روزنامه ایران به ایرنا می‌پیوندد

تابناک:

جوانفکر: روزنامه ایران به ایرنا می‌پیوندد

مدیرعامل ایرنا با اعلام اینکه ارتقای ساختار تشکیلاتی این رسانه با جدیت پیگیری می‌شود و روزنامه ایران نیز به سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) می‌پیوندد، شایعه رفتنش از این رسانه را رد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز برخی منابع خبری غیررسمی از خداحافظی قریب‌الوقوع علی‌اکبر جوانفکر مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) از این رسانه خبر دادند و دلیل این امر را نرسیدن به دو هدف اصلی این خبرگزاری از جمله بازگشت روزنامه ایران به این سازمان و ارتقاء ساختار تشکیلاتی ایرنا تا حد معاونت ریاست جمهوری ذکر کردند.

جوانفکر مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این اخبار گفت: اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی لازم است جایگاه مناسب‌تری در ساختار تشکیلاتی دولت بیابد واقعیت و ضرورتی است که من با شروع کارم در این رسانه بدان اذعان داشتم.

وی ادامه داد: از همان روزهای آغاز کارم در خبرگزاری سوابق امر و نتایجی را که از کارکردهای گذشته حاصل می‌شد بررسی کرده و به این جمع بندی رسیدیم که این ضرورت را به رئیس‌جمهوری منعکس کنیم. ایشان هم دستور دادند خبرگزاری جمهوری اسلامی زیرنظر شخص رئیس‌جمهور قرار گیرد و آن نامه را آقای رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس‌جمهوری به بنده رونوشت زد.

مدیرعامل ایرنا درباره سرنوشت این نامه توضیح داد: آن نامه در اختیار معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس جمهور قرار گرفته و آقای لطف الله فروزنده معاون رئیس‌جمهوری پیگیر آن هستند و ما در حال حاضر منتظر اقدامات آنها هستیم تا این خبرگزاری بتواند به جایگاه مناسبی دست پیدا کند.

جوانفکر تاکید کرد: آنچه در حیطه وظایف بنده بود انجام گرفته و منتظر تحقق گامهای بعدی از سوی آقایان محمدرضا رحیمی معاون اول و فروزنده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی رئیس‌جمهوری در حیطه وظایفشان هستیم.

وی درباره مسئله دیگری که به بازگشت روزنامه ایران به سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی مربوط است، اینگونه عنوان کرد: اگر سوابق تاسیس و ساختار روزنامه ایران را بررسی کنیم متوجه می‌شویم این روزنامه بر اساس یک ضرورت و نیاز که در خبرگزاری جمهوری اسلامی احساس شد و همچنان هم وجود دارد تاسیس شد ولی قریب به ۳ سال پیش بر اساس یک افعل و نفعال اداری غیرقانونی این روزنامه از سازمان خبرگزاری منفک شد.

مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور درباره غیرقانونی بودن این تفکیک عنوان کرد: روزنامه ایران جزو اموال دولت است و صاحب امتیاز آن سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بوده است و نمی توان اموال دولتی را خارج از ساز و کار قانونی به موسسه‌ای خصوصی واگذار کرد.

جوانفکر افزود: اموال دولتی را نمی‌توان با چند نامه‌نگاری آن‌هم خارج از روند قانونی به بخش خصوصی داد و من هم این مسائل را در قالب نامه‌ای به هیئت امنای موسسه ایران توضیح داده و آنها نیز مجاب شده‌اند. هر واگذاری و نقل و انتقالی از دولت به بخش خصوصی ساز و کار قانونی خود را دارد و به دلیل اینکه این مسیر قانونی طی نشده لازم است روزنامه ایران به سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی برگردد. در این زمینه هم اقدامات لازم انجام شده و انشاءالله روزنامه ایران به مجموعه خبرگزاری پیوند خواهد خورد.

مدیر عامل ایرنا در بخش پایانی صحبت‌هایش در واکنش به شایعه‌ خداحافظی‌اش از خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: در این باره باید اینگونه بگویم که همه ما رفتنی هستیم و هیچ‌کس ماندنی نیست. بنده هم به شخصه علاقه خاصی به پست و مسئولیت ندارم و تنها از باب تکلیف و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئولیتی را پذیرفته‌ام و تا زمانی که مسئولان بالاتر تشخیص بدهند در این مسئولیت با قدرت انجام وظیفه می‌کنم.

یک نظر »

  1. عماد آبشناس گفت :

    دی ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۲

    کاملا صحیح است.
    آنهایی که موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران را از خبرگزاری جدا کردند در واقع می خواستند سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی را تضعیف کنند. آنها با این کار خود نه فقط به یک تشکیلات صدمه زدند بلکه به حکومت و نظام هم صدمه زدند چرا که یک سازمان خبرگزاری ضعیف فایده ای برای نظام ندارد. ایرنا می بایست جایگاه خود نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام به عنوان الگوی یک سازمان خبرگزاری اسلامی باشد و هر چه این سازمان تضعیف گردد قطعا یکی از الگوهای ایران برای جهان اسلام از بین می رود.
    وقتی آقای احمدی نژاد شما را که هم سالها مشاور مطبوعاتی وی بودید و هم از بطن سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی بودید به عنوان رئیس این سازمان انتخاب کرد هر آنکس که اطلاعات کوچکی از این سازمان داشت می توانست متوجه شود که وی می خواهد این سازمان جایگاه الگویی خود را مجددا به دست آورد. قطعا هم همین خواهد بود. ولی متاسفانه برخی ظاهرا علاقه ندارند چنین اتفاقی پیش آید و به طرفند های مختلف سعی می کنند سمپاشی کنند. البته این سمپاشی ها فقط در مورد شما نیست بلکه در مورد همه نزدیکان احمدی نژاد می باشد. هرازگاهی چند ترکشی هم به شما اصابت می کند!!!

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر