دستور العمل صهیونیست ها برای رسانه های غربی

 

یک خبرنگار کارکشته خارجی مقیم اسپانیا که طی ۲۵ سال گذشته ، در این کشور سرگرم انجام فعالیت خبری است و با محافل رسانه ای و سیاسی در آمریکای لاتین نیز ارتباطات گسترده ای دارد ، از طریق ایمیل مطلبی با عنوان “دستورالعمل انتشار خبر در باره خاورمیانه” را به زبان اسپانیولی برای بنده ارسال کرده است. او در ایمیل خود تصریح کرده است که این دستور العمل را از سه مجرای مختلف یعنی بوینوس آیرس ، سائوپولو و پاریس دریافت کرده است .

بدون هیچگونه دخل و تصرفی در مطلب دریافتی، آن را جهت رویت مخاطبان محترم ترجمه کرده ام :

 ضوابط انتشار خبر در باره خاورمیانه:

۱- در خاورمیانه همواره این عربها هستند که اول حمله می کنند و اسرائیل در موضع دفاعی قرار دارد . دفاع نیز “انتقام” نامیده می شود.

۲- نه عربها ، نه فلسطینی ها حق کشتار شهروندان را ندارند و چنین اقدامی “تروریسم” نامیده می شود.

۳- در مواردی که “قربانیان غیرنظامی” توسط اسرائیل صورت گرفته باشد ، باید گفته شود که این کار “دفاع قانونی” از خود بوده است.  

۴- پرتاب موشک و بمب به سوی اسرائیلی ها باید همراه با “نگرانی عمیق ابراز شده از سوی رهبران غربی” نشان داده شود و این نکته نیز مورد تاکید قرار گیرد که “این واکنش جامعه جهانی” است .

۵- هنگامی که فلسطینیان یا دیگر اعراب ، سربازان اسرائیلی را اسیر می کنند باید این اقدام به عنوان “ربودن افراد بی دفاع” وانمود شود.

۶- هنگامی که اسرائیل ، فلسطینیان یا اعراب سایر کشورها را زندانی می کند باید از آن به عنوان “بازداشت تروریستها” یاد شود بدون آنکه در باره ماهیت آنها مانند مرد ، زن ، کودک ، غیرنظامی یا نظامی بودن یا وزیر و نماینده بودن آنها ، صحبتی به میان آید. در هیچ موردی به دلایل امنیتی نباید در باره “تعداد زندانیان” ، “موقعیت زندان ها” یا “زندانهای به شدت حفاظت شده”  صحبت شود. ضوابط مربوط به “عدم اجازه بازدید نمایندگان صلیب سرخ یا سایر سازمانهای بین المللی از این زندانها” نیز به قوت خود باقی است.

۷- هنگامی که نام “حماس” در خبرها آورده می شود باید به آن عنوان ” سازمان تروریستی مورد حمایت و تدارک شده از سوی سوریه و ایران” اضافه گردد.

۸- هنگامی که در خبرها نام اسرائیل برده می شود ، اضافه کردن این مطلب که “اسرائیل مورد حمایت و پشتیابی مالی آمریکا قرار دارد” ، ممنوع است.

۹- هنگامی که خبرها در باره اسرائیل یا درگیری با فلسطینیان باشد نباید از جملاتی مانند ” سرزمین های اشغالی” ، “قطعنامه های سازمان ملل ” ، ” تجاوز به حقوق بشر” و “معاهده ژنو” استفاده شود.

۱۰ – باید این نکات در خبرها برجسته شود که فلسطینیان و سایر اعراب “بزدل” هستند زیرا در بین مردم غیرنظامی پنهان می شوند و نیروهای اسرائیلی به همین خاطر ” در دفاع قانونی از خود” ناچار هستند با استفاده از مسلسل ، بمب های مخرب یا آتش زا و نارنجک به خانه ها ، مدارس ، مساجد ، بیمارستانها و سایر مراکز عمومی که به محل اختفای “تروریستها” تبدیل شده اند، حمله کنند و در برخی از مواقع به صورت ناخواسته و به رغم حداکثر احتیاط ، شماری از افراد غیرنظامی نیز قربانی می شوند.  

۱۱- همواره به این امر دقت شود که مصاحبه ها با افراد اسرائیلی صورت پذیرد و از مصاحبه با اعراب و فلسطینیان اجتناب گردد و به مخاطبان توضیح داده شود که اسرائیلی ها بهتر از اعراب به زبان انگلیسی ، فرانسوی ، اسپانیولی و پرتغالی صحبت می کنند.  

۱۲- کسانی که این ضوابط را اجرا نکنند باید به عنوان افراد “خطرناک” و “ضد یهود” در نظر گرفته شوند.

۳۶ نظر »

 1. مظلومی کیاپی گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۴۳

  سلام اقای دکتر
  قابل توجه ان دسته از روزنامه نگارانی که رسانه های غرب را سرشار از ازادی میدانند و دولت نهم را محکوم به نقض ازادی در کشور می نمایند این است ازادی غربی!!!!!!!

 2. مرتضی گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۷

  با سلام
  متاسفانه دنیای رسانه ای غرب تمام اصول اخلاقی و انسانی را زیر پا گذاشته است. هرچند که هزینه های آنها توسط صهیونیستها تامین می شود.
  به امید پیروزی

 3. ندا گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۰

  سلام به برادر بزرگوار بابت نوشتار تاثیرگذارتان که با ذکر منبع اصلی بود تشکر میکنم از بابت مقاله قبلیتان نیز تشکر ویژه دارم که تمام و کمال به بحث روزنامه ها پرداخته بودید.
  اما باید توجه شما را به سرمقاله امروز ویژه نامه اعتمادملی جلب کنم که آقای قوچانی با یک ترفند خاص ژورنالیستی سعی در تطهیر اقدامات رژیم غاصب صهیونیستی دارد و محض اطلاعتان یکی از این جملات را نقل به مضمون می آورم:
  “فلسطینی ها به عنوان ملتی بدون دولت بیشتر سکولار و لائیک بوده اند” پائین صفحه ۶
  آقای مشاور محترم رئیس جمهور اگر این سرمقاله را کامل مطالعه نمائید ملاحظه خواهید کرد که جنبش حماس نامشروع و کاملا جنبشی بی هویت معرفی شده اما فتح کاملا به حق و مردمی و در عین حال دیندار!!!!!!!!!!!!
  در حالکه همین پارسال بود که فضاحت ارتباط سران فتح با زنان در رسانه ها انتشار یافت و بی آبروئی برای آنان باقی ماند.
  واقعا با نگاهی به عملکرد و دیدگاه های آقای قوچانی در عصر آزادگان-همشهری جهان-شرق-هم میهن و شهروند امروز میتوان به خیلی چیزها پی برد و تعجب من از آقای کروبی است که چرا رسانه حزبش را در اختیار چنین افکاری قرار می دهد!!!!!!!!!

 4. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۴۴

  سلام بر شما
  از حسن ظن و توجه شما به مطالب وبلاگ متشکرم
  سووالی که در آخر یادداشت مطرح کرده اید ، سووال من هم هست ، اگر به جوابی دست یافتید برای بنده هم بفرستید.
  موفق باشید

 5. n a m n a m گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۵

  سلام
  باید ابراز تاسف کرد که رسانه‌های مستقل کم هستند اما جناب آقای دکتر امکان داره یه همچین دستورالعمل‌های از طرف دولت ما هم برای رسانه‌ها تنظیم شده باشه؟ به هر حال ما رسانه‌ی عمومی خصوصی که نداریم. اگه هم داشته باشیم خیلی وابسته به قدرت هستند.

 6. محمد گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۴۰

  با سلام
  بسیار ممنون می شوم اگر متن ایمیل خبرنگار اسپانیایی را برای من ارسال فرمایید تا بصورت انبوه به زبان غیر فارسی پخش نمایم.
  اگر احتیاج به حذف نام و نشانی این خبرنگار به هر دلیلی صورت پذیرد، اشکالی ندارد.

 7. nima گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۵۳

  آیا بهتر نبود نشانیی از خبرنگاری که منبع خبر است قید نمی شد تا ردیابی نشود.
  شاید هم این ملاحظه را مد نظر داشته اید.
  متشکرم

 8. sanayenews گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۰۵

  http://www.sanayenews.com/content/view/12792/1/

 9. حسن روحی گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۲۸

  آقای جوانفکر خواهشا خجالت بکشید
  ……..
  راستی یه مطلب بگم خوددرگیریت زیادشه.
  آقازاده های و دخترخانومهاتون کجا تشریف دارن ؟؟؟
  قطعنا یا اونور آب دارن برای ملت مظلوم ایران افتخار کسب میکنن !!! عجببببببب
  یا میخوان برن !!!
  چه جالبه !!! چند نفر از اینا مثل خودت میشناسی ها !!! شماها میخواید ماها باور کنیم راست میگید؟
  هنوز زخم دروغهای همین دولت آخری تازه است!!! بساطت رو جمع کن برو نون حرامت رو دربیار صداتم در نیاد
  ……

 10. علی گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۱

  سلام

  این خبر همچین چیز خیلی مخفی و سری نیست که, همه جای دنیا برابر منافع و خواست خودشون واقعیات رو تحریف می کنند چرا که طبیعتاً هر دولتی از نگاه خودش به مسائل نگاه میکنه و سعی میکنه اون رو به جامعه جهت همراهی افکار عمومی انتقال بده همین مطلب راجع به کلیه اخبار های داخل ایران هم صدق میکنه اینجا دقیقاً برعکس تمام این موارد نسبت به گروههای فلسطینی از جمله چریک های حماس رعایت میشه حمله تروریستی در اینجا میشه حرکت شهادت طلبانه, کشتن غیر نظامیان سانسور میشه و تمام موشکها به مناطق و پایگاههای نظامی خورده میشه و …نهایتاً از قدیم گفتن؛ یه سوزن به خودت بزن یه جوال دوز به مردم .

 11. hezbolah84 گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۵

  http://hezbolah84.blogfa.com/
  می خواستم این وبلاگ رو به شما معرفی کنم
  حامیان ریس جمهور

 12. شهریار فراست گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۰۳:۲۳

  با عرض سلام خدمت برادر گرامی جناب آقای جوانفکر
  من برای اولین بار با وبلاگ شما آشنا شدم . برای اینکه بیشتر با شما آشنا شوم به قسمت درباره من مراجعه کردم ولی ظاهرا بخاطر اینکه از خودتان تعریف نکرده باشید تشریح زندگی نامه خود را جایز ندانستید و فقط به توصیه دوستان اشاره کردید.البته این حق خواننده شماست که بیشتر با شما آشنا شود.
  شما که مایل به تعریف از خود نیستید دو نکته را دوستانه خدمتتان عرض می کنم اول اینکه عکس شما با تلفن با اینکه عکس زیبایی است ولی تا حدودی جنبه خودنمایی دارد که خارج از مشی شماست. دوم اینکه در متن فوق نوشته اید «… دستور العمل … به زبان اسپانیایی برای بنده ارسال کرده است … جهت رویت مخاطبان محترم ترجمه کرده ام» خدای نکرده خواننده ممکن است تصور کند خواسته اید دانش زبان اسپانیایی خود را به رخ مخاطب بکشید که یکبار نوشته اید متن به زبان اسپانیایی برایتان ارسال شده و جای دیگر تاکید دارید آنرا ترجمه کرده اید .
  آیا بهتر نبود در بخش درباره من به تحصیلات خود و آشنایتان به زبان اسپانیایی توضیح می دادید؟
  امیدوارم با پاسخ منطقی شما خواننده پر و پا قرص مطالب شما باشم.

 13. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۳۳

  آقای فراست
  با سلام
  - از ابراز محبت صمیمانه شما تشکر می کنم. امیدوارم وقتی که برای مطالعه مطالب این وبلاگ صرف می کنید ، به هدر نرفته باشد.
  - تذکر شما درست است اما من بر اساس این فکر که سوابق حضورم در اسپانیا قبلا در سایت های خبری منتشر شده ، به ترجمه متن اشاره کرده ام.
  به هر حال حق با شماست و انشاء الله در یک فرصت مناسب در باره خودم به ذکر سوابق در خواهم پرداخت.
  موفق باشید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۴۶

  علی آقا
  با سلام
  - جوالدوز را به تن ما فرو کرده اند که ما داریم تلاش می کنیم یک سوزن به تن حریف بزنیم.
  - مردم مظلوم فلسطین برای دفاع از سرزمین خود و کسب اولی ترین حقوق زندگی ، با یک رژیم بی ریشه ، فاسد ، اشغالگر و تا دندان مسلح می جنگند و تن و جانشان را فدای آرمانشان می کنند و دهها سال است که صهیونیست ها با برخورداری از حمایت اروپایی ها و آمریکایی ها ، بدترین ظلمها و جنایات را علیه این ملت به انجام رسانده اند. نگاه شما نسبت به مردم فلسطین تاسف آور است. راستی اگر شما یک فلسطینی بودید امروز در برابر صهیونیست های اشغالگر چه می کردید؟
  خداوند همه ما را به راه راست هدایت کند.

 15. احمدی گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۵۸

  خبرنگار PRESS TV هستم و برای پوشش خبر به اصل آن نیاز دارم. امکان انتشار اصل خبر هست؟

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۷

  آقای روحی
  با سلام
  - برای احترام به احساسات مخاطبان محترم وبلاگ ناگزیر از حذف بخشی از پرخاشگریهای شما شدم.
  - امیدوارم فحاشی و ناسزاگویی های شما ، مرهمی بر روح و روانتان باشد و البته بتوانید پاسخ آرام بخشی برای پرسش های وجدانتان پیدا کنید.
  - فرزندان بنده آقا زاده نشده اند و قرار هم نیست که آقا زاده شوند. آنها در ایران زندگی می کنند و بنای رفتن به آنور آب را هم ندارند. البته ما تجربه آنور آب را هم داریم و خوب است بدانید که در آنجا هیچ خبری نیست.
  - شما برای اینکه بنده را راستگو بدانید ، لازم نیست به روح و روان خودتان فشار بیاورید، کافی است وقتتان را صرف خواندن مطالب وبلاگ بنده نکنید.
  امیدوارم بنده و شما مشمول هدایت خداوند باشیم.
  -

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۸

  آقای احمدی
  با سلام
  لطفا شماره فکس یا ایمیل بدهید تا برایتان ارسال کنم.
  موفق باشید

 18. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۰

  با سلام
  از ابراز محبت دوستان صنایع نیوز که مطلب این وبلاگ را استفاده کرده اند ، صمیمانه تشکر می کنم
  موفق باشید

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۵

  آقا نیما
  با سلام
  برخی افراد نسبت به صحت و اصالت این دستور العمل شبهه دارند و حتی خواستار مشخصات بیشتری در باره این فرد هستند. به هر حال از توجه و تذکر شما متشکرم.
  موفق باشید

 20. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۷

  آقا محمد
  با سلام
  متن اسپانیولی به آدرس ایمیلی که داده اید ارسال شد.
  موفق باشید

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۷

  با سلام
  - رسانه های مخالف دولت ، عموما خود را رسانه مستقل می خوانند.
  - ظاهرا باید به تعریف واقع بینانه تری از رسانه مستقل برسیم.
  - مشکل اصلی به رویکرد رسانه مربوط می شود. اگر همین رسانه ها رویه خود را اصلاح کنند و به اطلاع رسانی به شکل شفاف ، صحیح ، سریع ، جامع ، دقیق و بی طرفانه بپردازند به نظر بنده ، مشکل حل خواهد شد.
  - دستور العمل رژیم صهیونیستی برای رسانه های غربی صادر شده و بدیهی است دولت ایران نه طرفدار چنین دستور العملی است و امکان صدور آن برای ایران وجود دارد.
  موفق باشید

 22. ناشناس گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۰۳

  چه راحت این مطلب را در سایت گذاشته‌ای. اگر این کار از سوی مشاور دولت خاتمی صورت می‌گرفت خاتمی متهم به خط گیری از رسانه های غربی شده بود.

 23. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۷

  با سلام
  بهتر است به گذشته برگردید و ببینید که چرا اگر چنین رفتاری در دولت آقای خاتمی صورت می گرفت ، متهم به خط گیری از رسانه های غربی می شد؟! مشکل را در رفتار و مواضع افراد نزدیک یا مربوط با آن دولت جست و جو کنید نه در برخورد دیگران.
  موفق باشید

 24. ناشناس گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۳۲

  آقای جوانفکر چرا یکسویه می‌روید؟ حتما به آن دنیا هم اعتقاد دارید. در آن دنیا از من نوعی نمی‌پرسند به خاتمی رای دادی یا احمدی نژاد. می‌پرسند چرا دروغ گفتی و مردم را فریب دادی؟

  یعنی شما می‌فرمایید اطرافیان خاتمی جاسوس دشمنان بودند درسته؟

  من منکر تندروی برخی از افراد اطراف خاتمی در دوره اصلاحات نیستم اما عوامفریبی هم حدی دارد. شما همه را بد می‌دانید خود را نیک؟

 25. hesam گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۰۲:۵۹

  منبع؟ باید بگم این خیلی مسخره است … به عنوان کسی که توی رسانه غیر ایرانی کار کردم باید بگم چیزی شبیه این اگر باشه عین بمب توی دنیای خبرنگارها میپیچه؟ ایشون اگه راست میگن لطف کنن اسم خبرنگار رو با روزنامرو بفرمایند … ناراحت هم نباشیم ما اسپانیایی هم بلدیم

 26. یک همکار گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۰۵:۵۷

  آقای جوانفکر عزیز

  خود شما استاد هستید و می دانید چند دسته رسانه وجود دارد. بعضی رسانه ها برای اعتبارشان آن قدر اهمیت قائل هستند که خزعبل تحویل مخاطب ندهند. بعضی دیگر این قدر بی حیا هستند که در روز روشن هر چقدر دلشان بخواهد حرف مفت تحویل مشتری می دهند. مشتریان خاص آنها هم از این خزعبل گویی لذت می برند. نمونه هر دو رسانه را می توان در همه جای دنیا دید. هم در آمریکا، هم در اروپا و هم در سرزمین مقدس ایران.

  اما سوال من از شما: می شه بگید این دستور العمل متعلق به کدام سازمان خبری است؟ دستورالعمل ما که خیلی با این فرق داره. امر کنید، براتون ای میل کنم.

  زنده باشید. به اخوی هم سلام برسونید.

 27. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۸

  همکار محترم
  با سلام
  از شما به خاطر نظری که ابراز کرده اید متشکرم
  من متن یک ایمیل دریافتی از خبرنگار خارجی مقیم اسپانیا را که ۲۵ است در آن کشور فعالیت می کند، ترجمه کردم و برای استفاده مخاطبان محترم در وبلاگ گذاشتم. جزئیات بیشتری از آن در دست ندارم و فقط می دانم که این دستور العمل برای رسانه های تحت نفوذ صهیونیسم در غرب ارسال شده است.اما اینکه چگونه و از چه کانالهایی اقدام کرده اند ، بی اطلاع هستم.
  موفق باشید

 28. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۷

  با سلام
  خشم و نفرت را با کمی تامل و پاسخ به سلام طرف مقابل می توان فرو نشاند.
  بنده چه چیزی گفتم که شما اینطور بر آشفته اید؟! شما که نگران پاسخ به سووالات آخرت هستید ، چرا به بنده نسبت دروغ می دهید؟ بنده کجا گفتم که اطرافیان خاتمی جاسوس دشمنان بودند؟ اگر توجه دادن شما به مطالعه گذشته و بررسی رفتار و مواضع افراد نزدیک به دولت قبل ،عوامفریبی باشد ، پس نسبت دروغ دادن به دیگران نامش چیست؟
  موفق باشید

 29. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۱

  آقا حسام
  سلام
  شما از یک طرف این دستور العمل را مسخره توصیف کرده اید و از طرف دیگر به دنبال مستندات بیشتری برای این مطلب مسخره هستید! من ادعا نکرده ام که این دستور العمل راست است. گفتم که یک دوست خبرنگار خارجی مقیم اسپانیا این مطلب را برای من ایمیل کرده است و من هم بدون دخل و تصرف در آن ، عینا برای مخاطبان محترم ترجمه کرده ام. در ضمن اجازه بفرمایید اسم آن خبرنگار برای رعایت مسائل حفاظتی نزد بنده محفوظ بماند. شاید لازم نباشد شما برای باور این دستور العمل خودتان را خیلی به زحمت بیندازید. کافی است از کنار آن بگذرید. مثل هزاران خبر و مطلب دیگری که همواره در معرض آن قرار می گیریم.
  موفق باشید

 30. درس اول گفت :

  دی ۲۵م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۱۸

  با سلام ، اگر ایمیل خود را در سایت بگذارید مطالب جالب را می توانیم برایتان ارسال کنیم. درس اول

 31. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۲

  با سلام
  لطفا مطالب مورد نظرتان را از همین طریق برایم ارسال کنید . حتما مطالعه خواهم کرد.
  موفق باشید

 32. مهرداد باقری گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۳۳

  دوست قدیمی ، سلام
  محورهای خوبی بود که ترجمه کردید. فکر می کنم اگر چند خبر که از سوی همان دسته خبرگزاریهامنتشر شده نیز ترجمه و بعنوان مصادیق اعمال این سیاستها در کنار این دستورالعمل قرار گیرد، خیلی مستند تر خواهد شد.
  با تشکر
  مهرداد باقری

 33. محمد عبداللهی گفت :

  بهمن ۷م, ۱۳۸۷ در ۰۵:۴۴

  با سلام و حمد الهی از ترجمه خبر جنابعالی تشکر می گردد و امیدوارم رسانه های ایرانی اینگونه نکنند و آنچه در کشور عزیزمان می گذرد را کشف و عیناٌ به سمع مردم عزیز، مظلوم بی دفاع و وفادار برسانند و از خداوند عزیز می خواهم همه مسئولان و مقامات محترم کشورمان ظرفیت شنیدن نظر مخالف را پیدا کنند و خود را اصلاح کنند تا بحول و قوه الهی به آنچه که برای آن انقلاب کرده ایم با اتکال بخدای متعال و همدلی و همراهی که از اول داشتیم، برسیم. انشاءالله
  موفق باشید.

 34. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  بهمن ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۰۷

  آقای عبداللهی
  با سلام
  از شما به دلیل نظر صادقانه ای که مرقوم فرموده اید تشکر می کنم
  موفق باشید

 35. محمد احسان گفت :

  آبان ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۵۲

  جناب اقای جوانفکر.گرچه ظاهرتان کمی پیر نشان میدهد.اما فکرتان همانند نام خانوادگیتان جوان وپویاست.عذر میخواهم در ابتدا خدمت جنابعالی سلام عرض میکنم.گفته های اشخاصی که برای شما ایمیل فرستادند خواندم(در خصوص رژیم غاصب صهیونیستی و جنایات بیشرمانه این رژیم در فلسطین)
  بسیار خرسند شدم از پاسخهای متین ومحترمانه شما.اگر چه دیر سایت شما را روئیت کردم اما باید عرض کنم من در خصوص سلطه صهیونیسم بر رسانه های امریکا در حال پژوهش هستم که در صورت تمایل در این زمینه اماده همکاری هستم.

 36. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۲۰م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۳

  محمد آقا
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم. کامنت های دوستانی مانند شما به غنای هرچه بیشتر وبلاگ کمک می کند.
  عزیز و سربلند باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر