دیکته نانوشته ، غلط ندارد!

در آخرین مطلبی که تحت عنوان تحریف… تحریف  منتشر کردم ، بر اثر یک اشتباه سهوی در پاراگراف یازدهم به جای کلمه “قبل از ” کلمه ” پس از” آمده بود که این امر در سطح وسیعی دستمایه تمسخر و هوچی گری یک جریان خاص رسانه ای قرار گرفت.

روشن است که فقط دیکته نانوشته غلط ندارد و اشتباه صورت گرفته ناشی از کم دقتی، فرصت کم و فشردگی برنامه های کاری بنده بوده است و صد البته بنده هم خود را بری از خطا و اشتباه نمی دانم.

در این میان ، بیان چند نکته را ضروری می دانم که به آنها اشاره می کنم:

۱- اشتباه مزبور در اصل موضوع تغییر چندانی ایجاد نمی کند. در واقع جناب آقای متکی به دلیل مطرح کردن یک مساله داخلی دولت در سطح افکار عمومی ، خود را مصداق تذکر هفته قبل رهبری عزیز قرار داده است در حالی که بر اساس خطای سهوی مطلب وبلاگ ، اینگونه منتقل شده بود که انتقاد مقام معظم رهبری متوجه اقدام دور از انتظار جناب آقای متکی بوده است.

۲- یک شبکه به هم پیوسته رسانه ای بدون آنکه به اصل موضوع بپردازد ، صرفا به بزرگنمایی این اشتباه کوچک پرداخت و با تخریب نگارنده ، کوشید اصل پیام مندرج در مطلب منتشر شده ، شنیده یا خوانده نشود. البته مخاطبان محترم وبلاگ به این مهم واقف هستند که این خصلت ناپسند ، هیچ نسبتی با آموزه های اخلاقی ، فرهنگی و اصول اعتقادی ملت ایران ندارد.

۳- منتقل شدن برخی اصطکاک های طبیعی دولت به سطح افکار عمومی، نکته ای بود که مورد انتقاد رهبری عزیز قرار گرفت و بنده نیز جناب آقای متکی را به دلیل مطرح کردن آن موضع دور از انتظار ، مصداق این انتقاد دانستم و اساسا اقدام رئیس جمهور محترم را نه یک کار موازی با دستگاه دیپلماسی ، بلکه اقدامی هوشمندانه برای ایجاد تحرک دیپلماتیک در سطح بین المللی برشمردم و گام بعدی در تعیین مشاورانی در ارتباط با حوزه های مختلف جغرافیایی جهان نیز حاکی از همین رویکرد و استفاده از همه ظرفیت های در اختیار بوده است. بنابراین برخلاف خبری که خبرگزاری فارس به نقل از یک کارشناس مجهول الهویه در وزارت امورخارجه مخابره کرده، بنده موازی کاری را به وزیر محترم امور خارجه نسبت نداده ام .  

۴- جناب آقای منوچهر متکی وزیر محترم امورخارجه ، از دوستان بسیار عزیز و دیرینه بنده محسوب می شوند و همیشه برای ایشان احترام ویژه ای قائل بوده و هستم. مطرح کردن یک نکته انتقادی، به منزله نادیده گرفتن صلاحیت های مهم و برجسته ایشان در سایر زمینه ها نیست و البته فعال کردن یک دستگاه عریض و طویل خموده هم ، انصافا کاری بس دشوار است.

۳۴ نظر »

 1. فرشید گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۲۶

  سلام جناب جوانفکر
  خسته نباشید
  یادتونه یه دفعه یک اشتباه دیکته ای داشتید تویه یکی از مطالبه وبلاگتون؟
  اگه یادتونه منم اینو یادمه که به محض گوشزد کردن این مساله توسط بنده، شما در کم ترین زمان ممکن اشتباه مورد اشاره رو درست کردید.
  می دونید چرا این موضوع رو به نظرم رسید که مناسبه اینجا مطرح کنم؟
  چون شما نشون دادید برای انتقادها، نظرها و پیشنهادهای خیرخواهانه، به شدت ارزش قائلید.بر همین اساس بنده از شما عذر می خوام بابت هوچی گری هوچی گراها !

 2. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۲۱

  http://www.sanayenews.com/content/view/24553/1/

 3. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۲۶

  http://mihanpress.com/content/view/1188/44/

 4. عماد آبشناس گفت :

  شهریور ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۰۷:۲۱

  ظاهرا دوستان بیشتر از اینکه به مطالبی که خود می نویسند به مطالبی که اطرافیان آقای احمدی نژاد می نویسند و یا صحبت هایی که اطرافیان آقای احمدی نژاد بیان می کنند توجه می کنند. مایه تحسین است حد اقل اطرافیان آقای احمدی نژاد توجه بیشتری به انجام صحیح کارهای خود می نمایند اما آیا منتقدین نیز خود به کمتر اشتباه کردن در نوشته ها و رفتارهای خود نیز توجه دارند؟ اگر قرار به نکته سنجی باشد خیلی نکته ها را می توان در مورد آنها مطرح کرد…

 5. مهدی گفت :

  شهریور ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۳

  سلام
  در مورد نظر بالا به نظر می رسد که کمی در مورد شما اغراق شده، نه؟
  خوب هر کسی سوتی بده، اگر کسی بهش گوشزد کنه، سعی می کند که سوتی را جبران کند. این که دیگر نشانه شدت ارزش قائل شدن برای انتقادها، نظرها و پیشنهادهای خیرخواهانه نیست. این جبران کردن سوتی است.
  ضمنا اخوی سوتی دادی دیگه. بی خیال شو. طلبکار مباش. آدم خوبه گاهی اوقات انتقاد پذیر باشه. قبول کن. سربلند تر می شوی. مطمئن باش…

 6. آیت گفت :

  شهریور ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۸

  جناب جوانفکر میشه لطف کنین و بگویید پس مصداق این موازی کاری که رهبری تذکرش را دادند بلخره از نظر شما چه بوده است.
  خدای نکرده فکر نمی کنید که رهبری همینطوری یک موضوعی رو بدون ما به ازای بیرونی گفته باشند که؟

 7. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۶:۰۶

  آقای آیت
  با سلام
  موازی کاری در هر کاری علی الخصوص در بخش سیاست خارجی بد و غیرقابل قبول است و باعث هرز رفتن نیروها و افزایش بی دلیل هزینه ها می شود. رهبری عزیز یک نظر کلی را در مورد ضرورت پرهیز از موازی کاری فرمودند و به موضوع مشخصی اشاره نفرمودند .
  موفق باشید

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۸م, ۱۳۸۹ در ۰۶:۲۳

  آقا عماد
  با سلام
  درست می فرمایید ولی خیلی ها از امثال بنده نمی پذیرند که مرتکب چنین اشتباهاتی هرچند سهوی بشویم.
  موفق باشید

 9. عباس نخجوان گفت :

  شهریور ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۳

  سلام علیکم
  آقای جوانفکر..تغییرات بنیادین در ساختار و بافت وزارت خارجه از مهمترین خواسته های نیروهای متخصص ارزشی است و طلب ما از آقای متکی این است که در این مدت ۵ ساله وزارت چرا به این موضوع مهم رسیدگی نکردند ..حزب مشارکت بعد از به قدرت رسیدن در اولین گام شروع به کادر سازی در وزارت خانه ها وسازمانها کرد ونیرو های خود را در بدنه وزارت خانه ها قرار داد قاعدتا این نیروها در شرایط اکنون بعنوان اصطکاک در مقابل تغییرات عدالت خواهانه دولت قرار می گیرند و اساسا با رویکرد دولت مخالف هستند.
  این مشکل به شکل حاد تری در وزارت خارجه قرار دارد که فضای کاملا بسته ..برگزاری آزمونهای صوری کارشناسی ارشد..مخالفت با حضور مشاوران جوان در وزارت خانه و موروثی شدن کرسی های کارشناسی این وزارت خانه اظهر من الشمس است.
  اشکال آقای متکی این است که ایشان خود از نیروهای قدیمی وزارت هستند و با این رویه مانند یه وضعیت طبیعی خو گرفته اند و نیاز به تغییر را حس نمی کنند و لذا مقاومت می کنند.حضور یک وزیر خبره و آشنا به سیاست خارجی با تحصیلات عالی مرتبط منافی تخصص و تعهد کار آمدی آقای متکی نیست بلکه نیاز ضروری وفوری کشور است و جناب متکی توان این تغییرات را ندارند و می باید خود از این جایگزینی استقبال کنندو گرنه وضعییت این وزارت خانه همچنان این گونه خواهد ماند..واقعیت این است که دکتر احمدی نزاد به یک بازوی قدرتمند وهمفکر وهمسو برای اندیشه های والای دولت دهم در حوزه دیپلماسی نیاز مند است..و خواهش من از شما (جناب جوانفکر ) این است که سطح تحلیل را از بازیهای پستی رایج جورنالیستی به ارتقای سازمانی وبهبود نهاد سیاست خارجی بکشانید تا موافقان ومخالفان در تضارب آرای خویش بتوانند به دولت کریمه به لحاظ اندیشه ای کمک کنند.

  در ضمن از جا به جایی لینک حضرت آقا با دکتر تشکر می کنم ..سالم و پیروز باشید

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۳

  عباس آقا
  با سلام
  به نکته مهمی اشاره کرده اید . انشاء الله در فرصت مقتضی بتوانم به این موضوع بپردازم و در باره آن بحث های زیادی هست که مفید خواهد بود.
  عزیز و سربلند باشید

 11. ... گفت :

  شهریور ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۰

  به مشایی بگید : شتر در خواب بیند پنبه دانه
  محاله دستش به ریاست جمهوری دوره ۱۱ برسه چه خودش چه نزدیکانش

 12. اکبر کریمی گفت :

  شهریور ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۸

  سلام/

  علاوه بر خواندن یادداشت های اینجا& برای دیدن پاسخی که احتمالا به کامنت بنده ممکن بود بدهید سر میزنم. جوابی ندیدم. خدا را شکر که به شکل دیکری موضوع را پیگیری./ ممنونم!

 13. هادی گفت :

  شهریور ۳۱م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۴

  سلام دوست خوبم
  مطلب جدیدتان را خواندم
  تا حدی با شما موافقم
  اما بعضی افراد بنا به دلایل شخصی وغرض ورزی نسبت به آقای متکی به ایشان حمله میبرند امید است شما با همکاری دوستانتان این شرایط ایجاد شده را حل کنید
  با سپاس
  یک دوست
  به من هم سری بزنید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱م, ۱۳۸۹ در ۰۴:۰۹

  سلام برشما
  ریاست جمهوری چیزی نیست که با خواست این یا آن محقق بشود یا نشود. انتخابی است که مردم باید انجام بدهند. اگر آقای مشایی بتواند رای مردم را کسب کند ، چه بنده یا شما موافق باشیم و چه مخالف ، او رئیس جمهور می شود ولی اگر نتواند مورد محبت و توجه مردم قرار گیرد صدها مثل بنده هم اگر آقای مشایی را کمک کنیم او رئیس جمهور نخواهد شد. تجربه نشان داده است که مردم در انتخابات ریاست جمهوری رایشان را کاملا آگاهانه و با روشن بینی به صندوق می ریزند .
  موفق باشید

 15. 110 گفت :

  مهر ۱م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۳۹

  تصویر مرقد مطهر خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در داخل خانه حضرت – خانه ای که برای هیچ یک از زائران باز نگشته و ۹۹% مسلمین این تصویر را ندیده اند .

  http://salehat.ir/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=4

 16. حجت صارمی گفت :

  مهر ۳م, ۱۳۸۹ در ۰۴:۲۰

  جناب آقای جوانفکر
  مدیرعامل محترم ایرنا
  برادر ایمانی وهموطن گرامی
  باعرض سلام ودعای خیر
  احتراما به استحضار جنابعالی میرسانم
  درمناسبتهای مختلف وخصوصا درایام روزخبرنگار برحسب وظیفه انسانی عرض ارادت نمودم
  با عنایت به مسئولیت ومشغله کاری تان کاملا واقفم .
  توقعی نیست امید است درراستای اهداف عالیه نظام و رسالت حرفه ای تان همواره درکنارخانواده محترم سلامت وسربلند باشید

  با تقدیم احترام
  حجت صارمی

 17. فرشید گفت :

  مهر ۴م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۱۳

  سلام آقای جوانفکر
  خداییش که تو آمریکا گل کاشتید، دست مریزاد.
  دم همتون گرم از دکتر(احمدی نژاد) گرفته تا مهندس(مشایی) از خود شما گرفته تا ثمره هاشمی…

 18. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۴۴

  http://www.sanayenews.com/content/view/24703/1/

 19. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۵۸

  http://mihanpress.com/content/view/1191/34/

 20. حسینی گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۵

  آقای جوانفکر . آقای رییس جمهور در سازمان ملل فرمودند که در ایران هیچ روزنامه ای به خاطر انتقاد بسته نشده است . لطفا بفرمایید دلیل توقیف روزنامه های صدای عدالت ، سرمایه ، حیات نو ، اعتماد ، ایراندخت ، اعتماد ملی ، اندیشه نو ، بهار و این همه نشریه محلی به همراه تلاش و دفاع معاون مطبوعاتی دولت احمدی نژاد از توقیف روزنامه های همشهری و فرهنگ آشتی و آسیا چه بوده است ؟ چرا یک نفر که رای یک در صد مردم تهران را در انتخابات مجلس کسب کرده ( دقیقا هفده هزار رای در تهران ) مسئول قتل عام مطبوعات مخالف می شود ؟‌چرا در ” بالاترین دموکراسی تاریخ ” درج سخنان رییس جمهور سابق نظام را بر خلاف ماده ۴ قانون مطبوعات ممنوع می کنند ؟ ۱۵ روزنامه چرا به خاطر چاپ سخنان نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی و یک نماینده اصولگرای مجلس تذکر کی گیرند ؟ معاون مطبوعاتی چه حقی دارد برود در دفتر روزنامه ها و بگوید فلان شخص مسئول را برجسته بکنید یا اگر اشاره ای به فلان خبر بکنید توقیفتان می کنم ؟ چگونه قبل از جلسه هیات نظارت خبر توقیف یک نشریه را به مدیر مسئول آن می دهند . چرا رییس جمهور سخنانی را درباره آزادی مطبوعات در انتخابات گفته و بر خلاف تاکید قرآن ( در آیه ۲ سوره صف ) خلاف آن عمل می کنند . آن سخن و آن چه در این دوران می گذرد در تاریخ ثبت می شود. اما شما و سایر مدافعان دولت آیا پاسخی هم برای این پرسشها دارید یا ….

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۲

  آقای حسینی
  با سلام
  شما باید بدانید که آزادی موجود در کشور ما واقعا بی نظیر است به طوریکه آقایان خاتمی و موسوی و کروبی بااستفاده از همین آزادی در کشور بلوا به راه انداختند و از آزادی برای اهداف سوء خود بهره بردند و کوشیدند آزادی را به مسلخ ببرند. به هر حال شما خودتان باید خوب بدانید روزنامه هایی که با نظر هیات نظارت بسته شدند ، به خاطر انتقاد نبوده است بلکه آنها مرزهای اخلاق و انصاف را پشت سر گذاشتند و وارد حریمهایی شدند که هیچ نسبتی با انتقاد ندارد. در پنج سال گذشته ، اصلاح طلبان با رفتارها و مواضع خود ، مسائلی را برای کشور ایجاد کردند که نتیجه آن برای کشور و انقلاب بیش از آسیبی بود که منافقین و دارو دسته های ضد انقلاب بوجود آوردند. دشمن تحریم می کند و آقای هاشمی رفسنجانی به دشمن پیام می دهد که تحریم موثر واقع شده است و در سفر نیویورک خبرنگاران آمریکایی دائما به آن استناد می کردند. به راستی اسم این کار و نظایر آن در قاموس شما جز خیانت اسم دیگری هم دارد؟ آنچه که آقای خاتمی و دارو دسته او و موسوی بر این کشور آوردند ، واقعا جای دفاع دارد که شما به خودتان جرات می دهید در دفاع از او داد سخن بدهید؟ در تاریخ انقلاب خیانت ها هم ثبت می شود و البته مدارا ، تواضع ، گذشت و مهربانی انقلاب و رهبری عزیز نسبت به عناصر اصلی و موثر در این خیانت هم ثبت می شود. نسلهای امروز فردا قضاوت خود را خواهند کرد و البته در هیچ مقطعی از تاریخ بر خیانت هیچ نام دیگری نخواهند گذاشت.
  موفق باشید

 22. علی تیماس گفت :

  مهر ۷م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۱۵

  پاسخی به آقای حسینی
  با سلام
  جناب آقای حسینی شما دولت اصلاحات را به خاطر دارید و احتمالا بسته شدن فله ای مطبوعات را در دولت اصلاحات از یاد نبرده اید حال سوال من از شما این است که چطور شما به خاطر بسته شدن نشریات در دولت خاتمی هیچ انتقادی به وی نداشتید که هیچ بلکه بسته شدن هر نشریه ای را در بوق و کرنا می کردید تا امتیازی برای دولت بگیرید ولی حالا با اینکه فضای نقد به مراتب بازتر و آزادی بیان نسبت به دولت گذشته بیشتر شده است باز گناه بسته شدن مطبوعات را به گردن آقای احمدی نژاد می گذارید .
  این در حالی است که قانون مطبوعات طی این مدت تغییری نداشته است و هیئت نظارت بر مطبوعات هم منتخب دولت نیستند و نمایندگان دولت در هیئت نظارت در حداقل هستند بنابر این تصمیمات هیئت نظارت بر مطبوعات لزوما” تصمیمات دولت تلقی نمیشود .
  همچنین به خاطر آور که ریاست محترم جمهوری در دولت نهم و دهم طی چند مرحله از تمامی کارگزاران دولتی خواستند که هر گونه شکایات خود را از نشریات پس بگیرند . موضوعی که در دولت های قبلی هیچ گونه سابقه ای نداشته است .
  برادر گرامی . اگر من و شما که در نوشتن دستی داریم اینگونه غیرمنصفانه قلم فرسائی کنیم آیا انتظار دارید به آن چیزی که دنبالش هستی برسیم . اگر دیدگان خود را بر حقایق ببندیم و صرفا” پیروان کور و متعصب یک جریان باشیم آیا دموکراسی و آزادی را که شما خواهان آن هستید بدست خواهیم آورد . کمی تعقل کنید و حرمت قلمتان را نگه دارید که قلم را رسالتی بزرگتر است .

 23. همت مضاعف گفت :

  مهر ۸م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۹

  سم رب الشهداء والصدیقین
  راستای حمایت و اطلاع رسانی در مورد عملکرد دولت ولایتمدار، با همت تعدادی از جوانان ولایتمدار به راه اندازی سایت همت آنلاین اقدام نمودیم. ارتباط خود را با سایت ما بیش از پیش حفظ نمایید. مطالب و اخبار جالب خود را برای ما ارسال کنید. در صورت تمایل و درخواست شما، مطالب جالب وبلاگتان را لینک می کنیم. شما نیز متقابلا در صورت صلاحدید سایت ما را در قسمت پیوندهای وبلاگتان قرار دهید. از تحاد من و تو جبهه رسانه ای حزب الله قوت و قدرت می یابد. شما نیز در این جنگ مقدس شرکت فعال داشته باشید تا با همت خود بازهم حماسه ۳تیر۸۴ و ۲۲خرداد۸۸ را تکرار کنیم. آینده از آن حزب اللهی ها است. اندکی صبر سحر نزدیک است.

 24. حسینی گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۱۴

  آقای تیماس . بعید می دانم که شما ندانید اکثر نشریاتی که در دولت آقای خاتمی توقیف شدند هم نزدیک به جریان اصلاح طلب بودند و توسط آقای مرتضوی توقیف می شدند که امروز حال و روزش معلوم است . علت اینکه ما نسبت به آقای خاتمی در این زمینه انتقادی نداشتیم این بود که در آن زمان وزارت ارشاد و هیات نظارت بر مطبوعات نشریه ای را ( چه اصولگرا و چه اصلاح طلب ) توقیف نمی کردند و در زمینه اعطای مجوزهای جدید به نشریات سیاسی – اجتماعی نیز فعال بودند اما در دولت نهم و به ویژه دهم مرکز اصلی توقیف نشریات منتقد هیات نظارت بر مطبوعات بود .
  اینکه قانون مطبوعات در این مدت تغییری نداشته برای من هم سوال است که چرا با این وجود عملکردها از زمین تا آسمان فاصله دارد . اما در مورد اینکه هیات نظارت بر مطبوعات نماینده دولت نیست استدلالی است که به ظاهر منطقی می رسد اما در واقع به دو دلیل خیلی نمی تواند درست باشد :

  ۱ – طبق قانون دبیر هیات نظارت بر مطبوعات وزیر ارشاد یا نماینده اوست و اوست که در مرحله نخست باید پرونده نشریه ای را به هیات نظارت بیاورد و تقاضای توقیف یا لغو امتیاز آن را بکند و در مرحله بعد هیات نظارت باید پیشنهاد او را بپذیرد یا رد کند . یکی از دلایل تغییر چشمگیر عملکرد هیات نظارت و توقیف حدود بیش از ۲۰ نشریه در یک سال می تواند به همین موضوع مربوط باشد . چندی قبل در یکی از سایت ها خبری خواندم که یکی از اعضای هیات نظارت نسبت به اینکه معاون مطبوعاتی موارد بی ربطی را برای تذکر یا توقیف به جلسه هیات نظارت می آورد و از این طریق وقت جلسه را می گیرد معترض شده است .

  ۲ – اعضای هیات نظارت ممکن است منتخب مستقیم دولت نباشند اما در حال حاضر اکثر اعضای آن را چهره های سیاسی نزدیک به دولت تشکیل می دهند و تنها یک اقلیت دو نفره به طیف های دیگری از جناح اصولگرا وابسته اند . مثلا در دولت قبل کسی مثل آقای مزروعی نماینده دولت در هیات نظارت نیود اما نمی توان کتمان کرد که او گرایش سیاسی نزدیک به دولت داشت . در این دولت هم به همین شکل است . با این وجود اگر رییس جمهور بعد از انتخابات هم یک بار دیگر بگوید با توقیف نشریات مخالف است و یا یکی از نمایندگان دولت در هیات نظارت بگوید به توقیف نشریات رای نمی دهد و با آن مخالف است من حرف شما را باور می کنم .

 25. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/24724/1/

 26. مهدی زارعان گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۷

  [جناب آقای جوانفکر
  با سلام
  بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی ( ره ) در وصیت نامه خود در قسمت وظیفه آحاد مردم و جوانان حزب الهی در برخورد با انحرافات چنین فرموده اند :
  و مردم و جوانان حزب الهی ، اگر برخورد به یکی از امور مذکور نمودند ، به دستگاههای مربوطه رجوع کنند ؛ و اگر آنان کوتاهی نمودند ،‌خودشان مکلف به جلوگیری هستند . خداوند تعالی ، مددکار همه باشد . همچنین مقام عظمای ولایت رهبر فرزانه کشور عزیزمان در سفارشات خود به دولت ، مبارزه قاطعانه با مفاسد را سفارش نموده اند اما موضوع چنین است که از زمان انتخاب بنده به عنوان عضو شورای اسلامی شهر دولت آباد بر خود وظیفه دانستم که به سفارشات امام راحل ( ره ) و رهبر فرزانه کشور مان جامه عمل بپوشانم .
  حال بنده حقیر که دو دوره مسؤلیت ستاد آقای احمدی نژاد را داشته ام و ایشان را به عنوان الگو خود در شورای شهر انتخاب کرده ام و بیش از ۱۰ میلیارد تومان بیت المال که چند نفر از مافیای بزرگ استان اصفهان خورده اند را پیگیری برگشت نموده ام و مؤفق شده ام نزدیک به دو میلیارد تومان آن را برگردانم
  لذا مسولین زیادی که همه از مخالفان این دولت هستند دست به دست هم دادند و بنده را از شورا عزل کرده اند خواهشمندم در شهریور هم ۲ پیام داده ام چون که یکی از دوستان به بنده حقیر فرمودند از این طریق با جنابعالی ارتباط برقرار نمایم جوابی برایم بفرستید
  با تشکر مهدی زارعان
  ۰۹۱۳۲۲۸۷۴۳۵

 27. حمید خان گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۹

  با سلام
  با فرهنگ دفاع مقدس گذشتنی است و یا رسیدنی ؟ به روزم
  پستهای قبلی
  یک پست نامه ای در مورد آموزشگاههای بیهوده سینمایی
  خانه سینما نهادی غیر مسئول و تخریبچی در عین حال مدعی گنده گو
  وبلاگ پشتیبان
  http://www.sinama-hl.mihanblog.com

 28. ارمین گفت :

  مهر ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۹

  سلام جناب جوانفکر باتشکر از شما .
  لطفاً سلام اینجانب را به رییس جمهور برسانید واز ایشان تشکر بفرمایید که این بار هم امریکا را شکست دادند. رییس جمهور کولاک کرد.
  از شما یک درخواست داشتم در مورد سایت ایرنا .
  سایت ایرنا ظاهرش قدری بهتر شده است ولی هنوز به سطح ایده ال نرسیده است.یک خورده از نظر طراحی هنوز ضعیف هست البته بنده تخصصی در زمینه طراحی سایت ندارم وگرنه پیشنهادات را در طبق اخلاص قرار می دادم.
  دسترسی به خبر وآرشیو ها باید راحتتر بشود.
  مثلاً ارشیو یکپارچه روزانه ندارد . چون افراد که وقت ندارند دائماً به سایت سر بزنند اصلاً اینقدر اینترنت در دسترس نیست در همه جا به همین دلیل مثلاً اگر کسی خواست در پایان روز نگاهی به تیترهای خبرهای ان روز داشته باشد در یک صفحه.این امکان فراهم بشود.

 29. یه نفر (رییس جمهور ایرانیان) گفت :

  مهر ۱۰م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۵

  با سلام…
  اینجانب از سخنان شما در مناظره با آقای رسایی مسرور شدم و از اینکه به افکار و عقاید شما نزدیکی زیادی دارم خوشحالم…تمام سخنان شما حرف دل من بود…
  وبلاگ “رییس جمهور ایرانیان” بطور رسمی از کاندیداتوری مهندس مشایی در انتخابات یازدهم حمایت میکند…
  از “رییس جمهور ایرانیان” دیدن نمایید…

 30. مهر ایران گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۴

  سلام و خسته نباشید به شما مشاور محترم رئیس جمهور. من پیش از این هم خدمتتون مطلب نوشته بودم البته درج کرده بودم که خصوصی تلقی کنید لطفا. هموطنی هستم از نروژ. اخیرا اظهارات کستاخانه و بی شرمانه سربازان نروژی راجع به علاقه ی بیشتر اونها نسبت به آدم کشی تا به سکس، حتی در خود نروژ سر و صدای زیادی به پا کرد و اتفاقا دیدم خوشبختانه در سایت عصر ایران این خبر رو منتشر کردن. الان چند ساله که من در اینجا هستم تلویزیون اینها دائم داره راجع به ایران واق واق میکنه و ول کن نیست. حتی یکی از این حقوق بشریهاشون یک مرتبه راجع به دلارا دارابی زنگ زده بود به تلفن همراه من که بنده رو هم دعوت به پروپاگاندا علیه ایران بکنه ، به بهانه ی قضیه ی این دختر. برای من سئواله که شما چطور جواب واق واق دائمی اینها رو حداقل در افغانستان نمیدید؟ سربازاشون که اونجا زیر پای ایران هستند. گوش این حرومزاده های نژادپرست رو چرا نمیپیچونید؟ از اون کشورهاست که دونه به دونه ی نیروهاشون رو شمارش شده روشون حساس هستند. تاثیرش خیلی بیشتره. متوجه منظورم میشید چی میگم؟ من چند وقت پیش ایران بودم و اتفاقا تو بعضی از زمینه ها خیلی خوب کار شده و من افتخار میکنم به این همه تلاش. دلم نیومد این رو نگم. انصافا ایران به جاهای خیلی خوب داره میرسه/ رسیده. خسته نباشید میگم و براتون آرزوی موفقیت میکنم. این مطلب رو هم مثل مطلب قیلی خصوصی تلقی کنید لطفا.
  خدا نگهدار شما و رئیس جمهور باشد.

 31. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۱۱م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۰

  جناب آقای زارعان
  با سلام
  برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 32. رضا گفت :

  مهر ۱۲م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۶

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب

  ضمن عرض خسته نباشید به شما و دکتر احمدی نژاد و سایر همکاران از بابت سفر بسیار موفقیت آمیز تان،باید اضافه کنم که مومن نباید دلخوشی و یا دلخوری مطلقی نسبت به این فراز ها و فرود ها داشته باشد بلکه در همه حال باید ملاک عمل به تکلیف باشد نتیجه هر باشد زیاد مهم نیست،چرا که دنیا دار ابتلاء و امتحان است وگرنه یکدست کار جهان برای خداوند کاری ندارد ،رو این حساب بد بیراهه نگفتن که گهی زین به پشت و گهی پشت به زین به مورد زیر توجه کنید.
  جناب دکتر حاج بابایی یک پای ثابت برنامه های خبری از جمله ۳۰/۲۰ بود،بسیار پر کار وموفق نمود داشت الخصوص بعد از بیمه طلایی فرهنگیان و کارت اعتباری خریدی که مطرح کرده بودن ،اما این روز ها بعد از قضیه استخدام معلمان جدید با مطرح شدن استیضاح ایشان در مجلس همه آن فراز ها برایشان بسیار تلخ می نماید ،ایشان چند دوره در مجلس بلکه هیئت ریئس مجلس چون بلبل چه چه می زد،در طول سی سال گذشته ایشان و یا سایر همکارانش بسیاری از وزیران را حق یا ناحق درمجلس استیضاح کردن هیچ وقت فکر نمی کرد روزی خودش مورد استیضاح واقع شود ،اما باید دانست مو لا درز دستگاه الهی نمی رود،با همه ی این حرف ها اگر ایشان به تکلیف الهی عمل کرده باشد نباید آنگونه که در مازندران صحبتی داشتن ناراحت باشد ،دنیا همین است که جریان دارد،درست است که بسیاری از استیضاح ها مجلسیان بر محور حق نمی چرخد با این حال آنکس که حساب پاک است از محاسبه چه باک است،رو ی دیگر سخن بنده با استیضاح کنند گان است ،دستان عدل الهی دیر یا زود یقه هر کسی را در همین دنیا خواهد گرفت ،پس چه بهتر است در تمام اعمال خود خدا را حاضر و ناظر بدانیم و از این همه عملکردهایی که بر محور نفسانیات بوده و است دست برداریم و تا دیر نشده بخود بیایم
  با احترام رضا

 33. فرشید گفت :

  دی ۱۷م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۲۳

  سلام آقای جوانفکر، دوست دارم خیلی زیاد حتی اگه کامنتامو جواب ندی حتی اگر منتشرشون نکنی، احمدی نژاد رو دیدی بگو چقد دوسش دارم….

 34. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۷م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۹

  آقا فرشید
  باسلام
  از ابراز محبت های صمیمانه شما متشکرم و خود را شرمنده الطاف شما می دانم. اگر برخی از کامنت ها را منتشر نکرده ام به دلیل
  بی ارتباط بودن آنها با موضوع بوده است. به هر حال سلامتی شما را از خداوند منان مسالت میکنم.
  موفق باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر