اپیدمی بی تدبیری در دولت تدبیر!

استناد به حرفهای بی پایه و اساس برای توهین و اتهام و حمله به دولتمردان دولت قبل ، در دولت کنونی اپیدمی شده است و همه اعضای آن درتلاش هستند تا خود را در این مسیر ، با رفتار رئیس جمهور تنظیم و هماهنگ کنند.
اظهارات آقای اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم در مراسم معارفه سرپرست وزارت علوم به روشنی موید همین جهت گیری مضحکه آمیز است.
به بخش هایی از این سخنان توجه فرمایید:
- جلسه استیضاح با حضور رئیس جمهور در دولت قبل باب شد.
- شرایط در دولت قبل به گونه ای بود که رئیس جمهور وقت علیه رئیس مجلس عیدی پخش می کرد.
- درروز شروع به کار دولت روحانی ۱۶ میلیارد تومان پول را به یک دانشگاه غیرانتفاعی که هنوز مجوزهای لازم را نگرفته بود ، دادند.
- اگر خاتمی به جای ۱۶ میلیارد تومان ۱۶ میلیون تومان برده بود ، برخی از روزنامه های مدعی آبرو و حیثیتش را می بردند
- ما می خواهیم فضای تنش آمیز بین سه قوه، که در دولت قبل وجود داشت از بین برود.
بر کسی پوشیده نیست که فراگیر شدن بی تدبیری های دولت یازدهم در عرصه های مختلف ، فشارها و انتقادات همه جانبه ای را حتی از سوی حامیان اصلاح طلب آن ، متوجه رئیس جمهور و سایر دولتمردان کرده است ، از آن جمله حضور نیافتن رئیس جمهور در صحن علنی مجلس برای دفاع از وزیر علوم است که آقای جهانگیری برای توجیه تصمیم نادرست رئیس جمهور در این زمینه ، کوشیده است به هر طریق ممکن از جمله توسل به رفتار دولت های هاشمی و خاتمی در موارد مشابه ، آن را توجیه نماید و گریزی هم به دولت قبل بزند و حضور رئیس جمهور در مجلس برای دفاع از وزیر مورد استیضاح را مختص دولت قبل نشان دهد.
جهانگیری برای قابل قبول دانستن تصمیم آقای روحانی مبنی بر عدم حضور در جلسه استیضاح فرجی دانا ، ادعا کرده است که خاتمی نیز برای استیضاح وزرای خود در مجلس حضور نمی یافت که این امر نشان می دهد معاون اول رئیس جمهور با وجود حضور در دولت خاتمی ، تا چه میزان از حقایق بی اطلاع است. البته این بی اطلاعی اگر عامدانه باشد تجاهل است که خود محل بحث و اشکال!
سید محمد خاتمی در زمان تصدی ریاست جمهوری برای دفاع از عبدالله نوری و عطاالله مهاجرانی در مجلس حضور پیدا کرد و ادعای جهانگیری صرفا تلاشی برای توجیه بی تدبیری مربوط به عدم حضور رئیس جمهور در مجلس است.
آقای جهانگیری همچنین ادعا کرده است که سفر آقای روحانی به اردبیل از هفته ها قبل برنامه ریزی شده بود و برای حضور وی در جلسه ، برنامه سفر او باید به هم می خورد.
انتظار تحرک از آقای روحانی همتراز با تحرکات و سرعت عمل دکتر احمدی نژاد ، انتظار بیهوده و عبثی است، اما این تجربه را می شود به معاون اول دولت یازدهم خاطر نشان کرد که آقای احمدی نژاد در یک روز هم در جلسه دفاع از وزیر خود در مجلس حضور می یافت و از همانجا نیز مستقیما به فرودگاه می رفت و سفر استانی اش را انجام می داد، بنابراین بهتر است برای بی تدبیری ها توجیه دیگری تراشیده شود تا افکار عمومی آن را بپذیرد.
به رغم تذکرات مکرر و خیرخواهانه رهبر معظم انقلاب به دولت یازدهم برای پرهیز از وارد آوردن اتهامات بی اساس و غیرمنطقی به دولت قبل ، متاسفانه شاهد هستیم که این امر بین دولتمردان کنونی به صورت اپیدمی در آمده و اتهام توزیع عیدی دکتر احمدی نژاد علیه رئیس مجلس نیز از آن جمله است که سخنی گزاف و اتهامی بی شرمانه به دولت قبل محسوب می شود.
نسیان، از نشانه های پیری است و مستند به همین حقیقت است که دولتمردان باید از میان افراد جوان ، تحصیلکرده و با انگیزه انتخاب شوند. وقتی معاون اول دولت کنونی که در دولت خاتمی نیز عضویت داشت، حضور رئیس خود در جلسه دفاع از دو همکار اسبقش در مجلس را به یاد نمی آورد، آیا ادعای او مبنی بر بدون مجوز بودن دانشگاه ایرانیان در دولت قبل ، شایسته بی اعتنایی نیست؟
آقای جهانگیری در باره آبرو و حیثیت دیگران سخنانی حیرت انگیز بر زبان رانده است که گویا دولت یازدهم برای حفظ آبرو و حیثیت دولت قبل ، بسیار کوشیده است؟! دولت یازدهم در سایه بی تفاوتی دستگاه قضایی ، گستاخی نسبت به دولت قبل را به حد اعلا رسانده تا آنجا که تذکر رسمی از رهبر معظم انقلاب دریافت کرده است و با این حال در همچنان بر همان پاشنه می چرخد!
آقای جهانگیری ! لازم است توجه شما را به اتمام دوران دولت دهم در مرداد سال ۱۳۹۲ جلب کنم. بنابراین بهتر است سخن قابل فهمی را بر زبان برانید. شما لازم نیست برای از بین بردن فضای تنش آمیز بین سه قوه در دولت قبل ، کاری انجام دهید. کافی است به فکر کارکردن برای کشور باشید زیرا مردم یک کارنامه ضعیف را از دولت یازدهم نخواهند پذیرفت!

۸ نظر »

 1. جلیل گفت :

  شهریور ۸م, ۱۳۹۳ در ۲۲:۰۳

  متاسفانه خبر نگارانی انتخاب شده بود که چاپلوس دولت بودند زمان احمدی نژاد اصلا اینطوری نبود وسوالات چالشی زیادی می پرسیدند یه خبرنگار پیدانشدبپرسه
  توکه مییگی رکود نیست یه سر به بازار خودرو ومسکن بزنه از اونابپرس رکود هست یا نه؟
  توکه میگی تورم نیست چرا ۲۰ درصد قیمت خدمات دولتی اضافه شده
  توکه میگی همه مشکلات کار دولت قبل بود چراترسیدی با هاش مناظره کنی؟
  توکه میگفتی یارانه کالایی و نقدی میدی چرا الان هردو تاشو حذف کردی؟
  توکه میگی نخریب دولت بده چرا دولت قبل رو تخریب می کنی؟
  تو که میگی خزانه خالیه چرا ۶میلیارد خرج ساختن سونا ود کوراسیونت کردی؟
  چرا قیمت خودرو رو ۳۰درصد اضافه کردی؟
  چرا حقوق متناسب با تورم افزایش پیدانکرد؟
  چراوزیری انتخاب کردی که در کرسنت نقش داشت وموجب جریمه شد
  چرا به وضعیت معیشت معلمان نمی رسی؟

 2. و منهم من ینتظر گفت :

  شهریور ۲۸م, ۱۳۹۳ در ۱۲:۵۲

  سلام
  “از مردی تا نامردی یک قدم است” جناب آقای جوانفکر خسته نباشی برادر عزیز کار مردانه را از مرد انتظار باید داشت .

 3. mimsam گفت :

  مهر ۷م, ۱۳۹۳ در ۱۲:۴۴

  خوب چاره ایی ندارند……….
  و این از برکات زمان احمدی نژاد هست که دولتهای بعدی همیشه باید با این دولت قیاس شوند و وقتی در قیاس کم می اوردند مجبورن حمله میکنند

 4. حمیدرضا آجیلیان گفت :

  دی ۱۴م, ۱۳۹۳ در ۰۹:۴۷

  سلام حاج آقا
  آنها همه خواب هستند
  مردم شهر بیدارند
  حال اینها به هر کجا که می خواهند بروند
  شاید روزی بیدار شوند شاید…………………………………..
  التماس دعا

 5. رضا گفت :

  فروردین ۳۰م, ۱۳۹۴ در ۰۸:۰۰

  چقدر جالب گفت:
  کار مردانه را از مرد انتظار باید داشت .

 6. مرند اوغلی گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۸

  بسم الله الرحمن الرحیم
  با عرض سلام و احترام
  ضمن ارج نهادن به تلاش‌های علمی دانشمندان عزیزمان و گرامیداشت یاد دانشمندان شهیدمان ازجمله دانشمندان شریف هسته‌ای، پیشنهاد می‌کنم جمهوری اسلامی ایران «باشگاه روسفیدها» را تأسیس کند، حتّـــــــــــــــــی اگر فعلاً تنها یک عضو داشته باشد؛ کشورهایی که دانش هسته‌ای صلح‌آمیز را دارند و غنی‌سازی می‌کنند، امّـــــــــــــــــا بمب اتمی تولید نکرده‌اند.
  مرند اوغلی
  هشتم اردی‌بهشت ۱۳۹۴
  ۲۴ ۵۱۵ ۹۶ ـ ۰۹۳۶

 7. بیطرف گفت :

  اردیبهشت ۲۲م, ۱۳۹۴ در ۰۶:۰۹

  جناب آقای جوانفکرشما هم یک تنه به قاضی رفتی وسخنگوی قوه قضائیه بالاخره بایستی درقسمتهایی که قانون به ایشان اختیار داده مردم رادرجریان قراردهد واین حق مردم است وقتی جرم اتفاق افتاده چرادفاع زیادی میکنید بگذارید روند طبیعی رسیدگی اتفاق بیافتد نگذارید مردم باورکنند که دررسیدگی به جرایم فشارهایی به دستگاه قضایی وارد میشود ضمنالطف کنید ازجایگاه رهبری هزینه نفرمایید.ازبیانات مقام معظم رهبری هرگز چنین استنباطی نمیشود کردکه اگرجرمی هم اتفاق افتاده بلحاظ اینکه به دولتهای قبل توهین نشودپیگیری نشودضمن اینکه مردم بخوبی خدمات ارزنده ای هم که دولتهای محترم قبل منجمله دولت خدوم آقای احمدی نژادراهم خوب درک میکنند اما خواستاررسیدگی به جرائم درهردولتی هستند

 8. اکبر ی گفت :

  تیر ۳۱م, ۱۳۹۴ در ۰۸:۴۷

  خو د این جناب معاو ن او ل پرو نده تخلف مالی داره و لی یرای پو شش ضعف و نقص خو د
  شرو ع کردهاند به هذیان گو یی در مو رد دو لت قبل از جمله ۱۰۰ میلیارد و ۷۰۰ مییلیارد و لی عا جز ازاینکه کو چکتر ین سند ی ارائه کنند مگر جنا ب خاتم سا ختمان جد ید بنیاد باران را که میلیارد ها هزینه در بر داشته از پو ل شخص خو د و ار ث پد ریشان هز ینه ان کرده است و زمینش با پو ل دو لت و بیت المال نبو ده
  متا سفانه در دو لت های کار گزاران و اصلاحات تخلفات مالی بسیار ی رخ داد ه و بو اسطه اغما ض نهاد های مر بو طه رسیدگی چندانی صو رت نگرفته و از ان بابت اکثرا صاحب شرکت و ملک و املا ک شدند منتها تمام قو انین فقط برای دو لت های نهم و دهم انگار و ضع شده است
  اقایان در گذ شته از پو ل دو لت دانشگاه زدند و گستر ش داد ند و لی نو بت به دو لت خد متگزار که رسید اسمان تپید و غیر قا نو نی شد
  قانو نی که مو جو دبو ده و لی فقط برای احمد ی نژاد ممنو ع بو ده و هست
  و زیر ی که پرو نده خسارت بار ۱۴ تا ۱۸ میلیاردی کرسنت را در زمان ایشان رقم زدند و سال ها گاز مجانی و ارزان باید از بابت ان به شر کت اماراتی داد شو د نه رسیدگی شده و نه حکم قطعی صا در شده
  و فقط دنبال نخو د سیا های دو لت قبل می گردند تا شاید مو ضو عی را بر ضد دو لت قبل علم کنند و تیتر رسانه هایشان پر کنند از دو رغ
  با تشکر از اقای جو انفکر

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر