سرباز کوچک ولایت

آقای اسفندیار رحیم مشایی ششم بهمن ماه سال ۱۳۸۸ در جمع وعاظ تهران حضور یافت و به پرسشهای آنان پاسخ گفت.
در فضای سنگین تبلیغاتی و سیاسی که مدتی است علیه آقای مشایی جریان دارد ، به مخاطبان محترم وبلاگ پیشنهاد می کنم برای یکبار دیگر ، سخنان ایشان در این نشست را از نظر بگذرانند.
رییس دفتر رییس جمهور، جامعه وعاظ تهران را محفلی اثرگذار خواند و گفت: عطر و بوی اندیشه های شهید مطهری و شهید بهشتی بر این تشکل دیرینه و دینی جاری است .
مهندس رحیم مشایی شامگاه دوشنبه در دیدار جامعه وعاظ تهران ضمن استقبال از برگزاری جلسات روشنگری و شفاف سازی گفت: آنچه که امثال من بر زبان می‌آورد آموخته هایی است که از وعاظ ، علما و بزرگان دین منتقل می شود و البته این سخنان نیز متکی بر تعالیم حیات بخش اسلام و مکتب نورانی تشیع است.
رحیم مشایی تاکید کرد : همه باید برای نشر معارف و توسعه مطالب دینی تلاش کنیم و یکی از این راه ها بیان است.
رییس دفتر رییس جمهور خاطر نشان کرد: افتخار من این است که شاگرد مکتب دین و سرباز کوچک ولایت هستم اگر کسی می گوید چرا حرف می زنی باید بگوییم که اگر یک مسوول و شاگرد مکتب دینی، اندیشه علما را بیان کند خوب است یا بد؟ چیزی که مهم است ، بیان مبتنی بر جهان بینی توحیدی، اسلامی و شیعی است و خارج از این چارچوب از هیچ کسی پذیرفته شده نیست.
رحیم مشایی تاکید کرد : من همواره گفته‌ام که هر کسی مسوول سخنانی است که مطرح می کند و نقد آنها نیز حق همگان است. اما کسی حرف های مرا نقد نکرده است بلکه معمولا ما با واکنش در برابر سخنان غلطی که به دروغ به بنده نسبت داده می‌شود، مواجه هستیم. سخنان من بسیار روشن ، شفاف و صریح در دفاع از حریم الهی و ساحت مقدس پیامبران و اولیای الهی است و من با ایمان و یقین به صحت آنها با قاطعیت سخن می گویم.
وی ادامه داد: مشکلات تاریخی بشر همه و همه به خاطر مدیریت نکردن جامعه توسط پیامبران الهی و ائمه اطهار بوده است. اگر ستمگران و شیاطین مانع نمی شدند و این فرصت برای اولیا و اوصیای الهی پدید می آمد تا مدیریت کنند آنگاه چهره تاریخ دگرگون می شد و اگر معرفت نسبت به خدا در سایه تعالیم انبیاء عظام و ائمه اطهار بخوبی حاصل می شد دیگر از نفرت، کینه، جنگ و خونریزی خبری نبود و دیگر جایی برای تسلط شیطان باقی نمی ماند و زورگویان تاریخ نمی توانستند بر سرنوشت مردم مسلط شوند. این وعده الهی که منطبق با حکمت آفرینش است و تاکنون محقق نشده، بدست آخرین ولی خدا امام زمان (عج) محقق خواهد شد.
مهندس رحیم مشایی در ادامه با اشاره به برخی شبهات مطرح شده گفت: وقتی بنده از وحدت کلمه و توحید سخن می گویم و عامل اصلی مصائب بشر و جنگ افروزی ها را به خاطر دور شدن از توحید بیان می کنم برخی محافل و جریان ها در رسانه های خود به دروغ نقطه مقابل آن را به من نسبت داده و منتشر می کنند.
رحیم مشایی افزود: مساله آنها شخص مشایی نیست ، آنها چون می‌دانند این دولت ولایی است با این واروگونه گری ها و با ایجاد تشکیک می خواهند دولت را تخریب کنند. آنها جز قدرت و کسب منافع و مطامع سیاسی به چیزی فکر نمی‌کنند. امید این افراد و طمع آنها از دروغپردازی ها و جعل خبر، ساده اندیشی و زودباوری برخی از افراد نیک است که باید همه مراقب آن باشیم. مهندس رحیم مشایی ولایت را پایه و اساس حکومت و محور همه امور خواند و گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب همه امور و مباحث است و من همچنان که بارها صراحتاً و علناً اعلام کرده ام مطیع نظر مقام معظم رهبری هستم و افتخار می کنم سرباز کوچک ایشان باشم .
وی همچنین افزود: بعضی افراد که نگران ترویج دین و اندیشه ولایی و توحیدی هستند با تحریف عامدانه و آگاهانه می‌خواهند جلوی این حرف ها را بگیرند آنها می خواهند مارا غیرموجه نشان دهند و ما را به سکوت بکشانند. اما آنها بدانند مکتب دینی و تفکر شیعی و ولایی، این قدرت را دارد که خود را به دنیا عرضه کند. حقیقت دین، آدم های وابسته به دنیا را افشا می‌کند و آنها از این مساله می‌ترسند. ولی سرانجام حق پیروز است و تلاش‌های منحرفین از دین به نتیجه نخواهد رسید.
رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به جریان سازی برخی محافل سیاسی و رسانه ای گفت: دروغ ها و تیترهای خلاف واقع، همه نشان از طراحی پیچیده ای دارد که می خواهد در مبانی تفکر اسلامی و تلاش خستگی ناپذیر دولت برای خدمتگزاری و اداره کشور خدشه واردکند اگر تیترهای جعلی آنها با متن سخنرانی های من مقایسه شود رسوا خواهند شد. با توجه به حرکت سازماندهی شده مخالفین انتظار من از همه صاحبنظران، اندیشمندان و علما این است که حقیقت مطلب را جستجو کرده و به جو سازی‌ها و غوغا سالاری ها که با هدف پنهان کردن حقیقت و تحقق اهداف سیاسی گروهی انجام می شود توجه نکنند. اگر حرفی به بنده نسبت داده می‌شود از خود من سوال شود و بنده آماده پاسخگویی هستم.
مشایی حیات جریان های مخالف را در تحریف و دروغ گویی دانست و گفت: همه اعتبار، قوام و اندیشه ما در ولایت خلاصه شده است و ما نمی پذیریم ذره ای انحراف از این مسیر نورانی صورت پذیرد. رییس دفتر رییس جمهور تاکید کرد که در مسوولیت های بالا اندکی انحراف نیز قابل پذیرش نیست و کسی که در کنار شخصیت برجسته ای نظیر دکتر احمدی نژاد حضور دارد و از حمایت ایشان بهره مند است به یقین باید مثل خود ایشان پایبندی عمیق به ارزش های متعالی دینی و اخلاقی و اصول و مبانی فرهنگی و سیاسی جمهوری اسلامی داشته باشد و این البته موجب افتخار بنده و همه همکاران در دولت است. آقای احمدی نژاد در برابر آمریکا، اسرائیل و انگلیس باصلابت و قدرت ایستاده است از حق دفاع می کند و در برابر ناحق کوتاه نمی آید و ملاحظه هیچکس را نمی کند.
وی در پایان این نشست ضمن یادآوری ظرفیت بالای جامعه وعاظ اظهار امیدواری کرد نشست نوبه ای مسوولان دولت با جامعه وعاظ برگزار شود.
وی همچنین گفت: من ازحق خود نسبت به حرف هاو نسبت های ناروایی که از روی جهالت داده شده است، گذشته ام، لکن معاندانی را که عالماً به جوسازی و دروغ پردازی مشغولند را به خدا واگذار می کنم.

۷۴ نظر »

 1. رضا هنرمند گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۰۵:۵۵

  لیدر فتنه ۸۸ از جریان انحرافی تبری جست !!!

  وقتی مقام معظم رهبری بارها تکیه بر فرعی بودن مسئله مشایی داشتند به این علت بود که کسی از آب گلالود ماهی نگیرد . دفتر آقای هاشمی از جریان انحرافی تبری جسته و اطلاعیه داده است . حال میبینیم که عمق نظر رهبری برای چیست ؟ همگی فتنه واقعی را که زمانی علیه امنیت ملی کشور اقدام کرد و مردم را با فریب به خیابان ها کشید فراموش کردند و مشایی را که برای چند اظهارنظر و اقدام معمولی به قدری بزرگ کردند که گویی تمامی مشکلات این انقلاب بخاطر مشایی است واگر مشایی حذف شود همه چیز حل خواهد شد .

  فتنه ۸۸ نوعی انحراف از مسیر انقلاب بود که به اقدام عملی برای از پادرآوردن اساس انقلاب که ولایت فقیه است ، انجامید . آیا نمیتوان آقای هاشمی و دوستانش را که علنا علیه ولی فقیه ایستادند منحرف دانست . اشخاص منحرف حرف وعملشان یکی نیست و برای ماندن در چارچوب نظام حاضر هستند بارها کوتاه بیایند . کاری که آقای هاشمی بارها کوتاه آمده است .

  بنابراین این معنی دارد که یک جریان انحرافی با لیدری آقای هاشمی از جریان انحرافی با لیدری مشایی تبری بجوید . کدامیک علیه نظام شوردیدند ؟ کدامیک اطلاعیه دادند وتهدید کردند ؟کدامیک به خیابان ها ریختند و باعث کشته شدن افرادی شدند ؟

  مقام معظم رهبری به چه علت بارها از فتنه ۸۸ صحبت کردند ولی تا بحال کلمه جریان انحرافی را به زبان نیاوردند . آیا این به این علت نیست که ایشان فتنه وانحراف واقعی را در درست اندرکاران فتنه ۸۸ میدانند ؟

 2. sd گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۲۵

  سلام چرا اینقدر این ادم برا احمدی نزاد مهمه ایا عقل و درایت و کارایی و اخلاق و… از این وزرای ارزشی که با او ساز نبودند بیشتره راستی کدام عالمی او را به عنوان یه اسلام شناس قبول داره مکتب اسلام و یا مکتب امام خمینی یا مکتب تشیع چه عیبی داره که به مکتب ایران چسبده اقای جوانفکر پشت پرده چیه قیامتی هست

 3. محمد گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۴۷

  ۱۰۰ درصد حق رو به مشایی میدم .

 4. اکبر تاجیک گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۳۷

  بــــــــام سلام ……اکثرا سیاسیون مورد دست مایه سازمان های اطاعاتی کشورهای ابر قذرت هستند . که ناخدا گاه در دام انها می افتند . ولایت مداری ة شعار اصلی افراد نفوذی ومنافق است . برای جلب مردم ..این حرفها دلیل منطقی نیست ..باید اشراف اطلاعاتی برای تمام دولت مردان وجود داشته باشد. تا کوچکترین خطای انها در پرونده شان ثبت شود . واین حق تمام مردم است که بدانند دولت مردانشان چگونه افرادی هستنند.والسلام

 5. نوجوان امروز گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۴

  آقای هنرمند ؛ پس هرکی غیر از ولایت بگه منحرفه؟ شاید کسی مخالف باشه؟ اصلا چنین چیزی تعزیف شده در ولایت؟…

 6. عماد آبشناس گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۶

  آقای مشایی ثابت کرده که جامعه شناس خوبی است و همه می دانند که جامعه شناسی مشایی یکی از ابزار های پیروزی احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری بوده. در حال حاضر هم مشایی با تحلیل جامعه ایران می داند که اکثریت جامعه ایران به چه سمت و سویی فکر و می کنند و علایق و سلایق آنها چگونه است. همین هم دلیلی شده که خیلی هایی که می ترسند تیم احمدی نژاد بتواند در انتخابات بعدی مجلس و ریاست جمهوری موفق شوند مشایی را به سیبل حملات خود تبدیل کنند تا با تخریب وی او و مجموعه احمدی نژاد را از گردانه انتخابات آتی خارج کنند.

 7. سیدهدایت موسوی گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۹

  درطول تاریخ همواره جریانهای مافیای قدرت به همین شکلی که امروزه می بینیم برای تخریب وازصحنه سیاست خارج کردن انسانهای شریف ومخلص وطرفدارخدمت گذاری تلاش کرده اند سوء استفاده از اهرمهای قدرت و اعتماد مردم نسبت به آنها مهمترین راهکارآنها است وبا حربه های مختلف قیب سیاسی خود را کنار میزنند زندگی مصدق وخیلی های دیگر راباید برای در ک بهتر جریان امروزی مخالف دولت مورد مطالعه قرار داد
  امیدوارم این بار مردم هشیار باشند وگول هوچیگری های این جریان رانخورند وبدانند که هم حمایت آنها از احمدی نژاد برای رسیدن به منافع و مطامع قدرت بوده و هم حالا که انتخاب احمدی نژاد هیچ سودی برای رسیدن انها به ثروتهای آنچنانی نداشته مخالفتشان با او کاملااز سر منافع شخصی است

 8. سیروس گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۴

  ختم الله علی قلوبهم و علی سمعهم و علی ابصارهم غشاوه
  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست
  آنچه البته به جایی نرسد فریاد است

 9. سمانه گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۴۹

  خطر واقعی چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
  جز اینکه رهبری به صراحت این حضرات فتنه گر اصلاحاتی و تفکر آنها را خطر اصلی می خواند؟ آیا خطر اصلی این نیست که خاتمی مجددا جرات پیدا کرده و این طور طلبکار شده است؟ آیا خطر اصلی قال… نیست که با دوست عزیزش محسن ها…و همه تکنوکرات های اصولگرا قصد ورود به صحنه را دارد؟ همان قال… که در ۷ سال شهرداریش رهبری حتی یکبار هم با وی و شورای شهر جلسه برگزار نکرد( در حالی که در ۱٫۵ سال شهرداری احمدی نژاد سه بار ایشان جلسه گذاشتند و هربار با جدیت بی سابقه ای از شهردار وقت تمجید کردند). همان قال… که رهبری به عمد همان کسی را به جایش نشاد که او از خدمت منفصلش کرده بود( احمدی م… را قال… منفصل از خدمت کرده بود) . همان قال… که نوکری روزنامه هایش برای موسوی باعث اخطار بی سابقه رهبری شد.همان کسی که تا به حال یک سیاهه خرج به احدی تحویل نداده و تنها کارش درخواست بودجه های نجومی است که البته با کمک مجلس لا… و تدبیر مصلحت بابای محسن خان، آنها را وصول می کند. همان قال… که رسانه هایش مشایی را موضوع اصلی کشور کرده اند.همان کسی که نوکر حلقه به گوشش الیاس نا… همه کارگزارانی های حاضر در شهرداری بزرگ پایتخت را فراموش کرده و می خواهد به زور تهمتی را به دولت بچسباند.
  ماجراها درست شبیه است به ماجرای نخست وزیری موسوی و تعلل رهبر انقلاب در پذیرش موسوی. همین باند سید مهدی هاشمی سید علی خامنه ای رهبر عزیزمان را متهم کردند که ضد امام است. با سخنان امام در مورد ولایت فقیه هم این سناریو تکمیل شد و شد نتیجه اش مجلس سوم. دلسوز ترین انقلابیون گمان کردند حضرت آیت الله خامنه ای با امام زاویه دارد. الان هم دقیقا همان خط دارد پیگیری می شود. انتخابات مجلس نزدیک است و خیلی ها نقشه های جالبی دارند .
  جملات زیر را زیاد این روزها می بینید:
  گویا – گفته می شود- شنیده ها حاکی است- منابع آگاه- افراد مطلع – صاحبنطران می گویند…
  شایعه را دشمن می سازد. منافق پخش می کند . احمق باور می کند!!
  دکتر علی شریعتی رحمه الله
  تهاجم بی نهایت زیاد است و بیشتر افراد متدین دین را فقط از روی تعدادی کلیشه ها شناخته اند. ادعای جدید و عجیب و غریب هر روز منتشر می شود و همه می گویند اسناد را افشا خواهیم کرد! اما یکهو فیل موش می زاید و اسناد ادعایی می شود یک برگه تقاضا که مشایی زیرش مثل همه نامه ها نوشته رسیدگی شود و ننوشته حتی اقدام شود! و این می شود سند فساد اقتصادی! یا بقایی متهم می شود که چرا مناقصه برگزار نکرده است در حالی که اجباری برای آن کار نداشته و هیچ دلیلی هم برای مفسد بودن افراد مورد ادعا ارائه نمی شود.
  بعد می شود ماجرای رمالی و باور کردنی هم نیست. اما باید به یک شکل ثابت کنیم تهمت های موسوی درست بوده لذا حالا اصولگرایان مکلف می شود همان تهمت ها خودشان مجددا تکرار کتند!
  خطر واقعی چیست؟ چرا همه اصلاح طلبان – درست برخلاف ادعای کیهان- حالا مدعی شده اند که دیدید ما راست می گفتیم؟ نمی بینید اینبار به بهانه مشایی زمزمه تقلب در انتخابات مجلس را دوباره به راه انداخته اند؟
  ولی فقیه سردار امام زمان است طاغوت نیست و نه تنها از خبر ظهور مهدی متوحش نمی شود که به استقبال آن می رود. مگر یک کوهنورد از خبر نزدیک بودن قله ناراحت می شود؟ مگر ولایت باطنی امام عصر و تضرع های این سید مظلوم را با مولایش ندیدید که حالا می گویید گفتن از مدیریت مهدی انکار ولایت فقیه است؟ به راستی آیا وقتی امام خمینی می فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد منظورش تضعیف فداکاری های رزمندگان بود؟
  ولایت ما از جنس حکومت های مادی نیست. آن صدام و همین صهیونیستها هستند که از خبر مدیریت مهدی دچار غش و ضعف می شوند ما در رکاب این سید خود را به پای مهدی خواهیم انداخت ان شاء الله. .

 10. حسین فرخنده(از وبلاگ مظلوم ترین ریس جمهور http://nava90.blogfa.com/) گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۵

  مظلوم ترین واژه این روزها ولایت فقیه
  چه زیبا فرمودند معمار کبیر انقلاب :
  اگر می خواهید به مملکت شما اسیبی نرسد پیشتیبان ولایت فقیه باشد .
  و جای دیگر فرمودند که نگذارید این انقلاب به دست نا اهلان بیفتد.

  بیش از ۳۲ سال است که از انقلاب پر برکت ایران اسلامی می گذارد در این انقلاب یکی از دستاوردهای بزرگش چیزی به نام ولایت فقیه بود که از امام امت برای ما به ارث گذاشته شد .
  اما امروز پس از این مدت واژه ولایت فقیه چنان مظلوم واقع شده است که انچنان با صدای رسا توسط مقام عظمای ولایت خوانده میشود ولی عده ای به ظاهر سینه چاک ولایت انگار گوششان کر و چشمانشان کور شده است
  افرادی چنان خود را به ولایت امر مسلمین نزدیک می دانند که به( تعبیری نگو و نه پرس ) این اقایان پس از نزدیک به دو سال از فرمایشان مقام معظم رهبری در مورد نظارت نمایندگان نقطه نظراتی فرمودند اما تا امروز هنوز کاری به اتمام کامل نرسیده ! و یکی دیگر از شاهکاری های این طیف به رای گذاشتن نظر رهبری در مجلس و اون حادثه دانشگاه ازاد و شورای عالی فرهنگی ! اما مورد دیگر در این باب خارج کردن بانک مرکزی از زیر نظر ریس جمهور و نامه رهبری به مجمع .
  ضمنا یاد مان باشد که همین اقایان بودند که اولین پیام تبریک به موسوی خائن دادند .
  در بحثی دیگر در این باب مداح اهلبیت که خود را از سینه چاکان ولایت معرفی میکند که چنان درس اخلاقی به شاگردان خود میدهد که در جلسه ای مسولین رده بالای جامعه را به رکیک ترین الفاظ زشت یاری میکنند.
  در باب دیگری اینکه فقیهی که خود را سینه چاک ولایت می داند ریس جمهور قانونی ملت را به سحر و جادو جمبر ومرتاض محکوم میکند بدون هیچ منطق و مدرک و ادله ای به دولت خدمتگذار میتازند. و بهتر از ان اینکه این شخص در ست بعد از سخنان رهبری در ۱۴ خرداد در حرم امام که حضرت اقا فرمودند : اگر برادران مومن و کسانی را که به اصل نظام معتقدند اما از لحاظ فکری با ما مخالفند مورد اهانت و اذیت و آزار قرار دهیم از خط امام منحرف شده‌ایم.
  - اگر کسی دنبال براندازی نیست ولی با تفکر سیاسی ما مخالف است نباید امنیتش را سلب کنیم.
  اما درست چند روز بعد این فقیه در جلسه خود فرمودند : آیت‌الله مصباح پس از تبیین دلیل ورود به نقد این جریان علی‌رغم حمایت قبلی از شخص رئیس‌جمهور، به شگردهای این جریان نفوذی در دولت پرداخت و با شیطانی خواندن آن‌ها، فسادهای پیچیده و عمیق را نتیجه برنامه ریزی دقیق ابلیس از سال‌های قبل دانست و اظهار داشت: این فساد بسیار پیچیده می تواند بزرگ‌ترین نعمت الهی را که با تقدیم هزاران شهید به دست آورده ایم، زیر و زبر کند.
  آیت‌الله مصباح یزدی شگردهای جریان انحرافی را شیطانی دانست و گفت: در پاسخ به کسانی که می گویند این آدم قد و قواره اش اینقدر نیست که اینکارها را انجام دهد باید گفت که مدرس اصلی این جریان انحرافی ابلیس است، البته به برخی می گویند اینها لیاقت آن را ندارند که عنوان جریان را داشته باشند و باید به آنها گروهک انحرافی گفت اما هر چه آنان تجربه شیطنت نداشته باشند، ابلیس با تجربه چندین هزار ساله به کمک اینها آمده است.
  وی با یادآوری اینکه قرائنی مبنی بر تاثیرگذاری بر رئیس جمهور از طریق وسائل غیر عادی وجود دارد، اظهار داشت: این شخص منحرف با این بهانه که فوق العاده است و ارتباطات معنوی با امام زمان(عج) و اصحاب ایشان دارد، تأثیر عجیبی بر رئیس جمهور گذاشته و اعتمادش را جلب کرده است. (منبع خادم نیوز )
  ایا به نظر شما اگر یکی از همین اتفاقات فوق از یکی از نزدیکان ریس جمهور سر میزند این جریان چه کاری که انجام نمی دادند.
  اینجاست که متوجه می شویم که اقا چقدر مظلوم است در روز روشن بیان میفرمایند و اقایان هم کور و کر تشریف دارند .
  چقدر حضرت اقا به ما سفارش کردند که دنبال فرعیات نروید اصلا به گوش این اقاین ولایت مدار نما نمی رود که نمی رود . یادم مان باشد که امسال از سوی مقام معظم رهبری نیز سال جهاد اقتصادی نام گذاری شده است و لی انگار این طیف از جریان افراطیون از این سال ، سال مبارزه با دولت خدمتگذار و مبارزه با جن و رمالی مرتاض متوجه شده اند نه جهاد اقتصادی .
  اما سخنان دکتر احمدی نژاد و مهندس مشایی در باب ولایت فقیه :
  احمدی نژاد: “هدف آنها این است که خاکریز را بزنند و بعد از ریختن خاکریز، به سراغ حضرت آقا بروند ولی بنده کوتاه نخواهم آمد، چون اینجا بحث “احمدی نژاد” نیست بلکه هدف نهایی آنها، خود آقا است.
  با وجود ولایت در کشور بن بستی وجود ندارد. و…
  مهندس مشایی: افتخار من این است که شاگرد مکتب دین و سرباز کوچک ولایت هستم. ولایت را پایه و اساس حکومت و محور همه امور خواند و گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری فصل الخطاب همه امور و مباحث است و من همچنان که بارها صراحتاً و علناً اعلام کرده ام مطیع نظر مقام معظم رهبری هستم و افتخار می کنم سرباز کوچک ایشان باشم.
  خوب حالا این طیف اقتدار گرا یا افراطیون به ظاهر ولایتی این روزها تمام زندگی خود را صرف نابود کردن دکتر و اطرافیانش کرده اند که شبانه روزی در خدمت به ملت و کشور دریغ نمی کنند .
  یادمان باشد که یکی از پرکارترین دولتها در طول انقلاب اسلامی همین دولت است که این روزها موجب رکیک ترین الفاظ زشت و تکان دهنده نه از سوی اصلاح طلبان بلکه افرادی که این روز ها به طیف اصولگرا نما شناخته میشوند که می بینند قدرت و هویت پوشالی خودشان در خطر است به خاطر همین این چنان در سال جهاد اقتصادی برای نابود کردن دولت بسیج شده اند .
  ایا درد این گروه از اصولگرا نما ها ولایت مداری است یا قدرت و ثروت ؟
  این دنیا طلبان چنان پیش رفته اند که برای جا انداختن خودشان در بین مردم جریانی دروغین درست کرده اند به نام جریان انحرافی !
  اما ان چیزی که کمی به قدرت ان پی برده اند گامهای استواری مثل دکتر احمدی نژاد است که تا اینجا تمام کاسه کوزه های این طیف را به باد داده است . وچه خوب این غربال الهی در پی غربال گری است و چه افرادی که تادیروز دم از خدا و ولایت عبادت می زدند از این غربال گذشتند و دنیای خود را به اخرت فروختند. در افراد کسانی پیدا شدند که سالها عبادت خود را به تهمت و غیبت به مسولین فروختند . در پایان باید بصیرت خود را افزایش داد تا در این دوره زمانه یک بار دیگر ولایت مداری بر سر نیزه نرود ولی انچنان که از بویش پیداست این چنین کاری نیز شاید این افراطیون به راه بیندازند.

 11. رضا هنرمند گفت :

  خرداد ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۴۵

  درجواب آقای نوجوان امروز
  همانطور که میدانید انتقاد با توطئه فرق دارد . در جریان فتنه ۸۸ همه شاهد بودیم که آنها اصل ولایت میزدند و درجهت براندازی نرم بودند . وگرنه خود رهبری هم بارها گفته از من انتقاد کنید .

 12. حسین گفت :

  خرداد ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۵

  آقای جوانفکر، به عنوان یک پرسشگر که واقعا در این فضا دوست دارم حق رو پیدا کنم ازتون خواهش می کنم در مورد پرونده های مفاسد اقتصادی که به آقای مشایی و بقایی نسبت داده میشه صحبت کنید. همه ی اینها پرونده سازی هست؟ چه کسانی این پرونده سازی رو دنبال می کنن که اینقدر به اسناد دسترسی دارن و اون ها رو افشا می کنن،
  ضمنا، خواهش می کنم توضیح بدید که جملاتی که از آقای مشایی نقل شده صحیح هست یا نه. آقای رسایی گفتن که بعد از مناظره با شما، آقای مشایی گبه این مضمون گفتن که اتفاقاً خوب شد که روحانیت در مقابل ما ایستاد! آیا این حرف زده شده؟

 13. حسین گفت :

  خرداد ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۷

  اتحاد حلقه هاشمی با حلقه اقتدارگریان مخالف احمدی نژاد خواسته دیرینه جریان هاشمی بوده و از همین طریق در آینده ریشه ولایت فقیه را می زنند. همان هایی که تا دیروز به هاشمی می تاختند الان در مخالفت با احمدی نژاد با هاشمی بسته اند و بدانند که هاشمی خیلی زیرکانه عمل می کند و حداکثر سوء استفاده ها و بهره برداری را از این ساده دلان می کند بعد با آنها در مقابل مواضع سال ۸۸ تسویه خواهد نمود منتظر باشید.

 14. محمد صادق گفت :

  خرداد ۲۱م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۶

  سلام
  به نظر من تمام آقایونی که خواسته یا ناخواسته موضوعی غیر از جهاد اقصادی را مهم جلوه میدهند از خط رهبری منحرف شده اند امسال سال جهاد اقتصادی است و بفرموده امام خامنه ای نباید حاشیه را به متن آورد باید بیانات ایشان در حرم امام رضا بازبینی شود

 15. احسان گفت :

  خرداد ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۱۲

  دروغها و تهمتهای جهان نیوز به آقای جوانفکر و ایرنا: http://www.jahannews.com/vdcef78zvjh8fei.b9bj.html
  و این هم کیهان روز ۱۹/۳/۹۰ که نوشته «اعترافات یک عضو دستگیر شده ضدانقلاب» (ستون سمت چپ، پایین): http://kayhannews.ir/900319/index.htm

 16. حامد گفت :

  خرداد ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۱۴

  مسئله اینجاست که کسی اقای مصباح را در کنار موسوی . … قرار نمی دهد، اما اگر تیم علامه ، با اخباری که به او می دهند و خود ایشان بخواهد در کنار این افراد قرار بگیرد ،بحث دیگر است .
  اگر اینطور باشد هاشمی و موسوی و… که زودتر گقتند انحرافی، پس بابصیرت تر از علامه اند.

  hamgofteman.blogfa.com

 17. مجید (همسازی) گفت :

  خرداد ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۴۸

  جریان انحرافی جریانی ست که بر خلاف نظر امام خامنه ای بر جهاد غیر اقتصادی تاکید میکنند .
  با مطلب “فقط الماس است که الماس را میبرد ” در وبلاگ “همسازی” از نظرات شما استفاده خواهم کرد

 18. فرهاد گفت :

  خرداد ۲۲م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۵

  آقای جوانفکر مسئولیت شما که حقیقت را می دانید ( البته اینطور به نظر می رسد) و می خواهید آنرا به گونه دیگری جلوه دهید بسیار سنگین تر از بقیه است. امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد مثل امثال مشایی ها حق را فدای هیچ چیز نکنید حتی اگر سرتان بالای دار برود. تاریخ را چنین انسان هایی می سازند نه انسان های محافظه کار که به راحتی تسلیم می شوند. ما همه سرباز ولایتیم ولی نه آن ولایتی که شما و آقای هنرمند (از نظردهندگان محترم) از آن دم می زنید. اصل و خمیر مایه عالم بر ولایت است اما آن ولایت کجا و این ولایت کجا. ان شاء الله خدا همه ما را به راه راست هدایت فرماید.

 19. فریب‌خورده گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۰۹

  آقای جوان فکر اندکی تأمل کنید! آقای جوان فکر انتقام گرفتن از وزیر اطلاعات با چه قیمتی؟
  عکس دکتر الهام با سردار مدحی!

  آقای جوانفکر با عرض پوزش جملات بالا متعلق به روزنامه های زرد زنجیره ای (رجا نیوز، جهان نیوز، الف، تابناک، خبرنیوز، فردا نیوز و من در آوردی نیوز و از خودم وَدَر کردم نیوز و غیره و ذالک نیوز) میباشد.
  البته امروز در چرخشی صدوهشتاد درجه ای رجا نیوز در قسمت خبرهای کم اهمیت سمت چپ مطلبی را در تایید حرف شما درج کرده است که البته به سختی میشود آن را درمیان دیگر خبرها پیدا کرد.

  “مصلحی: مدحی را جذب و سپس نفوذ کردیم

  به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی عصر روز یکشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت هم‌چنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا مدحی از اول نیروی نفوذی وزارت اطلاعات بود و یا فریب‌خورده؟ گفت: مدحی فردی بوده که آن‌ها برنامه‌ریزی کرده بودند از آن استفاده کنند و تشکیلات اطلاعاتی کشور توانست با اقدامات اطلاعاتی او را جذب کند و در مجموعه آن‌ها نفوذ بدهد و الحمدالله از این فرد بهره‌برداری خوبی هم شد.”

 20. حسین فرخنده(از وبلاگ مظلوم ترین ریس جمهور http://nava90.blogfa.com/) گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۰۶

  … اینجاست که پس از شش سال سوالاتی به ذهن انسان می اید که کمی جای تامل دارد؟
  کدام ریس جمهور در طول تاریخ جمهوری اسلامی ایران و یا حتی بهتر بگویم دنیا اینقدر مورد الفاظ زشت و تهمتهای ناروا قرار میگیرد؟
  کدام ریس جمهور مملکتی این چنین برای به زمین زدن اون همه دست به دست هم می دهند ؟
  کدام ریس جمهور مملکتی این چنین در رسانه و تربیون ها موجب هتاکی و زشت ترین القاب قرار می دهند؟
  براستی چرا ؟
  مگر اقای احمدی نژاد نبود که در طول این مدت بیشترین وقت خود را معطوف همین علما و روحانیونی میکرد که این روزها این چنین برعلیه اون می تازند؟
  مگر اقای احمدی نژاد نبود که سیره و پرچم و راه امام زمان (عج) را در دنیا برافراشت؟
  مگر همین اقای احمدی نژاد نبود که در مرکز کفر برای اولین بار دعای الهم عجل لولیک را سر داد ؟
  مگر همین دکتر نبود که چنان عزتی به ملت و مردم ایران داد، تا جایی که هر وقت غربیها برای مذاکره درباره انرژی هسته ای به ایران می مدند با قهقهه و حرکات عجیب و غریب مسولین ما را به صخره میگرفتند؟
  مگر همین دکتر نبود که در طول این شش سال بیشترین حجم کار های عمرانی در طول تاریخ ایران رقم زد؟ مگر همین دکتر نبود که تا قبل از اون هر کس مدیر کل شرکتی یا اداره ای می خواست ببیند باید روزها معطل می ماند اینم در صورتی که پارتی داشت می توانست ؟
  اما در شش سال خدمت این دولت دور افتاده ترین مردم کشور ریس جمهور مملکت خود را دربین خود می دیدند .
  دولتی که در ان مسولینش نه شب دارند و روز و تمام زندگی خودشان را وقف ملت کرده اند اینجور باید دچار بی مهری تعدادی علما نما قرار بگیرند ؟
  ریس جمهوری که نه مثل اون گذشته ها دنبال خوش گذرانی به کشور های اروپایی می رفت و نه نزدیکترین افراد خانواده اش اینجور انسانهایی بودند مگر دین ما روحانیت ما علمای ما این چنین شخصی نمی خواستند ؟
  کجا بودند اون مداحان و فقیهی و سیاسیونی که در تیرماه دوره اصلاحات اون حادثه فجیع را بوجود اورند؟ کجا بودند این اقایان در دولت اصلاحطلبان و اون حادثه کنفرانس برلین ؟ چرا اون موقعه این چنین به ریس جمهور وقت کسی جرا نداشت بتازد ؟ وای که دکتر چقدر مظلومی !
  برراستی چی شده چی اتفاقی افتاده است جرم احمدی نژاد چیست ؟که اینجور روحانیت و علما و سیاسیون به اون می تازند جای چه کسانی را تنگ کرده است ؟
  جرم احمدی نژاد این است که به دور افتاده ترین نقاط مملکنت سر می زند و خود مشکلات جامعه را حل می کند کاری که تا به امروز کسی توانایش نداشت انجام دهد ؟
  بقیه ان در وبلاگ مظلوم ترین ریس جمهور به ادرس ( http://nava90.blogfa.com/)

 21. رضا گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۳۴

  آقا همه نظرها را نمایش بدید مگر آقای مشایی در سانسور خبری نیست
  میترسید همه نظرها را نمایش بدید . حقه هایتان دیگر کار ساز نیست . مکر و حیله های امر عاصی تان شناخته شده است دیگر نمی توانید با قران بر سر نیزه عده ای را خام کنید .منتظر پاسختان حداقل در ایمیل م یباشم

 22. حمیدرضا موسوی گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۶

  جبهه حامیان مهندس اسفندیار رحیم مشایی

  سلام علیکم ضمن عرض ادب و خسته نباشید احتراما بدین وسیله به استحضار می رسانم حضور محترم جناب اقای جوانفکر وبلاک جبهه حامیان مهندس اسفندیار رحیم مشایی به ادرس فوق ضمن اماده هر گونه همیاری و همکاری در تمامی زمینه ها می باشد از شما جهت اهداف و سخنان کرانقدر شما جهت حمایت از جناب دکتر و مهندس مشایی و دولت خدمتگزار تشکر و قدردان شما می باشیم التماس دعا

 23. حامد گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۵۸

  سلام

  آقای جوانفکر بنده برای شما امروز دوشنبه کامنت گذاشتم که تا حالا تایید نشده ولی کسی که از کامنت گذاشتن بنده اینجا مطلع بوده و دو کامنت بلند بالای فحاشی برای بنده در وبلاگم گذاشته که خوب مهم نیست اگر قرار بود با فحش ساکت شویم قبلاً ساکت شده بودیم منتهی عرض بنده این است که سیستم شما تحت نفوذ و نظارت غیر خودی نباشد( منظورم نامحرم است) مخصوصاً که این وبلاگ قبلاً حک شده بود لطفاً ایمنی و نفوذناپذیری سیستم تان را مجدد چک کنید.

 24. علی سعیدی گفت :

  خرداد ۲۳م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۵۵

  علامه مصباح یزدی مثل عقابی تیزبین است که کمترین انحرافات از نظرش مخفی
  نمی ماند این درست. اما این عقاب اگر روی زمین نشسته باشد دوست و دشمن را
  فقط در فضای محدود اطراف خود خواهد دید. این بازه خیلی کوچک است.
  آن عقابی تیزبینی که الان دارد بر فراز آسمانها پرواز می کند از فراز قله
  ها خطراتی را می بیند که عقاب نشسته روی زمین نمی بیند. امام خامنه ای
  همین پیشوای بصیر است. برای همین با همه احترامی که برای علامه مصباح
  قائل هستیم و بصیرت او را ستودنی می دانیم اما می دانیم که اشراف
  اطلاعاتی رهبری غیر قابل مقایسه با ایشان است.

  به طور قطع و یقین علامه مصباح برای سیاست بازی موضع گیری نکرده است. صمیمانه عرض می کنم آنچه ایشان می گوید از سر احساس وظیفه و اخلاص است. لذا حتی اگر احمدی نژاد را رسما تکفیر هم کند کسی حق اسائه ادب ندارد.
  شما مطلقا حق ندارید به چنین مرد شریفی که عمر خود را خالصانه در راه اسلام صرف کرده است اقتدار گرا بگوید العیاذ بالله.
  مصباح یزدی نمونه کاملی از مردم مومن است البته معیار نهایی ما رهبری هستند نه ایشان.

 25. رضا هنرمند گفت :

  خرداد ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۰۳:۵۳

  در پاسخ آقای فرهاد
  بنده به هیچ وجه ادعا نکردم ولایت مدار واقعی هستم .
  درخصوص دسته بندی کردن ولایی ها ، عرض کنم مقام معظم رهبری بارها مستقیما و یا به کنایه بی اهمیت بودن مسئله مشایی را مطرح کردند که نباید مسئله اصلی شود . درضمن بارها از دولت دفاع کردند .
  من از شما سوال میکنم تابحال کلمه انحراف دردولت را از زبان آقا شنیدید یا خیر ؟
  تفسیر ولایت برعهده بزرگان است ولی سوالی دارم که غیر از معصومین میتوان کسی را پیدا کرد که مقام عصمت داشته باشد یا خیر ؟
  عصمت از آن۱۴ معصوم است و لاغیر .
  امام خمینی ولی فقیه زمان بود .ولی ایشان بارها در خصوص مسئله بازرگان و بنی صدر بیان کرد که اشتباه کردند و در سخنرانی از این قضیه توبه کردند .
  اجازه بدهیم تفسیر ولایت وولایت مداری از مدار خودش مورد بررسی قرار بگیرد .
  احترام به مقام بالای آیت الله مصباح واجب است و نمی بایست به هیچ وجه ایشان اقتدارگرا مطرح میشد ولی ایشان هم در معرض اشتباه هستند و شاید اخبار اشتباه به ایشان داده میشود .

  مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه زمان ، مقام ولایت را بخاطر پاک بودن از گناه ، شجاعت ولیاقت برای نیابت امام زمان ، بدست آوردند .مگر خود ایشان بارها نگفتند که از خود من هم انتقاد کنید آیا اینکه میگوییم انتقاد یعنی تفسیر اشتباه از ولایت داریم ؟

 26. سعید صادقی مقدم گفت :

  خرداد ۲۴م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۱

  جناب جوانفکر عزیز
  تلاش ها و پیگیری های مجدانه حضرتعالی که سبب پیوستن مجدد نشریات ایران به سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) شد را ارج نهاده و همراه برایتان آرزوی موفقیت و سربلندی دارم.
  http://tehranvarzesh.blogfa.com/post-553.aspx
  سعید صادقی مقدم – خبرنگار ورزشی استان تهران

 27. دوست گفت :

  خرداد ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۹

  بازداشت مجدد حجت الاسلام عباس امیری فر پس از آزادی!

  http://amirifar.blogfa.com/

 28. صادق گفت :

  خرداد ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۰۹

  چه خبرتون با این دعواها کشور و به هم ریختین ، اون از مجلسمون که همه کاراشو تعطیل کرده و فقط داره به دولت گیر میده ، یه روز میگه چرا مصویات اجرا نمیشه یه روز میگه چرا مصوبات اینقدر با عجله داره اجرا میشه ، اون از رئیس دولت که به خاطر یه نفر کل کشور رو به هم ریخته و همه رو با خودش دشمن کرده ، آخه این چه وضعیه ، چرا به فکر مردم نیستید ، چرا مردم و بازیچه قرار دادین ، یه روز میاین ماهواره و دخترای بدبخت و از تو خیابون با بی احترامی کامل و تونین جمع میکنین ، یه روز میگین مشکل ما که چند تار موی دخترای ما نیست ، آخه مشکل ما مگه ماهواره ست ، مشکل حجاب با این کارا مگه حل میشه ، از خودتون سوال نمیکنین چرا خانواده های ما میل به دیدن شبکه های ماهواره ای و بی حجابی پیدا کردن ، میاین دخترای بدبختو با بدترین وضع از تو خیابون چمع میکنین بعد هم میگین این خواسته ملت ایرانه ، کدوم ملت ایران مگه ۱۰۰ نفر نماز جمعه ای کل ملتن ، غیر از اینه که کارای سیاسیون ما باعث شد جوانای ما میل به ماهواره و امثالهم پیدا کنن ، ما که خسته شدیم یه عمر از موسوی تعریف میکردین بعد گفتین این ضد انقلابه ، تا وقتی که هاشمی بود بهش میگفتین سردار سازندگی بعد که رفت شد آدم بده ، حالا هم میخواین احمدی نژاد رو خراب کنین ، بسه دیگه یه خورده به فکر جوونای بیکار باشین ، آقایون وقتی کسی میل به دیدن ماهواره پیدا کرد با این کارا درست نمیشه ، بزارین یه مدت ملت آزاد باشن ، بخدا کسی که یک لحظه فقط یه لحظه حقیقت اسلام رو درک کرده باشه اگه آزاد باشه راحشو پیدا میکنه ، اینهمه آزمون و خطا برا چیه ، دلمون به یه احمدی نژاد خوش بود که اونو هم دارین باطلش میکنین ، حتماً میخواین دو سال دیگه با خراب کردن احمدی نژاد برا یکی دیگه رای جمع کنین ، به جای این بحث کردن ها و دیگران را متهم به انحراف کردن بزارین یه رئیس چمهوری که بعد از سالها اومد و جانانه داره واسه ملت کار میکنه بتونه کارشو انچام بده ،

 29. فرشید گفت :

  خرداد ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۰۲

  سلام جناب جوانفکر
  نمی دونم چرا امسال در این وبلاگ دوست دارم ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر رو اول به شما و عباس امیری فر و بچه های نازنینش بعد به دیگران تبریک بگم.عیدتون مبارک.

 30. سوده ط گفت :

  خرداد ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۳۸

  حتما جایی قدم کج گذاشتی که امروز اینقدر در تشخیص حق و باطل عاجزی!کوری چشم از فساد دل است؛از خدا بخواه کمک ات کند…فقط اگر خدا بخواهد می شود.

 31. منتظر گفت :

  خرداد ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۲۴

  علی، شیعیان خالص و منتظران پسرش مهدی را چگونه وصف کرده است؟!

  و باقی مانده‌اند اندکی که یاد قیامت چشم‌هایشان را بر همه چیز بسته! و ترس رستاخیز اشک‌هایشان را جاری ساخته! و برخی از آنها از جامعه رانده شده و تنها زندگی می‌کنند! و برخی دیگر ترسان و سرکوب شده یا لب فروبسته و سکوت اختیار کرده‌اند! و برخی مخلصانه همچنان، مردم را به سوی خدا دعوت می‌کنند! و برخی دیگر گریان و دردناکند که تقیه و خویشتنداری آنان را از چشم مردم انداخته است! ناتوانی وجودشان را فرا گرفته؛ گویا در دریای نمک فرو رفته‌اند! دهان‌هایشان بسته و قلب‌هایشان مجروح است! آنقدر نصیحت کردند که خسته شدند! از بس سرکوب شدند ناتوانند! و چندان که کشته دادند انگشت شمارند! (بخشی از خطبه ۳۲ نهج‌البلاغه)

 32. علی تیماس گفت :

  خرداد ۳۰م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۱۶

  با سلام خدمت برادر بزرگوارم آقای جوانفکر
  واقعیت این است که در وبسایت روزنامه ایران هرچه کند وکاو نمودم که راهی پیدا شود و مطلبی را بفرستم که اگر بدرد بخور بود چاپ شود ولی هیچ کانال ارتباطی نیافتم و لذا اصل مطلب را در ذیل قرار می دهم و تصمیم با خود شماست .

  رئیس جمهوری در لبه دو تیغ

  مدت هاست که دردی روی دلم سنگینی می کند و هر چه تامل می کنم که این درد را در سینه نهان کنم خودم را عذاب می دهم . می خواهم مانند خود رئیس جمهور سکوت کنم و چیزی نگویم اما تا کی می توان سکوت کرد ، اگر این سکوت برای رئیس جمهور مایه وحدت داخلی است و پاسخی روشن به ندای رهبر فرزانه انقلاب که بارها مسئولین را سفارش به وحدت نمودند و آنها را از اختلاف افکنی و تفرقه پر حذر داشتند برای من روزنامه نگار که باید نماینده صادقی برای افکار عمومی باشم مفهوم دیگری دارد . من نباید سکوت کنم زیرا سکوتم بر خلاف سکوت مسئولین وحدت بخش نیست بلکه گذاشتن سرپوشی بر حقایق و واقعیات داخلی است ، نگفتن دردهای پنهان اکثریتی خاموش است که نه زبان فریادی دارند و نه تریبونی همچون روزنامه و صدا و سیما و مجلس و نماز جمعه ، پس من به جای آنها فریاد می زنم که آیها المسئولین که بر بلندای کرسی های نظام اسلامی تکیه نموده اید لطف بفرمائید کمی هم به این پائین ترها نگاه کنید و نظر مستضعفان خمینی کبیر را جویا شوید که بعد از گذشت سی و دو سال از انقلاب اسلامی و آمد و شد دولت های مختلف کدامیک از آنها را بیشتر تائید می کنند . البته شاید بعضی از شما که سالهای متمادی از نعمات انقلاب بهره مند بوده و امروز خود را دیگر مستضعف نمی دانید تصور کنید که در این مملکت دیگر مستضعفی باقی نمانده است و همه اقشار اجتماع را در رده مرفهین جامعه بدانید لیکن اندکی قدم رنجه فرمائید و ملبس به لباس درویشی شوید و در کوچه و محله های پائین شهر قدم زنان میهمان سفره های خالی مستمندان جامعه باشید و بنگرید که آنها چه می گویند و چه می خواهند .

  ما نیز می دانیم که پافشاری ریاست جمهوری بر حقوق حقه ملت بر سر داشتن تکنولوژی های روز دنیا و بخصوص تکنولوژی هسته ای و پیشرفت علمی کشور در زمینه دست یابی به ماهواره و قمر مصنوعی و عدم تسلیم و کرنش در برابر زورگویان جهان مسبب اصلی تحریم اقتصادی و فشارهای مضاعف اقتصادی و به تبع آن کاستن از سرعت پیشرفت علمی و اقتصادی برای مدتی کوتاه می گردد اما انتظاری که از شما مسئولین داریم این نیست که شما نیز همسو با خواسته استکبار مسائل و مشکلات پیش آمده را زیر ذره بین بزرگ نموده و مرتب آن را به رخ بکشید . هرگز تصور مکنید که این حرکت موجب محبوبیت شما بشود . آنچه برخی از شما می کنید همان است که استکبار می خواهد و اگر استکبار یک لبه تیغ از خارج باشد متاسفانه لبه دیگر تیغ را در داخل این دسته از مسئولین به دست گرفته اند . اگر امروز من عامی و بی سواد که از سیاست دور و تجزیه تحلیلی ضعیف دارم سخنی بگویم که به نوعی همراهی با استکبار تلقی گردد نه سخنم اثرگذار است و نه هم گناهی بر من نوشته خواهد شد ، اما آنها که خود کارکشته سیاسی هستند چطور ممکن است ندانند که آنچه رئیس دولت بر آن تاکید دارند باعث افزایش اقتدار و عزت ملت بزرگ ایران است و ما را در جهان به عنوان ملتی پیشرو و تسلیم ناپذیر مطرح می نماید . خیلی جای تاثر و تاسف داشت که یکی از مسئولین بلندپایه نظام در آستانه سفر ریاست جمهوری به نیویورک اعلام کرد که تحریمها اثر گذاشته است و این پیامی مستقیم به استکبار بود که به کارتان ادامه دهید که دولت کم کم به زانو در خواهد آمد . گمان نکنند که تاریخ ملت ایران این اظهار نظرها را فراموش می کند همچنان که خیانت بسیاری از خائنین قاجار و دیگران در تاریخ درج است ، بترسید از روزی که حساب است و ترازوی عدالت در برابر و مثقال مثقال خیر و شر ابنای بشر را محاسبه کنند و ای کاش آقای ما و منجی عالم این همه ما را در انتظار نمی گذاشت تا شاید حتی لحظه ای ازعمر باقی مانده از طعم دریای عدالت او سیراب می شدیم و بر ایمانمان افزوده می گشت . پس دست بدعا بر می آوریم که یا صاحب عصر ، عجل علی ظهورک .

 33. سید گفت :

  خرداد ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۰۷

  سلام
  میشه بفر مائید سایت عماریون با این همه هتاکی که علیه دولت وشخص احمدی نژاد می کند چرا فیلتر نمی شود
  اصلاً ان سایت مال کیست واز کجا اداره می شود؟

 34. حامد گفت :

  خرداد ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۱

  سلام
  در جواب آقا سید که گفته اند چرا سایت عماریون فیلتر نمی شود می گوییم انها نباید فیلتر شوند تا سخن بگویند و همه بفهمند چقدر دستشان از دلیل و مدرک تهی است و اصل هدفشان چیست و سایت های طرفداران دکتر فیلتر می شوند تا همه بدانند دامنه تحجر و اقتدارگرایان چقدر وسیع است و تا عدالت چقدر راه باقی است.

 35. ن.ف گفت :

  خرداد ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۵۳

  آقای جوانفکر سلام
  لطفلا در مقابل این جریان هتاک انحرافی اقتدارگرا کوتاه نیایید.خواهش می کنم از رئیس جمهور محترم بخواهید علیه این جریان افشاگری کنند.می دانم رئیس جمهور محترم به خاطر مصالح کشور چیزی نمی گویند .اما ببینید این جریان هر روز هتاک تر می شوند.در حالیکه خودشان مفسد اقتصادی هستند هر روز یاران رئیس جمهور را تهدید به زندان می کنند .مثل کاری که با آقای ملک زاده کردند.این منحرفین هر روز یک مشکل برای مردم و دولت درست می کنند.یک روز به آقای سجادی رای نمی دهند .روز دیگر آقای صالحی را استیضاح می کنند .ببینیددر مورد ادغام وزارتخانه ها چقدر در کار دولت اختلال ایجاد کرده اند .آنها در هر صورت در صدد ضربه زدن به دولت هستند .یاران دولت هیچ مشکلی ندارند از جمله آقایان مشایی،بقایی، ملک زاده،سجادی،امیری فر احمد زاده،خود شما و… مشکل اصلی جامعه ما این منحرفین هستند که به یاری خدا وافشاگری های شما ،مردم جواب دندان شکنی به آنها در انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری یازدهم خواهند داد.
  با تشکر از زحمات شما

 36. گمنام گفت :

  خرداد ۳۱م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۳۵

  وقتی دیدی که بدخواهان و دشمنانت زیاد شدند بدان که بزرگ و موفق هستی
  سلام .من به عنوان یه جوان از یه خانواده معمولی که وابسته به هیچ دسته و حزبی نیستیم و قتی دشمنی و رفتار های زشت بعضی از افراد ( به خصوص اقا زاده های تمامیت طلب ) با احمدی نژاد و مشایی را دیدم حقانیت ایشون بهم ثابت شد .از نظر ما مکتب ایرانی هیچ تضادی با اسلام واقعی نداشت که اینا انطوری فریاد مسلمانی سردادن و حالا هم فحش و تهمت و تخریب ….و کاری که از مون بر میاد برا ی اقای مشایی انجام می دیم که همان دعا کردن برای موفقیتش و هدایت دشمنان جاهل و نادان و روسیاهی و نابودی معاندان بی دین و بی وجدانشون است .

 37. دوست گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۳۷

  روحانی ولایتمدار عباس امیری فر آزاد شد.

  http://www.amirifar.blogfa.com/

 38. محمد گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۱۴

  جناب آقای جوانفکر این یک مطلبه که من نوشتم.

  “حتما شنیدید که آقای لاریجانی به موسوی برای رئیس جمهور شدنش تبریک گفته و این توی توهم موسوی خیلی نقش داشته
  البته من مطمئن نیستم که این حرف درست باشه ولی به هر حال حمایت نکردن از احمدی نژاد توی انتخابات چیزیه که قطعا خود آقای لاریجانی هم قبول داره
  یادمه دکتر احمدی نژاد گفت: به حمایت لاریجانی‌ها احتیاجی ندارم
  لاریجانی‌ها تلاش می
  الف) خرافه گرایی: یکی از نسبتهایی که موسوی به احمدی نژاد داد خرافه گرایی بود که برادر آقای لاریجانی با دستگیری یک فرد و دادن نسبت رمالی به او به دنبال اثبات اون هستند
  ب) دروغگویی و ارائه آمار دروغ: تیتر روزنامه همشهری درباره اشتغال و سخنان مطرح در مجلس
  ج) بی قانونی و تخلفات قانونی: تعدد به کار بردن کلمه بی قانونی و خلاف قانون از سوی علی لاریجانی در مورد رئیس جمهور
  د) دخالت دولت در انتخابات: صحبتهایی که در مجلس در مورد جریان انحرافی و اینکه دولت می‌خواهد در انتخابات دخالت کند و به نوعی در انتخابات تقلب خواهد کرد
  خداوند هر کس را متناسب با عملش جزا دهد انشاء ا…”
  من از بهترین دانشگاه کشور مدرک دکترای مهندسی صنایع دارم. اگه به نظرتون هوش و استعداد سیاسی هم دارم خوشحال می شم بتونم بهتون کمک کنم.

 39. شیرین گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۲۱

  اقای جوانفکر مطلبتان را در روزنامه ایران در باره اقای ملک زاده خواندم برایم جالب وروشن بود ..ای کاش ای کاش تهمت های که به دولت زدند با سند محکم پاسخ میدادیدکه دیگر کسی به خودش اجازه نمیداد هر تهمتی رابزند اگر نسبت هایی که احمدی نژاد واطرافیان ( مانند صندلی خالی در دولت وبشقاب درسرسفره برای امام زمان (عج )ویا سی دی مستند ظهور نزدیک است ویا ارتباط با رمال ها واقای غفار ی جنگیر که متاسفانه در این مورد اصلا جوابی ندادید ویا حرف دیگر)به موقع پاسخ میدادید دیگر میدان برای مانور انها نمی گذاشتید ودراین موارد خودتان صد درصد مقصرید ..اقای جوانفکر تورابه خدا بروید صحبتهای اقای ذالنور را در همایش بصیرت وجهاد علمی بخوانید به خدا دوست داری گریه کنی از حرفها که به شعور وعقل ادم توهین میکنند

 40. حسین گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۳۱

  آقای جوانفکر شماها دارین با این کارهاتون نظام و رهبری و مردمی که حامی احمدی نژاد هستن رو له میکنین
  شرم و حیا کنید و از این توجیه کردن هاتون دست بردارین
  برید ببینین بی بی سی فارسی و صدای آمریکا و نوری زاده و رفقاش درباره مشایی چه سوت و کفی دارن میزنن
  حالم از منافقینی مثل مشایی و تیمش بهم میخوره
  خدا بگم چی کارتون کنه که با این کارهاتون باعث شدین هاشمی فلان فلان شده به ریش هممون بخنده و ذهن ها به طرف هاشمی بره و نظرشون نسبت به اون مثبت بشه

 41. رضا هنرمند گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۰۷

  پروژه بعدی :احمدی نژاد خود لیدر جریان انحرافی است !

  در انتخابات ۸۸ ودر مناظره های تاریخی آن زمان اتفاقاتی علیه برخی شخصیت ها از قبیل آقای هاشمی وبستگانش وآقای ناطق نوری ودیگران افتاد که شاید برای خیلی ها غیر باور بود . شعارهای آن روزها علیه این اشخاص بسیار عجیب بود والبته طبیعی بود .
  پس از حدود ۲ سال از آن روزها حال می بینیم که وعده این اشخاص که عهد بسته بودند که انتقام خود را از احمدی نژاد خواهند گرفت ، عملی شده و روز به روز عیان تر میشود .

  به تدریج وارد ارگان های اصلی نظام شدند وبا چهره مرموزانه در سایتها و مجامع ارگان های مختلف شروع به عملیاتی شدن کار خود کردند . ابتدا مشایی لیدر جریان انحرافی شد و با گذشت چندین ماه خود احمدی نژاد را به عنوان لیدر جریان انحرافی معرفی میکنند واین همان پایان پروژه انتقام از احمدی نژاد بودکه درحال حاضر در حال اجراست .
  با این توصیفات هیچ بعید نیست که مجلس هم دست به کار شود وعدم کفایت احمدی نژاد را صادر کند .

  اینجاست که خواهند گفت خوش بحال دوستداران انقلاب که در بازی آقازاده ها نقش اول هستند .

 42. مرتضوی گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۱۷

  سلام
  باتشکر از روشنگری های شما
  خوشحال میشم سری به وبلاگ من بزنید
  پشت پرده تخریب دولت توسط مدعیان اصولگرایی (بخش اول)
  http://sugeh.blogfa.com/
  مهندسی افکار عمومی علیه دولت توسط مدعیان اصولگرایی(بخش آخر)

 43. صنایع نیوز گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۲۸

  http://mihanpress.com/content/view/1588/65/

 44. عباس محمدی گفت :

  تیر ۱م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۳۹

  ۴۲٫

  بسمه تعالی
  جناب آقای جوانفکر با عرض سلام وخسته نباشید
  ما میدانیم انسان از بدو پیدایش تاکنون به سمت صفات ثبوتیه خداوند در حرکت بوده وخواهد بود تازمانیکه این انسان به تکامل برسد در تمام نقاط جهان .و پرچم دار این هدایت به سوی تکامل چه از نظر اندیشه چه ازنظر اقتصادی روی هم رفته از نظر مادی ومعنوی افراد روحانی جامعه بوده اند لازم به عرض میباشد که روحانی بودن شامل همه افراد ازجمله روحانیت ؛اساتید دانشگاه ؛معلمان ؛دانشمندان ؛ نویسندگان ؛شعرا؛هنرمندان ؛پدر ومادر وغیروه میباشند که در مکتب تشیع نقش افرادیکه ملبس به لباس روحانیت هستند شاخص تر ازدیگران میباشند اگر این بزرگواران براساس دقت ویقین مسائل اجتماعی را مورد برسی قرارندهند براساس حدس وگمان وفقط برای پیشگیری از یک احتمال وشایعات مسائل سیاسی واجتماعی رادر جامعه مطرح نمایند از روند تکامل بشر جلوگیری نموده وانسان نمی تواند براساس یقین به تکامل برسدوبه همان اندازه ظهور حضرت بقیه الله را به تاخیر میاندازند چراکه درمکتب تشیع تنها این شعار داده شده است جهان درانتظار عدالت وعدالت درانتظار مهدی (ع) این حقیر سراپا تقصیر از علمای بزرگوار استدعادارم که براساس شنیده هرگز تصمیم نگیرند وکار هدایت سکاندار کشتی نجات را سخت نکنندچراباتوجه به طوفانهای سهم گین دنیا کار این سکاندار بزرگ را سخت میکنیم جامعه تشیع برای جهانیان حرف دارد نباید با اما واگر ها حرکت این کشتی نجات را که با خون حضرت امام حسین (ع) دراین دنیا بی رحم به حرکت درآمده واکنون که این سفینه نجات باید درجهان به سکانداری رهبر بزرگ انقلاب حضرت آیت الله العضمی امام خامنه ای خودش را نشان دهد وبشریت تشنه عدالت را سیراب نماید علمای بزرگوار با حدث وگمان امواج بسیار بلند درمقابل این سفینه ایجاد منمایند واین حقیر یکی از کسانی را که خود را نردبان کرد تا عده زیادی ازمردم که نمونه آنرا دردوم خردادکزائی دیدیم که بعد از بیست وپنج سال ازاین کشتی پیاده شده بودند دوباره سوار شدند جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد بود که بدن نهیف خودرا خودرا با تمام خلوص زیر این قدمها قرارداد ومن از علماء بزرگوار میخواه با حدث وگمان این نردبان ظریف رانشکنند زیرا اگر شکسته شود سالها مردم از صفات ثبوتیه خداوند دور خواهند شد به همین تناسب مردم جهان که چشمان به این سکاندار یزگ میباشد وباید سالها امام خامنه رنج بکشند تا احمدی نژادی دیگر پیداشود
  بارها گفته ام وباردیگر میگویم که من دلشده این ره نه بخود می پویم
  درپس آینه طوطی صفتم داشته اند آنچه استاد عزل گفت بگو میگویم
  من اگر خارم وگر گل چمن آرائی هست که از آن دست که او میکشدم میرویم
  دوستان عیب من بیدل حیران مکنید گوهری دارم وصاحب نظری میجویم
  گرچه با ذلق ملمع می گلگون عیب است مکنم عیب گزو رنگ وریا می شویم
  خنده وگریه عشاق زجائی دگراست می سرایم بشب ووقت سحر می مویم
  حافظم گفت که خاک در میخانه مبوی گومکن عیب که من مشگ ختن میبویم
  والسلام

  پاسخی بنویسید

 45. اسلام آخوندی ( محسن ) گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۳۵

  سلام جناب آقای جوانفکر در صورت صلاحدید و امکان مطالعه فرمائید
  http://mohsen-58.blogfa.com

  اسلام آخوندی – فرزند شهید قنبر و برادر زاده شهید اکبر آخوندی
  خبرنگار روزنامه ایران قزوین

 46. محمد گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۴

  سلام

  خدا قوت

  با مطلبی به مناسبت سوم تیر به روزم

  لطفا سر بزنید: sebteyn.blogfa.com

 47. عباس محمدی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۵۳

  برادرارجمند جناب آقای جوانفکر
  باعرض سلام وخسته نباشید
  این حقیر با توجه به شناخت کامل از افرادیکه قصد خدمت به این نظام مقدس را دارند همچون جناب آقای مشائی ودیگر دوستان استدعا دارم برای کمک به مرجعیت شیعه وخنثی کردن همه شنیدهها وحدث وگمانهادربین بعضی ازعلماء طی یک نامه رسمی از سیاست کنار کشیده وبه صورت گمنان خدمت خودرا به این نظام انجام دهند که اجرشان چند برابر خواهد شد تا دیگر این نعمت الهی ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر محمود احمدی نژادمجبور به دفاع از این برادران ورد حدث وگمانها نشودودیگران همچون ریاست نالایق مجلس وباند منحرفش نتوانند ازین حدث وگمانها سوء استفاده نمایند وحرکت جهانی این انقلاب را کند نمایند باشد با این ایثارگری این دوستان دعای خیر امام خامنه ای پشت سرشان باشد اگر مخلص درراه خداوند منان هستند وچه زیبا فرمود حضرت حافظ (ره)
  سالها پیروی مذهب رندان کردم
  تا به فتوای خرد حرص به زندان کردم
  من به سرمنزل عنقا نه بخود بردم راه
  ترک این مسئله با مرغ سلیمان کردم
  سایه ای بردل ریشم فکن ای گنج روان
  که من این خانه به سودای تو ویران کردم
  صبح خیزی وسلامت طلبی چون حافظ
  هرچه کردم همه ازدولت قرآن کردم
  والسلام

 48. حمید خان گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۱۹

  با سلام
  مردم کوفه بی تقصیر بودند
  پایان نامه ، فیلم غیر سیاسی با هجمه های سیاسی
  یک سری عکس دیدنی
  دلت آرام باد و قلبت مطمئن
  عمار یعنی اسفندیار
  وبلاگ پشتیبان
  http://www.sinama-hl.mihanblog.com

 49. علیرضا فرقانی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۴۱

  سلام
  خسته نباشید آقای جوانکر. کاش بجای جواب دادن به ابهامات توهم آمیز و موهن بعضی کوته فکران به مسئله “جهاد اقتصادی” بپردازیم.
  من معتقدم که جریان انحرافی وجود داره اما نه به ریاست مشایی بلکه با ریاست…
  alireza-forghani.blogfa.com

 50. سیدهدایت موسوی گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۵۹

  سلام
  وبلاگ شب چراغ با مطلب – به بهانه استیضاح صالحی : آقایان تمامیت خواهی تا به کی؟؟؟!!!- بروز است
  .منتظرکلیک رنجه شما

 51. "ان الله مع الصابرین" گفت :

  تیر ۲م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۴

  سلام
  کاش کاری از دست ما هم ساخته بود ولی ظاهراً فعلاً مردم نامحرمند و نباید چیزی بدانند به خدا قسم اگه دکتر احمدی نژاد می گفتن که ما باید چی کار کنیم و چه طور حمایتمونو از ایشون اعلام کنیم با جون و دل و تا پای جون می اومدیمو ازشون دفاع می کردیم و اجازه نمی دادیم این همه مظلوم باشن. به هر حال با تمام وجود برای آقای احمدی نژاد دعا می کنیم چون شک نداریم که راه ایشون حقه و بدترین و پلیدترین شیاطین عالم در مقابلشون صف کشیدن و پیچیده ترین توطئه های تاریخ رو دارن علیه ایشون به کار می برن. باور کنین ما اینارو می فهمیم ولی چی کار می تونیم بکنیم؟ اگه دکتر احمدی نژاد رو می بینید بهشون بگید صبور و محکم باشن البته می دونم که هستن ولی باز هم صبر کنن فقط صبر… خدا هست … امام زمان (ع) هست … همه آدمای خوب هستن … ما هستیم … ما پیروز میشیم دکتر به خدا قسم ما پیروز میشیم …

 52. مجید (همسازی) گفت :

  تیر ۳م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۲۱

  سلام و عرض خسته نباشید به جناب عالی
  با مطلبی به نام “نقدی بر موضع گیری های اخیر علامه مصباح یزدی ” در وبلاگ “همسازی “به روزم از نظرات تمامی دوستان استفاده خواهم کرد.

 53. گامی به سوی بصیرت گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۵۶

  «کیان های ابو عمره را پیاده به میدان نفرستیم» عنوان مطلب جدید وبلاگ «گامی به سوی بصیرت» است.

  منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

  http://www.basiratsara.com

  التماس دعای فرج

 54. 110 گفت :

  تیر ۴م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۴۲

  تهمت به مشایی و در نهایت احمدی نژاد
  برنامه ترور … توسط کوسه های خون اشام است که در نهایت به گردن حزب الهی ها خواهد افتاد . اینطوری با یه تیر دو نشون زدن که همانا از بین بردن و تضیف دشمناشون یعنی رئیس جمهور عدالت خواه و حزب الهی ها ی واقعی میباشد.

 55. ارش گفت :

  تیر ۵م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۲۴

  سلام جناب جوانفکر خسته نباشید واقعا خوشحالم که دکتر را در این هیاهو و فتنه ای که از طریق به ظاهر دوستان اما در واقع دشمنان دکتر به وجود آمده تنها نگذاشته اید خدا قوت من در شهرستان واقعا شمارا دوست دارم اما چه حیف که بعضی ها نمی فهمندو دین خود را به راحتی به دنیا می فروشند خدا ما و تمام ایرانیان مسلمان را از شر این فتنه حفظ کند

 56. علی تیماس گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۴۶

  دادگاه ملک زاده سریع و علنی باشد

  چندی است که اطرافیان نزدیک ریاست محترم جمهوری یکی یکی متهم به فساد و تخلف می شوند و اخیرا هم آقای ملک زاده که سمت معاونت مالی وزارت خارجه را بر عهده گرفت هنوز مرکب حکم مسئولیت جدیدش خشک نشده بود که با فشار نمایندگان مجلس وادار به استعفا و نهایتا با حکم مسئول قضائی بازداشت گردید . اینها وقایعی است که در بالا اتفاق می افتد و مردم عادی و کسانی که خارج از دایره قدرت قرار دارند عملا از این مسائل چیز زیادی دستگیرشان نمی شود ، زیرا چنین اعمالی که مسئولی رده بالا آنهم در زمان مسئولیتش بازداشت و محاکمه شود در تاریخ جمهوری اسلامی عملی بسیار کم سابقه است و به نمونه های آن اگر اشاره ای داشته باشیم به ندرت می توان چنین مواردی را یافت و شاید آقای کرباسچی شهردار سابق تهران تنها موردی است که می توان آن را به خاطر آورد و اتفاقا” همه حواشی که بر پرونده وی وجود داشت هم اکنون در مورد پرونده ملک زاده نیز وجود دارد . پرونده شهردار سابق تهران زمانی به جریان افتاد که وی در جریان انتخابات خرداد ۷۶ به حمایت از سید محمد خاتمی در مجموعه شهرداری و روزنامه همشهری پرداخت و اگر چه نامزد مورد حمایت وی بر کرسی ریاست جلوس کرد اما این پیروزی برای آقای کرباسچی نامیمون بود و اندکی پس از انتخابات در جریان یک محاکمه علنی که از تلوزیون پخش شد وی با حکم آقای محسنی اژه ای قاضی پرونده به چند سال زندان و انفصال از خدمات دولتی محکوم شد . محکومیتی که سبب شد تا امروز که چهارده سال از آن ماجرا می گذرد آقای کرباسچی همچنان در حاشیه باشد و هرچند کرباسچی حاضر شد برای حضور مجدد در عرصه سیاسی کشور، کفشهای آقای کروبی را در انتخابات ریاست جمهوری خرداد ۸۸ واکس بزند اما ظاهرا قوطی واکس او آنچنان زنگ زده بود که شیخ اصلاحات را در ردیف آخر انتخابات قرار داد .

  متاسفانه دادگاه کرباسچی نتوانست شائبه سیاسی بودن دادگاه را برطرف کند وطرح اتهام کرباسچی پس از وقایع سیاسی به همراه تهدید به بازداشت وکلای کرباسچی توسط ریاست محترم دادگاه و تذکرات پی در پی به خود کرباسچی و ممانعت از سخن گفتن وی در دادگاه ، فضا را به نفع کرباسچی تغییر داده بود و هر چند حکم محکومیتی برای وی صادر شد اما افکار عمومی را چندان قانع نکرد . بنظر می رسد که در آن دادگاه دادستان یا نماینده وی به عنوان مدعی العموم نقش بسیار کم رنگی داشت و این ماموریت به قاضی محول شده بود و لذا قاضی هم نقش شاکی و هم نقش قضاوت را بر عهده داشت و لذا پیامد آن در ذهن یک ناظر بی طرف محکومیت متهم توسط شاکی ( نه قاضی ) را تداعی می کرد . اکنون پرونده دیگری مشابه پرونده کرباسچی و حتی مهمتر از آن برای یکی از مسئولان بلندپایه در حد معاونت وزیر در دستگاه قضائی مطرح است و حساسیت های زیادی را برانگیخته است و آنچه افکار عمومی را بیش از پیش نگران کرده تردید و شائبه سیاسی بودن پرونده ملک زاده جهت فشار مضاعف بر دولت و شخص رئیس جمهور است و به موازات اتهام نزدیکان رئیس جمهور به فساد و تخلف اداری خود دستگاه قضا نیز متهم به برخورد سیاسی است ، اتهامی که با شدت یافتن اختلافات دو قوه مقننه و قضائیه به ریاست برادران لاریجانی با قوه مجریه به ریاست دکتر احمدی نژاد روز بروز پر رنگ تر میشود و لذا مسوولیت دستگاه قضائی هم به موازات آن افزایش می یابد و اکنون پرونده ای روی میز دستگاه قضائی قرار دارد که رسیدگی سریع و علنی آن می تواند از دستگاه قضای کشور رفع اتهام کند . تاخیر در رسیدگی وغیر علنی بودن این دادگاه نیز کمکی به حل موضوع نمی کند و تقریبا مهر تائیدی است بر اظهارات ملک زاده آنگونه که در استعفانامه خود بر بی گناهی خودش تاکید نموده است . از طرف دیگر رسیدگی عادلانه به این پرونده علاوه بر نمایش بی طرفی دستگاه قضای کشور و عدم تاثیر پذیری از جنجال های سیاسی حتی الامکان می تواند آئینه ای در برابر ملت بگذارد تا نسبت به پاکدستی یاران رئیس جمهور قضاوت بهتری داشته باشند . افکار عمومی نگران است که شاید فشار بیش از حد رئیس دولت در مبارزه با فساد و افشاگری های وی در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۸۸ مخالفان مفسد وی را در یک اتحاد مشترک برای حذف او از صحنه سیاسی کشور گرد هم آورده باشد تا پس از وی بدون هیچ گونه دردسری اعمال فسادآمیز خود را ادامه دهند ، مخصوصا که یکی از متهمین اصلی مورد اشاره رئیس جمهور، بی آنکه از خروج او از کشور جلوگیری شود در انگلیس پناه گرفت و عملا دست دستگاه قضای کشور را در حنا گذاشت و به نظر نمی رسد حتی پلیس اینترپل هم کمکی به بازگشت وی بکند .
  مردم ایران نیزهمچون سایر مردم جهان حق دارند نگران باشند زیرا از گذشته تا کنون دنیا بسیاری از دادگاه های نمایشی و فرمایشی را بخود دیده است و بارها و بارها شاهد به زیر کشیدن افراد سیاسی با ابزار دستگاه قضائی بوده ایم و خون های زیادی به ناحق ریخته است و انسانهای زیادی به حبس و اعدام محکوم شده اند و رایج ترین آتهام ها اتهام فساد مالی و اخلاقی است همانگونه که چندی پیشتر آقای استراس کان فرانسوی و کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری فرانسه و رئیس وقت صندوق بین المللی پول با اتهام فساد اخلاقی از سمتش عزل گردید و موضوع همچنان در پرده ابهام است که آیا روابط خوب سارکوزی و اوباما استراس کان را به دره سقوط پرتاب نمود و یا اینکه او خودش فرو غلتید .
  نشریه گامرون/هرمزگان/۷-۴-۹۰

 57. شیرین گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۴۳

  اول اینکه دستگیری ملک زاده درست بعد از سمتش در وزرتخانه جای تعجب داره ؟؟! که حالا یادشان افتاده که او تخلف کرده یعنی دراین مدت قوه قضاییه درخواب تشریف داشت ؟؟!! هر چند که اگر تخلفی کرده باید مجازات بشود .. ودوم اقای جوانفکر شما ورییس جمهور محترم سکوتتان راادامه دهید ..وسوم به احتمال زیاد اقای مشایی وبقایی هم دستگیر میشوند ..چهارم باز هم سکوتان را ادامه دهید.. واخر این وسط خیلی ها دارند سوءاستفاده میکنند طوری که با بیشرمی دستاورد دولت رااین چند سال رمالی و خرفه پرستی میدانند اقای جوانفکر حالا اگر باز هم خواستید سکوت کنید

 58. مهدی گفت :

  تیر ۶م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۵۰

  رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه:
  هیچکس حق ندارد تا زمانیکه جرمی ثابت نشده، آن را رسانه ای کند
  قابل توجه دادستان تهران و و نماینده های سیاسی مجلس و …

 59. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۱۶

  آقای آرش
  با سلام
  از ابراز محبت شما متشکرم. بنده هم شما را دوست دارم . دعا کنید حق را به درستی تشخیص دهیم و پای دفاع از آن بایستیم.
  عزیز و سربلند باشید

 60. عماد آبشناس گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۲

  با سلام
  چهره جدید وب سایت خیلی جالب است – تبریک می گویم

 61. فواد مرادی گفت :

  تیر ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۲۸

  سلام
  قالب وبلاگ خیلی خوب شده
  مبارگه

 62. محمد گفت :

  تیر ۱۲م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۳۲

  سلام قالب جدید مبارک
  فقط مشکی رنگ خیلی خوبی نیست بار منفی داره و دلگیره
  از مثلا سرمه ای استفاده کنید بهتره

 63. مجید (همسازی) گفت :

  تیر ۱۲م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۵۵

  با سلام عرض خدا قوت خدمت شما تمامی همکارانتان
  با مطلبی تحت عنوان “عدالت قضایی یا مصلحت قضایی ” در وبلاگ “همسازی” از نظرات ارزشمند شما استفاده خواهم کرد .

 64. رضا از تربت جام گفت :

  تیر ۱۳م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۳۹

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای جوانفکر
  ضمن خسته نباشید خدمت شما و همکاران پر تلاشتون در مجموعه دولت, امیدوارم مثل همیشه و با قدرت پشت و پناه دکتر احمدی نژاد باشینو توی این نامردیها تنهاشون نذارین راستی دلمون واسه مطالب قشنگتون تنگ شده, میدونین از کی هست مطلب جدیدی نذاشتین؟ امیدوارم همیشه در شناختن و شناسوندن حق و ناحق در مسیر درست و ثابت قدم باشین.
  خدا قوت, سربلند و پیروز باشید

 65. محمد صادق گفت :

  تیر ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۲۰:۱۰

  با سلام
  من یه طلبه هستم به دور و بریهای بعضا طلبه که نگاه میکنم نگران میشم آخه اونها به علما و مخصوصا آیه الله مصباح نگاه میکنن و بعضی وقتها از بیانات امام خامنه ای غافل میشن ولی وقتی به مردم که واقعا هر کسی که خدمت میکنه رو درست تشخیص میدن و حمایتش میکنن نگاه میکنم دلگرم میشم
  امیدوارم همه این فروعگرایان در انتخابات مجلس نهم تو دهنی غفلت زدایی از مردم انقلابی بخورند و بقول شما متوجه خودزنی خود بشن

 66. نویسنده رییس جمهور ایرانیان گفت :

  تیر ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۳۸

  با سلام و ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد امام زمان (عج) رییس جمهور ایرانیان با

  (( گوشهایی که سخنان رهبری را نمی شنوند…)) (+ فایل صوتی سخنان رهبر انقلاب)

  بروز شد …

  قبل از آنکه به دلیل نشر سخنان رهبر انقلاب فیلتر شویم از “رییس جمهور ایرانیان” دیدن نمایید…!!!!!!

  من الله توفیق…

  “رییس جمهور ایرانیان”

 67. هدی گفت :

  مرداد ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۵

  نگاهی به تشابه عجیب تهمتهای وارده بر مختار و دکتر احمدی نژاد

  http://u313.ir/images/a055.jpg

  بنا بر گواهی بسیاری از بزرگان ، تاریخ معلمی دلسوز است که گاه عیناً آنچه را دیده در معرض دید بشر قرار می دهد و بدین خاطر است که در متون اسلامی عبرت از تاریخ ، بسیار مورد تاکید قرار گرفته است ، خداوند متعال در قرآن کریم بارها و بارها انسانها را به مرور تاریخ اقوام گذشته و درس و عبرت گرفتن از آنها فرامی خواند تا اشتباهات گذشته تکرار نشود ، در این میان نگاهی گذرا به صدر اسلام و قیام تاریخی مختار ثقفی و تحولات کنونی کشور ، تشابهات زیادی را به دست می دهد که گاه حیرت آور است ، یقیناً تامل و تدبر در آن برهه مهم تاریخی اسلام ، پاسخگوی بسیاری از ابهامات فعلی بوده و می تواند راه را برای آینده باز کند.
  و اینجا محکمه است … محکمه تاریخ … قضاوت تو را میطلبد …

  تشابه اتهامات وارده به جناب مختار و دکتر احمدی نژاد
  ۱- کذاب و دروغگو بودن
  ۲- بی تفاوتی نسبت به ولایت یا ولایت گریزی
  ۳- ادعای ارتباط با عالم غیب
  ۴- تهمت قدرطلبی
  ۵- ایرانی گری و توجه بیش از حد به ایرانی ها
  ۶- خشونت و جنگ طلبی
  ۷- شک یاران نزدیک و تهمت آنها در اثر موضع پیچیده و مبهم
  ۸- تاسیس گروه انحرافی در مهدویت!
  ۹- استفاده از سحر و جادو
  ۱۰ – بد دین و دارای تفکر مذهبی نادرست بودن
  ۱۱- عاقبت شوم تهمتها و تخریب ها
  تشابهات جناب مختار و دکتر احمدی نژاد
  ۱- کیاست و زیرکی
  ۲- شجاعت
  ۳- تشکیل حکومت عادلانه
  ۴- دادن بشارت فتح و پیروزی
  ۵- انتخاب هدفی بزرگ برای حرکت خود
  ۶- استفاده از شعاری جذاب در جهت اهداف حرکت
  http://u313.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=779:1390-05-07-14-15-22&catid=77:1389-04-03-20-24-30

 68. امیر گفت :

  مرداد ۹م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۲۳

  سلام آقای جوانفکر !
  با بی میلی کامل براتون کامنت میذارم.یادمه که سالهای گذشته دولت آقای احمدی نژاد نوع خودروهای دولتی را مشخص و بخشنامه کرده بود. امروز در خبرها دیدم که دستور داده اید خودرویی متفاوت و گران قیمت تر از انواع مشخص شده برایتان خریداری کرده و حتی شماره پلاک آن را هم ذکر کرده بودند. آیا درسته؟ و اگه درسته چرا؟ فاین تذهبون؟

 69. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۱۵م, ۱۳۹۰ در ۰۴:۰۷

  امیر آقا
  با سلام
  من هم این خبر را که نشان از وجود برخی حساسیت ها نسبت به مگان سواری اطرافیان رئیس جمهور دارد ؛ در برخی سایتها دیدم و حساسیت درستی هم هست . قبل از آمدن بنده به روزنامه ایران تصمیم گرفته بودند دو خودروی پژوی فعلی را بفروشند و با فروش آنها یک خودروی زانتیا خریداری شود. بخش اداری موسسه ایران اقدامات را طبق روال معمول انجام داده است اما از آنجا که خودروی زانتیا دیگر تولید نمی شود تصمیم گرفتند به جای آن یک خودروی مشابه خریداری شود که مگان را جایگزین کردند. به هر حال خرید این خودرو یک تصمیم اداری بوده و خودرو هم شخصی نیست و متعلق به موسسه است و دولتی یا خریداری شده از بیت المال هم نیست . موسسه مطبوعاتی ایران یک موسسه خصوصی است و درامد آن از محل فروش روزنامه و آگهی ها کسب می شود اما می پذیرم که نسبت به آن با حساسیت لازم برخورد نکردم. وقتی سر و صدا بلند شد بنده وارد موضوع شدم و تصمیم گرفتم هر سه خودرو فروخته شود. دستور دادم خودروی مگان را بفروشند و اگر مابه التفاوتی داشت؛ آن را از حساب شخصی بپردازم. خوب دیگر چه می شود کرد بعضی وقت ها احترام به تصمیماتی که از قبل اتخاذ شده است ؛ کار دست آدم می دهد و من از کسانی که با انتشار این خبر ؛ حساسیت ها را به رخم کشیدند تشکر می کنم. ما هربار بیش از گذشته باید به یاد داشته باشیم که در یک اتاق شیشه ای مشغول کار هستیم . از داخل ممکن است بیرون دیده نشود اما از بیرون تمامی تحولات رصد می شود و این هم کار بدی نیست.
  مو فق باشید

 70. سید گفت :

  مرداد ۱۹م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۳۹

  مدل عجیب در کمیته ۸+۷اصولگرائی!
  http://seyedkamaltabatabai.blogfa.com/post-22.aspx

 71. فرزاد سیمی گفت :

  مرداد ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۷

  آنچه که امثال من بر زبان می‌آورد آموخته هایی است که از وعاظ ، علما و بزرگان دین منتقل می شود و البته این سخنان نیز متکی بر تعالیم حیات بخش اسلام و مکتب نورانی تشیع است.

  کجای دین اسلام نوشته که دوران اسلام گرائی به سر میاد…
  امام ملاک اسلامیت بود و الان ولایت ضامن اسلامیت هست…
  کی گفت که ما با مردم اسرائیل دوست هستیم…

 72. lmohammad گفت :

  شهریور ۱۰م, ۱۳۹۰ در ۲۱:۲۳

  سلام خدمت دوست عزیزم جناب جوانفکر.( منظور از دوست این است که اهل یه اقلیم و یه فرهنگ و ساحت هستیم و گرنه افتخار آشنایی از نزدیک با ایشان به ما دست نداده است).در این نوشته قصد دارم نکاتی را به عرض برسانم که شاید فقط در خصوص این مطلبی که در باره جناب مشایی رئیس دفتر محترم رئیس جمهور گذاشتید نباشد. و دغدغه های من به عنوان شهروندی که می اندیشد ودستی بر قلم دارد می باشد.البته امیدوارم متهم به کلی گویی نشوم که به خاطر وضعیت کلی سایت شاید به جزئیات نپردازم که فرصتی دست بدهد بسیار خرسند خواهم بود که با شما که جنابعالی را اهل قلم و فکر می شناسم در این خصوص بیتشر بنویسم و بشنوم. اما اصل مطلب:
  ۱ ) انقلاب اسلامی ایران پدیده ای بی نظیر در تاریخ معاصر جهان می باشد و این را دوست و دشمن و حتی اندیشمند غربی نیز تایید کرده اند. نظامی مبتنی بر اخلاق و دین را به جهانیان معرفی کرده است.یکی از ارکان اصلی و اساسی این نظام رکن ولایت فقیه هست که بر کسی پوشیده نیست. امروز عده ای در حمایت از این رکن سخن می گویند که بد نیست ولی آیا هدف از این شعار ها چه می تواند باشد.؟شما به یقین بهتر و کامل تر از بنده مفهوم دولت را لااقل در ساختار های سیاسی جدید می دانید.این نظام مردمی هست و مردم پشتبان رکن ولایت فقیه نیز بوده اند و خواهند بود.در این هیچ شک و شبهه ای نیست.اما چرا ما امروز بحث های کوچک مثل همین بحث جریان انجرافی و امثال آن را داریم؟؟؟ یکی در حمایت از نظام بر این جریان و نماد آن حمله می کند و دیگری با همان توجیه از آن دفاع؟؟؟
  من آرزو دارم این مملکت جایی شود که همه چه آقای مشایی و چه هر کس دیگر در پناه قانون باشند؟
  جناب جوانفکر ، امروز آمثال جناب مشایی در گردابی گرفتار شده اند که بذرش را زمانی خود ما ها کاشته ایم!!! در سیستم اجتماعی مدرن انسان را بدون دلیل و بر اساس شایعات در افکار عمومی محاکمه نمی کنند!!! اگر بر این مسئله معتقد باشیم که در جهان مدرن زندگی میکنیم که قانون اصل هست( قانون مستقل از مفهوم دینی یا غیر دینی) باید همه و تک تک افراد هر جامعه در حمایت و احاطه قوانین اجتماعی زندگی ارامی داشته باشند.اگر روزی ما تهمت می زنیم و آن تهمت ها برای ما دوازه موفقیت را باز می کند یقینا باید به انتظار بمانیم که مورد تهمت دیگران نیز باشیم. من له یا علیه آقای مشایی حرفی ندارم چرا که اطلاعات کاملی از ایشان ندارم اما یه یک اصل کامل معتقدم که ایشان حق دارد نظر خود را آزادانه بیان کند و اگر این نظرات بر اساس قانون قابل پیگیری باشد باید توسط مراجع ذیربط اقدام شود نه در محلی های بدون احساس مسئولیت اقدام محاکمه ایشان می کنند.و البته این مصداق تمامی افراد هست .برخی از مسائلی که ما مطرح میکنیم باید متوجه اثرات تخریبی آن بر ذهن و فکر عموم مردم در رابطه با ارکان نظام می کند باشیم. خدشه وارد کردن بر سیستم قضایی کشور با هر منطق و دلیلی خدشه وارد کردن به امنیت کشور هست.زیر سئوال بردن کلی گذشته نظام ؛ تهدید باور ها و اعتماد عمومی به کلیت نظام هست.برای مثال مردم می پرسند که چگونه این همه سال ؛ عده ای تحت حمایت برخی از آقایان بیت و المال را چپاول کرده اند و سیستم های قانونی کشور تاکنون نتوانسته است جلوی آنرا بگیرد . آیا این زیر سئوال بردن اقتدار نظام نیست؟؟؟
  ۲ ) امروز تیر های اصلی را به جناب مشایی و همقطاران ایشان کسانی پرتاب می کنند که حامیان دیروز آنها بوده اند.و این خود جای سئوال دارد. اگر ما ایشان را متهم به فریب خوردگان توسط رسانه ها میکنیم باید در حمایت های دیروزشان نیز شک کنیم.
  ۳) من به شخصه خاطرم نیست که رئیس جمهور ایران اسلامی در طول سه دهه از تاریخ این انقلاب در برابر استکبار و اسرائیل و آمریکا کوتاه امده باشد. چرا برخی از سیاست ها تنها توسط رئیس جمهور دنبال نمی شود و بحث استکبار ستیزی از بنیادی ترین مباحث نظام بوده است که این مباحث را به عنوان ارزش های دولت فعلی مطرح میکنیم.ما باید خاطرمان باشد که این نظام قبل از دولت فعلی نیز جمهوری اسلامی ایران بوده است.
  ۴) من تصور میکنم که مردم زمانی از دولت راضی خواهند که معیشت و زندگی روزانه ایشان تهدید نشود و این مباحث نظری نیستند و واقعی هستند و مردم باید ارامش و راحتی را با همه وجود حس کنند. و البته مباحث مرتبط مفاسد مالی در تمام نقاط عالم دارای حساسیت ویژه ای هستند و به خاطر اینکه در اکثر کشور ها مردم از طریق پرداخت مالیات هزینه های دولت ها را تامین می کنند نسبت به هزینه کردن آنها حساسیت دارند و با اینکه در کشور ما نیز بخش اعظم هزینه های دولت از طرق منابع نفتی تامین می شود با همه وجود به عنوان اینکه بیت المال محسوب می شود مردم ما نیز دارای همان حساسیت ها هستند. لذا تصور میکنم اطلاع رسانی درست و کامل به افکار عمومی در خصوص مباحث مرتبط با سوء استفاده های مالی قبلی و فعلی و حمایت از قانو ن برای دفاع از حقوق عامه می تواند به عنوان اقدامی موثر تلقی شود. ( البته این حمایت به معنی غوغای رسانه ای نیست بلکه حمایت به معنی اقدامات عملی برای تدبیر راهکار های به منظور کاهش این اتفاقات که متاسفانه امروز در اتمسفر فکر و افکار عمومی جامعه این طرز تلقی بوجود امده است که جریانی خاص با حمایت های ویژه قصد تسلط بر منابع مالی کشور را دارند. و این نیز بدون دلایلی قانونی می تواند به عنوان خدشه ای به سرمایه اجتماعی کشور باشد.

  ۵) شما که امکانات رسانه ای مطلوبی در اختیار دارید کاش تدبیری بکنید که سیستم اجتماعی ما نیز دارای رسانه مکتوب سالم و سازنده شود. یکی از مولفه های شهر نشینی مدرن وجود رسانه های سالم و سازنده هست که مخاطب نیز داشته باشد. متاسفانه با توجه به جمعیت کشور و میزان تیراژ روزنامه ها در مجموع نشان می دهد که مردم به دلایلی مختلف از یک رسانه قابل قبول بهره مند نیستند.
  ۶ ) بازم معتقدم که هر فرد و هر شخصی باید توسط قانون حمایت شود و امروز اگر کس یا کسانی علیه هر فرد و از جمله آقای مشایی اقدام به شانتاژ شخصیتی می کنند باید شاید به اهمیت حقوق مدنی افراد بیشتر پی ببریم و متوجه نقش و رسالت دولت ها در حفظ هر چه بیشتر آن باشیم. هر فرد ی که دارای تابعیت قانونی هست باید تحت حمایت قانون باشد. مگر اینکه به قانون معتقد نباشیم که در این صورت نباید توقع جز وضعیت فعلی را داشته باشیم.هر چند بازم معتقدم اجرای قوانین هر چند ناقص باز بسیار بهتر از عدم اجرای قانون هست.

  سپاسگزارم

 73. انحرافی گفت :

  خرداد ۲۰م, ۱۳۹۱ در ۱۰:۲۷

  انشاالله مهندس مشایی رییس جمهور آینده ایران اسلامی است

 74. محمد گفت :

  دی ۹م, ۱۳۹۱ در ۱۵:۲۶

  با سلام
  فقط باید به اقای مشایی گفت:
  “باور مکن تنهاییت را”

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر