در مورد حکم علی دایی تجدیدنظر کنید

ایسنا:

سرویس: ورزشی – فوتبال

مشاور مطبوعاتی رییس جمهور با انتقاد از حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره علی دایی و ممنوع‌المصاحبه شدن وی گفت: از مسوولان کمیته انضباطی درخواست می‌کنم که هرچه زودتر در این حکم خود تجدیدنظر کرده و آن را اصلاح کنند و به علی دایی اجازه دهند که به اظهارنظر و بیان دیدگاه‌های خود در مورد فوتبال بپردازد.

جوانفکر در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان این که این حکم خلاف آزادی مصرح در قانون اساسی و باورهای دینی و اعتقادی ماست، گفت: انسان‌ها آزادند که در مورد موضوعات مختلف اظهارنظر کنند. البته مسوولیت اظهارنظرهای خود را نیز بر عهده بگیرند و این جزو حقوق شهروندی افراد است. در مورد علی دایی نیز همین گونه است. او نیز می‌تواند در ارتباط با موضوعات مختلف از جمله فوتبال اظهارنظر کند. البته مسوولیت این اظهارنظرها نیز بر عهده خود علی دایی است.

وی گفت: از مسوولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درخواست می‌کنیم که هرچه زودتر این حکم خود را اصلاح کرده، در آن تجدید نظر کنند و به علی دایی اجازه دهند که از حق طبیعی خود برای اظهار نظر و بیان دیدگاه‌های خود در مورد فوتبال استفاده کند و اگر این روند ادامه پیدا کند، روندی نامطلوب است و نباید اجازه داد که چنین رفتارهایی ادامه پیدا کرده و نهادینه شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر کسانی که در امور ورزش هستند و در این امور دخالت دارند، باید به داوران و بازیکنان و کسانی که در معرض پرسش افکار عمومی و رسانه‌ها قرار دارند، آموزش‌های لازم را بدهند که در برابر هر گونه پرسش چگونه پاسخ دهند تا آن‌ها یاد بگیرند در برابر هر سوال پاسخ مرتبط را به شکل مناسب ارائه دهند.

وی در پایان گفت: این امر باعث رشد ورزش و جلوگیری از حاشیه‌سازی می‌شود. وقتی افراد آموزش ببینند از ورود به حاشیه‌ها پرهیز می‌کنند و در برابر هر پرسش پاسخ مناسب را خواهند داد.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر