تحریف ….تحریف …. تحریف

آقای توکلی در ادامه مواضع غیردوستانه و شبهه افکنانه خود علیه رئیس جمهور محترم ، طی نامه ای که قبل از رسیدن به دست رئیس جمهور، در سایت خبری اش منتشر شد ، تلاش کرده است تا به زعم خویش ، رئیس جمهور را ناقض قانون و بی توجه به رعایت این اصل مهم در مدیریت کشور یعنی اجرای قانون ، معرفی کند .

وی اقدام دولت در کاهش ساعت کار در ماه مبارک رمضان را تخلف توصیف کرده و با استناد به اصل ۱۳۸ قانون اساسی ادعا کرده است که رئیس مجلس وقت در سال ۱۳۸۶ کتبا و رسما مصوبه دولت را لغو کرد و آن را برای اصلاح به دولت بازگرداند. به راستی آقای توکلی با خودشان اندیشیده اند که ممکن است افرادی به سراغ این اصل قانون اساسی بروند و با مطالعه آن دریابند که در هیچ کجای این اصل به رئیس مجلس حق لغو مصوبه دولت داده نشده است؟! آیا ایشان برای رئیس مجلس حقی بالاتر از قانون اساسی قائل هستند که اینگونه در تضعیف جایگاه دولت به قلم فرسایی می پردازند؟ در اصل ۱۳۸ تصریح شده است که مصوبات کمیسیونهای متشکل از چند وزیر پس از تایید رئیس جمهور لازم الاجراست و ضمن ابلاغ مصوبات این کمیسیونها برای اجرا ، یک نسخه نیز برای اطلاع ، به رئیس مجلس داده می شود. کاملا روشن است که واضعان قانون اساسی به این مهم توجه کرده اند که مصوبات کمیسیونهای دولت نباید معطل اظهار نظر رئیس مجلس بماند و برای اجرا ابلاغ می شود اما این فرصت برای رئیس مجلس نیز در نظر گرفته شده است تا از مفاد مصوبات دولت اطلاع پیدا کند وچنانچه موردی را برخلاف قوانین بیابد، می تواند با ذکر دلیل برای تجدید نظر به هیات وزیران بفرستد. روشن است که در اصل ۱۳۸ قانون اساسی این حق برای رئیس مجلس در نظر گرفته نشده است تا در صورت تشخیص مغایرت مصوبات دولت با قانون ، مصوبه در حال اجرای دولت را راسا لغو نماید. این اصل در مورد رد یا تایید دلایل رئیس مجلس از سوی دولت نیز سکوت کرده است . در واقع اصل مزبور به رئیس مجلس اختیار داده است تا فقط نظر و استدلال خود را در باره انطباق یا عدم انطباق مصوبات دولت با قانون به رئیس جمهور یا دولت منعکس کند. بدیهی است هرگونه تعهد و الزام دولت به انجام یک اقدام ، مستلزم مصوبه مجلس و تایید آن در شورای نگهبان است و در اصل مزبور ، بیشتر به یک نوع تعامل و همکاری بین مجلس و دولت توجه شده است اما آقای توکلی در صدد است تا این تعامل منطقی را به عنوان یک حق قانونی برای رئیس مجلس ، مصادره به مطلوب کند

آقای توکلی در جای دیگری با مستمسک قراردادن ماده واحده مصوبه ۲۳/۴/۱۳۵۹ شورای انقلاب اسلامی در خصوص تساوی ساعات کار کارگران و کارمندان مدعی شده است که کاهش ساعت کار کارمندان در ماه مبارک رمضان به ۲۵ ساعت ، ناقض این قانون بوده و ظلم به کارگران محسوب می شود. این درحالی است که در تبصره یک این ماده واحده اولا مسوولیت تنظیم و تقسیم ساعات کار در طول هفته یا ماه در موسسات دولتی و وابسته به دولت برعهده مقامات ذیربط گذاشته شده است ، ثانیا این قانون مشمول کارگران مشمول قانون کار کشاورزی نمی شود و ثالثا تنظیم و تقسیم ساعات کار در واحدهای تولیدی ، صنعتی و خدماتی (کارگران) بر اساس شرایط کار و توافق طرفین انجام می شود. مسلم است که دولت در مورد ساعات کار کارگران بخش خصوصی نمی تواند تصمیم گیری کند و معلوم نیست آقای توکلی مستند به چه قانونی مدعی ظلم به کارگران شده است.

نماینده محترم تهران در مجلس شورای اسلامی افزوده است : ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز ساعت کار کارمندان را ۴۴ ساعت در هفته تعیین می کند و تنها اجازه تنظیم آن را با «رعایت سقف» مزبور به دولت می دهد.

این درحالی است که اصولا به موجب ماده ۱۲۷ قانون مدیریت خدمات کشوری ، کلیه قوانین و مقررات عام و خاص به جز قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب ۵/۶/۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی مغایر با این قانون از تاریخ لازم الاجراء شدن آن لغو شده است و استناد آقای توکلی به ماده واحده مصوبه تیرماه ۱۳۵۹ اصولا وجاهت قانونی ندارد. از سوی دیگر، به نظر می رسد آقای توکلی عامدانه بر تبصره های ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری چشم فرو بسته است. درتبصره یک تصریح شده است که کارمندان می توانند با موافقت دستگاه اجرایی ساعات کار خود را تا یک چهارم ساعت کارروزانه (حداکثر ۱۱ ساعت) تقلیل دهند که این امر به مفهوم مغایرت مصوبه تیرماه ۱۳۵۹ شورای انقلاب با قانون مدیریت خدمات کشوری است که در این صورت ، مصوبه شورای انقلاب، کان لم یکن تلقی می شود.

در تبصره ۲ همین ماده نیز تاکید شده است که دستگاههای اجرایی می‌توانند در موارد خاص با موافقت هیئت وزیران و رعایت سقف ساعات کار با توجه به شرایط جغرافیایی و منطقه‌ای و فصلی ، ساعات کار خود را به ترتیب دیگری تنظیم نمایند و البته این همان کاری است که دولت در ارتباط با ماه مبارک رمضان یا تعطیلی روز بعد از عید فطر دنبال کرده است. آقای محمد رضا رحیمی معاون اول محترم رئیس جمهور اعلام کرد که دولت تصمیم گرفته است یک روز پس از عید سعید فطر را تعطیل نماید و این زمان را به مرور در ساعت کاری کارکنان دولت در طول سال جبران نماید. این تصمیم به وضوح منطبق با تبصره ۲ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری است . این سووال باقی است که جناب آقای توکلی چگونه به خود حق می دهد، دلیل مطرح شده از سوی معاون اول محترم رئیس جمهور مبنی بر جبران تعطیلی از طریق دورکاری را “مضحک” بخواند؟ و دورکاری برخی از مشاغل را مورد خدشه قرار دهد؟ آیا ایشان دخالت در امور اجرایی را هم یک حق قانونی برای نمایندگان مجلس درنظر می گیرند؟ البته با رویکردی که از ایشان سراغ داریم شاید طرح اینگونه سووالات، موضوعیت پیدا نکند زیرا وقتی این نماینده محترم مجلس ، وضع قوانین خلاف شرع و مغایر با قانون اساسی را جزو اختیارات مجلس برمی شمارند ، پیداست که “مشکل ایشان” اساسی تر از ضرورت پاسخگویی به اینگونه سووالات است .

آقای توکلی با استناد به قانون تعیین تعطیلات رسمی کشور مصوب دوم دی ماه ۱۳۵۸ شورای انقلاب ، مدعی شده است که مجلس شورای اسلامی حق تعطیل کردن را برعهده قوه مقننه گذاشته است. این درحالی است که در قانون خدمات کشوری ، سایر قوانین مغایر نظیر آنچه که ایشان به آن استناد کرده اند ، لغو شده و چنین استنادی اصولا مردود است .

یک نکته دیگر به دیدار اخیر اعضای محترم هیات دولت با رهبر معظم انقلاب مربوط می شود که طی آن ، معظم له از دستگاههایی که برخی اصطکاکهای طبیعی دولتی را به سطح افکارعمومی منتقل می کنند انتقاد کردند و جای حل و فصل اینگونه مسائل را در جلسات هیات وزیران دانستند. 

 سخنان رهبر انقلاب، اندکی قبل از انتشار انتقاد تند وزیر محترم امورخارجه علیه رئیس سازمان میراث فرهنگی انجام شد و این امر نشان می دهد که انتقاد رهبری عزیز ، متوجه اقداماتی نظیر موضع دور از انتظار جناب آقای متکی بوده است. ایشان همچنین بر ضرورت پرهیز از کارهای موازی در عرصه های مختلف از جمله سیاست خارجی تاکید کردند. متاسفانه طی روزهای اخیر برخی از افراد از جمله آقای توکلی که در لوای به اصطلاح اصولگرایی با دولت مخالفت می کنند ، این بخش از سخنان رهبر فرزانه انقلاب را به شکل تحریف آمیزی برای زیر سووال بردن اقدام قانونی رئیس جمهور محترم مورد سوء استفاده قرار داده اند. پرهیز از کارهای موازی ، یک اصل جدی در مدیریت کشور است اما بحث بر سر اقدام دولت به پرکردن خلاء های بزرگ ناشی از کم تحرکی و عدم انجام فعالیت های طبیعی و بدیهی از سوی دستگاه عریض و طویل وزارت امور خارجه است و نه انجام یک کار موازی! در شرایط امروز جهانی ، نیازمند برخورداری از یک دستگاه فعال و پر تحرک دیپلماتیک هستیم اما در عمل شاهد چنین تحرکی نیستیم و البته این در شرایطی است که باراصلی سیاست خارجی کشور بردوش رئیس جمهور محترم قرار گرفته است. افرادی مانند آقای توکلی اگر با دلسوزی و بینش عمیق به این عرصه توجه می کردند ، به جای پیوستن به “جماعت نق زن و شبهه افکن” ، از رئیس جمهور محترم برای انجام یک حرکت جدید دیپلماتیک در جهان که متضمن منافع ملت ایران است حمایت می کردند و با رفتار و مواضع خود، سهم تازه ای را درمختل کردن اقدامی که متضمن منافع ملی بود ، برعهده نمی گرفتند.   

آقای توکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس و یک عنصر تاثیرگذار در کارکردها و رویکردهای مجلس محترم محسوب می شود و به همین دلیل مواضع تخریبی ایشان علیه دولت و بویژه تکرار ادعاهای بی منطق مانند نقض قانون از سوی رئیس جمهور محترم ، نباید بدون پاسخ بماند. البته تجربه نشان می دهد که به اصلاح نگرش و مواضع ایشان نیز امیدی نیست.

۲۷ نظر »

 1. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۲:۰۷

  http://www.sanayenews.com/content/view/24535/1/

 2. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۲:۳۵

  نارضایتی نماینده مجلس از وضعیت صنعت مازندران
  http://www.sanayenews.com/content/view/24524/1/

 3. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۲:۳۷

  http://mihanpress.com/content/view/1185/65/

 4. فرقانی گفت :

  شهریور ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۹

  با سلام و عرض ادب…تنها دلیل ایرادات جناب توکلی بزرگ جلوه دادن خود و نیز راهی برای در صدر اخبار ماندن است.
  در غیر این صورت چرا یک نماینده با سابقه نباید قوانین را از بر باشد؟
  سایت خبری جدید راه اندازی کردیم…ممنون میشم تشریف بیارید و نظر بفرمایید.

 5. مسلمان گفت :

  شهریور ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۱۰

  با سلام
  آقای جوانفکر از کی تا به حال شما حقوقدان شده اید که برای ملت اصل ۱۳۸ قانون اساسی را به غلط تفسیر و تعبیر می‌فرمایید و اسم آن را تحریف میگذارید. بهتر است در این موارد همان معاون حقوقی رئیس جمهور اظهارنظر حقوقی بکنند و شما هم فقط به مشاوره فرهنگی خود مشغول باشید.

 6. nhka[, گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۲۰

  سلام
  امیدوارم به جای ناراحتی کمی بیدار شوید
  نمیدانم چرا ولی من از همان اول احساس مکیردم آدم متملقی هستید جسارتا.وقتی در خبرگزاری های مختلف مطالب حضرتعالی رو در خصوص سینه چاکی های جان فرسایتان برای دولت و شخص رئیس جمهور میدیدم بیشتر پی میبردم.در شبهه مناظره که با آقای رسائی داشتید متوجه شدم کار شما فقط صرف دفاع از دولت است حتی اگر مستمسکی هم نداشته باشید.اگر آقای احمدی نژاد بگوید ماست سیاه است شما هم میگوئید!
  دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور محترم چند سال دیگر رئیس جمهور نیست اصلا این به کنار مگر چندسال دیگر میخواهید عمر کنید البته عمر دست خداست.دست از … صرف بردارید و با توجه به خدا قلم فرسائی کنید.در ضمن در پیوندهایتان لطفا لینک سایت رهبر انقلاب رو در ابتدا قرار دهید نه زیر لینک دولت.خدا همه را هدایت کند.یک دانشجوی فوق لیسانس ساکن ایران اسلامی

 7. مهدی عبدی گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۰۴

  با عرض سلام خدمت شما بنده کاری به دعوای تمام ناشدنی شما ها ندارم. فقط اینو میگم ما پیرو ولایتیم در بیرق امامتیم.
  در ضمن شما بهتره لین ک که میکنین حواستون باشه .جایگاه مقام معظم رهبری باید بالاتر از رئیس جمهور قرار بگیرهو پس لطف کنین جای لینک مقام معظم رهبری با رئیس جمهور رو عوض کنین. بنده خودم از طرفدارن آقای احمدی نژادم .ولی اینو بدون کار ایشون در بعضی جاها نقص داره. میگی نه یکی همین آقای مشایی هست. با تشکر.
  بادتون نره حتما سایت مقام معظم رهبری رو بالاتر از رئیس جمهور بذارین.
  با تشکر فراوان از شما

 8. l.s گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۳۷

  سلام.
  خدا را فراموش نکن.
  خدا سیاست بردار نیست

 9. پژوتن گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۰۹

  سلام‌ آقای جوانفکر
  این آقایی که جدیداً از زمانی که رئیس جمهور به برزیل رفتند مترجم رئیس جمهور شدند بسیار بد ترجمه میکنند. ایشون نه از معلومات کافی و نه از اعتماد بنفس کافی و نه از صدای خوبی برخوردار هستند که بخواهند مترجم رئیس جمهور بشوند. من خودم بارها دیدم که رئیس جمهور حرفشونرو قطع کردند و ایشونرو تصیح کردند. این واقعاً خجالت آوره. همه کارهامانرو باید رئیس جمهور بکند! مترجم قبلی معرکه نبود ولی درست ترجمه میکرد. به نظر من مترجمی مثل شخصی که در پرس تی وی صحبتهای رئیس جمهور را ترجمه میکند بهترین شخص برای چنین کاریه. اگر میسر نیست همون مترجم قبلیرو بگذارید. متشکرم

 10. حمید گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۳

  سلام
  آقای جوانفکر شما مدعی هستید که انتقاد رهبری از موازی کاری در سیاست خارجی, بعد از انتقاد آقای متکی صورت گرفته…در حالیکه درست ۸ روز پس از انتقاد رهبری, آقای متکی به صحبت های آقا بقایی واکشن نشان دادند…و حتی در صحبت هاشون به صحبت های رهبری مبنی بر پرهیز از موازی کاری اشاره کردند…
  میشه این تناقض رو که در متن بالا بوجود امده به صورتی معقول برای من حل کنید؟؟؟؟؟؟؟

 11. رضا گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۲۷

  با سلام خدمت جناب آقای جوانفکر
  رضا هستم از تربت جام
  متاسفانه طرح این چنین موضوعاتی از سوی برخی افراد مانند آقای توکلی این شائبه را در بین علاقه مندان و دوست داران نظام و انقلاب تقویت میکند که چه بسا اگر امثال افرادی مثل این حضرات بر مسند ریاست جمهوری تکیه میزدند به نام اصول گرایی و پیروی از رهبری برای خوش آمدن عده ای مفت خور چه بلایی که سر راه و منش تفکر بسیجی و جهادی نمی آوردند خدا را شکر که رئیس جمهوری داریم که خود را وام دار هیچ گروه و هیچ حزبی نمیداند خداوند این رئیس جمهور پر تلاش و مردمی و تمام همکارانش را برای این انقلاب حفظ نماید موفق باشید.

 12. sahand گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۶

  به نام خدا
  حضور پرنور برادر مکرم جناب آقای جوانفکر
  سرور ارجمند / خدا میداند که بنده از طرفداران رییس جمهور بوده و هستم در مقابل کسانی که در انتخابات میخواستند کار این مملکت را با حمایت بیگانگان یکسره کنند.
  از شما بزرگوار انتظار این است که واقع بین تر باشید.
  بیانات رهبر معظم در دیدار اخیر با دولت از رسانه ها کامل پخش شد. همه متوجه شدند که بیانات ایشان درباره پرهیز از موازی کاری متوجه اقدام اخیر رییس جمهور محترم درباره انتصاب نماینده های ویژه است. اینگونه نماینده های ویژه بایستی دارای ویژگیهای متناسب با ماموریت و نیز دارای کار تعریف شده غیر موازی با وزارت خارجه باشند. اظهارات بقایی نشان داد که اهل کار نیست.
  در بیانات رهبری انتقادات بحق و ظریفی از دولت ابراز شد مثل همان ماجرای کاروانسرای شاه عباسی . ..که هنوز هم اینگونه کارها در وزارت فرهنگ و ارشاد فراوان است و خسارتهای بزرگ به کشور وارد میشود…که امید است با وجود افرادی چون شما این مسایل کمتر شود.
  در اذربایجان فعالیتهای عناصر بیگانه گرا و تجزیه طلب ( پان ترکیسم ) داردگسترده تر میشود . یک نشریه تاثیر گذار در گسترش تجزیه طلبی با نام نوید آذربایجان در سال ۸۴ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و دامن زدن به مسایل قومی توقیف شد. این نشریه بعد از ۵ سال در سایه سکوت و بی توجهی ارشاد ارومیه و اداره کل مطبوعات داخلی اخیرا دوباره منتشر شد آنهم به صورت غیرقانونی ..در صورت امکان اقدامی بفرمایید تا مدیر کل مطبوعات داخلی جلوی انتشار غیرقانونی این نشریه را که با سفارتخانه های بیگانه هم مرتبط است و مشهور به قومگرایی است بگیرند.
  خداوند متعال همه خدمتگزاران کشورمان را و حضرتعالی را حفظ و موفق فرماید

 13. محمد جواد گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۶:۱۲

  سلام

  چرا کسی از طرف دولتی ها جواب هتاکی های این ها را نمیدهد؟ چرا این همه سکوت؟ که چی؟

  چرا دولت یه سخنگوی درست و حسابی ندارد تا جواب تمام این تخریب ها را بدهد؟!!

 14. حمید خان گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۴

  با سلام
  با آنتراکت نیمه سال ۱۳۸۹ به روزم
  پستهای قبلی
  صدا و سیما و سریالهای ماه رمضانش
  مکتب ایرانی همان حکومت علوی است
  جذب اکثریت و دفع اقلیت یعنی چه ؟
  وبلاگ پشتیبان
  http://www.sinama-hl.mihanblog.com

 15. حسین کریمی گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۴

  با عرض سلام خدمت جناب آقای جوانفکر مشاور مقتدر و حکیم رییس جهمور عزیزمان
  ما جوانان اصفهانی بی اندازه از رییس جمهور عزیز حمایت نموده و بالطبع مشاوره های جناب عالی را هم
  مواضع ایشان پراثر می دانیم. همچنین از انتقادهای مغرضانه علیه مهندس مشایی نگرانیم و امیدواریم
  بین مسوولین خدوم نظام تفرقه به وجود نیایید. مهندس مشایی فردی روشن بیت و متفکر است که متاسفانه مورد هجمه ی بعضای از افراد مغرض قرار گرفته است ما برای شما و کلیه مسوولین دلسوز نظام آزوی سلامتی و موفقیت می نماییم
  در پناه خداوند منان

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۸

  حسین آقا
  سلام بر شما
  مطمئن هستم که بیشتر مردم ایران مانند شما ، به صحنه پیش رو با نگرشی عالمانه و حکیمانه نگاه می کنند و متوجه
  مسائل جاری و انگیزه ها و گرایشهایی افراد و گروهها هستند.
  موفق باشید

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۰

  سهند عزیز
  با سلام
  از اظهار نظر شما متشکرم
  موفق باشید

 18. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۲

  آقا رضا
  سلابر شما
  از نظرات عالمانه شما در این وبلاگ همیشه استفاده کرده ام.
  عزیز و سربلند باشید.

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۸

  حمید آقا
  سلام بر شما
  این تناقض نیست بلکه یک اشتباه ناشی از کم دقتی است. به جای “پس” باید ” قبل” نوشته می شد. به هر حال این فقط دیکته نانوشته است که غلط ندارد.
  بنده هم مثل هر انسان دیگری ممکن است دچار خطای سهوی بشوم.در اینجا چیزی از نظر محتوا تغییر نمی کند. در واقع باید گفته می شد که آقای متکی با موضعی که گرفت خود را در معرض خطاب رهبری قرار داد اما در مقاله چنین آمده است که آقای متکی خطاب سخنان رهبری عزیز بوده است. به هر حال ضمن پذیرش اشتباه خود ، لازم است به این نکته اشاره کنم که جماعت نق این بار هم به جای پرداختن به اصل موضوع ، یک موضوع کوچک را دستاویز قرار دادند تا بر یک حقیقت سرپوش بگذارند.
  موفق باشید

 20. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۰

  آقا یا خانمی که نامتان مشخص نیست
  سلام بر شما
  از تذکر خداپسندانه و حکیمانه شما متشکرم. هیچ تذکری به این اندازه که باید در همه امور خدا را در نظر داشته باشیم ، مفید نیست.
  موفق باشید

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۵

  آقای عبدی
  سلام بر شما
  شما پیرو ولایتید و بنده هم نوکر پیرو ولایت.
  تذکرتان کاملا درست است. اخیرا مسوول محترم فنی وبلاگ در آن تغییراتی را ایجاد کرده است و اشکال ایجاد شده ناشی از فرایند کاری در سیستم است که به صورت حروف الفبا عمل کرده است. به هر حال تذکرتان وارد است ، اشکال برطرف خواهد شد و بنده از شما متشکرم.
  موفق باشد.

 22. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۱۰

  آقا یا خانم محترم
  سلام بر شما
  این وبلاگ شخصی است و ربطی به دولت ندارد. نظرات بنده هم نظرات شخصی است. اما خدا را شاکرم که توفیق داده است تا بر اساس شناخت و آگاهی از رئیس جمهور محترم و دولت ارزشی او که بزرگترین دستاوردهای پس از انقلاب را برای انقلاب و ملت عزیز ایران به ارمغان آورده است ، دفاع کنم.
  البته اذعان دارم که هم زبانم الکن است و هم توان فکری ام محدود و کم بهاست.
  موفق باشید

 23. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۳۳

  آقای مسلمان
  سلام برشما
  بنده در وبلاگ شخصی ام اظهار نظر کرده ام. آیا شما می خواهید دیگران را از بیان نظراتشان محروم کنید! به جای خاموش کردن دیگران که هیچ نسبتی با آموزه های دین مبین اسلام و فرهنگ و تمدن ایرانی ندارد و بر قانون اساسی نیز منطبق نیست ، لطفا چنانچه نظر دیگران را مردود می دانید به بررسی آنها بپردازید و آنها را تایید ، رد ، اصلاح یا کامل کنید. اینطوری حتما به خیر نزدیک تر است.
  موفق باشید

 24. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۳۴

  جناب آقای فرقانی
  سلام بر شما
  از اینکه در وبلاگ پیام گذاشتید متشکرم.
  موفق باشید

 25. عباس نخجوان گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۰۳:۰۳

  جناب جوانفکر
  سلام علیکم
  ضمن طلب توفیق روز افزون خدمت به ملت شریف و بزرگوار
  به حضور تان عارض هستم که شایسته است لینک سایت مقام معظم رهبری را
  بالای لینک سایت ریاست جمهوری قرار دهید.. و بابت این اشتباه فنی یا سهوی از کاربران این وب گاه
  عذر خواهی کنید.
  و من الله التوفیق و هو المستعان.

 26. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۷

  عباس آقا
  سلام برشما
  قبلا در این زمینه تذکر داده اند. مسوول فنی وبلاگ علت بروز مشکل را عملکرد سیستم بر اساس حروف الفبا اعلام کرد که قرار شد در اولین فرصتپ
  اصلاح نماید. به هر حال از تذکر شما متشکرم.
  موفق باشید

 27. هوشنگ گفت :

  مهر ۶م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۵۰

  باسلام واحترام
  جناب جوا نفکر مطالب جامع شمارا هرروز میبینم. واز موضوعات مطرح شده استفاده میبرم امید است
  از این پس باز هم بهره مند شوم
  موضو عی که میخواستم عرض کنم . راجع به مطا لبی است که از طرف احمد توکلی ..بیشتر نادران در
  بارۀ خا نهۀ خیابان فاطمی مطرح میکنند؛ من خود نه آنرا باور ونه ورود میکنم:دلیلم این ا ست که چنین شخصی اگر اتهام درست باشد.نمیتواند با ر ئیس جمهور پر تلاش وپا ک دست کار کند آنهم در این سطح
  البته من هرگاه سایت ا لف مطلبی در باره مشا ئی یا موضوعاتی کنا یه آمیزی نسبت به عمل کرد دولت دارد
  سعی میکنم در وبلاکم پا سخ دهم البته در حد فهم خود… منتها نه در باره خانه خیابان فاطمی.. دراین
  باره سئوالم این است. دولت یا معاون اول ایشا ن بهر صورت که صلاح میدانند پاسخ شایسته به آنان داده
  تا اراجیف نبافند… و برای مردم وبخصوص جوا نا ن جا ی شبهه نباشد؟!! با آرزوی دیدار تان از وبلاکم
  باتوجه با مشغلۀ فراوا ن شما میدانم. خواستۀ زیادی است..

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر