دیدار با سلیمان عبدالتواب الزین

ویکیو:
سفیر سودان در دیدار با مدیرعامل ایرنا؛:

انقلاب اسلامی متعلق به همه ملتهای مسلمان است

خبرگزاری ایرنا – ساعت ۱۴:۴۲ – ۷/۱۰/۱۳۸۹
تهران- سفیر سودان در تهران با بیان اینکه دولت و ملت این کشور معتقد است که مالک انقلاب اسلامی فقط ملت ایران نیستند، تاکید کرد: انقلاب اسلامی متعلق به همه ملت های مسلمان است.
به گزارش ایرنا، سلیمان عبدالتواب الزین روز سه شنبه در دیدار با علی اکبر جوانفکر مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: انقلاب اسلامی به ملت های مسلمان امید دوباره داد و به ما یقین داد که اسلام به صحنه باز می گردد.
وی با بیان اینکه روابط ایران و سودان الگویی از مناسبات خارجی است و هر دو کشور، دشمنان بسیار و در عین حال مشترک دارند، اظهار داشت: در گزارشی که از سوی موساد منتشر شده بود، خواندم که ایران خطرناک ترین کشور برای اسراییل است و پس از آن نیز سودان دومین خطر برای رژیم صهیونیستی به شمار می رود.
سلیمان عبدالتواب الزین با بیان اینکه دشمنان مشترک، بهترین توجیه برای همکاری های دوجانبه هستند، ادامه داد: با توجه به دشمنان مشترک، امروز ضرورت هوشیاری بیش از هر زمان دیگری احساس می شود و لازم است که با جنگ نرم دشمن با جدیت مقابله کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ سال از مبارزه دولت سودان با استثمار و استعمار غرب می گذرد، اضافه کرد: در حال حاضر صحنه این مبارزه در جنوب سودان است.
سفیر سودان با یادآوری اینکه دولت البشیر تلاش بسیاری کرد تا صلح را در جنوب این کشور برقرار کند، گفت: اما حمایت های غرب به ویژه آمریکا، انگلیس و فرانسه بر اساس یک طرح صهیونیستی باعث تحریک تجزیه طلبان جنوب سودان شد و البته آنطور که می بایست کشورهای عربی-اسلامی از صلح و ثبات در سودان حمایت نکردند.
سلیمان عبدالتواب الزین ادامه داد: دولت سودان برای حفظ یکیارچگی پذیرفت که با تجزیه طلبان گفت و گو کند و آنها را در دولت و بودجه های عمومی کشور سهیم کرد.
به گفته وی، اما در حالی که سودان به سمت ثبات و آرامش پیش می رفت با طراحی ترور یکی از مخالفان دولت سودان از سوی غرب، زمینه تنش مجدد مهیا شد و اختلافات بالا گرفت.
وی با بیان اینکه تجزیه طلبان در جنوب سودان مورد حمایت آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند، اظهار داشت: آنان از هر فرصتی برای ضربه به دولت سودان استفاده می کنند.
سفیر سودان انتخابات دو هفته دیگر در این کشور را مورد اشاره قرار داده، آن را مهم و حیاتی خواند و گفت: رژیم صهیونیستی و آمریکا به صراحت از تجزیه طلبان حمایت و اعلام کرده اند که در صورت تجزیه سودان، آنها را به رسمیت شناخته و رابطه تجاری با آنان برقرار خواهند کرد.
وی تحقق چنین امری را زمینه‌ ساز نفوذ رژیم صهیونیستی در قلب آفریقا دانست و گفت: مقابله با این جریان، نیازمند عزم جدی همه دولت‌های عربی و اسلامی است.
مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز تاکید کرد: هدف دشمن فقط جدا کرن سرزمین های اسلامی نیست، بلکه هدف، در هم شکستن روحیه مقاومت و ایستادگی ملت ها است.
در این دیدار که در محل خبرگزاری جمهوری اسلامی برگزار شد علی اکبر جوانفکر متذکر شد: اگر در مقابل دشمن یک گام عقب برویم، آنها دو گام به جلو خواهند آمد.
وی گفت مهم این است که دشمن احساس کند در برابر یک سد محکم از اراده ملت ها قرار دارد و این مهمترین سلاح برای هر دولتی خواهد بود.
جوانفکر اضافه کرد: امروز در جمهوری اسلامی، دولت به پشتوانه ملت در مقابل بزرگترین فشارهای بین المللی ایستادگی می کند و تمام قدرتهای جهانی را به چالش کشیده است.
سیام**۹۰۱۲

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر