیگر نگرانی آن هم از نوع عجیبا آن در شما ایجاد نخواهد شد.
  موفق باشید

 77. دوست گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۵۹

  سلام
  می خواستم بدونم نظر شما راجع به آقای بذرپاش چیه؟
  با توجه به اینکه شایعات زیادی پیرامون ایشان وجود داره از نظر شما این شایعات چقدر حقیقت داره و آیا در صورت درست بودن این موارد مناسب است که ایشون در مقامی مثل معاونت رئیس جمهور باشند و اصلا از نظر شما ایشان توانایی این کار رو دارند می خواستم نظر شخصی خود شما رو بدونم وگرنه این مسلمه که رئیس جمهور به توانایی ایشون ایمان دارند که معاون شدند.
  آقای جوانفکر من واقعا شما رو دوست دارم و حضرتعالی رو انسان صادق و پاکی می دونم به همین خاطر به نظرم رسید که سوالمو از شما بپرسم .
  با تشکر.

 78. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۷م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۱۸

  دوست عزیز
  با سلام
  - از ابراز محبت جناب عالی صمیمانه متشکرم. از خداوند متعال درخواست می کنم که در عمل شایستگی نسبت هایی مانند صداقت و پاکی را عطا فرماید و بتوانم به حسن اعتماد دوستان خوبی مانند شما پاسخ درخور بدهم.
  - در خصوص آقای بذرپاش نفرمودید که چه شایعاتی در باره ایشان مطرح شده است . البته بنده نمی توانم از طرف آقای بذرپاش به شایعات پاسخ بدهم اما روز پنجشنبه گذشته (پنجم شهریور) که ایشان را دیدم و نیم ساعتی هم با هم صحبت کردیم ، متوجه موضوع خاصی نشدم.
  موفق باشید

 79. امانویل گفت :

  شهریور ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۴۹

  آقای جوانفکر با سلام،
  از شما انتظار بیشتری داشتم، هر چند که همکار شما، آقای احمدی نژاد، به جای شما جواب بنده را در نماز جمعه داد.

 80. محمد نادی قراء گفت :

  شهریور ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۰۶

  سلام آقای دکتر
  خیلی خوشحالم که دوباره از سوی رئیس جمهور به عنوان مشاور مطبوعاتی انتخاب شدید امیدوارم این چهار سال بهتر و زیبا تر از چهار سال قبل کشور به سمت و سوی توسعه و پیشرفت با سکانداری دکتر احمدی نژاد و همراهی شما مدیران لایق پیش برود

 81. روشن گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۰۵:۰۴

  دکترغضنفری مناسبترین گزینه برای وزارت بازرگانی
  دکترغضنفری بخوبی می تواند سکاندارتجارت کشور باشد
  محمدعلی روشن مدیر مسئول شبکه خبری تحلیلی صنایع نیوز درگفتگوبا خبرنگاران افزود : بادر نظرگرفتن همه جوانب دکتر مهدی غضنفری مناسبترین گزینه ای بود که باید در این زمان سکاندار وزارت بازرگانی می شد.

  وی با اشاره به اهمیت سیاستهای بازرگانی و نقش آن در زندگی آحاد مردم گفت: یکی از مهمترین مسایلی که در بازرگانی مورد توجه است عدالت محوری در برنامه ها وسیاستهاست که پیشینه پر افتخار دکتر غضنفری حاکی از اهتمام وی به رعایت عدل وانصاف در همه زمینه هاست.

  دبیر کل ائتلاف رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد درانتخابات دهم افزود : دولت دهم که دولتی پرتلاشتر وفعالترازدولت نهم باید باشد نیاز به افرادی دارد که علاوه بر داشتن تقا ، تعهد ، روحیه ارزشی و ولایتمداری در مسیر خدمت خود دارای دانش فنی وتجربه کافی نیز باشند که دکتر غضنفری به لطف الهی این ویژگیها را دارا می باشد.

  روشن پیش بینی کرد وزیر پیشنهادی بازرگانی از جمله وزرائی خواهد بود که رای اعتما دبالائی را ازنمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی اخذ خواهد نمود.

 82. ابراهیم ادبی گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۰۶:۴۲

  احمدی نژاد . مردی که از فردا آمده است . او دلبسته امروز نیست . او کمبودها و نقص های امروز را میشناسد . او بی تاب رسیدن هر چه زودتر به فرداهاست . دقت کنید در کلام و برق چشمانش آینه ایی از فردا را میبینید . او نمیتواند رنج های امروز بسیاری از مردم ایران و جهان را تحمل کند . او نمیتواند مانند گروهی از مدیران در تاریکی بترسد و بدنبال راه بگردد . بطور کلی فلسفه امام زمان ( عج ) هم همین است . او امام زمان ( عج ) را مظهر رفع نواقص و کمبودهای امروز میداند . او وقتی از امام زمان ( عج ) می گوید از مدیر و رهبر جامعه ایی حرف میزند . که مسئول به کمال و تعالی رساندن جامعه است . او وظیفه خود میداند امروز را به فردا برساند . تا انگیزه و امید به فرداهای بهتر بوجود آید .

  کسی که از فردا آمده است . تفاوت امروز و فردا را میداند .

  تفاوت های مدیران جامعه بسیار است . یکی از این تفاوتها به امروزی بودن و امروزی ماندن بعضی از مدیران است . بعضی از مدیران لاک پشتی تر از جامعه حرکت می کنند . بعضی از مدیران آنقدر خودخواهند که امروز جامعه را استثمار میکنند . تا خودشان آقا بمانند . حتی به قیمت رعیت ماندن جامعه . حتی به قیمت نرسیدن جامعه به فردا . دور شدن از فردا . مدیرانی که از فردا آمده اند . نقطه ضعف ندارند . چیزی برای پنهان نکردن و نگفتند ندارند . ظاهر و باطن یکجورند . به همین خاطر جسورند و صاحب حرف و ایده های نو هستند . دقیقا برعکس مدیرانی که امروزیند . و میخواهند امروز را آنقدر کش بدهند تا همیشه مدیر باقی بمانند . حتی اگر در امروز دفن شوند . آقایی را به توله هایی مانند خودشان تحویل دهند . حتی به قیمت به گور نشستن جامعه . این جور مدیران جامعه را برای بازی کردن دوست دارند . دست به دست به هم پاسکاری کنند . اینجور مدیران خیلی پنهان کار و دو دوزه باز و سیاست بازند . حقه بازی را در زر ورق سیاستمداری تحویل جامعه میدهند . آنقدر نوچه و کاسه لیس نادان تر از خود تربیت میکنند . که برایشان هورا بکشند . و معایبشان را بعنوان کیاست و سیاست به خورد ملت بدهند . عقب مانده های سفسطه بازی که از نواقص امروز به کرسی ها نشسته اند . و مانند کنه در تار و پود جامعه لانه ساخته اند . و آرام آرام جامعه را از امروزی هم که هست میخورند و تهی میکنند . و جامعه بی خبر زمانی هشیار میشود . که حادثه ایی . فتنه ایی بپا میشود . آنوقت میفهمند چه سالها بازی خورده اند . عده ایی بنام سردار سربار و زالو بوده اند . شکمبه هایشان از خون جامعه پر است . و تهدید میکنند . اگر جلوتر بیایید فلان میشود . بهمان میشود .

  احمدی نژاد جانش در فرداست . اصلا با خود نیاورده است . که بترسد کسی یا کسانی جانش را بگیرند . او را اگر هم بکشند به فردا بازمیگردد . احمدی نژاد تصمیم دارد جامعه را از لبه تیز پرتگاه امروز عبور دهد . همان جایی که مدیران مخالف به قصد به اینجا رسانده اند . اینجا سر دو راهی است . مدیران دیگر میخواهند به راه فردایی نامعلوم بروند . که کپی از امروز با مسافتی دورتر از فرداست . که بازگشت به سمت فردا یقینا با تلفات و پر هزینه خواهد بود . احمدی نژاد با شعار برابری و عدالت راه فردا را نشان میذهد .

 83. دوست گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۴۰

  سلام
  البته شایعاتی که در مورد آقای بذرپاش مطرح شده بسیار زیاده و مربوط به چهار سال دولت نهم و حتی قبل از اون میشه که در این مقال نمی گنجه و بنده هم نمی خوام دوباره اونها رو مطرح کنم.
  آقای جوانفکر عزیز به طور کلی راجع به اطرافیان آقای احمدی نژاد مسائلی مطرحه مثلا اینکه بعضی اطرافیان ایشون دارن از اعتماد رئیس جمهور سوء استفاده می کنن که آقایان بذرپاش و مشایی رو از اون جمله می دونن.و اعتقاد دارن که آقای احمدی نژاد فریب این افراد به ظاهر دوست رو خورده اند که به نظر من بیشتر از اینکه این حرفها توهین به این افراد باشه زیر سوال بردن رئیس جمهوره ولی به هر حال این مسائلیه که در جامعه مطرحه.
  من فقط می خواستم بدونم که با توجه به شناختی که شخص شما از آقای بذرپاش دارین آیا اصولا ایشون چنین فردی هستند و این روحیه رو دارند که از اعتماد رئیس جمهور سوء استفاده کنن؟
  با تشکر.

 84. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۳

  دوست عزیز
  با سلام
  بازهم معلوم نشد که چه شایعاتی در مورد این آقایان مطرح است. آقای احمدی نژاد در زمینه مسائل حکومتی با هیچکس رودربایستی و تعارف ندارد و ایشان هم کسی نیست که فریب آقای بذرپاش یا دیگران را بخورد. به هر حال آقای رئیس جمهور اخیرا به آقای بذرپاش حکم معاونت رئیس جمهور داده اندو به ایشان اعتماد دارند.
  موفق باشید

 85. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۵

  آقای ادبی
  با سلام
  از تعابیر زیبای شما و نگاه عمیقتان به مسائل متشکرم
  موفق باشید

 86. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۶

  محمد آقا
  با سلام
  از ابراز لطف شما صمیمانه متشکرم
  برای شما برکات و نعمات بیکران الهی را در ماه مبارک رمضان از خداوند منان مسالت می کنم
  موفق باشید

 87. دوست گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۸ در ۰۶:۵۹

  سلام
  آقای جوانفکر از ابراز لطفتان و اینکه به سوال من جواب دادین تشکر می کنم.
  موفق باشید.التماس دعا .

 88. ر-م گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۲

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام
  روزنامه های مخالف دولت دکتر احمدی نژاد با ذوق زدگی تمام عکس اصوالگرایانی را برصفحه اول خود تیتر کردن که واقعا باعث شرم است .برای بنده این کاسه داغ تر از آش بودن اصلا قابل هضم نیست.
  چطور آقای مطهری بخودشان اجازه دادن از پشت تریبون مقدس مجلس به دکتر احمدی نژاد اتهام پیروی از مشایی بزنند و او را در امو رات فرهنگی یک لیبرال خطاب کنند آیا چنین اتهاماتی آنهم در مجلس پیگرد قضایی ندارد.
  ملتی که دو ماه پیش با ۲۵ میلیون رای پوزه تشنگان قدرت و ثروت را بخاک مالیده چنین اجازه ای را به هیچ کس نخواهد داد که اینگونه بی ملاحظه ساده ترین شرط ادب را آنهم از تریبون مجلس رعایت نکند

 89. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۲

  آقا رضا
  با سلام
  به نظر بنده اشکالی ندارد که آقای مطهری و سایر همفکران ایشان ، دیدگاهها و نظرات خود را حتی در قالب توهین به رئیس جمهور بیان کنند. بالاخره هم مظلومیت دکتر احمدی نژاد مشخص می شود و هم معلوم خواهد شد که در زیر این تابلوی اصولگرایی چه کسانی گردهم آمده اند و چه کسانی خود را ارشد دیگران می دانند.
  البته واکنش نسبت به این اظهارات هم اهمیت خود را دارد.
  موفق باشید

 90. روشن گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۱۴

  http://www.sanayenews.com/content/view/18828/1/
  http://www.sanayenews.com/content/view/18829/1/

 91. روشن گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۱۹

  http://www.sanayenews.com/content/view/18843/1/

 92. ebadian گفت :

  شهریور ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۰۴:۱۸

  واقعیت تلخ دراردوگاه اصولگرایان

  اصولگرائی دایره ای است که همه ولایتمداران وارزش گرایان در آن جای دارند وبرای هر آنکه به نظام مقدس اسلامی و شهدای عظیم الشان انقلاب اسلامی تعهد عملی دارد در داخل این دایره مقدس جائی است .

  از آنجا که دوایر مقدس به مدد الهی وانفاس شهداء دارای اقتدار خاصی هستند دستهایی هم درکاراست که اینگونه مقدسات را آلوده نموده واز قداست ساقط سازند که یکی از راههای سقوط این دوایر داخل نمودن افرادی به درون دایره است که ظاهری مصنوعی اما با پیشینه و باطنی متفاوت با این ظاهر ساختگی دارند.

  امروز دکتر محمود احمدی نژاد را به عنوان یکی از پرچمداران اردوگاه اصولگرائی می شناسند و هر آنکه به اومتصل ومرتبط باشد را نمی توان خارج ازاین اردوگاه دانست.

  اخبار دریافتی گویای واقعیتی تلخ است که برخی افراد فرصت طلب وزیاده خواه که تا دیروز چهره های ثبت شده ناصلاح وناصوابی داشته اند امروزه لباس حامیان احمدی نژاد را بر تن می کنند تا بتوانند خود را وارد دایره اصولگرایان نموده واز گزند تیغ برنده اصولگرایان که بر علیه زر وزور واشرافی گری بیرون کشیده شده وبرعلیه افراد منحرف درامان نگه دارند.

  متاسفانه کار به جایی رسیده است که امروز می بینیم آقای (( ا ا ق )) که در یکی از مسئولیتهای مهم در یکی از اتاقهای بازرگانی و صنایع ومعادن در شمال کشور که به اعلام صریح دستگاههای امنیتی و نظارتی اشتهار وی به موارد متعدد منفی محرز بوده وحتی عضویت عادی او در هیات رئیسه اتاق مجاز شناخته نمی شود ، در محافل مختلف بیان میدارد که من ولایتمدار واصولگرا هستم ودر ستاد تبلیغلات انتخاباتی تجار وبازرگانان حامی احمدی نژاد بوده ام !!!!!!!!!!!!

  نفس وجود ستاد تبلیغاتی انتخاباتی تجار وبازرگانان حامی احمدی نژاد در استانها توسط هیچ مرجع ومنبع ورسانه ای تائید نگردیده چه رسد به آنکه چنین ستادی فعالینی را هم در استانها داشته باشد!!!!!!!!!!!!!۱۱

  درباره آقای ((ا ا ق ))بارها توسط مسئولین ارشد اجرائی و نظارتی نظام اعلام شده که نباید در گردونه تصمیم گیریهای مدیریتی پارلمان بخش خصوصی قرار گیرد اما بارها شاهدیم که این فرد با استفاده از عنوانی که دارد در جلسات رسمی دولتی شرکت ودر کنار شخصیتهای منتسب به نظام و دولت اصولگرا جلوس نموده و به مرور زمان دیواری امنیتی و چتری حفاظتی برای خویش ایجاد می کند تا دست دستگاههای نظارتی وبازرسی را برای ورود به هرآنچه که تا امروز به عنوان اشتهار به موارد منفی است ببندد.

  انتظار می رود به حرمت شهداء آنانی که در دایره بزرگ اصولگرایی موثرند اجازه ندهند هر کسی که پول بیشتری داشت بتواند بخاطر بخاطر پوشاندن اعمال زشت خویش خود را به درون این دایره وارد نماید بلکه در راستای تامین خواسته دیرین خانواده های معزز شهداء وهمه دینداران به شدت پیگیر برخورد با افرادی با چنان پیشینه های خطرناک باشند تا بتوانند حقوق تضییع شده مردم عزیز را به ایشان بازگردانند .

 93. روشن گفت :

  شهریور ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۰۴:۳۷

  http://www.sanayenews.com/content/view/18863/1/

 94. حسین مرادی گفت :

  شهریور ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۵۴

  قصه امروزی ما

  در جهان کار همه قصه و بشنیدنی است
  صحنه های قصه همگی دیدنی است

  و از آن جمله همین قصه امروزی ماست
  قصه فقر و فساد و غم و دلسوزی ماست

  کشور ما ایران ،روزگاریست که بیمار شده
  سر منصور ،زمانیست که بر دار شده

  روزگاری شد و جز حنجره ها یافت نشد
  همه گشتیم ولی پنجره ها یافت نشد

  در میان همه حنجره ها دستی بود
  در میان همه محتسبان مستی بود

  دست آمد که بگوید هستیم
  یکدل و یکقدم و یک دستیم

  دست آمد که بگوید مردیم
  قشری آغشته به فقر و دردیم

  مرد فریاد برآورد،ولی نشنیدند
  دل او خواست بیاید همه میخندیدند

  قدمی پیش نهاد و همگی سد گشتند
  امتحانی شد و آنها همگی رد گشتند

  ولی او آمد واز آمدنش پرسیدند
  مرد میخواست بماند عده ای ترسیدند

  عده ای رانت خور و دزد و پلید
  عمر و عاص اشعری و شمر و ولید

  این جماعت همگی تشنه عدل و داد است
  و فقط حنجره دیدند که در فریاد است

  چاره این بود که آن دست رساند آبی
  دل این قوم برون آورد از بیتابی

 95. حسین مرادی گفت :

  شهریور ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۵۷

  احمدی نژاد

  ای الفت در افق افراخته
  پرچمی از عشق وجنون ساخته

  حاء تو حمد است میان نماز
  حج پیاده به زمین حجاز

  میم تو مردانگی است و مرام
  موج شکن موج فساد و حرام

  دال تو دستان تو در دست عشق
  دیده تو عاشق و سرمست عشق

  یاء تو یا حضرت مولا مدد
  یاری مظلوم بود تا ابد

  نون تو هم نای دل بی قرار
  نور دل سوختگان ندار

  ژاء تو ژولیدگی ژاله هاست
  ژرف ترین دید تو از لاله هاست

  با الف دیگرت آسوده ایم
  یاور تو ما ز ازل بوده ایم

  دال تو درمان دلم یک کلام
  دولت عشق است علیک السلام

  تقدیم به مردی ازجنس مردم

 96. صادق هاشمیان گفت :

  شهریور ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۵۲

  با سلام
  ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات و التماس دعا
  قصد داشتم خودم چند خطی در باره ی برخی رفتارهای مجلس نسبت به وزرای انتخاب شده بنویسم که به مطلب پر محتوای استاد حاج حیدر رحیم پور ازغدی برخوردم.ایشان با چنان اجحاف نمایندگان در حق وزرای انتخابی دکتر احمدی نزاد را نقد کرده اند که تصمیم گرفتم متن کامل آنرا بگذارم.
  استاد حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی:
  پیشکسوتان انقلاب و آنان که از دهه‌ی ۳۰ در صحنه بوده‌اند، مرا می‌شناسند و نویسنده‌ای منتقد می‌دانند که نه مداح‌السلاطین و نه حتی توجیه‌گر هیچ دولت پس از انقلاب نبوده‌ام و صدها نوشته من در نشریات مهم کشور در ظرف ۳۰ سال پس از انقلاب و شب‌نامه‌هایی که قبل و گاه حتی پس از انقلاب، نوشته‌ام، این حقیقت را گواهی می‌دهد. وجه انتقادی مقالات من باعث شده که هیچ روزنامه‌ای متعلق به هیچ جناحی، بسیاری نوشته‌های مرا منتشر نکنند. لیکن باید دانست منتقد بر چند گونه است:
  گروهی، منتقد ابزاری‌اند. آنان که خود پایداری ندارند و به اعتبار کسانشان به مقامی می‌رسند و تحت تأثیر دیگران، دولتی را نقد می‌کنند و تا آنجا پیش می‌روند که برای اثبات نظر باطل‌اشان، استناد به گفته‌های دشمنان هم می‌کنند.
  گروه دیگر آنان که به عقده حقارت، مبتلا و همیشه خود می‌سوزند و دیگران را می‌سوزانند و تخریب‌گران ماهری‌اند.
  اما اینک عمده‌ی مخالفان دولت، به وضعیتی رسیده‌اند که گویی هر نفسی که احمدی‌نژاد می‌کشد و هر تصمیمی که می‌گیرد، از نظر آنان باید درهم کوبیده شود. چپ و راستی که احمدی‌نژاد به ساز هیچ‌یک نرقصید و دل به دریا زد و بی‌واسطه با مستضعفان، سخن گفت و به خدمت‌شان کمر بست و نان بسیاری را آجر ساخت، اینک برای فلج ساختن دولت در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند. چرا؟
  انصاف را، آیا این اشکال است که چرا رئیس‌جمهور، کابینه خود را از کسانی برگزیند که به آنان اعتماد دارد؟ آیا این شهامت نیست که چون فرد منتخب خود را مناسب ندید، بدون جمود و تعصب، او را گرچه دوست نزدیکش باشد، کنار گذارده و دیگری را برگزیند؟ آیا شما می‌دانید امیرمؤمنان(ع) پس از آنکه نامه صدارت شخصی را به دستش ‌داد، گاه هنوز به سکان مأموریت نرسیده، او را عزل ‌کرد؟! آیا می‌دانستید بزرگان اسلام با نصب اسامه‌ی‌بن‌زید به سرکردگی قوا به خاطر جوان بودن و به اتهام بی‌تجربگی، بر پیامبر(ص) منتقد بودند؟ مگر امام خمینی اصرار بر انتخاب و انتصاب جوانان نداشت و مگر اکثر وزیران در زمان امام، مردمانی گمنام و زیر ۴۰ سال نبودند؟! به راستی چرا مجلس پنجم یعنی راستی‌های شکست خورده که در اختیار همفکران بعضی از شما بود، چنان در برابر دولت بنیان‌سوز و سکولار خاتمی، تسلیم محض بودند و در همه چیز با او و وزیرانش، مماشات می‌کردند ولی اینک دولت ۲۵ میلیونی احمدی‌نژاد را، به هر بهانه و در هر فرصت، تحت فشار قرار می‌دهید و بهانه‌های بنی‌اسرائیلی می‌گیرید؟! آیا رأی بی‌سابقه‌ی ملت و حمایت مکرر رهبری، هیچ‌یک حجت را بر شما تمام نکرده است که در کنار فراکسیون فرصت‌طلب دوم خردادی‌های شکست خورده در مجلس قرار می‌گیرید؟
  چرا وزرای خاتمی، در نزد شمایان، آن همه محترم بودند که جرأت کوچکترین انتقادی نمی‌کردید و چرا در دولت‌های جناح راست‌ در دوره‌ی ماقبل خاتمی، هر رفتار نادرستی که انجام می‌دادند، به‌به می‌گفتید و امروزه این همه منتقد و ریزبین شده‌اید؟! چرا در ظرف ۳۰ سال، سخنی درباره توزیع عادلانه سوبسید بیت‌المال نگفتید و همواره زکات اسلامی را به صورت زکات فرهنگی و سوبسید به نازپروردگان تقدیم کردید؟! سخن با شمایان بسیار است. اهل آخرت، از خدا بترسند و اهل دنیا آگاه باشند که موکلین، وکیلان را زیر ذره‌بین نگاه مستضعف‌پرور خود دارند و همه‌ی‌ جناح‌ها در انتخابات مجلس نُهم و… به آراء ۲۵ میلیونی ملت، که شاید دیگر برای هیچ کس تکرار نگردد، محتاج خواهند بود. دوستان، به ملت و انتخاب ملت، احترام بگذارید. انتقاد کنید اما کینه‌ورزی و اهانت نکنید و تعصب نورزید و تسویه حساب شخصی نکنید. این دولت انقلابی، پرطرفدارترین و مردمی‌ترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی است و در برابر دشمنان جهانی و این همه کینه‌توزان داخلی، سزاوار همدلی و همیاری است نه سنگ‌اندازی و تضعیف.
  بگذارید دولت سرپا بایستد و نهضت دیگر را در این کشور، آغاز کند…
  یا علی

 97. دوست گفت :

  شهریور ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۱۲

  سلام آقای جوانفکر
  ببخشید من چطور می تونم با آقای رحیم مشایی تماس بگیرم و سوالاتمو از ایشون بپرسم.
  اگه راهنمایی کنین ممنون می شم.
  با تشکر.

 98. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۸

  دوست محترم
  با سلام
  بنده از نحوه تماس افراد با اقای مشایی بی اطلاع هستم. ایشان ظاهرا یک سایت شخصی هم دارند . تلاش کنید ببینید آیا از این طریق امکان طرح سووال و دریافت پاسخ وجود دارد یا خیر؟
  موفق باشید

 99. م-ا گفت :

  شهریور ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۱۲

  کسانی که با بازگشایی پرونده ی انفجار نخست وزیری موافقند با اعلام نظرشان این طومار را امضا کنند ؟تاجرقه ای باشد برای خون خواهی شهدای عدالت و نفاق ستیزی بعد از قریب به سه دهه/edalat313.blogfa.com

 100. انجمن فرزانگان کویر گفت :

  شهریور ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۰۴

  با سلام
  خیلی وقت ها پیش می آید که آدمی افسوس خیلی از داشته های فراموش شده اش را می خورد و گاهی اوقات هم احساس دلتنگی آنها را می کند. بعضی مواقع آنقدر دچار غفلت و به خواب زدگی می شویم که….

  انجمن فرزانگان کویر

 101. متذکر گفت :

  شهریور ۱۳م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۴۳

  …وما یذکر الا اولوالالباب
  استاد منتظرتان هستیم.

 102. صادق گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۶

  باسلام
  جناب آقای جوانفکر:
  بنده در اواخر فعالیت دولت نهم تمام مراحل عضویت در مشاوران جوان ریاست جمهور راطی کردم و
  قراربود در مدت۱-۲ماه پیش جهت آغازفعالیت با بنده تماس بگیرند ولی با توجه به تغییرات در دولت و مسولیت آقای شیخ الاسلامی در وزارت کار هنوز این امر محقق نشده است
  لطفا کمکم کنید و راهنمایی کنید که چگونه این موضوع قابل پیگیری میباشد.
  باتشکر و امید به مساعدت جنابعالی

 103. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۷

  آقای صادق
  با سلام
  ضمن عذرخواهی لطفا به طور مستقیم با آقای بذرپاش یا سازمان ملی جوانان تماس بگیرید و مساله را از آنجا دنبال کنید. بنده اگر قرارباشد به اینگونه درخواست ها رسیدگی کنم از کار اصلی خودم بازمی مانم. عذربنده را بپذیرید.
  موفق باشید

 104. حسنخانی-رضا گفت :

  مهر ۷م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۲۹

  با سلام واحترام/
  حقیر هم به پیروی از سایر دوستان انتصاب بجا وشایسته جنابعالی را تبریک گفته واز صمیم قلب برایتان آرزوی موفقیت وسربلندی را مسئلت می نمایم!
  شما مردی باهوش ,با اخلاق و باخدا هستید واز همه مهمتر دارای ایده وفکر نوین واسلامی می باشید!ن ام خانوادگی شما واقعا دربرگیرنده این صفت شماست وحقا که در راه عمل نیز جوانفکر هستید!
  “همیشه در راه خدمت به ایران عزیز موفق, سربلند و سر فراز باشد”

 105. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۳

  آقا رضا
  با سلام
  از ابراز لطف و محبت شما متشکرم و البته خودم را شایسته توصیف های شما نمی دانم.
  عزیز و سربلند باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر