حضور در پاکستان ۲

ویکیو:
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری:

همکاری ایران و پاکستان برای مبارزه با تروریسم ضروری است

خبرگزاری ایرنا – ساعت ۶:۴۰ – ۲/۱۰/۱۳۸۹
اسلام آباد- مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری چهارشنبه شب درنشستی صمیمی با شماری از سیاستمداران،دانشگاهیان و مدیران رسانه های پاکستانی در محل سفارت کشورمان،ضمن اشاره به وقوع حوادث تلخ تروریستی درمنطقه تصریح کرد:همکاری ایران و پاکستان برای مبارزه و ریشه کنی تروریسم ضروری است.
به گزارش ایرنا،’علی اکبر جوانفکر’ که به دعوت رسمی وزیر اطلاع رسانی دولت فدرال پاکستان،عصر چهارشنبه وارد اسلام آباد شده است،با اشاره به حوادث تروریستی در منطقه،افزود:وقوع مکرر حوادث تروریستی،مساله ای جدی است؛وقتی در داخل پاکستان حادثه تروریستی رخ می دهد،به شدت متاثر می شویم و مطمئن هستیم که وقوع چنین حوادثی در داخل خاک ایران نیز مردم و دولت پاکستان را ناراحت کرده است.
وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسم در منطقه،نیازمند همکاری های نزدیک ایران و پاکستان است،اظهار داشت:ما باید بر مشترکات بین دو کشور تاکید کنیم،همکاری ها و ارتباطات دوجانبه را در همه زمینه ها گسترش دهیم و تنها در این صورت است که دشمن برای دخالت در مناسبات گرم بین تهران و اسلام آباد فرصتی بدست نمی آورد.
‘جوانفکر ‘ تاکید کرد:همکاری های ایران و پاکستان در همه زمینه ها از جمله انرژی می تواند برای سایر ملت ها الگو باشد.
وی تصریح کرد: تاکید بر مشترکات بین دو کشور و مطالبه کردن از مسوولان و دولتمردان برای افزایش ارتباطات و همکاری ها،یک ضرورت است چرا که تاکید بر مشترکات، مسیر توسعه روابط دوجانبه را تسیهل و تسریع خواهد کرد.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری کشورمان گفت:نزدیکی تهران و اسلام آباد تنها در شاخص های بیرونی آن – مانند کمک های مردم ایران به سیل زدگان پاکستانی و یا کمک های این کشور به مردم زلزله زده بم- خلاصه نمی شود، چرا که قلب های دو ملت و دولت به یکدیگر نزدیک است.
* پیشرفت های ملت ایران،متعلق به بشریت است
‘جوانفکر’ در ادامه یکی از زمینه های نزدیکی بین تهران و اسلام آباد را همکاری های علمی دانست و با بیان اینکه ایران امروز در پیشرفت های علمی گام های جهشی را بر داشته است،تصریح کرد:ما پیشرفت و موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را متعلق به مردم پاکستان می دانیم و معتقدیم که پیشرفت و موفقیت های ملت ایران به همه بشریت تعلق دارد.
مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه آقای احمدی نژاد در سفرهای خارجی دستگاه ‘نانواسکوپ’- یکی از موفقیت های کوچک ملت ایران در عرصه های علمی – را هدیه می دهند،اظهار داشت:ملت ایران در مناسبات خود با سایر ملت ها،دستاوردهای علمی اش را هدیه می دهد، چرا که موفقیت های خود را متعلق به ملت ها می داند.
‘جوانفکر’ حضور بیگانگان در منطقه را از موانع پیشرفت ملت ها و عامل اصلی گسترش ناامنی دانست و گفت:بطور قطع وقتی بیگانگان در منطقه حضور داشته باشند، ملت های منطقه امنیت نخواهند داشت،آنها می خواهند امنیت را از ما بگیرند تا پیشرفت نکنیم.
وی افزود:بیگانگان،عقب مانده نگه داشتن ملت های منطقه را خواستار هستند،آنها می خواهند ملت های مستقل با عقب ماندن از مسیر پیشرفت،به آنها وابسته بشوند، اما اگر آنها از منطقه خارج شوند – که باید خارج بشوند- امنیت و پیشرفت برای ملت های منطقه حاصل می شود.
وی تصریح کرد:امنیت مقدمه پیشرفت،استقلال و آگاهی است و می توانیم پیش بینی کنیم که با رفتن بیگانگان از منطقه ، شرایط زندگی ملت ها بهبود می یابد.
‘جوانفکر’افزود:بیگانگان اگر از منطقه خارج شوند،دیگر بمباران مراسم جشن های ازدواج ،خیابان ها و خانه های مسکونی مردم بی گناه را شاهد نخواهیم بود،نگرانی و اضطراب از دل های مردم بیرون می رود و صلح و آرامش بر زندگی عادی آنها جاری می شود و بطور قطع در چنین وضعیتی ارتباطات و همکاری ها بین ملت ها بیشتر شده و راه پیشرفت با سرعت بیشتری طی خواهد شد.
* کارکرد متفاوت رسانه ها در جبهه حق و باطل
مدیر عامل ایرنا در ادامه سخنان خود،کارکرد های متفاوت رسانه ها در جبهه حق و باطل را تشریح کرد و گفت:امروزه می توان کارکرد متفاوت دو جبهه حق و باطل را در صحنه های جهانی مشاهده کرد.
‘جوانفکر’ با تاکید بر اینکه ملت های مسلمان ایران و پاکستان در جبهه حق قرار دارند،اظهار داشت:شاخص های رسانه های جبهه حق با جبهه استکبار بسیار متفاوت است.
حبهه حق به دنبال روشنگری و تنویر افکار عمومی است اما جبهه باطل به دنبال ابهام و شبهه افکنی،ما برای عدالت تلاش می کنیم و آنها برای ظلم و زورگویی،ما برای وحدت و برادری تلاش می کنیم و رسانه های جبهه باطل،اختلاف و دشمنی را ترویج می کنند،ما همکاری و دوستی را خواستار هستیم و آنها قطع همکاری و توقف ارتباطات و پیگیر تحریم و تهدید را دنبال می کنند،ما به دنبال حقیقت هستیم و راستگویی را ملاک عمل قرارمی دهیم، اما آنها دروغگویی را ملاک عمل خود قرار می دهند.
وی تاکید کرد:ما طرفدار صلح و دوستی بین ملت ها هستیم،اما آنها به دنبال جنگ،خونریزی و لشگر کشی هستند،ما دنبال گفت و گو و تفاهم هستیم و آنها دنبال مجادله و ستیز، ما قدرت منطق را مطرح می کنیم و آنها منطق قدرت را،ما اصل را بر اعتماد و برائت قرار می دهیم و آنها اصل را بر سوء ظن و بدبینی را،ما در مسیر پیشرفت حرکت می کنیم و پیشرفت را برای همه می خواهیم اما آنها دنبال عقب نگه داشتن دیگران هستند.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری، نقش رسانه ها در اصلاح وضعیت بشری را مهم و تعیین کننده خواند و گفت:ما به افزایش ارتباطات بین ملت های منطقه نیازمندیم، قلب های ما به هم نزدیک است،از ناراحتی همدیگر ناراحت می شویم و از شادی همدیگر،شاد؛ ما غمخوار یکدیگر هستیم.
‘جوانفکر’با اشاره به مناسبات ایران و پاکستان تاکید کرد:دلیلی برای فاصله بین دو کشور وجود ندارد، البته دشمنان تلاش می کنند که بین ما – عناصر جبهه حق – فاصله بیاندازند.
وی هوشیاری،آگاهی و هوشیاری و آگاهی دادن را وظیفه رسانه ها دانست و تصریح کرد:ملت های منطقه هدف جنگ نرم دشمن قرار دارند و باید در این جنگ به شیوهایی مختلف از خود دفاع کنند.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری و مدیر عامل ایرنا قرار است امروز ( پنجشنبه ) با ‘یوسف رضا گیلانی’ نخست وزیر،’محمود قریشی’ وزیر خارجه،’قمر زمان کایره’ وزیر اطلاع رسانی دولت فدرال و همچنین ‘سلیم سیف ا‏…‏خان’ رییس کمیسیون سیاست خارجی مجلس سنای پاکستان دیدار و گفت و گو کند‏.‏
جوانفکر جمعه نیز در جمع استادان، نخبگان علمی و دانشجویان دانشگاه بین الملل اسلامی پاکستان در اسلام آباد سخنرانی می کند‏.‏
مدیر عامل ایرنا همچنین قصد دارد از شبکه تلویزیونی (پی‏.‏تی‏.‏وی) و خبرگزاری دولتی (ای‏.‏پی ‏.‏پی)،شبکه تلویزیونی جیو ،روزنامه نیوز اینترنشنال و گروه مطبوعاتی نوای وقت پاکستان بازدید و با مسوولان ارشد این رسانه ها گفت و گو کند‏.‏
مشاورمطبوعاتی رییس جمهوری شنبه نیز با ‘شهباز شریف’سروزیر دولتی ایالتی پنجاب در لاهور دیدار و گفت و گو خواهد کرد‏.‏
دیدار با ایرانیان مقیم اسلام آباد و لاهور از دیگر برنامه های جوانفکر در سفر به پاکستان خواهد بود‏.‏
آساق**۲۳۵

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر