دیدار با وزیر اطلاع رسانی پاکستان

راوی:
http://www.ravy.ir/content5816175.html
مشاورمطبوعاتی رییس جمهوری با وزیراطلاع رسانی پاکستان دیدار و گفت و گوکرد
اسلام آباد- مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری کشورمان روز پنجشنبه با ‘قمر زمان کایره’ وزیر اطلاع رسانی دولت فدرال پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.
به گزارش ایرنا،’علی اکبر جوانفکر’درابتدای این دیدار ضمن استقبال از گسترش همکاری های دو جانبه تاکید کرد:رسانه های ارتباط جمعی یکی از مهمترین عوامل برای گسترش روابط بین ایران و پاکستان محسوب می شود.
وی با بیان اینکه رسانه های جمعی نقش ویژه ای در دوستی و روابط گرم ملت ها بر عهده دارند،گفت:رسانه ها باید برای تقویت روابط بین ایران و پاکستان نقش ویژه ای ایفا کنند.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری افزود:ما به نقش رسانه ها در جهت دهی افکار عمومی واقف هستیم و برای دریافت خبر ما به منابع مورد اعتماد استفاده می کنیم.
جوانفکر نقش رسانه ها در مبارزه با جهل، نادانی و فقر را مهم خواند و تاکید کرد:رسانه ها می توانند ضمن ترویج اعتدال گرایی با استفاده از نقش آموزش دهی خود، با افراط گرایی مبارزه کنند.
وی غفلت رسانه ها از نقش و کارکرد ویژه در آگاهی دهندگی به جوامع را خطرناک خواند و گفت: درصورت چنین غفلتی،دستگاه های توطئه گر و دشمن از بیرون مرزها وارد می شوند.
مدیر عامل ایرنا در ادامه با تاکید بر روابط رو به گسترش ایران و پاکستان اظهارداشت:سرنوشت دولت و ملت پاکستان،برای همه دولت و ملت ایران مهم است و بر همین اساس می خواهیم بطور مستقیم اخبار و اطلاعات را از این کشور دریافت کنیم.
‘جوانفکر’ با اعلام آمادگی تبادل هیات های رسانه ای بین دو کشور،گفت:حضور فعال رسانه های پاکستانی در ایران و بالعکس باعث استفاده از ظرفیت های طرفین خواهد شد.
مدیر عامل ایرنا، همچنین با اشاره به ضرورت تاسیس دفتر خبرگزاری دولتی پاکستان ‘ای پی پی’در تهران،تاکید کرد: که خبرگزاری جمهوری اسلامی از حضور خبرنگاران پاکستانی در تهران حمایت می کند.
وزیر اطلاع رسانی پاکستان نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری اسلامی ایران به اسلام آباد، جایگاه رسانه های دو کشور را در منطقه مهم خواند.
‘کایره’ روابط ایران و پاکستان را محوری ترین مناسبات در جهان اسلام توصیف کرد و گفت:ما برای ایران به عنوان همسایه و همچنین در جهان اسلام جایگاه ویژه ای قایل هستیم.
وی ضمن تاکید بر اینکه بیشتر منابع خبری در پاکستان – درباره تحولات منطقه و جهان – از رسانه های غربی است ،اظهار داشت: این خلاء باید از سوی رسانه های کشورهای منطقه پر شود و برای گام اول ایران و پاکستان می توانند با نزدیکی و همکاری فشرده،خلاء موجود را پر کنند.
وزیر اطلاع رسانی پاکستان،با تایید سخنان جوانفکر در خصوص کارکرد آگاهی دهندگی رسانه ها،تصریح کرد:رسانه ها نقش مهمی در تغییر و تحولات ملت ها دارند و می توانند جوامع را به سمت اعتدال و پیشرفت سوق دهند.
در این دیدار ‘ماشا ا… شاکری’ سفیر ایران، ‘منصور سهیل’ قایم مقام و شماری از مدیران کل وزارت اطلاع رسانی دولت فدرال پاکستان نیز حضور داشتند.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری کشورمان که عصر چهارشنبه وارد پاکستان شد، بلافاصله در نشستی صمیمی با شماری از سیاستمداران،دانشگاهیان و مدیران رسانه های پاکستانی درمحل سفارت کشورمان،ضمن اشاره به وقوع حوادث تلخ تروریستی درمنطقه تصریح کرد‏:همکاری ایران و پاکستان برای مبارزه و ریشه کنی تروریسم ضروری است.
جوانفکر عصر امروز (پنجشنبه ) نیز از شبکه تلویزیونی جیو دراسلام آباد بازدید کرد.
وی جمعه آتی در جمع استادان، نخبگان علمی و دانشجویان دانشگاه بین الملل اسلامی پاکستان در اسلام آباد سخنرانی می کند‏.‏
مدیر عامل ایرنا همچنین قصد دارد از شبکه تلویزیونی (پی‏.‏تی‏.‏وی) و خبرگزاری دولتی (ای‏.‏پی ‏.‏پی) و گروه مطبوعاتی نوای وقت پاکستان بازدید و با مسوولان ارشد این رسانه ها گفت و گو کند‏.‏
مشاورمطبوعاتی رییس جمهوری شنبه با ‘شهباز شریف’ سروزیر دولتی ایالتی پنجاب در لاهور دیدار و گفت و گو خواهد کرد‏.‏
دیدار با ایرانیان مقیم اسلام آباد و لاهور از دیگر برنامه های جوانفکر در سفر به پاکستان خواهد بود‏.‏
‘غلامحسین اسلامی فرد’ قایم مقام و ‘تورج شیرالیلو’ رییس امور همکاری های بین المللی ایرنا، مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری را در این سفر همراهی می کنند.
آساق**۲۳۵

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۳۰۱۳۹۹۰۲

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر