خدایا تو شاهد باش

 

                                                                بسم الله الرحمن الرحیم

…. اعْدِلُواْ هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَى….

کمتر از سه ماه پس از رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به آقای علی کردان برای تصدی وزارت کشور ، طرح استیضاح وی روز یکشنبه پنجم آبانماه با امضاء ۳۰ تن از نمایندگان مجلس ، تسلیم هیات رئیسه  شد.

به این ترتیب ، با فراخوانی وزیر کشور به مجلس شورای اسلامی و بررسی موضوع مدرک تحصیلی وی ، در باره ادامه حضور آقای کردان در مصدر امور وزارت کشور یا رد صلاحیت او برای این مسوولیت مهم و حساس تصمیم گیری خواهد شد.

در طرح استیضاح ، آقای کردان به بی صداقتی ، بی کیاستی و امانتدار نبودن متهم شده است . اقامه چنین اتهاماتی علیه وزیر کشور ، بدون تشکیل محکمه ، شهامتی و استنادی فراتر از مصونیت سیاسی نمایندگان مجلس را طلب می کند. طرح اینگونه اتهامات ، پیش از اثبات سوء نیت وی در دادگاه ، جرم محسوب می شود و بدون تردید مستوجب پیگردهای قضایی است.

در ماجرای رسوایی بیل کلینتون رئیس جمهور سابق آمریکا ، او در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفت و بازپرس توانست دروغگویی وی را به اثبات برساند ، بنابراین منطق و احترام به اصول و ارزشها ، ایجاب می کند که نمایندگان مجلس، سووال خود را از وزیر کشور بدون طرح هرگونه اتهامی به وی و پیش از اثبات آن در مراجع ذیصلاح مطرح نمایند زیرا حق مجلس در این زمینه ، چیزی فراتر از فراخوانی یک وزیر و طلب توضیح و تنویر نسبت به ابهامات و سووالات نیست.

در عملکرد ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی چنین سابقه ای وجود ندارد که نمایندگان مجلس در یک فاصله کوتاه زمانی پس از دادن رای اعتماد به یک وزیر ، بار دیگر به بررسی صلاحیت او بپردازند. چنین رفتاری بویژه در ارتباط با موضوعی که در هنگام رای اعتماد به وزیر کشور نیز مطرح و مورد سووال بود ، پیش از هرکس ، اقتدار و منزلت مجلس را تضعیف می کند و تصمیمات آن را با چالش های جدی مواجه خواهد کرد.

پرهیز رئیس جمهور محترم از عزل آقای کردان و همچنین خودداری وزیر کشور از استعفا، فی نفسه می تواند برای نمایندگان محترم مجلس تامل برانگیز باشد و آنان باید به تبعات ناشی از عملی شدن طرح استیضاح ، توجه نمایند.

علاوه بر این ، در صورتی که نتیجه این استیضاح ، به رد صلاحیت آقای کردان بینجامد ، نمایندگان مجلس باید پاسخگوی سووالاتی باشند که بیش از همه متوجه تعلل آنان در بررسی دقیق صلاحیت وزیر پیشنهادی در سه ماه پیش است . این قاعده کلی را نمی توان نادیده گرفت که تصمیمات متزلزل و شکننده ، همواره هزینه های مادی و معنوی قابل توجهی را متوجه کشور ، مردم و دولت می کند.

پرهیز مجلس شورای اسلامی از ایجاد شائبه های سیاسی در بررسی این موضوع نیز یک ضرورت قطعی است . شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان در مجلس که در برگیرنده اکثریت مجلس هشتم است ، پیشاپیش و بدون استماع دفاعیات آقای کردان ، تصمیم گرفته است که تمامی نمایندگان اصولگرا به عدم صلاحیت وزیر کشور رای دهند. چنین رویکردی ، به شائبه سیاسی بودن تصمیم و رفتار آنان در قبال موضوع کردان دامن می زند و طرح استیضاح را پیش از فرارسیدن موعد آن با چالش های جدی مواجه می کند.

در نظام جمهوری اسلامی ایران ، مجلس شورای اسلامی ، مظهر حق گرایی و دفاع از مظلوم ، پشتوانه اصلی نظام اجرایی و مدیریتی و نیز ایفاگر یک نقش راهبردی در اداره امور کشور است ، بنابراین پرهیز از توسل به رویکردهای غیرحقوقی ، سیاسی و خلاف اخلاق اسلامی ، از لوازم حفظ این جایگاه رفیع محسوب می شود.

اعمال فشار روحی و روانی و تخریب وجهه و شخصیت یک مقام عالیرتبه در حوزه اجرایی کشور و تصمیم گیری پشت درهای بسته برای ساقط کردن وی از مصدر امور محوله، پیش از استماع هرگونه دفاعیه ای ، بازتاب دهنده یک رویکرد حقوقی و قانونمند از دستگاه اصلی قانونگذاری در کشور نیست و چنین رفتاری هم در شان قوه مقننه نیست و هم به اعتبار و جایگاه آن نهاد مهم و حساس ، آسیب وارد خواهد کرد.

از سوی دیگر ، در طرح استیضاح ، مسائل به شکل منطقی به یکدیگر مرتبط نشده است و از این جهت نیز مخدوش به نظر می رسد . این یک سووال جدی است که چگونه امضاء کنندگان این طرح، آقای کردان را با فرض اینکه هدف فریب افراد کلاهبردار قرار گرفته باشد، به راحتی به عدم صداقت و امانت دار نبودن متهم کرده اند؟ اگر چنین رویه ای در قضاوت کردن حاکم شود ، نتیجه آن چه خواهد شد ؟ ظاهرا نمایندگان محترم مجلس تفاوتی میان افراد جاعل و کلاهبردار با کسی که هدف توطئه قرار گرفته است ، قائل نیستند و با نگاهی واحد به هر دو طرف توجه دارند. آیا چنین رویه ای را می توان با عدالت و انصاف همسو دانست ؟

آقای کردان وقتی با سووالات و شبهات نمایندگان مجلس و افکار عمومی درقبال مدرک دکترای خود مواجه شد ، شخصا به بررسی موضوع پرداخت و نتیجه آن را به صورت شفاف به اطلاع مردم رساند. آیا چنین رفتاری شایسته ارزش گذاری و بازتابی از صداقت و شجاعت وی در بیان حقیقت نیست ؟ بی توجهی به این مهم و زدن مهر بی صداقتی به آقای کردان ، آیا به منزله تشویق ناخواسته دیگران به پنهان کاری و قلب واقعیت ها نخواهد بود؟

اجرای عدالت در نظام جمهوری اسلامی ایران ، موجب عزت و سربلندی ملت و آبرومندی این نظام بالنده خواهد شد و بر این اساس ، خدای بزرگ را شاهد می گیرم که با این نوشتار به جز حق و عدالت ، چیز دیگری در اندیشه خویش نمی پرورم و امیدوارم که به اذن الهی ، عدالت در این موضوع محقق شود . انشاءالله

۸۶ نظر »

 1. علی گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۰۱

  سلام من یکی از طرفداران آقای احمدی نژاد هستم ولی متاسفم که یک دزد را برای چنین وزارتخانه ای معرفی کرد عملکرد ایشان در صداوسیما کاملامشخص است – ازشما هم توقع نداشتم اینقدر نان به نرخ روز خور باشید -مطالب قبلی شما غیر این بود – چنین شخصی صلاحیت وزارت ندارد شما نیز فردای قیامت باید پاسخگو باشید بترسید از خدا -از طرف همکار برادرتان

 2. حامد گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۹

  آخی
  واقعا دلم برای این کردان معصوم سوخت
  حتما و یقینا این نمایندگان از آمریکا پول گرفتن
  علی الخصوص اون علی مطهری مزدور. احتمالا از اولش از استکبار جهانی پول گرفته که از دکتراحمدی نژاد حمایت کنه؛ بعد که با تصمیمات کاملا درست دکتر مخالفت کرد، کسی بهش شک نکنه

  برادر جوانفکر !
  ما با کدام ساز شما برقصیم؟
  با “خدایا تو شاهد باش” یا “آقای کردان لطفا عدالت را در مورد خودتان اجرا کنید!”؟
  وقتی که مطلب “آقای کردان لطفا عدالت را در مورد خودتان اجرا کنید!” شما را خواندم، آن را برای همه‌ی دوستانم فرستادم.
  کلی کلاس گذاشتم
  گفتم در دولت ما، مشاور رئیس جمهور به راحتی نظرش (که مخالف نظر رئیس جمهور است) را اعلام می کند و …
  اما …
  به

 3. مختاری گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۱۹

  سیاسی بودن این موضوع را موقعی می توان تشخیص داد که نمایندگان مجلس و برخی رسانه ها به جای علت به معلول گیر می دهند . به جای اینکه به جاسبی و مدیریت دانشگاه آزاد گیر بدهند که چطور یک فرد با مدرک فوق دیپلم هیئت علمی دانشگاه آزاد شده ؟ در حالی که مخالفان وزیر کشور اصلا به مدیریت دانشگاه آزاد گیر نمی دهند ضمن اینکه افراد مختلفی به این شکل در دانشگاه آزاد مدرک گرفته و هیئت علمی شده اند که به بعضی از آنها آقای سلیمی نمین و زاکانی اشاره کرده اند . وقتی این آقایان فقط به کردان گیر می دهند تا از هستی ساقطش کنند و به تبع آن احمدی نژاد را زمین بزنند ولی به دانشگاه ازاد گیر نمی دهند در نیت آنها می توان شک کرد . اگرچه بنده شخصا موافق کنار رفتن کردان هستم اما آنها بدانند که حتی اگر کردان کنار نرود ما همچنان احمدی نژاد را در انتخابات بعدی بر دیگران ترجیح می دهیم. همانهائی که حکمیت درست کرده اند .

 4. بیجندی گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۴۰

  برادر عزیز لطفا به آخرین جملات نوشته های قبلی خود دقت فرمایید باور بفرمایید دیگران نیز میفهمند دلشان برای دین،انقلاب و ایران میزند چرا باور ندارید که همه به دنبال منافع شخصی جناحی و حزبی نیستند بیایید باور کنیم عزل آقای کردان احترام به فهم وشعور مردم است و عزت و سربلندی را بدنبال دارد آخر چرا ……………………..؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  به هر ترتیب ابهامات همچنان باقی است و آقای کردان تنها کسی است که باید پاسخگوی سووالات باشد. زمان در حال سپری شدن است و اجرای عدالت در این زمینه بر هر چیز دیگری رجحان دارد.

  از ابتدا بر این نکته تاکید کردیم که گذشت زمان، مساله مدرک تحصیلی آقای کردان را به فراموشی نخواهد سپرد. چهره این دولت پاک و سالم است و باید همچنان مطهر باقی بماند.

  اجرای عدالت ، یک خواست و مطالبه عمومی است و رئیس جمهور نیز همواره بر این مهم تاکید و پافشاری کرده است. اینک زمان آن فرا رسیده است که از آقای کردان ، خواسته شود تا عدالت را در مورد خود اجرا کند و صد البته عدالت اجرا نیز خواهد شد اما شاید بهتر و نیکوتر آن باشد که قبل از آنکه دیگران در باره این موضوع تصمیم عادلانه ای را اتخاذ کنند ، خود ایشان به این امر مهم و ضروری اهتمام ورزد و تصمیم شجاعانه و عادلانه ای را که جامعه انتظار آن را دارد ، به اجرا بگذارد

 5. جواد گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۷

  یک نکته در تمام نوشته های شما مشترک و مشهود است و آن اینکه شما در تحلیل یک موضوع چشم خود را در مقابل قسمتی از آن موضوع کاملاً می بندید و قسمت دیگر را به زعم خودتان منطقی تحلیل و نتیجه گیری می کنید.
  آقای جوانفکر عزیر:
  اولاً اگر استیضاح یک وزیر سه ماه پس از رای اعتماد به او امری بی سابقه است ، جعل مدرک از طرف یک مقام عالی دولتی هم بی سابقه است .
  ثانیاً رد صلاحیت آقای کردان در این مقطع به هیچ وجه نشانه تصمیمات متزلزل و شکننده مجلس نیست چراکه به درستی روشن است که در هنگامی که مجلس به ایشان رای اعتماد می داد نمیدانست ایشان دارای مدرک جعلی دکترا است و حتی فوق لیسانس هم ندارد.
  ثالثاً اقای کردان وقتی با سئوالات و شبهات مجلس مواجه شد دستور پیگرد برای افرادی که در مدرک ایشان تشکیک کردند را صادر کرد (شکایت از سایت الف) و وقتی رسانه های آزاد و مجلس این موضوع را پیگیری و حقیقت ماجرا معلوم شد آقای کردان شجاعت! به خرج دادند و اعتراف کردند.
  رابعاً افراد مانند آقای کردان که به قول شما هدف فریب کلاهبرداران قرار گرفته اند در زندان بسیارند و همه آنها هم در هنگام دستگیری شجاعت! به خرج داده به گناه خود اعتراف کرده اند و گفته اند که گول خورده اند لطفاً بفرمائید ایشان هم آزاد شده و به خاطر شجاعتشان تشویق شوند.
  از شما که مثلاً اهل تفکر و نوشتن هستید انتظار می رود بیش از این به شعور مردم توهین نکنید

 6. حسین جامعی گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۵۷

  به جان شما که خودتان هم می دانید حرف حساب نمی زنید
  اما مامورید و معذور
  از اولین مقاله شما در این خصوص می شد فهمید که خط شما دفاع از اقدامات آقای احمدی نژاد است
  به هرحال ، hcاز دیدگاه ما ، شما ضد عدالت هستید و اگر هر کس دیگر این رفتار را می کرد همین شما آقایان او را هو می کردید ولی الان به صداقت کردان جایزه می دهید
  اشکالی ندارد
  شما می توانید هرچه می خواهید انجام دهید و همه تلاشهای خود را برای وزیر صادق و امین مانند کردان انجام دهید و نام آن را اعدلو هو اقرب للتقوی بگذارید و البته با آن انتخابات را برگزار کنید و مطمئن باشید که مردم به سلامت چنین انتخاباتی اعتماد خواهند داشت !!!
  ما نیز مانند شما آزاد هستیم که رفتار شما را ضد عدالت بدانیم و از رای خود به احمدی نژاد پشیمان شویم
  جنابعالی سلام ما را به آقای احمدی نژاد برسانید و به محضر مبارک و مقدسشان عرض کنید که فقط یک رای از ۱۷ میلیون رایش را که من بوده ام از دست داده است
  دعا کنید بقیه مانده باشند
  ضمنا شما اصلا ناراحت نباشید
  آقای کردان با دادن امتیازات فراوان به نمایندگان ، و تلاش اصلاحات چی ها برای استمرار بحران در اردوگاه اصولگرایان (که منجر به رای اعتماد آن ها به کردان می شود) به احتمال قوی همچنان در صحنه مدیریتی خواهد ماند و جنابعالی سرفراز خواهید شد
  می ماند بچه حزب اللهی های خط مقدم در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی که دائما هو خواهند شد و این امر موجب سرفرازی جنابعالی خواهد بود

 7. غریب آشنا گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۲۹

  سلام. بسیاری از مطالب شما منطقی و قابل قبول است. بنده هم مطالب زیادی در مورد آقای کردان نوشتم و گفتم. اما یه سوال باقی میمونه: اینکه ایشون در دام کلاهبرداران افتاده هیچ شکی نست. اما تدریس در دانشگاه با مدرک دکترای افتخاری ( حتی اگر واقعی باشد) قانونی نیست و ایشون نباید این کار رو انجام میداد. البته آقای جاسبی هم این وسط مقصر هست. نظر مشا چیه در این مورد برادر جوانفکر؟

 8. ناصر گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۵۸

  ۳٫

  جناب آقای خوش فکر عزیز
  بخدا قسم که تو بیش از هر کس دیگر نوشته هایت از روی بغض و سیاست است چرا شما از کسی یک طرفه طرفداری میکنی که دروغگویی اش در انظار ثابت شده و علاوه براین که دکتر نیست بلکه حتی مدرک فوق و لیسانس هم ندارد وای بر تو که برای هیچ آخرتت را …

  پاسخی بنویسید

 9. بهنام گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۱۱

  من کار به وزیر و وزارتش ندارم اما این را می دانم که یقینا نفس بد اندیش آدمی حاضر نیست که خلاف گفته های قبلی خود از حق چیزی بگوید ولی شما شجاعت به خرج داده و مطلبی را و لو اینکه با مطالب قبلی شما سازگار نبود و موضع اتهامی برای شما درست کرد را انجام دادید ، امیدوارم همیشه در مقام بیان حق چنین شجاعانه عمل کنید .

 10. سیروس سلطان گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۲۰

  سلام آقای جوانفکر
  مطمئنا خیلی از دوستانتان بشما در مورد تناقض گوئیهایتان تذکر داده اند. مگر خود شما خواهان اجرای عدالت توسط اقای کردان در مورد خودشان نبودید پس چکونه است که حالا میخواهید نمایندگان مجلس را که بقول حضرت امام راحل در راس امور میباشند را بخاطر استیضاح آقای کردان به محکمه بکشانید.
  شما از این عمل بی سابقه مجلس در سئوال از وزیری در دوره کوتاه وزارتش تعجب کرده اید خوب به مردم هم حق بدهید که از تعویض ۹ وزیر و تعداد زیادی از مسئولین بلند پایه دیگر که در دولتهای قبلی بی سابقه بوده است متعجب شوند. متاسفانه بنظر میرسد شما برای حفظ موقعیت خودتان دارید از آبرویتان مایه میگذارید.کمی نوشته های قبلی خود را مرور کنید و بیش از این مطالب مشمئز کننده ننویسید.

 11. کورس سلطانی گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۳۵

  آقای جوانفکر سلام
  من واقعا از این همه تناقض در نوشته های شما در حیرتم . شما چه چیزی را میخواهید ثابت کنید و از چه چیزی میخواهید دفاع کنید .آقای مشاور مگر شما خودتان در نوشته قبلی از آقای کردان نخواستید که عدالت را در مورد خودش اجرا کند که البته ایشان نه برای شما و نه برای دیگران سبزی هم خرد نکرد . حالا چکونه است که وقتی تعدادی از نمایندگان مجلس یعنی همان جائی که امام راحل آن را در راس امور میدانستند میخواهند همان عدالت را در مورد آقای کردان اجرا نمایند شما داد و فغان بر آورده این که این مسلمانی نیست. بالاخرخ شما موضع خود را روشن کنید که خوانندگان شما تکلیف خود را بدانند. در جائی دیگر نیز از اینکه نمایندگان مجلس در کاری بی سابقه میخواهند وزیری را که بتازگی تائید نموده اند را مورد سئوال قرار دهند. آقای جوانفکر مگر تعویض ۹ وزیر در مدت کمتر از سه سال مسبوق به سابقه است ؟ چگونه است که شما از این عمل دولت تعجب نمی کنید. واقعا مواضع ضد و نقیض شما مشمئز کننده است . آخر حفظ خود تا به کجا؟

 12. محمد علی نصیری گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۰۲

  با عرض سلام خدمت مشاور محترم رییس جمهور و خوانندگان فرهیخته
  ۱- ۲ روزه که به معنای واقعی بغض در گلو دارم، واقعا کجاست که بشود ندای نفرت از دو رویی رو فریاد زد . دیگه با موضع گیریهای پوچ سیاسی، قیافه حق به جانب، وام ۱۰۰میلیونی!!!! و…. از رای خودم به نماینده ها پشیمانم که اگر فرمایش حضرت آقا درباره ی “تکلیف سیاسی ” نبود دیگر در انتخابات مجلس رای نمیدادم .
  ۲-از طرفی فکرمیکنم نماینده ها با آقای فیروز کریمی که بعد از ۱۲۰ثانیه بازیکن تعویضی رو تعویض کرد در حال رقابتند که با این وصف باید گفت رقابت حق آنهاست !!!!!!!
  ۳-چرا سازوکار مطالبه حق از نماینده ها توسط مردم وجود ندارد ؟ چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۴-آقایون نماینده طوری رفتار می کنند که انگار دارند عدالت علی (ع) را اجرا میکنند …. اما یکی از استادان من در این دوره نماینده شد که اگر ترس از بین رفتن آبرو و کیان نظام اسلامی نبود مقداری از اعمال و رفتار ها و دلال بازی های حضرات را با سند در همین جا بیان میکردم .
  خداوند به دکتر احمدی نژاد صبر و توان بیش از پیش در خدمتگزاری به مردم عطا فرماید .

 13. علی گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۳۶

  سلام آقای جوانفکر
  ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم. در حکومت اسلامی شرط اول رعایت اخلاق اسلامی است و گرنه چه فرقی بین سایر حکومت ها با حکومت اسلامی وجود دارد؟
  لطفا به این نکات فکر کنید:
  ۱- جناب آقای رئیس جمهور نباید آن نقل قول را از مقام معظم رهبری نقل می کردند تا نمایندگان با فراغ بال ، مخیر در دادن رأی اعتماد باشند . نباید برای گرفتن رأی اعتماد هر سخنی را بر زبان آورد.هدف وسیله را توجیه نمی کند. رئیس جمهور با آن نقل قول نمایندگان را سر دو راهی قرار دادند حالا شما هم با زیرکی و با استناد به آن رأی اعتماد لرزان، قضیه را سیاسی تلقی می کنید و فکر می کنید که همه در حال تخریب دولت نهم هستند.
  ۲- اگر یک فرد عادی نه فردی مثل آقای کردان چنین خطایی (فرض می کنیم مثل آقای کردان سوء نیت هم نداشته است) را مرتکب شده بود آیا الان دوران محکومیت خود را در زندان نمی گذراند؟قطعا می گذراند. ضمنا بر طبق فرمایش شما فرض می کنیم که ایشان در مورد مدرک دکترا مورد کلاهبرداری قرار گرفته ، در مورد مدرک کاشناسی ارشد و کارشناسی آقای کردان چه دلیلی دارید؟ آیا آنجا هم دانشگاه آزاد از ایشان کلاهبرداری کرده؟
  ۳-تصدیق می فرمایید که آقای کردان در طول این مدتی که چه در صداو سیما و چه تا این لحظه در وزارت کشور بودند با مدرک جعلی از بیت المال حقوق گرفته اند و موظفند حداقل آن مبالغ را به بیت المال بازگردانند. فرصت هایی که از طریق آن مبلغ دریافتی برای ایشان ایجاد شده بماند.
  ۴- بحث اصلا سیاسی نیست بحث سر این مسئله است که باید با مردم صادق بود، مردم ایران مردم بسیار فهیمی هستند. آقای کردان پس از اطلاع از عدم صحت مدرک دکترای خود باید سریعا استعفای خود را اعلام می کرد.
  ۵- نیازی به آوردن مثال از کشور های غیر مسلمان با حکومتی غیر دینی نیست که در چنین رخداد هایی وزیر مربوطه فورا استعفا داده و رئیس دولت هم رسما از مردم عذر خواهی می کند.

  و….
  اعتماد اگر ترک بخورد و بشکند حتی اگر بتوان آن را بند زد مثل اولش نخواهد شد.

  یا علی

 14. علی گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۰:۰۶

  آقای جوانفکر
  شما که بچه مذهبی هستی و به خوبی شما را می شناسم چرا اینگونه موضع می گیری از کسی که از مدرک جعلی استفاده کرده حمایت می کنی. بودن افرادی همچون کردان که صداقت را دستمایه قدرت کرده اند به نظام هم صدمه وارد می کند. آقای کردان چگونه از رای مردم در انتخابات صیانت خواهد کرد. شما را به خدا به خاطر منافع گروهی و خطی از خطا کار لااقل حمایت نکنید.

 15. حسین جوادی گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۰:۱۰

  از این همه هوش و درایت و خداترسی شما متشکریم
  این بیانیه شما علیه مجلس به مانند بقیه سخنان شما جانبدارانه و کاملا به قصد قربت (به چه کسی؟ خدا یا احمدی نژاد ؟ خودتان بهتر می دانید ) است و البته خدا شاهد است و شما هرچه را ازما مخفی کنید از او نمی توانید مخفی نمائید
  اینکه عده ای در حمله به کردان سیاسی کاری می کنند شکی نیست اما اکثریت آنان دلسوزان نظام هستند
  اما اینکه احمدی نژاد در حمایت از کردان سیاسی بازی می کند هم شکی نیست
  راستی پشت قصه چیستد ؟
  ما را بازی داده اید ؟ نه !
  دمتان گرم
  ما را سیاه کرده اید
  خیلی ممنون
  ولی خدا شاهد است که استاد ماست مالی کردن هستید و از همان مقاله اولتان خوانندگان فهیم فهمیده اند که شما در صدد گذراندن وقت و تلف کردن زمان هستید و این را در کامنت های خود نوشته اند
  اما بدانید که مردم ایران هم استاد شناسائی ماست فروش ها هستند و ماست ترش را از شیرین تشخیص می دهند همچنانکه شما می بینید کامنتهائی که برایتان گذاشته می شود چه می نویسند و شما حتما بخشهای وسیعی از آن را سانسور می کنید و آنها را هم که می گذارید اکثریت علیه حرفهایتان است و در این میان کسی مدافع کردان نیست الا اندکی از افراد.
  شما سرتان را زیر برف کرده اید و اعتراضات حزب اللهی ها را نمی بینید
  همه را بازی خورده می پندارید
  همه را بازیگر می خوانید
  و ….
  باش تا صبح دولتت بدمد
  و با استمرار حکومت کردان بر وزارت کشور ، آبروی انتخابات ازبین برود
  آنگاه جنابعالی به عنوان مشاور آقای احمدی نژاد کلاهتان را کمی بالاتر بگذارید
  شب بر همه هموطنان عزیز خوش

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۰:۵۰

  علی آقا
  با سلام
  شما که بنده را به خوبی می شناسید ، می دانید که بنده طرفدار و عضو هیچ حزب و گروهی نیستم و هیچ منافعی هم ندارم. آقای کردان را اصلا نمی شناسم و تنها یک بار ایشان را به صورت عبوری دیده ام.
  موفق باشید

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۰۰

  آقای سلطانی
  با سلام
  بنده از آقای کردان خواسته بودم که مستندات خود را در باره مدرک تحصیلی اش به افکار عمومی ارائه کند که ایشان هم جعلی بودن مدرکش را پس از بررسی های لازم تایید کرد و گفت که فریب افراد خلافکار را خورده است. آیا نمی شود این امر را به حساب اجرای عدالت نوشت؟
  در مورد حفظ خودم هم باید بگویم که اگر می خواستم چنین کنم باید سکوت می کردم و کناری می نشستم و تماشاچی صحنه می شدم ، اینطوری که موقعیت بنده بهتر حفظ می شد. ضمنا بنده به دنبال حفظ پست و مسوولیتی که برعهده گرفته ام نیستم و فقط از باب تکلیف است که در این سمت حضور دارم.خدا نیاورد روزی را که برای حفظ پست به حق گویی و حمایت از عدالت پشت کنم.
  موفق باشید

 18. ابراهیم گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۰۴

  سوال: آیا متن زیر را علی اکبر جوانفکر نوشته است؟!!

  “در خصوص مدرک دکترای آقای کردان چند موضوع باید روشن می شد. اول آنکه آیا این مدرک به درستی و با رعایت شاخص های علمی دانشگاهی اخذ شده است؟ اگر چنین باشد حتما پرونده ای در باره آن در دانشگاه محل صدور مدرک وجود دارد که صحت آن را به اثبات می رساند و وزارت علوم می توانست در این زمینه از دانشگاه مزبور سووال و تحقیق نماید و سپس به اظهار نظر رسمی در این زمینه بپردازد اما به نظر می رسد که تاکنون مدرک قابل پیگیری به وزارت علوم ارائه نشده است.

  مساله دیگری که باید از آن ابهام زدایی می شد، افتخاری بودن مدرک تحصیلی است که باید تبیین شود دانشگاه مزبور با چه هدف و انگیزه ای اقدام به صدور چنین مدرکی کرده و تاکنون از این نوع مدارک برای چه کسانی ، با چه اهدافی و در چه زمانهایی صادر و از آنها در کجا و چگونه استفاده شده است؟ در این زمینه رئیس جمهور محترم با صدور حکمی ، به وزیر علوم دستور داده است تا بررسی جامعی از چگونگی ادامه تحصیل، اخذ مدرک، استفاده از بورس های تحصیلی در داخل و خارج و چگونگی ارزیابی آن به ویژه از سال های ۱۳۶۴ به بعد توسط مدیران انجام شود .

  مساله سوم نیز آن است که بر فرض اصالت داشتن مدرک دکترای افتخاری ، هیچ مرجعی نمی توانسته است آن را به عنوان یک دستاویز علمی یا رسمی برای ایجاد فرصت تدریس یا ارتقاء مراتب اداری مورد استناد قرار دهد و باید روشن شود که آیا چنین استفاده سوئی از مدرک مزبور صورت گرفته است یا خیر. البته این بررسی فقط به مدرک تحصیلی آقای کردان محدود نمی شود و همه مدارک تحصیلی مشابه باید مورد ارزیابی و بررسی کارشناسان وزارت علوم و همچنین امور اداری و استخدامی کشور قرارگیرد.

  به هر ترتیب ابهامات همچنان باقی است و آقای کردان تنها کسی است که باید پاسخگوی سووالات باشد. زمان در حال سپری شدن است و اجرای عدالت در این زمینه بر هر چیز دیگری رجحان دارد.”

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۱۲

  آقا ناصر
  با سلام
  برادر در مورد آخرت دیگران به همین راحتی نمی شود قضاوت کرد. البته از شر نفس اماره و شیطان به خدا پناه می برم اما همینقدر بدان که فهم عدالت و اجرای آن و تن دادن به عدالت سخت است . شاید به همین دلیل است که مولایمان علی (ع) که مظهر عدل بود ، از تنهایی درد دلش را با چاه می گفت و هنگامی که او را در مسجد به شهادت رساندند ، مردم می گفتند که مگر علی مسلمان بود؟
  اگر شما در آن زمان حضور می داشتی در باره مولا چگونه به قضاوت می نشستی ؟ آیا تحت تاثیر جو عمومی قرار می گرفتی ؟ بگذریم.
  موفق باشید.

  موفق باشید

 20. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۳۴

  آقا جواد
  با سلام
  اولا:بنده مثل شما نمی توانم بگویم که آقای کردان به عنوان یک مقام عالی دولتی مدرکش را جعل کرده است.
  ثانیا: در هنگام رای اعتماد ابهامات مطرح شد و مجلس بهتر بود با تامل و صرف وقت بیشتر به ایشان رای می داد.
  ثالثا:آقای کردان حسب تاکید رئیس جمهور محترم از اولین لحظه پس از رای اعتماد به دنبال روشن کردن موضوع بود و سرانجام برای او روشن شد که مدرکش جعلی است.
  رابعا:کسانی که در این رابطه در زندان هستند در دادگاه محاکمه شده اند واگر آقای کردان نیز در دادگاه محکوم شود هیچ اعتراضی به آن نیست.
  خامسا:بنده کوچکتر از آن هستم که بخواهم به شعور مردم فهیم ایران توهین کنم. مردم از امثال بنده بهتر می فهمند و اگر صحبت هایم بی اساس باشد ، آسیب آن قبل از هرکس به خود بنده برمی گردد.
  موفق باشید

 21. اشکان گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۰۸:۰۶

  اقای جوانفکر چرا اقای کردان درست در همان روزی که قرار بود بررسی مدرک ایشان توسط مجلسخوانده شود اعتراف کردند؟چگونه ایشان فوق لیسانس هم ندارند در دانشگاه بعنوان هیات علمی تدریس می کردند؟ ایا ایشان با اینکار دانشگاه ازاد را فریب نداده است؟ و دیگر اینکه به اطلاعیه روبط عمومی وزارت کشور در باره اساتید امضاکنندگان مدرک ایشان با انچه که بعدا ایشان ارایه دادند تفاوت دارد. ایا این یک دروغ آشکار نیست؟ اقای جوانفکر من هم مثل شما الان با استیضاح کردان وافق نیستم ولی بیایید بخاطر دنیا دیگران اخرتمان را خراب نکنیم

 22. محمد حسن مصلی نژاد گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۴

  شما ناشیانه اصرار دارید که توپ را در زمین مجلس نگه دارید و تقصیرات را تماما به پای نمایندگان بنویسید . این درست که مجلس در بعد نظارتی به وظیفه قانونی خود عمل نکرده اما شما چه کردید؟ مگر نه اینکه شخص رئیس جمهور هم این آقا را شایسته وزارت معرفی و بارها از او دفاع کرده است؟
  برادر عزیز!
  گفته اید که طرح اتهام ، پیش از اثبات سوء نیت در دادگاه ، جرم است و مستوجب پیگرد قضایی . این هم درست ؛ اما مگر باز همین دادگاه و محکمه عدلی که دم از آن زده اید، نباید صدق و کذب ادعاهای وزیر کشور را در خصوص فریب خوردن از فروشنده مدرک قلابی تشخیص دهد؟
  در ماجرای کردان کسی منکر برخی زد و بندهای سیاسی و معاملات پشت پرده نیست. شاید آن گونه که شما می گویید و می خواهید، مجلسی ها باید بیایند و عذر تقصیر به پیشگاه ملت آورند ، اما این چیزی از مسوولیت شما کم نمی کند . شما هم در این ماجرا فضای بی اعتمادی را دامن زده اید. بخواهید یا نخواهید ، فردا از شما هم حساب خواهند کشید .
  یادتان باشد مدرک ، اساسا موضوع اختلافی ما با شما نیست . کسی در نظام جمهوری اسلامی آن هم در این سطح مدیریتی مرتکب فعل قبیح ” دروغ “شده است و شما بی مهابا دفاع کرده اید .

 23. جواد گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۶

  جناب آقای جوانفکر عزیز
  تنها به این دلیل باز هم می نویسم چون نمی دانم به چیزی که استدلال می کنی و می نویسی واقعاً ایمان داری و یااین ملاحضات سیاسی و جناحی است که شما را مجبور به موضع گیری این چنینی می کند. در پاسخی که دادید نکات زیر قابل تامل است:

  اولاً شما نمی توانید بگویید که آقای کردان مدرکش را جعل کرده چون قضاوت منصفانه ندارید. آقای کردان به جعلی بودن مدرکش اعتراف کرده و تنها دفاعش هم این بوده که گول خورده .من و شما بار ها از این و آن می شنویم که مثلاً فلان تومان می گیرند تا کارت پایان خدمت ، مدرک تحصیلی و … جور کنند اگر فردا کسی بیاید و بگوید می تواند مثلاً مدرک تحصیلی جور کند اولین چیزی که از ذهن این حقیر (که نه وزیرم و نه سابقه مدیریت جندین ساله دارم ) می گذرد این که آیا این فرد راست می گوید یا یک کلاهبردار است.
  آقای کردان در مجلس در پاسخ به این سوال که بدون دانستن زبان انگلیسی چطور در جلسه دفاع شرکت کردید و از آکسفورد دکترا گرفتید جواب دادند که مترجم گرفتم یعنی ایشان به گفته خویش در آکسفورد از پایان نامه دکترای خود دفاع کرده اند که بعد از آن مشخص شد آکسفورد هیچ سابقه ای از ایشان ندارند این یعنی دروغ! تکلیف فوق لیسانس ایشان هم معلوم نیست ظاهراً در گزارشی که به مجلس ارائه شده دانشگاه آزاد هم دادن فوق لیسانسبه آقای کردان را تکذیب کرده بفرمائید یک مدیر کارکشته سطح بالا چند بار گول می خورد؟

  ثانیاً: طبق عادت دیرینه رئیس جمهور که علاقه دارند وزارت خانه ها را با سرپرست اداره کنند در این مورد هم آقای رئیس جمهور دقیقه ۹۰ وزیر معرفی کردند زمانی که اگر مجلس فرصتی برای تامل و صرف وقت برای تحقیق نداشت و اگر این کار را می کرد چه بسا همین شماو دوستانتان اعتراض می کردید که مجلس یک وزارت خانه را بدون وزیر معطل کرده و چنین و چنان

  ثالثاً بنده به شخصه به یاد دارم پس از کسب رای اعتماد و حرف و حدیث در باره مدرک آقای کردان وزارت کشور اعلام کرد هر کس مدرک وزیر کشور را مورد تشکیک قرار دهد مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد که نمونه آن هم سایت الف بود.
  آقای جوانفکر لطفاً منصف باشید آقای کردان تا یک هفته قبل از ارائه گزارش به مجلس ادعا داشتند مدرکشان اصلی است و پس از ارائه گزارش به مجلس و در حالی که هیچ راهی جز اعتراف نمانده بود به جعلی بودن مدرکش اعتراف کرد.

  رابعاًً در اینکه آقای کردان باید در یک محکمه محاکمه شوند هیچ شکی نیست (البته اگر بشوند، فرض محال که محال نیست) ولی با قطعی شدن این موضوع که ایشان یا مدرکش را جعل کرده و یا آنقدر ساده لوح بوده که مانند یک فرد بی سواد گول یکی از کلاه برداران را که در جامعه ما فراوانند را خورده ، باید تا برگزار شدن این محاکمه همچنان بر مسند یکی از مهمترین وزارت خانه های ایران تکیه بزنند و آن هم در زمان انتخابات ریاست جمهوری؟!!

  حرف آخر: شما نظرات مخالف و موافق را چاپ می کنید و پاسخ هر دو را کم و بیش می دهید یعنی به هر دو احترام می گذارید و این برای من که دل خوشی از این دولت و اطرافیانش ندارم غنیمت و ارزشمند است . اما بیاد داشته باش که هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند . آقای جوانفکر عزیز یک نگاهی به نظرات داده شده بینداز ببین سخن تو بر دل چند نفر نشسته است این را هم در نظر داشته باش که بینندگان سایت شما اکثرا از خودی ها هستند که این گونه نظر داده اند پس اگر من عرض کردم به شعور مردم توهین نکنید زیاد بیراه نگفتم.
  امیدوارم حداقل با خود و وجدان خود صادق باشید همانطور که خود می گوئید خدا شاهد بر اعمال ماست

 24. سلطانی گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۳

  آقای جوانفکر سلام
  مثل معروفی هست که میگوید (( دفاع بد ،بدترین حمله است )) جوابهای شما گرچه از روی دلسوزی و خیرخواهی میباشد اما چنان حالت بدی را در خواننده ایجاد میکند که اگر مشکلی هم با آقای احمدی نژاد نداشته باشد ،حضور شما را در کنار ایشان بعنوان مشاور امتیازی منفی برای ایشان میداند. برادر گرامی گویا شما همیشه دیگران را به قیامت و آخرت تشویق میکنید که کاری مثبت و خوب است اما خود کاملا از آن غافلید . شما خود یک بار دیگر آنچه را که در گذشته نوشته اید مرور کنید و ببینید وجدانا خوانندگان شما حق دارند نسبت به آنچه شما اخیرا نگاشته اید ایراد بگیرند.شما برای دفاع از کسی دروغ گویی او کاملا مشهود شده است ،بخود اجازه میدهید همه نمایندگانی را که تصمیم به استیضاح آقای کردان گرفته اند را مورد عتاب قرار دهید .واقعا تقوای شما بیشتر از آقای علی مطهری است . ضمنا اگر آقای احمدی نژاد از دیدارش با مقام معظم رهبری مایه نمی گذاشت ( که خطائی بزرگ بود ) آیا نمایندگان به آقای کردان رای میداند؟ انصاف را رعایت کنید ضمنا تقاضا دارم برای حفظ عاقبت خود از نوشتن آیات قرآن در ابتدای نوشتار خود پرهیز کنید که قرآن میفرماید (( نگوئید مطلبی را بدان عمل نمی کنید)
  موفق باشید

 25. هاتف گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۵۶

  امیدوارم جناب دکتر احمدی نژاد همانطور که وعده دادند تمام قد از جناب آقای کردان دفاع کنند و از این جوسازیها نهراسند. ایشان در مقابل بزرگترین قدرتهای دنیا کم نیاورد که بخواهد به خاطر چند نماینده بی لیاقت کم بیاورد. در ضمن اگر در روز رای گیری دیدند که خیلی اینها پاپیچ قضیه می شوند می توانند تمام فسادهایی که توسط آنها شده که در برابر مساله مدرک جناب کردان هیچ است را افشا نمایند. مطمئنا پس از افشای آنها مردم نیز دوباره از رئیس جمهور مردمی پشتیبانی خواهند کرد. تا رسوا شود هر که در او غش باشد. وقتی اینگونه بی محابا به رئیس جمهورمان حمله می شود ایشان باید همانطور که وعده دادند دست این مفسدین اقتصادی را رو کنند.

 26. محمد گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۸

  چند وقت پیش یک مطلبی نوشتم منتشر نکردید بعدش که به نوشته ام نگاه کردم گفتم حتما چون در آن از از سیاستمداران آمریکا مثال آورده ام صلاح نبوده

  حالا می بینم که از ماجرای بیل کلینتون شاهد می اورید و به به ….

 27. حسین گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۴

  حضرت جوانفکر. از یک هوادار پرو پاقرض و ۵۰ ساله دولت نهم( البته تا قبل از عود کردن قضیه مشایی و کردان) بشنوید که : نان و عزت را خداوند می دهد. اگر فکر می کنید که بایستی به هر سازی که آقای احمدی نژاد می زند برقصید تا آب و نان اهل بیت و عزت اجتماعیتان برقرار باشد بدانید که در مسیر کفر قدم گذاشته اید و برای ذات لایزال خداوند شریکی تراشیده اید آنهم شریکی ضعیف و لجوج و یکدنده که قدر عزت و آبروی خدادادی و حمایت بی شائبه مردم دلسوخته را ندانست . نان با عزت خوردن سیره مردان خدا است . احمدی نژاد پشت کرده به این مردم قانع و صبور بزودی کیفر این کفران نعمت خودش را خواهد دید . پس دل به آینده خوش نکنید و برای خوشامد احمدی نژاد و آن کردان رسوا خودتان را رسوای عام و خاص نکنید. خدا بزرگ است .

 28. محمدطبرستانی راد گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۱۰

  آقای جوانفکر استاد معظم سلام
  به ظاهر شما با آقای رحیمی کردان جلسه داشتید این چنین تغییر رویه دادید
  آقای جوانفکر شما چرا ؟شما که وابسته نبودید
  شما نوشته اید ایشان صادق است .یکی از این صداقت های ایشان را برای من بگویید
  نه ایشان صادق نیست بلکه ایشان حتی جامعه را متشنج کرده با این دروغ اش از شما به عنوان یکی از نزدیکان خوب دکتر احمدی نژاد می خواهم به خاطر این نوشته پاسخگو باشید که چرا این چنین وبرای چه از کسی که می خواهد بر صندلی وزارت کشور بماند به نمایندگان و جمعی از مراکز فرهنگی مذهبی پول های بدون دلیل می دهد دفاع می کنید این سوال است آنهم از شما چرا؟آقای جوانفکر به خاطر این نوشته شما نزد خداوند منان طلب عفو کنید که چرا از یک متخلف دفاع می کنید
  درپایان به این دعا نوشته ام را به اتمام می رسانم
  خداوندا مارا هیچ وقت به خودمان وا مگذار امین یارب العالمین
  ***
  آقای طبرستانی
  با سلام
  خداوند از هر کس به اندازه فهم و درکش سووال می کند. بنده با آقای کردان و آقای رحیمی هیچ جلسه ای نداشته ام و شما که بنده را می شناسید بهتر می دانید که طرفداری از حق و عدالت بیش از هر چیزی برای بنده اهمیت دارد.
  موفق باشید.

 29. آرش سیگارچی گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۱۰

  آقای جوانفکر ، شما که معمولا برعکس برخی دیگر در دولت مواضع با دقت تری می گیرید چرا دیگر. به یادداشت های خودتان در مورد آقای کردان نگه کنید؟ این مواضع شما خیلی دارد دولتی – احمدی نژادی – می شود. همین الان هم که این رسوایی جدید کمک مساجد – بخوانید رشوه- در آمده. به نظر من این کردان بد جوری داره خراب کاری بار می آورد !

 30. نیما گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۱۳

  بنده از آقای کردان خواسته بودم که مستندات خود را در باره مدرک تحصیلی اش به افکار عمومی ارائه کند که ایشان هم جعلی بودن مدرکش را پس از بررسی های لازم تایید کرد و گفت که فریب افراد خلافکار را خورده است. آیا نمی شود این امر را به حساب اجرای عدالت نوشت؟
  !!! مگر مدرک تحصیلی آب نبات یا شیر خشک است که قبل از خرید آن نتوان جعلی بودنش را متوجه شد؛ شما خوانندگان چه انگاشته اید؟ دفاع بد حمله خوبی است. ارز خود می بری و زحمت ما میداری…

 31. علی ایرانی گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۴

  استاد
  همین حد از پاسخگویی که در نزد شماست، در بین دولتمردان این کشور کم سابقه است. اما این به معنای این نیست که ما انتظارمان از جنابعالی و عدد ۱ “که شما در مقابل ایشان به مثابه صفر هستید ” را کم کنیم.
  بلکه فرهنگ پاسخگویی که جز اصول حکومت حضرت علی است باید و باید در سطوح مختلف این جامعه جاری شود.
  اما در مورد آقای کردان
  ۱-ایشان ادعا فرموده اند رساله خود را دادیم و مدرک افتخاری گرفتیم. صد البته اشاره ای به چند میلیون پرداختی نکرده اند. چون در آن دوره این مدارک به مبلغ ۸۰۰ تا ۱۶ میلیون تومان فروخته میشد و افراد بسیاری از دولت و مجلس و قوه قضائیه از این مدارک خریده اند. نمونه آن مسکوت گذاشتن قضیه دانشگاه هاوایی بود که بسیاری از کارکنان کله گنده قوه قضائیه درگیر میشدند.
  ۲-اقای کردان به دانشگاه اسلامی مراجعه و خواهان تدریس شده اند و با کوتاهی و منفعت طلبی آقای جاسبی یا روابط خاص و سفارشات متعدد ایشان استاد فرزندان این مرز و بوم شده اند. چه حقوقدانانی خواهند شد این دانشجویان.
  ۳-مجلس بدون تحقیق کامل و صرفا با اعتماد به رئیس جمهور و انتخاب او به ایشان رای اعتماد داده اند.
  با توجه به این وضعیت ، منبعد مجلس باید بهیچوجه به گفته ها و سخنان رئیس جمهور این کشور نباید اعتماد کند و برای وزرای پیشنهادی باید مدت زیادی مشغول تحقیق و تفحص باشد. (یک جمله حذف شده است)
  ۴-(یک جمله حذف شده است). لج بازی و فدا کردن مصالح عمومی بر خواسته های شخصی و حتی تهدید مجلس و نمایندگان مردم به عواقب برکناری شخصی فریب خورده چون کردان نمونه بارز دیدگاه مدیران ، مسئولان و حتی مردم عادی ایران است. اینجاست که فرق بین جهان سوم و جهان اول مشخص میشود. جایی که اجرای قانون خوب است اما فقط برای دیگران
  ۵-راستی شعار افشای مفسدان اقتصادی به کجا رسید؟!
  ۶-اینکه مشکل جامعه ما موی و لباس دختران و پسران ما نیست چه شد؟!
  ۷-با سردار زارعی و مددی و گلستانی چه برخوردی شد؟!(حتما میفرمایید مربوط به قوه قضائیه میشود و آنها کوتاهی کرده اند ، قبول کردان چه؟ ایشان مربوط به مجلس است؟!!!!
  ۸- آقای جوانفکر حیف شخصی چون شما نیست که فدای قدرت طلبی دیگران شوید؟!
  این اسم مشاور مگر چقدر ارزشمند است که حاضرید به مجلس بخاطر طرح استیضاح هشدار بدهید؟!
  آیا در این کشور قحط الرجل است؟ آیا پورمحمدی دیگری در این کشور پیدا نمیشود؟ یا نکند بله قربان گو کم داریم؟!!!
  استاد این گونه توجیهات دور از شان حضرت عالی است. مواظب باشید. بعنوان کسی که نه طرفدار مدعیان اصلاح طلبی و نه طرفدار مدعیان ذوب در ولایت فقیه است به شما هشدار میدهم. یکبار به احمدی نژاد اعتماد کردیم و او خوب جواب اعتمادمان را داد. شما خود را از این بازی ها کنار بکشید. از خدایی که به او معتقدید بترسید.

 32. فواد گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۳۱

  جناب جوانفکر
  برای رفع هرگونه شبهه خدمتتان عرض کنم که دیدگاه سیاسی بنده به شدت از جنابعالی جداست و از همین رو طبیعتاً آن چه که این‌جا می‌نویسم را نمی‌توان با عدل و عدم جست‌وجوی منفعت پیگیری کرد. حقیقت آن است که باورپذیر هم نیست برای‌ام که حرفی براساس عدم منفعت گفته شود، نه بدین معنی که همه‌ی مردم دنیا آپورتونیست‌هایی هستند که فقط به فکر منافع خویش‌اند، که منفعت می‌تواند جنبه‌ی ملی پیدا کند. مثلاً من به این دلیل ساده که کشور از منفعت بهره مندی از نشر آزاد افکار محروم است مخالف دولت آقای احمدی‌نژاد هستم. یا مثلا‌ً به این دلیل که مواضع سیاست خارجی ایشان به سود منافع عمومی است و از حقوق مردم پاسداری می‌کند با آن موافق‌ام.
  در خصوص آقای کردان، بنده مدت‌هاست که مشغول درس خواندن‌ام، شب ها و روزهاست که از دیدن روی مهربان پدر و مادرم محرومم، در سرزمینی دور به زبانی بیگانه زندگی می‌کنم، و از زور درس خواندن دو سه نوع مشکل جسمانی پیدا کرده‌ام. آیا انصاف است که رییس جمهور یک مملکت که ادعای علوی بودن هم می‌کند، بگوید این مدرک‌ها کاغذپاره است، مگر نه این‌که پیامبری که با آن اقتدا می‌کنید گفته که دانش را بجویید حتا اگر در چین باشد. گفتن مدرک کاغذپاره است، فقط توهین به نظام‌های آموزشی نیست، اگرچه که می‌توانند پر از ایراد باشند، توهین به عمل تحصیل علم است، جرا که به راستی مدرک در خود وجودی‌اش کاغذ است، اما آن‌چه در وجود این کاغذ نهفته است اهمیت دارد: آن‌چه که گواه سال‌ها رنج است برای تحصیل دانش. آیا نوشته‌های من و شما در اینجا ماهیتاً چیزی به جز ۰ و ۱ های الکترونی هستند؟ اما آن‌چه در مفاهیم آن است اهمیت دارد. آیا حرف آقای احمدی‌نژاد تلخ نیست؟
  اگر حضرتعالی مجلس را مقصر می‌دانید برای قصور در مرحله‌ی نخست، فراموش نکنید که آقای احمدی‌نژاد – با همان منشی که با اندکی سخت‌گیری می‌توان آن را عوام‌فریبانه نامید – از رهبری خرج کرد تا حمایت نمایندگان را جلب کند. انصاف نیست تنها قسمتی از حقایق را بگوییم و دل‌مان را شاد کنیم که به وظیفه‌مان عمل کرده‌ایم.
  آیا عدالت است فردی مانند کردان – چه مدرک‌اش را کعل کرده چه فریب خورده (که وای اگر وزیر کشوری چنین ساده‌لوح باشد) – در مصدر صدارت کشوری بنشیند که روزی وزیران‌اش میرزای فراهانی بوده و حسنک وزیر؟ آیا عدالت است که دهان روزنامه‌ها را ببیندیم چون از وزیر کشور پرسیده‌اند چرا دروغ گفته‌ای و بر آن اصرار ورزیده‌ای؟ آیا عدالت است که برای حمایت از فردی – یا حتا بر فرض منافع و مصالح ملی – دل‌های تمام دانشجویانی را که به سختی درس می‌خوانند تا خدمتگزاری برای آن سرزمین باشند را با گفتن حرف‌هایی چنین تلخ افسرده کنیم؟ آیا ارزش معنویت برای دولتی که داعیه‌ی معنویت‌اش گوش جهان را کر کرده است این چنین تعبیر می‌شود؟

 33. آیدین گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۲۱

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  اولآ موضوع مدرک آقای کردان و موضوعی که شما آن را رسوایی بیل کلینتون می نامید قابل مقایسه نیستند. آقای کلینتون در پی افشای روابط جنسی نامشروعی که مرتکب شده بود و دروغی که پس از آن در زیر قسم گفت، از همان رساناها و ابزار مطبوعاتی که در سطح گسترده ای مشغول تخریب وجه وی بودند استفاده کرد، و در یک گوفتگوی تلویزیزنی مستقیم و پر بیننده از مردم آمریکا پوزش خواست. و اینگونه نتنها توانست بخش بزرگی از محبوبییت خود را احیاء کند بلکه با پاسخگویی مستقیم و صادقانه به مردم آمریکا ترفندهای رقبای سیاسی خود در مجلس نماینده گان را دور زد. به نظر بنده، البته کار زشت آقای کلینتون موجب رسوایی وی در برابر همسر و فرزندانش شد ولی کیفیت برخورد وی با این بحران نتنها باعث رسوایی وی از نظر سیاسی نشد بلکه بر عکس موجب شد که فرجام آبرومندانه ای داشته باشد. امروز آقای کلینتون از چهره های مطرح آمریکا است و همان طور که طی رقابت نامزدان حرب دموکرات آمریکا شاهد آن بودیم، یکی از نقاط قدرت هیلاری کلینتون (همسر وی) در افکار عمومی، و شاید مهم ترین آنها، پشتیبانی بیل از وی بود. حال این کجا و جنجال مدرک آقای کردان کجا. نحوه و کیفیت برخورد آقای کردان با چالش مدرکشان خیلی بد و ضعیف بود.

  برعکس آقای کلینتون، ظاهرا آقای کردان جرمی مرتکب نشدند. ولی با این حال، در برابر یک جنجال مطبوعاتی گسترده بر سر مدرکشان که دولت نهم را به چالش گرفته، از ابتدا از یک گفتگوی صادقانه و مستقیم با مردم و در سطحی که شایان ابعاد گسترده این جنجال مطبوعاتی باشد، پرهیز کردند. بعد از گذشت هفته ها و زیر فشار مطبوعاتی و مجلس، در یک وبلاگ شخصی که معلوم نیست چه اندازه خواننده داشته باشد معترف به جعلی بودن مدرکشان می شوند و مدعی هستند که تا امروز خود ایشان اطلاعی از این مسئله نداشتند. البته شاید دلایلی بر این امر داشته باشند ولی تا اینجا نتیجه کار تخریب وجه ایشان و دولت نهم در افکار عمومی بوده است. و شاید رسوایی سیاسی بیشتر در مورد آقای کردان صدق کند تا آقای کلینتون.

  ثانیآ آقای کلینتون رئیس جمهور آمریکا و منتخب آرأی مستقیم مردم بودند و استعفای وی امر ساده ای نبود. ولی آقای کردان که منسوب رئیس جمهور است، به راحتی می توانست جهت رویارویی با این جنجال در خواست استعفای خود را به رئیس جمهور بدهد و عرف سیاسی این را ایجاب می کرد. در صورتی که این استعفا در عمل کرد دولت مشکل ساز بود رئیس جمهور می توانست با آن مخالفت کند، و آشکارا و صادقانه فراسوی این ماجرا را مستقیمآ برای مردم توضیح دهند تا ابهامات برطرف شود. این از سکوتی که آقای کردان هفته ها اختیار کردند، و این جوابی که اخیرا دادند خیلی بهتر بود.

  ثالثا این که بدونه این که آقای کردان متوجه بشوند به ایشان مدرک جعلی داده شده، با اینکه ایجوریش را دیگر تا با حال ندیده بودم و امید است که قابل توجیه باشد، چیزی از بی ارزش بودن مدرک ایشان کم نمی کند و در این صورت برسی برخی نمایندگان مجلس می تواند امری طبیعی و عین اجرای اصول مردم سالاری باشد. همچنین، ارزش علمی مدرک به کنار، توانایی فکری و صلاحیت فردی که از اصالت مدرکی که در جیب دارد بی اطلاع باشد می تواند زیر سوؤال برود. همیشه که نمی شود که انتظار داشت دیگران عدالت را در قبال آدم رعایت کنند و خود آدم باید در راه احیاء عدالت کوشا و هوشیار باشد. چرا شما قاطعییت، شفافیت و صداقت پاسخ گویی آقای کردان و رویارویی وی با این بحران را زیر سوؤال نمی برید؟

  قبلا هم به شما گفته بودم که به نظر بنده کیفیت رویارویی آقای کردان و دولت نهم با این بحران مطبوعاتی مهم تر از ارزش مدرک آقای کردان بود.

  در پایان بنده فرانسه زندگی می کنم و اینجا در روزهای اخیر خبر کسالت آقای احمدی نژاد به صورت گسترده در رساناها پخش شد، نگران حال ایشان شدم در سایتهای خبری ایرانی گشتم ولی چیزی ندیدم، امروز خوشحال شدم که دیدم دوباره به سفرهای استانی ادامه می دهند و سخنرانی داشتند. سلام بنده را به ایشان برسانید و از قول بنده به ایشان بگویید که، با اینکه در بسیاری موارد با ایشان هم فکر نبودم ولی به لطف صداقت و تلاش خستگی ناپذیرشان در راه وطن، ایشان را دوست خود می دانم دعاگوی ایشان و همه همکارانشان هستم.

  با آرزوی سلامتی و موفقییت برای شما، آقای احمدی نژاد و سایر همکارانتان.

 34. علی (دلسوز) گفت :

  آبان ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۴۰

  سلام
  وقتی که محور اصلی حرکت مملکت را عدالت محوری مطرح مینمایید ببینید واقعا مردم چه می خواهند عدالت چنین می گوید؟
  ما که خود را جنس از شما میدانیم و شما نیز مهر مذهب و پیروی از دین خدا بر پیشانی دارید ، روا نیست این چنین مصلحت اندیشی نمایید.
  بگذارید قانون خدشه دار نشود؟
  ببینید برداشت مردم از دستور به استانداران در مورد تعیین فرماندار با تشخیص نمایندگان چیست؟
  این نیز بگذرد ولی دار تاریخ ثبت خواهد شد بگذارید دولت اصولگرا بدون نقطه ضعف در تارخ بماند

 35. فرشید گفت :

  آبان ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۵۲

  احسنت، احسنت، احسنت
  کیف کردم
  دلم خنک شد
  چه خوب استدلال کردید
  ممنون.

 36. سلطانی گفت :

  آبان ۹م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۴۱

  حاج آقا جوانفکر سلام
  بعد از توجیهاتی که برای فرمایشان آقای مشائی و متقلب بودن آقای کران بخورد خلق الله بنظر شما کل انعام دادید لطفا چند تا آیه و حدیث برای حرکت انقلاب اقای موسوی مدیر کل حقوقی آقای احمدی نژاد پیدا کنید . مردم بیچاره چه میدانند شاید از شما پذیرفتند که عمل ایشان انقلاب بوده است بزرگتر از انقلابات قبلی
  موید باشید

 37. مهدی گفت :

  آبان ۹م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۵۱

  جرات نداشتی نظر من رو بذاری اینجا بمونه؟؟؟
  جرات نداشتی جوابشو بدی؟؟
  کاسه کوزتو جمع کن گمشو

 38. OMID گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۰۰:۳۶

  جناب جوانفکر، سلام

  بسیار تاسف برانگیز است که مسئولین رده اول مملکتی همچون شما در قبال دروغپردازیهایی که بر همگان روشن شده است طبل توجیه بدست گرفته اند و از یکسو برای بی قانونی توجیه می تراشید و از سوی دیگر دم از عدالت می زنید. جناب جوانفکر مگر می شود با زیر پا گذاردن قانون و توجیه بی قانونی به عدالت دست یافت؟

  جناب جوانفکر در باب سخنان شما پیرامون متهم ساختن جناب کردان از سوی نمایندگان ملت در مجلس به بی صداقتی، بی کیاستی و امانتدار نبودن سخنی غیر از آنچه شما فرموده اید، نیست. به فرموده ی شما وظیفه ی نمایندگان مجلس چیزی فراتر از فراخوانی یک وزیر و طلب توضیح و تنویر نسبت به ابهامات و سوالات نیست. رسیدگی به جرم پس از تنویر سوالات و ابهامات بر عهده ی محکمه است. اما جناب جوانفکر سنگ اندازی در مسیر اجرای وظیفه ی قانونی نمایندگان ملت در مجلس برای چیست؟ شما که خود چهارچوب وظایف نمایندگان مجلس را در ابتدای عرایضتان بروشنی ترسیم فرموده اید، چرا در ادامه با ارائه توجیهات به نوعی در مسیر بازداشتن نمایندگان مجلس از اجرای وظیفه ی قانونی خود قلم زده اید؟ جناب جوانفکر اقتدار و منزلت مجلس زمانی تضعیف می شود که چشم بر روی حقایق ببندد و در قبال دروغپردازیها واکنشی نشان ندهد. مجلس ضعیف مجلسی است که به وظایف قانونی خود در همان چهارچوبی که شما بدان اشاره کردید عمل نکند. مگر وظیفه نمایندگان مجلس قانونگذاری پایبندی به قانون و دفاع از حقوق ملت در چهارچوب قانون نیست؟ پس چگونه است که از اقدام نمایندگان مجلس در دفاع از حقوق ملت با عنوان اقدامی در جهت تضعیف منزلت و اقتدار مجلس یاد می کنید؟ آیا صرف بی سابقه بودن استیضاح یک وزیر پس از گذشت مدتی کوتاه از اعطای رای اعتماد به او توجیه مناسبی برای این است که نمایندگان مجلس چشم خود را بر روی حقایق ببندند تا مطابق سلیقه ی شما اقتدار و منزلت مجلس هم تضعیف نشود؟

  جناب جوانفکر، متاسفانه نوشتار شما حاوی مطالبی در جهت کم رنگ کردن موضوع جعلی بودن مدارک جناب کردان می باشد. شما در بخشی از نوشتار خود فرموده اید در صورتیکه نتیجه این استیضاح به رد صلاحیت اقای کردان بینجامد نمایندگان مجلس می بایستی پاسخگوی تصمیمات متزلزل و شکننده ی خود بدلیل متوجه شدن هزینه های بسیار برای کشور، مردم و دولت باشند. در این امر نیز شکی نیست اگرچه مشخص نیست نمایندگان مجلس کجا و به چه کسی یا چه کسانی بایستی پاسخگو باشند! اما جناب جوانفکر آیا تصور نمی کنید که سنگ اندازیهای انجام شده در مسیر استیضاح جناب کردان در مجلس و ایجاد وقفه و تعویق در آن نیز خود باعث متوجه شدن هزینه برای کشور و ملت خواهد بود؟ آیا کسانی که به هر ترتیب سعی در عدم استیضاح جناب کردان یا به تعویق انداختن استیضاح وی دارند نیز بایستی در قبال به هدر رفتن هزینه ها پاسخگو باشند؟ و سوال دیگر در این حیطه اینکه آیا حضور فردی فاقد مدرک و تخصص معتبر دانشگاهی در راس وزارت کشور یک مملکت خود باعث ایجاد هزینه برای کشور، ملت و دولت نخواهد بود؟ اگر اینگونه باشد، آنوقت چه کسی بایستی پاسخگو باشد؟

  جناب جوانفکر مطالب شما بیش از اینکه حاوی دلایل منطقی در جهت انجام یک عمل قانونی باشد، حاوی توجیحاتی شخصی در جهت بازداشتن نمایندگان مردم در مجلس از انجام وظیفه ی قانونی آنهاست. توجیهاتی نظیر بی سابقه بودن چنین نوع استیضاحاتی یا سیاسی بودن آن به نوعی کمرنگ کردن اصل ماجرا یا به تعبیر اشنا تر پاک کردن صورت مساله از ذهن عامه ی مردم در جهت بی گناه جلوه دادن جناب کردان نزد افکار عمومی می باشد. و این بسیار تاسف برانگیز است که مسئولین رده ی اول مملکت و پرچمداران عدالت حتی ناخواسته بی قانونی را با توجیه کمرنگ جلوه دهند. متاسفانه بخشی از نوشته ی شما که جناب لاریجانی نیز پیش از شما آن را منعکس کرده بودند، به نوعی به مثابه ی توهین به شعور و درک مردم نیز هست: توسل به این توجیه که میان افراد جاعل و کلاهبردار با افراد هدف توطئه تفاوت وجود دارد، متاسفانه به گونه ای بازتاب داده می شود که گویی روح جناب کردان از جعلی بودن مدارک دانشگاهیش کاملاً بی خبر بوده است و لذا از این حیث هیچگونه جرمی مرتکب نشده است و هیچگونه گناه یا تقصیری هم متوجه او نیست. اما متبادر شدن چنین امری به ذهن سلیم غیر ممکن و القا چنین توجیهی به نوعی به مثابه توهین به شعور و آگاهی دیگران است. در هر صورت آنچه عیان است اینکه جناب کردان بدون طی کردن مراحل آکادمیک صاحب مدارک معتبر دانشگاهی شده و به عنوان یک مقام ارشد در دولت به کار گمارده شده است. جعلی بودن و خدشه دار بودن مدارک و تحصیلات وی بر همگان آشکار است. موضوع مورد بحث اینکه جناب کردان حتی اگر از دوران دبستان نیز هدف توطئه واقع شده باشند باز از جعلی بودن و خدشه دار بودن مدارکشان باخبر بوده اند و لذا هیچگونه توجیهی در جهت غیر مقصر یا غیر خطاکار بودن یا غیر گناهکار بودن ایشان پذیرفته نیست. به عنوان یک شهروند از نمایندگان مجلس تنها خواهان برخورد قاطع با این موضوع هستم. از قوه ی قضائیه خواهان برخورد بدون تبعیض با اقای کردان می باشم. از شما نیز خواهان احترام به شعور دیگران.

  پی نوشت- مطلب شما را در سایت فرارو مطالعه کردم. از اینکه فضای وبلاگ شما بگونه ای بود که توانستم حرفم را بزنم خوشحالم. امیدوارم که نمایش و در صورت امکان پاسخ هم داده شود.

  با تشکر
  م.عالی پور

 39. محسن حاجی کریمی گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۳۳

  سلام. اگر این دل رئوف و این مشی رحیمانه و حکیمانه را در این نظام با مردم عادی هم داشتید خوب بود. یک کارمند جزء با یک مدرک لیسانس تقلبی که تقلبی بودنش افشا شود، را چنان به صلابه می کشند که تا ۷ نسل قبل و بعدش از خاطر نبرند. خوب است آدم مرگ را فقط برای همسایه نخواهد. نفرمایید که من متعلق به هیچ حزبی نیستم. بچه نیستیم برادر. حزب در واقع اش آنی نیست که می رود در وزارت کشور خودش را ثبت می دهد. حزب های واقعی عملا گروه هایی هستند شبیه به شما. گروهی با روابط پیچیده در سطح قدرت. مگر فراماسون ها در دنیا می روند خود را ثبت می دهند. مگر گروه های فکری و سیاسی دیگر همه دفتر و دستک دارند. شما حزب با دفتر و دستک ندارید، و عضو حزب دفتر و دستک دار نیستید. قبول.
  ولی از حزب بدتر عمل می کنید. شما و هم پالگی هایتان، همه چیز را دارید فدای این قدرت چند روزه می کنید.اتفاقا اگر حزب مشخص و با شخصیتی داشتید، لااقل برای حفظ ابروی آن حزب، مجبور بودید برخی ملاحظات را لحاظ کنید.
  آخر برادر من، قرار بود ما بایستیم جلو. تیر به ما بخورد نه به امام. قرار بود ما فدایی ولایت شویم. فدایی اصول شویم. پای صداقت و عدالت و راستگویی جان بدهیم. نه این که پای همه ی این ها را بکشیم وسط و نجاست ببندیم روی همه شان آن هم به خاطر چه کسی و چه چیزی؟ این طور رهبر را فدای خودمان کنیم. این طور ایشان را و حمایت های بی دریغ و بی نظیر ایشان را ضایع کنیم. خرج حماقت ها و عدم صداقت ها کنیم. از همه چیز داریم هزینه می کنیم که چی بشود؟ چه امامزاده ای بر مصدر قدرت چنبره بزند؟ چند روز؟ به چه قیمتی؟
  برادر من! من را که قبول نداری. خودت کلاهت را قاضی کن. فکر کن عطاءاله مهاجرانی و عبداله نوری هم نه.این ها که وزیر بودند.. آن هم نه. اصلا مسئولیت نداشته باشد. فکر کن محسن آرمین.( یعنی یکی از سران احزاب طرفدار خاتمی) چنین مصیبتی به بار آورده بودند. شخص حضرتعالی تا امروز چند صد صفحه مقاله و اعتراضیه سیاسی در قوالب مختلف تحلیلی و تاریخی و طنز و … نوشته بودی و چند جین پیراهن عثمان بر سر نیزه کرده بودی و …؟ که اسلام رفت و تقلب شد و انقلاب بر باد رفت و غرب استیلا یافت و …..
  خدای من و شما که بالای سر ما هست. وجدان من و شما که انشاءاله هنوز اثری ازش هست!
  من البته می دانم شما شغلت را لازم داری. می دانم. می خواهی خدمت کنی عزیزم. از سر وظیفه شرعی. کردان هم همین است. دوستان دیگر هم همین اند. شیفته ی خدمتند. وفقکم الله اخوی!

 40. غلامرضا گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۱

  در نوشته های شما هیچ صداقتی وجود ندارد
  همیشه انصاف را به همراه صداقت در گفته های خود داشته باشید

 41. امیر گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۱۶

  الحمدلله همه چه اصلاح طلب و چه اصولگرا خواهان برکناری آقای کردان هستند . ضد ارزش برای همه مردم فهیم ایران ناپسند است . ۱۲ سال پیش که بنده در کرمان سرباز بودم از این مدارک جعلی بین نظانیان هم زیاد دیدم . کسانی که متاسفانه ریش هم می گذاشتند و در نماز جماعت هم شرکت فعال داشتند. یادم هست آن روزها افراد متقلب را سخت مجازات می کردند. ولی حالا چرا…

 42. علی گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۲۶

  موافقم که مشکل اصلی در مجلس است. مشکل از جایی شروع می شود که نمایندگان بدون فکر و تنها به بهانه مصلحت گرایی رای اعتماد می دهند. با آن که کسی فکر نمی کرد آقای کردان با آن سابقه و اتهامات در مجلس رای اعتماد بیاورد، به ناگهان با برخی سخنان رییس جمهور که از رهبری نقل کردند (نمی گویم دروغ چون شاید برداشت آقای احمدی نژاد آن طور بوده است و می گویم نادرست چون از پاسخ دفتر رهبری چنین استنباط می‌شود و البته از آقای احمدی نژاد هم انتظار نبود که از آبروی رهبری و نظام برای خود خرج کند.) رای مجلس برمی گردد. تا کی باید عقل، این رسول باطنی را از تصمیم گیری ها حذف کنیم؟ اطمینان دارم خود رهبری نیز اگر صحبتب یا نطری درباره مساله‌ای می دهند، از باب همفکری است و نه از باب اجبار که این دومی چیزی جز خودرایی و خدای ناکرده دیکتاتوری نخواهد بود.

 43. غلامرضا گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۱۷

  ای کاش در تمامی موارد صادق بودید

 44. سحر گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۴۵

  سلام علیکم
  آقای جوانفکر عزیز
  با عرض پوزش انگار شما فراموش کردید که آقای کردان از مدرک لیسانس و فوق لیسانس هم محروم بوده و در روز رای اعتماد به دروغ گفته اگر میدانستم به مدارکم شک میکنید آنها را میاوردم به مجلس در حالیکه ایشان خودشون که میدانستند از حداقل مدارک تحصیلی بهره میبرند.
  به خدا من از رای به آقای احمدی نژاد پشیمانم اگر معنی عدالت اینه ما عدالت نمیخوایم
  آقای جوانفکر شما که از اجرای عدالت دم میزدید چرا اجرای عدالت را فقط اذعان به مدرک جعلی انگاشتید؟؟ یعنی همین کافیست؟؟
  اگر من شناسنامه جعلی داشتم و با آن کاری انجام میدادم در پایان باید جاعل دستگیر میشد یا هردوی ما؟؟( هم جعل کننده و هم استفاده کننده)

 45. ben گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۲

  ta ghabl az in ishan nemidanestand ke madrakeshan bedone lisans va foghelisans jalist?to ra be an khodaie ke miparastid vaghe bin bashid be fekre akherat ham bashid

 46. حسین گفت :

  آبان ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۴۶

  برادر به خدا در جواب های شما به دوستان عدله ایی منطقی ندیدم و هر کدام از جوابهای شما با گریز از مرکز و پناه بردن به خدا واهل بیت جوری خواستید جواب مسجدی گونه به نمازگران شاکی بدهید که این جوا ب ها را من از بعضی حاج آقا های مسجدمان شنیده ام که نه برای خدا بلکه به خاطر حفظ خودشان وهییت امنا به هر فریبی متوسل شده اند و از خدا تا مولای متقیان را وسط کشیده اند که جلوی حرف کسی کم نیاورند. اقای جوان فکر اگر آقای کردان وزیر بماند به من جواب می دهید بنده چرا درس میخوانم ؟؟؟؟ آیا مگر مدرک روزنامه است که کسی ما رو گول بزند واشتباهی ان را به ماغالب کند . اگر شما هم دانشگاه رفته باشید که بعید می دانم گرفتن مدرک طی مراحلی در ترم آخر اتفاق می افتد و ادراه فارغ تحصیلان طی ضوابط و قوانینی به دانشجو مدرک می دهند و اصلا قرار نیست گول کسی رو بخوریم!!! برادر به خدا قسم من هیچ پستی ندارم که بخواهم مثل شما وارد صحنه شوم و تکلیف ادا کنم ولی احساس می کنم تکلیف من دانشجو که سالهاست با هزاران دردسر درس خوانده ام از شما در این وقایع مهمتر است چرا که احساسی غریب به من می گوید : جواب خون شهدا چیست ؟ ما مرده هستیم و شاید تقلب هایمان در دید انسان ها پنهان بماند ولی آیا خدا و شهدا هم تقلب های مارو نمی بینند . برادر به خداوندی خدا در روز محشر که شما بهتر از من به آن آگاه هستی و من قضاوتی در این مورد نمی کنم چه جوابی به خون های پاک ریخته شده ایی که این روز را نمی خواندند داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  برادر به خدا سخن ها دارم ولی بعید می دانم بتوانم همه اش رو برای شما بنویسم که خداوند آگاه است و امام وشهدا نظاره گر ما هستند و خدا می داند با ما چه کند . برادر بگذارید انگیزه در دانشجویان بماند و بدانند اگر روزی خدمتگذار مردم شدند باید صداقت و شرافت داشته باشند که خداوند می فرماید : بندگان صالح من وارث زمین خواهند . به امید ظهور مهدی موعود و رسوا شدن ریاکاران چسبیده به قدرت

 47. آرش گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۳۵

  جناب جوانفکر، اگر بالفرض این ادعای شما در بی‌انصافی و بی‌عدالتی و دشمنی مجلسیان هم درست باشد کوتاهی از دولت است که با جرم آشکار یکی از اعضایش برخورد نکرد و حتی از او حمایت هم کرد تا کار به اینجا رسید. نکند شما انتظار داشتید همه چیز با نامه‌ی اعترافی آقای کردان تمام شود و نخود نخود هر که رود خانه‌ی خود بشود؟
  انصافاً اگر یک شهروند عادی چنین تخلفی انجام داده بود چه برخوردی با او می‌شد؟
  درضمن من اگر بخواهم پاسپورت جعل کنم می‌روم سراغ کسی که این کار را بلد است و پولش را می‌دهم تا او برایم این کار را بکند. در این ماجرا آیا شخص جعل‌کننده تنها مقصر است و باید از من اعاده‌ی حیثیت و عذرخواهی شود؟ با قضایا اینقدر ساده‌اندیشانه برخورد نکنید.
  درضمن اگر جرم آقای کردان بنا به گفته‌ی خودتان هنوز مشخص نشده اینقدر در مظلومیت او نکوشید. چه اصرار و عجله‌ای دارید آخرت خودتان را به دنیای دیگران بفروشید؟ به قول خودتان کمی صبر کنید تا قضایا مشخص شود. فرصت برای دفاع زیاد است. اینقدر هول نشوید!

 48. قاسم گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۰۱:۵۶

  سلام
  واقعا این همه کش و قوس دادن این مطلب نمیدونم برا چیه . آیا شایستگی اقای کردان به مدرکشونه ؟ آیا فقط نمایندگان مجلس به خاطر مدرک به ایشون رای اعتماد دادند ؟ پس تکلیف بقیه وزرا که مدرک دکترا ندارند چی میشه ؟ پس تکلیف آقای زنگنه که ۲۸ سال وزیر بودند و مدرکشون … بود چی میشه؟

 49. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۸

  آقای آرش
  با سلام
  از تذکرات شما متشکرم
  فرض بر این است که آقای کردان از جعلی بودن مدرک خود بی اطلاع است ، بنابراین استدلال شما در مورد پاسپورت و بقیه قضایا وارد نیست.
  بنده عرض کرده ام که آقای کردان خودشان باید پاسخگوی مدرک تحصیلی شان باشند که سرانجام هم خودشان به این مساله پاسخ دادند و آنچه را که به زعم ایشان حقیقت ماجراست بیان کردند و گفتند که فریب افراد خلافکار را خوره اند.
  از توصیه شما به بنده برای اینکه به فکر آخرت خودم باشم هم تشکر می کنم.
  موفق باشید

 50. جواد گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۸

  جناب آقای جوانفکر عزیز
  تنها به این دلیل باز هم می نویسم چون نمی دانم به چیزی که استدلال می کنی و می نویسی واقعاً ایمان داری و یااین ملاحضات سیاسی و جناحی است که شما را مجبور به موضع گیری این چنینی می کند. در پاسخی که دادید نکات زیر قابل تامل است:

  اولاً شما نمی توانید بگویید که آقای کردان مدرکش را جعل کرده چون قضاوت منصفانه ندارید. آقای کردان به جعلی بودن مدرکش اعتراف کرده و تنها دفاعش هم این بوده که گول خورده .من و شما بار ها از این و آن می شنویم که مثلاً فلان تومان می گیرند تا کارت پایان خدمت ، مدرک تحصیلی و … جور کنند اگر فردا کسی بیاید و بگوید می تواند مثلاً مدرک تحصیلی جور کند اولین چیزی که از ذهن این حقیر (که نه وزیرم و نه سابقه مدیریت جندین ساله دارم ) می گذرد این که آیا این فرد راست می گوید یا یک کلاهبردار است.
  آقای کردان در مجلس در پاسخ به این سوال که بدون دانستن زبان انگلیسی چطور در جلسه دفاع شرکت کردید و از آکسفورد دکترا گرفتید جواب دادند که مترجم گرفتم یعنی ایشان به گفته خویش در آکسفورد از پایان نامه دکترای خود دفاع کرده اند که بعد از آن مشخص شد آکسفورد هیچ سابقه ای از ایشان ندارند این یعنی دروغ! تکلیف فوق لیسانس ایشان هم معلوم نیست ظاهراً در گزارشی که به مجلس ارائه شده دانشگاه آزاد هم دادن فوق لیسانسبه آقای کردان را تکذیب کرده بفرمائید یک مدیر کارکشته سطح بالا چند بار گول می خورد؟

  ثانیاً: طبق عادت دیرینه رئیس جمهور که علاقه دارند وزارت خانه ها را با سرپرست اداره کنند در این مورد هم آقای رئیس جمهور دقیقه ۹۰ وزیر معرفی کردند زمانی که اگر مجلس فرصتی برای تامل و صرف وقت برای تحقیق نداشت و اگر این کار را می کرد چه بسا همین شماو دوستانتان اعتراض می کردید که مجلس یک وزارت خانه را بدون وزیر معطل کرده و چنین و چنان

  ثالثاً بنده به شخصه به یاد دارم پس از کسب رای اعتماد و حرف و حدیث در باره مدرک آقای کردان وزارت کشور اعلام کرد هر کس مدرک وزیر کشور را مورد تشکیک قرار دهد مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد که نمونه آن هم سایت الف بود.
  آقای جوانفکر لطفاً منصف باشید آقای کردان تا یک هفته قبل از ارائه گزارش به مجلس ادعا داشتند مدرکشان اصلی است و پس از ارائه گزارش به مجلس و در حالی که هیچ راهی جز اعتراف نمانده بود به جعلی بودن مدرکش اعتراف کرد.

  رابعاًً در اینکه آقای کردان باید در یک محکمه محاکمه شوند هیچ شکی نیست (البته اگر بشوند، فرض محال که محال نیست) ولی با قطعی شدن این موضوع که ایشان یا مدرکش را جعل کرده و یا آنقدر ساده لوح بوده که مانند یک فرد بی سواد گول یکی از کلاه برداران را که در جامعه ما فراوانند را خورده ، باید تا برگزار شدن این محاکمه همچنان بر مسند یکی از مهمترین وزارت خانه های ایران تکیه بزنند و آن هم در زمان انتخابات ریاست جمهوری؟!!

  حرف آخر: شما نظرات مخالف و موافق را چاپ می کنید و پاسخ هر دو را کم و بیش می دهید یعنی به هر دو احترام می گذارید و این برای من که دل خوشی از این دولت و اطرافیانش ندارم غنیمت و ارزشمند است . اما بیاد داشته باش که هر آنچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند . آقای جوانفکر عزیز یک نگاهی به نظرات داده شده بینداز ببین سخن تو بر دل چند نفر نشسته است این را هم در نظر داشته باش که بینندگان سایت شما اکثرا از خودی ها هستند که این گونه نظر داده اند پس اگر من عرض کردم به شعور مردم توهین نکنید بیراه نگفتم.
  امیدوارم حداقل با خود و وجدان خود صادق باشید خدا شاهد بر اعمال ماست

 51. آرش گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۲

  “فرض بر این است که آقای کردان از جعلی بودن مدرک خود بی اطلاع است”
  چطور می‌شود یک همچین اتفاقی بیفتد؟ آیا کسانی که مدرک ایشان را جعل کرده‌اند بدون هیچ هزینه‌ای آن را به ایشان داده‌اند؟ ببینید آقای جوانفکر، سعی نکنید برای حق جلوه دادن باطل موضوع را بپیچانید. هم من هم شما هم بقیه‌ی مردم ما می‌دانند که تا هزینه‌ی جعل مدرک را ندهی جاعلین مدرک برایت بوق هم نمی‌زنند چه برسد به اینکه مدرک دکترای افتخاری آکسفورد را جعل کنند!
  متعجبم که این آقای کردان مگر چقدر ارزش دارد که شما دارید تمام آبروی نظام و دولت‌تان را برایش هزینه می‌کنید! خلافی اتفاق افتاده و حداقلش این است که تا هنوز تمام زوایای خلاف مشخص نشده نباید تمام آبرو و دنیا و آخرت خود را برایش هزینه کرد. همین!
  یا حق

 52. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۰

  حسین آقا
  با سلام
  از تذکرات شما تشکر می کنم. صداقت و شرافت برای ما هم اصل است نه فرع. این دنیا و پست های بالا و پائین این دنیا ، هیچ ارزشی ندارد که انسان شرافت و عزت خود را برای آن به حراج بگذارد.
  موفق باشید.

 53. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۱

  با سلام
  از تذکر شما تشکر می کنم
  موفق باشید

 54. ثمانه ایروانی گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۰۴

  سلام …

  آقای عزیز … اصلا همه حرفهای شما درست .
  این اقای کردان فریب ادم هایی را خورده است که مدرک جعلی به ایشان داده اند . ای کاش میشد بقیه جملات بنده را درشت بنویسید .
  یک آدمی که برای دریافت مدرک خود گول یک آدم خلافکار را میخورد . چطور میتواند وزیر یک کشور باشد ؟ آیا ادمی که نتوانسته از پس یک نفر بر بیاید میتواند از پس یک کشور بر بیاید ؟؟!!!!!!

  خودتان قضاوت کنید . مردمان شما چنین ساده لوح و ساده رفتارند ؟؟؟؟ !!!!!

  برای این دولت متاسفم و بسیار خوشحال میشوم به جای مثال زدن از عدالت و دولت حضرت علی و امام زمان .. یک جمله منطقی برای سوال من بدهید . یک جمله درست و حسابی ….

 55. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۱۲

  آقا جواد
  با سلام
  از تذکراتی که داده اید تشکر می کنم. از نظر بنده همه خودی هستند مگر وقتی که غیرخودی بودنشان اثبات شود.
  بنده هم مانند خیلی های دیگر نظرم را منتشر کرده ام. چرا فکر می کنید که دارم به شعور مردم توهین می کنم ؟ مردم درک و فهم بالایی دارند و اگر بنده اشتباه کرده باشم حتما قضاوت مردم در مورد بنده مثبت نخواهد بود بنابراین بنده به هیچوجه قصد ندارم به شعور مردم توهین کنم و از آقای کردان هم دفاع نمی کنم و فکر می کنم ایشان در این خطا و اشتباه ذیسهم هستند اما تلاش کرده ام تا این سهم و اندازه را در حد درک و فهم خودم مشخص کنم.
  موفق باشید

 56. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۲

  آقای عالی پور
  با سلام
  از مطالبی که نوشته اید متشکرم.لب یادداشت بنده این بود که موضوع آقای کردان باید در دادگاه بررسی شود و اینکه ایشان دارای سوء نیت بوده اند یا خیر ، چیزی نیست که بنده یا دیگران بتوانیم مدعی آن بشویم بلکه قاضی باید بررسی کند و نظر بدهد. اگر قرار باشد به قضاوت شما و بنده و دیگران عمل شود هزاران قضاوت در پیش رو خواهیم داشت که همه هم مدعی عادلانه بودن آن هستیم.به همین دلیل بود که به ماجرای کلینتون اشاره کردم.
  موفق باشید

 57. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۳

  آقا مهدی
  با سلام
  بنده در سفر استانی بودم و فرصت مرور کامنت ها را نداشتم. قضاوتهایی مانند قضاوت شما را که می بینم ، بیشتر واقف می شوم که قضاوت عادلانه چقدر سخت است.
  موفق باشید

 58. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۳۸

  آقای سلطانی
  با سلام
  از اینکه از جانب بنده به مردم توهین کرده اید ، متاسفم. برادر می توانید حرفتان را بزنید اما بدون توهین به دیگران. مدیرکل حقوقی مورد نظر شما آقای عباسی است نه موسوی . شاید لازم باشد کمی در اظهاراتتان تامل کنید. ضمنا برای اظهار نظر در این باره باید کمی صبر کرد تا حقایق روشن شود. ضمنا بنده از عمل خطا و اشتباه هیچکس دفاع نمی کنم و هر کس اشتباه کرده باشد باید سزای خطای خود را ببیند.
  موفق باشید
  موفق باشید

 59. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۴۲

  آقای آیدین
  با سلام
  از تذکرات شما تشکر می کنم.
  موفق باشید

 60. داود روشنی گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۵۰

  برادر ارجمند جناب آقای جوانفکر:
  با سلام و عرض ادب.
  مطالب ذیل را وقتی در سفر استانی تشریف داشتید برایتان نوشتم اما تائید نگردید. چون مطمئن نیستم که دیده اید یا بدلیل مخالفت تائید نفرمودید یکبار دیگر برایتان ارسال می کنم:
  ۱-در این مورد که بی صداقتی آقای کردان بایستی در دادگاه صالحه بررسی شود و نه در خانه ملت کاملا با حضرتعالی موافقم. خواسته دلسوزان کشور هم همین است یعنی محاکمه آقای کردان بعلت ارائه مدارک جعلی و عضویت غیر قانونی در هیئت علمی دانشگاه و دریافت حقوق با مدرک جعلی.
  ۲-در اینکه طرح استیضاح کردان بیشتر جنبه سیاسی دارد و نه حق گرایی با شما موافقم اما اینبار حسب الاتفاق سیاسی کاری با حق گرایی همسو شده است! یعنی مردم و سیاسیون بی طرف هم مایل به برکناری آقای کردان هستند و حضور ایشان در مصدر وزارت را برای نظام هزینه بر می دانند!
  ۳-ضمن اینکه در خصوص بی دقتی و عدم بررسی مجلس در مورد صلاحیت کردان قبل از دادن رای اعتماد با شما موافقم اما وجود فاصله کوتاه زمانی بین رای اعتماد و استیضاح از نظر آئین نامه داخلی مجلس مانعی برای طرح استیضاح نیست!
  ۴-فراموش نفرمائید که آقای رئیس جمهور در روز اخذ رای اعتماد برای کردان از رهبری هزینه کردند و متاسفانه مجلس هم بیشتر بر همین اساس رای داد!
  ۵- “پرهیز رئیس جمهور محترم از عزل آقای کردان و همچنین خودداری وزیر کشور از استعفا،” از نظر مردم عادی نشانی از بی توجهی رئیس جمهور به حساسیت عمومی و توهین به شعور ملت و جوانان تحصیلکرده است!
  ۶-استفاده مجلس از حق قانونی استیضاح حتی با انگیزه سیاسی و غیره یک “رویکرد غیر حقوقی” نیست و حق قانونی مجلس است.
  ۷-از نظر مردم و روشنفکران بی طرف هم حضور کردان در مصدر وزارت کشور و هم دعوای بین مخالفین و موافقین این حضور بیشتر جنبه سیاسی دارد و مربوط به منافع گروهی و باندی و تنها در اردوگاه اصولگرایی اتفاق افتاده است کما اینکه اقلیت اصلاح طلب مجلس هم اعلام کرد که در دعوای درونی و گروهی اصولگرایان وارد نخواهد شد! این یعنی بروز شکاف عمیق در درون اصولگرایان در آستانه انتخابات!
  ۸-باور بفرمائید که این دولت که هیچ، بلکه هیچ دولتی در نظام اسلامی که متکی به رای مردم است، مقدس نیست! عاری از خطا و اشتباه هم نیست! اگر هم اشتباه کرد باید اصلاح نماید! غیر قابل انتقاد هم نیست! باید باور کنیم که احمدی نژاد هاله نور ندارد! باور کنیم که او بهترین نیست! مرجع حق نیست و نباید حق را بر او منطبق کرد بلکه باید او را و رفتارهایش را بر حق منطبق کرد و از رفتارهای تند روانه و غیر منطقی اش هم انتقاد کرد و هم جلوگیری!
  ۹-حرفهای گفتنی مرتبط با گزینه ۸ زیادند ای کاش فرصتی می شد تا با هم بیشتر صحبت کنیم! اخیرا از اخوی بزرگوارتان که در صدا و سیماست تعریف زیاد شنیده ام سلام مرا به ایشان برسانید.

 61. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۳:۵۱

  آقای فواد
  با سلام
  نحوه برخورد شما با مردم که آنها را فرصت طلب نامیده اید ، ناپسند و غیرقابل پذیرش است و شاید به همین خاطر است که دیدگاه سیاسی شما از بنده به تعبیرخودتان به شدت جداست. شما دچار ذهنیت های منفی زیادی هستید که امکان استنتاج درست و مناسب از مسائل را از شما سلب می کند. قضاوت عجولانه شما هم مزید بر علت است که در کامنت بعدی شما قابل رویت است.
  موفق باشید

 62. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۱۷

  خانم ثمانه ایروانی
  با سلام
  بنده هم مثل شما فکر می کنم .
  موفق باشید.

 63. مظلومی کیاپی گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۱۸

  سلام اقای جوانفکر
  مسیر راه بسیار روشن ومشخص می باشد هرگز این تهمت ها و سنگ اندازی ها نمی تواند دولت را از مسیر اصلی اش خارج کند خراب کردن و تهمت زدن به دولت به بهانه مدرک اقای کردان ظلم بزرگی است در حق دولت ملت و خدا خودش بزرگترین دادگستر و عادل می باشد پس ما نگران نیستیم ادم را یاد جنگ نهروان می اندازد پس دوستان نهروانی!!!مواظب رفتارشان باشند

 64. پویا حاجیان گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۳۲

  با سلام و احترام
  با “آقای رئیس جمهور دست نامردان را از دولت کوتاه کنید” به روزم.

  یا حق

 65. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۳۲

  آقای حاج محسن
  با سلام
  جای بعضی از دوستان مثل شما در مصدر قضاوت خالی است!
  موفق باشید

 66. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۴۹

  آقای ایرانی
  با سلام
  شاید لازم نباشد که برای به نتیجه رساندن حرفمان ، این همه آسمان و ریسمان کنیم. با منسجم کردن و تمرکز و تامل بر روی یک مساله ، بهتر می توان به نتیجه رسید. آشفتگی ذهنی ، نتیجه مرتبط کردن همه مسائل به یکدیگر برای اثبات پیش داوریهاست.
  موفق باشید

 67. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۲

  آقای مظلومی
  با سلام
  از نظرات شما متشکرم
  موفق باشید

 68. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۶

  آقای روشنی
  با سلام
  از اینکه به دلیل سفر استانی نتوانستم کامنت ها را زودتر مرور کنم پوزش می خواهم.
  موفق باشید

 69. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۶

  آقای آرش
  با سلام
  بنده عرض کرده ام که “فرض” . اثباتش با من و شما نیست. دادگاه باید نظر بدهد.فهم این مساله سخت نیست .
  موفق باشید.

 70. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۲۲

  آقا نیما
  با سلام
  بنده هیچ ارزی ندارم جز ریال
  اگر عرضی هم داشته باشم ، آن را در طبق اخلاق تقدیم اسلام و انقلاب و ارزشها می کنم.
  موفق باشید

 71. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۴۲

  آقا آرش
  با سلام
  جریان ضد احمدی نژاد ، برای خارج کردن او از گود مدیریت کشور ، ستاد عملیات تشکیل داده است. برادر ! اگر بخواهیم به وظیفه اسلامی و ملی خود عمل کنیم ، امروز بیش از همیشه باید مراقب جو سازی و تبلیغات مسموم این جریان فتنه گر باشیم.
  موفق باشید.

 72. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۵۳

  حسین آقا
  با سلام
  از تذکرات خیرخواهانه شما متشکرم. بنده اهل رقص نیستم کما اینکه آقای احمدی نژاد هم اهل ساز و آواز نیست.
  موفق باشید.

 73. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۵۴

  اقای سلطانی
  با سلام
  - بنده به این نکته اشاره کرده ام که چگونه ممکن است مجلس شورای اسلامی قبل از استیضاح یک وزیر ، در مورد او حکم صادر کند و از همه نمایندگان خواسته شود که به آن وزیر رای منفی بدهند. پس توضیحات وزیر چه می شود؟
  - همچنین اشاره کرده ام که برخی از نمایندگان در طرح استیضاح ، به وزیر کشور تهمت امانتدار نبودن و بی صداقتی زده اند که چنین رویه ای دون شان مجلس است. صحن مجلس جای بررسی این اتهامات نیست و موضوع باید در یک دادگاه مورد بررسی قرار بگیرد.
  - بنده ادعای تقوا نکرده ام و حتما آقای علی مطهری تقوایشان بیشتر از بنده است.
  - آقای احمدی نژاد از رهبر معظم انقلاب در باره آقای کردان مایه نگذاشت. آنچه ایشان از رهبر انقلاب نقل کردند این بود که بسیار خوب بروید و تلاش کنید برای ایشان از مجلس رای بگیرید. این مساله به معنای حمایت رهبری از آقای کردان نیست و اگر برخی از نمایندگان چنین برداشتی داشتند ، ناشی از بدفهمی خودشان بوده است.
  - این یک فرافکنی آشکار است که اهمال مجلس در بررسی کامل موضوع آقای کردان و اطمینان خاطر نسبت به مدرک تحصیلی ایشان پیش از دادن رای اعتماد را اکنون به حساب مایه گذاشتن رئیس جمهور از رهبری بگذارید!
  - از اینکه بنده را به عدم توسل به آیات الهی توصیه کرده اید ، متاسفم.
  موفق باشید

 74. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۰۷

  آقای مصلی نژاد
  با سلام
  - از تذکرات نیک اندیشانه شما متشکرم
  - بنده و شما نمی توانیم اثبات کنیم که آقای کردان دروغ گفته است. این برعهده یک دادگاه است و بنده هم همین را گفته ام. اگر این مطلب باعث دامن زدن به بی اعتمادی مردم شده باشد، آن را می پذیرم.
  - ضمنا مزید اطلاع : بی محابا درست و بی مهابا غلط است.
  موفق باشید

 75. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۰

  آقای اشکان
  با سلام
  - بنده مخالف استیضاح آقای کردان در مجلس نیستم اما با استعفای ایشان یا برکناری توسط رئیس جمهور مخالفم.
  - بنده هم دارم به توصیه شما می کنم یعنی به خاطر دنیای دیگران است که سکوت نکرده ام و برای تنویر افکار عمومی تلاش می کنم.
  - موارد دیگر را باید آقای کردان و آقای جاسبی به شما پاسخ بدهند.
  موفق باشید

 76. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۴

  آقا ابراهیم
  با سلام
  - درست است این مطالب را جوانفکر نوشته است.
  - پاسخ پاراگراف اول با جعلی بودن مدرک روشن شد.
  - پاسخ پارگراف دوم هم برعهده وزارت علوم است که باید نتیجه بررسی های خود را به اطلاع رئیس جمهور برساند.
  - پاراگراف سوم نیز همان چیزی است که در طرح استیضاح به آن اشاره شده و در روز استیضاح ، آقای کردان پاسخ لازم را خواهد داد.
  موفق باشید

 77. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۴۵

  آقای جوادی
  با سلام
  برادر ! مواظب باش از آن طرف پشت بام پایین نیفتی! اگر خودتان را حزب اللهی می دانید، با دقتی بیشتر ، ادبیاتی بهتر و تحلیلی عمیق تر به بیان مسائل بپردازید.حزب الله سرمایه مهمی برای کشور است و باید آگاه و بیدار و هوشیار باشد و فریب بازیهای سیاسی و تبلیغاتی را نخورد.
  ضمنا این هشدار که باش تا صبح دولتت بدمد، زیبنده ما نیست چرا که در آرزوی دمیدن چنین صبحی هم نیستیم.
  موفق باشید

 78. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۵۹

  آقای سلطان
  با سلام
  - بنده تناقض گویی نکرده ام.
  - اجرای عدالت توسط اقای کردان به معنی آن بود که ایشان باید درباره مدرک تحصیلی خود به مردم توضیح می داد و روشن می کرد که ماجرا چیست و این کار را هم کرد و گفت که به او مدرک جعلی داده شده است.
  - بنده نگفته ام که مجلس را به محکمه خواهم کشاند . گفته ام که مجلس باید از تهمت زدن به دیگران بویژه کسی که خود مجلس به او رای اعتماد داده است بپرهیزد و مرجع رسیدگی کننده به اینگونه اتهامات هم قاضی و دادگاه است و البته زدن تهمت از هر کس که باشد مستوجب پیگرد قضایی است.
  - در راس امور بودن مجلس به معنی اهمیت جایگاه و منزلت مجلس است اما می بینیم که متاسفانه بعضی ها در صدد هستند تا مجلس را از این جایگاه مهم و رفیع ، تنزل دهند و آن را وارد دسته بندیها و بازیهای سیاسی کنند تا از پرداختن به مسائل اصلی کشور و مردم غافل شود.
  - برکناری برخی از وزیران توسط رئیس جمهور به دلیل پیشبرد سیاست های دولت و به نتیجه رساندن طرحها و مصوبات دولت بوده است . آنها همچنین با رئیس جمهور میثاق نامه امضاء کرده اند و باید در چارچوب این پیمان عمل کنند. بنابراین مرتبط کردن این مساله به موضع مجلس در قبال آقای کردان ، به احتمال زیاد برامده از یک جهتگیری سیاسی است که اشکال چندانی هم به آن نمی شود گرفت.
  - اجازه دهید نتیجه گیری شما در خط آخر را به حساب بدفهمی و عدم درک درست مطالب قبلی بگذارم .
  موفق باشید

 79. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۳۲

  آقای جامعی
  با سلام
  - بنده نه مامورم و نه معذور
  - اینکه در مقاله سوم بنده در باره آقای کردان شما متوجه نیت بنده از اولین مقاله شدید، نشانه هوش بالایی است که باید به داشتن آن افتخار کنید!
  - اینکه بنده ضد عدالت هستم و اگر چنین و چنان می شد و.. نشان می دهد که جای شما در دستگاه قضایی خالی مانده است. یعنی شما در مورد آقای کردان نیز به همین راحتی که در باره بنده حکم کرده اید ، قضاوت می کنید؟
  - به حسین آقای جامعی توصیه می کنم که برای رای خود ارزش قائل باشد و به همین راحتی آن را پس نگیرد. اگر به این ترتیب بخواهید رای بدهید و بگیرید ، شما هر روز باید به یک نفر رای بدهید و روز بعد هم آن را پس بگیرید و بدهید به یکی دیگر !
  - اگر هدف ، دفاع از حق و عدالت باشد ، تکرار تاریخ دور از ذهن نیست و می شود روزی را فرض کرد که در صف حامیان کسی نمانده باشد!
  - اگر شما خودتان را حزب اللهی می دانید نباید دل نگران هو شدن باشید کما اینکه انشاء الله هیچوقت حزب الله هو نخواهد شد.
  - آنچه اصالت دارد ، اصولگرایان یا اصلاحات چی ها نیستند بلکه معیار برای ما و شما باید حق و عدالت باشد.
  موفق باشید

 80. عماد آبشناس گفت :

  آبان ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۳۹

  کاغذ پاره ای به عنوان مدرک تحصیلی
  آقای احمدی نژاد در سخنانی مدرک تحصیلی را به کاغذ پاره تشبیه کردند . شاید خیلی ها در این زمینه به ایشان خورده بگیرند که این چه حرفی است اما در واقعیت مدرک تحصیلی فردی که لیاقت آن را نداشته باشد کاغذ پاره ای بیش نیست و بر عکس آن نیز صحیح است.
  دو سه روز دیگر تا استیضاح کردان بیشتر باقی نیست. مساله مدرک تحصیلی آقای کردان که امروزه به پیراهن عثمان محافل سیاسی تبدیل شده بیش از اینکه بر عموم تاثیر گذارت بر شخص خود کردان تاثیر گذاشته. مدت کوتاهی فرصت کار با آقای کردان را داشته ام البته نه به عنوان همکار بلکه به عنوان بخش خصوصی که با بخش دولتی کار می کرده . من دبیر کل کانون انجمن های صنفی آموزشگاه های آزاد فنی حرفه ای و رئیس انجمن صنفی آموزشگاه های رایانه تهران بودم و آقای کردان رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای. معمولا نیز بنا به مفتضیات شغلی چون وظیفه کانون و انجمن های صنفی حمایت از حقوق اعضا مخصوصا در قبال بخش دولتی بود اختلافات و درگیری های زیادی میان ما و بخش دولتی وجود داشت چه بسا در جلسه معارفه ای که دکتر جهرمی برای ما با آقای کردان گذاشته بود در اولین ملاقات بنده با آقای کردان بر سر یکی از موارد اختلاف لفظی پیدا کردیم و همان روز اول معارفه با ایشان بحث داشتیم. من در دوره کاری خود با بیش از هشت رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای و ده ها مدیر کل و معاون و …. کار کردن و برخورد های متنوعی با هم داشتیم از برخورد های دوستانه و صمیمی گرفته تا انواع و اقسام برخورد های خصمانه. به یاد دارم پس از بحثی که با آقای کردان داشتم به ایشان گفتم:” ما تا به حال چندین رئیس فنی و حرفه ای عوض کردیم هیچ کدام بیش از یک سال و اندی مهمان ما نبودند همه رفتند ولی ما ماندیم شما هم میروید و ما می مانیم این سازمان بیش از اینکه وابسته به بخش دولتی باشت وابسته به بخش خصوصی است”. همان هم شد . یعنی آقای کردان حدود یک سال و اندی نزد ما بود و بعد به وزارت نفت رفت اما می توانم بگویم اولین رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای بود که من از رفتنش ناراحت بودم چون در همان یک سال و اندی که مهمان ما بود کارهایی را برای ما انجام داد که هیچ کدام از روسای قبلی سازمان انجام نداده بودند. ایشان حتی با رانت خوارانی که درون سازمان آموزش فنی وحرفه ای رخنه کردن بودند و همه روسای سابق سازمان از برخورد با آنها ترس داشتند برخورد کرد و کارهای آنها را به هم ریخت . جالب اینکه کمترین تغییرات را در بدنه سازمان آموزش فنی و حرفه ای نسبت به قبلی های خود انجام داد و سعی کرد با استفاده بهینه از نیروها و امکانات موجود کار را پیش ببرد . امری که در مدیریت موجود دولتی ما شدید ترین ضعف به شمار می آید. امروزه کردان از مجموعه ما خارج شده و بنده هیچ ارتباطی با او ندارم تا تصور بر آن باشد که با نوشتن این مقاله سودی عاید بنده خواهد شد. احتمالا نیز چند روز دیگر ایشان در مجلس استیضاح شوند و شاید هم برکناری او رای بیاورد. ولی شخصا تاسف می خورم که چرا سلایق و اهداف و کینه های شخصی جای تعقل و شایسته سالاری را گرفته. من مدرک تحصیلی را به عنوان کاغذ پاره قبول ندارم ولی جای تاسف دارد که در مملکت ما شرایط تحصیل در دانشگاه ها بگونه ای تبدیل شده که بسیاری از مدارک تحصیلی کاغذ پاره ای بیش نیست. در شغل خود روزانه با ده ها مهندس و افراد دارای مدارک فوق لیسانس و دکترا برخورد می کنم که آبروی هر چه مهندس و دکتر است را می برند و از یک سیکل کمتر سواد دارند. و بر عکس نیز با افرادی برخورد می کنیم که دیپلمه هستند ولی از صدتا دکتر بیشتر سواد دارند. بماند که خیلی از مدیران دولتی ما مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه های کذایی هندوستان – آمریکا و اوروپا گرفته اند (مثل دانشگاه هاوایی) تا فقط مدرک داشته باشند . موفق ترین موسسه آموزش کنکور در ایران به آقای قلم چی مربوط است که خود دیپلمه هستند و صدها بلکه هزاران مهندس و دکتر و … این مملکت مدیون برنامه ریزی های ایشان می باشند. بزرگترین شرکت کامپیوتری دنیا شرکت مایکروسافت است که موسس آن دیپلمه است. راستی در مورد مدارک تحصیلی وزیران و روسای جمهوری کشورهای اوروپایی و آمریکایی چقدر می دانید. نمایندگان مجلس آنها چی. آیا می دانید که در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا شرطی برای داشتن مدرک تحصیلی جهت تصدی پست و یا مقامی وجود ندارد؟ در صورتی که در ایران وجود دارد. آیا می دانید چرا؟ چون که آنها به دنبال شایسته سالاری هستند نه مدرک گرایی. بر عکس مملکت ما که فرهنگ غلط مدرک گرایی در آن رواج پیدا کرده و به آفتی برای جامعه تبدیل گشته.
  من نمی دانم چند روز آینده چه نتیجه ای را برای آیا کردان رقم خواهد زد اما می دانم بیش از سی سال فعالیت درخشان ایشان نشان داده ایشان لیاقت تصدی پست خود را دارد . و جزو معدود افرادی هستند که شایسته جایگاه خود می باشد و با برکناری ایشان مشخص نیست چه کسی سرپرستی این وزارت خانه را عهده دار شود و پس از سرپرستی چه کسی بر کرسی وزارت تکیه دهد که آیا توانمندی آقای کردان را داشته باشد یا نه. و ای کاش نمایندگان مجلس بجای اینکه خصومت های شخصی خود در صدا و سیما و جاهای دیگر و مشکلات بده بستان های خود را جلو کشند مصالح مملکت را جلو کشند و کما اینکه می دانیم مدرک تحصیلی جهت تصدی پست وزارت در مملکت نیاز نیست.
  در پایان دوست دارم آرزو کنم دکتر کردان (تاکید می کنم دکتر کردان چون به نظر من دکترا کاغذ پاره نیست بلکه لیاقت و توانمندی است) در جایگاه خود بماند و نمایندگان مجلس ما تعقل بیشتری به خرج دهند.

 81. فواد گفت :

  آبان ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۵۶

  جناب جوانفکر
  روش پرداختن به شخصیت افراد به جای پاسخ دادن به ایرادها و اعتراض‌های منطقی‌شان روشی منحط است. امیدوارم دست کم در خلوت خودتان با خودتان صادق باشید. نخست این‌که من از منافع ملی سخن گفتم، و این معنای‌اش فرصت طلب دیدن مردم نیست، اگرچه که دولت به اصطلاح مهرورز را به شدت فرصت طلب و فرصت سوز می‌دانم. دوم این‌که آیا پاسخی به این گنگی که «شما دارای ذهنیت‌های منفی هستید» یا عجول هستید کوچک‌ترین ارتباطی به انتقاد من از سیاست‌های غیرصادقانه‌ی دولت آقای احمدی‌نژاد دارد؟ آقای جوانفکر، ممکن است تشخیص شما صحیح باشد: بنده عجول‌ام و منفی، اما من در مورد شخص شما قضاوتی نخواهم کرد چرا که در جای‌گاه قاضی ننشسته‌ام. ایراد من به نوشته‌تان بود که شما آن را به سطوح قضاوت شخصی کشاندید. امیدوارم این کامنت را صادقانه پاسخ دهید.

 82. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۵۴

  آقای فواد
  با سلام
  نوشته های شما در پیش چشم مخاطبان است. قضاوت را برعهده خود آنها بگذارید.
  موفق باشید

 83. شازده گفت :

  آبان ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۷

  جناب آقای جوانفکر
  احمدی نژاد با حمایت قاطعانه از وزیر خود مترقی ترین اصل مدیریتی کلان کشور را به اجرا گذاشت. یکی به نعل و یکی به میخ کار خوبی نیست که برخی دیگر از مقامات در این مساله انجام میدهند.
  ممکن است شما در مطالبتان صلاح رییس جمهور را در نظر بگیرید چون بهرحال مشاور او هستید.
  من میگویم که فارغ از هر مساله ای و جدا از هر گونه تعارف کردان یک مدیر بسیار قوی در جمهوری اسلامی می باشد و حذف او از صحنه نشان میدهد اینجا هم مثل آمریکا مقامات قربانی غوغا سالاری می شوند.
  اینکه رییس جمهور به قابلیتهای کردان در مدیریت پی برده نشان از ذکاوت اوست. لاریجانی واقعا چشم بر روی توانایی های کردان بخاطر مسایل سیاسی بست. از او انتظار بیشتری داشتیم چون او کردان را آزموده بود.
  کردان چه بماند و چه برود بازهم کردان است.

 84. علی وکیل زاده گفت :

  آبان ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۲۱

  عادل باشیم. آیا واقعاً شما آقای دکتر را تایید می کنید؟
  ۱- آیا واقعاً باید مسند وزارت کشور را به کسی داد که از یک فروشندهء اسناد تقلبی فریب می خورد؟ چه عامل ایشان را متقاعد کرد که با رسالهء تربیتی دکترای افتخاری بگیرند؟
  ۲- فکر نمی کنید «اعتراف به فریب خوردن» در شان وزیر کشور نباشد؟ ایشان چگونه در انتخابات آینده «فریب» نخواهد خورد؟
  ۳- اگر مخالفتی با ایشان شود فی الفور منسوب به آمریکا و اسرائیل و استکبار می شود. آیا واقعاً «طاقت انتقاد و مخالفت شنیدن» اینگونه است؟ آیا مردم و نمایندگان مردم حق مخالفت ندارند؟
  ۴- در جلسهء استیضاح به سادگی این ماجرا را منسوب نمودند به جریانهای منحرف! استناد به حرفهای بی انتهای آقای دکتر به نقل قولهای زیبا از رادیو اسرائیل!!! من نمی دانستم که بعد از گزینش های به آن سختی و ریزشی که در انتخابات مجلس وجود داشت، باز هم اینها نمایندگان مردم نبودند و بلکه داشتند حرف بیگانگان را میزدند. جناب آقای جوانفکر! این طرز فکر شما ترجمه ای جز این ندارد: «شما فقط دوست دارید موافقت باشد. مخالفان همه دشمن اند!»
  ۵- انشای دولت نهم برای اینهمه آسمون ریسمون بافتن برای تلقین یک تفکر را واقعاً نمی پسندم. اگر ما عوام الناس هستیم و شما خواص، لااقل یک بار هم در جواب افکار عمومی به جای اینکه بگویید «با ما متحد شوید» خودتان با مردم متحد شوید!

 85. ندا گفت :

  آبان ۱۵م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۳۰

  سلام به برادر بزرگوار
  از توجهی که شما بابت انعکاس اعتراضم به کاریکاتور موهن روزنامه اعتماد ملی به معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد داشتید و ایمیلی که به اینجانب فرستادید کمال تشکر را دارم.

 86. یک دانشجوی ایرانی گفت :

  آبان ۱۶م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۶

  جناب آقای جوانفکر

  با سلام

  برکناری آقای کردان از مسند وزارت و پیش گیری از آبروریزی کشور و ملت را به شما تبریک عرض می کنم .

  هرکجا که اراده خدا و رای ملت قرار گیرد نتیجه لازم پدید خواهد آمد

  با تشکر

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر