تضاد ذاتی !

وقتی قرار بر نقار، انتقاد و مخالفت کور باشد ، دیگر فرقی نمی کند که طرف مقابل منادی چه چیزی بوده و از بیان برخی سخنان چه هدفی را دنبال می کرده است، بلکه اصل بر این است که او باید مورد هجوم قرار گیرد و به هر نحو ممکن تخریب شود.

بسیاری از مردم ، به یاد دارند که سال گذشته رئیس جمهور قرار بود در یک برنامه تلویزیونی به تشریح وضعیت اقتصادی کشور بپردازد . این برنامه تلویزیونی به دلیل فشردگی کارهای رئیس جمهور در ساعات آخر لغو شد اما در کمال حیرت و تعجب ، فردای آن روز مشاهده شد که برخی از روزنامه های مدعی اصلاح طلبی ، سخنان رئیس جمهور در این برنامه تلویزیونی را نقد کردند  و ایشان را به دلیل ابراز  آنچه که “نظرات غیرعلمی و … ” توصیف شد ، مورد انتقاد و سرزنش قرار دادند.

این رفتار عجیب و غریب که شاید در هیچ جای دیگری از کره خاکی نتوان آن را نمونه گیری کرد، نشان می دهد که هدف طرف مقابل ، انتقاد و مخالفت عالمانه یا غیرعالمانه در قبال نظرات رئیس جمهور نیست بلکه اصل بر ضدیت و ستیزه جویی با منتخب ملت برای تخریب وجهه او نزد مردم است .

آقای احمدی نژاد یکشنبه شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی با دو تن از اساتید برجسته دانشگاه به بیان برخی از نکات مهم در ارتباط با قانون هدفمند کردن یارانه ها پرداخت و طی آن تصریح کرد که طبق قانون برنامه، نیازی به ارائه لایحه نبود اما دوستان ما در مجلس علاقمند بودند که موضوع هدفمند کردن یارانه ها ، حتما به صورت یک لایحه مجزا به مجلس داده شود و از آنجا که اجرای این طرح نیازمند وفاق ملی است و همه باید با هم به یک ذهنیت و عمل مشترک برسیم، دولت هم استقبال کرد و چند ماه نیز تدوین این لایحه زمان و کار برد و از دی ماه سال گذشته در اختیار مجلس محترم قرار گرفته است.. باید تشکر کنیم که اکثریت نمایندگان محترم به این تصمیم رسیدند که این طرح باید حتما به سرعت انجام شود اما جزئیات بسیار مهم است چرا که ما باید یک قانون روان و با انعطاف بالا در اختیار داشته باشیم.

سخنان رئیس جمهور کاملا شفاف و عاری از هرگونه ابهامی است . ایشان نظر خود را به شکل نرم و نه تحریک آمیز ابراز کرده، برای بیان عدم ضرورت ارائه لایحه جداگانه، به قانون برنامه استناد نموده، تعامل و همکاری با مجلس و رسیدن به یک ذهنیت و عمل مشترک را مبنای جهت گیری دولت خود قرار داده و اهمیت تصویب یک قانون روان و با قابلیت انعطاف بالا را مورد تاکید قرار داده است.

کمتر از ۱۲ ساعت بعد از پخش این برنامه زنده تلویزیونی ، آقای مهدی سنایی نماینده محترم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با طرح یک تذکر ، سخنان رئیس جمهور را مورد انتقاد قرار داد که چرا ایشان چنین نظری را ابراز کرده است؟!

آنچه بیش از اظهارنظر نماینده نهاوند تعجب انگیز می نماید ، اظهارات آقای لاریجانی رئیس محترم مجلس است که خاطره سال گذشته روزنامه های مخالف دولت را در اذهان زنده می کند!

او گفت : آقای رئیس جمهور صحبتی کردند که نمی‌دانم استنادش چیست اما از نظر ما هدفمند کردن یارانه‌ها نیازمند قانون است چه در قالب قانون برنامه باشد چه در قالب لایحه.

اظهارات آقای لاریجانی از آن جهت که بازتاب دهنده نوعی تضاد و مواجهه با سخنان رئیس جمهور است ، با استقبال قابل توجهی در رسانه های مخالف دولت مواجه شد اما کاملا روشن است که این موضعگیری رئیس مجلس ، هیچ تناسبی با سخنان رئیس جمهور ندارد.

آقای رئیس جمهور در سخنان خود ، ضرورت وجود قانون را در ارتباط با هدفمند کردن یارانه ها نفی نکرده بلکه با استناد به قانون برنامه ، ارائه یک لایحه جداگانه به مجلس را ، غیر ضرور دانسته است. هدفمند کردن یارانه ها را می شد از طریق لایحه بودجه سالانه ، که آن هم یک قانون است ، دنبال کرد و با انعطاف پذیری بیشتری ، دست دولت را برای اجرای قانون بازگذاشت.

نکته مهم و ضروری آن است که آقای لاریجانی باید بیش از پیش مراقبت کند تا سخنان و مواضع او در ارتباط با دولت و رئیس جمهور ، یک اختلاف و تضاد ذاتی را به افکار خصوصی و عمومی منعکس نکند.

۳۶ نظر »

 1. فرشید گفت :

  مهر ۲۱م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۰۹

  سلام
  آقای جوانفکر از این که از دکتر احمدی نژاد اینچنین جانانه دفاع می کنید ممنون.

 2. نکته گفت :

  مهر ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۲۲

  عاقلان سیاست باز ما نابالغند . بزرگانی کودک مسلکند . لج میکنند . جر میزنند .

 3. سارا گفت :

  مهر ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۰۶

  سلام
  ما انتظاری بیشتر از این از آقای لاریجانی نداریم!!
  اصولا بعضی اصولگرا نماها فقط رو اعصاب قدم میزنن!…
  از رفتار بعضیا یاد این شعار می افتم: چپ راست کارگزار علیه خدمت گزار

 4. Arsento گفت :

  مهر ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۱

  Valuable thoughts and advices. I read your topic with great interest.

 5. آیدین گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۴۳

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  گفتگوی زندۀ تلویزیونی آقای رئیس جمهور با اساتید دانشگاه در رابطه با مسائل جامعه و برنامه های دولت ابتکار بسیار جالب و بی نظیری بود. در کشورهایی مثل آمریکا، انگلستان، فرانسه، … این نوع گفتگوهای مستقیم و زندۀ رئیس جمهور با دستاندرکاران بخشهای مختلف جامعه بعضا در ضرورت فضای انتخاباتی صورت می گیرد. و پس از انتخابات گفتگوهای رئیس جمهور با خبرنگاران و کارشناسان گروه های رسانه ای است، که گلچینی از سؤالات در رابطه با مسائل روز جامعه را انتخاب کرده، با رئیس جمهور مطرح می کنند، که به نوعی یک حضور خبری_مطبوعاتی رئیس جمهور است. در اینجا خبرناگار یا کارشناس گروه رسانه ای، به دلایلی مثل دوری از میدان، عدم لمس عملی واقعیتها، عدم تسلط به عمق مسائل، کمبود زمان، نفوذ و دخالت منافعی که گروه رسانه ای به آن وابسته است، … امکان یک گفتگوی تحلیلی و آزاد با رئیس دولت را ندارند.

  این که در یک برنامۀ زندۀ تلویزیونی، کارشناسان دستاندرکار و اساتید دانشگاه، مستقیما به مدت ۹۰ دقیقه، با رئیس جمهور به گفتگو و تبادل نظر تخصصی و تحلیلی، در مورد مسائل جامعه و برنامه های دولت بپردازند، به گمان بنده امری بی سابقه است. برنامۀ بسیار آموزنده، مفید و سازنده ای بود … البته طبیعتا برای رقبای سیاسی آقای احمدی نژاد ناخوش آیند است. ولی جامعه همیشه تشنۀ نقد وارد و سازنده است، و اظهار انتقادات بی پایه، سودی جز ایجاد توهم تسکین ناخوشنودیهای شخص ناقد ندارد.

  امیدوارم در آینده ای نزدیک، شاهد این نوع گفتگوهای زنده و مستقیم رئیس جمهور با دستاندرکاران سایر بخشها، تولیدی صنعتی، کشاورزی، فرهنگی، و حتی رقبای سیاسی دولت … باشیم. چراکه همراهی مردم با برنامه های دولت که بعد از خدا، مهمترین اهرم توفیق آنهاست، در گروه آگاه سازی درست افکار عمومی است.

  سلامت و پیروز باشید.

 6. حسین گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۲۷

  شما بگین علی گیرین
  بگین ولی گیرین

  همیشه همینجوریه

  حالا خوبی این دولت اینه که به حرفایی که میزنه عمل میکنه

  درستو غلطش پا خودشون

 7. محمد ابراهیمی گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۳۳

  با این سخن شما موافقم:
  (وقتی قرار بر نقار، انتقاد و مخالفت کور باشد ، دیگر فرقی نمی کند که طرف مقابل منادی چه چیزی بوده و از بیان برخی سخنان چه هدفی را دنبال می کرده است، بلکه اصل بر این است که او باید مورد هجوم قرار گیرد و به هر نحو ممکن تخریب شود.)
  اما این موضوع تنها در مورد آقای دکتر احمدی نژاد صدق نمی کند بلکه خیلی از خادمان اسلام و انقلاب را در بر گرفته است.. از جمله آیت الله صانعی..
  متاسفانه فرهنگ منطق برخی سیاسیون ما بجای پیش رفتن بسوی “سیاست دینی” بسوی “دین سیاسی” حرکت می کند..

  از اینها که بگذریم احوال شما چطوره آقای جوانفکر؟ جواب ایمیلهام رو که نمیدید.. البته شاید ایمیلهام بدستتون نرسیدن.. بهرحال نمیشه از سهم مخابرات محترم گذشت..!! که هر روز به بهانه ای در کار اینترنت و موبایل اختلال ایجاد میکنه..
  می بینید؟!! دستهایی هست که بین مسئولین و مردم فاصله ایجاد می کنه.. به همین سادگی..!
  اما امیدوارم خادمان مردم و کشور هرجا که هستند سلامت و پیروز باشن.. مهم نیست کدوم طرفی باشیم.. مهم اینه که برای حق شهادت بدیم و بسمت هدف یگانه ای که در پیش داریم حرکت کنیم..
  خب نگفتید چرا کم پیدایید؟ (:

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۵۷

  محمد آفا
  با سلام
  از شما به خاطر نظراتتان متشکرم
  موفق باشید

 9. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۰۰

  حسین آقا
  با سلام
  برای بعضی ها اصلا مهم نیست که شما چه چیزی گفته اید . برای آنها ولی یا علی مهم نیست . آنچه اهمیت دارد این است که می خواهند مخالفت خودشان را به هر شکل ممکن با شما ابراز کنند.
  موفق باشید

 10. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۰۳

  آقای آیدین
  با سلام
  ضمن آرزوی بهروزی وسلامتی برای شما ، به اطلاع می رسانم که انشاء الله در تلاش هستیم تا اینگونه گفت و گوها با رئیس جمهور را با سایر صاحب نظران برگزار کنیم.
  موفق باشید

 11. ابراهیم گفت :

  مهر ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۲۸

  فرمول تبدیل پاییز و زمستان به بهار و تابستان چیست ؟

  فصلهای پاییز و زمستان ( خزان و رکود و یخنبدان )در بخشهای مختلف جامعه را نمیتوان با ساخت گلخانه ها و ایجاد فضاهای مصنوعی و بخشی و منطقه ایی به فصل پر برکت ( رونق و شکوفایی ) بهار و تابستان تبدیل نمود .

  باید به عوامل اصلی تغییر فصل ها توجه کرد . باید با خورشید برای گرما بخشی مطلوب به توافق رسید . تا هوا گرم و یخ ها آب شوند . باران ببارد . بادهای سرد و سوزان به نسیم های گرم و فرح بخش تبدیل شوند . درخت ها و شاخه ها جوانه بزنند و گل بدهند . و گنجشکان موید بهار و شکوفایی بدهند و ساکنین شهرها به دید و بازدید و مهربانی به خانه های همدیگر بروند . با شور و امید به همکاری ملی اقدام کنند . تا بهار و تابستان بماند .

  برای انجام هر کاری سالم و کاملی نیازمند شناخت و اجرا نمودن فرمول همان کار است . هر چقدر این فرمول درست و کامل اجرا شود . نتیجه کار مطلوب تر خواهد بود . و هر چقدر فرمول ها کامل و درست اجرا نشود . انجام کار پر هزینه . طولانی . اتلاف منابع و فرصت ها بیشتر . نارضایتی بیشتر و نتیجه کار سست و ناپایدار خواهد بود .

  تحول اقتصادی . هدفمند نمودن یارانه ها و هر اقدام بخشی و ملی نیازمند شناخت و در نظر گرفتن همه عوامل . طراحی معادله ها و شناسایی و طراحی بهترین فرمول و استراتژی جامع و موثر است .

  به یک معنا برای هر کاری صراط مستقیمی دارد . که بهترین . دقیق ترین . کوتاه ترین .کم هزینه و ماندگار ترین راه انجام آن کار است .

  برای تحول اقتصادی و هدفمند نمودن یارانه ها نمیتوان بخشی از عوامل موثر در موفقیت یا شکست این اقدام ملی را ندیده گرفت . و بعلت عدم شناسایی دقیق عوامل موثر فرمول و استراتژی کم توانی طراحی نمود . و راههای پیش رو را پرخطرتر . پر هزینه تر . و…………قرار داد .

 12. آیدین گفت :

  مهر ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۲۲

  با سلام مجدد،

  خیلی ممنون جناب آقای جوانفکر. خبر خیلی خوبی دادید. انشاءالله این گفتگوها برای رشد اعتماد و آگاه سازی افکار عمومی روی برنامه های دولت و همچنین برای افزایش انگیزۀ مشارکت مردم خیلی مفید خواهند بود. بنده ویدئوی گفتگوی اول را روی سایت اینترنتی ریاست جمهوری دیدم. فقط انتقادی به آقای استاد جامعه شناسی داشتم که البته ربطی به موضوع یادداشت شما ندارد.

  آقای استاد جامعه شناسی روی نکته های بسیار مهم تحلیل عکس العمل جامعه در برابر تغییراتی که طرح تحول اقتصادی در زندگی روز مره می تواند داشته باشد، و راهنمایی هایی که به مردم کمک کند چگونه این تغییرات را زندگی روزمره مدیریت کنند و توجه به چه رفتارهایی می تواند آثار این تغییرات را تعدیل دهد، … اشاره نکردند.

  ایشان به جای آن به بحث ” آیا راه کار اقتصادی بهتری وجود ندارد؟” و یا “چرا یک دولت اسلامی تنها دیدگاه اقتصادی را مد نظر دارد؟” که ربطی به حیطه تخصصی ایشان هم نداشت پرداختند. البته آقای احمدی نژاد هم پاسخ خوبی دادند، و در کل جهت آگاهی افکار عمومی تبادل نظر جالب و آموزنده ای داشتند. ولی به نظر بنده جای نکات مهمی که بالا به آن اشاره کردم و فکرم کنم می توانست موضوع اصلی این گفتگوی ایشان با رئیس جمهور باشد، خالی ماند. لذا اگر در گفتگوهای آینده به این مسائل نیز پرداخته شود خیلی خوب است.

  سلامت و پیروز باشید.

 13. جواد گفت :

  مهر ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۵۷

  سلام
  ای ول حاجی مصاحبت با ایلنا رو خوندم
  واقعا راست گفتین
  خداوند شر اصولگرا نماها را از سر این مجلس کم کند
  موفق باشین

 14. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۳۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/19522/1/

 15. ابراهیم گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۵۲

  در صحنه جنگ روزگار . ما کجا باید بایستیم ؟

  هر صحنه جنگ و اختلافات جامعه بشری . حداقل دو جبهه حضور دارند . که در مقابل هم می ایستند و رجز میخوانند و به رجزخوانیهای مقابل جواب میدهند . این دو گروه جبهه غرق در حوادث درگیریهای رسانه ایی و اجرایی هستند . با استراتزیها و تاکتیها و تکنیکهای مشخصی در جهت موفقیت و پیروزی خود و شکست رقیب تلاش میکنند .

  آنقدر این غرق شدگی در حوادث و درگیریها شدت پیدا میکند . که در بسیاری مواقع اصول و استراتزی ها و اهداف اصلی را فراموش میکنند . و بالاجبار در مسیر جریان حوادث پیش بینی نشده حرکت می کنند . و از اهداف دور میشوند . چه بسا بظاهر برنده باشند . و دشمنان را شکست بدهند . اما در مسیر باطل سرمایه گذاری کرده اند . فرصت ها و سرمایه ها و نیروها را هدر داده اند . و باید با نیروهای تحلیل رفته تلاشی چند برابر انجام دهند . تا طی زمانهای طولانی به مسیر اصلی برگردند . و در بسیاری مواقع آنقدر گرفتار تشتت ها و نابسامانیها میشوند . که راه بازگشت بسیار پر سنگلاخ میشود .

  و زندگی انسانها مملو از این شکستهای جمعی است . والا انسان پس از قرنها زندگی اگر میتوانست عاقلانه تر عمل کند . بسیار باید مترقی تر و متمدن تر و به درک و معرفت الهی نزدیکتر بود .

  در این صحنه جنگ زندگی انسانها در مسائل و موضوعات مختلف . حتی اقتصاد . فرهنگ . سیاست و نظامی . شخص دیگری حضور دارد که در صحنه و حوادث جنگ غرق نشده است . و از فراز و زوایای گوناگون دو جبهه حق و باطل . باطل و باطل . حق و حق . عملکردها . اندیشه ها . زرنگیها . باهوشیها و کم هوشیها و غفلتها و…. را بررسی و کنکاش میکند . و همه آنها را با تراز زندگی انسانها . احکام الهی برای سعادت بشر در دنیا و آخرت . ظهور و بروز جامعه اشرف مخلوقات خدا در زمین ارزیابی و ارزشگذاری میکند .

  حال سئوالی مطرح میشود . دانایان هم قوم و ملتی . هر انسانی . در کدام جایگاه این صحنه باید بایستند ؟ در این معلوم میشود . صحنه زندگی بشر دو جبهه ندارد . صحنه زندگی جامعه بشری سه جبهه حضور دارند . دو جبهه که چنان غرق در مسائل و حوادث روزمره زندگی گرفتار شده اند . که در حالت تدافعی و مهاجم موضع میگیرند و عمل میکنند .

  جبهه سوم مدافعان منطق و تحلیل عاقلانه هستند . همان جبهه الهی است که بررسی میکنند . تحلیل و قضاوت میکنند . که اگر این عرق شدن در حوادث اگر بیشتر از نزاع و جنگیدن به عقلهای کامل خود رجوع میکردند . برد و باخت . شکست و پیروزی را درست تعریف میکردند . بسیاری از چاهها و بهانه ها نزاعها و جنگ ها حذف میشد .

  نگاهی به تاریخ بشر . نگاهی به جنگ ها و جنایتها . نگاهی به سلطه طلبی و کشور گشاییها . نگاهی به فقر و گرسنگی میلیاردی انسانها . بیکاری . فقر . سلطه و ناتو اقتصادی و فرهنگی . حامل این پیام خفت بار دانایی انسان است . که انسان تصور میکند داناست . نه . او نادان است . و خود نمیداند . و او یک نفر نیست . بلکه شامل بسیاری از دانشمندان و نخبه گان و روشنفکران است . که از جایگاه تاریخ نویس و تحلیل گر بیطرف و آینده نگر و خدا محور . از سر حب و بغض و عقل ناقض به سوی یکی از دو جبهه میغلتد .

  البته در زمان حادثه ها مجبور به انتخاب و قرار گرفتن در جبهه انصاف و حق و عدالت بانسبه هستیم . والا تماشاچی حامی باطل خواهیم بود .

  اما نکته اصلی اینجاست . که جبهه باطل . جبهه نادانی . جبهه ظالم و متجاوز تنها از دانایی مطلق و آینده نگر شکست کامل خواهد خورد . جبهه باطل بعلت نادانیش باطل شده است . جبهه حق وظیفه دارد حق بودنش را با تدبیر و دانایی و درایتش ثابت کند .

  جبهه دانایان . جبهه مدافع به ظهور رساندن اشرف مخلوقات خدا و تثبت این جایگاه . وظیفه دارند . بدنبال فرمولها و استراتژی اضمحلال عوامل باطل زایی است .

  اگر امروز در جهان فقر و نزاعها و جنگها بیداد میکند . بعلت این است که جبهه حق تماشاچی است . و بدنبال تحلیل و برنامه و طرح معادله ها و کشف فرمولها و اتخاذ استراتژیهای موثر نیست . و خود را در حد یک جبهه ناتوان عافیت طلب تنزل داده است .

  مبارزه واقعی با باطلها جنگ فیزیکی و مبارزه رودررو نیست . مبارزه حقیقی و موثر کشف و طرح فرمولها و برنامه هاست . همان طرح و فرمول جامع و موثری که اعتقاد داریم . با ظهور منجی آخرالزمان جهان به سمت عدل و عدالت حرکت خواهد کرد . و جهان سرشار از دانایی و آبادانی خواهد بود . و این کار بزرگ با تلطیف قلوب و جلب رضایت و اثبات طبیعی حقیقت هاست . تا انسانها بطور فطری به سمت خوبیها را درک کنند و از تاریکی و نقص و پلیدی گریزان شوند . تا جبهه شیاطین از حضور غافلان خالی شود . و جبهه باطل به افرادی قلیل و ناتوان تنزل و مضمحل شوند .

  انقلاب اسلامی و جمهوری مقدس اسلامی آغازی است . که با منطق و دانایی و تدبیر به جنگ دشمنان حقیقتها برود . و این مهم در جامعه ما کمتر مورد توجه و بها دادن است .

 16. صنایع نیوز گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۴۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/19535/1/

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۷

  آقا جواد
  با سلام
  همه ما نیازمند هدایتیم . از خدا بخواهیم که دست هدایت خود را از سر همه ما کم نکند و البته بعد از هدایت هم دعا کنیم که لاتزغ قلوبنا بعد اذ هدیتنا.
  موفق باشید

 18. شیعه کوچولو گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۲۹

  اصولا” مخالفت این گروههای مختلف الاسامی و متحد النیه . نه از باب دلسوزی و بلکه به خاطر سوزش آنجایشان از اقبال عمومی مردم به آقای احمدی نژاد و نداشتن اعتماد به اینان است !

  ضمنا” از کسانی مانند لاریجانی که اسم اصولگرا را یدک می کشند و منافقانه برای میرحسین موسوی . تبریک پیروزی در انتخابات می فرستند . نیز بیش ازین انتظاری نیست !

  فقط از خداوند منان انتظار داریم که :

  هر چه ازین دست دورویان گندم نمای جوفروشی مانند این آقایان است . در اسرع وقت به جوار دوزخ خود منتقل نماید . تا ملت ما بتوانند نفس راحتی بکشند !!!

  هههههههههههههههههه

 19. سیامک گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۱

  جناب آقای جوانفکر ! در مورد اظهار نظرتان پیرامون صحبتهای اخیر آقای مطهری باید توجه کنید که اینکه رئیس جمهور از قصور خود عذرخواهی کند امری پسندیده است نه آنطور که جنابعالی برآشفته اید و درخواست چنین امری را توهین آمیز دانسته اید . وانگهی اینکه آقای احمدی نژاد در به اصطلاح “فتنه” نقش داشته است که بهیچ عنوان قابل انکار نیست . همه مردم مناظره ها را دیدند و جمع زیادی از هموطنان ما با آقای مطهری در این موضوع هموطن اند. شاهد البته از غیب در کلام شما آمده است: پرداختن به مسائل خانوادگی در فضای سیاسی را که جناب آقای احمدی نژاد باب کردند. مگر فراموش کرده اید . مضاف بر اینکه قبح چنین موضوعی از طرف ایشان بعنوان رییس جمهور و برای رقابت انتخاباتی بمراتب بیشتر است. ماجرای عکس همسر آقای موسوی در مناظره را که میلیونها آدم این مملکت دیده اند و معنی آن را در فرهنگ ما می بینند. همانطور که منطق شما بدرستی اظهار می کند، پرداختن به امور خانوادگی توسط آقای احمدی نژاد نیز :”دلیل گویایی بر ضعف و ناتوانی مخالفان در برابر منطق قوی و مستدل وی در مباحث فکری و سیاسی محسوب می‌شود.” مگر اینکه منطق شما رفتار دوگانه اتخاذ کرده باشد.

 20. سجاد گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۵

  علی مطهری خوب گفت! جوان فکر و نا پخته فکر!

 21. سجاد گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۷

  علی مطهری خوب گفت! :وی در ادامه خطاب به مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد؛ افزود: آقای جوانفکر همچنان که از نامشان بر می‌آید فکر جوان و ناپخته‌ای دارند که برآشفته و گفته‌اند ” اینها حرافی‌های توهین آمیز و وقیحانه بودند “. من نفهمیدم کجای حرف من وقیحانه بود؟

 22. Kouba گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۲

  In truth, immediately i didn’t understand the essence. But after re-reading all at once became clear.

 23. ر-م گفت :

  مهر ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۵۵

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب

  این روز ها وقتی بررسی بخشی از طرح تحول را در مجلس گاها رصد می کنم بر حقانیت این نظر می رسم که تصویب نهایی طرحی کارشناسی شده را منوط به رای عدهای کرد که اکثریت شان تخصص اظهار نظر آن طرح را ندارند اساسا اشتباه است.
  حتی اگر از نظر قانونی نتوانیم در حال حاضر چنین اشتباهی را جبران کنیم بحثم این است که چرا خیلی از نماینده ها در زمان بررسی طرح ها اینگونه چند تایی با هم گپ و گفتگو می کنند ،آیا نمایندگانی که صحبت می کنند و اصلا موضوع را رصد نمی کنند رای هم نمی دهند.اگر رای می دهند چگونه می خواهند حق مردم حوزه انتخابیه خود را ادا کنند ،چگونه می خواهند در روز قیامت جواب پس بدهند .
  بعضی ها هم که وقت قصد سنگ اندازی را دارند و اگر ایرادی بر طرح تحول می گیرند هیچ راه حلی برای جبران آن ندارند.
  به عقیده بنده همین ساختار معیوب است که با گذشت سی سال بعد از انقلاب دارای مشکلات اساسی هستیم.
  متاسفانه طرح تحول با همه جامعیت دارای ایرادات اساسی است و صدای بنده که با راه حل همرا بود تا الان بجایی نرسیده امید آنکه مصائب ملت ایران کم تر شود چرا که حق ملت ایران بسار فراتر از این حرف ها و طرح هاست.
  با احترام و ارادت

 24. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مهر ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۲۹

  آقا سیامک
  با سلام
  ۱- انتقاد بنده به آقای مطهری به خاطر تهمت ایشان به رئیس جمهور مبنی بر نقش داشتن در فتنه پس از اتنخابات است. فتنه پس از انتخابات ثمره یک توطئه از پیش طراحی شده بود که بانی و مجری آن آقایان موسوی ، کروبی ، خاتمی و حواشی آنها بودند.
  ۲- محبوبیت رئیس جمهور در داخل یک کشور سرمایه ملی است زیرا با این پشتوانه می تواند از منافع ملت در مجامع جهانی دفاع کند و مواضع کشور را مقتدرانه تبیین نماید. تلاش در جهت کاهش این محبوبیت یعنی آسیب زدن به منافع ملی . گذشته از آن توجه داشته باشید که آقای احمدی نژاد امروز یک شخصیت محبوب در جهان اسلام است و این یعنی یک سرمایه جهانی که باید از آن محافظت شود.
  ۳- مناظره ها هیچ ارتباطی با قتنه پس از انتخابات ندارد.
  ۴- مساله مدرک تحصیلی خانم زهرا رهنورد که آقای احمدی نژاد در مناظره تلویزیونی مطرح کردند یک مساله خانوادگی نبود.
  موفق باشید

 25. رضا گفت :

  مهر ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۲

  سلام
  احتراما به عرض می رساند طرح تحول اقتصادی توسط کارشناشان دولت و کمیسیونهای مجلس بررسی گردیده و باید گفت اینکه این طرح بدون عیب ونقص در اجرا باشد خوب شدنی نیست و با ید ۹۹ سال دیگر هم صبر کنیم

 26. امید گفت :

  مهر ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۳۹

  آقای جوانفکر (پیرمغز) دچار توهم فکری هستید
  وقتی می گویید تحریم ما را قویتر می کند!!!!!! و هزاران حرف یاوه دیگر که فقط برای عوام و منطق پوپولیستی شما مناسب است
  دروغگویی را بس کنید
  متاسفانه دیکتاتورها هیچ وقت پند نمی گیرند

 27. سارا گفت :

  آبان ۶م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۶

  سلام
  از طرف ما یه تبریک خیلی خیلی ویژه به دکتر به مناسبت تولدشون بگید

  این شعر رو هم یه جا دیدم:

  با هم میگیم یا تک تک، تولدت مبارک

  یعنی که روز دنیا، اومدنت مبارک

  ***

  عاشق مهر و خدمت، خادمه کل ملت

  به خونه ی دلم پا، گذاشتنت مبارک

  ***

  بدونه پول و ثروت، جیبام نداره قدرت!

  ز مردمه بینوا، حمایتت مبارک

  ***

  چلوکبابه بنده، نون و پنیر و خنده

  کنار سفره ی دل، نشستنت مبارک

  ***

  مطیع رهبری و، به این سبب عزیزی

  به عزت مداوم، رسیدنت مبارک

  ***

  بسیجیه دلاور، یه یا حسین دیگر

  قدم زدن تو راهه، حقیقتت مبارک

  ***

  همت و عزم والا، داری و پس به دنیا

  بدون شک و تردید، پا زدنت مبارک

  ***

  چشم و چراغ مائی، امان از این مشائی!

  به کل خاک ایران، سر زدنت مبارک

  ***

  هر کی که رو زمینه، باید بیاد ببینه

  تولدت رو ملت، گفته بهت مبارک

  ***

  تا فتح قله ی عشق یه یا حسین دیگر

  تو قلب پاک امت، جاشدنت مبارک

  ***

  بساط زور و تهدید، همیشه بر قراره

  شاید بگم یه روزی، شهادتت مبارک

  ***

  خلاصه از دل و جان، ز هر کجای ایران

  بدون دست و کادو، تولدت مبارک

 28. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۴

  سرکار خانم سارا
  با سلام
  شعر زیبایی بود. متشکرم
  موفق باشید

 29. سارا گفت :

  آبان ۸م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۳۳

  سلام
  ببخشید اومدم آدرس شاعر شعری که فرستادم بگم
  آقای علی میرزایی : http://22kh1388.blogfa.com/

  و یک چیز دیگه! دست دکتر چی شده بود که بسته؟!! :(

  دلم برای تهرانی ها (خودمون) می سوزه که دکتر سفر استانی به تهران نمیاد! که ما از نزدیک ببینیمش!

 30. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۹م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۵

  سرکار خانم سارا
  با سلام
  دست راست دکتر از زمان انتخابات درد می کرد و ایشان تصور می کرد که مشکل مربوط به ناحیه آرنج ایشان است تا اینکه این اواخر با تشدید درد به پزشک مراجعه و تشخیص داده شد که منشاء درد از ناحیه دیگری از دست است وبرای مدتی باید بسته باشد و فیزیوتراپی هم انجام شود. انشاء الله سلامتی عاجل ایشان حاصل آید و مستدام گردد.
  موفق باشید

 31. جاسم کمیجانی (تیغ) گفت :

  آبان ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۳۶

  با سلام به خوانندگان محترم .
  باید به یک نکته توجه کرد و آنهم فتنه است ، فتنه صفین ، جمل و نهروان را که یادتان هست مولا علی (ع)
  چگونه در مقابل آنها جبهه گرفت .
  دینداری یعنی ورود به چارچوب خدا آزادی بیان و ک ….. دیگه معنی ندارد اگر دین می خواهید تکلیف در قرآن مکتوب و قرآن ناطق است . باید زنگی زنگ یا رومی روم بود آقایانی مثل م خ ک خوب بالاخره عمرعاص صفت بودنشان مشخص شد چون صفین انقلاب را پشت سر گذاشتیم ولی هنوز جمل و نهروان را نمیدانم کی رخ می دهد برای مقابله با جمل باید دقت بیشتر کرد ولی نهروان با وجود علی مطهری ها که می گویند ….. نه علی و نه معاویه و نه عمر عاص مخاطبین نهروان را اینگونه می شناسیم چون در خفا به دنبال قتل این سه و نشستن خود بر سر کرسی هستند ….. علی (ع) حکومت را نه بخاطر حکومت می خواست او اخلاصی دیگر داشت ****
  این فتنه بزرگ که رسول اکرم (ص) از آخرین آنها در آخرالزمان نام برده اند جریانات اینگونه سبز عمرعاصی است … آقای خاتمی که همیشه ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ صبح تشریف میبردند به کاخ پاستورشان در میامی با ادگاردس استیونسون جلسه مخفی در سال ۲۰۰۷ می گذارند و بریا رد گم کردند اول تشریف می برند ترکیه بعد آلمان بعد آمریکا آقای مطهری شما که خوابی قضاوت نکن شما که خوابی رای مردم را که به شما دادن حروم نکن بریز توی جوب فتنه گران سعی کن راه درست را انتخاب کنی چون راه خدا شرط نداره شروط نداره فقط یکی است اونم به باریکی مو …..
  با تشکر که مطالب را ملاحظه نمودید
  در ضمن هر چی اطلاعات از سفرهای آقایون خواستید در دوره اصلاحات تقاضا کنید رو همین وبلاگ براتون می زارم تا فکر جوانتون همراه با آقای جوانفکر سوت بکشه …..//// ….

 32. مسیحا گفت :

  آبان ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۱۷

  سلام آقای جوانفکر

  آیا واقعا جناب رئیس جمهور می خواهند در برنامه تهران ۲۰ حضور پیدا کنند؟ آیا اصلا این برنامه در حد و اندازه ای است که یک رئیس جمهور در آن حاضر شود؟ هر چه نباشد، این برنامه استانی است نه سراسری.

 33. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۵۱

  سلام بر شما
  بله در نظر است که رئیس جمهور محترم در باره شهر تهران که از مهمترین کلانشهرهای جهان است با مردم صحبت کند. شبکه پنج محل خوبی برای این گفت و گوست.
  موفق باشید

 34. مسیحا گفت :

  آبان ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۰۵

  جناب آقای جوانفکر
  با تقدیم سلام

  بله، عده ای در این شهر می دانند که چقدر تهران و ساکنین آن مهم هستند. طوری که می توانند با جنجال و هیاهو قسمت اعظم اعتبارات کشور را به خود اختصاص دهند و وقتی نتایج یک انتخابات به میلشان نبود، با بدترین رفتارها به رای اکثریت مطلق کشور توهین کنند.
  مولای عدالت جویان می فرمایند:
  خواص جامعه همواره بار سنگینی را بر حکومت تحمیل می کنند؛ زیرا در روزگار سختی یاریشان کمتر، در اجرای عدالت از همه ناراضی تر، در خواسته هایشان پافشارتر، در بخشش ها کم سپاس تر، به هنگام منع خواسته ها دیرعذرپذیرتر و در برابر مشکلات کم استقامت ترند.
  رفتار دولت با یک قسمت از کشور -حتی مرکز کشور- نباید به گونه ای باشد که ساکنینش احساس کنند از بقیه کشور برتر و محق ترند. نتجه آن می شود که در انتخابات اخیر دیدیم.
  خواهشمندم این نکته را از قول یکی از آحاد این کشور که از قضا ساکن همین شهر است، به رئیس جمهور عزیز و محترم بفرمائید.
  ضمنا از پاسخ حضرتعالی بی نهایت متشکرم.

 35. مسیحا گفت :

  آبان ۲۱م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۵۰

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و درود

  سخنان ارزشمند رئیس جمهور گرامی را از شبکه تهران شنیدم و از ایشان به سهم خود بسیار متشکرم. اما:
  آیا تخصیص ناعادلانه امکانات و اعتبارات به تهران، افزایش فاصله آن با دیگر شهرها و هر روز فریبنده تر کردن آن، با این هدف: “جلوگیری از هجوم سیل مهاجران به آن” تضاد ندارد؟
  ضمنا آیا حضور وزراء در این برنامه، توقعات متولیان برنامه و ساکنین تهران مبنی بر رسیدگی اختصاصی و ناعادلانه به این شهر را نخواهد افزود؟

  ممنون می شوم اگر با رئیس جمهور محترم در میان بگذارید.

 36. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  آبان ۲۱م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۲۷

  سلام بر شما
  همانطور که مستحضر هستید شهر تهران یکی از معدود کلانشهرهای پرجمعیت جهان است. در واقع جمعیت چند کشور اروپایی را اگر با هم جمع بزنیم با جمعیت تهران برابری می کند. شهری مانند تهران در موضوعات مختلف ، دارای مسائل پیچیده و به هم پیوسته ای است. حل این مسائل و مشکلات ، مستلزم اراده هایی فراتر از مدیریت نیم بند شهرداری تهران است. مدیریتی که از ابتدای ورود آقای قالیباف به تنش و چالش با دولت پرداخت و فرصت هایی که می توانست با همکاری مشترک دولت و شهرداری ، برای شهر تهران ، یک موقعیت طلایی ایجاد کند ، دستخوش بازیهای سیاسی شد.
  به هر حال تلاش برای حل مشکلات شهر تهران به منزله فریبنده کردن آن دربرابر سایر شهرها نیست زیرا به طور همزمان دولت با کارهای بزرگی که در نقاط مختلف کشور انجام داده و می دهد ، جذابیت های زندگی در نقاط دیگر کشور نیز افزایش یافته است. گزارشهای فراوانی داریم که نشان می دهد فلش مهاجرت برعکس شده و مردم از تهران و شهرهای بزرگ به زادگاه خود در شهرهای کوچک یا روستاهایشان باز می گردند.
  حضور وزرا در برنامه تهران ۲۰ ، استفاده از یک فرصت اطلاع رسانی برای بیان مسائل در حوزه کاری آنان است . هرچند دغدغه شما را درک می کنم اما فکر نمی کنم جای نگرانی وجود داشته باشد.
  موفق باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر