توهین به دیگران مغایر اصولگرایی و پایبندی به ارزشهاست

” اصول و مبانی انقلاب ، امروز زنده تر و برجسته تر از همیشه در قول و عمل دولت مطرح و پیگیری می شود و این دولت فضای اصولگرایی و وفاداری به مبانی انقلاب و امام را بر جامعه حاکم کرده است” .

این دیدگاه صریح و روشن رهبر عزیز انقلاب ، مسوولیت مضاعفی را متوجه دولت نهم و حامیان آن برای پاسداری از ارزشها و عدول نکردن از مسیر حق و عدالت می کند.

پرهیز از هرگونه توهین ، هتاکی و بی ادبی نسبت به دیگران و حتی نسبت به رقبای ستیزه جو و دشمنان کینه توز ، از نشانه های وفاداری به اصول و مبانی انقلاب است .

اهانت ، تضعیف ، تمسخر، تحقیر و تخریب شخصیت ، رفتار ناپسندی است که طی سه سال گذشته به شکل بیرحمانه ای علیه دولت نهم و بخصوص بر ضد رئیس جمهور محبوب مردم و در طیفی از رسانه های مخالف دولت به کار گرفته شد. نام گذاری این رفتار تحت عنوان “انتقاد از دولت” چیزی از قباحت و نکبت آن نکاست و بر اعتبار کسانی که تجربه حمایت و مجیز دولت هفتم و هشتم را در کارنامه رسانه ای و حزبی خود داشتند ، نیفزود.

آنها مدعی اصولگرایی یا وفاداری به ارزشها و مبانی انقلاب نیستند و از این منظر نمی توان در باره این رفتار ضد ارزشی ، به آنها خرده گرفت اما به کسانی که خود را اصولگرا ، پایبند به مبانی انقلاب و ارزشهای آن و حامی دولت نهم می پندارند ، باید این نکته را گوشزد کرد که توهین ، اسائه ادب و تخریب شخصیت دیگران ، هیچ سنخیتی با ارزشهای انقلاب اسلامی ندارد و از هیچکس پذیرفته نیست که تحت عنوان دفاع از دولت نهم ، زبان به تخریب و تضعیف دیگران بگشاید و آنان را با وجود رفتار غیرمنصفانه شان ، به سرسپردگی به موساد و سیا متهم سازد. چنین رفتار و گفتاری از جنس احمدی نژاد نیست و هیچ سنخیتی با دولت نهم ندارد.

زیبایی ها و جذابیت های بی بدیل اسلام عزیز را می توان با مرور درسهایی از رفتار و منش پند آموز پیامبر بزرگوار اسلام  (ص) و امام متقیان حضرت علی (ع) به تماشا نشست و منادیان امروز اسلام و انقلاب اسلامی ، بیش از دیگران باید این جلوه های زیبا را بر سیمای تابناک انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بیارایند.

۱۰ نظر »

 1. هادی قبادی گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۲۲

  سلام
  خدا قوت آقای دکتر. زنده و سلامت باشید . ای کاش برخی حامیان تفکر اصولگرایی قدری در نوشته هایشان تامل می کردند. امروز یادداشت خواهر بزرگوارم خانم دکتر رجبی را در سایت شخصی شان دیدم . اگر ما رفتار امثال تهران امروزی ها را ناشایست می دانیم و بر آن افسوس می خوریم ، خودمان هم نباید با همان ادبیات انتقاد کنیم . حقیر هم به عملکرد آقای قالیباف و طرفدارانش انتقاد و اعتراض دارم اما “احمدی نژادی ها ” ثابت کرده اند در زیر سنگین ترین فشارهای تبلیغاتی دشمنان داخلی و خارجی ، هرگز از ادبیاتی مشابه آنها برای پاسخ به یاوه گویی هایشان استفاده نمی کنند. سپاس از حسن توجه تان. یا علی

 2. رضا م گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۴۰

  در اسلام توهین و رسوا کردن غیر مسلمانان ایرادی ندارد؟؟!!!!
  خبرگزاری فارس: ماجرای جدید رابطه عاشقانه وزیر امور خارجه آمریکا با یک جوان عرب فاش شد.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8704080180

 3. خواننده گفت :

  تیر ۸م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۱

  حیف که خانم رجبی ، طبق گفته خودش اصلا با اینترنت سرو کاری ندارد وگرنه این مطلبتون شاید تلنگری بود برایش http://4ghad.com/p1/post-15.html

 4. فیروزه عسکری گفت :

  تیر ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۰۰

  با سلام
  به حقیقتا انتقاد اگر با ادب و احترام باشد. سازنده است… وقتی کسانی بی ادبی و بی حرمتی می کنند و با آنها برخورد می شود ناچارا که بگویند دیگری اهل انتقاد نیست و انتقاد پذیر نیست… در صورتی که وقتی کسی را مودبانه نقد می کنیم هم ادب باعث آرامش طرف مقابل می شود و صد در صد نقد را می پذیرد…
  به اعتقاد من کسانی که بی ادبانه کسانی را مورد بی حرمتی قرار می دهند و اسمش را هم نقد می گذارند نقد نیست بلکه دشمنی است…ادب و احترام حتا می تواند یک منتقد را با کسی که نقد می کند دوست و همراه سازد…
  بامید آنروز که گفتن و شنیدن انتقاد در بین تمام اقشار ایرانیان بعنوان یک فرهنگ اصیل دراید…
  پیروز باشید

 5. یه غریبه گفت :

  تیر ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۱

  آقای جوانفکر خودتون چطور
  قسم میخوری که به کسی توهین و به حرمتی نکردی و نمی کنی
  خدا که بهتر میدونه مومن
  شما میتونستی برای دکتر بهتر کار کنی اما نکردی
  امان از زیادیخواهی های نفس اماره

 6. شاهد گفت :

  تیر ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۳

  سلام
  فکر می کنید اونهایی که یک چنین توهین هایی رو به دولت و رئیس جمهور می کنن نمی دونن که دارن مغایر ارزشها و اهداف انقلاب قدم برمی دارن؟ اتفاقا چون می بینن دولت داره تو راه اصیل انقلاب راه می ره و این راه مخالف سودجویی اونهاست نمی تونن تحمل کنن و هر کلامی از دهنشون در میاد چون با وجود افرادی مثل دکتر احمدی نژاد تازه مردم به عمق ضد انقلابی بودن اونها پی مب رن و دستشون رو می شه

 7. قیلتر کنید که کسی نبیند گفت :

  تیر ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۰

  از کی تا به حال آقای قالیباف شده رقبای ستیزه جو و دشمنان کینه توز ؟!!!! زمانی که حاج باقر سینه را سپر کرده بود امثال همسر سخنگوی دولت مهرورز! کجا بودند؟! این ها همه برنامه ریزی شده است چرا که همه می دانند کار قالیباف در شهرداری بسار بهتر از شهرداران قبلسیت. کار با برنامه نه از سر هوس. دکتر چمران هم که سالها با شهرداری مرتبط بوده اند بر این نظرندو در شبکه یک غیر مستقیم بیان کردند که فرق از کجا تا کجاست. این برتری باعث کینه ورزی دشمنان ستیزه جو شده است!!
  متاسفم که به نام انقلاب بعضی ها مردم عوام را از انقلاب زده کردندو وای بر ما که مدیون امام و خون شهداییم.
  قالیباف سرباز انقلابه نه رضاخان

 8. آرش گفت :

  تیر ۹م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۳۶

  سلام
  یه اشتباه تو نوشته تون پیش اومده
  منظورتون این بوده که توهین به اصولگرایان مغایر اصولگرایی و پایبندی به ارزشهاست
  ولی متاسفانه بجای اصولگرا دیگران تایپ شده
  زود تا دکتر ندیده تصحیحش کنین وگرنه شما هم میرین پیش آقای دانش و پور محمدی و …..

  البته اگه ام درست نوشتی که نابغه ای که بعد از ۴-۵ سال داره یه چیزائی حالیت میشه

 9. حافظ گفت :

  تیر ۱۰م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۳۲

  آقای دکتر، مردم انقلاب کردند که بتوانند مسوولانشان را به چالش بکشند، نقد کنند، در برابر احیای ارزشها و اصول از آنها بازخواست کنند و به معنای واقعی مسوول داشته باشند. اگر شما در برج عاج بنشینی و اجازه ندهی که هیچ کس شما را نقد کند، چه فرقی با حکومت ستمشاهی خواهی داشت؟

 10. saeed گفت :

  تیر ۱۱م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۳۲

  می بینم که رفقای من فرق نقد رو با کذب محض نمی دونن!!!
  نقد یعنی بررسی خط به خط حرفهای یک نفر و هیچ وقت معنیش این نیست که حرفهای یک نفر رو ترجمه کنیم و بع بررسی کنیم دوستان

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر