بزرگی از آن یافت کو پست شد…

خبرگزاریها ، روزنامه ها و سایتهای خبری ، در نوبت های مختلف تصاویری از آقای محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران را منتشر کرده اند که بسیاری از چشمها را خیره و دلها را مجذوب کرده و زبانها را حتی از سوی کسانی که هنوز با او کنار نیامده اند ، به تحسین واداشته است.

تعظیم و فروتنی آقای محمود احمدی نژاد در برابر پدران یا مادران شهدا و بوسه زدن بر دستان مردمی که در سفرهای استانی با شور و اشتیاق به دیدار او آمده اند ، از جلوه های زیبا و جذابی است که هر انسانی را در برابر روح بلند و شخصیت پر رمز و راز رئیس جمهور به تعمق و تفکر وامی دارد.

بی دلیل نیست که آقای احمدی نژاد به نمایندگی از سوی ملت بزرگ و مقاوم ایران ، با اقتدار تمام در برابر زیاده خواهی ها و زیاده گویی های چند دولت پر ادعا و به ظاهر قدرتمند می ایستد و هوشمندانه و مدبرانه ، از حقوق ملت خویش دفاع می کند و با ارائه منطق حکیمانه و دوراندیشانه ، دشمنان و بدخواهان را وادار به عقب نشینی و پذیرش حقوق ملت ایران می کند.

از صحنه پیش رو می توان درس گرفت که هر کس در برابر ملت خویش سر تعظیم فرود بیاورد و فروتنی و خردی پیشه کند ، در همان لحظه اوست که عزیز و بزرگ می شود ، احساس عزت و اقتدار می کند و چنین کسی شایستگی دفاع از ملت خویش را به دست می آورد. مگر ممکن است بالاترین مقام اجرایی کشور در برابر مردم ، تکبر بورزد و نخوت و خودبزرگ بینی بر او غالب شود و در همان حال بتواند در برابر زورگویان و قداره بندان جهانی از خود ایستادگی و مجاهدت نشان دهد. اصولا این دو با هم سازگار نیستند.

بدون تردید، عزت روز افزون و اقتدار بلامنازع ایران ، ریشه در ایمان ، اخلاص ، صداقت و باور عمیق دولتمردان و کارگزاران نظام به اسلام و ارزشهای والای برآمده از اعتقادات دینی دارد. آنها دریافته اند که اگر رابطه خود را با قادر متعال درست کنند ، خداوند رابطه آنها را با مردم سامان می دهد و این معادله اسلامی ، امروز در ایران و در روابط بین مسوولان و مردم ، نمود عینی پیدا کرده است.

فارغ از هرگونه مجامله و مبالغه ای ، می توان آقای احمدی نژاد را در قامت یک انسان فرهیخته ، عالم و آگاه به زمان ، مومن و متدین، مخلص ، عامل به ارزشهای اسلامی ، دلسوز مردم ، بی تاب از خدمت به بندگان خدا ، منادی عدالت ، ضد ظلم و فساد و تبعیض ، مخالف هوای نفس و عاشق امام زمان (عج)  توصیف کرد. برپایه همین خصوصیات تجمیع شده در وجود اوست که رئیس جمهور ایران ، امروز نه تنها محبوب دل ملت خویش است بلکه در بسیاری از نقاط جهان نیز ، در قلب ملتها جای گرفته و در کشورهای اسلامی ، بسیاری از جوانان ، عکس او را با خود همراه دارند یا آن را در محافل خصوصی و مجامع عمومی به نشانه علاقه و محبتی که به محمود احمدی نژاد دارند ، به نمایش می گذارند. با سیر و سیاحتی کوتاه در کشورهای شمال آفریقا ، این واقعیت در برابر دیدگان هر ناظر بی طرف قرار می گیرد.  به راستی که :

     بزرگی از آن یافت کو پست شد                 در نیستی کوفت تا هست شد   

 

۱۶ نظر »

 1. حمیدرضا گفت :

  اردیبهشت ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۵۵

  ما که از رای دادن به ایشون پشیمونیم
  ببینید آقای جوانفکر!
  دکتر احمدی نژاد چه کار خاصی انجام داده است که از کسی دیگر بر نمی آید؟؟
  به نظر شما اینکه نهارت را از خانه ببری یا اینکه از یک جا حقوق بگیری، یا بوسه به دست مادران شهدا بزنی (هرچند که کارهای خوبی هستند) آیا اعمالی نشدنی و ویژه هستند؟
  به نظر من مهتر از اینها رسیدگی به وضعیت خانواده شهدا، برنامه ریزی برای بیکاری و مشکل مسکن و ده ها مسئله دیگر است.
  رکود توام با تورم بسیار مضرتر از این است که یک رئیس جمهور نهار نهاد را بخورد

 2. ابوالفضل عابدین پور (تبیان ساری ) گفت :

  اردیبهشت ۲۵م, ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۹

  با عرض سلام و تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها و عرض خسته نباشید دارم به شما وهم به همه خادمین صدیق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران

  ابوالفضل عابدین پور هستم از شمال کشور استان شهید پرور مازندران شهرستان ساری

  مطلب بسیار زیبایی نوشتید در وصف یک تفکر و یک آرمان و عقیده وآن هم تفکریست ناب از امام روح الله رحمه الله علیه ،تفکری انقلابی و ماندگار با این تفسیر و تعریف
  من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

  چشم مخصوص تماشاست اگر بگذارند

  و تماشای تو زیباست اگر بگذارند

  من از اظهار نظرهای دلم فهمیدم

  عشق هم صاحب فتواست اگر بگذارند

  التماس دعا در پناه خدا

 3. محمود گفت :

  اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۴۹

  حاج اقای عزیز پس به چه دلیل این اتفاق دربین جوانان کشور خودمان رخ نمی دهدکه ازنزدیکتر ایشان را میشناسند.ایا واقعاعواملی درمعرفی واقعی ابشان سد راهند.ایاعملکرد اطرافیان چنین تلقی را بوجود اورده است که فاصله هایی ایجادشود ، یاشناخت چنین شخصیتی اساسا اینقدر پیچیده است.همه ما ان خطبه های نمازجمعه های زمان جنگ را بیاد داریم.انروزهاهم ،هم دشمن به هراس می افتادوهم شورحضوردرصحنه دفاع مقدس بوجودمیامد.اگرنه،پس انقلاب چگونه سی ساله شد.من این را به این دلیل میگویم که نسل جنگ، نه فراموش، بلکه مورد بی مهری قرار گرفته اند.انروزها هم که ضمن جوانان ایران تمامی ملت های زجر دیده وازادیخواه تحت تاثیر امام خمینی(ره)بودند.نکند عافبت نسل سومی ها هم که امروز به هردلیل که شمااز آن یاد میکنید،به سرنوشت ما دچار شوند.بهرحال همیشه میتواند بهانه ای باشد برای کنارگذاشتن وگذشتن.ما که دوباره به جوانی برنمیگردیم.ولی فرزندانمان واطرافیانمان شاهدبرخورد با امثال ما هستند.خوشحال میشوم توضیحاتی مرقوم فرمایید .

 4. صنایع نیوز گفت :

  اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۹

  http://www.sanayenews.com/content/view/21789/1/

 5. رضا گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۲۸

  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای جوانفکر
  رضا هستم از تربت جام
  من واقعآ به خودم افتخار میکنم از این که یک ایرانی هستم و چنین رئیس جمهوری اداره کشور را به عهده گرفته است سران فتنه باید شرم کنند که چنین تهمت هایی را که فقط شایسته خود و اطرافیانشان هست به چنین فرد خدمتگزار و مردمی روا میدارند هنوز حافظه ملت ما از سالهای متمادی آنان بر تصدی کشور که جز رواج فساد و پر کردن جیب و شکم خانواده هایشان چیزی نبود پر است

 6. علیرضا گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۸

  بزرگی از آن یافت کو پست شد در نیستی کوفت تا هست شد

 7. فرشید / احمدی نژاد مایه غرور گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۸

  ایران پترو – فرشاد ترکاشوند: علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی آقای محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران در آخرین مطلب خود در وبلاگ شخصی اش با عنوان “بزرگی از آن یافت کو پست شد…”حقایقی را در فضای اینترنتی بازگو نموده و منتشر ساخته است که هر خواننده عدالت محور و ظلم ستیزی را مست و مغرور می کند. آقای جوانفکر خضوع، خشوع و تواضع بی مثال احمدی نژاد در مقابل مردم از یک سو و نیز تقابل جانانه وی در برابر نظام سلطه را از دیگر سو، تشریح کرده و به تحسین احمدی نژاد لب گشوده است.وی تاکید کرده است که همه ایرانیان وطن دوست هر روز بیش تر از گذشته به نشاندن چنین شخص لایقی بر کرسی ریاست جمهوری مباهات می کنند.
  این درست که مطلب مورد اشاره را مشاور مطبوعاتی رییس جمهور به رشته تحریر درآورده است اما این مطلب را می بایست فارغ از اینکه چه کسی و با چه درجه از نسبت کاری با احمدی نژاد، آن را نوشته مورد ارزیابی قرار داد.
  با این وصف، وقتی که ما “بزرگی از آن یافت کو پست شد…” را با دقت می خوانیم و مورد مداقه قرار می دهیم “بزرگی از آن یافت کو پست شد…” را به معنای واقعی درمی یابیم و بر همین اساس صمیمانه از نویسنده این مطلب تشکر و قدردانی می کنیم چراکه با وجود مشغله فراوان هنوز هم برای نوشتن مطالبی از این دست وقت می گذارد و جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی درست از هیچ کوششی دریغ نمی ورزد خاصه آن که ایشان چند ماه است به عنوان مدیرعامل ایرنا نیز حکم گرفته و بر مشغله های پیشین اش بیش از پیش افزوده شده است.

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۰۶

  آقا محمود
  سلام
  این مبنای درستی نیست که تصور کنیم ، مقامات و شخصیت ها به جهت آنکه در نظام جمهوری اسلامی دارای مسوولیت هستند ، در همه زمانها دارای شخصیت واحد و یکسانی هستند ، احتمال اشتباه و گناه در آنها صفر است. اتفاقا آسیب پذیری آنها بسیار بیشتر از مردم عادی است زیرا تهدیدها علیه آنها بسیار بیشتر و متنوع تر است. فرقی نمی کند که نسل اولی باشیم یا نسل سومی یا از هر نسل دیگر . به هر حال مبنای خلقت بر این است که انسانها همیشه در معرض امتحان و آزمون هستند و احتمال مردود شدن نیز برای همه وجود دارد.
  موفق باشید

 9. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۱۶

  آقای حمیدرضا
  با سلام
  دعدغه شما رسیدگی به وضعیت خانواده شهدا ، برنامه ریزی برای بیکاری و مشکل مسکن و … است . مدیریت این کارها از عهده کسی بر می آید که همت والایش را صرف خدمت صادقانه به کشور کند ، در برابر مردم تواضع و فروتنی پیشه نماید و خودش و مدیرانش را به خدمت بی منت فرابخواند. البته دولت نهم کارهای بزرگی را در کشور به انجام رسانده است و مشکل مسکن نیز با سرعت در حال حل شدن است. وضعیت خانواده شهدا و محرومان نیز با توجهات دولت بهتر از گذشته شده است.
  موفق باشید

 10. رضا گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۳

  سرور گرامی جناب جوانفکر
  با سلام
  انتظار می رفت در سال (همت و کار مظاعف) علاوه بر ایرنا همت بیشتری را برای مبلاکتان معطوف دارید انشاءالله اولین مطلب شما در سال ۸۹ شروع پر باری باشد برای ارسال مطالب بیشتر در زمان های کوتاترچرا که به گمانم تنها مسئول دولتی هستید که برای اظهار نظر نظر خود را بیان می کنید،در مورد اظهار لطف شما برای دکتر احمدی نژاد عزیز باید عنوان کنم که بسیار بیشتر از اینها باید در وصفش مطلب نگاشت اما ریاست جمهور یک کشور به اعتقاد بنده حسن سر مربی یک تیم فوتبال را دارد ،تجربه ثابت کرده برای موفقیت های متوالی و مستمر صرفا داشتن یک مربی کار بلد متعهد و متخصص کافی ضروری است اما کافی نیست ،سر مربی باید از داشته های خود در زمان و مکان های مناسب بهترین بهره وری را بدست آورد ،علاوه بر این یک سر مربی خوب وقتی عهده دار تیم جدیدی می شود بعد از چند ماه شناسایی داشته های فعلی تغییراتی مطابق داشته های خود ایجاد می کند ،دکتر احمدی نژاد عزیز در اوائل دور اول ریاست جمهوری شان در بعضی از حوزه ها داشتند تغییرات بسیار نو آورانه ای ایجاد می کردند از جمله در حوزه بانکی کشور متاسفانه کار را تمام نکردن ایضا در بعضی از حوزه های دیگر نیز اینگونه شد تنها جایی که کار را بخوبی تمام کردن منحل کردن سازمان برنامه ریزی قبلی بود که لانه دوستداران قدرت و ثروت سابق شده بود ،جناب آقای جوانفکر همانطور که در طرح بالف بار ها بدان اشاره کردم آقای احمدی نژاد نباید فقط سازمان برنامه ریزی را منحل می کرد باید کل ساختار اداری کشور را مثل سازمان برنامه ریزی منحل می کرد و با ساختار و ترکیب جدید تیمی را می بست که هدفش کار و خدمت برای رضایت خدا و ملت شریف ایران باشد ساختار اداری و بروکراسی فعلی آرایش آن معطوف به چنین اهداف والایی نیست ،به عبارت دیگر اهداف دکتر احمدی نژاد عزیز با ابزار های بجای مانده از دولت های گذشته محقق نخواهد شد کما اینکه در طول ۵ سال گذشته نشد،به اعتقاد بنده راهکار جامع و نوین بالف دکتر احمدی نژاد را قادر خواهد کرد ظرف همین سه سال باقی مانده حتی کم تر از آن بسرعت تمکام اهداف داخلی و خارجی اش را محقق کند از جمله براحتی می شود با ساختار بالف دستوالعمل ۲۶ ماده ای مقام عظمای ولایت را در مورد ساختار اداری کشور عملیاتی کرد.
  با احترام رضا

 11. عبدالله رحیمی گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۵۶

  به نام خداوباسلام مطلبی که راجع به شخصیت وتواضع وفروتنی رئیس جمهور محبوب ومردمی جناب آقای احمدی نژاد نوشتید خیلی خوب بود هرچند حق مطلب آنچنانکه باید وشاید ادانشد ولی با تمام احترامی که برای جنابعالی قائل هستم نوشتن چنین مطالبی را به صلاح آقای احمدی نژاد وشما نمی دانم جایگاه شمادرمقام مشاور ایشان درج چنین مطالبی نیست وظیفه شما دفاع از عملکرد مجموعه دولت آنهم درامور عمومی وهمگانی می باشد نه در تعریف وتمجید از ویژگی های فردی رئیس جمهور امیدوارم از صراحت لهجه بنده آزرده خاطر نشده باشید مقصود تذکر من باب عمل به آیه شریفه قرآن فذکر ان الذکر ….است

 12. صنایع نیوز گفت :

  خرداد ۲م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۱

  http://mihanpress.com/content/view/933/65/

 13. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۳م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۳

  آقای رحیمی
  با سلام
  از ابراز لطف و حسن ظن شما متشکرم. فکر نمی کردم بیان تواضع و فروتنی رئیس جمهور در برابر مردم که باید به یک مطالبه فراگیر تبدیل شود و همه روسای جمهوری با چنین رویکردی در برابر مردم ظاهر شوند، به نشانه تعریف و تمجید تلقی خواهد شد. به هر حال من این اجازه را دارم که در وبلاگ شخصی خودم به اظهار نظر بپردازم و در خبرگزاری جمهوری اسلامی از عملکرد دولت دفاع کنم.
  موفق باشید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۳م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۵

  آقا رضا
  با سلام
  از نقطه نظرات شما متشکرم و برای شما سعادت و سربلندی و موفقیت آرزو می کنم.
  عزیز و سربلند باشید

 15. محمد صادق گفت :

  خرداد ۴م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۱

  نه مثل بعضی ها که هر نیم ساعت یه بار آپ میکنن نه مثل شما…………..

 16. آیدین گفت :

  خرداد ۱۳م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۲

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  در فرهنگ ما ایرانیان ابراز تواضع و فروتنی در درجۀ اول در برابر درگاه خداوند و ثانیاً در روابط اجتماعی، جایگاه ویژه ای دارد و نشانگر کمال شخصی است. از این رو در تعارفات و آداب سخنوری و هم نشنینی به شکل برجسته ای دیده می شود.

  در ایران، در میان دولتمردان و مسؤلان حکومتی، این ابراز فروتنی در برابر مردم، به شکل های گوناگون وجود دارد. در دیدار های مردمی رئیس جمهور پیشین، آقای خاتمی، هم به نوعی شاهد آن بودیم. همچنین در خارج از ایران، در جوامع مردم سالار که دولتمردان منتخب مردم هستند، ابراز تواضع و فروتنی مسؤلان در دیدار با مردم، بخشی از تشریفات محسوب می شود.

  ولی آیا این ابراز فروتنی ریشه در یک باور عمیق دارد و تنها جلوۀ کوچکی از مجاهدت روزمرۀ یک بندۀ خداست، یا آنکه در بعدی سطحی نوعی خوش برخوردی و رعایت آداب و رسوم اجتماعی می باشد، که در برخی موارد به یک عادت بدل می شود.

  ( در اینجا نوع دروغین، غرٌض آلود و عوامفریبانۀ فروتنی، مد نظرم نیست و فرض بر حسن نیت افراد است.)

  درجۀ خلوص ابراز فروتنی افراد، در عملکرد آنها و محبوبیتی که پیدا می کنند، محسوس است. از دیدگاه بنده، این رفتار آقای احمدی نژاد خالص و برخواسته از ایمان و وجدان بیدار ایشان است، و البته آثار آن در عملکرد وی دیده می شود.

  امروز با آنکه بسیاری از دولتمردان گذشته، مسؤلیت بار سنگین اشتباهات خود و برخی سختیهایی که جامعۀ ایران در هر صورت با آنها دست به گریبان است، را متوجه آقای احمدی نژاد می کنند، و با وجود وسعت بی سابقۀ تبلیغات رسانه های بزرگ غرب در تخریب آقای احمدی نژاد، امروز رئیس جمهور ایران از مشهورترین و محبوب ترین چهره های ایران و جهان است.

  بنده در زندگی روزمره سعی دارم در بسیاری موارد از محاسن اخلاقی آقای احمدی نژاد الگو بگیرم، و به رئیس جمهور کشورم افتخار می کنم.

  سلامت و پیروز باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر