دیروز ، امروز ، فردا !

به موجب اصل ۱۶۶ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به صراحت در مواد ۳ و ۲۹۶ قانون آئین دادرسی مدنی و همچنین ماده ۲۹۴ قانون آئین دادرسی کیفری نیز بر آن تاکید شده است ، تصمیمات قضایی باید مستدل و مستند به ادله اثباتی و توجیهی و مواد قانونی باشد. این “قاعده مبنایی” ، ریشه در شریعت دین مبین اسلام دارد و مبتنی بر این اصل عقلایی است که قضاوت فاقد استدلال و ادله اثباتی در اسلام مبنا ندارد .
پیامبر عزیز اسلام نیز با وجود برخورداری از علم لدنی ، تصریح فرموده اند: انی اقضی بینکم بالبینه و الایمان (من مابین شما حسب دلایل و مستندات حکم می کنم و نه بر پایه علم لدنی خود). به این ترتیب روشن است که قاضی در اتخاذ تصمیم ، باید استدلال و استناد نماید که بر پایه کدام اصل و تحلیل حقوقی ، اتهام نسبت داده شده به متهم وارد تشخیص داده شده و دفاعیات او مردود است.
قاضی محترم دادگاه انقلاب اسلامی تهران روز یکشبنه ۲۵ دی ماه جاری با صدور حکمی اینجانب را به استناد کیفر خواست دادستان محترم تهران مبنی بر توهین به مقام معظم رهبری(دامه ظله) به یک سال حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت در عرصه های مختلف محکوم کرده است.
حکم صادره ، تا کنون به صورت مکتوب به وکیل قانونی اینجانب ابلاغ نشده و پیش از اعلام شفاهی آن نیز، بنده از طریق رسانه های ارتباط جمعی از حکم صادره مطلع شدم.
در این حکم، برای اثبات ادعای مدعی العموم ، صرفا به عبارت کیفرخواست صادره استناد شده و در رد دفاعیات بنده ، به عبارت “دفاعیات بلاوجه متهم” اکتفا گردیده است که این امر فاقد استدلال و مبنای تحلیلی مورد نیاز برای صدور یک حکم قضایی استاندارد است و ممکن است به منزله نقض اصل متعالی ۱۶۶ قانون اساسی تلقی شود.
پرواضح است که رأی صادره بر علیه اینجانب فاقد استدلال ، استناد و تحلیل حقوقی ، ادبی، منطقی و قانونی مبنی بر چگونگی حمل کلمات و جملات مندرج در مطلب منتشر شده در وبلاگ شخصی بنده با عنوان اتهام توهین به مقام معظم رهبری (دام ظله) است و این امر به نوبه خود می تواند بیانگر نوعی تخلف انتظامی محسوب شود، بنابراین ادعای اینجانب در مقام احقاق حق ، نه از باب دفاع از منافع خود، بلکه از باب لزوم تکریم قانون و رعایت حریم قضاست که از محوری‌ترین اصول آن ، ضرورت متعارف، معقول و متناسب بودن آراء صادره است.
بر اساس آنچه گفته شد ، رأی قاضی باید مبتنی بر ادله‌ای باشد که هر قاضی متعارف دیگری را قانع کند و وجدان او پذیرای چنین تصمیم اتخاذ شده ای باشد و طرفین دعوی آگاه باشند که بر پایه کدام تحلیل،‌ دفاعیات آنها از سوی قاضی مورد قبول یا مردود واقع شده است.
به موجب بند ۴ ماده ۱۷ قانون نظارت بر رفتار قضات ، خروج از بی‌طرفی در انجام وظایف قضایی ، مشمول مجازات انتظامی است و ماده ۱۸ همین قانون نیز عدم رعایت قواعد شکلی را تخلف دانسته است اما این در حالی است که دادگاه محترم انقلاب اسلامی تهران در رأی صادره به هیچوجه ادله اقناع‌کننده و چگونگی انطباق ادعای دادستان محترم به فعل انتسابی را به صورت مستدل بیان نکرده است.
چنین به نظر می رسد که در صدور این حکم ، مصالح نظام مورد توجه قرار نگرفته است و ناخرسندی برادران و همسنگران دیروز و امروز تنها نتیجه ای است که از آن حاصل می شود.
ولایت پذیری و تبعیت بنده از رهبر حکیم انقلاب، اظهر من الشمس است و سوابق امروز و دیروز اینجانب به روشنی موید آن است بنابراین حکم صادره از سوی دادگاه انقلاب هیچ خللی در ارتباط عاطفی و قلبی حقیر با معظم له ایجاد نخواهد کرد. در یادداشت وبلاگی ۲۹ فروردین ماه تحت عنوان “طراحی سناریوی جدید علیه دولت در یک حرکت هماهنگ رسانه ای” که متاسفانه از سوی دادگاه محترم، مستند توهین دانسته شده ، ۲۰ بار از صفاتی مانند معظم ، معزز ، عزیز ، فرزانه یا معظم له برای اشاره به نام رهبر انقلاب استفاده کرده ام که به نوبه خود، حاکی از توجه نگارنده به جایگاه رفیع رهبری و عشق و ارادت به ولایت معزز فقیه است.
با استفاده از همین فرصت از همه علاقمندان ، صاحب نظران و حقوق دانان محترم درخواست می کنم که با مطالعه یادداشت مورد اشاره ، نظر کارشناسی خود را اعلام نمایند. با امید به برخورداری از لطف و رحمت پروردگار متعال و اعتقاد به اجرای عدالت در دستگاه قضایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، انتظار دارم که قضات محترم در مرحله تجدید نظر با رعایت مروت و انصاف ، حکم صادره را نقض و از ظلم به اینجانب جلوگیری کنند.
بشکست گر دل من / به فدای چشم مستت
سر خم می سلامت / شکند اگر سبویی

۴۷ نظر »

 1. ابراهیم مهدوی/مشهد گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۱۶

  سلام

  بمیرم برای مظلومیت رهبری! حداقل هزارتا دستور / فرمان/توصیه/خواهش از همین مدعیان رهروان ولایت دارند که همه روی زمین مانده است!به نام همین ولاتی کلی بودجه و پول گرفتند ولی الان خدا را هم بنده نیستند.

  من مطلب ۲۹ خرداد را خواندم. به چه استنادی مطلب توهین مقام معظم رهبری محسوب می شود.؟!
  البته بنده نه قاضی هستم و نه علم به اندازه جناح راست را دارم.

  فرض گیریم که آقای جوانفکر از نامه رهبری برداشت اشتباه داشته یا خبر نداشته که نامه صادر شده است.این که توهین به امام خامنه ای محسوب نمی شود. هر کس یک تحلیل سیاسی نوشت که متهم به توهین نمی شود.

  واقعا از امام خامنه ای مظلوم تر نداریم که یک خبر منتشر شود که مشاور رسانه ای دولت به جرم توهین به مقام معظم رهبری به حبس محکوم شد؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! وا مصیبتا>>>>!!!!!!

 2. م. الهامی گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۱۸

  این حکم که معلوم است سیاسی است و خواسته اند تنها صدای رسانه ای احمدی نژاد را هم ساکت کنند و از شرش راحت شوند تا هر چه خواستند بگویند و بکوبند. و تلاش شما هم برای بی گناهی تان قابل ستایش. اما این جمله شما “۲۰ بار از صفاتی مانند معظم ، معزز ، عزیز ، فرزانه یا معظم له برای اشاره به نام رهبر انقلاب استفاده کرده ام” بسیار سطحی به نظر می رسد و البته فراتر از اینها چه شما به ایشان اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید این رسم نامبارک چاپلوسی و به کار بردن القاب گوناگون برای یک نفر نشان از هیچ چیز ندارد مگر ایجاد تقدس کاذب. یادم می آید دکتر احمدی نژاد یکبار می گفت انسان باید کوچک شود تا بزرگ شود یعنی انسان هر چه قدر بی تکلف تر و خاکی تر و متواضع تر باشد نشان از قدر و ارزش بالاترش دارد. آنها چه شما یک قطار مدح و ستایش و القاب مختلف همراه اسم رهبری بکنید و چه ساده و بی تکلف نام ایشان را ببرید شما را متهم خواهند کرد. پس آزاده باشید و خود را مانند اصولگرانماهای اقتدارگرا متملق نشان ندهید. اما شاید هم قصد دیگری داشته اید و آن هم نشان دادن اوج سطحی نگری و ظاهربینی این افراد است که با جابه جا شدن چند کلمه به افراد برچسب می زنند. اگر قصدتان این کنایه تلخ به آنها بوده است قابل تمجید و تحسین است.

 3. ابراهیم مهدوی/مشهد گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۱

  به گزارش اصولگرا، حکم بدوی دادگاه علی اکبر جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) و مشاور رییس جمهور اعلام شد.

  جوانفکر که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی موسسه ایران یدک می کشد و رییس جمهوری نیز چندی پیش وی را به عنوان نماینده دولت در شورای نظارت بر عملکرد صدا و سیما منصوب کرد، به اتهام توهین به مقام معظم رهبری به یکسال حبس و پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب ، گروهها، انجمن ها و فعالیت های رسانه ای و مطبوعاتی محکوم شد.

  اخلاق را از اصولگراها یاد بگیریم!!؟؟؟

  جوانفکر که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی موسسه ایران یدک می کشد
  جوانفکر که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی موسسه ایران یدک می کشد
  جوانفکر که در حال حاضر مسئولیت سرپرستی موسسه ایران یدک می کشد

  کسی که بر اساس قانون مسوولیتی را به عهده دارد ؛ یدک می کشد؟؟؟!!!

 4. پژوتن گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۰۱

  سلام آقای جوانفکر،

  با کمال تأسف خبر دیگری رو در مورد محکومیت شما به جرم جرائم واهی شنیدم و واقعاً احساس تأسف میکنم برای افرادیکه فکرمیکنند با اینکارها میتونن مردم را دلسرد بکنند. اما آقای جوانفکر من هیچ تعجبی نکردم. من از همون روزی که اون خانم را به شش ماه حبس محکوم کردن من میدونستم که این یک دروغ بزرگه و میخوان از این بهانه ای درست کنند که بتونند به بهان های واهی حکم های سنگینی به شما و کسانی که از دولت مردمی حمایت میکنند و در انتخابات مجلس شرکت کرده اند ، بدهند، و بتونند از این طریق حامیان دولت مردمی را از انخابات دلسرد کنند. انقدر کارهاشون بچه گانه و قابل پیش بینی هست که آدم واقعاً ادم احساس تأسف و ترحم میکنه به ضعف و استیصال این اشخاص.
  آقای جوانفکر، باور بفرمایید اگر اجازه بدهند که اگر بر فرض محال اجازه بدن که کسانی که از دولت مردمی حمایت میکنند (و در انتخابات مجلس شرکت کرده اند) تأیید صلاحیت بشن وحتی اگر هر ۲۷۰ کرسی مجلس را هم تصاحب کنند، من ذره ای توقعاتم از دولت بالا نخواهد رفت، چون واقعاً نمیدونم چند نفر از این افراد حامیان واقعی دولت خواهند بود و چند نفرشون به قول دکتر احمدی نژاد “علفهای هرز”.
  ما اگر بر فرض محال بتونیم مجلسی ۱۰۰ درصد همسو با دولت مردمی داشته باشیم، بازهم وقت برای عمران و آبادانی کشور کم داریم چه برسه به اینکه بخوایم مجالسی مثل مجالس هشتم و هفتم داشته باشیم. شما ببینید برداشت غیر قانونی از بیت المال (برای بودجه مترو که فقط خدا خبر داره صرف چه مصارف دیگری بشه چون هیچ گونه نظارتی در خرج کردن این ۲ بیلیون دلار وجود ندارد) را به صورت قانون در میارن و میگن دولت بایداجرا کنه. وقف دانشگاه آزاد سیصد بیلیون دلاری را قانون میکنند و بعد انتظار دارند که صدای مردم در نیاد! ۳ بار نامه تشکر آمیز به آقای جاسبی مینویسند و بعد ادعا میکنند ما اصولگرا هستیم! آقای جوانفکر، یکی از نمایندگان مجلس و یک تاریخ نویس ادعا میکنند که ما داریم با تخلفات دانشگاه آزاد مبازه میکنیم. من از دو سال پیش از بعضی از مقالات این دو نفرمتوجه شدم که اینهادخودشون اجیر شده دانشگاه آزاد هستند و دانشگاه آزاد این دوتا دشمن خیالی را درست کرده که سر مردم رو گرم کنه. شما ببینید دو تا حزب بزرگ درست کردند اصولگرا و ا صلاح طلب و هر دوتا حزب هم متصلند به یک منبع. براشون فرقی نمیکنه کدومشون برنده بشن چون هردوشون یکی هستند. اما الان که میبینند در خطر افتادن میخوان با زور میخوان به مردم بگن شماها آزاد هستید به یک کدوم از ماها رای بدید.

  آقای جوانفکر، بعضی چیزها هست که نه دولت به روی ملت میاره و نه ملت به روی دولت . شما ببینید، دولت نمیتونه با فساد مبارزه کنه چون ما میترسیم که این افراد آبروی نظام را ببرند. ما تا کی بایدتوی رعب و وحشت زندگی کنیم؟ در هر انقلابی اشتباهاتی صورت میگیره و انقلاب ما هم استثناء نیست. نمیتونیم از ترس چند صفحه خاطرات منتشر نشده از چندتا شخص معلوم الحال توی رعب و وحشت زندگی کنیم. مردم ما فهیم هستند و براشون سوابق این اشخاص معلوم الحال شناخته شده است. مردم ما پشت رهبری و رییس جمهور هستند و ما نباید از تهدیدات این اشخاص بترسیم.

  این اشخاص تا کی میخوان خون به دل رهبری و رییس جمهور و ملت بکنند؟ من دلم روشنه که اگر از این اشخاص نترسیم به فضل الهی این اشخاص معلوم الحال هیچکاری نمیتونند بکنند و رهبری عزیز و دولت خمتگزار و ملت ایران پیروز خواهند شد.

 5. من یک مسافرم گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۱:۵۳

  با سلام
  بنده البته نه حقوقدانم نه کارشناس، از روی علاقه، مسائل ریز و درشت سیاسی را دنبال می‌کنم و برای خودم تحلیل میکنم
  در یادداشت وبلاگی ۲۹ فروردین ماه شما، خبر مخالفت مقام معظم رهبری با استعفای وزیر اطلاعات، “جعلی” و “دروغ” و “خلاف واقع” خوانده شده و آمده است “اینکه رئیس جمهور تصمیمی را بگیرد و کمتر از دو ساعت بعد رهبر معظم انقلاب آن را رد کند هیچ منطق عقلانی ندارد”
  در مورد اول، وقتی بعد از مدتی شما و همگان از صحت اصل خبر مطلع شدید، باید به حکم وظیفه رسانه‌ای برای یادداشت اولیه خود، تکمیلیه می‌نوشتید، یا حداقل در یادداشتی دیگر توضیح می‌دادید که اصل خبر صحیح بوده و لینک آن را در یادداشت اول می‌گذاشتید. تا اینجا، تخطی رسانه‌ای بوده است.
  اما در موضوع دوم، شما یک اشتباه فاحش کرده‌اید و تقریبا به طور مستقیم، ابقای وزیر اطلاعات را توسط رهبری پس از آنکه ایشان(وزیر) استعفا داده و استعفایش توسط رئیس جمهور پذیرفته شده، تصمیمی غیر منطقی و غیرعقلانی نامیده‌اید! حال آنکه در اینگونه موارد اتفاقا شرایط ایجاب می‌کند و عقل حکم می‌کند که به سرعت تصمیم مدبرانه و درستی اتخاذ شود تا سبویی نشکند و ….

  شاید همه اینها با یک یادداشت توضیحی-توجیهی-عذرخواهی درباره یادداشت کذایی، حل میشد یا حل شود.

  امیدوارم دادگاه محترم با سعه صدر با اصحاب رسانه برخورد کند، بخصوص امثال شما که تعهدتان را به ایران و اسلام و ولایت فقیه و دولت محترم و منتخب ثابت نموده‌اید.

 6. آیدین گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۲:۵۰

  بسمه تعالی،

  جناب آقای جوانفکر،

  با سلام،

  بنده یادداشت ۲۹ فروردین شما را دوباره خواندم. اگر استناد رأی دادگاه برای اثبات ادعای توهین به مقام معظم رهبری، این یادداشت است، اشتباه آشکار و به خصوص غیر قابل توضیح و توجیهی در صدور حکم مذکور رخ داده است. البته ویژگی غیر قابل توضیح و توجیه بودن اشتباه از طرف یک دستگاه قضایی قابل تأمل و بسیار نگران کننده است.

  شما در یادداشت ۲۹ فروردین به صراحت از مانورهای زشت برخی رسانه ها در خصومت با دولت، انتقاد کردید، بدون این که به مدیران این رسانه ها کوچترین اهانتی کرده باشید.

  خلوص و نفاق هر دو جامۀ ظاهری بسیار مشابهی به تن دارند. اولی بزرگترین سرمایۀ دین است و دومی بزرگترین آفت آن. سؤال ایجاست که این دو به ظاهر متشابه را، از کجا تفکیک کنیم؟

  خلوص بوی عدل و ایمان، خوی رحمت و کرامت، منشی جوانمردانه و راسخ دارد. ولی نفاق بوی ظلم و سرکشی، خوی کینه و شهوت، منشی ناجوانمردانه و طغیانگر دارد.

  در برخی شرایط که وجود نوعی خلاء، شبه و ابهام عرصه را برای بروز برخی مانورها مساعد میسازد، خلوص و نفاق خود را به آشکاری نشان می دهند. انشاءالله افکار عمومی در این شرایط هوشیار هستند.

  آقای احمدی نژاد مکرراً مورد تأیید و پشتیبانی آشکار مقام معظم رهبری بوده و هستند، و بنده در مورد خلوص و پایبندی ایشان و جنابعالی به ولایت فقیه تردیدی ندارم.

  در صدر اسلام گروهی “مدعی و سینه چاک”، با آن که از وضوء گرفتن، نماز خواندن، روزه گرفتن گرفته تا احکام دین مبین پیامبر اکرم (ص) را آشکارا دیدند و به رسایی شنیدند. با این حال سبک روش خود را ابداء کردن. و حتی سعی کردند آن را به پیامبر (ص) و اهل بیت مطهرش تحمیل کنند و تا آنجا پیشرفتند که با بهانۀ پاسداری از دین، دستشان به خون اهل بیت نبوت آلوده شد.

  لذا باید نفاق و تزویر را بسیار جدی گرفت.

  امیدوارم در دادگاه تجدید نظر این اشتباه بزرگ و عجیب بر طرف شود.

  سلامت و پیروز باشید.

 7. حسین محمدی گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۴۵

  اقای صلواتی شما ان همه حکم علیه جریان فتنه دادید با این حکم عجیب و غریب شما علیه اقای جوانفکر انسان به فکر فرو می رود که چه معیارها یی وجود دارد ایا برای قضاوت نباید معیار قانون باشد ایا قاضی نباید خدا ترس باشد. امیدوارم دادگاه تجدید نظر جبران کند

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۹:۲۱

  مسافر محترم
  با سلام و احترام
  حضرت عالی می دانید که نامه مقام معظم رهبری خطاب به وزیر اطلاعات روز ۳۰ فروردین نوشته شده و روز ۳۱ فررودین از سوی دفتر معظم له منتشر شده است. بنابراین ادعای جعلی بودن و خلاف واقع بودن خبرهای منتشره در قبل از این تاریخ کاملا درست است و به آن اشکالی وارد نیست. هر انسان منصفی می تواند قضاوت کند که مفهوم “هیچ منطق عقلانی ندارد” به جمله “اینگونه خبرسازی ها” بازمی گردد و کسی که آن را به مقام معظم رهبری نسبت دهد، آشکارا تجاهل کرده یا عناد ورزیده است.
  موفق باشید

 9. دادنا گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۸

  با سلام. این مطلب جنابعالی در سایت خبری تحلیلی دادنا منتشر شده است. ضمن تشکر، شما می‌توانید با مراجعه به بخش وبلاگ‌های سایت لینک این مطلب را مشاهده فرمائید.

 10. مصطفی گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۵۱

  به نظر من این هم یک برنامه ریزی حساب شده است تا وفاداران مخلص رهبری را از ایشان دور نگه دارند. چون کل مطلب ۱۹ فروردین در این یک جمله خلاصه شده که خبر مخالفت رهبر انقلاب با پذیرش استعفای مصلحی را هیچ منبع رسمی اعلام نکرده است و در خبرهای مهم نمی توان به منابع غیر رسمی یا شفاهی اکتفا کرد.
  لطفا فقط از قاضی سوال بفرمایید: ما از پشت پرده ماجرا خبر نداشتیم و اگر رهبری با این استعفا موافقت می فرمودند و این خبر منتشر می شد، در آن صورت چه کسی پاسخگو بود؟

 11. سروش گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۰۵

  نگران نباش آقای جوانفکر…. شما اولین نفری نیستی که قربانی بی عدالتی دستگاه قضایی می شوی…. فقط این رو بگم که نفرت از هیچ دستگاهی تو مردم بیش از قوه قضاییه نیست….یه هم اتاقی داشتم تو دانشگاه که قاضی رسمی قوه قضاییه بود و داشت فوق می گرفت می گفت اصلا در قضاوت ما به دنبال عدالت نیستیم و فقط دستگاه قضایی به دنبال فصل دعوا هست….. به نظرم دستگاه قضایی آبروی خودش رو با حکم صادره در صورتی که فقط به استناد همان یاداشت فروردین ماه باشه برده… چون از هیچ جای این متن توهین به رهبری بدست نمیاد… لعنت بر تبار آدم های بی انصاف … حداقل یه چیزی می گفتین که به این متن بخوره.

 12. من یک مسافرم گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۲:۱۰

  سلام مجدد
  جنابعالی صحیح می‌فرمایید، بنده هم متوجه تاریخ انتشار اخبار اولیه، تاریخ یادداشت شما و تاریخ تایید خبر توسط دفتر مقام معظم رهبری هستم. احتمالا اشکال وارده به شما از اینجا نشأت می‌گیرد که جنابعالی پس از تایید خبر توسط دفتر مقام معظم رهبری، عکس‌العملی نشان ندادید و یادداشت خود را اصلاح یا تکمیل نکردید.
  زیرا با تایید خبر، اتهام جعلی بودن و خلاف واقع بودن برطرف شده است، حال اینکه این اخبار چگونه به دست این خبرگزاری‌ها رسیده است و آنها علیرغم توصیه چندباره دفتر مقام معظم رهبری، اقدام به انتشار اخبار تایید نشده کرده‌اند، حرفی دیگر است و یک اقدام زشت رسانه‌ای است که متاسفانه نیت پاکی در ورای آن مشاهده نمی‌شود.
  در مورد آن جمله خاص، حق کاملا با شماست، خود بنده هم دچار اشتباه برداشت شدم!
  این جمله طوری نوشته شده که به راحتی می‌توان از آن برداشت اشتباه کرد،‌ که البته غیرعادی نیست. زیرا صفات “غیر منطقی” و “غیرعقلانی” معمولا به یک تصمیم انتساب داده می‌شوند و انتساب آن‌ها به “خبرسازی” ها خارج از روال معمول است.
  برای “خبرسازی” معمولا از صفات دیگری نظیر “غیرمنصفانه”، “شتابزده”، “تفرقه افکنانه”، “دشمن ساز”، “جنجال برانگیز”، “متوهمانه”، “فریبنده”، “عوامفریبانه” و … استفاده می‌شود.
  حتی با درنظر گرفتن این صفات برای “خبرسازی”، باتوجه به اینکه “خبرسازی”ای غیرمنطقی و غیرعقلانی است که “خبر”ش، غیرمنطقی و غیرعقلانی باشد، باز می‌توان این صفات را به تصمیم رهبر برای ابقای وزیر، ربط داد. (البته امیدوارم بنده را جاهل یا معاند ندانید)
  اگر فردا هم مثل برچسب‌هایی که به شما می‌زنند به من هم برچسب چاپلوس نزنند، همچنان امیدوارم نتیجه دادگاه به نفع شما و برائت شما از این اتهام باشد.

 13. سیدحسین حسینی گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۳:۰۹

  مسافر محترم
  با سلام و احترام
  حضرت عالی می دانید که نامه مقام معظم رهبری خطاب به وزیر اطلاعات روز ۳۰ فروردین نوشته شده و روز ۳۱ فررودین از سوی دفتر معظم له منتشر شده است. بنابراین ادعای جعلی بودن و خلاف واقع بودن خبرهای منتشره در قبل از این تاریخ کاملا درست است و به آن اشکالی وارد نیست. هر انسان منصفی می تواند قضاوت کند که مفهوم “هیچ منطق عقلانی ندارد” به جمله “اینگونه خبرسازی ها” بازمی گردد و کسی که آن را به مقام معظم رهبری نسبت دهد، آشکارا تجاهل کرده یا عناد ورزیده است.

  خوب جناب جوانفکر از عزل آقای نجار و فشار روی صولت مرتضوی و استعفای احمدزاده کرمانی برای فرستادنش به ستاد انتخابات چه خبر؟
  البته شما خبر دارین که دفتر رهبری دوباره مانع شدن یا نه؟
  البته همه همه جوره می تونن مانع شن بعضیا به مصلحت نظام فکر می کنن بعضیا هم مواظب اطرافیانشون هستند که اگر بازداشت شدن سریع سند نظام رو بزارن دوباره بیارنش بیرون تا بقیه برنامه هایی که به عهده اش هست پیاده کنه.
  رئیس مشایی چطوره؟ خوبه؟ مواظب باش بازداشت نشی …

 14. عماد آبشناس گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۰۱

  ما که نفهمیدیم ! اگر شما مخالف رهبری هستید پس موافق ها کیا هستند. چرا کاری می کنند فرزندان انقلاب و وفاداران به رهبری دلسرد شوند؟ یعنی نمی شد حد اقل جنابعالی را بابت تهمت دیگری که به شما بخورد محکوم می کردند.

 15. بازمانده ای از کربلای بوارین گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۴۲

  با عرض سلام خدمت جناب عالی
  من ابتدا این خبر را در خروجی سایت مغرض مشرق دیدم که چه جنجالی ره انداختند…واقعاً جای تاسف شدید دارد که در این نزدیکی های انتخاباتی به چه حربه هایی متوسل می شوند… این جناب دادستان تهران که واقعاً روی همه دادستانها رو سفید کرد و دشمنی و غرض ورزی او نسبت به دولت خدمتگزار اظهر من الشمس شد…جناب دولت آبادی شما بهتر نبود کیفر خواستی تهیه میکردی که این فائزه از خاندان قدرت و ثروت به این راحتی به ریش همتون نخنده؟!جناب دولت آبادی خروار خروار پرونده های مهدی هاشمی داره خاک میخوره و شما همیجور دست رو دست گذاشتین و دارین مقاصد سلطه جویانه هاشمی را به پیش میبرید…واقعا که شما و امثال شما در بی تقوائی زبان زد شده اید کمی هم به فکر اقبای خود باشید و دست از این سناریو بازیهایتان بردارید اگر داعیه دار ولایت هستید!!!

 16. رسانه ای گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۱۰

  جناب آقای جوانفکر به آقای رئیس جمهور بگویید به حمایت رهبری از ایشان درمقابل آقای هاشمی با بیان این جمله تاریخی که فکر آقای احمدی نژاد به من نزدیک تر از فکر هاشمی است با ۱۱ روز خانه نشینی سنخیت ندارد ؟! بنده از حامیان دولت اسلامی هستم ومی باشم اما این حرکت آقای احمدی نژاد باعنایت رهبری به ایشان در مقابله با دوست وهمرزم قدیمی اش قابل تفسیر وپذیرش نمی باشد ؟ اما هنوز هم دیر نشده ، وتدبیر رئیس جمهور و حامیانش را درارتباط با تعهدشان به ولایت بیش از پیش اثبات کنند .
  درمورد برخی قضاوت ها در سیستم قضایی همین بس که یک قاضی به راحتی حکم صادر می کند و به راحتی محروم می گنند و صد رحمت به آیت الله شاهرودی که مردم به راحتی باایشان ملاقات می کردندو برخی ازاین دادخواهی را به ایشان می رساندند ودستور رسیدگی مجدد می داد . نامه نگاری به رهبری خیلی راحت است اما با ریاست قوه قضائیه غیر قابل توصیف است ؟ خوب است که شما به جرم توهین به رهبری ۵ سال محروم شدید بنده خدایی را می شناسم که تنها به علت پاسخ به مطالب افراد به ده سال محرومیت محکوم شده است . آن هم بدون دادن حق اعتراض وتجدید نظر خواهی و شعبه دیوان عالی کشور هم بدون دقت دررسیدگی حکم صادره را تایید می کند . حداقل شما رئیس جمهور و حامیان ایشان را دارید . وای به حال مردم عادی و بی حامی ؟!

 17. محمد گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۲۵

  سلام
  متن مورد اشاره را خواندم واقعا چرا ما باید با ندانم کاری هایمان اینقدر جایگاه رهبری را خرج هوس ها و دنیا پرستی های خود کنیم.
  کجای ان مطلب توهین به امام مظلومم خامنه ای کبیر بود
  واقعا مگر همین دولت نبود که اوامر رهبری را سر پا کرد
  واقعا برای قوه قضائیه متاسفم فائزه بهرمانی در همه اغتشاشات حضور داشت ۶ ماه حبس و جوانفکر برای مطلبی که جز احترام به رهبری چیزی در آن نیست ۱ سال حبس .
  اگر می خواهی چیزی را خراب کنی با آن مبارزه نکن از آن بد دفاع کن . اینان خرس خاله هایی هستند که در مسیر انقلاب برای همه هزینه درست می کنند.سایه مقام عظمای ولایت مستدام زنده باد احمدی نژاد زنده باد اسلام و انقلاب

 18. آرش گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۰۶

  با سلام و امید پیروزی در جنگ واقعی با منافقان با همانهایی که مصداق بارز آیه ۱۰۱ سوره توبه هستند که خدا به پیامبرش هم میفرماید تو آنها را نمی شناسی نگران نباش جناب جوانفکر خدا با عدالت طلبان است.

 19. نادری-قروه گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۲۴

  سلام افای جوانفکر

  من نیز این حکم ناعادلانه رو محکوم می کنم.امیدوارم در اینده نزدیک با مدیریت ریس جمهور محترم و یارای وفاداری مثل شما این بی فانونی ها و نا عدالتی ها ریشه کن بشه …مطمئنا زمان خیلی چیزها را مشخص میکند .

  اقای جوانفکر عزیز من هم یکی از جوانهایی هستم که بعد از انتخابات سوار بر موجی که دوستان به ظاهر دلسوز مردم ایجاد شده بود به اقای احمدی نژاد می تاختم با این که به اقای احمدی نژاد رای داده بودم فضای بین دوستانا و جامعه طوری بود که رو نداشتم بگم به افای احمدی نژاد رای دادم بااینکه میدیدم کارهایی که اقای احمدی نژاد میکنن وافعا کارهایی بزرگ ،و کارهایی هست که درد مردم دعوا میکنه و…..صراحتی که اقای احمدی نژاد داشت،رودر رو با مردم حرف میزد ، /از مشکلات به ظاهر ساده ولی اساسی مردم که هیچ مسولی روش نمیشد از این ها حرف بزنه و عارش میشد بیاد جلوی مردم بشینه بگه این مشکلات هست ……ولی با همه این مسائل من هم در ان دوران می گفتم نه اقای احمدی نژاد دیکتاتور و…. خودمو گول میزدم و خیلی هم اذیت میشدم …..با اینکه پدری سیاسی دارم و اقای رحیمی مطمئنا ایشون رو میشانسن و همچنین اقا جلاا و پسرشون مهدی ولی بارها به تمام این نظام فحش دادم اما خودم نمیدونستم چرا …..تا اینکه دیدم واقعا ناجوان مردانه به ریس جمهور واطرافیانشون حمله میشه و با این همه کار خیلی حرف های عجیب و غریبی
  و تهمت های که وقتی برای اولین بار مشینیدی نمی دونستی بخندی ، گریه کنی ، چی بگی
  و به خودم اومدم وهم حرفهای اقایون میخوندم و بررسی میکردم هم عملکرد شما
  من تنها مشکلی که دیدم اینه که شما راهه خودتونو می رید و از راه اقایون خارج شدهاید و جوری که اونها دستور می دن عمل نمی کنید و زیر بار حرف زور هم نمی رید مگه اینکه در یکی دو مورد ……….

  اقای جوانفکر عزیز هدف از همه ی این حرفها اینه که من خیلی وقته که می خوام اگه شده حتی کفشهایه شما ،اقای مشایی رو پاک کنم تا کمکی در راه شما و اینده ایران که اینده همگی ماست برداشته باشم ..

  میدونم اعتماد خیلی سخته ولی به هر حال من در خدمتگذاری حاضرم خدایی نکرده جسارت نشه یا بعضی از دوستان بد برداشت نکنن من از شما کار یا شغلی نمی خوام فقط خواستم اگه جایی رفتید و دیدید جلو راهتون کثیفه بنده حاضرن شلنگ اب دستم بگیرم و جلو راهه شما رو پاک کنم تا این راه خللی در کار شما ایجاد نکنه

  امیدوارم که تونسته باشم نظر خودمو رسونده باشم و به این حرفها به عنوان حرفهای احساسی نگاه نکنید

  فقط بگم اینده خیلی روشنه شما تونستید نظر اون جوانهای گول خورده رو برگردونید

  منتظر نوکریم

 20. بیطرف گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۱۷:۵۸

  اقای جوانفکر بدان دست بالای دست هم وجود دارد

 21. ایلیا عرشیا گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۵

  سلام آقای دکتر
  امروز بغض کردم
  وقتی فهمیدم دوباره شما را به جرمی ناکرده محکوم کرده اند
  دو ماه قبل، به من خبر دادند که در …… پرونده دارم به جرم ضدیت با ولایت فقیه! تنها کاری که من کرده بودم حمایت از مهندس مشایی بود! از نظر این اقایان هرکس از حرف حق حمایت کند را باید انگ چسباند. آن روز خندیدم! محکمتر شد برای ادامه این راه.
  اما وقتی خبر محکومیت شما را به جرم توهین به رهبری(!) شنیدم، شکستم، بغض فروخورده ام شکست.
  دکتر…
  مرد بمان و محکم
  که دکتر اصلی ما، محکم است….

 22. جامانده گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۰۲

  بنام خدا
  باسلام و درود بر پیامبر اسلام و آل مطهرش
  سلام برادر عزیز
  بنده در مسائل حقوقی تخصص ندارم . ولی پایبندی شما به انقلاب و رهبری کاملا مشخص است . و تقریباً همه مردم می دانند . خیلی خلاصه بگم . پس وقتی شما و رئیس جمهور را می زنند .و وقتی حکم شمارا با حکم سران فتنه و فائزه ،مهدی هاشمی و سایر بی عدالتیهای این قوم مشاهده می کنیم . نتیجه اینکه این قوم عوامل زر و زور و تزویر هستند . و ضد ولایت حضرت آقا. پس اساساً ضد انقلاب و اسلام و حداقل عامل ندانسته آمریکا و اسرائیل . آخه یکی نیست به اینها بگه چه کسانی از اینگونه برخورها خشنود می شه . لا اله الا الله .خدایا دشمنان دین و انقلاب را نابود بفرما ( آمین )

 23. امیرحسام گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۰

  سلام اقای جوانفکر

  در عجب هستم از این همه مظلومیت،.

  لعنت خدا بر کسانی که بر خلاف عدالت حکم می کنند،اقای جوانفکر! این نکته را بدانید و حتما بهتر از من می دانید، را شما حق است و رای شما ناحق
  اقای جوانفکر!
  استوار باشید که خدا و خلق خدا پشتیبان عدالت است و ما اماده ایم برای اسلام و رهبری و عدالت خون هم بدهیم…

 24. سروش گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۱۸:۳۰

  این کار های اینا ظلمه…. سکوت در برابر ظلم جایز نیست…. از روز اول که نظر دادم منتظرم که یه مرد پاشه صداش رو در مقابل ظلم بلند کنه که این به رضای خدا نزذیک تر هست…. این نامردی ها تا کی می خواد ادامه پیدا کنه؟ شریف زاده بقایی جوانفکر و ….. . چه راحت چه ظلم های بزرگی در حق آدم های بزرگ توسط یک سری خذف صورت می گیره:

  دوستی پیشنهاد می کرد که میشه یکی متن رو ترجمه کنه بزاره رو اینترنت و یه فراخوان جهانی بده که حقوق دان های جهان بیان نظر بدن که آیا توهینی صورت گرفته یا نه و در صورت عدم توهین حکم قاضی و کسانی که اینطور ناعادلانه قضاوت کردن چیه…. 

 25. محسن گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۰۳

  سلام
  نطرات را که خواندم یک نظر بود که توجه را جلب می کرد. دوستی به نام “من یک مسافرم” تلاش کرده بودند تا توضیح دهند که دادگاه و قاضی ممکن است که به کدام بخش یادداشت آقای جوانفکر استناد کرده باشند. روشن است که با خواندن سرسری یادداشت چیزی از توهین به رهبری حس نمی کنیم. اما توضیحات این دوست جالب بود و جواب آقای جوانفکر هم جالب و منطقی. این رفت و برگشت ساده بین این دوست و آقای جوانفکر برای من درس آموز بود. می شود مخالف بود و نقد کرد اما مومن بود. تقوا داشت. مومنانه نوشت. حتی اگر همدیگر را قانع نکنیم و هر دو بر نظر خود بمانیم.لبته روشن است که این بزرگوار به رای دادگاه راضی نیستند و آن را مشکل دار می دانند.
  دوم اینکه مساله اصلا این حکم نیست که راجع به آن حرفی بزنیم. نکته اینجاست که وقتی فائزه هاشمی در سال ۸۸ به صراحت به رییس جمهور رسمی کشور توهین می کنند و برای تشدید اغتشاشات براندازانه اقدام می کنند و ابائی هم ندارند و بعد از ۲ سال برای ایشان حکم شش ماه حبس صادر می شود.صحبت کردن راجع به حکم جوانفکر به خاطر یادداشتی که باید دقتی در حد نانومتر آن را موشکافی کنی که چیزی به نام توهین به رهبری را از آن استخراج کنی چیزی جز اتلاف وقت نیست. تاسف خوردن برای این حکم مثل لطیفه می ماند.

 26. ضمیر خودآگاه گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۳۹

  بروزم با احمدی نژاد، پارتیزان بی نظیر جبهه ولایت
  http://zamirekhodagah.blogfa.com/

  مقدمه: در طول تاریخ و در جریان جنگها، نیرو هایی نقش دارند که به آنها پارتی زان یا چریک می گویند. آنها شامل گروه ‌های نظامی کوچکی هستند، و بصورت قابل انعطاف، نامنظم و بدون خط نبرد خاصی می ‌جنگند، آنها اهداف سیاسی – نظامی تاکتیکی خود را دارند. نام پارتی زان از جنگ دوم جهانی بسیار معروف و مشهور شد، این نام بر گرفته از سربازان پارتی سلسله هخامنشیان است، که برای مرزبانی و نبرد های چریکی از آنها استفاده می شد. به آنها پرت زن به معنی جای دور دست + زدن می گفتند.

  بیشتر تاریخ نویسان تحت نفوذ استعمار و امپریالیزم با کتمان و تحریف تاریخ، کار مبارزان پارتی زان در طول تاریخ را کوچک شمرده و بی اهمیت دانسته اند، زیرا آنها از چریک های ملی بشدت می ترسند، و نمی خواهند ملت ها از چگونگی شکل گیری و فعالیت این مبارزان در طول تاریخ مطلع شوند. امپریالیزم نو با بدست آوردن رضایت طبقه های سرمایه داری سنتی کشورها و سرزمینها حکومت ها را بوسیله عوامل رنگارنگ خود به دست می گیرد، اما فشار مردم در سراسر دنیا حکومت های سرسپرده نظام سرمایه داری بین المللی را دائما متلاطم می کند، و به راست و چپ می کشاند

  به قول حضرت آقا طبقه ای جدید از نوکیسه ها و مرفهین بی درد از شکم نظام اسلامی شروع به تولدی نامشروع نمود. طبقه ای که برای حفظ قدرت و ثروت در دوره اصلاحات به راحتی با نظام سرمایه داری بین المللی وارد ائتلاف های عملیاتی و سپس راهبردی می شد. طبقه جدید معامله گر بود. تاکتیک های جنگ روانی را از نظام سرمایه داری آموخته بود. فضاسازی های مصنوعی چپ و راست را با کمک غرب به ملت تحمیل می کرد.

 27. امیر گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۱۹

  عکس یادگاری حامیان رییس جمهور با احمدی نژاد در مراسم استقبال!

  معیارنیوز: رییس جمهور عصر شنبه از سفر دوره ای به آمریکای لاتین بازگشت در حالی که جمعی از دوستدارانش از صبح در هوای سرد دی ماه منتظر ورودش بودند. احمدی نژاد وقتی متوجه موضوع شد پس از مراسم رسمی استقبال سراغ حامیانش رفت و به گپ و گفت پرداخت و عکس یادگاری گرفت و … عکس یادگاری مذکور را عکاس ریاست جمهوری گرفته بود که تازه امروز به معیار رسید!
  http://meyarnews.com/view-508.html

 28. امیرحسین گفت :

  دی ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۲۵

  وای اگر مقاله حسین علایی را به جای اطلاعات و خبرانلاین روزنامه ایران منتشر میکرد!!!

 29. حمیدی گفت :

  دی ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۳۹

  در رجا نیوز هم به جهنم باز می شود

 30. محمد گفت :

  دی ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۱۰:۵۸

  جناب جوانفکر
  باسلام حقیر به عنوان یک فوق لیسانس حقوق یادداشت شما را کامل مطالعه کردم هیچ مستندی برای صدور رای نیافتم اما اگر مرجع رسیدگی کننده دنبال بهانه باشد می شود مثل همه متون تفسیر به رآی و مطابق با میل از این یادداشت نمود. قضات محترم باید دنبال برداشت عام و مردمی از کلام باشند نه تفسیرهای مغرضانه و مطابق با میل

 31. ایلیا عرشیا گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۴

  سلام
  اقای دکتر
  پستی در وبلاگم نوشتم به این شکل:

  “”””””””””””
  به: قاضی محترم دادگاه انقلاب اسلامی تهران
  از: ایلیا عرشیا
  با سلام
  احتراماً بدینوسیله به استحضار میرساند از آنجا که جناب آقای دکتر علی اکبر جوانفکر به دلیل آنچه توهین به مقام معظم رهبری خوانده شده اخیراً به یکسال حبس و ۵ سال انفصال از مسئولیت محکوم شده اند، گزارشاتی از نارضایتی میان قاطبه ملت درباره برخی افراد دیگر واصل شده است و انتظار دارند که با آنان نیز اگر نه بیشتر حداقل به همان میزان برخورد شود. از جمله آنکه میزان محکومیت خانم فائزه هاشمی به یکسال افزایش یافته و سردار علایی نیز به یکسال حبس و سلب درجه محکوم شوند. امید است آن قوه محترم با انجام این موارد ضمن اجرای عدالت بدون تبعیض، نارضایتی و بی اعتمادی عمومی نسبت به جایگاه و ارزش آن قوه را سبب نشوند.
  با تشکر
  ایلیا عرشیا

  “”””””””””

 32. علی محتشمی گفت :

  دی ۳۰م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۴۸

  سلام جناب اقای جوانفکر سلام از چند روز پیش تا حالا حسابی اعصابم به خاطر این مظلومیت خرد شده چرا هیچ کسی صداش در نمیاد تا کی باید شاهد ظلم باشیم ما انقلاب کردیم برای رفع ظلم و تبعیض و اقامه عدالت چند چیزی که ارزوی هزار ساله شیعه بوده اوونقت اینجور میشه
  همه دپستان فیلم خانم هاشمی تو خیابون و مصاحبه صوتی شون و توهین هاشون به مقام معظم رهبری رو شنیدن اخه چرا این قدر ظلم به خاطر توهین نشده باید شاهد این اتهام ناروا باشیم
  مرحله بعد باید شاهد چی باشیم تا کجا باید شاهد این تعارض ها باشیم
  ما زنده ایم اقای جوانفکر ما ملت زنده ایم پشتیبان ولایت هستیم تا زنده ایم  

 33. امیرحسین گفت :

  بهمن ۲م, ۱۳۹۰ در ۱۵:۵۳

  سلام-میگفتند صلاحیت ساکتین فتنه تائید نمیشود،ساکتین فتنه که هیچ،خود اصحاب فتنه هم تائید صلاحیت شده اند،از آن طرف هر که حامی دولت بود به جرم خودخوانده جریان انحرافی رد صلاحیت شده است،از ترس مرگ خودکشی میکنند،هنور فجایع مجلس ششم و دولت هفتم و هشتم و فتنه تیر ۷۸ و فتنه ۸۸ یادمان نرفته،که از توهم جریان انحرافی پناه برده اند به دوم خردادی ها و فتنه گران،دلیلشان هم این است:پیشگیری از آشوب خیابانی،زیرا میدانند حامیان دولت چون حامیان انقلاب هستند،هر اتفاقی هم بیفتد مثل دوم خردادیها اهل آشوب و لشگرکشی خیابانی نیستند

 34. م.ن گفت :

  بهمن ۴م, ۱۳۹۰ در ۱۹:۲۵

  دشمنی شون با احمدی نژاد به خاطر اینه که احمدی نژاد طرف مردمه. این طبقه قدرت و ثروت شکل گرفته حاضرند همه رو زیر پاشون له کنن تا خودشون بمونن. آقای جوانفکر”الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم” به خدا ایران با وجود این مردم فداکار با وجود این همه شهید با وجود این همه استعداد با وجود این همه عشقی که تو دل مردم وجود داره الان باید بهشت می بود.

 35. مهدی گفت :

  بهمن ۴م, ۱۳۹۰ در ۲۲:۴۲

  اقای جوانفکر نامه را خواندم و متحیرم به چه گناهی برای شما این همه درد سر درست میکنند ولی یقین بدانید اگر فریاد رسی بر روی زمین نباشد خدا فریاد رس شما خواهد بود .
  نمدانم به چه گناهی حامیان دولت را رد صلاحیت میکنند و بی صلاحیت ها را تایید .اما میدانم باید محکم باشید حتی اگر مردانه به زندان رفتید چرا که آخر الزمان جنگ اراده هاست و انشا الله اراده مومنانی مثل شما محکمتر از اراده شیاطین است چون شما اصولگرای واقعی هستید نه این کسانی که جبهه فلان را تشکیل داده اند و شما پایدار باشید نه مثل کسان دیگری که ناپایدار و کوفی مسلک بودند

 36. ضمیر خودآگاه گفت :

  بهمن ۴م, ۱۳۹۰ در ۲۳:۲۵

  ضمیر خودآگاه
  http://zamirekhodagah.blogfa.com/

  بروزم با
  تقسیم کار پروپاگاندای غرب با زرسالاران داخلی در سال جهاد اقتصادی
  … پرسش اساسی اینجاست، چرا پروپاگاندای غربی اینقدر بر طبل تحریم و تهدید اقتصادی می کوبد و بسیار بیش از آنچه عمل می کتد شعار می دهد؟ …
  اصلا دور از ذهن نیست که سرانگشتان زرسالار انگلیسی – یهودی در داخل کشور هستند. این سرانگشتان ایرانی اند. فارسی حرف می زنند. ممکن است عده ای از آنها حتی به صورت پر رنگ شعار دین بدهند. …
  اما مسئله این است که طبقه زرسالار داخلی نمی تواند بی گدار به آب بزند. او نیاز به پوشش رسانه ای دارد. او ترسوتر از آنست که ثمره شوم دلال بازی خویش را به نام خود تمام کند.

 37. محمد علی گفت :

  بهمن ۶م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۳۰

  شما پیرو ولایت بودنت را بهتر و بیشتر اثبات کن که چه باک از این دادگاه ها . اصل دادگاه عدل الهی است که جای اشتباه بر آن متصور نیست . پس شما و دوستانت بکوشید در قرب به خدا با فرمانبری از ولایت حضرت آقا
  خدا توفیقتان دهد که اینگونه باشید و بمانید

 38. آیدین گفت :

  بهمن ۷م, ۱۳۹۰ در ۱۴:۴۵

  جناب آقای جوانفکر،
  با سلام مجدد،
  آیا تا معلوم شدن نتیجۀ دادگاه تجدید نظر به کارتان ادامه می دهید؟
  امیدوارم این سوء استفادهای سیاسی از مراجع قضایی در کارتان تخللی ایجاد نکند، به خصوص در این روزها که رسانه های کشور کار سنگینی دارند و باید هوشیارانه و فعالانه به مسائل بپردازند.
  جالب است که اتحادیۀ اروپا به دلایل بحران و رکود اقتصادی، کاهش ارزش یورو و بالا رفتن قیمت انرژی، و لزوم ریاضت اقتصادی و صرفه جویی کردن … مجبور است واردات انرژی خود را کاهش دهد، و این مسئله را در قالب یک تحریم بی سابقه علیه ایران ارائه می دهد، که هم ضعف خود را بپوشاند و هم با این تبلیغات در امور داخلی ایران تزلزل ایجاد کند، و از ایران امتیاز بگیرد. کشورما باید دریابد که این مشتری بزرگ ولی بی ادب، وضع مالی خوبی ندارد، و سعی دارد از آب گل آلود خود ماهی قزل آلای ایرانی بگیرد.
  عجبا که بسیاری از رسانه های ایران هم با بی توجهی آشکار به این تبلیغات دامن میزنند، و در بازار ارز و طلا نابسامانی ساختگی ایجاد می کنند.
  در این میان شما هم که یک مسئول رسانه ای برجسته هستید، دست و بالتان تا حدودی در گیردار محکومیتهای بی پایه و اساس بند است.
  در کامنت قبلی اشاره کردم که حکم دادگاه توضیح و توجیه حقوقی ندارد. اگر اشتباهی در حکم یک مقام قضایی که باید عالم و حقوقدان، عادل و مستقل باشد، رخ می دهد این اشتباه نباید از جنس هر اشتباهی باشد که از هر فرد عامی سر می زند، و الزاما باید توضیح و توجیه قانونی و حقوقی داشته باشد.
  بنده آنرا یک حکم سیاسی و در کمال بی عدالتی می بینم. آیا حکومت ولایت فقیه هدفی والاتر از اقامۀ عدل دارد؟ مقام معظم رهبری بارها بر اهمیت گسترش عدالت در جامع تأکید کردند. آیا این نوع سوء استفاده های سیاسی از دستگاه های قضایی کشور بزرگترین توهین به جایگاه ولایت فقیه نیست؟
  ّسلامت و پیروز باشید

 39. سامان الف گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۹۰ در ۱۶:۱۲

  سلام

  وقتی توی این دنیا همه چیز وارونه ست دیگه چه توقعی دارید جناب جوانفکر عزیز؟

  بوش و اباما میشن رهبران صلح و حقوق بشر!!
  همجنسبازی و نمایش برهنگی و هر نوع کارهای ضداخلاقی و انسانی امروز در جهان به اسم فرهنگ و هنر کار ارزشی محسوب می شود!
  بت بزرگ طرفدار تعدیل و روشن فکری می شود!
  کسانی که در ۳ دولت نگران هیچی نبودند امروز همیشه نگران هستند!
  کسانی که هیچ صدای مخالفی در زمان دولتشان نبود امروز نگران آزادی بیان هستند!

  آقای جوانفکر عزیز خودت بهتر از من و خیلی از ما در داخل میدان هستی و چهره های لُخت و عریان خیلی از مدعیان را می بینی!
  نمیدونم چه حالی داری و چه حالی بهت دست میده وقتی به خوبی داری چهره های لخت مدعیان اخلاق و ولایت مداری رو می بینی! ولی تقریبا درکت می کنم!

  الان داستان شما هم حکایت این ضرب المثل است:
  وقتی قافیه به تنگ آید
  شاعـر به جفــنــگ آید

  ببینید کار شما و ما به کجا رسیده است که شما را محکوم به توهین به مقام معظم رهبری می کنند!

  از این مسخره تر در عمرم نشنیده بودم! البته تعجبی نداره وقتی همه چیز وارونه ست …

 40. سید علی گفت :

  بهمن ۲۶م, ۱۳۹۰ در ۰۰:۲۸

  در پی وحشت جریان تزویر از افشای پرونده فساد مالی احمد توکلی که ریاست مهم ترین مرکز مجلس یعنی مرکزپزوهشها را هم برعهده دارد. برای تبرئه خود عملا تخلفات خود را به گردن مقام معظم رهبری انداخت و این اقدام که در نوع خود منحصر به فرد بود عملا مصداق توهین اشکار به رهبری است که لازمه ورود دادستان تهران را ضروری میسازد. نامه توکلی به دکتر معین ( وزیر علوم وقت) برای اعزام به خارج به کشور انگلیس موجود است و دارای اشکالات وسیع قانونی است از جمله تخلفات او مباشد که توکلی مدعی شده است رهبری دستور اعزام او به انگلیس را داده است. همچنین در مورد زمینی چند ملیاردی ایشان که به صورت رانت به ایشان داده شده است هم واکنش مشابهی داشتنذ و مدعی شده که رهبری شخصا دستور این اقدام را داده است . این ادعا در حالی است که درگذشته مدیر مدرسه غیرانتفاعی ایشان هم همین ادعا ا کرده بود و با تکذیب دفتر رهبری مواجه شد. دروغگویی و خیانت اقای توکلی به حدی رسیده است که ایشان مجبور شده برای فررا ازآان مرتکب گناه بزرگتری شود .که صلاحیت او برای در دست داشتن هر گونه پستی زیر سوال میبرد و لازم است در این فرصت اندک شورای نگهبان در نظر خود منبی بر تائید صلاحیت او تجدید نظر نماید. متهم کردن رهبری برای اعطلای غیر قانونی زمین و سفارش جهت یورس نمودن یک فرد برای تحصیل در انگیلسی از توهین های امثال نوری زاد و سران فتنه اگربیشتر نباشد کمتر نیست

 41. مرتضی رحیمی گفت :

  اسفند ۲۸م, ۱۳۹۰ در ۰۸:۱۱

  بالاخره برخی از نمایندگان مجلس که عنوان آقازاده بودن برایشان عنوانی درست و با مفاهیم مختلف آن بجاست با همکاری فک و فامیل جان جانی خود رییس جمهور عزیز را برای پاسخگویی به سوالاتی به مجلس کشاندند. سوالاتی از قبیل این که شما چرا جلوی بی حجابان را نگرفته ای و یا این که چرا به زعم ایشان یازده روز در خانه نشسته ای ! خوب مردم و به ویژه اهل سیاست هم سوالات و هم پاسخ های محکم و بعضا طنزآمیز رییس جمهور عزیز را خوانده اند. برای بنده بسیار مهم بود که سوالات و پاشنه آشیلی که تمام باند های مختلف دست اندر کار این جلسه با همکاری هم طرح می کنند چیست و مهمترین چالش ها و ایراداتی که به مرد خدا خواهند گرفت کدام است ؟ آیا واقعا پس از هفت سال کار شبانه روزی نتوانسته اند ایراداتی مهم تر از این از مرد پر تلاش انقلاب بگیرند ؟ من به چنین فردی حسودی می کنم. از نمایندگانی که در پی تصویب حقوق مادام العمر برای خود بودند و یا نمایندگانی که نماینده شدن را برای خود در حکم داشتن مدرک فوق لیسانس دانسته و مصوب کرده اند انتظاری بیش از این نداشتیم اما من با مرور محتوای جلسه و دقت در سوالات و پاسخ ها به این بیت پر راز و رمز رسیدم که :

  دین به دنیا فروشان چه خرند ! حسن یوسف بفروشند چه خرند ؟

  به رییس جمهور عزیز و خستگی ناپذیر ما سلام برسونین قربان

 42. ناظراز مشهد گفت :

  فروردین ۱۷م, ۱۳۹۱ در ۱۶:۱۴

  استادمعزز جناب آقای جوانفکرصداقت و پاک دستی وجوانمردی و بصیرت و بسیاری دیگر از خصوصیات زیبنده روح بزرگ و نستوه توست در میدان بمان و باسلاح قلم ازحریم عشق و ایمان،مردانگی و عزت و سربلندی وجاودانگی ایران دفاع کن .با همه وجودخادمانی چون شما و رئیس جمهورو دیگر یاران گمنام را دوست داریم.

 43. ایرانی گفت :

  فروردین ۲۳م, ۱۳۹۱ در ۱۰:۳۵

  اقای جوانفکر
  تا کی می خواهید مطالب پاچه خوارانه ای که شاید بعضی از انها را خود شما با نامهای دیگران می نویسید به عنوان نظر خوانندگان منتشر کنید و نظرات مخالفی ( که حداقل سه با بنده نوشته ام ) را حذف کنید .
  این روش خیلی کهنه تر از ان است که شما فکر می کنید .
  ننگ به همه انانی که دین به دنیا می فروشند و جریان انحراف را کعبه آمال خود قرار داده اند.
  امید وارم هرچه زودتر حکم کیفری ای که برای شما صادر شده به اجرا گذاشته شود و شما را آن طرف میله ها ی آهنی و با لباس راه راه ببینم.

 44. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۳م, ۱۳۹۱ در ۱۷:۲۷

  آقا یا خانمی که به نام ایرانی کامنت گذاشته اید
  سلام
  ابتدا از مخاطبان عزیز به خاطر انتشار کامنت توهین آمیز فردی که با عنوان ایرانی اظهار نظر کرده است، عذرخواهی می کنم و از ایشان می پرسم که آیا واقعا شما یک ایرانی هستید؟ یا آنکه تلاش کرده اید ماهیت واقعی خودتان را پشت نام ایران عزیز پنهان کنید؟ به سختی می توان پذیرفت که یک ایرانی اصیل برای هموطن خود به صرف اینکه کامنت اهانت آمیز او را منتشر نکرده است ، آرزوی زندان کند؟!
  موفق باشید

 45. سروش گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۹۱ در ۲۰:۱۲

  البته باید گفت خیلی از مردمان وحشی و بی ریشه در طول تاریخ وارد این سرزمین شدند و از بزرگ منشی مردم ایران در این دیار پاک موندند اما این باعث نمیشه که هر بی سر و پایی رو ایرانی بدونیم… به نظرم دوستمون آرزوی خودش رو مطرح کرده…. شتر در خواب بیند پنبه دانه….

  البته محمود بزرگ و سربلند گفته که ایران یک فرهنگ هست و مرز چغرافیایی رو پشت سر گذاشته… شاید بتونی با با فرهنگ شدن در نزدیک شدن به آرزوت گام برداری….

 46. محمد حسینی گفت :

  آبان ۲م, ۱۳۹۱ در ۰۸:۱۸

  مسافر محترم
  با سلام و احترام
  حضرت عالی می دانید که نامه مقام معظم رهبری خطاب به وزیر اطلاعات روز ۳۰ فروردین نوشته شده و روز ۳۱ فررودین از سوی دفتر معظم له منتشر شده است. بنابراین ادعای جعلی بودن و خلاف واقع بودن خبرهای منتشره در قبل از این تاریخ کاملا درست است و به آن اشکالی وارد نیست. هر انسان منصفی می تواند قضاوت کند که مفهوم “هیچ منطق عقلانی ندارد” به جمله “اینگونه خبرسازی ها” بازمی گردد و کسی که آن را به مقام معظم رهبری نسبت دهد، آشکارا تجاهل کرده یا عناد ورزیده است.

 47. حسین سرشار مقدم گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۹۲ در ۱۷:۳۹

  • احمدی نژاد باز شگفتی آفرید ،همچون رسول الله با معرفی وصی خود دشمنی حسودان را بجان خرید ولی حجت را بر مردم تمام کرد تا در انتخابات حیران نمانند .

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر