سوختن در عین ساختن را باید تمرین کرد

روز اول هفته یعنی شنبه را با دریافت تماسهای مکرر از راههای دور و نزدیک، آغاز کردم ، تماسهایی که به اتفاق از اوج تاسف و ناراحتی دوستداران و علاقمندان به دولت نهم نسبت به ویژه نامه روزنامه “تهران امروز” به مناسبت سوم تیر، سالروز پیروزی دکتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری حکایت می کرد.

می گویند آقای قالیباف شهردار تهران ، صحنه گردان این روزنامه است . به سختی می توان باور کرد که با نظارت و تدبیر ایشان ، اینگونه مطالب سخیف همراه با دروغپردازی ، تهمت و ترویج شایعه ، تشویش و تخریب اذهان عمومی علیه دولت پرکار و خدوم به دست نشر سپرده شده باشد.

آنها که شهردار تهران را در پشت صحنه این روزنامه می دانند، استنادشان به ترکیب هیات مدیره شرکت “سیمای مهر هستی” صاحب امتیاز روزنامه تهران امروز است که در آن نام دو تن از مقامات شهرداری تهران دیده می شود. همچنین در شناسنامه این روزنامه از چاپخانه همشهری و شرکت توزیع رسانه همشهری به عنوان محل چاپ و توزیع آن نام برده شده است.

همانطور که عرض شد ، برای بنده سخت است که باور کنم ، آقای قالیباف به عنوان شهردار تهران در چنین امری دخالت دارد. مگر می شود کسی که خود را دین دار و اهل نماز و عبادت می داند ، از رهبری تبعیت می کند ، مدعی اخلاق و انصاف ، جوانمردی ، ارزشها و مدافع ارزشمدارانی چون چمرانهاست و مرگی مانند مردن شهید چمران را آرزو می کند، هدایت و مدیریت تبلیغات مسموم، توهین آمیز ، تحقیر کننده و همراه با تمسخر و تخریب علیه دولت نهم را برعهده داشته باشد ! این دو با هم قابل جمع نیست. یا این دروغ است یا آن .

در اینجا ، به همه علاقمندان و دوستداران دکتر احمدی نژاد ، رئیس جمهور مظلوم اما متدین ، هوشمند و مقتدر ایران عزیز توصیه می کنم ، به جای هرگونه واکنشی به مطالب ویژه نامه “تهران امروز” ، به رهنمود رهبر عزیز انقلاب متوسل شویم که فرموده اند: بعضى از انتقادکن‏هاى از دولت، هدفشان این است که شما را عصبانى کنند، خسته کنند و از جا در ببرند؛ اصلاً انتقاد با این هدف انجام مى‏گیرد. یا عیبجویى‏هاى بیخود؛ دیده‏اید گاهى یک خبرى را تیتر مى‏کنند، بزرگ مى‏کنند؛ فردا، پس‏فردایش معلوم مى‏شود اصلاً دروغ است و صحت ندارد! اینها هم کارهایى است که بعضیها انجام مى‏دهند. مطلقاً حالت عصبانیت و بى‏تابى نباید به شما دست بدهد.

همچنین به کسانی که ولایت پذیرند و سخن رهبر فرزانه انقلاب را به گوش جان می شنوند و به آن تاسی می کنند ، دیدگاه رهبر حکیم انقلاب را در باره دولت نهم توجه می دهم. دولتی که قطعا شایسته ترین دولت در تراز انقلاب شکوهمند اسلامی است.

 • این دولت ، یک دولت حزب اللهی و رئیس جمهور آن مکتبی است.
 • تلاش بی وقفه برای خدمت به مردم از نکات برجسته دولت نهم و به ویژه شخص رئیس جمهور است.
 • شما دولتى هستید که هم به مردم امید مى‏دهید و هم وعده‏ى عدالت .
 • این دولت، هم در قول و شعار و هم در عمل، نشان مى‏دهد که به اصول انقلاب و ارزشهاى انقلاب پایبند است.
 • پایبندى به خدمت یکى از شاخصه‏هاى این دولت است که قابل ارج‏گزارى و ذکر است.
 • پرکارى این دولت هم انصافاً چیز برجسته‏اى است؛ حتى بعضیهایى که مخالف هم هستند، این را نمى‏توانند انکار کنند؛ یعنى بى‏انصافیها هرچه هم زیاد باشد، نمى‏تواند بر این حقیقت غلبه پیدا کند که دولت شما انصافاً دولت پرکارى است و تلاشتان و کارتان و تحرکتان خیلى زیاد است. این بسیار جاى خرسندى دارد.
 • شجاعت و قاطعیت ، یک خصوصیت دیگر دولت نهم است. این کارى که شما براى سهمیه‏بندى بنزین انجام دادید کار خیلی بزرگی است .
 • روحیه‏ى تحول‏گرایى و نوآورى و اصلاح و تغییراتى که در ساخت عمومى تشکیلات دستگاه و دولت داده مى‏شود، از کارهای خیلى اساسى است. اصلاح هم واقعاً همینهاست.
 • یک خصوصیت مهم این دولت آن است که در برابر زیاده‏خواهی هاى استکبار، دچار انفعال نشد؛ این به‏نظر من خیلى مهم است که در تعامل با دنیا، انسان جاى خودش ، خواست خودش، نیرو و قدرت خودش را بداند و بداند که باید چه‏کار کند.
 • این کارى که آقایان بر دوش گرفتید و راه افتادید و رفتید و همه‏جاى کشور را زیر پا گذاشتید و با مردم تماس گرفتید و از نزدیک درد دلهاى مردم را – که از زبان مسؤولینشان، ائمه‏ى جمعه‏شان و افراد شاخصشان گفته مى‏شود – شنیدید، خیلى به‏نظر من خوب است.

در پایان به خود و همه دولتمردان این نکته را گوشزد می کنم که آنچه در این سه سال ، در جهت خدمت به کشور و ملت ایران به انجام رسید ، چیزی جز یک توفیق الهی نبود . پس باید شکر خدای را به جای آوریم و در چاله غرور و تکبر فرو نیفتیم و به این امر واقف باشیم که اگر در جایى، موفقیتى و کار خوب و درستى از ما سر زد جز به توفیق و کمک الهى نبوده است .

۵۹ نظر »

 1. محمد گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۵۱

  دلم برای آقا میسوزه؛ واقعا خیلی مظلومه.
  امیدوارم این آقایان پیرو ولایت (!) یک ذره به خودشون بیان.

 2. مهدی گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۳

  سلام آقای جوانفکر
  به آقای دکتر سلام برسونید و بگید درسته که ما بچه نسل سوم انقلابیم و حتی از جنگ هم چیز زیادی یادمون نمیاد ولی برای آرمانهای اصیل انقلاب و تفکر خمینی کبیر و مقام معظم رهبری جانمان را فدا خواهیم کرد.

  موفق باشید

 3. مظلومی کیاپی گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۱۵

  سلام اقای دکتر
  حمله وهجوم و تخریب به دولتی که بخواهد بریا مردم کار کند خیلی زیاد است ان هم از سوی دوستانی که با امدن اقای احمدی مژاد منافع شخصی خودشان را در خطر دیدند اقای قالیباف فراموش نکند که هنوز جواب این سوال از انتخابات ریاست جمهوری نهم و حضور وی در صحنه کاندیداتوری انتخابات در ذهن مردم هستش مردم ما هنوز نتوانستند این را هضم کنند که اقای سردار چگونه توانسته با جایگاه سرداریخودش ان همه هزینه ها سرسام اور تلیغات را انجام بدهد و در بهترین نقاط تهران و شهرستانها و در گرانترین مراکز شهر ها دفتری شیک خوب برای کار های انتخاباتی خود مهیا سازند ان هم در کشوری که اسلامی وپیرو خط علی است هنوز شعار فقر زدائی اقای قالیباف را مردم ما فراموش نکردند که اقای قالباف با پوستر های چند صد میلیونی و ستادهائی با اجاره هشت میلیون تومان در ماه می خواست خط فقر را از بین ببرد و کشور را خالی از فقیر بکند و همه را به درجه رفا برساند و به نظر ما بهترین کار برای اقای قالیباف این است که به دنبال کشور داری نرود چون در این صورت با سرنوشت میلیونها مردم بازی خواهد کرد ایشان یه ذره تلاش کنند تا کارنامه ضعیف خودشان در شهر داری را بهبود ببخشند تا شاید مردم ما او را به عنوان یک ایرانی مدافع محرومین بپذیرند

 4. صادق گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۳

  درود بر احمدی نژاد مظلوم
  ان شا الله پیروزی از آن ایشان است.
  به هیچ کس تا به حال اینگونه توهین نشده است. خدا صبرش دهد.
  یک دانشجو

 5. عباسحسیننژاد گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۲۶

  البته آقای جوانفکر!
  مردم دارند بیشتر می سوزند ها!
  بدهکاری به این همه رای فراموشتان نشود!
  آیا مثلاً محصولات غذایی مثل شیر در کنترل قیمت هاست؟
  آیا متوجه شده اید که در این فقره به طور ناجوانمردانه ای کارخانجات دارند از حجم شیر می کاهند و بر قیمت نیز می افزایند و سود دو جانبه می برند؟
  آیادیده اید که مثلا کلوچه همین کلوچه ای که از پسمانده کیک ها درست می شود چطور هی گران تر و کوچکتر می شود؟
  یا مثلا همین نان هم همینطور
  یا …
  آقای جوانفکر!
  من از تخریب حمایت نمی کنم و به انصاف معتقدم اما آیا نباید «همه» انصاف داشته باشند؟

 6. علی گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۱

  سلام.اقای جوانفکر من با تخریب مخالفم اما وقتی سایتهای دولت نهاد مثل نوسازی یا رجا رقبای سیاسی را ترور شخصیت می کنند شما باز هم می سوزید یا به آنها صله بخشی می کنید؟

 7. ابراهیم گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۴۲

  وبلاگتان یک سویه . سرد . روزنامه ایی است .
  خودمانی و ارتباط عمیق ایجاد نمیکند . شما آنسو مینویسید . و ما فقط حرفهای کلیشه ایی شما را می خوانیم .
  شاید برداشت من اشتباه باشد .
  شاید انتظار بیخودی دارم . اما فکر میکردم و میکنم . دولت نهم و شخص احمدی نژاد چیز دیگری است . اما میبینم . اطرافیانش همان آدمهای تکراری با چند درصد تفاوت هستند .
  اگر شخص احمدی نژاد نبود . اطرافیانش بادکنک هایی بودند . که باد و تفاوتی با دیگران نداشتند .
  در جامعه ما چند نفر مثل احمدی نژاد( کسانی به عشق خدمت و ایثارگری سر از پا نمیشناسند ) وجود دارد ؟ مطمئننا خیلی . شماها ( کسانیکه در اطراف رییس جمهور هستید ) چقدر تلاش کرده اید . احمدی نژاد های دیگر را به یکدیگر وصل کنید . تا دولت ۷۰ میلیونی محقق شود ؟
  شاید شما که از نزدیک شاهد برنامه و کارها هستید فکر کنید . خیلی اتفاقهای مثبت می افتد . و ما بیخبریم . اما شما فقط خودتان را میبینید . ۷۰ میلیون انسان در ایران سالهاست منتظر باز شدن راههای خدمتگزاری هستند . اما اکثریت پشت راههای بسته در غل و زنجیرهای مرئی و نامرئی گرفتارند و سختی نمیکشند . بلکه زجرذ میکشند . چگونه باید گفت که شما بفهمید ؟
  دوران آسته آسته رفتن تمام شده است . زمانها میگذرند . عمرها تباه شده است . نفسها در گلو تنگ شده . و….. اینقدر برنامه های سطحی . بخشی . فصلی و صنفی نگرانه را دنبال نکید . بدنبال برنامه های کلانتر و جامع تری باشید . که همه مردم بتوانند . لذت فداکاری و زحمت کشیدن را درک کنند . آخر این ظلم احمقانه ایست . که در فداکاری و ایثارگری هم تبعیض و خساست و بخل و بی شعوری وجود دارد ؟
  و خیلی حرفهای دیگر . اما کو …….و

 8. amir گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۲۲

  toghif shod khiale hamaton rahat…

 9. خودتی دکتر جون گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۳۱

  آره دکتر جون! باید روزنامه ها رو بست. مردم هم نمی فهمند! انتخابات دارد نزدیک می شود و دولت مهرورز مهر می ورزاند.

 10. مصطفی نمازیان گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۲:۲۷

  بنام خدا. با سلام به دوستان عزیز.بیکارهای امروز به خاطر سیاست غلط دولت قبل در دادن وام ۳ میلیون تومانی برای رفع بیکاری بود که عملا هیچ سودی نداشت وفقط باعث زیاد شدن خریداران تاکسی قسطی ومغازه رهنی شد. از ارتباطات مردمی دولتهای قبل هرچه کمتر بگوییم بهتر است زیرا مردم عملا هیچکاره بودند. کجا هاشمی رفسنجانی طاقت دارد چند ساعت با قشر عوام! جامعه بنشیند ودرد دل بشنود؟ خاتمی نیز که کرباسچی را از تمام مردم ایران بیشتر دوست داشت. مظلوم نمایی نکنید ومردم فریبی ممنوع.

 11. سید گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۴:۱۷

  باید همه جوانب را در نظر گرفت.

 12. آبتین گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۸:۲۷

  آنقدر زیبا از دولت نهم گفتید , که شیفته ی آن شدم!
  بله آقای جوانفکر در دولتی که کوچکترین انتقادی از آن به منزله ی عناد با اسلام و مسلمین است و نشانه ی کفر است , خواهش می کنم کمی اعتدال به سخنتان بیاورید .
  آنقدری که از این دولت , تورم و گرانی و محدودیت و خفقان… دیدیم در هیچ دولت دیگری ندیدیم. من نمی دانم چرا شما ها این چیزها را نمی بینید. یا چشم بر حقایق بسته اید و یا خودتان را به کوچه علی چپ زده اید. بروید حرف دل مردم را بشنوید. شکمها گرسنه است , مردم گله مندند, تورم به همه چیز زده است, همه دنبال بنزین اند, کرایه ها دو برابر شده. نرخ ها بالا رفته و ….
  این ها که کار استکبار جهانیست؟ یا عوامل داخلی؟ یا بی کفایتی دولت نهم؟ شما بگویید!

 13. شهرام گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۱۷

  تبریک می گم آقای دکتر که دوستان شما روزنامه تهران امروز را توقیف کردند شما واقعا خیلی خوب سوختن را تمرین میکنید ، منتهی معلوم نیست که چرا سوختن شما دیگران را می سوزاند. واقعا شما مشاور رسانه ای این دولت هستید و به راحتی اجازه میدهید که یک رسانه را خفه کنند؟

 14. مصطفی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۷

  بهتر نبود به جای فرافکنی و وصل کردن دولت به انواع و اقسام هاله‌های نور جواب انتقتادات رو می‌دادید؟؟؟

 15. رضا گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۱۰

  سلام
  متأسفم برای ملتی که شما مشاور رییس جمهورش هستید

 16. سپهر گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۱۶

  جوانفکر (نگفتم آقا چون …) در دولتی که مشاورانی همچون تو دارد باید هم روزنامه ها را بست و انتقاد را تحمل نکرد آخر یک روزی این آتشهای زیر خاکستر همه شما را حواهد سوزاند
  به امید آن روز و خروش یکباره جوانان این مرز و بوم
  زنده باد آزادی

 17. حمید گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۶

  سلام
  این همه ما به اقای دانش جعفری اعتراض کردیم و از دولت حمایت، حالا دولت به ایشان پست سفارت می دهند.
  یعنی ما از فردی که در بالاترین پست اقتصادی گوش به فرمان نبوده بهتر نداشتیم!؟
  آرزوی توفیق برای دولت نهم و انشا الله دهم دکتر احمدی نژاد
  یا علی

 18. میثم باقری گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۳

  برادر عزیزمان که گفته اند خیالتان راحت شد که این روزنامه توقیف شد عرض می کنم انصافا اگر زمان دولت اصلاحات اینچنین به شخص دوم کشور توهین می شد مدعیان اصلاح طلبی ،با سکوت از کنار این قصه می گذشتند یا به عبارت دیگر آیا کسی به خود جرات می داد اینچنین به توهین و تخریب دولت بپردازد.انتقاد که جای خود دارد . . . از قوه قضائیه هم انتظار بیشتری می رود حال که رئیس جمهور بزرگوارانه از کنار موضع می گذرند مدعی العموم کجاست ? ..

 19. مهدی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۴

  جناب آقای جوانفکر راه های بهتری هم برای دفاع از دولت و همچنین توصیه به دوستان وجود دارد، به عنوان مثال طی تماسی با عوامل این ویژه نامه به آنها بگویید برای شماره بعد دو صفحه برای من به عنوان مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور کنار بگذارید تا از هر اتهامی که به دولت زده اید و در ویژه نامه سوم تیر نوشته اید دفاع کنم.
  با توجه به شناختی که از فضای سیاسی و مطبوعاتی کشور دارم بعید می دانم مخالفت شود.

 20. م گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۶

  فقر برادر کفر است.”پیامبر ص” ببینید شما حتی در مسایل معنوی هم ایران را به قهقرا می برید ( با شما فقط با آنچه خودتان به آن معتقدید می شود سخن گفت.) وگرنه باقی مسایل بماند که شنیدن و فهمش برای امثال شما غیر ممکن است برادر.شما نمی توانید بزرگ باشید و جهان را همانطوری که خداوند می بیند ببینید. شما دنیاو همه مردمان آنرا با با درک بسته و کوچک خود دریافت می کنید.

 21. علی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۵

  نمی‌دانم خودتان متوجه هستید یا نه، ولی تمام آنچه در تعریف از دولت نهم شماردید (حزب‌اللهی و مکتبی بودن، تلاش بی‌وقفه، امید و وعده‌ی عدالت دادن، پایبندی به اصول انقلاب، پایبندی به خدمت، پرکاری، شجاعت و قاطعیت، روحیه‌ی تحول‌گرایی، دچار انفعال نشدن، تماس نزدیک با مردم) همه و همه فقط مشتی شعار است که کاربرد تبلیغاتی دارد. در برابر، آنچه در عمل و واقعیت حاصل این سه سال فعالیت و تلاش دولت بوده است، اگر منفی نباشد، چیز قابل ذکری نیست. شعار و تبلیغات بد نیست، اگر زمینه‌ساز عمل مثبت و فعالیت نتیجه‌بخش باشد. اما آیا در کنار این شعارها اقتصاد ایران فعال‌تر و زنده‌تر شده است؟ آیا مردم احساس امنیت و آرامش بیشتر می‌کنند؟
  سوختن و ساختن هنر نیست، از روی ناچاری است. هنر آن است که نسوزیم و نسوزانیم، اما بسازیم و بسازیم.

 22. رضا گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۵

  سلام آقای جوانفکر!
  این مطلب رو نمی خواد چاپ کنی!، برای خودت می نویسم، اگه بخونی!!!!
  من به دکتر رای دادم و این بزرگترین اشتباه سیاسیم بود!
  مطمئن باش که همتون باید به خدا جواب پس بدین! روز حسابی هست!
  گند زدین به مملکت!
  یه مشت مالیخولیاییه …
  خدا شفاتون بده …

  بقیش هم سر پل صراط!

 23. سعید گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۱۸

  به جای تکرار حرفهای رهبری انتقاد ها را پاسخ دهید.یک روز ریشتان را بتراشید و به میان مردم بروید تا ببینید.این حرفها حرف دل اکثر مردم است.سرتان را از زیر برف بیرون بیاورید.

 24. یک خبرنگار گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۸

  من به عنوان یک خبرنگار که افتخار سفر با جنابعالی را به یکی از استان ها داشتم به واقعیت های عجیبی رسیدم که هم در حضرتعالی و هم رئیس جمهوری و هم نزدیکان ایشان به وضوح دیده می شود.
  اما راستی چند نکته را یاداوری می کنم.
  ۱- قصد شما خدمت صادقانه است اما بی هیچ ملاحظه حرفه ای و معقول در تمامی امور به توهمی عجیب رسیده اید که غیر از خودتان دیگران رانمی بینید و همیشه این دیگران اند که مقصرند نه شما.
  ۲-ناکامی ها را به دیگران نسبت می دهید و همین عمل برنامه ها و پیشرفت هاتان در دیگر مسائل را اگر هم بوده خدشه دار می کنید.
  ۳-حکایت شما در دولت نهم حکایت دوستی خاله خرسه است که خواست مراقب مرد خوابیده باشد زد با سنگ خوردش کرد!
  ۴- تورم و افزایش نگرانی اقتصادی مردم وضعیت مسکن و دامنه دار شدن وضعیت کمبود و عدم مدیریت انرژی همه و همه از ناکارامدی بخش وسیعی از دولت حکایت می کند اما شما اینها را نادیده می گیرید و فکر می کنید کار کار دشمنان است.
  راستی آقای مشاور کدام دشمن؟ این ادبیات بی رحم، سم مهلکی برای ملت ایران است و امروزه به همین وسیله میلیاردها دلار سرمایه گذاری که می توانست جان کودکان این سرزمین را نجات دهد و از فقر و سوئ تغذیه برهاند را دور ریخته است و متاسفانه هر روز از زبان مسولان حکومت و دولت نهم به خصوص شنیده می شود.
  ۵- آقای جوانفکر مشاور محترم رئیس جمهوری؛ شما این را بدانید، ملت به شدت در مذیقه است و هیچ دشمنی جز خود ما(هر دولت و حکومت ناتوانی) ندارد. ملت بیکارند. گرسنه اند. باور کنید از گرسنگی دارند افسرده و روانی می شوند. ملت آزادی ندارند. طرح هاتان را جمع کنید .فساد در خانه همه دارد در می زند.”کاد الفقر ان یکون الکفر” آن وقت شما چه می گویید؟
  ۶- اصلا قصد بی احترامی ندارم من هم به دلسوزی شما ایمان دارم اما به دانش و آگاهیتان نه! چرا که جهان را ان طور که دوست دارید می بینید نه آن طور که هست.
  ۷- ما به دیگران نیاز داریم . اقتصاد ما بیمار است. مدیران ما بیمارند. ملت همه بیمار شده اند. این اپیدمی در حال رشد است. فکر نکنید دارم سیاه نمایی میکنم به خدا برای ملتم و خودم ناراحتم.این واقعیتی است که در آمارهای بیمارستان های دولتی هم وجود دارد. مملکت به مرز های ناجوری رسیده است.
  ۸- جنگ در پیش است. اگر نمی دانید بدانید. اگر می خواهید به این شیوه مملکت را اداره کنید مطمئن باشید تمام داشته هامان را به باد خواهید داد. البته می ترسم ان وقت همه مسولان و پولدار ها به کشورهای دیگر پناهنده شوند و بعد ما بیچاره ها دوباره کشته شویم و گرسنه بمانیم و با ذلت بمیریم.
  ۹- دلتان به راستی برای تمام مردم بسوزد نه فقط انها که چفیه بر دوش می گذارند و پشت میزهای ریاست و معاونت ها از دختران بی پناه مردم طلب شرافت می کنند و طرح های امنیت اجتماعی را به راه می اندازند در خیابان ها و دانشگاه ها!
  ۱۰- در این نوشته سعی کردم دلسوزانه اندکی از ضعف هایتان را گوشزد کنم و اینکه می شود چشم وا کرد و جهان را دید و دیگران را هم!
  امیدوارم مقبول افتد
  با تشکر

 25. یاسمین گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۰۸

  واقعا” خجالت نمیکشین این همه دروغ میگین؟ این دولت مهر ورزتون با این مهرورزیش حال ملت رو داره به هم میزنه.

 26. تذرو گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۱۳

  قال الله
  ولا تهنوا ولا تحزنو وانتم الاعلون ان کنتم مومنین

 27. ابوالفضل گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۳

  ما هم نمی توانستیم باور کنیم که می خواهند با انواع ترفند های سیاسی و تبلیغاتی دل مردم را بدست آورند، تا پس از آن انواع سوء استفاده ها را ببرند.
  اما خودشان با عملکرد غیر توجیه پذیرشان اثبات کرده و می کنند که مست قدرتند و برای بالاتر از آن هم چنان تلاش می کنند.
  خداوند با نیکوکاران است.

 28. میثم رشیدی مهرآبادی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۹

  سلام.
  با خوندن مطالب ویژه نامه از همان صبح دیروز قلبم درد گرفت و بسیار برای قالیباف متاثر شدم.
  امروز هم پستی برای این مطلب در وبلاگ گذاشتم.
  خدا این بدخواهان را هدایت و الا نابود کند…

 29. محمد صادق گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۴

  جهت اطلاع شما عرض کنم بنده و بسیاری از مردم بدنبال تعطیل کردن ان روز نامه با هر زحمتی که بود انرا تهیه و مطالعه کردیم. مطالب جدید و عجیبیب را هم در ان نمی بینیم که باعث شده باشد فریاد مظلومیت شما به اسمان رود.همگی موضوعاتی هستند که پرسش های قدیمی و مشترک بسیاری از مردم وهمچنین بنده است و همگی ارزو داریم که این مطالب صحت نداشته باشند چرا که بی کفایتی تا به این حد قطعا جزو نوادر تاریخ این کشور و تاریخ معاصر دنیاست .چرا برای روشن شدن اذهان و هدایت خیل گمراهان پاسخی مستدل و مستند ارایه نمی شود و به مظلوم نمایی و بستن روزنامه شکوه سر می دهید .اینکار فقط مهر تایید به مطالب طرح شده است و ثمری جز تشویق و تحریک مردم از مطالعه ان مطالبی که فقط جنابعالی دارید می فرمایید کذب می باشند حاصل دیگری نخواهد داشت.

 30. یه بنده خدا گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۳۹

  میدونید چه قدر بی کار تو این جامعه داریم . با بستن هر روزنامه ۲۰۰ نفر به آمار بی کاران اضافه میشه .
  .
  تا نباشد چیزکی روزنامه ها نگویند چیزها

 31. حسین سیف اللهی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۳

  درود بر احمدی نژاد همین که نظر مخالفان را هم در سایت گذاشته اید (بر خلاف خیلی های دیگه که نمی دانم چرا هیچ مخالفی ندارند!!) جای قدر دانی دارد. اصولاً معترضان به گرانی و خفقان!!!! و … که ادعای کارشناسی نبودن کارهای دولت را دارند بد نیست کمی به حرف های کارشناسی هم گوش کنند و مثل بچه ای که پدر و مادرش سعی دارند برای نخریدن یک جنس بی اهمیت او را توجیه کنند و بچه بعد از شنیدن حرف های پدر و مادر پایش را بر زمین می کوبد و با بی منطقی تمام می گوید نه نه نه … رفتار نکنند. برای خیلی از گرانی ها هزار دلیل داخلی و جهانی کارشناسی آورده اند که الحق و الانصاف در ایران نسبت به خیلی جا های دیگه کنترل شده تر است. بعضی ها جوری صحبت می کنند که انگار همین صیح تو اروپا و آفریقا و آمریکا زندگی می کرده اند و از احوال همه آگاهند.حرف دولت را قبول ندارید برید مطلب چهار تا روزنامه اروپایی و آمریکایی در مورد گرانی های جهانی و علل آن را بخوانید. بد نیست ثواب دارد!!. در مورد خفقان هم اگر شما دولتی را سراغ دیده اید که تا حد ممکن در برابر مخالفانش کوچکترین موضعی نمی گیرد معرفی کنید ما هم بدانیم. … راستی دوستان به اصطلاح دوم خردادی یادشان رفته روز های بعد از انتخاب احمدی نژاد از ترس موفقیت رئیس جمهور تیتر زده بودند:« هاشمی، خاتمی، احمدی نژاد—کاشت، داشت، برداشت»!! اگر حرف خود راقبول دارید برداشت کارهای خود را تحویل بگیرید که درست کردنش نه کار یک نفر و نه چهار سال است . . .

 32. حسن گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۹

  بی جای سروصدا و اینکه طرفدارهای قالیباف اینکار رو کردن یا نه، لطفا به اصل قضیه جواب بدین
  چرا فکر می کنید وجود ندارد؟ مدرک هاش هست عزیزم
  کافیه چشماتو باز کنی ببینی چرا مردم روزی دو ساعت برقشون قطع میشه
  مطمئنا از بی مدیریتی محض است!!!
  دوست عزیز این رو که منتشر نمی کنی. نمی دانم تو که می خونی کی هستی. اما تو رو خدا به خودت دروغ نگو

  والسلام

 33. محفوظ گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۱۲

  سلام
  من مدتی در روزنامه حزب الله کار می کردم. سردبیر قبلی این روزنامه و مدیر مسئول فعلی تهران امروز، آقای حسین قربان زاده، وقتی روزنامه را ترک می گفت و به روزنامه تهران امروز می رفت، صراحتا و علنا در جمع تحریریه حزب الله گفت یکی از دلایل مهاجرتش به روزنامه تهران امروز این است که تبلیغ برای آقای قالیباف را رسالت خود می داند و در تهران امروز بهتر می تواند به این رسالت عمل کند. بنابراین نمی توان حساب تهران امروز را از آقای قالیباف جدا دانست.

 34. mammad گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۱۸

  salam,
  agha shoma Doctor- chi hastin?
  in madrakaro az koja migirin?
  behtar nist be hamoon daraje bechasbid va dige bishtar az in elmo madrake tahsiliro kharab nakonid? masalan beshid general-e 5 setare! agarche 90% generalamoonam az dame dare daneshkadeie afsari rad nashodan!
  kheili zeshte akhe hame hei doctor, vali ……

 35. Max گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۴

  سلام . فکر کنم شما بیشتر از ما که فقط کامنت ها رو می خونیم و کاره ای نیستیم از دیدن کامنت ها ناراحت می شید . بماند . من توی انتخابات این دوره تجربه ی جدیدی کسب کردم و اون هم اینکه هرکی هرچی دوست داره بگه . مردم وقت رای دادن خوب اقدام می کنن.
  من دلم به حال آقای رئیس جمهور می سوزه که با این همه فعالیت و کار خیلی ها چشم هاشون رو بستن و حرف ناصواب می رنن.
  سلام به ایشون برسونید و از طرف بنده (یک دانشجو) خدمتشون خسته نباشید عرض کنید
  شاد و سرفراز باشید

 36. سیر بی سلوک گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۰۸:۱۷

  سلام دکتر! همانگونه که منتقدان ـ و به عبارت بهتر تخریب کنندگان ـ غیر منصف را باید افشاء کرد، منتقدان دلسوز و وابسته به نظام را نیز باید اکرام و احترام نمود.
  به هر روی با (قرآن شیعه؟! بازخوانی مصحف فاطمه در پاسخ به شبهات مطرح) به روزم.

 37. هادی گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۶

  درود بر این همه شجاعت و مردانگی دکتر احمدی نژاد که فقط چوب این را می خورد که به کسانی که دائم در راس مملکت در حال باج دادن و باج خواهی بودند باجی نداد و دستهای آلوده آنها را از بیت المال کوتاه کرد . کسی که تا کنون با وجود این همه فشار ها هنوز بر اصول خود پایبند مانده است . خدا احمدی نژاد را نه برای مردم ایران بلکه برای جهان اسلام حفظ کند و در راه اهدافش پیروز کند و دشمنان کینه توز و مغرضش را در اهدافشان سرکوب کند

 38. هادی گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۹

  قالیباف آرزوی ریاست جمهوری را به گور خواهد برد .

 39. جمشید رضائی گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۴۷

  روزیکه آقای احمدی نژاد شهردار تهران شد و محمد خاتمی اورا به هیات دولت راه نداد ما به شعار تحمل مخالف و زنده باد مخالف من و تساهل و تسامح پوزخند زدیم و فهمیدیم که همه این ها شعار است

  سپس به آقای احمدی نژاد رای دادیم که مهرورزی را می گفت و از عدالت دم می زد
  اما آقای احمدی نژاد هم ، شهردار تهران را به هیات دولت راه نداد تا نشان دهد که مهرورزی یعنی چه ؟!!!

  دوست خوب

  به آقای احمدی نژاد بفرمائید تا زمانیکه مهرورزی در عمل نباشد و به دیگران احترام گذارده نشود توقع احترام نباید داشت

  ای کاش آقای احمدی نژاد با دوستان مروت و با دشمنان مدارا می کرد تا اینهمه جنگ و جدل را در داخل کشور شاهد نباشیم

  نه … نه … من از قالیباف حمایت نمی کنم روزنامه همشری زیر نظر قالیباف همه تیترهایش علیه دولت است و کارهای در تهرانش هم …
  اما هرچه باشد منتخب شورای شهر است که مردم (همان مردمی که به احمدی نژاد رای دادند) آنها را انتخاب کرده اند

  راستی فکر می کنید اگر قالیباف به هیات دولت می آمد سقف آسمان بر زمین می خورد ؟

  جز تحکیم دوستیها و رفاقتها و وحدت و همدلی راهی برای ارتقاء کشور وجود ندارد .

 40. آرمان گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۵۹

  با سلام آقای جوانفکر
  برادر عزیزم با توقیف تهران امروز فقط صورت مساله پاک شده به جای این کار بهتر جواب ویژهنامه را سطر به سطر داده شود نه توقیف باواقعیات درست باید برخورد کنیم امیداورم ظرفیتمون بالا باشه
  دوران توقیف مطبوعات گذشته فکر ساله دیگر کنید که باید ئای بیارید
  موفق باشید

 41. یک ایرانی گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۶

  سلام استاد جوانفکر.
  من یکی از طرفداران دولت، شخص دکتر احمدی‌نژاد و باورمند به همه‌ی تلاشهایی هستم که دولت در این سه سال انجام داده و با قدرت آنها را تبلیغ خواهم کرد. اما “المومن مرات المومن” و پرده‌پوشی و مخفی کردن واقعیتها، تنها خیانت به دولت خواهد بود.
  در نتیجه من معتقدم تعطیل کردن روزنامه‌ها و محاکمه کردن آنها به دلیل انتقاد از دولت، تنها وجهه‌ی بین‌المللی کشور، رهبری، ریاست جمهوری و همه‌ی مردم ایران را مخدوش خواهد کرد و خیانت به آرمانهای امام (ره) و رهبری است که اینگونه با اقدامات سلیقه‌یی و دلخواه خود، حاصل انقلاب را در چشم جهانیان، مسلمانان و آنانی که انقلاب اسلامی را مضحر آزادی و آزادگی می‌دانند، تیره و تار کنیم.

 42. یک ایرانی گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۳

  و در ضمن آقای جوانفکر عزیز، اگر مقام معظم رهبری توصیه و رهنمودی را به دولت داده‌اند، می‌دانند که دولت آقای احمدی‌نژاد، اولین و آخرین دولت نیست در نتیجه رهنمودی برای همه‌ی دولتهای گذشته و آینده ارایه کرده‌اند.
  آقای جوانفکر. ۱۷ میلیون نفری که به دکتر رای داده‌اند، انتظار کار کردن و بهبود وضعیت اقتصادی را دارند نه اینکه شما منتقدانتان را تعطیل کنید. اصلاً فکر کنید من حاضرم نظافتچی دفتر آقای دکتر باشم. آیا این انصاف است، اسلام است، وجدان است که بندگان خدا، گوشت را کیلویی ۱۰ هزار تومان بخرند؟

 43. سید حافظ گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۸

  سلام آقای جوانفکر. من اصلاً کاری به قالیباف و… ندارم.
  من فقط می‌خواهم از شما یک سوال بپرسم. من پدر و مادری روزنامه‌نگار دارم، که یک مجله‌ی علمی منتشر می‌کنند و اصلاً هم سیاسی و… نیستند. سوال من این است که آیا وجدان شما می‌پذیرد ما هر کیلو برنج را ۴ هزار تومان بخریم؟

 44. کوروش گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۳۹

  سلام آقای جوانفکر عزیز. خدا قوت.
  راستش من فکر می‌کنم مسلمان نیست آنکه ظلم را ببیند و در حمایت از ظالم، لب بگشاید. من حامی دولت عدالت‌ورزم. اما فکر نمی‌کنم رسیدن قیمت مسکن به متری ۳ میلیون تومان، عدالت باشد.
  برادرم، مردم ایران انقلاب کردند که بتوانند در سایه‌ی اسلام، عدالت و آرامش را تجربه کنند. من به صداقت، پاکی و انسانیت آقای رییس‌جمهور، ایمان کامل دارم. اما حاصل کارهای او، برای اقشار کم‌درآمد جامعه، فاجعه آفریده.
  باور کنید این عدالت نیست که قیمت مسکن در این سه سال، به چهار برابر رسیده. باور کنید این تشویش اذهان عمومی نیست که وقتی من برای خریدن یک شیشه شیر به بقالی می‌روم، با قیمت ۲۰۰۰ تومانی که تا دیروز ۵۰۰ تومان بوده مواجه می‌شوم. عدالت نیست…

 45. مهدی گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۳

  سلام ! خسته نباشید

 46. ج-ر گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۳۹

  ای کاش این اقایون یک کمی انصاف داشتن واینهمه موفقیتهای دولت نهم را که باعث عزت واقتدار نظام وسربلندی ایران شده نادیده نمیگرفتندتااینقدردل رهبرعزیزمونو
  خون وذاغ فراق اقامونو به کام منتظران تلخ کنند.بزرگترین افت دینداری جاه طلبی ومقام پرستی است که این ازمابهترون جروزه ندارندکه ازاون دست بکشند

 47. مخاطب گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۴۹

  خوب دیدن را بار دیگر تجربه کنیم
  روزانه مطالب مختلفی را در مطبوعات کشور در زمینه های مختلف مطالعه می کنیم.و بعضا به مواردی برخورد می کنیم که در بیتوجهی کامل راهی چاپ شده و کسی هم به آن توجه نکرده است.

  حال این بی توجهی (عکس ، طرح و کاریکاتور،تیتر، نگارش و…) همرا با توضیح و نقد منصفانه و آگاهان مطبوعاتی، شاید بتواند تلنگری به این قشر فرهنگی باشد که با دقت بیشتر (عکس ، طرح و کاریکاتور،تیتر، نگارش و…) را باز خوانی نماید.

  زین خاطر از تمامی دوستان عزیزی که اهل مطبوعات هستند یا نیستند و هنوز دل ودماغی برای این کار ها دارند ،از پس سعی کنند با نگاه دقیق تر ، مطبوعات را رصد نموده و در صورت دیدن مطلبی خاص ، همراه با نقد آن – با ذکر( منبع ، تاریخ، صفحه) و یا اسکن صفحه مورد نظر،می توانند ما را دراین راه همگام بشوند.

 48. طلبه ای از قم گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۰۱

  جناب آقای جوانفکر با سلام
  نمی دانم شنیده اید یا نه فردی به نام علی اصغر شیرنگی ۲۳ میلیارد تومان از بیش از ۲ هزار نفر از طلاب حوزه علمیه قم کلاهبرداری کرده و مسئولان درباره آن اهمال می کنند
  لطفا رسیدگی کنید
  وبلاگها و سایت های مرتبط:
  http://talabkaran.persianblog.ir
  http://www.bazpardakht.com

 49. احمد گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۱۳

  سلام آقای جوانفکر. برپا کردن عدالت کار بسیار دشواریست و مستلزم شنیدن فحش و تهمت است.خصوصا در کشوری که بی عدالتی در تمام لایه های اجتماعی آن نهادینه شده بود.سلام و خسته نباشید ما را خدمت رییس جمهور مصمم و شجاعمان برسانید. امیدوارم مردم قدرشو بدونن.چون کسی که عدالت علی رو قدر ندونه باید بندگی معاویه رو بکنه. طلوع نزدیک است به امید خدا.

 50. ابراهیم گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۲۰

  حرفی از سر اتفاق
  زمستان رفته بود . بهار آمده بود . خزان خزان زد بود . تخم روح روییده بود . سر از خاک خود بیرون کشیده بود . نگاهش به آسمانی فراتر از جسم خیره مانده است . و حسرت به لب گزیده بود . چقدر در زیر خاک جسم . تاریکی ها را زجر کشیدم . ندانستم . که زمستان خواهد رفت . بهار خواهد آمد . خزان را خزان خواهد برد . میفهمیدم . اما باور نمی کردم .

  ما انسانها چقدر غرق شرایط هستیم . اگر بعدها بما بگویند . ای انسانها بیایید پازل خلقت را بچینید . حیران خواهیم ماند . یعنی چه ؟ بیایید ستاره های پازل خلقت را شما بچینید . آن ستاره کوچک بر مداری در ده میلیارد سال نوری جایش است . تو در جایش بگذار . آن خورشید کم نورتر از قلبت را تو بر مدار آن منظومه دور بگذار . آن هوا . گردبادهای آسمانی را . آن عرض و طول میلیاردی را تو چندین سال نوری به تاخیر بینداز . بگذار تیره ایی از خلقت در این فرصت نوری بیایند و بزیند و جای خود را به رویشی تازه سپارند .

  من حیران شده ام . این چه بلایی است . مرا . از همدستی معمار جهان . به چنین خاک سیاهی نشانده است . نکند دود حیوانی همه طاق دلم را سیاه نموده . معتاد شده ام . این شعار است .

  من بازیچه دنیا شده ام . دنیا به سخره گرفته است مرا . اینها شعار است .

  وقتی از زمان و مکان کنده میشوی . وقتی جسمت قفل و زنجیر تو نیست . وقتی حیوانیت افکارت خلاص کرده تو را . وقتی رنگ پرواز بر جانت سایه فکنده . وقتی خوردن و خوردن و خوردن احتیاجت نیست . وقتی بیماری . رنج . غم . سوز دنیا دردت نیست . وقتی دنیا کوچک تر از هسته خرماست برایت . وقتی خورشید با نورش حقیر است برایت . وقتی …..

  آنوقت است . تو انسانی . اشرف مخلوقات جهان . وگرنه . حقیری . حقیری . حفیری . در دایره دنیا عظیمی . لکن حقیری . حقیری . حقیریم

 51. سیدمصطفی گفت :

  تیر ۵م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۲۷

  سلام آقای جوانفکر عزیز!
  امیدوارم دکتر احمدی‌نژاد همچنان به راه خود ادامه دهد و نیز امیدوارم ما هم بتوانیم سهم خود را در کمک به این جریان ادا کنیم.
  مطئمن باشید که توده مردم با شما (ما) هستند، و تا جایی که در خط اسلام ناب باشیم حمایت خواهند کرد.
  التماس دعا.

 52. محمد طبرستانی گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۸۷ در ۰۲:۳۲

  سلام استاد عزیزم حاج آقا جوانفکر

  آقای سردار این روزها که می گذرد
  چهره دوست ودشمن مشخص می شود
  واین واقعیت این روزگار است بعضی ها برای به قدرت رسیدن دین وشرف خود را می فروََََُُُّّّشند
  آقای سردار من ازآینده شما می ترسم من از گرگ های که دور اطراف شما هستند می ترسم
  محمد باقرقالیباف خدا ناظر اعمال ماست . لحظه ای فکر کنید که چه می کنید
  برگردید برگردید که هنور دیر نیست .
  اما بعید می دانم ………………………………..
  حاج آقا سلام منو به آقای دکتر برسونید
  التمای دعا

 53. حسین قدیری ن‍ژاد گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۵

  باسلام خدمت جناب آقای دکتر جوانفکر
  آنچه واضح به نظر می رسد اینست که عده ای چشمهایشان را روی واقعیت بسته اندونمی خواهند از خواب بیدار شوند وببینند که اثر ضرب شست حضرت امام خمینی همچنان باقیست واین دولت خدوم وانقلابی که از ثمرات آن می باشد باسرعتی وصف ناشدنی پله های ترقی ملت را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارد وبه سمت آرمانهای متعالی آن پیر سفرکرده نزدیکتر می شود.
  با این وجود هرچه تلاش می کنند این نور الهی را با دهانشان خاموش کنند وآن رابا سیاه نمایی کمرنگ جلوه دهند،خودشان بیش از گذشته رسوا می شوندوامدادهای الهی برای روشن نگه داشتن این نور نمایان تر می شود واین چراغ پر فروغتر ازگذشته نور افشانی می کند.
  آنچه درذیل می آید اعتراف صاحبان روزنامه “تهران امروز”می باشد که باتیتر عذرخواهی نوشته اند. امیدوارم آنهایی که این حرکات ذلیلانه را نقد می نامند چشمان خود را بازکنند(اگر خودرا به خواب نزده باشند):

  عذرخواهی

  روز گذشته روزنامه «تهران امروز» ویژه‌نامه هفتگی خود را به موضوع پرونده سوم تیر اختصاص داد و در این رابطه مطالب متعدد و متنوعی در قالب نقد عملکرد دولت در حوزه‌های مختلف از جمله اقتصادی و سیاسی منتشر کرد.

  این ویژه‌نامه که از سوی جمعی از جوانان متعهد واصولگرا که معتقد به مبانی نظام و رهبری هستند تهیه می‌شود، متاسفانه در شماره دیروز خود حاوی مطالبی خارج از فضای اعتدال و نقد عالمانه بود. شاید این انحراف را بتوان به شور‌ و هیجان روزنامه‌نگاری در دوره جوانی منتسب کرد که البته هیچ دلیلی نمی‌تواند این اشتباه را توجیه کند. به هرحال مسوولان روزنامه «تهران امروز» این قصور را در درجه اول متوجه خود می‌دانند و برای رفع هرگونه شبهه‌ای یادآوری نکات زیر را ضروری می‌دانند:
  ۱ – بر هیچ کس پوشیده نیست که دولت نهم با روی کار آمدن خود شعارهای ناب و اصیل انقلاب را احیا و عدالت‌طلبی را به گفتمان اول جامعه‌ تبدیل کرد. از بین بردن فاصله‌ها میان مسوولان اجرایی و مردم و حضور بی‌واسطه میان اقشار مختلف از جمله ثمرات این رویکرد بوده است.
  بنابراین نباید از دایره انصاف خارج شد و آنچه نقطه قوت این دولت تلقی می‌شود را در لابه‌لای انتقادات به فراموشی سپرد. چه آنکه رهبر معظم انقلاب نیز بارها این رویکرد مردمی و عدالت‌خواهانه و تلاش خستگی‌ناپذیر دولت را ستوده‌اند.
  ۲ – نگاه روزنامه «تهران امروز» در مباحث تخصصی همواره نقد علمی و کارشناسانه – به استثنای ویژه‌نامه اخیر- بوده و سعی کرده نقد علمی را سرلوحه فعالیت خود قرار دهد. در این میان هرگاه نوک پیکان نقد، مصالح نظام و منافع ملی را نشانه می‌رفته، از درج و انتشار آن خودداری کرده چرا که معتقد به نقد درون گفتمانی است و نقد علمی و کارشناسانه را مساعدت مسوولان محترم اجرایی در اجرای وظیفه خطیر خود ارزیابی می‌کند.
  ۳ – بار دیگر اعلام می‌کنیم که ویژه‌نامه روز گذشته از این رویکرد علمی و معتدل تهی بوده و شورای سردبیری روزنامه بدین وسیله و با صراحت تمام از مسوولان دولتی عذرخواهی نموده و دوام توفیقات این عزیزان را آرزو می‌کند.

 54. موسوی گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۳۷

  باسلام
  ” پنجاه دلیل برای موفقیت دولت نهم ” آخرین مطلب وبلاگ حامی است

  http://kashanhami.blogfa.com/

 55. موسوی گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۴۹

  آقای جوانفکر سلام
  شما چرا راه دوری می روید
  آقای دکتر نوری زاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان که اخوی آقای محمد نوری زاد ( نویسنده و کارگردان) می باشند مدیری بسیار پر تلاش بوده و شبانه روز زحمت می کشد و در طول دوسال و نیم مدیریت خود منشا اثر خدمات بسیاری بوده و دانشگاه را متحول کرده اند اما اخیرا توسط چند نیروی درجه چندم مشارکتی شهر که این افراد به بهانه جانباز بودن با آقای دهقان (رئیس بنیاد جانبازان) کانال زده و با مظلوم نمایی خود شاهد عزل این مدیر مومن ، تونا و احمدی نژادی توسط چند کوتوله مشارکتی هستیم.
  جالب است بدانید این چند نفر با رانت حضور در ستاد تبلیغات آقای خاتمی استخدام و مدیر شده و بالاترین حقوق ها را دریافت و اکنون فقط با جابجایی انها به دلیل کم کاری از راههای غیر مستقیم این مدیر را تحت فشار قرار داده اند

 56. (امضاء: محفوظ) گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۹

  نمی‌دانم چگونه است که شعار سوختن و تحمل مخالف و سوختن می‌دهید و باز هم در شیوه‌ی برخوردتان تغییری حاصل نمی‌شود و به جای تحمل و تأمل، دهان مخالف را می‌بندید.

  این شیوه‌ی غلطی که در مواجهه‌ی با نشریات در دولت نهم پیش آمده است، بیش از آنکه نشان از عزم جدی دولت در مقابله با خطاکاران و منحرفین باشد، ضعف آنها را در نمایاندن سبیل مستقیم نشان می‌دهد. نشان از آن دارد که دولت چون نمی‌تواند خود در برابر انتقادات پیروز شود و پاسخگویی کند، جلوی سئوال را می‌گیرد و نقد را محدود می‌کند.

  لااقل اگر در عمل به شیوه‌ی دیگری عمل می‌کنید، شجاعانه از آن دفاع کنید و نه اینکه پشت پرده‌ کاری کنید و حرفی بزنید و روی صحنه، کار دیگر. به خصوص این‌که شما در پشت تریبونی هستید که نمایندگی از دولت حزب‌الهی می‌کند و دروغ‌پراکنی یا نفاق در شأن این دولت نیست!

 57. مهدی گفت :

  تیر ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۴

  چرا اینقدر دولت از اسلام مایه میگذارد ، شخصا برایم هیچ اهمیتی ندارد که رییس جمهورم نماز می خواند یا نه ، یا شهردارم میخواهد چگونه بمیرد، آنچه برای من و امثال من اهمیت دارد نتیجه است ، اینکه در قبال این همه جار و جنجال بر سر مردم ، این همه فشار روی مردم و این همه همکاری و حمایت از طرف مردم ، سر مردم بی کلاه نماند.

 58. ؟؟؟؟؟ گفت :

  تیر ۲۷م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۱

  یک خبرنگار گفت :

  ۲م تیر ۱۳۸۷ در ساعت ۱:۳۸ ب.ظ
  من به عنوان یک خبرنگار که افتخار سفر با جنابعالی را به یکی از استان ها داشتم به واقعیت های عجیبی رسیدم که هم در حضرتعالی و هم رئیس جمهوری و هم نزدیکان ایشان به وضوح دیده می شود.
  اما راستی چند نکته را یاداوری می کنم.
  ۱- قصد شما خدمت صادقانه است اما بی هیچ ملاحظه حرفه ای و معقول در تمامی امور به توهمی عجیب رسیده اید که غیر از خودتان دیگران رانمی بینید و همیشه این دیگران اند که مقصرند نه شما.
  ۲-ناکامی ها را به دیگران نسبت می دهید و همین عمل برنامه ها و پیشرفت هاتان در دیگر مسائل را اگر هم بوده خدشه دار می کنید.
  ۳-حکایت شما در دولت نهم حکایت …
  (نوشته شده توسط مرتضی مصباح راد خبرنگار سیاسی فارس؟؟؟؟؟)

 59. خوش خیال گفت :

  مرداد ۹م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۱۵

  اقای جوانفکر خانمی را می شناسم که با همه وجود به شعارهای احمدی نژاد دل بست و در انتخابات کلی برای او تبلیغ کرد (شما مدیون رای او و سایرین هستید) با اعتقاد به قاطعیت احمدی نژاد مشکل کاری اش را به او نوشت ترتیب اثر ندادند به ۲۹۰ نماینده نوشت لج کردند همان تخته پاره ای که رابطه استخدامی هم داشت را از دستش گرفتند و اخراجش کردند سرشان را هم بالا می گیرند شما هم کلاهتان را کمی بالاتر بگذارید اگر خواستید پیدایش کنید اصفهان زیر مجموعه وزارت کار که مدعی حمایت از کارگران است براحتی می توانید اما میدانم که خواهید گفت روزانه هزاران مسله اینطوری هست

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر