با یک سلام و والسلام

برنامه “دیروز امروز فردا” سه شنبه شب و در ششمین روز از ماه مبارک رمضان از شبکه سوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد و مردم در باره محتوای برنامه و نظرات مطرح شده در آن قضاوت می کنند.

آقای کاظم دلخوش نماینده محترم صومعه سرا یک روز بعد (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس در مورد این برنامه سخن گفتند و مدعی شدند که در آنجا به قوا توهین شده است.

ایشان در این زمینه شعری به شرح زیر سرودند که به طور زنده از رادیو و هم از برنامه خبری ۲۰ و ۳۰ پخش شد:

تشکر می کنم اول زمسوول صدا سیما                        ز نیروهای خوب و مخلص و بینا

از آن برنامه های پرمخاطب، خوب ، ولی اما               از آن برنامه دیروز، امروز هم فردا

تلاشتان اگرچه قابل تقدیر و تمجید است                      ولی در کارتان گاه ضعفی می شود پیدا

چه زیبا می شود ، هم دیروز ، امروز هم فردا              اگر باشد سخنور ، فاضل و آگاه و هم باتقوا

ضمن ستایش ذوق و قریحه شعرپردازی آقای دلخوش ، ظریفی با همان زبان به ایشان پاسخ داده و با ارسال آن از طریق وبلاگ ، از بنده خواسته  است تا آن را منتشر کنم . او چنین سروده است:

بشنو از دل چون حکایت می کند                                نایب سیصد، زسیما، خوش شکایت می کند

شاکی که خود یک شاعر این محفل است                        او به احسنت های یاران خوش دل است

گویند ، از دی که گذشت ، یادش مکن                          لیکن امروز و فردا هم بر او بس مشکل است

هرسه حال، شاعر ما را به تنگ آورده است                  گوید که “دیروز، امروز، فردا” غافل است

آسمان را ریسمان می کند تا که گوید این سخن               هرکه با ما نیست، بی سبب او جاهل است

آن مدعو که زین محفل بپرسد یک سووال                     پس ، بی خبر ، بی تقوا و بی تردید هم باطل است

پاسخش گویم که ای زاهد روشن ضمیر                      “دیروز ، امروز، فردا”، یک ساحل است

ای شاعر خوش آهنگ این محفل اندکی آهسته تر            در سیمای یامین پور ، فضل و حکمت حاصل است

گرچه می دانیم از چه رو ، بر آشفته ای                     با یک “سلام و والسلام” ، پاسخ من کامل است

۳۴ نظر »

 1. علیرضا گفت :

  مرداد ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۵۰

  آقای مشاور
  از شما بیش از این انتظار داشتم.
  همیشه شما را با تقوا و آگاه می دانست. البته هنوز به تقوایتان خیلی امیدوارم. اما…
  جناب جوان فکر
  مناظره تان را رسایی را دیدم.
  شما به سوالات پاسخ ندادید. حرف خودتان را فقط تکرار کردید.
  ما نمیگوییم مشایی حرف نزند. ولی به نظر شما نمی شود؟ دو پهلو حرف نزند؟
  نمی شود از ابتدا بگوید: مکتب حسین. مکتب خمینی. اسلام ناب محمدی و …
  هرچند که نه به انتشار این مطلب امیدوارم نه به تاثیر در شما

 2. مهدی گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۱۱

  با سلام و خسته نباشید به همه دولتمردان خستگی ناپذیر.
  من یک دانشجوی حامی ولایت و سرباز ایشان محمود احمدی نژاد هستم . ولی انتقاد شدید خود و همه حامیان دکتر احمدی نژاد در شهرمان را به گوش رئیس جمهور محترم و شما و خود آقای مشایی در مورد اظهاراتش می‌رسانم. آقای جوانفکر ما سیاسی نیستیم . ما همانهایی هستیم که از جان برای احمدی نژاد مایه گذاشتیم و اجرش را از خدا می‌خواهیم و شما با سخنانتان به ما و همه حامیان دکتر که در اضطراب فراوانی به سر می‌بریم بی احترامی کردید. این را بدانید ما در دفاع از خط انقلاب و امام و رهبری با هیچکس حتی احمدی نژاد عزیز هم رودربایستی نداریم.

 3. حسین گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۱۰

  بند دوم شعر می تواند این باشد از صداو سیمای ضرغامی شکایت می کند

 4. حزب الله گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۵۳

  توصیه‏های آیت الله مبشر کاشانی برای ماه مبارک رمضان
  http://www.abna.ir/data.asp?lang=1&id=199739

  صله رحم نمائیم و از خویشان تفقد کنیم، تا زنده هستیم اموال خود را حسابرسی کنیم و از مظالم و حقوق عباد پاک نمائیم و حقوق خدا و حقوق مردم را بپردازیم، که فردا دیر است.

  برخی از خصوصیات ماه مبارک رمضان

  بسم الله الرحمن الرحیم. ماه رمضان، ماه ضیافت الله است که خداوند متعال روزه گرفتن در این ماه را بر مسلمین غیر از مریض و مسافر، فرض و واجب نموده و این دو گروه باید روزه‏های فوت شده را در ماه‏های دیگر قضا نمایند.

  ماه مبارک رمضان، ماه سلوک الی الله است که همه ابعاد سلوکی را دربردارد. جسم و روح سالک را پرورش می‏دهد. ماه عبودیت و بندگی خاص و تزکیه نفوس از هواهای نفسانی و وساوس شیطانی است. ماه شوق و اشتیاق به تقرب الی الله و لقاءالله برای اولیاءالله است. ماه تطهیر قلوب از امراض باطنی مانند: بخل و حسد،کینه توزی، مکر و حیله و خدعه و …

  ماه تنویر القلوب به معرفت و عشق به خدا و مودت و ولایت محمد و آل محمد (ص) است.

  ماه تنزیه اعضا وجوارح از آلودگی‏هاست، مانند چشم از تجاوز به حریم غیر و نامحرم و بستن زبان از دروغ و افترا،تهمت و قسم ناحق و شهادت کذب و سخن چینی و بدزبانی و … و گوش از شنیدن لهو و غیبت و … و اجتناب شکم از خوردن و نوشیدن حرام و شبهه ناک و … می‏باشد.

  محرم راز

  جمیع اعضا و جوارح روزه‏دار، احرام معنوی می‏بندد و محرم می‏شود که غیرمحرم، محرم راز نمی‏شود و وارد حریم محبوب نمی‏شود.

  انسان مؤمن، پس از احرام معنوی و ورود به حریم قرب الهی به راز و نیاز می‏نشیند؛ «قائماً باللیل» شب زنده‏داری می‏کند و با تلاوت قرآن که خواندن یک آیه قرآن در این ماه معادل یک ختم قرآن ثواب دارد و یا با اقامه نماز مستحبی که خداوند برای او برات برائت از آتش جهنم می‏نویسد و با ذکر استغفار که پیوسته باران غفران و رحمت الهی به او می‏بارد و نسیم عفو و رضوان حضرت محبوب را درک می‏کند و یا با ذکر صلوات که موجب سنگینی ترازوی عمل می‏گردد، سبقت تقرب الی الله می‏گیرد.

  روزه‏دار واقعی

  از آنجا که به فرمایش امیرالمؤمنین صلوات الله علیه که فرمود:«چه بسیار روزه دارانی که از روزه گرفتن غیر از تحمل گرسنگی وتشنگی بهره‏ای نمی‏برند» و امید است که ما این چنین نباشیم، بلکه تحمل گرسنگی و تشنگی یادآور قیامت و تشنگی فردای محشر و روز های بینوایی و تهی دستی‏مان در عالم برزخ و نیز یادآور حال فقرا و مستمندان در دنیا که قادر به تهیه غذای روزانه زن و فرزند خود نیستند، باشد.

  فردا دیر است

  صله رحم نمائیم و از خویشان تفقد کنیم، تا زنده هستیم اموال خود را حسابرسی کنیم و از مظالم و حقوق عباد پاک نمائیم و حقوق خدا و حقوق مردم را بپردازیم، که فردا دیر است.

  کیفیت رازو نیاز

  بهتر است به ادعیه و اذکارمأثوره به خصوص آنچه درکتاب شریف «مفاتیح الجنان» آمده عمل شود و «دعای افتتاح و دعای سحر» فراموش نشود. لازم هم نیست تمام ادعیه و اذکار را بخوانیم بلکه باید به قدر وسعت زمان و حوصله و کشش و به قدر توان، قرآن و نماز یا ادعیه و اذکار خوانده شودومهم خضوع وخشوع وتوجه قلب به حضرت محبوب ومعبود است.

  ذکر شریف «استغفرالله الذی لا اله الا هو الحی القیوم، الرحمن الرحیم واتوب الیه» که فرموده امام جعفرصادق است، هرشب حداقل ۱۰۰ مرتبه خوانده شود.

  خواندن دعای جوشن کبیر هر شب بلکه به مدت یک اربعین، دل را به تجلیات انوار اسماءالله منور می‏نماید.

  ……………….

 5. عباس گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۷

  مناظره جالبی بود اتفاقا من هم ضبط کردم این مصاحبه رو همیشه نگاهش می کنم ، اگه آقای مشایی دوره بعد کاندیدا بشن و رای بیارن شما چه کاره می شید؟

 6. سعید صادقی مقدم گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۵۲

  سلام
  خسته نباشید. مناظره شما و آقای رسایی و دفاع جانانه تان از آقای مشایی را از شبکه سه دیدم. به نظر بنده هم بسیاری از هجمه هایی که به سوی آقای مشایی روانه می شود جهت دار و با هدف خاصی صورت می گیرد!موفق و پیروز باشید. از لطفتون هم بسیار متشکرم!

 7. امیرحسین گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۱۹

  جناب جوانفکر با سلام

  من از کودکی مقیم فرانسه هستم و مسائل ایران را مدتیست دنبال میکنم بخصوص بعد از انتخابات
  احساس من اینست که از زمان ریاست جمهوری اقای احمدی نزاد ایران در نظر غربیها به عنوان یک قدرت مطرح شناخته شد. این به نظر من ناشی از جهان بینی جدیدیست که در حاکمیت ایران از طریق اقای رئیس جمهور و دایره نزدیک به او ازجمله اقای مشائی خود را نمایان کرده.
  این نگرش نو و کارساز عده ای را در داخل نگران کرده یعنی کسانی که نگرش سیاسی و جهانیشان هنوز به روز نشده و هنوز باور نکرده اند که ایران و نظامش انقدر قدرتمند شده است که از چند اضحار نظر و چند راهپیمائی مخالفین و منتقدین سکانش به لرزه نمی افتد
  و اگر بدون وابستگی و با فاصله به حوادث بنگریم این نگرش سنتی هنوز در کشور قالب است و از صرعت تحول و پیشرفت در کشور میکاهد. چه نزد انان که فکر میکردند با یک تظاهرات عظیم میتوانند دولت برامده از رائ را به پائین بکشند و چه نزد انانی که از ابراز هر دیده و نظر نوینی میهراسند و با صلاحی که تا کنون برایشان کاری بوده یعنی انگ بی دینی و کافری به جان اطرافیان رئیس جمهور افتاده اند.
  من به عنوان شخصی بی طرف که طرفدار اقای احمدی نزاد هم نیستم بگویم که با عملکرد خود ایشان مردمی ترین و پر طرفدار ترین شخصیت جهان است. اینجا تمام مسلمانان فرانسه به ما خورده میگیرند که شما ایرانیها چرا با ایشان چنین برخوردهای زشتی میکنید منظور اتفاقات بعد از انتخابات است. و این با وجود هجمه عظیم طبلیقاتی علیه ایشان در این دیار. این درجه بالای کارامدی و professionalism ایشان و مشاورینشان را نشان میدهد که انصافا در کشور ما بی نظیر بوده است.
  اکنون تمام سرمایه گذاریهای رقبای قدرتمند ایران یعنی امریکا و دشمن قسم خورده ایران یعنی اسرائیل روی افزایش شکاف بین قشر متوسط بالا و به اصطلاح نخبگان جامعه و دولت است
  برای من خارج نشین بسیار عجیب است که در این شرایت حصاص که حمایت از دولت وظیفه است چرا اکثر گرایشهای سیاسی داخل چه چپ چه به اصطلاح اصولگرا هر یک به نهوی در راه تظعیف این دولت حرکت می کنند؟

  قربان شما امرحسین

 8. صنایع نیوز گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۱

  انتقام ناکام وهابیت و بهائیت از صنایع نیوز
  سایت خبری تحلیلی صنایع نیوز عصر شنبه ۳۰ مرداد۱۳۸۹ مورد حمله هکرهایی قرار گرفت که حدود ۳ ساعت این حمله منتقمانه بطول انجامید و با پیگیری مسئولین سایت و مهندسی پشتیبان صنایع نیوز سایت بحالت قبلی خود بازگشت.
  در عملیات هکرها سعی شده تا بسیاری ازمطالب مرتبط با وجود مقدس حضرت زهرا (ع) وسید المتقین امام علی (ع) ومنتقم سیلی زهرا حضرت مهدی (عج) حذف گردد که بلطف الهی و مدد امام عصر(عج) واقدام بموقع پشتیبانی فنی سایت عملیات هکر با عدم موفقیت مواجه شده است.
  یاتوجه به نوع هک انجام شده وسابقه اخطارها وایمیلهای تهدید آمیزکه برای صنایع نیوز ارسال می شد والتفات به اینکه این سایت بعنوان یک پایگاه تخصصی صنعتی درمباحث مهدویت و اهل بیت عصمت وطهارت (ع) و فرهنگ ایثاروشهادت ازآغازکاربطورجدی ورود پیداکرده است یقینا این عملیات ناموفق هک را باید انتقام وهابیت وبهائیت از دست اندرکاران سایت یعنوان خدام المهدی (عج) دانست.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 9. صنایع نیوز گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۰

  http://www.sanayenews.com/content/view/23876/1/

 10. صنایع نیوز گفت :

  مرداد ۳۰م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۳

  http://www.sanayenews.com/content/view/23886/1/

 11. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  مرداد ۳۱م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۷

  آقای مهدی
  با سلام
  آقا مهدی خوب بود مشخص می کردید که از چه چیزی به شدت انتقاد می کنید؟! روحیه شما ارزشمند است و خوب است آن را حفظ و ریشه دار کنید. منظورم دفاع از خط انقلاب ، امام و رهبری است. مهم این است که این دفاع را با روشن بینی و تامل و تعمق روی مسائل همراه کنید. خیلی ها در طول تاریخ بوده اند که خواسته اند از یک خط یا یک حرکت روشن و اصیل دفاع و حراست کنند اما یکباره چشم باز کردند و دیدند بازی خورده اند و از خط خارج شده اند. مخاطب این تذکر قبل از شما باشید ، خود بنده هستم. به هر حال شناختن راه از چاه همیشه ساده و راحت نیست .
  موفق باشید.

 12. محمد علی گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۴

  آقای جوانفکر چطور روت شد این جواب رو بذاری اینجا. این شعره آخه؟‌جوابی به صورت نثر می دادید خوب. شعر آدابی دارد آخر. این چیست جانم؟
  آن مدعو که زین محفل بپرسد یک سووال پس ، بی خبر ، بی تقوا و بی تردید هم باطل است
  تعداد کلمه های دو مصرع رو بشمرید آخه. نکنید این کارو.

 13. محمد علی گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۹

  راستی اینم اضافه کنم که من تا حالا ۳ بار به دکتر رای دادم و اونم نه جوگیر شده و این حرفها…اما این آزادی بیان که میگید خیلی برام جالب شده.الان هنوز وبلاگ خانم ابتکار فیلتر است.کار به هیچکدام از فیلترینگها ندارم اما این خانم الان عضو شورای شهر است و مقامی حکومتی داره.چرا این آزادی بیان مثلا برای ایشون نیست؟!! بازم ممنون میشم اگه دلیلی برام بیارید که به مسائل روشنتر بشم.ممنون

 14. غلامرضا گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۸

  بنام خدا – سلام علیکم آقای جوانقکر شما مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور هستید در موضوع اختصاص یارانه های مطبوعات محلی اصلا نه عدالت رعایت شده و نه بر مبنای تعهد و مسئولیت پذیری بود و من گله دارم و گله خودم را فعلا که دسترسی هست به شما می گویم و انتظار رسیدگی دارم و گرنه من و شما و دوستانتان و یوم تبلی السرائر اگر اعتقاد دارید سریعا رسیدگی کنید!

 15. shomalpress گفت :

  شهریور ۱م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۲۷

  از نوشته های شما استاد بزرگوار در این سایت استفاده می شود.
  http://www.shomalpress.com

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۲م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۵

  آقای محمد علی
  با سلام
  بنده از اینکه به چه دلیل وبلاگ خانم ابتکار فیلترینگ شده اطلاعی ندارم اما فکر می کنم که این خانم و بقیه همفکرانشان که در شورای شهر تهران حضور دارند از جریان فتنه حمایت می کردند و هیچگاه هم به اصلاح مواضع نادرست خودشان نپرداخته اند.
  موفق باشید

 17. مرآت گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۰۱

  آقای جوانفکر
  مناظره تلویزیونی شما را دیدم. اینجانب یک متخصص در زمینه علوم مهندسی هستم و گرایش سیاسی ندارم. از بهانه جویی ها و حملات ناروا به احمدی نژاد و حلقه یارانش که بگذریم اندیشه ها و دامنه عملکرد دولت وی را بسیار فراتر از این زمان و چارچوب این مرزها و گنجایش این اذهان می بینم . اندیشه های اصولی و مترقی که در حلقه یاران احمدی نژاد وجود دارد افق هایی را در روبرویم ترسیم می کند که یادآور شکوه و عظمت گذشته ایران زمین است. از خداوند برای دوستان شما بصیرت و دانایی و برای دشمنان زبونی هر چه بیشتر تمنا دارم.

 18. مهدی نادری نژاد گفت :

  شهریور ۳م, ۱۳۸۹ در ۱۲:۳۳

  با سلام
  جناب جوانفکر
  آن برنامه و سخنان شما را دیدم وشنیدم.
  ممکن است برخی مواقع بخاطر رجوع مکرر مردم به شما ( درکل دولت) این توهم پیش بیاید که ما انتقال دهنده سخن مردم هستیم. ولی در عالم واقع این خیال خوش در برخی مصادیق تعبیر نشود ومردم خواست و درخواست دیگری داشته باشند.
  البته درباره آقای مشایی باید بگویم که من فقط یک نظر درباره ایشان دارم وآن اینست که ایشان روی دیگر آقای احمدی نژاد هستند. یک روح هستند در دو تن.
  ” من احب شئ اکثر ذکره”
  البته بی انصافی ها و غرض ورزی ها و بد خواهی ها همه سر جای خود.

 19. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۰۶

  مرآت عزیز
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم و البته ما نیز خود را بری از اشتباه و خطا نمیدانیم و بیش از همیشه و بیش از دیگران باید مراقبت کنیم که مواضع و رفتار و سخنمان کمترین اشکال و خطا را به همراه داشته باشد. به هر حال از همدلی شما صمیمانه متشکرم.
  موفق باشید

 20. ص گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۹

  حضرت مهدی فرمودند ایشان (سید علی خامنه ای) از ما هستند.

  تشرف آیت الله خامنه ای محضر مبارک حضرت مهدی

  http://salehat.ir/

 21. کارمان گفت :

  شهریور ۴م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۱

  انصافا شاهکار کردی که گفتی احمدی نژاد اصول گرا نیست . خوب کنفشان کردی . الحق احمدی نژادی هستی !

 22. عباس گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۵

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ۱- حضرت آیت الله خامنه ای در پاسخ به سؤالی در زمینه مواضع رسمی و غیررسمی رهبری تأکید کردند: مبادا کسی تصور کند که رهبری برخلاف آنچه به عنوان نظر رسمی مطرح می کند، مواضع دیگری دارد که به برخی خواص می گوید چرا که این تصور مطلقاً درست نیست و اگر کسی چنین نسبتی بدهد گناه کبیره کرده است.
  ایشان در همین زمینه افزودند: نظرها و مواضع اینجانب صریحاً اعلام می شود چرا که نه جایز و نه شایسته است که رهبری مواضع دیگری جز این مواضع علنی و صریح داشته باشد.
  عباس :
  مطلب قابل توجه :
  در اینجا و در فرمایشات حضرت آقا به وضوح و صراحت میبینیم که ایشان قول رسمی و غیر رسمی ندارند و به قول ایشان جایز نیست رهبری (ولی امر ) مواضع دیگری جز صراحت ابراز کنند .
  حال عده ای راهبرد و استراتژی ایشان را در قبال بعض مسایل سیاسی و افراد ؛ راهبرد تفکر دیگر در خفا و عملی دیگر در جلا میدانند که ” این تصور مطلقاً درست نیست و اگر کسی چنین نسبتی بدهد گناه کبیره کرده است. ”
  این نکته ایست که اساس تفکرات بعضی افراد که ایشان را هم در بازی موج افکنی و تقیه دانستن مشایی دخیل دانسته و این موضوع را یک راهبرد دانسته اند نه تنها نفی بلکه از گناهان کبیره دانسته اند .(فتدبروا)

 23. عباس گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۶

  ۲- حضرت آیت الله خامنه ای منظور خود از تأکید بر وحدت را “اتحاد بر مبنای اصول ” خواندند و خاطرنشان کردند: بر این مبنا، با هرکسی به همان اندازه که اصول را قبول دارد متصل و متحدیم و هرکسی اصول را قبول ندارد طبعاً از این دایره وحدت خارج است.

  عباس :
  این سوال پیش میاید که این اصول چیست ؟
  آیا ولایت مداری و ولایت پذیری و تبعیت از آن از اصول است یا خیر ؟
  اگر اصل هست که هست میتوان مرور کرد مواضع دکتر را :
  ۲٫۱- در اجرای حکم حکومتی آقا در خصوص مشایی و معطل ماندن آن توسط دکتر که آدمی را به یاد مواجهات هاشمی با امام میاندازد که بر سر بعضی مسایل هاشمی با علم به اینکه امام مخالف موضوعی است به دنبال این بود که امام را قانع کرده و به مراد و منظور خود برسد .
  ۲٫۲- در خصوص اسراییل و اظهارات مشایی مبنی بر دوستی با مردم اسراییل که بعد از فرمایشات آقا که “یکی حرف غلطی زده و …”و بدنبال آن سرباز ولایت خواندن مشایی خود را و اظهار تبعیت از آقا و سپس بعد از گذشت چندین ماه مجددا بر این موضع که نظر احمدی نژاد حذف اسراییل از جغرافیا نیست و پیرو آن سخنان دکتر که حرف مشایی حرف من است .

  حال آیا دکتر اصول را زیر پا گذاشته است یا خیر ؟
  و اگر اصل ولایت مداری را پایمال کرده است لذا :
  ” بر این مبنا، با هرکسی به همان اندازه که اصول را قبول دارد متصل و متحدیم و هرکسی اصول را قبول ندارد طبعاً از این دایره وحدت خارج است.”

 24. عباس گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۵۸

  ۳- رهبر انقلاب در ادامه سخنان خود هر دو مقوله وحدت و خلوص را مورد تأکید قرار دادند و افزودند: خالص کردن جامعه با فشار و حرکتهای تند به وجود نمی آید و اسلام نیز کسی را مأمور نکرده است که اشخاص ضعیف الایمان را به بهانه خالص کردن جامعه، از دایره خارج کنند.
  ایشان افزایش خلوص فردی، خانوادگی، گروهی و جمعی را راه صحیح خالص کردن جامعه برشمردند و افزودند: باید دایره مخلصان را هرچه ممکن است گسترده کرد و این هدف هنگامی محقق می شود که هرکسی، افزایش خلوص را از خود، خانواده، دوستان و همراهان سیاسی و اجتماعی آغاز کند.
  عباس :
  آیا دکتر و اصرار بر اینکه “حرف مشایی حرف من است “و استدلال برخی دوستان براینکه باید استراتژی !! را پیش برد حتی اگر عده ای منحرف شوند با فرمایشات آقا سنخیت دارد .
  ۴- رهبر انقلاب اسلامی درباره سخنان یکی از دانشجویان در انتقاد از عملکرد برخی همکاران رئیس جمهور (مشایی)افزودند: من در این زمینه ورود و قضاوتی نمی کنم البته ممکن است اشکال و ایراد وارد باشد اما باید مسائل را اصلی – فرعی کرد و مراقب بود که مسائل درجه دوم، جای مسائل اصلی و تعیین کننده را نگیرد.
  عباس :
  حال چرا دکتر با اینکه مسئله مشایی مسئله ای درجه دوم است آن را جزء مواضع رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران میخواند و موجب انحراف اذهان از موضوعات درجه اول میگردد ؟

 25. عباس گفت :

  شهریور ۵م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۱۶

  نقد یک مقاله : بررسی روایات مربوط به شعیب بن صالح در سایت ظهور بسیار نزدیک است

  http://www.saramomeni.blogfa.com/

 26. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۰

  وزیر نیرو باید استیضاح شود

  گرمای بالای ۴۰ درجه در ماه مبارک رمضان مردم عزیز کشور ما مخصوصا مازندرانیهای مومن وتنقلابی وولایتمدار را مجبور به استفاده از کولر کرده است و اگر این وسیله برودتی مورد استفاده قرار نگیرد تحمل ۱۶ تا ۱۷ ساعت روزه داری در روز بسیار دشوار خواهد بود.

  در این شرایط هوایی که باید دولت عزیز به عنوان یک دولت شیعه ، خدمتگزار ملت فهیم و فدردان باشد ودراین ماه مبارک بطورویژه خدمات رسانی به مردم عزیز انجام دهد در برخی مناطق کشور و بطوراخص دراستانهای شمالی بویژه استان مازندران ارسال ناجوانمردانه قبوض برق و به عبارتی قبوض روح مردم اثرات منفی بر جامعه گذاشته است .

  چیزی که دراین سالهای اخیر شاهدبوده ایم تاکیدریاست محترم جمهوری اسلامی جناب آقای دکتر احمدی نژاد به موضوع خدمت بیشتر به مردم است که در آغاز دولت نهم در هر جا که دکتر احمدی نژاد به موضوع خدمت بیشتر به مردم است که بیاد دارم درآغاز دولت نهم درهرجا که آقای احمدی نژاد سخنران بودند بنری نصب می شد با این عنوان :(( به خدمت بهتر بیندیشیم)) اما حرکت اخیر وزارت نیرو در مازندران وبرخی ازاستانهابرخلاف مشی دولت اصولگرا و مکتبی دهم وتاکیدات ریاست محترم جمهوری اسلامی است.

  حذف یارانه قبل از اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها درقبدض شهروندانی که بقول مدیرعامل توزیع برق مازندران الگوی مصرف را رعایت نکرده اند و باید جریمه شوند با کدام منطق خدمتگزاری سازگار است ؟

  ارسال قبض ۶۰ برابری برق برای خانواده ای که همان مصرف دوره قبل را داشته چگونه خدمت نامیده می شود؟

  ارسال قبض ۱۳۰ هزار تومانی برای بازنشسته ای که ۲۶۰ هزارتومان حقوق ماهیانه وی بوده وجزیخچال وتلویزیون ومصرف معمولی روشنائی استفاده دیگری ندارد در کجای خدمت جای دارد؟

  آیا این اقدام راباید خادمانه تصورکرد؟

  اعلام این جمله ازسوی مدیرعامل توزیع برف مازندران درجواب پرسش مجری سیمای مازندران که برای رفع مشکل چه میکنید ومی گوید:(( من بعنوان نماینده دولت برای کاهش تعرفه ها نباید چانه بزنم تا پول برق کاهش یابد ))!!!!!!! را باید از لسان مدیر رولت خدمتگزار دکتراحمدی نژاد دانست؟؟؟

  آیااین ادبیات خدمت ، ادبیات خدمت است؟

  خدا می داند که درگرمای سخت این اقدامات توزیع برق استان چه رنجی را برای خانواده ها دایر کرده است؟

  نگارنده بیاد زمستان مشهور مازندران وفطعی طولانی گازافتاد که درآن زمان شرکت گاراستان دراقدامی غیرکارشناسانه قبوض تصاعدی گازرابه درب منازل مردم فرستادو می رفت که مردم بی اعتماد به دولت شوند که خوشبختانه با حساسیت رسانه ها ودخالت به موقع مهندس شفقت استانداروقت ومهندس قناعت معاونت سیاسی امنیتی سابق استانداری ، آن حرکت ناآگاهانه متوقف شد وبا سفر قیرمنتظره دکتراحمدی نژاد به استان بلطف الهی نه تنها حرکت ناآگاهان برای بی اعتماد کردن مردم موثرنیفتاد بلکه اعتمادعمومی به نظام ودولت خدوم افزایش پیدا کرد .

  امروزهم که درشزایط تحریم ناجوانمردانه وسنگین دسمنان قسم خورده انقلاب اسلامی هستیم وملت شریف ایران که خودراآماده می کنند تا در مراحل بعدی تحریم مقتدرانه در کنار دولت بایستند وازحق مسلم خود که همان داشتن چرخه سوخت هسته ای است نگذرند چرا مقام محترم ریاست جمهوری اجازه می دهد برخی اقدامات دستگاههای اجرائی همسو باشد با خواسته های دشمنان که همان ناراضی تراشیست؟

  البته با توجه به دستوراخیری که ریاست محترم جمهوری درهامش تقاضای نمایندگان استان درمجلس داده اند امید است این مشکل برای همیشه برطرف شود.

  انتظار می رود نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بطورجدی ورود پیدا نموده و ضمن دلجوئی ازموکلین خود ودفاع ازمنش خدمت به مردم درخصوص عزل مدیرانی که درخدمتگزاری کارنامه موفقی نداشته اند نسبت به امشارکت دراستیضاح اخیر وزیرنیرونیزاقدام نمایندتا ملت فهیم به یقین ملتفت شوند همانگونه که آنها حامی دولت ونمایندگانشان هستند ، نمایندگان هم دردفاع ازحقوق مردم کوتاهی نخواهند داشت ضمن آنکه توصیه جدی می شود به مسئولین برق و وزارت نیرو که فرصت بدست آمده مدیریتی خود رامغتنم شمرده وهمت خوردرادرجهت خدمت به مردم بکارگیرند وعمل نمایند به این حدیث شریفه که:((اغتنم الفرصه قبل ان تکون غصه)) یعنی: (( فرصتها را غنیمت بشمارید قبل ازآنکه غم وغصه به سراغتان بیاید)) و فراموش نکنید که عمر کوتاه است و حضرت بقیه اله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی(عج)ناظربرهمه امورماست وچه خوشبخت است کسیکه خدمتگزاریش به تائید وامضای فطب عالم امکان حضرت ولیعصر(عج) برسد ان شاء الله.

  محمد علی روشن

 27. صنایع نیوز گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۴

  سهامیان مرد روزهای سخت
  بازمزه بستن قرارداد بیمه طلائی فرهنگیان از سوی وزارت آموزش و پرورش با شرکت بیمه ایران عده ای از بدخواهان که در لباس دوست در امده بودند شروع به نظریه پردازی و کارشناسی کرده بودند که نتیجه بحث های به اصطلاح کارشناسی آنها این بود که شرکت بیمه ایران با بستن این قرارداد پر از ریسک فلج و در نهایت نابود خواهد شد .
  اما از انجائی که مدیر عامل این شرکت بزرگ بیمه ای از نیروهای خادم دولت به شمار میرود به خوبی از توان اجرائی دولت آگاه بود و گفت دولت احمدی نژاد دولت کارهای بزرگ است و از هیچ تلاش و کوششی برای آسایش هم میهنان عزیز کوتاهی نخواهد کرد با بسته شدن این قرار داد بزرگ بیمه ای بین وزارت آموزش و پرورش و شرکت سهامی بیمه ایران نظریه پردازی و کارشناسی نظریه پردازان استخری! وکارشناسان قلابی هر روز بیشتراز روزهای قبل شد و شروع کردن به شایعه، و اینکه در ماه اول میزان پرداخت خسارت از سوی بیمه ایران نشان از ضرر ده بودن این بیمه نامه داردبیمه ایران جوابگوی این همه ارباب رجوع که به واسطه بیمه طلائی مراجعه می نمایند را ندارد و شعبات را با مشکل مواجه کرده است .
  این شایعات تخریب ها نشان از مظلومیت دولتی دارد که در کارهای بزرگ همیشه پیش قدم بوده است و نشان میدهد که عده ای خواص با سنگ اندازی چشم دیدن پیشرفت دولت را ندارند .
  برای نگارنده و مردم جالب اینجا بود که سهامیان با توجه به هجمه ها و تهمت های وارد شده از سوی بعضی بدخواهان تفاهم نامه ای را با افندی زاده رئیس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور برای بیمه رانندگان زحمتکش به امضا رساند و با این حرکت شجاعانه و جسورانه این مدیر کارکشته تیر بدخواهان کمانه کرده و به قلب خودشان برگشت و اصابت کرد.
  سهامیان با این کارش نشان داد که مرد روزهای سخت و کارهای بزرگ است و دولت را در تحقق شعارهاش برای اسایش هم میهنان و فرهنگیان عزیز داده بود یاری نمود و پاداش کار این مردروزهای سخت را حضرت ثامن الحجج (ع) در شرایط سخت و دشوار به او خواهد داد با گذشت چند ماه از امضای تفاهمنامه بیمه طلائی فرهنگیان امروز امارها نشان از موفقیت شرکت بیمه ایران در اجرای این طرح را دارد و این موفقیت را سهامیان با ارتباط دوستانه ای که در این مدت دوساله بین خود و همکارانش ایجاد کرده بود به دست اورده است
  جا دارد در اینجا به بدخواهانی که در لباس دوست و اصولگرائی در آمده اند بگویم نگاهی به مدیریت خودتان در گذشته کرده تا ببینید علت عقب افتادگی کشور در کجا بوده و به خوبی هم خواهید فهمید با ندانم و کاریها و بی سوادی ها و عدم قبول ریسک از سوی شما کشور را با مشکل مواجه شده بود.
  با شناختی که از رئیس جمهور محترم داریم میدانیم که او از تمام توان و فرصتها برای پیشرفت کشور استفاده خواهد کرد و هر مدیری که در جهت رشدو تعالی کشور گام بردارد با تمام توانش از او حمایت خواهد کرد و سهامیان هم جزو مدیرانی است که دولت را در جهت تحقق شعارهایش یاری نموده و از تمامی فرصتها به خوبی برای رشد و توسعه اقتصادی کشور استفاده نموده است و ریاست محترم جمهوری که از چنین خدمتگذاری همیشه حمایت کرده و خواهد نمود.
  در پایان برای سهامیان این مرد بزرگ ارزوی سلامتی و از درگاه حضرت حق پیشرفت او را خواهانیم
  سیدعبدالله مظلومی کیاپی

 28. فرشید گفت :

  شهریور ۶م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۱۳

  سلام
  این روزا بنا به دلایلی که به توسعه زیر بنایی ایران پترو مربوط میشه از اینترنت پرسرعت محرومم و از ورود به فضای اینترنت با سرعت مطلوب دور.بر همین اساس از دیدار زود به زود وبلاگ دوستانی مثل شما در فضای مجازی نیز محروم شدم. آقای جوانفکر اگر همونطور که برنامه ریزی کردم کارها پیش بره و در رتق و فتق امور همونطور که تا الان خدا کمک کرده از این به بعد هم کمک کنه نمایشگاه مطبوعات امسال برای ایران پترو غرفه ای با شکوه دایر خواهم کرد تا چنانچه قدوم مبارک افرادی مثل شما به این غرفه رسید احساسی سرشار از سرخوشی پیدا کنید.
  خداحافظ.

 29. جلال عباسیان گفت :

  شهریور ۷م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۱۶

  سلام بر جناب جوانفکر عزیز
  اگرچه دل خوشی از مشایی ندارم و درباره او مطلب ننوشته ام، اما تحلیلی از برنامه دیروز امروز فردا نوشته ام که خوشحال خواهم شد نظر شما رو درباره اش بدونم
  منتظر نظر شما هستم
  یا علی

  http://jadzabol.blogfa.com/post-105.aspx

 30. عماد آبشناس گفت :

  شهریور ۷م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۱

  با سلام
  نمی خواستم در این زمینه در وبلاگ شما اظهار نظر کنم مبادا حمل بر ستایش گرایی گردد البته قبلا در وبلاگ خود و چند وبسایت دیگر که برخی حاضر به انتشار آن نبودند نیز نظرات خود به گفته های مهندس مشاعی را منعکس نمودم. اما بزوم داشت که اینجا به نکته ای از طرف خود که نه مشاور آقای احمدی نژاد هستم و نه وابستگی ای به هیچ دستگاه دولتی ندارم به عنوان فردی بی طرف منعکس نمایم. بنده مصاحبه شما و آقای دلخوش را کاملا مشاهده نمودم و استدلال های منطقی شما کاملا صحیح و شفاف بود. بر عکس خیلی از دوستان دیکر در این زمینه بنده کاملا گفته های آقای مشاعی را تایید می کنم. برعکس تصور آنهایی که خیلی در زمینه سیاست تعمق ندارند. گفته های ایشان نشانه پختگی سیاسی او می باشد و واقع گرایانه است و بنده الآن اطمینان یافتم که بی دلیل نیست آقای احمدی نژاد اینقدر به آقای مشاعی اطمینان دارند. مکتب ایرانی که همان مکتب تشیع و اسلام با دیدگاه ولایت فقیه است و امروزه این مکتب روبروی مکاتب دیگری که در سطح جهان اسلام همچون مکتب وهابیت عربستانی و یا مکاتب مصری و ترکی و یا حتی مکاتب لاییک ایستاده و می بایست آن را ترویج داد و اگر برخی بدون تعمق در گفته های آقای مشاعی صرفا با هدف اینکه اطرافیان آقای احمدی نزاد و طبیعتا در نهایت خود ایشان را بکوبند و تخریب و و تضعیف کنند وارد این گود شده از دیگران چنین توقعی نیست!
  اول درگفته ها و منویات گوینده تعمق کنید و بعد انتقاد کنید.

 31. محمود گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۳۴

  سلام.حاج آقامن این مطلب شماراندیده بودم تادیشب که خواب حافظ رادیدم دریک جای تاریک سنگ بزرگی روی کمرش افتاده بودوناله میکرد.گفتم شیخنا کمک کنم ،چرا به این وضع گرفتارآمدید،گفت دست به هیچ کاری نبر فقط بگو آدرس سایت جوانفکر را داری:گفتم ارادت هم دارم.گفت من هم برای همین به خواب توآمدم.سپس فرمودکامنتی بگذاروضمن ابلاغ سلام بگو تمامی شاعران اعم از زیر درخت زقوم نشسته ،برزخیان وبهشتیان همه دست به خودکشی زده اند! گفتم چرا؟ جواب نداد.چندین بارتکرارکردم چرا؟یکمرتبه صدای عیال راشنیدم که میگفت برای اینکه چیزی به اذان نمانده اگه میخوای سحری بخوری بلند شو!
  بعدازانجام فریضه سایت مبارک راباز کردم وشعر ها راخواندم،خدارا شکر کردم که حافظ سکته نکرده خدای نکرده!!!!!!

 32. عباس گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۰۱

  برادر ارجمند آقای جوانفکر
  شما در این برنامه گفتید که احمدی نژاد اصولگرا نیست !
  پس اگر اصولگرا نیست پس چیست ؟
  چرا شما سعی در دارید به جای ایشان اظهار نظر کنید که همین اظهار نظرهای شماست که …….
  چرا شما سعی داشتید در این برنامه سخنان مشای را تکرار کنید با توجه به اینکه اطلاع داشتید بسیاری از مراجع تقلید و دلسوزان نظام و انقلاب که بیش از شما انقلابی و ولایی هستند به آن اعتراض نموده و این صحبت ها را رد کردند ؟
  آیا شما در جبهه اصولگرایی دنبال انشقاق هستید ؟
  شما اگر مردم دیندار و متدینین را نمیبینید و حرف ها و نظرات آنها به شما نمی رسد و اینطور در برنامه <> از نظرات آنها ابراز بی اطلاعی میکنید و نظرات آنها را نظرات افراد سیاسی مینامید این بسیار خطرناک است و به نظر نوعی استبداد رای شما را میرساند که فقط افراد اطراف خود را میبینید .
  ما به خاطر اصولگرا بودن احمدی نژاد به او رای دادیم به خاطر اینکه گفتمان اصولگرایی را که رهبر عنوان کرده بود قبول داشتیم .
  نظر بنده این است که شما و دیگر افراد که اطراف رئیس جمهور محبوب هستند سعی در اصلاح رفتار و کردار خویش نمائید که بیش از این به ایشان ضربه وارد نشود و محبوبیت ایشان در بین قشر متدین و دلسوز انقلاب کم نشود .
  و ازرئیس جمهوری که در بعد از انقلاب پرکارتر و شجاع تراز ایشان سراغ نداریم خواهش داریم که جلوی اظهار نظرهای شخصی افراد درون دولت ، با نام ایشان و دولت را بگیرند .
  برادر عزیز جناب آقای جوانفکر در نظرهای بالا دیدم که شما فقط جواب نظرهای موافق را دادید لطفا در صورت امکان جواب نظرهای بنده را هم بدهید که نظر خیلی از دوستان ماهم هست .
  و من الله التوفیق

 33. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  شهریور ۹م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۰۹

  عباس آقا
  سلام
  - بنده نگفتم که آقای احمدی نژاد اصولگرا نیست . عرض کردم که مردم در انتخابات ۱۳۸۴ از همه احزاب و گروههای سیاسی از جمله از جریان اصولگرا عبور کردند و به آقای احمدی نژاد رسیدند. آقای احمدی نژاد فردی است که اصولگرایی و اصلاح طلبی را نه در حرف و ادعا بلکه در عمل اثبات کرده است و مردم به کسی رای دادند که به صورت عملی هم اصولگراست و هم اصلاح طلب .
  – در مورد اینکه بنده اظهار نظر کرده ام از شما عذرخواهی می کنم . فکر نمی کنم کسی را به خاطر اظهار نظر بشود مورد سووال قرار داد.
  – بنده خواستم بگویم که به جای ایجاد خفقان و ساکت کردن دیگران ، اجازه بدهند دیگران هم اظهار نظر کنند. قانون اساسی و شرع مقدس این را می گوید. فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه
  – اینکه برخی افراد از جمله تعدادی از علمای محترم نسبت به اظهارات آقای مشایی اعتراض کرده باشند مانع از اظهار نظر دیگران از جمله بنده به طرفداری و مخالفت با سخنان آقای مشایی نیست. آزادی مورد نظر اسلام و قانون اساسی یعنی همین. نمی شود به این دلیل که تعدادی از علمای محترم با یک موضوعی مخالفت کرده اند ، دهانها را ببندیم و خفقان ایجاد کنیم. چنین چیزی در نظام اسلامی ممکن نیست.
  – خیر بنده به دنبال ایجاد انشقاق در جبهه اصولگرایی نیستم اما شفافیت و تبیین صحیح مسائل را حق طبیعی خودم به عنوان گوینده و مردم به عنوان مخاطب می دانم. ضمنا این چه وحدتی در درون جبهه اصولگرایی است که با یک اظهار نظر اینطور به خطر افتاده است؟
  – بنده منکر این نیستم که برخی از مداحان سیاست زده به دنبال بهره برداری از موسم هایی مانند هیات های مذهبی برای اهداف سیاسی هستند. مردم ما ماخوذ به حیا هستند و حرمت نگه می دارند اما افرادی با جوسازی سعی دارند از سکوت و حیای مردم به نفع اغراض سیاسی خود بهره برداری کنند و چنین وانمود سازند که ای وای جامعه متدینین و هیاتی ها و … معترضند و نگرانند و دغدغه دارند. در حالی که هیاتی ها و جامعه متدینین به وسعت جامعه اسلامی ایران است و این مصادره به مطلوب کردنها کار درستی نیست.
  - بنده خاک پای مردم و حتی خود شما هم هستم و از اینکه به استبداد رای مبتلا شوم به خدای بزرگ پناه می برم. البته بنده به عنوان یک انسان آزاده حق دارم هم اطراف خودم را ببینم و هم اطراف دیگران را .
  - بنده هم دست شما را به خاطر اینکه به احمدی نژاد به خاطر اصولگرایی رای داده اید می بوسم. اصولگرایی یک افتخار است همانطور که اصلاح طلبی یک افتخار است . مسلمان کسی است که روحیه اصولگرایی و اصلاح طلبی را در وجود خود نهادینه کرده باشد. اما این دو واژه نباید فقط به یک بیرق برای تجمع سیاسی تبدیل شود. ما در عمل خود باید ثابت کنیم که تا چه حد به اصولگرایی و اصلاح طلبی باور داریم.
  - بنده با شما موافقم که بنده و همه کسانی که در اطراف رئیس جمهور محترم هستند باید نسبت به اصلاح رفتار و کردار خودمان وسواس داشته باشیم. همه ما آسیب پذیریم و بنده قبل از هر کس دیگری و از توصیه اخلاقی شما هم متشکرم.
  - امیدوارم پاسخ بنده به شما برادر خوبم ، حاکی از صداقت و صمیمت باشد و پذیرای آن باشید.
  عزت اسلام و مسلمین مستدام.
  موفق باشید

 34. ابراهیم مسافری گفت :

  آذر ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۳

  جناب آقای جوانفکر باسلام ودعای خیر: بنده یک شهروند صومعه سرای هستم از سروده شما بسیارلذت بردم متاسفم باید به استحضار شما برسانم نماینده صومعه سرادرتمامی مسایل شهرستان دخالت میکند لذا اغلب مصوبات ریس جمهور محترم در این شهرستان عقیم مانده است درمجموعه مدیران استان گیلان کسانی هستند که برخلاف میل دولت محترم حرکت میکنندلذا قبلا از آنکه بادولت هماهنگ باشند با نمایندگان هماهنگ هستندنمونه آن در شهرستان صومعه سرابا آن حجم بالای تخلف در ادرات آموزش وپرورش واداره منابع طبیعی وسایرادرات مدارک موجوداست اگر خواهان اجرای عدالت هستین که حقیر اطمینان دارم هستین کسانی را مامور پیگیری موضوع نمایدتا مردم شریف صومعه سرابتوانندمدت باقی مانده دولت آقای ریس چمهور رابه معنای واقعی درک کنندموفق باشیدارادتمندابراهیم مسافری

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر