استقبال گسترده مردم از رئیس جمهور، متضمن منافع ملی است

آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جریان سفر به استان یزد که به عنوان دارالعباد شناخته می شود ، مردم خونگرم این استان را به سبب حضور آگاهانه در استقبال از خدمت گزاران خود ، مورد ستایش قرار داد و تاکید کرد که این اقدام ، معادلات منطقه ای و جهانی را به نفع ملت ایران تغییر می دهد.

رئیس‌جمهور گفت : “فرهنگ اسلامی و انقلابی ، صفات بارز مسلمانی و ارزش‌های متعالی در عمق دل و جان و زندگی مردم یزد موج می‌زند. عظمت حضور و امواج گسترده انسانی توام با اوج شادابی، نشاط ، امید ، فریادهای بلند و چهره‌های خندان ، نشانه هوشمندی و درایت مردم یزد است. در سی ویکمین سال انقلاب اسلامی این همه دل مشتاق، پای ارزشهای متعالی ایستاده‌اند و این در حالی است که قدرتهای رو به افول ، در آرزوی کمترین حمایت مردم هستند . مردم یزد همواره و در طول تاریخ ، آرمانی ،‌ انسانی و انقلابی زیسته اند و با سخت‌کوشی، استقامت ، قناعت و دوراندیشی و همدلی ، کویر را به گلستان تبدیل کرده‌اند. خادمان ملت ، بزرگواری مردم یزد را فراموش نخواهند کرد و مسؤولیت و خدمت‌رسانی را از یاد نخواهند برد. تحلیل‌گران و سیاستمداران باید حرکت پرشور و تاریخی و حضور همه آحاد و اقشار مردم را در استقبال از خادمان ملت و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب بررسی کنند.”

استقبال پرشور و کم نظیر مردم از رئیس جمهور ، منحصر و محدود به استان یزد نبوده و نیست و مردم برای قدرشناسی از خادمان خود ، حضور مشابهی را در تمامی سفرهای استانی دولت ، به نمایش گذاشته اند اما حضور مردم یزد را با توجه به گستردگی و بی سابقه بودن آن ، می توان از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.

اظهارات رئیس جمهور نشان می دهد که نگاه و ارزیابی ایشان از حضور مردم در صحنه ، مبتنی بر منافع ملی و تجلی اقتدار و عظمت ملت ایران و همچنین تاثیرگذار بودن این حضور درخشان و چشمگیر برمعادلات منطقه ای و جهانی به نفع مردم ایران است و ایشان بر اساس همین نگرش واقع بینانه ، از تحلیلگران و سیاستمداران خواست تا به بررسی نقش تعیین کننده و تاثیر گذار حضور مردم از جنبه های مختلف بپردازند، اما متاسفانه برخی از جریانها و عناصر سیاسی که در رویای کسب مجدد قدرت هستند ، به جای تامل و ژرف اندیشی در این باره ، با نگرشی عوامانه و کوته بینانه ، به ارزیابی این رویداد پرداختند و البته به سبک و سیاق خود ، از دروغ پردازی و تکرار توهین به مردم هم ابا نکردند.

در این زمینه طرح برخی از نکات شایسته به نظر می رسد:

۱- سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای دولت ، فرصتی برای متجلی شدن همبستگی ، همدلی و یکپارچگی دولت و ملت است و رمز و راز موفقیت انقلاب و نظام اسلامی نیز به همین نکته مهم و اساسی بازمی گردد زیرا در سایه اتحاد ، همراهی و همکاری مشترک مردم و مسوولان کشور است که می توان اقتدار و عظمت ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشید و در جهت تحقق آرمانها و اهداف بلند ملت ، گامهای بلند را به جلو برداشت . بنابراین آقای احمدی نژاد ، هیچگاه از حضور گسترده مردم در مراسم استقبال از خادمان خود ، بهره برداری سیاسی یا شخصی نکرده و همواره اینگونه رویدادها را متضمن منافع ملی در همه ابعاد آن دانسته است.

۲- در دور اول سفرهای استانی ، آقای احمدی نژاد در هر شهرستان به دیدار با مردم می رفت اما در دور دوم ، این مردم هستند که از نقاط دور و نزدیک ، برای دیدار با رئیس جمهورشان به مرکز استان می آیند. این حضور معنی دار ، بدون تردید نشانگر اعتماد ، اطمینان و رضایت مردم از دولت و رئیس جمهوری است که تمامی هم و غم خود را مصروف پیشرفت همه جانبه و عادلانه کشور و خدمت رسانی به مردم کرده اند. به راستی چرا برخی از جریانهای سیاسی ، با گستاخی و بی پروایی، به مردم توهین می کنند و اجتماع دشمن شکن مردم را به مناسبت سفر رئیس جمهور ، متاثر از وعده شام و ناهار وانمود می سازند!؟ آنهایی که با یاوه گویی های خود ، اهانت به مردم را مباح می شمارند ، با چه رویی و از کدام مردم می خواهند برای نیل به کرسی قدرت ، رای بگیرند؟ کسانی که تا قبل از سفر رئیس جمهور به استان یزد ، در سایت های دروغ پراکنی خود ، مدعی عدم استقبال مردم از رئیس جمهور بودند ، چرا برای توجیه رفتارها و برداشت های غلط خود ، حاضر می شوند به مردم قانع ، کم توقع و قدرشناس عزیز دارالعباد ، جسارت کنند و در عین حال ، از هیچ مدعی العمومی نیز صدای اعتراض بلند نشود؟

۳- دومین دور سفرهای استانی دولت با حضور در هشت استان دیگر پایان خواهد یافت و این درحالی است که برخی از جریانهای سیاسی با طرح ادعاهای بی اساس و دروغین ، در تلاش هستند تا به این سفرها رنگ و بوی انتخاباتی بدهند . البته این ترفند سیاسی و تبلیغاتی در اراده و تصمیم رئیس جمهور در به انجام رساندن دور دوم سفرهای استانی ، هیچ تاثیری نخواهد گذاشت و سیاست اصولی و دقیق دولت در این زمینه ، به طور کامل اجرا خواهد شد.

۵۵ نظر »

 1. فرشید گفت :

  اسفند ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۱۹:۲۸

  سلام
  خسته نباشید، بهترین نظر درباره این نوشته وزین به نظرم تشکر از نویسنده باید باشه و بس.
  تشکر، تشکر، تشکر.

 2. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۲۱:۱۲

  آقا فرشید
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم.
  عزیز و سربلند باشید

 3. مسعود گفت :

  اسفند ۱۲م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۵۸

  سلام آقای جوانفکر
  کسی را که خوابیده است می توان بیدارش کرد اما کسی که خود را به خواب زده است نمی توان بیدار کرد. معادلات منطقه ای بعد از انتخابات ۲۲ خرداد تغییر خواهد کرد نه وقتی که احمدی نژاد بخواهد! متاسفم که اصلاح طلبان در انتخابات آتی رقیب ساده لوحی دارند که دائم در حال خیالبافی است!

 4. رضا -م گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۴۴

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام
  با تشکر از مطلبتان در باب سفر های دکتر احمدی نژاد و سفر ایشان به یزد که از باب تکلیف الهی نگاشته اید آیا بهتر نیست هر مطلبی را در ظرف زمان و مکانش بنگارید چرا این قدر دیر
  و اما روی سخنم با کسانی که بخصوص قبل و بعد از سفر شکوهمند دکتر به استان یزد لغو انگاری کردند متاسفانه باید بگویم حرمت خانه را در درجه اول صاحب خانه باید محفوظ بدارد و بعد انتظار از دیگران ای کسانی که بر اریکه قدرت و ثروت نشسته بودید و با تمام شدن صبر ملت با خاری و ذلت و روسیاهی به زیر کشیده شدید آیا وقت آن نرسیده شیپور های تبلیغاتی خویش را جمع آوری کنید .
  آقای دکتر احمدی نژاد عزیز بر فرض هم بماند نهایت یک دوره دیگر می تواند باشد ولی ایران عزیز و حکومت اسلامی انشاءالله آنقدر پایدار خواهد ماند تا بدست حضرت مهدی (ع) برسد .
  شما ها را چه شده چرا اینقدر تنک نظری می کنید بجای آنکه از راه درستش وارد شوید .
  چرا بواسطه دشمنی با شخص دکتر و عملکردهای معجزه وارش امنیت ملی کشور را عمدا یا سهوا نشانه گرفته اید .
  همه ما ایرانی هستیم و از سال ۵۷ به بعد سوار بر کشتی حکومت اسلامی به ناخدایی ولی فقیه ساحل نجات این کشتی زمانی است که بدست امام زمان برسد.
  اگر خودی است و منافق نیستید بخود بیاید بکارهایتان تجدید نظر کنید بدامن ولی فقیه چنگ زنید مگر نه آن است رهبر عالی مقام بار ها و بارها از عملکرد دولت نهم با بهترین عبارات قدردانی و حمایت کردنداز کارهایتان شرم و توبه کنید.
  بخواهی و نخواهی همه ما در یک کشتی هستیم شما ها و هر کس دیگر بر اریکه قدرت باشد یا نباشد حق ندارد سر جای خودش را سوراخ کند .این کشتی به اندازه کافی دشمنان قسم خورده بیرونی دارد .
  بیایم همه مان نسبت به اهداف بلند الهی و انسانی کسانی که انقلاب ۵۷ را بدستمان دادند ادای تکلیف کنیم و بیشتر از این خودمان را منفور ملت ایران نسازیم.
  مطالب فوق را از برای تکلیف نوشتم اگر کسانی اهانتی نسبت بخود احساس می کنند پیشاپیش معذرت می خواهم.
  با تشکر

 5. رضا -م گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۲۶

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب

  خانه ملت را چه شده . کمیسون ویژه طرح تحول را چه شده .
  ملت با تشخیص خویش نمایندگانی را به مجلس فرستاده تا کار برای دولت دکتر احمدی نژاد را روان و یکدست کنند .
  نمایندگان حاضر در کمیسون ویژه طرح تحول ملت را چه فرض کردن ملت چهار چشمی به حرکات و نظرات آنها توجه دارد .
  این چه کار کارشناسانه ای است از طرف مجلس که در اول با ۲۵/۰ مبلغ پیشنهادی دولت موافقت می کنند ولی بعد از نامه دکتر احمدی نژاد در ظرف دو روز با ۷۵/۰ آیا بعضی از نمایندگان مجلس ملت را …. فرض کردند اگر حرکت اول شما کارشناسی شده بود چرا ظرف دو روز با این اختلاف فاحش ….. برای بنده بسیار آسان قابل قبول است که دکتر با عملکرد اول مجلس نامه نگارد و کل طرح را پس بگیرد، چرا که در مقدمه طرح خویش نیز بدان اشاره کردم که بعد از انقلاب کارشناسانه ترین و از آن بالاتر سیستمی ترین طرح در طول سی سال گذشته است و اینکه در جایی دیگر آوردم که
  این روال فعلی کار در ایران مبنی بر اینکه طرح های کارشناسی شده دولت را به مجلس ارائه بدهند برای تصویب اشتباه است باید از اساس چنین روندی اصلاح شود تا خدای ناکرده بعضی ها مثل گوشت قربانی با آن بر خورد کنند.
  عقل حکم می کند در هر مقطعی هر طرحی را برای اصلاح و تصویت باید به مرجعی برد که از کارشناسان قوی تر و بالاتر برخوردار باشد آیا مجلس در این دوره و دوره های قبل چنین حسنی را دارد.
  راه کار هم دادم برای هر حوزه ای مجلسی از منتخبان متخصص بصورت مجلس فعلی درست شود و آنچه از دل آن بیرون آمد برای کشور بدولت برای اجرا داه شود البته مطابق با آموزه های الهی.
  آقای احمدی نژاد تاکید کرد کل طرح با جامعیت آن تصویب شود ، کاملا درک می کنم و هر خبره ای نیز غیر از این انتظار ندارد .
  ولی بنده نیز تاکید می کنم با همه جامعیت طرح تحول نسبت به طرحهای سی سال گذشته اگر می خواهیم یکبار و برای همیشه تکلیف حکومت و مردم را درست کنیم همان طرح ارسالی را مجددا بخوانید و بر روی بند بند آن تمرکز کنید.
  با تشکر

 6. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۰

  آقا رضا
  با سلام
  از دقت نظر و تامل شما بر روی موضوع تشکر می کنم. همانطور که اشاره کرده اید مردم با دقت عملکردها و رفتارها را زیر نظر دارند و در هنگام تصمیم گیری نیز اراده خود را اعمال می کنند.
  عزیز و سربلند باشید

 7. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۳

  آقا رضا
  با سلام
  قصد نوشتن این مطلب را نداشتم اما وقتی دیدم برخی از طالبان مجدد قدرت ، در حق دولت و رئیس جمهور جفا می کنند و یک حقیقت روشن را وارونه جلوه می دهند ، اقدام به نوشتن این یادداشت کردم.
  موفق باشید

 8. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۰:۴۷

  آقا مسعود
  با سلام
  شما می توانید نظر خودتان را بدهید بدون آنکه به دیگران توهین کنید. این هم از آن جفاهای بزرگ است که زیرک ترین و با هوش ترین رئیس جمهور در سالهای بعد از انقلاب را اینگونه خطاب می کنید! اگر توهین نکنید هم حرفتان موثرتر می شود و هم در آخرت راحت تر خواهید بود.امیدوارم وقتی از خواب بیدار می شوید، دیر نشده باشد.
  موفق باشید

 9. فارس نیوز گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۰۹

  سلام وبلاگ شما درسرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس بخش وبلاگ‌ها معرفی شد
  شما نیز می‌توانید با ارسال پیامکی با مضمون” نام ـ نام خانوادگی، نام وبلاگ، نشانی اینترنتی وبلاگ شخص مورد نظر خود” دیگر فعالان در عرصه اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، هنری و … را نیز به فضای مجازی و جامعه وبلاگی معرفی کنید
  ۰۹۱۲۷۱۹۷۶۴۵

 10. مقام معظم رهبری فرمودند.(انتقادسازنده خدمت وتخریب خیانت است) گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۳

  غیبت مشکل‌آفرین سفیر ایران در بلغارستان
  این موضوع، علاوه بر کاهش سطح روابط دو کشور به پایین‌ترین سطح خود در سالیان اخیر، باعث نارضایتی‌های فراوانی از عملکرد مدیریت کنونی سفارت ایران در این کشور شبه جزیره بالکان در میان ایرانیان مقیم و به ویژه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آن کشور شده است.
  کد خبر: ۳۸۶۹۱ تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ – ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۸۷۳۴

  با گذشت حدود یک سال از درگذشت حبیب‌الله بی‌آزار، سفیر سابق ایران در بلغارستان، وزارت امور خارجه، هنوز کاری در راستای فرستادن سفیر به این کشور مهم عضو اتحادیه اروپا، انجام نداده است.

  به گزارش خبرنگار «تابناک»، پس از یک سال که از فوت سفیر سابق ایران در بلغارستان می‌گذرد، هنوز سفیر جدید ایران در آن کشور معرفی نشده است. این در حالی است که این موضوع، علاوه بر کاهش سطح روابط دو کشور به پایین‌ترین سطح خود در سالیان اخیر، باعث نارضایتی‌های فراوانی از عملکرد مدیریت کنونی سفارت ایران در این کشور شبه جزیره بالکان در میان ایرانیان مقیم و به ویژه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آن کشور شده است.
  هم‌اکنون بیش از سیصد دانشجوی ایرانی در بلغارستان، مشغول به تحصیل در مقاطع گوناگون تخصص و فوق تخصص هستند.

  با توجه به شرایط ویژه بلغارستان برای جمهوری اسلامی ایران به دلیل ویژگی‌هایی مانند اقامت بیش از یک میلیون و سیصد مسلمان در آن کشور که حدود دویست هزار نفرشان شیعه هستند، قرار گرفتن بلغارستان در مسیر ترانزیت خط لوله احتمالی صادرات گاز ایران به اروپا و حجم بالای ترانزیت کالا از ایران به اروپا از خاک بلغارستان، به نظر می‌رسد، دیرکرد وزارت امور خارجه ایران در تعیین سفیر برای جمهوری بلغارستان، باعث ایجاد اختلال در روابط دو کشور، از بین رفتن منافع ملی و خدشه‌دار شدن جایگاه ایران در آن منطقه می‌شود.

  بنا بر این گزارش، یکی از مشکلات اساسی حاصل از این موضوع، اخلال در تمدید اقامت دانشجویان و در مواردی نمایندگان رسمی کشورمان است که در مواردی تا مرحله بازداشت آنان به عنوان اقامت غیرقانونی از سوی دولت بلغارستان پیش رفته است.

  گفتنی است، به تازگی، در میان مردم و دولتمردان بلغارستان، نگرشی مبنی بر این‌ که بلغارستان و ایران از نظر نژاد مشترک، از نژاد ایرانی و آریایی هستند، رواج یافته تا جایی که تلویزیون دولتی این کشور، در ویژه برنامه‌ای مخصوص به ایران، به این نکته اشاره کرد که واژه aria ـ bulg+aria = Bulgaria ـ که در نام کشور بلغارستان به چشم می‌خورد، اشاره به آریایی بودن آنها دارد.

  همچنین تسلط سفیر و کنسول سفارت بلغارستان در تهران به زبان فارسی و افتخار آنان به ریشه ایرانی خود به همراه وجود بیش از پانصد واژه کاملا فارسی در فرهنگ لغات بلغاری، آثار و بناهای تاریخی مشابه بناهای باستانی ایران و موارد مشابه، همه و همه لزوم رسیدگی ویژه درباره سامان دادن هر چه سریعتر به وضعیت سفارت را نمایان می‌سازد.
  نظرات کاربران:
  ▪ بگوئید از خواب بیدار شوند▪ چند ماه پیش برای گرفتن تخفیف مخصوص دانشجویی پرواز از وارنا به تهران به سفارت مراجعه کردم.ولی متاسفانه موفق به تهیه نامه تخفیف بلیط نشدم .و آن گونه که مسئولین سفارت به بنده جواب دادند آفای کاردار که در نبود سفیر سرپرستی سفارت را به عهده دارد گفته که ظرفیت سهمیه دانشجویی تکمیل شده و باید تا پرواز بعد صبر کنم.بنده به علت تعجیل در سفر با اتوبوس از صوفیه به وارنا رفته و با ۲ برابر قیمت بلیط به تهران تهیه کردم.در مراجه به فرودگاه با کمال ناباوری متوجه شدم که تقریبا همه سهمیه دانشجویی پرواز به نزدیکان آقای کاردار تخصیص یافته . ……▪ بنام خدا- ضمن تشکر از سایت تابناک که بالاخره نگاهی نیز به این سفارت فقیر و بی نهایت مظلوم انداختند.
  بد نیست که مسئولیم محترم وزارت امورخارجه و ادارات بازرسی آن وزارتخانه و دفتر محترم بازرسی ریاست جمهوری نگاهی نیز به عملکرد شخصی که با رسته اداری در حال حاضر سمت سرپرستی آنجا را دارد بیاندازند. متاسفانه در این مدت شاهد بی احترامی های بسیار به دانشجویان ایرانی در بلغارستان و حتی کارکنان سفارت بودیم تاجائیکه عملکرد بد سفارت منجر به بازداشت چندین ساعته یکی از کارکنان سفارت و بازداشت چند هزار یوروی ایشان و عدم دریافت آن شده است.▪ ۲ هفته پیش دکتر شمیم برکه خبرنگار واحد مرکزی خبر و شبکه خبری پرس تی وی ایران بعد از گذراندن ایام تعطیلات در ایران در مراجعه به بلغارستان متوجه شد که طی یک حکم دادگاه به مدت ۱۰ سال از ورود به بلغارستان منع شده است. در نتیجه از ورود ایشان به بلغارستان به طور کاملا ناگهانی و بدون اخطار قبلی جلوگیری شد. واقعا به نظر می رسد نبود سفیر و مدیریت ناکار آمد فعلی باعث به وجود آمدن مشکلاتی اینچنینی می شود وانتظار می رود وزارت خارجه با حساسیت بیشتری موضوع را پی گیری کند.▪ خدا رحمت کند مرحوم بی آزار را که واقعا نمونه یک انسان متعهد و الگو در میان دیپلماتهای ایران بود. امیدوارم روش و منش ایشان در سفارت ایران در بلغارستان با انتصاب سفیری کار آمد از سوی وزارت امور خارجه ادامه پیدا کند.▪ این موضوع یعنی تسریع در انتخاب سفیر تنها شامل حال بلغارستان نمی گردد بلکه برخی کشورهای همجوار آن مانند بوسنی و هرزگوین که نیمی از جمعیت آن را مسلمانان تشکیل داده و اهمیت خاصی از گذشته دور برای جمهوری اسلامی ایران داشته است با توجه به تعیین سفیر در داخل از مدت دو سال گذشته استوارنامه آن هنوز امضاء نشده است و مانند آن کشور ( صربستان و دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی و افریقایی ) و نیز کنسولگریها مانند استانبول بسیار است که هنوز استوار نامه و روانامه های های آنان هنوز امضاء نشده است که نه تنها با کاهش روابط با اینگونه کشورها مواجه شده است بلکه با واکنش برخی اینگونه کشورها جهت تاخیر در تعییین سفرای خود روبرو گشته ایم▪ سلام.با تشکر از سایت تابناک که درد دل صد ها ایرانی مقیم کشور بلغارستان را بازگو کرد.من فقط می توانم بگویم ما د انشجویان ایرانی مدتی است که نه تنها سفارت را مامن خود نمی دانیم بلکه از آن می ترسیم
  .دانشجوی تخصص رادیولوژی دانشگاه صوفیا▪ درود و بر شما که بعداز یکسال اهمال کاریهای دستگاه سیاست خارجی به بخشی از مسائل رفته بر نظام در کشور بلغارستان اشاره نمودید . به هر طریق پیگیری جدی این امر و نیز برخوردبا عاملان این موضوع را باید دیدد که چه کسی بر عهده خواهد گرفت مطالب گفته شده یک در هزار مواردی است که در این بخش از منطقه بالکان بوقوع پیوسته است .▪ لازم است همین جا از مسئولین حراست وزارت خارجه و همچنین دیگر ارگان های بازرسی درخواست کنم تا با بررسی وضعیت سفارت کشورمان در صوفیه و مخصوصا شخص کاردار از به هدر رفتن بیت المال جلوگیری کنند.تنها به دو نکته اشاره کنم.ابتدا اینکه در یک سال تحصیلی سه فرزند یکی از مسئولین سفارت با استفاده از بورسیه تحصیلی وارد دانشگاه صوفیه شدند.که از بودجه بیت المال تامین میشود و مغایر با قوانین هر دو کشور بلغارستان و ایران است.دوم اینکه برخی از اعضای سفارت با داشتن وسیله نقلیه شخصی.با استفاده از حق بیت المال عمومی با ماشین های دولتی سفارت در روزهای تعطیل با خانواده به مسافرت های بیرون شهری میرود.این امر حداقل صد ها بار توسط ایرانیان و دانشجویان دیده شده است.
  انشالله که این نظر بنده را سانسور نکنید تا شاید گوش شنوائی برای از بین نرفتن بیت المال پیدا شود▪ این محدود به بلغارستان نیست. همین موضوع در مورد هلند نیز صادق است. چند ماه است که سفیر ایران محل را ترک کرده و بجای آن سرپرست موقت اعزام شده است.▪ تنها درآن کشور چنین مشکلاتی نیست بلکه در چمهوری چک شهر پراگ هم مامشکلاتی داریم ؟علی رغم داشتن سفارت چند ین ساله متاسفانه جهت انجام هرکاری که مراجعه می کنیم فقط بازبان بازی واظهارات بی اساس ودروغ وسرکاری همراه می شویم.حالا آنجا سفیر ندارد.ولی اینجا که کاردار دارد چه گلی برسرما ایرانیان زده است.فقط به بهانه های مختلف دربین کارمندانشان سکه توزیع می کنند.متاسفانه وزارت خارجه ومسولین خودشان از بس ضعف دارند که قادر به انجام بررسی ونظارت بر سفارت خانه ها را ندارد.▪ هر دم از این باغ بری میرسد.من به نمایندگی از سه ایرانی مقیم.با نهایت صداقت اعلام میکنم که تنها ما سه نفر از ایرانیان مقیم کشور بلغارستان
  .شش بار در نقاط خوش آب و هوای کشور بلغارستان(حتی در شهر ساحلی وارنا) دیپلمات های کشورمان را با اتوموبیل های دولتی ( نه شخصی خودشان)به همراه خانواده و میمهانانشان در حال تفریح و نه ماموریت دیده ایم و حاضریم در مقابل هر مرجع عادلی شهادت بدهیم▪ با سلام
  در پاسخ به موضوع خبر نگار صدا سیما باید بگویم که ایشان نماینده رسمی صدا و سیما نیستند و این امر و ادعا را می توانید از طریق صدا و سیما جویا شوید ، موضوع ناکارامدی دستگاه دیپلماسی در بلغارستان و ربط به آن به به خبرنگار جعلی صدا و سیما دو امر کامل مجزا است .▪ چه عجب یکی هم به فکر وضعیت اسفبار سفارت و کارکنانش در شهر ما صوفیا.افتاد!آیا میدانید که مراسم محرم امسال در سالن سردی در گوشه شهر صوفیا برگزار شد و عزاداران از سرما به خود میپیچیدند و درحالی که صدها ایرانی و شیعه بدون وسیله در این مراسم حضور داشتند.امااکثر دبیلمات های کشورمان تنها ده دقیقه مانده به صرف شام با لیموزین های خود تشریف میاوردند و با غروری خاص به جلوی مجلس هدایت میشدند.حتی همین کاردار محترم روز عاشورا نتوانست در مراسم سینه زنی حضور داشته باشد اما به نهار رسید!این بود آرمان های حضرت امام خمینی که ما برایش به جبهه رفتیم؟؟؟▪ از شما و سایت همیشه حقیقت گو و حقیقت یاب بازتاب صمیمانه متشکریم
  موضوع خبرنگار صدا و سیما موضوعی نیست که آن را به قایع اخیر روابط دو کشور مرتبط بدانیم متوجه باشیم که موضوع خبرنگار را باید از امور رفته بر منافع نظام در این کشور جدا بدانیم . اری واقعا نبایستی سیتم نظارتی وزارت خارجه کشورمان نظری بر احوال این کشور بیاندازد . و چرا صدا و سیمای کشورمان فکری برای اعزام نماینده متعهد و متدین خود در بلغارستان نمی کند و ….. این ها سوالات بی شماریست که بایستی مسئولین پاسخگو باشند .اجرکم عندا…..▪ مشکل فقط در بلغارستان نیست، بلکه چندی است در وزارت خارجه اکثر ادارات و ادارات کل نیز با سرپرستی اداره می شوند و وضعیت مطلوبی حاکم نیست ، بگونه ای که هیچکس انگیزه کار نداشته و همه منتظر یک تحول جدید هستند.▪ ای کاش سری هم به سفارت ایران در اذربایحان میزدید تا ببینی جه برخوردی با دانشحویان می شود کاش آقای احمدی نژاد سریعتر سفیر حدیدی را معرفی میکرد تا دوست دیرینه ایشان که خود را سرکنسول می داند نیز مقداری به امور دانشجویان می پرداحت▪ عزیزان بایستی بر اساس فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) : بیائید در ساختن کشور با هم دوست باشیم ” باید عمل کنیم .
  بنابر اخبار واصله موضوع دادن روادید به اتباع ایرانی نیز چندیست با مشکل مواجه شده و نیز با خبر شدیم که دولت بلغارستان اعتراضات فراونی بر موضوع عدم اعزام سفیر تام الاختیار ج.ا.ایران به بلغارستان را داشته است▪ من یک دانشجوی ایرانی مقیم نروژ هستم .من گذرنامه ام برای تجدید یک روزه آماده شد . از تمامی ایرانیان مقیم نروژ که می شناختم پرسیدم تمام انها که رفته بودند گواهی می دادند که گذزنامه هایشان را یک روزه گرفته اند و به علاوه برای هرکاری که مراجعه کرده اند مشمول زمان نشده اند . البته انها نیز می گفتند که مامور جدیدی که به این نمایندگی امده است این رویه را برقرار کرده و قبلا انها نیز در نوبت های دو تا سه ماهه کارشان انجام می شده است . مامورین زحمت کش در میان سفارتها خیلی زیاد هستند خوب است نامی هم از انها برده شود من به سهم خودم از مامور سفارت ایران در نروژ خیلی تشکر می کنم▪ حالا کدوم سفارت خوب عمل میکند که سفارت بلغارستان عقب مانده؟▪ با تشکر ازشماکه با بیان مطالب جالب وبه نفع مملکت رسالت خویش را بخوبی انجام میدهید.مشکل سرپرست بجای مدیر یا قائم مقام بجای رییس یا …طی سه چهارسال اخیر بشکل اپیدمی درتمام وزارت خانه هاودرتمام سطوح مدیریتی حکم فرماست واین تزلزل مدیریتی رادرهمه جابوجودآورده وعدم امنیت شغلی را میرساندودرواقع ناشی از عدم اعتماد بالادست ها به پایینی هاست و…▪ سوئ استفاده از اموال سفرت اینجا بی داد می کنه کافیه فقط پروازهایی که از طریق سفارت و با هزینه سفارت اما برای استفاده های شخصی استفاده میشه را یکی چک کنه▪ متاسفانه ادارات بازرسی و نظارتی در وزارت امورخارجه نظارت خوب و شایسته ای با تخلفات بسیاری از مسئولین ندارند امید بود بعد از شکایات فراوانی که درخصوص معاون سفیر ایران در بلغارستان بعمل آمده بود برخوردی با ایشان میشد که متاسفانه همیشه شاهد برخورد با کارکنان جزء هستیم تا با بعضی از مسئولین متخلف وزارت امورخارجه- ای کاش وضعیت رفتارهای این دیپلمات نسبت به کارکنان محلی سفارت را نیز مورد امعان نظر قرار میدادند! و یا ….▪ بی توجهی به امورات ایرانیهای مقیم اکراین و واپس زدن دانشجویان از سفارت ایران در اکراین؛برای اشکار نشدن حیف و میل اموال دولت ایران و سوء استفاده از دانشجویان نیازمند برای تکمیل رفاه کارکنان سفارت و…. بخش کوچکی است که ما در اکراین بصورت جسته و گریخته شاهدیم.
  سفارتیهای باید وجهه اسلامی و لیاقت شیعی بارزی داشته باشند.کار سختی نیست که شخص رئیس جمهور از فردی بخواهد بصورت ناشناس؛به سفارتهای مختلف مراجعه کند و ناظر بر سفارتها در کشورهای مختلف باشند و در این رایطه هیچ مزیتی جز افتخار خدمت به فرهنگ ایرانی-اسلامی نداشته باشند.در حال حاضر در بیشتر کشورها، اعضای هیات علمی مامور به تحصیل هستند و این کار فرهنگی بسیار ارزشمند را بدون هیچ هزینه ای می توانند عاشقانه پذیرا باشند.
  ما ایرانیها هدف بزرگی در پیش رو داریم و باید راه دشواری را متناسب با هدفمان،پشت سر بگذاریم.▪ من درباره ی امکان گسترش فرهنگ ایرانی در جهان بسار فکر کرده ام و مطالعه داشته ام.با فکر درست و برنامه ریزی و به کار گیری نیروی انسانی دلسوز می شود امپراتوری پارس را احیا کرد،نه با قشون کشی که با احیای فرهنگ پارس در کشورهایی که به همبستگی با ما افتخار می کنند.▪ من به خوبی آقای شمیم برکه را میشناسم ایشان فردی متعهد به کار محوله بوده و فردی است به تمام معنا انسان و خداوند متعال بهترین حاکم و قضاوت کننده است.▪ چند ماه پیش کاردار سفارت ایران از صدور و تمدید مدارک اقامت فرزند رایزن فرهنگی ایران در بلغارستان ممانعت به عمل آورد.و این کار تا آستانه بازداشت و اخطار پلیس بلغارستان پیش رفت. که در نهایت با نامه اعتراض آمیز رسمی سازمان فرهنگ و ارتباطات نسبت به عملکرد بچه گانه آقای کاردار هزینه این آبرو ریزی
  ها از نظام را چه کسی می پردازد؟ چرا وزارت خارجه نسبت به برخورد با این گونه افراد که آبروی نظام را به بازی می گیرند بی تفاوت است؟▪ من فردی هستم که از لحاظ شغلی جایگاه پایینی دارم با اینکه مزاحمتهای سرپرست سفارت ایران در بلغارستان را حتی به وزیر محترم امورخارجه متذکر شدم ولی متاسفانه هیچ گوش شنوایی نبود. من ایشان را به خدا واگذار میکنم تا حق من و چند نفر کارمند روزمزد سفارت را که به بهانه های مختلف از کار بیکار نمود بدهد و مطمنا که شب و روز دروغ نمیباشد و دنیا دار مکافات است.▪ متاسفانه بلاتکلیفی سفارتخانه های ایران اختصاص به بلغارستان ندارد و سفارت مهمی مانند هلند ماهها است که بدون سفیر و بایک سرپرست با رسته اداری و مدرک دیپلم اداره می شود. این وضع باعث تنزل روابط و ضرر و زیان فراوانی به منافع ملی کشورمان وارد می کند.▪ با سلام و عرض تشکر از سایت وزین تابناک که اینچنین دلسوزانه مسائل کشور را مطرح می کند اینجانب نیز بدلیل حضور در کشور بلغارستان وارتباط با برخی کارکنان رسمی این سفارتخانه بخوبی از عملکرد برخی اعضای سفارت مطلع هستم.
  از سویی می دانم که دو مدیر کل ارزشیابی و حراست وزارت امور خارجه نیز به فاصله دو ماه در سال ۸۶ از این سفارتخانه بازدید کردند ولی متاسفانه برغم اینکه مدارک مستند و مصور هم وجود داشت اقدامی نشد. ضمنا باید بگویم از رفتار و برخورد سفارت با کارمندان محلی هم همین بس که هر دو هفته یکی را استخدام و اخراج کرده و زمینه بدبینی گسترده ای را در بین جامعه بلغاری از خود برجای گذاشته است. آقا بقدری دل پر دردی دارم که نپرس ترابه خدا این نظر را هم اضافه کنید مگر وزارت خارجه فکری بردارد▪ ای کاش یک گزارش هم در مورد برخورد ناشایست نمایندگی ایران در قزاقستان با ایرانیان مقیم بیندازید. نمایندگی در بی احترامی مطلق به یک ایرانی سرشناس در قزاقستان وی را از آشپزخانه حسینیه با خفت بیرون انداخت. از یکی دیگر از خادمان حسینیه که پیرمردی بیش نبود تعهد کتبی گرفت که دیگر به حسینیه نیاید. ۴ سال است که با ایرانیان بدین شیوه برخورد می کند و همچنان ماندنی است و ایرانیان مقیم قزاقستان نمی دانند که چکار کنند از دست ایشان و …▪ با سلام
  بنده از سفارت ایران در کشور “اوکراین” نهایت سپاسگذاری را دارم! بعد از گم کردن پاسپورت خود در نهایت تعجب در عرض ۵ ساعت پاسپورت جدید دریافت کردم! در ضمن سفارت در حل مشکلات دانشجویان و تاجران ایرانی نهایت همکاری را دارد!▪ با تشکر از دست اندرکاران محترم سایت عالی تابناک که توجه به درد دل ایرانیان مظلوم خارج از کشور دارد. مقامات مختلف کشورمان به امر ایرانیان توجه دارند اما عملکرد برخی سفارتخانه ها موجب بدبینی عمیق جامعه ایرانی خارج از کشور می شوند. به عنوان نمونه ما ایرانیان مقیم قزاقستان(آلماتی) به شدت از نوع برخورد سفارت ایران و سفیر ایران ناراضی هستیم. مقامات ایرانی از سایر کشورها دیدن دارند و اگر به اینجا بیایند با توجه به احتمال بروز نگرانی ها علیه سفارت، برنامه ها به شکلی مدیریت می شود که کمترین حد تماس را با ایرانیان داشته باشند و ما نمی توانیم نظرات و نگرانیهای خود را به مقامات منتقل کنیم. لذا از سایت خوب تابناک انتظار داریم که نظرات ما را هم منعکس کرده و در صورت امکان گزارشی هم در این زمینه تهیه و مستقلا منتشر نماید.
  با تشکر▪ با سلام.اندوهگین شدم ازاین همه غرض و …آقای دکتربرکه تا تیرماه امسال.به مدت ۵ سال خبرنگار واحد مرکزی صدا و سیما در بلغارستان و کشورهی همسایه بود و سپس همکاری خود را با سازمان متوقف کرد.و چندی است که به مستند سازی در منطقه بالکان میپردازد. از همکاران سابق وی در واحد مرکزی خبر▪ ای خائین ای مزدوران قلم به دست ای نوکران اجانب می خواهید زیر اب این دولت مهر پرور را بزنید الهی که به تیر …مبتلا شوید (به قول هم ولایتی ها ورچوپه)▪ دست شما تابناکیها درد نکند واز این بخش خیلی ممنونیم . من هم از ایرانیان مقیم آلماتی هستم. از سفارت بسیار ناراضی هستیم و ما را تحقیر می کنند ولی مطمئنم که اگر شما یک چنین کاری در مورد قزاقستان هم داشه باشید می بینید که چقدر نارضایتی از سفیر ایران در آلماتی زیاد است. و بدین ترتیب به ما مظلومان هم کمک کرده اید. ما متوجه شده ایم که گویا خون ایرانیان ساکن در اروپا رنگین تر است که در مورد آنها می نویسد ولی در مورد ما نه. شاید هم چون اینجا فراموش شده است .▪ تا زمانیکه سرپرستی موقت در سفارتخانه ها بعنوان شیرینی در نزذ مسئولین اداری مالی وزارت امورخارجه تلفی می شود و هر از چندگاهی یک نفر از نورچشمی ها بعنوان استراحت و اعطای شیرینی اعزام می شود وضع همینطور خواهد بود.▪ مقصر اصلی کسانی هستند که باید ‍‍‍پس از یک و نیم سال غیبت سفیر ، سفیر جدیدی برای بلغارستان می فرستادند .▪ اوضاع درامارات بهتر از آنجا نیست و مسئولین سفارت دائم در حال سفر به ایران و سفرهای زیارتی هستند و ایرانیان برای دیدن و مطرح کردن مشکلاتشان باید هفته ها در نوبت باشند ترا خدا وزارت امورخارجه به این کشور که بزرگترین جمعیت ایرانیان در خلیج همیشه فارس را دارد کمک کند و حداقل نمایندگانی که مشغله کاری و تجاری کمتری دارند به اینجاها بفرستد.▪ اگرچه برخی ازسفرای ایران درخارج واقعا کارایی ندارندومخصوصآ درارتباط با حمایت ازحقوق ایرانیان بی تفاوت هستندومادرگذشته درترکمنستان از اینگونه سفراراداشتیم اماسفیرفعلی ایران درترکمنستان فردبسیارفعال وباتجربه ایست که عملکردش زبانزد خاص وعام است وبویژه درحمایت از ایرانیان وحقوق آنان همه ایرانیان مخصوصا ما رانندگان کاملا ازسفیر ایران در عشق اباد راضی هستیم.ایشان سال گذشته درحمایت از رانندگان ایرانی آنچنان باقدرت برخوردکرد که رییس پلیس ومقامات ترکمنی مجبوربه عذرخواهی ازرانندگان شدندومن وبسیاری ازرانندگان که در این جریان حضورداشتیم به ایرانی بودن خود افتخار کردیم واز آقای احمدی نژاد که چنین سفیر قدرتمندی راانتخاب واعزام کرده تشکر میکنیم.▪ اول همه از شما معذرت می خواهم اسمی که من نوشته ام مستعار است راستش می ترسم نام واقعی خودم را بنویسم .
  من دو سال قبل برای کاری به سفارت ایران در اسلو رفتم در انجا کارمندی که پاسخ گوی مراجعین بود از هم می پرسید که شغلتان چیست از من هم پرسید من در یک شرکت الکترونیکی کار می کنم ولی مقام بالائی ندارم ایشان شماره و ادرس تماس مرا گرفت من فکر کردم برای پرونده می خواهد چند روز بعد درحالی زنگ می زد که ساعات کاری تمام شده بود و فهیمدم از منزل زنگ می زند از من می خواست تا برایش لب تاب تهیه کنم و بعد به گونه ای که می خواست لب تای با حداقل قیمت به گونه ای هدیه مانند از من بگیرد فهمیدم شماره من را برای اینگونه کارها می خواسته به من گفت کار شما را هم جلو می اندازم . من فکر کردم که اگر نتوانم خدمتی به او بکنم ممکن است یک مشکلی در کارم بیندازد به همین خاطر از تخفیف شرکت و از جیب خودم تا توانستم کمک گرفتم و یک لب تاب را به قیمتی درحد یک سوم برایش تهیه کردم . ا. شما بگوئید ما باید به کی شکایت کنیم▪ سلام.کارمندان سفارت همه خدمتگزاران نظام هستند و از اینکه افرادی مغرضانه اینگونه میگویند متاسفم.چرا که معتقدم این گونه افراد عناد با نظام دارند.ما که به غیر از خوبی و راهنمایی های دوستانه از این کارمندان عزیز چیز دیگری ندیدیم▪ تابناکیهای عزیز دست شما درد نکند در مورد قزاقستان و سفیر. این سفیر، حسینیه مملو از ایرانی را به دلیل رفتارهای بد با ایرانیان به یک مکان خلوت و بی روح تبدیل کرده است. آمدن افغانیها و تاجیک ها خوب است به حسینیه، ولی سفارت کاری کرده که ایرانی کمتر بیاید و یک کمی در کنار هم بودن با سایر هم وطنان را هم از دست بدهد.
  خیلی از توجهی که می کنید به این موضوع سپاسگزارم.▪ متاسفانه سفارت ایران در بوسنی نیز بیش از یکسال و نیم است که با سرپرست اداره میشود و علاوه بر کاهش سطح روابط بعنوان نمونه امسال در روز ملی ایران (۲۲بهمن) در هتل کارشناس تشریفات ازطرف وزارت خارجه شرکت داشت درصورتی که در سالیان گذشته رئیس جمهور و مقامات بالای کشوری شرکت می کردند▪ من به علت همراه دا شتن مبلغ بیش از حد مجاز توسط پلیس بلغارستان دستگیر شدم که با کمک سفارت توانسنم پول خود را بگیرم گفته ان کاربر در مورد من درورغ است▪ تمام روزنامه های لهستان از ایران بد می نویسند و ماهی یک با تلویزیون های این این کشور فیلم ” به خاطر دخترم هرگز ” را نمایش می دهند.همچنین با وجود تعداد بسیار کم ایرانیان و دانشجویان ایرانی ، در زمانی که به کنسولی مراجعه می کنیم می گویند کنسول نیست و وقت قبلی بگیرد.!▪ من کارمند سفارت صوفیا هستم عملکرد مدریتی سفارت انهم در شرایط تحریم و قهر اروپای ها و نبود سفیر از فعالترین سفارتهای اروپا بوده و طبق امار چندین بار مورد تحسین قرار گرفت و لازم به ذکراست که رابطه ایران-بلغارستان از لحاظ سیاسی-اقتصادی در رتبه بالا قرار دارد که بازتاب خوبی در جامعه بلغارستان داشته که مصاحبه های پی در پی رسانه ها با کاردار محترم گواه انست▪ سفارت در لاهه نیز از این درد رنج می برد▪ سلام بر حقیقتگویان و صادقان من دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلغارستان هستم گله من از سفارت محترم این است که این آقایان هر وقت می خواهند ما را خطاب کنند می گویند الکی دکترها حالا فرمایش این بزرگواران را با سخن پیامیر که میفرماید علم را اگر در چین هم باشد بجویید مقایسه کنید▪ با سلام به دستندرکاران سایت تابناک.با عرض تاسف از نظرات مغرضانه و بدور از واقعیت ایرانیان مقیم بلغارستان.بر خود لازم دیدم که به چن نکته اشاره کنم.۱- اینجانب حدود ۲ سال است که در این کشور هستم و به جرات می توانم بگویم که هنوز ندیده ام که کارمندان سفارت از وسایل دولتی استفاده شخصی بکنند.۲-مراسمات مذهبی نیز به همت همین دوستان و خانواده هایشان بر پا میشد که بیشترین زحمات را خانمهای کارمندان که تدارک اشپزی را به عهده داشتند انجام می شد.
  ۳٫بهتر است دوستان ایرانی مقیم بلغارستان کمی انصاف داشته باشند و زحمات این عزیزان را نادیده نگیرند. دوستانی که به این راحتی به کارمندان سفارت تهمت و افترا می بندند چگونه می خواهند در ان دنبا پاسخگو باشند؟
  امیدوارم که نظر اینجانب نیز درج گردد تا پاسخی باشد به کسانی که هم با اسلام و هم با انقلاب عناد دارند و اینگونه مطالب را بدون تحقیق می نویسند.▪ چه دل پر و غصه فراوان . وزرات امور خارجه مگر اعتنیایی هم می کند ؟▪ با تشکر از سایت وزین تابناک لطفا به فرمائید بازرسان وزارت خارجه کشورمان سری هم به بوسنی بزنندطی مدت دوسالی که سفارت با سرپرست اداره میشود علاوه بر کاهش روابط به خصوص در زمینه اقتصادی به پائین ترین سطح رسیده.-کارشناس یکی از ارگانها در سارایوو▪ مطالب فرستاده شده برای سایت کاملا مشخص است از کارمندان و افراد اخراجی سفارت ایران به دلیل فساد اخلاقی و جاسوسی می باشد حاضرم قسم بخورم▪ مطالب مندرج در روزنامه های بلغارستان حکایت از روابط خوب دو کشور دارد▪ اگر روابط سیاسی در سطح پائین است پس سفرهای مقامات بلند پایه ایران و بلغارستان برای چه منظوری صورت می گیرد حتما این هم دروع است . نویسنده مقاله لطقا روزنامه های محل را مطالعه کنید▪ در اینجا لازم دونستم از سر کنسولگری ایران در شانگهای تشکر کنم که همیشه همکاری لازم رو دارند و همیشه پاسخگو هستن … ف ن▪ کاش یکی هم یه فکری به حال دانشجوهای مقیم آمریکا بکنه!▪ آقا مارو به عنوان سفیر بفرستند چی میشه این همه بیکار تو مملکته انوقت جناب وزیر این دست ان دست میکنند ! غضنفر کجایی بیا ببین در غیاب گل آقا دارند چکار مییکنند…▪ خیلی جالب است که این میزان مطلب در مورد مشکلات ایرانیان در سایت قشنک تابناک می آید. بد نبود خبر چند روزی در جای مناسب بماند تا مسئولین توجه کنند به مطالب و چاره ای بیندیشند. عزت تابناک به عنوان سایت برتر پایدار▪ پیشنهاد می کنم که در صفحه تابناک بخشی در بالای صفحه به عنوان ویژه طراحی شود تا چنین اخباری در آن قرار گیرد و مسئولین مربوطه به فکر چاره اندیشی بافتند .▪ در جمهوری چک هم اعضای سفارت به درد دل ایرانیان رسیدگی نمی کنند.ووضعیت امورکنسولی در این نمایندگی بدتر از بلغارستان نباشد بهتر هم نیست.▪ با سلام و خسته نباشید .امیدوارم مطالب بنده را نیز همانگونه که نظرات غیر واقعی دیگران را منعکس می نمایید جهت تنویر افکار عمومی انعکاس دهید.
  می خواستم در پاسخ به دوست عزیزی که اخبار مربوط به سفارت بلغارستان را ساخته کارمندان سابق سفارت که با القابی چون فاسد اخلاقی- جاسوس و اخراجی معرفی کرده است و حاضر است قسم هم بخورد عرض کنم که در مجموع ۲ نفر از دیپلماتهای سابق کشورمان در بلغارستان به دلیل در گیری با مدیریت سفارت در چند ماه پیش محل ماموریت را ترک کردند که یکی از آنها بلافاصله به عنوان دیپلمات و کارشناس سیاسی به نمایندگی ایران در پاکستان پیوست و نفر دوم هم که از جانبازان سرفراز جنگ تحمیلی است هم اکنون به عنوان کارشناس فرهنگی در وزارت امور خارجه مشغول خدمت می باشد.اگر تمام قسم خوردن هایتان اینچنین باشد بدا به حالتان. آخرت خود را فدای دنیای دیگران نکنید آن هم با قسم دروغ.▪ (قابل توجه دوستانی که از نبودن سفیر در بوسنی گله کرده اند) هر چند اداره سفارت بدون سفیر مشکلات خاص خود را دارد ولی الحق بعضی ها اینقدر بد عمل کردند که بود و نبود سفیر در این کشور خیلی مهم بنظر نمیرسد .▪ جناب آقایی که از عملکرد خوب سفارت ایران و فساد اخلاقی و تهمت جاسوسی سخن به میان آورده اند بد نیست سخنی نیز از بازرسی های بعمل آمده و گزارشات مربوط به آن که چندین مرتبه … را میخواستند برگردانند مینوشت و در روز جزا راست و دروغ مشخص خواهد شد.▪ اساسا طرح چنین خبری بهمراه این همه اظهار نظر مشکوک بنظر میرسد ، صرف نظر از نفی یا اثبات عملکرد سفارت ، دقت در واژه های بکار رفته درنظرات درج شده در ذیل خبر نشان می دهد حداقل سه نظر را یکنفر با idمختلف نوشته است ومی توان نتیجه گرفت تعدادی آدم مشخص پشت این قضیه هستند .محمد رضا بختیار▪ ایران وایرانیان عزیز وبزرگوارند ولی مستحق افراد ومسولین باتجربه وکاردان وشجاع می باشند.قتعا انتخاب سیر کاری برسیار سخت وحساس می باشد .که متاسفانه در وزارت خارجه مدتی است به این حساسیت توجه ای نشده ونمی شود
  عدم نظارت وخودکامگی و
  ضعف وبی کفایتی مهمتر از داشتن ونداشتن رئیس؟
  سفارت ایران در جمهوری چک هم فراموش نشه کسی هم به داد ما برسه….▪ زیرآب زنی” یکی آز آسیب های اجتماعی و اخلاقی است. زیرآب زنی ریشه درچه عواملی دارد؟ آیا تاکنون “زیرآب” شما را زده اند؟ اثرات منفی و مخرب آن چگونه بوده است؟ چگونه با این پدیده می توان مبارزه کرد؟ علی اکبر دهخدا در کتاب ارزشمند “امثال و حکم” در توضیح اصطلاح “زیرآب کسی را زدن” می نویسد: ” او را نزد کسی منفور کردن، کسی را متهم به بدبینی کردن.”▪ از سال ۱۳۸۱باخانواده ۵ نفره خود در کشور اوکراین اقامت داریم ، هر بار که برای کار اداری به بخش کنسولی سفارت مراجعه کرده ایم ، در کمترین زمان به درخواستمان رسیدگی نمودند ، علیرغم تراکم کار و وجود تعداد کثیری ارباب رجوع ، در هنگام مراجعات خود هیچگونه قصوری از مسئولین و کارکنان مشاهده نگردید . جا دارد ضمن تشکر ازدست اندرکاران سایت وزین تابناک که نسبت به درج نقطه نظرات هموطنان مبادرت نمودند در همین جا از مسئولین محترم سفارت ایران در اوکراین تشکر و قدردانی نمایم .▪ سایت بازتاب احسنت. در مورد مطالب قزاقستان گل گفته را گل نوشتید. من همیشه در کنار ایرانیان بودن را دوست داشته و دارم. اما با توجه به همه سختیهایی که سفارت تحمیل کرده آروز دارم یکی از دو ارزویم برآورده شود. یا سفارت دچار تغییرات شود و یا اینکه این سفارت از آلماتی به آستانه برود که ما هم نفس راحتی بکشیم. ریسک کردم که نوشتم ولی چه کنم که سینه مالامال از درد است و…▪ ها…ها…ها یادشون رفته در بلغارستان هم سفارت دارند▪ انشاء الله که سوژه و مطلب این مقاله کار همکاران آقای سفیر جدیدا معرفی شده برای بلغارستان نباشه . اخه الان مد شده اول طرح بحث می شه بعد فرد مورد نظر را اعزام می کنن . انشاء الله ادم باعرضه ای معرفی بشه . انشاء الله▪ سفارت ایران در فرانسه هم از قلم نیفته سفارت در قضیه بلوکه شدن حسابهای بانکی دانشجویان سفارت نه تنها کاری برای حقوق دانشجویان کردند بلکه فقط در جهخت برخورد و لج لجبازی با آنها عمل کرد که در همان زمان نیز خبر آن پخش شد و به گوش مسئولین نیز رسید.▪ باسلام
  من یک ایرانی هستم که چند ین سال است در خارج ازکشور زندگی می کنم وطنم را خیلی دوست دارم وبیشتر دنیا را دیده ام.ولی متاسفانه چند وقت پیش در جمهوری چک پراگ از برخورد بچگانه ویا موزیانه کنسول سفارت ایران بسیار رنجیده خاطر شدم …….وضعیت سفارت و برخورد آنان با ایرانیان مقیم اینجا اصلا در شان و جایگاه ایرانی نیست به داد ما هم برسید▪ ای بابا اینکه اشکالی نداره . یادشان رفته فردا صبح اول وقت یه نفر را میفرستند▪ با سلام ضمن احترام به همه دوستان و آرا، و نظراتی که مرقوم داشته اند. توجه همه دوستان را به این نکته جلب نمایم که در اموری مانند موارد مربوط به سیاست خارجی> باید متوجه کینه ورزی های شخصی و شای هم خط دهی های کشورهای خارجی نسبت به افراد بود. اگر قرار باشد به دلایلی صاده ، مانند یک روز دیر جواب دادن شخص کنسول آن همه شاید به دلایلی موجه، مدیریت یک سفارت را زیر سوال ببریم، ار این مدیریت چه انتظاری جزء بله قربان گونی و محافظه کاری برای برکنار نشدن انتظار خواهیم داشت؟؟؟▪ با سلام خدمت دست اندرکاران سایت تابناک خدا را شاکرم که جایی پیدا شد که بتوانیم درد دل خود را بکنیم .آیا وزارت خارجه از سفارت جمهوری اسلامی در الجزایر خبری دارد؟آیا بستگان دیپلماتها اجازه کار اقتصادی در کشور مقصد دارند؟بازرسی وزارت خارجه چه از وضع سفارت در الجزایر می داند؟▪ عدم تمدید ویزای رایزن فرهنگی بدلیل پایان ماموریت بوده نه عملکرد بچه گانه عزیزم. چرا حق رو ناحق می کنید؟▪ با سلام و تشکر از سایت حقیقتگوی تابناک
  بنده خود بعنوان مترجم بارها شاهد نارضایتیها و شکایات متعدد از نحوه کار سفارت کشورمان در بلغارستان و سردرگمی و بیسامانی وضع سفارت بوده ام.امید است با پیگیریهای هرچه سریعتروزارت امور خارجه کشورمان هرچه سریعتر با اعزام سفیر جدید،وضعیت سفارت سامان یابد و با فرد خاطی که کاملا برای همگان واضح است برخورد جدی گردد.به امید خدا▪ چرا نظرمرا نزدید چون از زدن این مطلب غرضی داشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مطالب حقیقی راهم درسایت بیاورید منتظریم▪ این کاری را که برخی سایت های ایرانی از جمله تابناک می کنند و در آن تریبتونی را باز و هر دشنامی را درج می کند به دور از دوراندیشی است.
  به عنوان یکی از اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در یکی از کشورهای اروپایی گلایه ها و نکاتی دارم که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.
  اول آنکه آوردن دلیل بر عهده مدعی است. متهم نمودن با الفاظ کلی فاقد ارزش است.
  خلاصه تابناکی ها برحذر باشید از عده ای افراد مفسد و متخلف که مدتی است از طریق وب لاگ ها و برخی سایت اقدام به دروغ پراکنی و هتک حرمت کارگزاران شریف نظام می کنند.
  این افراد مرتب متوسل به ریاست محترم جمهور و دفتر مقام معظم رهبری می شوند چون احتمالا به این نتیجه رسیده اند از این طریق می تواند کارهای تاخیری و سیاه نمایی کرد.
  شما آنها را در این کار یاری نکنید و معیارهایی را برای کار خود قرار دهید و از مدعی بخواهید دلیل ارائه دهد.
  به خدا از خجالت آب می شوم وقتی می بینم در سایت شما نقل شده که چه می شود ما را سفیر بفرستند.
  اینطور با حرمت صنف ما بازی نکنید.
  این کار قوت قلب را از ما می گیرد زیرا در یک سایتی که ظاهرا مجریان آن قصد خیر دارند صورت می گیرد. اگر بی بی سی و سایت های دیگر بود یک دقیقه وقتم را برای رونق دادن به تریبون آنها صرف نمی کردم ولی در مورد شما این کار کردم▪ باسلام, ازسایت تابناک ممنونیم, لا اقل شمادریچه ای هستیدتااشخاصی که نمیتوانندصدای گلایه شان رابه گوش مسئولین برسانندازاین طریق عقده دل بازکنند.▪ باید دید آقای کاردار سهم بازناکی را داده یا خیر که احتمالا نداده و بازناکی زیر آب زنی می نماید…..البته اینکه امروز سفرا به شغالهای کارگزرانی هم باج نمی دهند را داشته باشید و بدانید که شاید آقا و آقازاده ای از این ماجرا مکدر و جنجال آفرینی می نماید … در هر صورت ما مردم در انتخابات توی دهان شما خواهیم زد …..▪ البته سفارت ایران در بلغارستان هم نقاط ضعف هایی داشته است . اما اینجور هم نبوده که در اینجا همه را بباد اتهام گرفته اند با آبروی افراد نباید بازی کرد .▪ وزارت خارجه در تعیین سفیر و نظارت بر عملکرد آن بشدت مشکل دارد و ای کاش یک نگاهی هم به قزاقستان کنند ؛ سفارت و شخص سفیر بجای ایجاد اتحاد بین ایرانیان موجب تفرقه و تشتت ایرانیان شده و نه حمایت از بازرگانان و تجار مطرح است نه حمایت از منافع ایرانیان و دانشجویان و آقایان فکر می کنند از دماغ فیل افتاده اند ؛ خدا به داد ما برسد▪ بنام خدا
  واقعا برحسب وظیفه انسانی واسلامی از سایت وزین تابناک صمیمانه سپاسگزارم.هرچند که ( صحت وظیفه است نه فضیلت) ولی در این شرایط واقعا رسالت حرفه ای تان را خصوصا درمورد وزارت خارجه بخوبی انجام دادید.وبنظر می رسد که علت عدم بازرسی ونظارت برکار نمایندگیها یقینا مشکلات واجحاف بیش از این مسائل می باشد وچنانچه مسئولین بازرسی ودستگاه های دست اندر کار به منافع کشور بنگرند ودر راستای اهداف نظام صادقانه قدم بردارند باید قدر دان این سایت وسایر دست اندرکاران آن باشند که این اقدام بسیار ارزشمند کمک خیلی زیادی از نظر مالی وارائه طریق اداری وامنیتی به وزارت خارجه نموده وحتی باعث کاهش هزینه های مالی وبازرسی می گردد. امید است دست اندرکاران محترم فارغ با کارشناسی وتبحر خاص و از بدون قصد وغرض کینه دوزی برای اصلاح اموربادقت نظر هرچه سریعتر به این موارد رسیدگی بکنند.
  وبعنوان پیشنهاد ( وزارت خارجه همانند سایر وزارتخانه ها یک سایت یا تمهیداتی برای مطرح شدن اینگونه مسائل درنظر گیرند.
  قتعا چنین مشکلاتی در اکثر سفارت خانه ها وجود داشته ودارد وهمانند آتش زیر خاکستر می باشد.وخیلی ها هم قربانی این کج سلیقه گی ها وخودکامگی افراد ضعیف وکم ظرفیت شده اند وحتی باعث از هم پاشیدگی بعضی از خانواده ها گردیده است.▪ مشکل سفارت ایران در قزاقستان کمتر از بلغارستان نیست ای کاش اینجا هم سفیر نداشتیم ؛▪ سایت وزین تابناک گویا مطالب را فقط گزینشی وارد می کند و مطالبی که داغی خبر را کاهش می دهد و یا همسو با دولت نهم خدمات گذار باشد در این نظریه های کاربران جایگاهیی ندارد.▪ بنام خدا
  برحذر باشید از ظلم وستم برکسی که جز خدای عز وعجل یارو یاوری ندارد. (امام حسین علیه سلام)قدالحق ولوکان علیک :
  مقام معظم رهبری فرمودند.(انتقادسازنده خدمت وتخریب خیانت است)
  ریاست محترم جمهوری جناب آقای احمدی نژاد فرمودند.مهم نیست که چه کسی؟ از کجا چه می گوید؟کیست ؟چه منصب وچه عیده ای دارد؟مهم این است که حرف اوچیست؟وشما مسئولین نوکر مردم هستید؟
  اینک همه خوب می دانیم که مجموعه پرسنل وزارت خارجه طی فرمایش مقام معظم رهبری که در سمینار سفرا فرمودند . از بهترین فرزندان پاک ایران اسلامی ومومن ومتعهد می باشند.
  بنظر می رسد که.بعضابعلت اهمال کاری – قصور -خودبینیی-غرور-هوای نفس- بی تجربگی غفلت -خودخواهی زیاده خواهی وخودپسندی ومستبد بودن و سوء وضعف مدیریت عمدی یاسهوی بعضی از روءسای نمایندگی ها یا پرسنل تحت امر اشتباهاتی ویا کم کاری ویا خدای ناکرده گستاخی به ارباب رجوع –وایرانیان عزیز وپرسنل محترم خصوصا کارمندان زحمت کش وگرانقدر محلی صورت گرفته است که عمده اعتراضات برحق یا بناحق درست یانادرست از بیش از ۲۲ نمایندگی -بلغارستان- قزاقستان – الجزایر- فرانسه-جمهوری چک-پاکستان- چین -سارایو-بوسنی- هلند- صوفیا -لهستان- مجارستان -ترکمنستان -امارات- آلماتی-نروژ -آذربایجان _استانبول – وغیره بعنوان درددل وتذکر همراه بانقد درسایت وزین تابناک تاکنون منتشر شده .که قطعا بیش از اینها بوده ومسولین محترم ودلسوز تابناک برحسب ضرورت وجوانب احتیاط وبخاطر حفظ اسرار ورعایت وحرمت افراد وحیثیت وزارت خارجه بنظر می رسد که تعدادی را بطورگزینشی برروی سایت منتشر کردند.حال درچنین شرایطی باید برحسب وجدان از دست اندرکاران سایت ارزشمند تابناک که خودشان از فرزندان ودلسوزان منافع ملی کشور می باشند صمیمانه تشکر نموده که در جهت تنویر افکار عمومی ووظیفه خطیر رسالت خبری واطلاع رسانی زحمات زیادی را متحمل شدند ضمن اینکه خدارا شاکریم که درددل فرزندان این آب وخاک را از زبان رسانه همین کشور به گوش مسئولین رسانند .وتا کورشود آنکه نتواند دید شهامت وجسارت ورشادت رسانه های امین وآزاد کشور عزیزمان را ودرخاتمه عرض می نمایم که تاریخ مصرف وصله های فساد اخلاقی و اخراجی وفاسد- ج…عناد – مغرض وغیره درخصوص شاکیان و تذکردهندگان به پایان رسیده است . وخوشبختانه مسئولین نظام فراتر از این مقوله ها ونگاه های سطحی می نگرند و بفکر اصلاح بهتر وسریعتر سیستم می اندیشند:
  لذا از محضر مقام عالی ریاست محترم جمهوری بخاطر حفظ وقداست وحیثیت کشور ورعایت حق وحقوق شهر وندی وعدالت اجتماعی وبرابری عدالت و حقوق تضیع شده گان امید است دستور عاجل ومساعدت را جهت وچاره اندیشی صادربفرمایند.▪ کاش نابسامانی های موجود در سرکنسولگری اربیل در شمال عراق را هم مطرح می شد در ماه محرم هیچ کاری انجام نشد▪ جهت اطلاع علاقه مندان بیش از یک سال است که برای بیست کشور سفیر معرفی شده است ولی هنوز نهاد ریاست جمهوری پاسخ نداده است.

 11. سفیر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۴

  با سلام
  جناب آقای جوانفکر چرا شما و دیگر اطرافیان آقای رئیس جمهور میخواهید از ایشان یک بت درست کنید و ایشان را تا مرز قداست بالا ببرید آیا ایشان خودشان هم راضی هستند یا نه؟
  من خودم یزدی هستم و در تلویزیون انچه که شما بعنوان استقبال اعلام میکنید مشاهده کردم و دیدم چهره هائی که نشان میداد در صد کمی از آنها مربوط به اهالی یزد بود و بیشتر نشان از افراد خارج از یزد میداد و بنابر مشاهدات مردم نیز امکاناتی که برای جمع کردن مردم اطراف آقای احمدی نژاد بیش از حد معمول بوده است
  آیا فکر نمیکنید حرکت بسیار سیاست مدارانه آقای نخست وزیر ترکیه کارائی بهتری نسبت به حرکات عامیانه گرایانه آقای احمدی نژاد دارد
  آیا فکر میکنید دنیا فقط با دیدن این صحنه ها بدون بررسی و اینکه چرا استقبال ایشان اینقدر زیاد بود این حرکت را بعنوان حمایت از ایشان در نظر میگیرد و مردم ایران نیز میفهمند که این اسقبالها بخاطر چیست فکر میکنم دیگر برای کشور این حرکات کافی ایست و بهتر است به فکر کار واقعی باشیم
  اگر ایشان برای دور بعد مایل هستند تبلیغات کنند چرا از بیت المال استفاده میکنند
  از نظر اکثر مردم تمام این حرکات بخاطر انتخابات است ولاغیر

 12. سیما گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۲۷

  با سلام
  روزنامه اعتماد در شماره روز سه شنبه و در ستون “پیدا و پنهان”‌ خود خبری با این عنوان که «هالیوودی‌ها در منزل فاطمه رجبی» منتشر کرده است.
  آیا این خبر درست است؟
  هر چند که این روزنامه با تحریف مصاحبه شما بداخلاقی رسانه ای خودش را در گذشته نشان داده بود.

 13. شکیبا گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۳۳

  با سلام وصلوات
  سایت خبری تحلیلی حامیان دولت احمدی نژاد را به آدرس http://www.Esteghamat.ir مشاهده فرمایید

 14. آیدین گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۲۱

  بسمه تعالی،

  با سلام و خسته نباشید،
  جناب آقای جوانفکر،
  به نظر بنده سفرهای استانی یکی از ابتکارات خیلی خوب آقای احمدی نژاد است. یکی از مسائلی که منتقدان و رقبای سیاسی آقای احمدی نژاد مطرح میکنند، مسئلۀ هزینه های این سفرهاست، که به گفته ایشان خیلی بالاست و بازدهی لازم را ندارد.
  البته این سفرها بی هزینه نیستند. ولی به عقیدۀ بنده، با کمی موشکافی مشخص می شود، هزینه های سیاستهای غلط و تقریبی دولتهای پیشین که در “انجام این سفرها صرفه جویی کردند” و دورادور به مشکلات مردم رسیدگی می کردند، و تحلیل درستی از نارسایی ها و نیازها نداشتند، خیلی بالاتر از هزینۀ سفرهای آقای احمدی نژاد بوده است، که از نزدیک به مسائل و نارسایی ها رسیدگی می کنند. این گونه، با برداشتی دقیق از مشکلات و نیازها و اتخاذ تصمیم ها جوابهای مناسب به آنها، در نیروها و پولهایی که مصرف می شود اسراف نمیشود و درست آنچه لازم است استفاده می گردد.
  ولی با این حال خوب است که افکار عمومی از هزینۀ سفرهای استانی دولت و دستاوردهای آگاه باشند. شاید اقرام آن منتشر شده یا خواهد شد. ولی تا کنون بنده مطلبی را در این مورد ندیدم.
  اگر شما راهنمایی در این زمینه دارید ممنون می شوم.
  سلامت و پیروز باشید

  با اجازۀ شما دوباره لینک وبلاگم را که در آن یادداشتی با عنوان”محمود احمدی نژاد چهرۀ اوانگاردیست دهۀ چهارم جمهوری اسلامی ” نوشته ام جهت خوانندگان محترم وبلاگتان می گذارم: http://avangardiste.fr/

 15. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۲۷

  آقای آیدین
  با سلام
  سفرهای استانی دولت با هزینه بسیار ناچیزی انجام می شود. هیچ ریخت و پاشی در کار نیست و با کمترین هزینه ممکن برنامه های سفر به انجام می رسد. ادعاهایی که در مورد هزینه های سفر مطرح می شد ، صرفا بر اساس اهداف سیاسی و تبلیغاتی بود و هیچ نیت خیری حتی دلسوزی به نفع بیت المال در آن وجود نداشت.
  ضمن آنکه توجه داشته باشید ، وقتی تصمیمات دولت بر اساس شناخت درست و دقیق از مسائل یک استان صورت می گیرد این امر به منزله جلوگیری از هدر رفتن میلیاردها تومان هزینه های ناشی از عدم شناخت و تصمیم گیری پشت درهای بسته و بیرون نیامدن از اتاقهای کار در تهران است .
  موفق باشید

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۴۵

  سرکار خانم سیما
  با سلام
  من هم این خبر را شنیدم و از صحت و سقم آن بی اطلاع هستم اما آرزو می کنم که صحیح نباشد.
  از لطف شما متشکرم
  موفق باشید

 17. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۰۷

  آقای سفیر
  با سلام
  بنده هیچ تلاشی برای اینکه از آقای احمدی نژاد یک بت درست شود به عمل نیاورده ام. ایشان یک فرد معمولی هستند مثل آقای خاتمی ، البته اگر شما آقای خاتمی را یک فرد معمولی بدانید. آقای احمدی نژاد یک فرد مقدس نیست هرچند که بنده او را به عنوان یک فرد متدین ، انقلابی ، اصولگرا ، اصلاح طلب ، دلسوز مردم، طرفدار محرومان و ضعفا و پایبند به اصول و ارزشهای اسلامی و انسانی بسیار دوست دارم.
  در متن یادداشت بنده به این نکته اشاره شده است که مردم قدرشناس از نقاط مختلف به مرکز استان می آیند تا با رئیس جمهورشان دیدار کنند و سخنان او را بشنوند. فکر نمی کنم این مساله اشکالی داشته باشد اما اینکه اراده و قدرشناسی مردم به باد استهزاء و توهین گرفته شود و حضور مردم برای شام و ناهار وانمود گردد، حتما اشکال دارد و رفتار غلطی است.
  موفق باشید

 18. آیدین گفت :

  اسفند ۱۳م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۴۳

  با سلام مجدد،

  فرمایش شما درست است. و اگر قبل از آغاز انتخابات ارقامی هم جهت اطلاع افکار عمومی ارائه شود، جواب منتقدان هم داده می شود. البته در کنار ارقام بهتر است به دست آوردها و صرفه جوییهای که به لطف سفرهای استانی، نسبت به مدیریتهای از راه دور دولتهای پیشین محقق شده، اشاره کرد. و اگر نه هرچند رقم هزینۀ سفرها پایین باشد، به دلیل آن که در دوران پیشین این سفرها انجام نمی شده، باز هم عده ای پیدا میشوند که بگویند که سفرها گران تمام شده است. چرا که این ارقام هرچه باشند از رقم ۰ دولتهای پیشین بالاتر خواهند بود.
  از این رو بهتر است مشخص شود، چه میزان اسراف و بریزوبپاش در مدیریت تقریبی و از راه دور دولتهای پیشین وجود داشته، و چه میزان مبالغ مصرف شده به درد مردم میرسده و چه مقدار آن در راه بخار میشده. و دولتهای پیشین، آیا اصولا با تصمیمات اتخاذ شده در تهران و پولهای مصرف شده در این راه جواب گویی نیازهای واقعی بوده اند، یا این که منابع به مصرف نیازهایی که بخشی از آن خیالی بوده، که از تهران مسؤلین تصور می کردند، رسیده است.
  به نظر بنده اینها نکاتی است که اگر در افکار عمومی مبهم باشند، به هنگام انتخابات رقبای سیاسی آقای احمدی نژاد بر روی این ابهامات موج سواری خواهند کرد.

 19. ر-م گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۰۹:۳۷

  جناب آقای جوانفکر
  سلام
  پیرو نامه آقای جهانگیری وزیر دولت خاتمی خطاب به دکتر احمدی نژاد خواستم عرض کنم

  آقای جهانگیری سر سفره انقلاب وزیر شدی برای بعضی ها ظاهرا به غلط فرهنگ شده که نمک بخورن و نمکدان بشکنند .
  رهبر فرزانه حکومت اسلامی در سال ۸۵ خطاب به امثال شما ها فرمودند (همه باید رئیس جمهور دکتر احمدی نژاد را مورد تکریم قرار بدهند و این را یک اصل بدانند ) معظم له خودشان تا حالا هم در خط مقدم این اصل حی و حاضرند.
  برادر عزیز و دوستان همرا تان توجه داشته باشید احمدی نژاد را خدا عزیز و سر بلند کرده و بدانید همه عالم جمع شوند عزیز و بلند کرده خدا را نمی توانند بزیر آورند شما ها که وزنه ای ندارید…..
  و اما در نامه تان عنوان کردی از برای اجحاف بزیر مجموعه ات نوشتی برادر عزیز آیا بهتر نبود در درجه اول نسبت به سربلندی حکومت اسلامی و امنیت ملی آن و سر بلندی رئیس جمهور فعلی اش که ارتباط مستقیمی با هم دارند احساس مسئولیت می کردی.
  مطلب دیگر اینکه عنوان کردی کار های بزرک زمانبر است و به دکتر نصیحت که در این وادی قدم بر دارد و زحمات دوره قبل را بحساب خود نیاورد .برادر عزیز چطور در این زمان کم باقی مانده دکتر به این وادی وارد شود هر چند دولت نهم کارهای زیر بنایی کرده که حسودان داخلی و خارجی را در نهان و آشکار به مرگ تدریجی برده . یا شاید شما و دوستان تان یقین کردید که دور بعد هم دکتر خواهد بود و به هر وسیله ای چنگ می زنید تا مجددا بر اریکه قدرت و ثروت بر گردید.
  انتخاب این مقطع از زمانی برای نامه پراکنی و رسانه ای کردن آن از برای احساس مسئولیت نبود متاسفانه از برای انتخابات دوره دهم بود و بدانید و آگاه باشید سر خویش را زیر برف کردید و فکر می کنید ملت شما را نمی بیند.

 20. ابوالفضل - پ گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۲

  باعرض سلام و خسته نباشید
  جناب آقای جوانفکر این رفتار خیلی طبیعی از مردم می باشد که استقبال گرمی از مسوولین خود می کنند و این امر مسبوق به سابقه بوده هم زمان آقای خاتمی و هم زمان آقای رفسنجانی .
  من جای شما بودم از این استقبال گرم مردم احساس میکردم مسوولیتم بیشتر شده و هم احساس ترس که شاید لیاقت اینهمه محبت مردم را نداشته باشم
  اما راجع به آمدن مردم نزد رییس جمهور در دور دوم سفرهای استانی بنظر میرسد دولت هنوز نتوانسته با برنامه ریزی مناسب مشکلات آنها را حل کنند لذا ناچار به دیدار مستقیم با رییس جمهور شده تا ایشان به شکل فردی مشکلاتشان را حل کند که این باعث تاسف است چون به نظر من این اتفاق می تواند سه علت داشته باشد علت اول این است براساس اصل تمرکز زدایی مسوولین استانی خود باید نسبت به مشکلاتی استانی از این باب که مسلط تر نسبت به مسوولین کشوری هستند اقدام کنند که این امر صورت نگرفته که می تواند ناشی از ضعفهای مدیریتی مدیران دولت نهم باشد علت دوم این است که دولت اساسا به برنامه ریزی علمی برای حل مشکلات اعتقادی ندارد و سعی در حل مشکلات مردم بصورت هیاتی و رودر رو را دارد یا اینکه دولت سعی در تبلیغات سیاسی بنفع خود را دارد که نشان دهد که ریاست جمهوری انقدر وقت دارد به تک تک مشکلات ۷۰ میلیون ایرانی برسد ( با توجه به اینکه اهم مشکلات مشخص و احتیاج به همفکری با نخبگان جهت حل آنها ضروری بنظر میرسد )
  اما باب آخر دولت نهم مگر نه اینکه مقبولیت مردمی دارد پس چرا اجازه حضور خاتمی در شاهچراغ یا کروبی در همدان و گرگان داده نمی شود شما که نباید از این امر بخود ترسی راه دهید .

  اما نکته آخر ، شما که از این استقبال گرم مردم به شعف آمده اید و آن را به مقبولیت خود نسبت می دهید چرا مسوولین استانی شما از سخنرانی خاتمی در شیراز یا کروبی در گرگان و همدان جلوگیری بعمل آورده مگر نه اینکه با استقبال مردم از خاتمی و کروبی هیچ نقصانی در رای مردم به شما و مقبولیت شما بوجود نمی آید

 21. سفیر گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۷

  آقای جوانفکر با سلام
  در جواب به بنده فرموده بودید که من طرفدار خاتمی هستم، نه اینطور نیست من طرفدار کسی هستم که با اراده و سیاست در کنار علم و با روش درست وعلمی در خدمت ایران باشد و هدفش فقط و فقط ایران باشد نه چیز دیگر.
  در بعضی از موارد نیز با آقای احمدی نژاد موافقم ولی در بعضی موارد مخالف .
  مخالفت من با شخص نیست با فکر و عمل اشتباه آدم هاست.
  در جواب به این مطلب شما که گفته بودید مردم از جاهای دیگر برای دیدن آقای احمدی نژاد آمده اند فکر نمیکنم بدون هزینه کردن دولت مردمی که برای هزینه های ضروری خودشان نیز در مزیقه هستند به صرف دیدن یک شخص خاص پول خرج کنند اگر پولی داشتند به زیارت میرفتند
  در ضمن بجای زدن تهمت به مخالفانتان (به استهزا گرفتن حرکت مردم و ….) بهتر است جواب قانع کننده به افکار عمومی بدهید و نخواسته باشید با تهمت و افترا رقیب را از میدان به در کنید
  موفق باشید

 22. ریواس گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۱۸:۵۴

  تو خودت یه دفعه مصاحبه ای رو که با روزنامه اعتماد داشتی بخون و بعد در مورد خودت قضاوت کن!
  خیلی مغروری!
  روزی زیر چکمه های آزادی خواهی ملت له خواهی شد!

 23. sanayenews گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۱۷

  http://www.sanayenews.com/content/view/14024/1/

 24. sanayenews گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۲۰

  http://www.sanayenews.com/content/view/14031/1/

 25. پژوتن گفت :

  اسفند ۱۴م, ۱۳۸۷ در ۲۳:۱۶

  علت عاشق (ملت ایران و ملت های دنیا) زعلت ها جداست, احمدی نژاد اصطرلاب اسرار خداست…
  جناب دکتر احمدی نژاد شخصی است فا ضلی پر مایه ای, آفتابی در میان سایه ای…
  میرسد از دور مانند هلال, نیست بود و هست بر شکل خیال…
  آن خیالاتی که دام اولیاست, عکس مهرویان بستان خداست…

  استقبال گسترده مردم از رئیس جمهور در سفرهای استانی نشانه “نه بزرگ” ملت به مهره های سوخته صهیونیستها است. کسانی که طی مدتی غریب به دو دهه خودشون و نزدیکانشون منابع ملی کشورمون رو به یغما بردند و تا هزار نسل بعدشون هم تامین خواهند بود, چشم ندارند ببینند رهبر معظم انقلاب و مردم از رئیس جمهور عدالت گستر حمایت کنند. دیدیم رئیس جمهور با چه مشقتی تونست یکی از این اشخاص را از کاخ سعد آباد خارج کند. رئیس جمهور عدالت گستر به دلیل شرایط حساس مملکت فعلا سکوت کرده. ولی به فضل الهی تا چند سال دیگر رئیس جمهور به کمک رهبر معظم انقلاب و ملت ایران عدالت گستر دست همگی غارتگران را از بیت المال قطع خواهد کرد.

 26. عباس گفت :

  اسفند ۱۵م, ۱۳۸۷ در ۰۸:۴۳

  با سلام
  در پاسخ به یکی از پیامها تعبیر جالبی از آقای احمد نژاد کردید
  واقعاً ایشان یک شخصیت فراتر از جناحهای سیاسی کشورمان می باشند . جای تعجب است که چرا برخی از احزاب اصول گرا سعی دارند به زور ایشان را زیر چتر خود بیاورند ( البته با سهم خواهی ) . باید بگویم که عدالت خواهی و آرمان گرایی و انقلابی بودن که از خصوصیات بارز احمدی نژاد است باعث محبوبیت او نزد اقشار و حتی افکار و عقاید مختلف شده که نمونه های آن را در داخل و حتی خارج از کشور شاهد هستیم . نباید به این دسته از احزاب اصول گرا فرصت داد که در آستانه انتخابات احمدی نژآد را به نفع خود مصادره نمایند همه می دانیم که در این سه سال اگر مخالفتی با دولت کردند خواست قلبیشان بود و اگر حمایتی کردند چاره ای دیگر نداشتند .

 27. حامیان نیوز (حامیان دولت مهر) گفت :

  اسفند ۱۵م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۴۰

  سلام
  با مطلب ” آیا میدانید معنا و بازتاب حضور خاتمی چیست؟ ” بروزیم.
  لطفا همراه شوید.
  یا علی

 28. علی استناد گفت :

  اسفند ۱۵م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۱۶

  سلام جناب آقای جوانفکر .
  جالب است برخی از دوستان در باب ادعاهای اصلاح طلبان تیتر زده بودند ” مردم مومباسا هم به خاطر شام و نهار آمده بودند؟!” که این خود جواب جالبی به تهمتها بود .
  ضمنا از اقدام بسیار به جای شما در پاسخگویی به نظرات بینندگان و احترام گذاشتن به مخاطب کمال تشکر را دارم . به همکارانتان و دوستان رسانه ایتان هم بگویید اینگونه عمل کنند تا هم جواب یاوه گویان داده شود و هم مخاطب ارزش نهادن را یاد گرفته و به دادن نظر درست ترغیب شود .
  میدانم زیادی پررو هستم ولی به وب ما هم سر بزنید!!!!

 29. فرشید / تقدیم به جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۶م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۰۹

  به جرات می توان ادعا کرد که در طول تاریخ انقلاب اسلامی هیچ رییس جمهوری به اندازه رییس جمهور احمدی نژاد مورد هجوم های تخریبی قرار نگرفته است. این ادعا، ادعایی نیست که نیاز به ارائه دلیل و مدرک و آمار و ارقام داشته باشد چه موضوعات اظهر و من الشمس چه نیاز به اثبات دارند. وقتی مخالفان دولت نهم هر کار عدالت محور و محرومیت زدا را به دلیل مخالف بودن با عدالت گستری توسط احزاب عدالت ستیز خود تخطئه می کنند و سپس با روزنامه های زنجیره ای خود مورد تمسخر قرار می دهند دیگر چه جای تردید باقی می ماند درباره عدالت گریز بودن آنها. برای مثال، در این جا ابتکار محرومیت زدای دولت نهم که همان انجام سفرهای استانی است را پیش می کشیم. مخالفان این سفرها که اکثرا از دار و دسته عدالت ستیزان اصلاح طلب هستند، بعد ار آنکه حدود سه سال و اندی این سفرها را به انحا مختلف با تیر تهمت مورد هدف قرار داده اند و به باد انتقاد گرفته اند این روزها و با نزدیک شدن به انتخابات دهم، انگ دیگری را متوجه سفرهای استانی ساخته اند مبنی بر اینکه این نوع سفرها تبلیغاتی است! حال آن که پر واضح است که اگر سفرهای طاقت فرسای استانی با هدف تبلیغ و خود نمایی و فریب کلید می خورد به طور حتم تا کنون نه انگیزه، نه انرژی و نه هیچ توجیهی برای ادامه پیمودن راه مقدس سفر، باقی می ماند.

 30. صحت وظیفه است نه فضیلت گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۰۴:۵۶

  غیبت مشکل‌آفرین سفیر ایران در بلغارستان
  این موضوع، علاوه بر کاهش سطح روابط دو کشور به پایین‌ترین سطح خود در سالیان اخیر، باعث نارضایتی‌های فراوانی از عملکرد مدیریت کنونی سفارت ایران در این کشور شبه جزیره بالکان در میان ایرانیان مقیم و به ویژه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آن کشور شده است.
  کد خبر: ۳۸۶۹۱ تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ – ۱۰ اسفند ۱۳۸۷ تعداد بازدید: ۸۳۵۰

  با گذشت حدود یک سال از درگذشت حبیب‌الله بی‌آزار، سفیر سابق ایران در بلغارستان، وزارت امور خارجه، هنوز کاری در راستای فرستادن سفیر به این کشور مهم عضو اتحادیه اروپا، انجام نداده است.

  به گزارش خبرنگار «تابناک»، پس از یک سال که از فوت سفیر سابق ایران در بلغارستان می‌گذرد، هنوز سفیر جدید ایران در آن کشور معرفی نشده است. این در حالی است که این موضوع، علاوه بر کاهش سطح روابط دو کشور به پایین‌ترین سطح خود در سالیان اخیر، باعث نارضایتی‌های فراوانی از عملکرد مدیریت کنونی سفارت ایران در این کشور شبه جزیره بالکان در میان ایرانیان مقیم و به ویژه دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آن کشور شده است.
  هم‌اکنون بیش از سیصد دانشجوی ایرانی در بلغارستان، مشغول به تحصیل در مقاطع گوناگون تخصص و فوق تخصص هستند.

  با توجه به شرایط ویژه بلغارستان برای جمهوری اسلامی ایران به دلیل ویژگی‌هایی مانند اقامت بیش از یک میلیون و سیصد مسلمان در آن کشور که حدود دویست هزار نفرشان شیعه هستند، قرار گرفتن بلغارستان در مسیر ترانزیت خط لوله احتمالی صادرات گاز ایران به اروپا و حجم بالای ترانزیت کالا از ایران به اروپا از خاک بلغارستان، به نظر می‌رسد، دیرکرد وزارت امور خارجه ایران در تعیین سفیر برای جمهوری بلغارستان، باعث ایجاد اختلال در روابط دو کشور، از بین رفتن منافع ملی و خدشه‌دار شدن جایگاه ایران در آن منطقه می‌شود.

  بنا بر این گزارش، یکی از مشکلات اساسی حاصل از این موضوع، اخلال در تمدید اقامت دانشجویان و در مواردی نمایندگان رسمی کشورمان است که در مواردی تا مرحله بازداشت آنان به عنوان اقامت غیرقانونی از سوی دولت بلغارستان پیش رفته است.

  گفتنی است، به تازگی، در میان مردم و دولتمردان بلغارستان، نگرشی مبنی بر این‌ که بلغارستان و ایران از نظر نژاد مشترک، از نژاد ایرانی و آریایی هستند، رواج یافته تا جایی که تلویزیون دولتی این کشور، در ویژه برنامه‌ای مخصوص به ایران، به این نکته اشاره کرد که واژه aria ـ bulg+aria = Bulgaria ـ که در نام کشور بلغارستان به چشم می‌خورد، اشاره به آریایی بودن آنها دارد.

  همچنین تسلط سفیر و کنسول سفارت بلغارستان در تهران به زبان فارسی و افتخار آنان به ریشه ایرانی خود به همراه وجود بیش از پانصد واژه کاملا فارسی در فرهنگ لغات بلغاری، آثار و بناهای تاریخی مشابه بناهای باستانی ایران و موارد مشابه، همه و همه لزوم رسیدگی ویژه درباره سامان دادن هر چه سریعتر به وضعیت سفارت را نمایان می‌سازد.
  نظرات کاربران:
  ▪ بگوئید از خواب بیدار شوند
  ▪ چند ماه پیش برای گرفتن تخفیف مخصوص دانشجویی پرواز از وارنا به تهران به سفارت مراجعه کردم.ولی متاسفانه موفق به تهیه نامه تخفیف بلیط نشدم .و آن گونه که مسئولین سفارت به بنده جواب دادند آفای کاردار که در نبود سفیر سرپرستی سفارت را به عهده دارد گفته که ظرفیت سهمیه دانشجویی تکمیل شده و باید تا پرواز بعد صبر کنم.بنده به علت تعجیل در سفر با اتوبوس از صوفیه به وارنا رفته و با ۲ برابر قیمت بلیط به تهران تهیه کردم.در مراجه به فرودگاه با کمال ناباوری متوجه شدم که تقریبا همه سهمیه دانشجویی پرواز به نزدیکان آقای کاردار تخصیص یافته . ……
  ▪ بنام خدا- ضمن تشکر از سایت تابناک که بالاخره نگاهی نیز به این سفارت فقیر و بی نهایت مظلوم انداختند.
  بد نیست که مسئولیم محترم وزارت امورخارجه و ادارات بازرسی آن وزارتخانه و دفتر محترم بازرسی ریاست جمهوری نگاهی نیز به عملکرد شخصی که با رسته اداری در حال حاضر سمت سرپرستی آنجا را دارد بیاندازند. متاسفانه در این مدت شاهد بی احترامی های بسیار به دانشجویان ایرانی در بلغارستان و حتی کارکنان سفارت بودیم تاجائیکه عملکرد بد سفارت منجر به بازداشت چندین ساعته یکی از کارکنان سفارت و بازداشت چند هزار یوروی ایشان و عدم دریافت آن شده است.
  ▪ ۲ هفته پیش دکتر شمیم برکه خبرنگار واحد مرکزی خبر و شبکه خبری پرس تی وی ایران بعد از گذراندن ایام تعطیلات در ایران در مراجعه به بلغارستان متوجه شد که طی یک حکم دادگاه به مدت ۱۰ سال از ورود به بلغارستان منع شده است. در نتیجه از ورود ایشان به بلغارستان به طور کاملا ناگهانی و بدون اخطار قبلی جلوگیری شد. واقعا به نظر می رسد نبود سفیر و مدیریت ناکار آمد فعلی باعث به وجود آمدن مشکلاتی اینچنینی می شود وانتظار می رود وزارت خارجه با حساسیت بیشتری موضوع را پی گیری کند.
  ▪ خدا رحمت کند مرحوم بی آزار را که واقعا نمونه یک انسان متعهد و الگو در میان دیپلماتهای ایران بود. امیدوارم روش و منش ایشان در سفارت ایران در بلغارستان با انتصاب سفیری کار آمد از سوی وزارت امور خارجه ادامه پیدا کند.
  ▪ این موضوع یعنی تسریع در انتخاب سفیر تنها شامل حال بلغارستان نمی گردد بلکه برخی کشورهای همجوار آن مانند بوسنی و هرزگوین که نیمی از جمعیت آن را مسلمانان تشکیل داده و اهمیت خاصی از گذشته دور برای جمهوری اسلامی ایران داشته است با توجه به تعیین سفیر در داخل از مدت دو سال گذشته استوارنامه آن هنوز امضاء نشده است و مانند آن کشور ( صربستان و دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی و افریقایی ) و نیز کنسولگریها مانند استانبول بسیار است که هنوز استوار نامه و روانامه های های آنان هنوز امضاء نشده است که نه تنها با کاهش روابط با اینگونه کشورها مواجه شده است بلکه با واکنش برخی اینگونه کشورها جهت تاخیر در تعییین سفرای خود روبرو گشته ایم
  ▪ سلام.با تشکر از سایت تابناک که درد دل صد ها ایرانی مقیم کشور بلغارستان را بازگو کرد.من فقط می توانم بگویم ما د انشجویان ایرانی مدتی است که نه تنها سفارت را مامن خود نمی دانیم بلکه از آن می ترسیم
  .دانشجوی تخصص رادیولوژی دانشگاه صوفیا
  ▪ درود و بر شما که بعداز یکسال اهمال کاریهای دستگاه سیاست خارجی به بخشی از مسائل رفته بر نظام در کشور بلغارستان اشاره نمودید . به هر طریق پیگیری جدی این امر و نیز برخوردبا عاملان این موضوع را باید دیدد که چه کسی بر عهده خواهد گرفت مطالب گفته شده یک در هزار مواردی است که در این بخش از منطقه بالکان بوقوع پیوسته است .
  ▪ لازم است همین جا از مسئولین حراست وزارت خارجه و همچنین دیگر ارگان های بازرسی درخواست کنم تا با بررسی وضعیت سفارت کشورمان در صوفیه و مخصوصا شخص کاردار از به هدر رفتن بیت المال جلوگیری کنند.تنها به دو نکته اشاره کنم.ابتدا اینکه در یک سال تحصیلی سه فرزند یکی از مسئولین سفارت با استفاده از بورسیه تحصیلی وارد دانشگاه صوفیه شدند.که از بودجه بیت المال تامین میشود و مغایر با قوانین هر دو کشور بلغارستان و ایران است.دوم اینکه برخی از اعضای سفارت با داشتن وسیله نقلیه شخصی.با استفاده از حق بیت المال عمومی با ماشین های دولتی سفارت در روزهای تعطیل با خانواده به مسافرت های بیرون شهری میرود.این امر حداقل صد ها بار توسط ایرانیان و دانشجویان دیده شده است.
  انشالله که این نظر بنده را سانسور نکنید تا شاید گوش شنوائی برای از بین نرفتن بیت المال پیدا شود
  ▪ این محدود به بلغارستان نیست. همین موضوع در مورد هلند نیز صادق است. چند ماه است که سفیر ایران محل را ترک کرده و بجای آن سرپرست موقت اعزام شده است.
  ▪ تنها درآن کشور چنین مشکلاتی نیست بلکه در چمهوری چک شهر پراگ هم مامشکلاتی داریم ؟علی رغم داشتن سفارت چند ین ساله متاسفانه جهت انجام هرکاری که مراجعه می کنیم فقط بازبان بازی واظهارات بی اساس ودروغ وسرکاری همراه می شویم.حالا آنجا سفیر ندارد.ولی اینجا که کاردار دارد چه گلی برسرما ایرانیان زده است.فقط به بهانه های مختلف دربین کارمندانشان سکه توزیع می کنند.متاسفانه وزارت خارجه ومسولین خودشان از بس ضعف دارند که قادر به انجام بررسی ونظارت بر سفارت خانه ها را ندارد.
  ▪ هر دم از این باغ بری میرسد.من به نمایندگی از سه ایرانی مقیم.با نهایت صداقت اعلام میکنم که تنها ما سه نفر از ایرانیان مقیم کشور بلغارستان
  .شش بار در نقاط خوش آب و هوای کشور بلغارستان(حتی در شهر ساحلی وارنا) دیپلمات های کشورمان را با اتوموبیل های دولتی ( نه شخصی خودشان)به همراه خانواده و میمهانانشان در حال تفریح و نه ماموریت دیده ایم و حاضریم در مقابل هر مرجع عادلی شهادت بدهیم
  ▪ با سلام
  در پاسخ به موضوع خبر نگار صدا سیما باید بگویم که ایشان نماینده رسمی صدا و سیما نیستند و این امر و ادعا را می توانید از طریق صدا و سیما جویا شوید ، موضوع ناکارامدی دستگاه دیپلماسی در بلغارستان و ربط به آن به به خبرنگار جعلی صدا و سیما دو امر کامل مجزا است .
  ▪ چه عجب یکی هم به فکر وضعیت اسفبار سفارت و کارکنانش در شهر ما صوفیا.افتاد!آیا میدانید که مراسم محرم امسال در سالن سردی در گوشه شهر صوفیا برگزار شد و عزاداران از سرما به خود میپیچیدند و درحالی که صدها ایرانی و شیعه بدون وسیله در این مراسم حضور داشتند.امااکثر دبیلمات های کشورمان تنها ده دقیقه مانده به صرف شام با لیموزین های خود تشریف میاوردند و با غروری خاص به جلوی مجلس هدایت میشدند.حتی همین کاردار محترم روز عاشورا نتوانست در مراسم سینه زنی حضور داشته باشد اما به نهار رسید!این بود آرمان های حضرت امام خمینی که ما برایش به جبهه رفتیم؟؟؟
  ▪ از شما و سایت همیشه حقیقت گو و حقیقت یاب بازتاب صمیمانه متشکریم
  موضوع خبرنگار صدا و سیما موضوعی نیست که آن را به قایع اخیر روابط دو کشور مرتبط بدانیم متوجه باشیم که موضوع خبرنگار را باید از امور رفته بر منافع نظام در این کشور جدا بدانیم . اری واقعا نبایستی سیتم نظارتی وزارت خارجه کشورمان نظری بر احوال این کشور بیاندازد . و چرا صدا و سیمای کشورمان فکری برای اعزام نماینده متعهد و متدین خود در بلغارستان نمی کند و ….. این ها سوالات بی شماریست که بایستی مسئولین پاسخگو باشند .اجرکم عندا…..
  ▪ مشکل فقط در بلغارستان نیست، بلکه چندی است در وزارت خارجه اکثر ادارات و ادارات کل نیز با سرپرستی اداره می شوند و وضعیت مطلوبی حاکم نیست ، بگونه ای که هیچکس انگیزه کار نداشته و همه منتظر یک تحول جدید هستند.
  ▪ ای کاش سری هم به سفارت ایران در اذربایحان میزدید تا ببینی جه برخوردی با دانشحویان می شود کاش آقای احمدی نژاد سریعتر سفیر حدیدی را معرفی میکرد تا دوست دیرینه ایشان که خود را سرکنسول می داند نیز مقداری به امور دانشجویان می پرداحت
  ▪ عزیزان بایستی بر اساس فرمایش معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) : بیائید در ساختن کشور با هم دوست باشیم ” باید عمل کنیم .
  بنابر اخبار واصله موضوع دادن روادید به اتباع ایرانی نیز چندیست با مشکل مواجه شده و نیز با خبر شدیم که دولت بلغارستان اعتراضات فراونی بر موضوع عدم اعزام سفیر تام الاختیار ج.ا.ایران به بلغارستان را داشته است
  ▪ من یک دانشجوی ایرانی مقیم نروژ هستم .من گذرنامه ام برای تجدید یک روزه آماده شد . از تمامی ایرانیان مقیم نروژ که می شناختم پرسیدم تمام انها که رفته بودند گواهی می دادند که گذزنامه هایشان را یک روزه گرفته اند و به علاوه برای هرکاری که مراجعه کرده اند مشمول زمان نشده اند . البته انها نیز می گفتند که مامور جدیدی که به این نمایندگی امده است این رویه را برقرار کرده و قبلا انها نیز در نوبت های دو تا سه ماهه کارشان انجام می شده است . مامورین زحمت کش در میان سفارتها خیلی زیاد هستند خوب است نامی هم از انها برده شود من به سهم خودم از مامور سفارت ایران در نروژ خیلی تشکر می کنم
  ▪ حالا کدوم سفارت خوب عمل میکند که سفارت بلغارستان عقب مانده؟
  ▪ با تشکر ازشماکه با بیان مطالب جالب وبه نفع مملکت رسالت خویش را بخوبی انجام میدهید.مشکل سرپرست بجای مدیر یا قائم مقام بجای رییس یا …طی سه چهارسال اخیر بشکل اپیدمی درتمام وزارت خانه هاودرتمام سطوح مدیریتی حکم فرماست واین تزلزل مدیریتی رادرهمه جابوجودآورده وعدم امنیت شغلی را میرساندودرواقع ناشی از عدم اعتماد بالادست ها به پایینی هاست و…
  ▪ سوئ استفاده از اموال سفرت اینجا بی داد می کنه کافیه فقط پروازهایی که از طریق سفارت و با هزینه سفارت اما برای استفاده های شخصی استفاده میشه را یکی چک کنه
  ▪ متاسفانه ادارات بازرسی و نظارتی در وزارت امورخارجه نظارت خوب و شایسته ای با تخلفات بسیاری از مسئولین ندارند امید بود بعد از شکایات فراوانی که درخصوص معاون سفیر ایران در بلغارستان بعمل آمده بود برخوردی با ایشان میشد که متاسفانه همیشه شاهد برخورد با کارکنان جزء هستیم تا با بعضی از مسئولین متخلف وزارت امورخارجه- ای کاش وضعیت رفتارهای این دیپلمات نسبت به کارکنان محلی سفارت را نیز مورد امعان نظر قرار میدادند! و یا ….
  ▪ بی توجهی به امورات ایرانیهای مقیم اکراین و واپس زدن دانشجویان از سفارت ایران در اکراین؛برای اشکار نشدن حیف و میل اموال دولت ایران و سوء استفاده از دانشجویان نیازمند برای تکمیل رفاه کارکنان سفارت و…. بخش کوچکی است که ما در اکراین بصورت جسته و گریخته شاهدیم.
  سفارتیهای باید وجهه اسلامی و لیاقت شیعی بارزی داشته باشند.کار سختی نیست که شخص رئیس جمهور از فردی بخواهد بصورت ناشناس؛به سفارتهای مختلف مراجعه کند و ناظر بر سفارتها در کشورهای مختلف باشند و در این رایطه هیچ مزیتی جز افتخار خدمت به فرهنگ ایرانی-اسلامی نداشته باشند.در حال حاضر در بیشتر کشورها، اعضای هیات علمی مامور به تحصیل هستند و این کار فرهنگی بسیار ارزشمند را بدون هیچ هزینه ای می توانند عاشقانه پذیرا باشند.
  ما ایرانیها هدف بزرگی در پیش رو داریم و باید راه دشواری را متناسب با هدفمان،پشت سر بگذاریم.
  ▪ من درباره ی امکان گسترش فرهنگ ایرانی در جهان بسار فکر کرده ام و مطالعه داشته ام.با فکر درست و برنامه ریزی و به کار گیری نیروی انسانی دلسوز می شود امپراتوری پارس را احیا کرد،نه با قشون کشی که با احیای فرهنگ پارس در کشورهایی که به همبستگی با ما افتخار می کنند.
  ▪ من به خوبی آقای شمیم برکه را میشناسم ایشان فردی متعهد به کار محوله بوده و فردی است به تمام معنا انسان و خداوند متعال بهترین حاکم و قضاوت کننده است.
  ▪ چند ماه پیش کاردار سفارت ایران از صدور و تمدید مدارک اقامت فرزند رایزن فرهنگی ایران در بلغارستان ممانعت به عمل آورد.و این کار تا آستانه بازداشت و اخطار پلیس بلغارستان پیش رفت. که در نهایت با نامه اعتراض آمیز رسمی سازمان فرهنگ و ارتباطات نسبت به عملکرد بچه گانه آقای کاردار هزینه این آبرو ریزی
  ها از نظام را چه کسی می پردازد؟ چرا وزارت خارجه نسبت به برخورد با این گونه افراد که آبروی نظام را به بازی می گیرند بی تفاوت است؟
  ▪ من فردی هستم که از لحاظ شغلی جایگاه پایینی دارم با اینکه مزاحمتهای سرپرست سفارت ایران در بلغارستان را حتی به وزیر محترم امورخارجه متذکر شدم ولی متاسفانه هیچ گوش شنوایی نبود. من ایشان را به خدا واگذار میکنم تا حق من و چند نفر کارمند روزمزد سفارت را که به بهانه های مختلف از کار بیکار نمود بدهد و مطمنا که شب و روز دروغ نمیباشد و دنیا دار مکافات است.
  ▪ متاسفانه بلاتکلیفی سفارتخانه های ایران اختصاص به بلغارستان ندارد و سفارت مهمی مانند هلند ماهها است که بدون سفیر و بایک سرپرست با رسته اداری و مدرک دیپلم اداره می شود. این وضع باعث تنزل روابط و ضرر و زیان فراوانی به منافع ملی کشورمان وارد می کند.
  ▪ با سلام و عرض تشکر از سایت وزین تابناک که اینچنین دلسوزانه مسائل کشور را مطرح می کند اینجانب نیز بدلیل حضور در کشور بلغارستان وارتباط با برخی کارکنان رسمی این سفارتخانه بخوبی از عملکرد برخی اعضای سفارت مطلع هستم.
  از سویی می دانم که دو مدیر کل ارزشیابی و حراست وزارت امور خارجه نیز به فاصله دو ماه در سال ۸۶ از این سفارتخانه بازدید کردند ولی متاسفانه برغم اینکه مدارک مستند و مصور هم وجود داشت اقدامی نشد. ضمنا باید بگویم از رفتار و برخورد سفارت با کارمندان محلی هم همین بس که هر دو هفته یکی را استخدام و اخراج کرده و زمینه بدبینی گسترده ای را در بین جامعه بلغاری از خود برجای گذاشته است. آقا بقدری دل پر دردی دارم که نپرس ترابه خدا این نظر را هم اضافه کنید مگر وزارت خارجه فکری بردارد
  ▪ ای کاش یک گزارش هم در مورد برخورد ناشایست نمایندگی ایران در قزاقستان با ایرانیان مقیم بیندازید. نمایندگی در بی احترامی مطلق به یک ایرانی سرشناس در قزاقستان وی را از آشپزخانه حسینیه با خفت بیرون انداخت. از یکی دیگر از خادمان حسینیه که پیرمردی بیش نبود تعهد کتبی گرفت که دیگر به حسینیه نیاید. ۴ سال است که با ایرانیان بدین شیوه برخورد می کند و همچنان ماندنی است و ایرانیان مقیم قزاقستان نمی دانند که چکار کنند از دست ایشان و …
  ▪ با سلام
  بنده از سفارت ایران در کشور “اوکراین” نهایت سپاسگذاری را دارم! بعد از گم کردن پاسپورت خود در نهایت تعجب در عرض ۵ ساعت پاسپورت جدید دریافت کردم! در ضمن سفارت در حل مشکلات دانشجویان و تاجران ایرانی نهایت همکاری را دارد!
  ▪ با تشکر از دست اندرکاران محترم سایت عالی تابناک که توجه به درد دل ایرانیان مظلوم خارج از کشور دارد. مقامات مختلف کشورمان به امر ایرانیان توجه دارند اما عملکرد برخی سفارتخانه ها موجب بدبینی عمیق جامعه ایرانی خارج از کشور می شوند. به عنوان نمونه ما ایرانیان مقیم قزاقستان(آلماتی) به شدت از نوع برخورد سفارت ایران و سفیر ایران ناراضی هستیم. مقامات ایرانی از سایر کشورها دیدن دارند و اگر به اینجا بیایند با توجه به احتمال بروز نگرانی ها علیه سفارت، برنامه ها به شکلی مدیریت می شود که کمترین حد تماس را با ایرانیان داشته باشند و ما نمی توانیم نظرات و نگرانیهای خود را به مقامات منتقل کنیم. لذا از سایت خوب تابناک انتظار داریم که نظرات ما را هم منعکس کرده و در صورت امکان گزارشی هم در این زمینه تهیه و مستقلا منتشر نماید.
  با تشکر
  ▪ با سلام.اندوهگین شدم ازاین همه غرض و …آقای دکتربرکه تا تیرماه امسال.به مدت ۵ سال خبرنگار واحد مرکزی صدا و سیما در بلغارستان و کشورهی همسایه بود و سپس همکاری خود را با سازمان متوقف کرد.و چندی است که به مستند سازی در منطقه بالکان میپردازد. از همکاران سابق وی در واحد مرکزی خبر
  ▪ ای خائین ای مزدوران قلم به دست ای نوکران اجانب می خواهید زیر اب این دولت مهر پرور را بزنید الهی که به تیر …مبتلا شوید (به قول هم ولایتی ها ورچوپه)
  ▪ دست شما تابناکیها درد نکند واز این بخش خیلی ممنونیم . من هم از ایرانیان مقیم آلماتی هستم. از سفارت بسیار ناراضی هستیم و ما را تحقیر می کنند ولی مطمئنم که اگر شما یک چنین کاری در مورد قزاقستان هم داشه باشید می بینید که چقدر نارضایتی از سفیر ایران در آلماتی زیاد است. و بدین ترتیب به ما مظلومان هم کمک کرده اید. ما متوجه شده ایم که گویا خون ایرانیان ساکن در اروپا رنگین تر است که در مورد آنها می نویسد ولی در مورد ما نه. شاید هم چون اینجا فراموش شده است .
  ▪ تا زمانیکه سرپرستی موقت در سفارتخانه ها بعنوان شیرینی در نزذ مسئولین اداری مالی وزارت امورخارجه تلفی می شود و هر از چندگاهی یک نفر از نورچشمی ها بعنوان استراحت و اعطای شیرینی اعزام می شود وضع همینطور خواهد بود.
  ▪ مقصر اصلی کسانی هستند که باید ‍‍‍پس از یک و نیم سال غیبت سفیر ، سفیر جدیدی برای بلغارستان می فرستادند .
  ▪ اوضاع درامارات بهتر از آنجا نیست و مسئولین سفارت دائم در حال سفر به ایران و سفرهای زیارتی هستند و ایرانیان برای دیدن و مطرح کردن مشکلاتشان باید هفته ها در نوبت باشند ترا خدا وزارت امورخارجه به این کشور که بزرگترین جمعیت ایرانیان در خلیج همیشه فارس را دارد کمک کند و حداقل نمایندگانی که مشغله کاری و تجاری کمتری دارند به اینجاها بفرستد.
  ▪ اگرچه برخی ازسفرای ایران درخارج واقعا کارایی ندارندومخصوصآ درارتباط با حمایت ازحقوق ایرانیان بی تفاوت هستندومادرگذشته درترکمنستان از اینگونه سفراراداشتیم اماسفیرفعلی ایران درترکمنستان فردبسیارفعال وباتجربه ایست که عملکردش زبانزد خاص وعام است وبویژه درحمایت از ایرانیان وحقوق آنان همه ایرانیان مخصوصا ما رانندگان کاملا ازسفیر ایران در عشق اباد راضی هستیم.ایشان سال گذشته درحمایت از رانندگان ایرانی آنچنان باقدرت برخوردکرد که رییس پلیس ومقامات ترکمنی مجبوربه عذرخواهی ازرانندگان شدندومن وبسیاری ازرانندگان که در این جریان حضورداشتیم به ایرانی بودن خود افتخار کردیم واز آقای احمدی نژاد که چنین سفیر قدرتمندی راانتخاب واعزام کرده تشکر میکنیم.
  ▪ اول همه از شما معذرت می خواهم اسمی که من نوشته ام مستعار است راستش می ترسم نام واقعی خودم را بنویسم .
  من دو سال قبل برای کاری به سفارت ایران در اسلو رفتم در انجا کارمندی که پاسخ گوی مراجعین بود از هم می پرسید که شغلتان چیست از من هم پرسید من در یک شرکت الکترونیکی کار می کنم ولی مقام بالائی ندارم ایشان شماره و ادرس تماس مرا گرفت من فکر کردم برای پرونده می خواهد چند روز بعد درحالی زنگ می زد که ساعات کاری تمام شده بود و فهیمدم از منزل زنگ می زند از من می خواست تا برایش لب تاب تهیه کنم و بعد به گونه ای که می خواست لب تای با حداقل قیمت به گونه ای هدیه مانند از من بگیرد فهمیدم شماره من را برای اینگونه کارها می خواسته به من گفت کار شما را هم جلو می اندازم . من فکر کردم که اگر نتوانم خدمتی به او بکنم ممکن است یک مشکلی در کارم بیندازد به همین خاطر از تخفیف شرکت و از جیب خودم تا توانستم کمک گرفتم و یک لب تاب را به قیمتی درحد یک سوم برایش تهیه کردم . ا. شما بگوئید ما باید به کی شکایت کنیم
  ▪ سلام.کارمندان سفارت همه خدمتگزاران نظام هستند و از اینکه افرادی مغرضانه اینگونه میگویند متاسفم.چرا که معتقدم این گونه افراد عناد با نظام دارند.ما که به غیر از خوبی و راهنمایی های دوستانه از این کارمندان عزیز چیز دیگری ندیدیم
  ▪ تابناکیهای عزیز دست شما درد نکند در مورد قزاقستان و سفیر. این سفیر، حسینیه مملو از ایرانی را به دلیل رفتارهای بد با ایرانیان به یک مکان خلوت و بی روح تبدیل کرده است. آمدن افغانیها و تاجیک ها خوب است به حسینیه، ولی سفارت کاری کرده که ایرانی کمتر بیاید و یک کمی در کنار هم بودن با سایر هم وطنان را هم از دست بدهد.
  خیلی از توجهی که می کنید به این موضوع سپاسگزارم.
  ▪ متاسفانه سفارت ایران در بوسنی نیز بیش از یکسال و نیم است که با سرپرست اداره میشود و علاوه بر کاهش سطح روابط بعنوان نمونه امسال در روز ملی ایران (۲۲بهمن) در هتل کارشناس تشریفات ازطرف وزارت خارجه شرکت داشت درصورتی که در سالیان گذشته رئیس جمهور و مقامات بالای کشوری شرکت می کردند
  ▪ من به علت همراه دا شتن مبلغ بیش از حد مجاز توسط پلیس بلغارستان دستگیر شدم که با کمک سفارت توانسنم پول خود را بگیرم گفته ان کاربر در مورد من درورغ است
  ▪ تمام روزنامه های لهستان از ایران بد می نویسند و ماهی یک با تلویزیون های این این کشور فیلم ” به خاطر دخترم هرگز ” را نمایش می دهند.همچنین با وجود تعداد بسیار کم ایرانیان و دانشجویان ایرانی ، در زمانی که به کنسولی مراجعه می کنیم می گویند کنسول نیست و وقت قبلی بگیرد.!
  ▪ من کارمند سفارت صوفیا هستم عملکرد مدریتی سفارت انهم در شرایط تحریم و قهر اروپای ها و نبود سفیر از فعالترین سفارتهای اروپا بوده و طبق امار چندین بار مورد تحسین قرار گرفت و لازم به ذکراست که رابطه ایران-بلغارستان از لحاظ سیاسی-اقتصادی در رتبه بالا قرار دارد که بازتاب خوبی در جامعه بلغارستان داشته که مصاحبه های پی در پی رسانه ها با کاردار محترم گواه انست
  ▪ سفارت در لاهه نیز از این درد رنج می برد
  ▪ سلام بر حقیقتگویان و صادقان من دانشجوی رشته پزشکی دانشگاه بلغارستان هستم گله من از سفارت محترم این است که این آقایان هر وقت می خواهند ما را خطاب کنند می گویند الکی دکترها حالا فرمایش این بزرگواران را با سخن پیامیر که میفرماید علم را اگر در چین هم باشد بجویید مقایسه کنید
  ▪ با سلام به دستندرکاران سایت تابناک.با عرض تاسف از نظرات مغرضانه و بدور از واقعیت ایرانیان مقیم بلغارستان.بر خود لازم دیدم که به چن نکته اشاره کنم.۱- اینجانب حدود ۲ سال است که در این کشور هستم و به جرات می توانم بگویم که هنوز ندیده ام که کارمندان سفارت از وسایل دولتی استفاده شخصی بکنند.۲-مراسمات مذهبی نیز به همت همین دوستان و خانواده هایشان بر پا میشد که بیشترین زحمات را خانمهای کارمندان که تدارک اشپزی را به عهده داشتند انجام می شد.
  ۳٫بهتر است دوستان ایرانی مقیم بلغارستان کمی انصاف داشته باشند و زحمات این عزیزان را نادیده نگیرند. دوستانی که به این راحتی به کارمندان سفارت تهمت و افترا می بندند چگونه می خواهند در ان دنبا پاسخگو باشند؟
  امیدوارم که نظر اینجانب نیز درج گردد تا پاسخی باشد به کسانی که هم با اسلام و هم با انقلاب عناد دارند و اینگونه مطالب را بدون تحقیق می نویسند.
  ▪ چه دل پر و غصه فراوان . وزرات امور خارجه مگر اعتنیایی هم می کند ؟
  ▪ با تشکر از سایت وزین تابناک لطفا به فرمائید بازرسان وزارت خارجه کشورمان سری هم به بوسنی بزنندطی مدت دوسالی که سفارت با سرپرست اداره میشود علاوه بر کاهش روابط به خصوص در زمینه اقتصادی به پائین ترین سطح رسیده.-کارشناس یکی از ارگانها در سارایوو
  ▪ مطالب فرستاده شده برای سایت کاملا مشخص است از کارمندان و افراد اخراجی سفارت ایران به دلیل فساد اخلاقی و جاسوسی می باشد حاضرم قسم بخورم
  ▪ مطالب مندرج در روزنامه های بلغارستان حکایت از روابط خوب دو کشور دارد
  ▪ اگر روابط سیاسی در سطح پائین است پس سفرهای مقامات بلند پایه ایران و بلغارستان برای چه منظوری صورت می گیرد حتما این هم دروع است . نویسنده مقاله لطقا روزنامه های محل را مطالعه کنید
  ▪ در اینجا لازم دونستم از سر کنسولگری ایران در شانگهای تشکر کنم که همیشه همکاری لازم رو دارند و همیشه پاسخگو هستن … ف ن
  ▪ کاش یکی هم یه فکری به حال دانشجوهای مقیم آمریکا بکنه!
  ▪ آقا مارو به عنوان سفیر بفرستند چی میشه این همه بیکار تو مملکته انوقت جناب وزیر این دست ان دست میکنند ! غضنفر کجایی بیا ببین در غیاب گل آقا دارند چکار مییکنند…
  ▪ خیلی جالب است که این میزان مطلب در مورد مشکلات ایرانیان در سایت قشنک تابناک می آید. بد نبود خبر چند روزی در جای مناسب بماند تا مسئولین توجه کنند به مطالب و چاره ای بیندیشند. عزت تابناک به عنوان سایت برتر پایدار
  ▪ پیشنهاد می کنم که در صفحه تابناک بخشی در بالای صفحه به عنوان ویژه طراحی شود تا چنین اخباری در آن قرار گیرد و مسئولین مربوطه به فکر چاره اندیشی بافتند .
  ▪ در جمهوری چک هم اعضای سفارت به درد دل ایرانیان رسیدگی نمی کنند.ووضعیت امورکنسولی در این نمایندگی بدتر از بلغارستان نباشد بهتر هم نیست.
  ▪ با سلام و خسته نباشید .امیدوارم مطالب بنده را نیز همانگونه که نظرات غیر واقعی دیگران را منعکس می نمایید جهت تنویر افکار عمومی انعکاس دهید.
  می خواستم در پاسخ به دوست عزیزی که اخبار مربوط به سفارت بلغارستان را ساخته کارمندان سابق سفارت که با القابی چون فاسد اخلاقی- جاسوس و اخراجی معرفی کرده است و حاضر است قسم هم بخورد عرض کنم که در مجموع ۲ نفر از دیپلماتهای سابق کشورمان در بلغارستان به دلیل در گیری با مدیریت سفارت در چند ماه پیش محل ماموریت را ترک کردند که یکی از آنها بلافاصله به عنوان دیپلمات و کارشناس سیاسی به نمایندگی ایران در پاکستان پیوست و نفر دوم هم که از جانبازان سرفراز جنگ تحمیلی است هم اکنون به عنوان کارشناس فرهنگی در وزارت امور خارجه مشغول خدمت می باشد.اگر تمام قسم خوردن هایتان اینچنین باشد بدا به حالتان. آخرت خود را فدای دنیای دیگران نکنید آن هم با قسم دروغ.
  ▪ (قابل توجه دوستانی که از نبودن سفیر در بوسنی گله کرده اند) هر چند اداره سفارت بدون سفیر مشکلات خاص خود را دارد ولی الحق بعضی ها اینقدر بد عمل کردند که بود و نبود سفیر در این کشور خیلی مهم بنظر نمیرسد .
  ▪ جناب آقایی که از عملکرد خوب سفارت ایران و فساد اخلاقی و تهمت جاسوسی سخن به میان آورده اند بد نیست سخنی نیز از بازرسی های بعمل آمده و گزارشات مربوط به آن که چندین مرتبه … را میخواستند برگردانند مینوشت و در روز جزا راست و دروغ مشخص خواهد شد.
  ▪ اساسا طرح چنین خبری بهمراه این همه اظهار نظر مشکوک بنظر میرسد ، صرف نظر از نفی یا اثبات عملکرد سفارت ، دقت در واژه های بکار رفته درنظرات درج شده در ذیل خبر نشان می دهد حداقل سه نظر را یکنفر با idمختلف نوشته است ومی توان نتیجه گرفت تعدادی آدم مشخص پشت این قضیه هستند .محمد رضا بختیار
  ▪ ایران وایرانیان عزیز وبزرگوارند ولی مستحق افراد ومسولین باتجربه وکاردان وشجاع می باشند.قتعا انتخاب سیر کاری برسیار سخت وحساس می باشد .که متاسفانه در وزارت خارجه مدتی است به این حساسیت توجه ای نشده ونمی شود
  عدم نظارت وخودکامگی و
  ضعف وبی کفایتی مهمتر از داشتن ونداشتن رئیس؟
  سفارت ایران در جمهوری چک هم فراموش نشه کسی هم به داد ما برسه….
  ▪ زیرآب زنی” یکی آز آسیب های اجتماعی و اخلاقی است. زیرآب زنی ریشه درچه عواملی دارد؟ آیا تاکنون “زیرآب” شما را زده اند؟ اثرات منفی و مخرب آن چگونه بوده است؟ چگونه با این پدیده می توان مبارزه کرد؟ علی اکبر دهخدا در کتاب ارزشمند “امثال و حکم” در توضیح اصطلاح “زیرآب کسی را زدن” می نویسد: ” او را نزد کسی منفور کردن، کسی را متهم به بدبینی کردن.”
  ▪ از سال ۱۳۸۱باخانواده ۵ نفره خود در کشور اوکراین اقامت داریم ، هر بار که برای کار اداری به بخش کنسولی سفارت مراجعه کرده ایم ، در کمترین زمان به درخواستمان رسیدگی نمودند ، علیرغم تراکم کار و وجود تعداد کثیری ارباب رجوع ، در هنگام مراجعات خود هیچگونه قصوری از مسئولین و کارکنان مشاهده نگردید . جا دارد ضمن تشکر ازدست اندرکاران سایت وزین تابناک که نسبت به درج نقطه نظرات هموطنان مبادرت نمودند در همین جا از مسئولین محترم سفارت ایران در اوکراین تشکر و قدردانی نمایم .
  ▪ سایت بازتاب احسنت. در مورد مطالب قزاقستان گل گفته را گل نوشتید. من همیشه در کنار ایرانیان بودن را دوست داشته و دارم. اما با توجه به همه سختیهایی که سفارت تحمیل کرده آروز دارم یکی از دو ارزویم برآورده شود. یا سفارت دچار تغییرات شود و یا اینکه این سفارت از آلماتی به آستانه برود که ما هم نفس راحتی بکشیم. ریسک کردم که نوشتم ولی چه کنم که سینه مالامال از درد است و…
  ▪ ها…ها…ها یادشون رفته در بلغارستان هم سفارت دارند
  ▪ انشاء الله که سوژه و مطلب این مقاله کار همکاران آقای سفیر جدیدا معرفی شده برای بلغارستان نباشه . اخه الان مد شده اول طرح بحث می شه بعد فرد مورد نظر را اعزام می کنن . انشاء الله ادم باعرضه ای معرفی بشه . انشاء الله
  ▪ سفارت ایران در فرانسه هم از قلم نیفته سفارت در قضیه بلوکه شدن حسابهای بانکی دانشجویان سفارت نه تنها کاری برای حقوق دانشجویان کردند بلکه فقط در جهخت برخورد و لج لجبازی با آنها عمل کرد که در همان زمان نیز خبر آن پخش شد و به گوش مسئولین نیز رسید.
  ▪ باسلام
  من یک ایرانی هستم که چند ین سال است در خارج ازکشور زندگی می کنم وطنم را خیلی دوست دارم وبیشتر دنیا را دیده ام.ولی متاسفانه چند وقت پیش در جمهوری چک پراگ از برخورد بچگانه ویا موزیانه کنسول سفارت ایران بسیار رنجیده خاطر شدم …….وضعیت سفارت و برخورد آنان با ایرانیان مقیم اینجا اصلا در شان و جایگاه ایرانی نیست به داد ما هم برسید
  ▪ ای بابا اینکه اشکالی نداره . یادشان رفته فردا صبح اول وقت یه نفر را میفرستند
  ▪ با سلام ضمن احترام به همه دوستان و آرا، و نظراتی که مرقوم داشته اند. توجه همه دوستان را به این نکته جلب نمایم که در اموری مانند موارد مربوط به سیاست خارجی> باید متوجه کینه ورزی های شخصی و شای هم خط دهی های کشورهای خارجی نسبت به افراد بود. اگر قرار باشد به دلایلی صاده ، مانند یک روز دیر جواب دادن شخص کنسول آن همه شاید به دلایلی موجه، مدیریت یک سفارت را زیر سوال ببریم، ار این مدیریت چه انتظاری جزء بله قربان گونی و محافظه کاری برای برکنار نشدن انتظار خواهیم داشت؟؟؟
  ▪ با سلام خدمت دست اندرکاران سایت تابناک خدا را شاکرم که جایی پیدا شد که بتوانیم درد دل خود را بکنیم .آیا وزارت خارجه از سفارت جمهوری اسلامی در الجزایر خبری دارد؟آیا بستگان دیپلماتها اجازه کار اقتصادی در کشور مقصد دارند؟بازرسی وزارت خارجه چه از وضع سفارت در الجزایر می داند؟
  ▪ عدم تمدید ویزای رایزن فرهنگی بدلیل پایان ماموریت بوده نه عملکرد بچه گانه عزیزم. چرا حق رو ناحق می کنید؟
  ▪ با سلام و تشکر از سایت حقیقتگوی تابناک
  بنده خود بعنوان مترجم بارها شاهد نارضایتیها و شکایات متعدد از نحوه کار سفارت کشورمان در بلغارستان و سردرگمی و بیسامانی وضع سفارت بوده ام.امید است با پیگیریهای هرچه سریعتروزارت امور خارجه کشورمان هرچه سریعتر با اعزام سفیر جدید،وضعیت سفارت سامان یابد و با فرد خاطی که کاملا برای همگان واضح است برخورد جدی گردد.به امید خدا
  ▪ چرا نظرمرا نزدید چون از زدن این مطلب غرضی داشتید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مطالب حقیقی راهم درسایت بیاورید منتظریم
  ▪ این کاری را که برخی سایت های ایرانی از جمله تابناک می کنند و در آن تریبتونی را باز و هر دشنامی را درج می کند به دور از دوراندیشی است.
  به عنوان یکی از اعضای سفارت جمهوری اسلامی ایران در یکی از کشورهای اروپایی گلایه ها و نکاتی دارم که امیدوارم مورد توجه قرار گیرد.
  اول آنکه آوردن دلیل بر عهده مدعی است. متهم نمودن با الفاظ کلی فاقد ارزش است.
  خلاصه تابناکی ها برحذر باشید از عده ای افراد مفسد و متخلف که مدتی است از طریق وب لاگ ها و برخی سایت اقدام به دروغ پراکنی و هتک حرمت کارگزاران شریف نظام می کنند.
  این افراد مرتب متوسل به ریاست محترم جمهور و دفتر مقام معظم رهبری می شوند چون احتمالا به این نتیجه رسیده اند از این طریق می تواند کارهای تاخیری و سیاه نمایی کرد.
  شما آنها را در این کار یاری نکنید و معیارهایی را برای کار خود قرار دهید و از مدعی بخواهید دلیل ارائه دهد.
  به خدا از خجالت آب می شوم وقتی می بینم در سایت شما نقل شده که چه می شود ما را سفیر بفرستند.
  اینطور با حرمت صنف ما بازی نکنید.
  این کار قوت قلب را از ما می گیرد زیرا در یک سایتی که ظاهرا مجریان آن قصد خیر دارند صورت می گیرد. اگر بی بی سی و سایت های دیگر بود یک دقیقه وقتم را برای رونق دادن به تریبون آنها صرف نمی کردم ولی در مورد شما این کار کردم
  ▪ باسلام, ازسایت تابناک ممنونیم, لا اقل شمادریچه ای هستیدتااشخاصی که نمیتوانندصدای گلایه شان رابه گوش مسئولین برسانندازاین طریق عقده دل بازکنند.
  ▪ باید دید آقای کاردار سهم بازناکی را داده یا خیر که احتمالا نداده و بازناکی زیر آب زنی می نماید…..البته اینکه امروز سفرا به شغالهای کارگزرانی هم باج نمی دهند را داشته باشید و بدانید که شاید آقا و آقازاده ای از این ماجرا مکدر و جنجال آفرینی می نماید … در هر صورت ما مردم در انتخابات توی دهان شما خواهیم زد …..
  ▪ البته سفارت ایران در بلغارستان هم نقاط ضعف هایی داشته است . اما اینجور هم نبوده که در اینجا همه را بباد اتهام گرفته اند با آبروی افراد نباید بازی کرد .
  ▪ وزارت خارجه در تعیین سفیر و نظارت بر عملکرد آن بشدت مشکل دارد و ای کاش یک نگاهی هم به قزاقستان کنند ؛ سفارت و شخص سفیر بجای ایجاد اتحاد بین ایرانیان موجب تفرقه و تشتت ایرانیان شده و نه حمایت از بازرگانان و تجار مطرح است نه حمایت از منافع ایرانیان و دانشجویان و آقایان فکر می کنند از دماغ فیل افتاده اند ؛ خدا به داد ما برسد
  ▪ بنام خدا
  واقعا برحسب وظیفه انسانی واسلامی از سایت وزین تابناک صمیمانه سپاسگزارم.هرچند که ( صحت وظیفه است نه فضیلت) ولی در این شرایط واقعا رسالت حرفه ای تان را خصوصا درمورد وزارت خارجه بخوبی انجام دادید.وبنظر می رسد که علت عدم بازرسی ونظارت برکار نمایندگیها یقینا مشکلات واجحاف بیش از این مسائل می باشد وچنانچه مسئولین بازرسی ودستگاه های دست اندر کار به منافع کشور بنگرند ودر راستای اهداف نظام صادقانه قدم بردارند باید قدر دان این سایت وسایر دست اندرکاران آن باشند که این اقدام بسیار ارزشمند کمک خیلی زیادی از نظر مالی وارائه طریق اداری وامنیتی به وزارت خارجه نموده وحتی باعث کاهش هزینه های مالی وبازرسی می گردد. امید است دست اندرکاران محترم فارغ با کارشناسی وتبحر خاص و از بدون قصد وغرض کینه دوزی برای اصلاح اموربادقت نظر هرچه سریعتر به این موارد رسیدگی بکنند.
  وبعنوان پیشنهاد ( وزارت خارجه همانند سایر وزارتخانه ها یک سایت یا تمهیداتی برای مطرح شدن اینگونه مسائل درنظر گیرند.
  قتعا چنین مشکلاتی در اکثر سفارت خانه ها وجود داشته ودارد وهمانند آتش زیر خاکستر می باشد.وخیلی ها هم قربانی این کج سلیقه گی ها وخودکامگی افراد ضعیف وکم ظرفیت شده اند وحتی باعث از هم پاشیدگی بعضی از خانواده ها گردیده است.
  ▪ مشکل سفارت ایران در قزاقستان کمتر از بلغارستان نیست ای کاش اینجا هم سفیر نداشتیم ؛

 31. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۱۸

  عباس آقا
  با سلام
  درست فرموده اید. به تجربه ثابت شده است که رئیس جمهور وامدار این حزب و آن جریان و آن شخصیت ، کارامدی لازم را برای کشور و مردم ندارد. رئیس جمهور باید فقط براساس منافع و حقوق مردم تصمیم گیری کند و برای رسیدن به اهداف و آرمانهای ملی و اسلامی ، ملاحظه هیچکس را نکند. آقای احمدی نژاد دارای چنین خصوصیاتی است و بنده هم به همین دلیل شیفته ایشان هستم و امیدوارم همیشه خادم مردم ، دلگرم کننده دوست و خار چشم دشمن باقی بماند.
  موفق باشید
  موفق باشید.

 32. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۲۳

  آقای ریواس
  با سلام
  فرض بر این است که مصاحبه با روزنامه اعتماد را خودم انجام داده ام اما آنچه که به نام مصاحبه چاپ کرده اند، جعلیات خبرنگار و دستکاری او در متن مصاحبه است.
  غرور درد بدی است و از خدا می خواهم که قضاوت شما در مورد بنده درست نباشد. بنده قطره ای از دریای ملت هستم و برای آزادی و استقلال این ملت خون دلها خورده ایم ، بنابراین کسی که در مسیر اراده و خواست ملت خود گام برمی دارد ، مورد محبت مردم قرار می گیرد.
  موفق باشید

 33. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۶

  قای سفیر
  با سلام
  پاسخ بنده به پیام شما این بود:
  “بنده هیچ تلاشی برای اینکه از آقای احمدی نژاد یک بت درست شود به عمل نیاورده ام. ایشان یک فرد معمولی هستند مثل آقای خاتمی ، البته اگر شما آقای خاتمی را یک فرد معمولی بدانید. آقای احمدی نژاد یک فرد مقدس نیست هرچند که بنده او را به عنوان یک فرد متدین ، انقلابی ، اصولگرا ، اصلاح طلب ، دلسوز مردم، طرفدار محرومان و ضعفا و پایبند به اصول و ارزشهای اسلامی و انسانی بسیار دوست دارم.
  در متن یادداشت بنده به این نکته اشاره شده است که مردم قدرشناس از نقاط مختلف به مرکز استان می آیند تا با رئیس جمهورشان دیدار کنند و سخنان او را بشنوند. فکر نمی کنم این مساله اشکالی داشته باشد اما اینکه اراده و قدرشناسی مردم به باد استهزاء و توهین گرفته شود و حضور مردم برای شام و ناهار وانمود گردد، حتما اشکال دارد و رفتار غلطی است.”
  همانطور که ملاحظه می فرمایید بنده در هیچ جا ، شما را به طرفداری از آقای خاتمی متهم نکرده ام.
  نظر شما محترم است اما بالاخره مردم قدرشناس هستند و برای دیدن رئیس جمهور و شنیدن سخنان او مسافت درون استانی را طی می کنند. از اینکه شما از جواب بنده قانع نشده اید ، متاسفم .
  موفق باشید

 34. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۰۰

  آقا ابوالفضل
  با سلام
  - سفرهای استانی رئیس جمهور سفر کاری است نه انتخاباتی.
  - با نظر شما در مورد احساس مسوولیت و ترس از لیاقت محبت مردم موافقم و درست می فرمایید.
  - در سفرهای استانی امکان رسیدگی به خواسته ها و مشکلات مردم از سوی رئیس جمهور وجود ندارد و ایشان تنها به آندسته از مشکلاتی رسیدگی می کنند که جنبه عمومی داشته و مستلزم دستور رئیس جمهور است یا مشکلاتی که گره آن جز با استفاده از اختیارات رئیس جمهور باز نخواهد شد.
  - سایر درخواست ها را معاونین وزارتخانه ها و دستگاهها در محل مورد رسیدگی قرار می دهند.
  - نامه های مردم هم برای رسیدگی به دستگاههای ذیربط ارجاع و از آنها توضیح خواسته می شود.
  - در سفرهای استانی ، رئیس جمهور در کار گروههای تخصصی در زمینه آب ، کشاورزی ، اشتغال ، صنعت و معدن ، مسکن حضور پیدا می کند. در این کارگروهها ، کارشناسان زبده هر موضوع در استان به همراه وزیر، معاونان ذیربط و کارشناسان دستگاه مربوطه حضور دارند و از جنبه های مختلف به بحث در باره این مسائل می پردازند که حاصل آن ، آماده شدن مفاد مصوبات جلسه دولت در روز بعد است. در این کارگروهها ، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور دارند. آیا این جلسات رافع دغدغه های شما نیست؟
  - همه نامزدها وقتی تایید صلاحیت شدند می توانند از حقوق یکسان و امکانات برابر در امر تبلیغات برخوردار شوند. البته آنها باید با دستگاههای ذیربط هماهنگی کنند تا مشکلی برای خودشان و مردم پیش نیاید. ضمنا هیچکس در دولت نهم نگران سخنرانی های آقایان کروبی و خاتمی نیست و البته شما می دانید که مظلوم نمایی هم به یک ترفند تبلیغاتی تبدیل شده است.
  - منافع استقبال مردم از رئیس جمهور متوجه نظام و دولت اسلامی است و شعف و خوشحالی ما هم جنبه انتخاباتی ندارد بلکه از عزت و اقتدار نظام و ملت ایران خوشحال می شویم.
  موفق باشید

 35. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۱۳

  آقا رضا
  با سلام
  - نامه آقای جهانگیری پاسخ درخوری را می طلبد که البته روابط عمومی وزارت صنایع و معادن ، پاسخ وی را خواهد داد.
  - نامه اقای جهانگیری ، یک نامه انتخاباتی است چه اینکه آمار و ارقام مربوط به صنایع پیشتر نیز مطرح شده بود اما انتشار نامه ایشان در این زمان تردیدی باقی نگذاشت که ایشان از این نامه اهداف تبلیغاتی وا نتخاباتی را دنبال می کند که البته اشکالی هم به آن وارد نیست و جواب لازم را دریافت خواهد کرد.
  - این دوستان باید به یاد داشته باشند که پست ها و مسوولیت ها امانت مردم است و ملک طلق هیچکس نیست که از سووال و بازخواست ، ناراحت شوند.
  - اصلاح طلبان توقع دارند که ما اصلا به گذشته کاری نداشته باشیم و اگر هم خواستیم در باره گذشته حرف بزنیم چیزی جز تعریف و تمجید از مسوولان گذشته در میان نباشد ! البته پرداختن به مسائل باید منصفانه باشد و هم نقاط ضعف مورد توجه قرار گیرد و هم نقاط قوت.
  موفق باشید

 36. یک هموطن گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۱۹

  سلام آقای دکتر.
  در مورد ماجرای به وجود آمده از سوی دولت مراکش، می‌خواستم بگویم که حقیقتاً موضوع مهمی نبود و ما اصلاً ناراحت نیستیم. مراکش در معادلات بین‌المللی جایگاهی ندارد که حالا با قطع روابط سیاسی‌اش، لطمه‌یی به ما وارد شود، اما ای کاش مسوولان ما در واکنش به اظهارات صحیح آقای ناطق نوری، از مسوولان کشور بحرین (که بر اساس محاسبات، وسعتش از استان کهگیلویه و بویراحمد هم کوچکتر است) عذرخواهی نمی‌کردند. مسوولان اماراتی هر روز و هر لحظه، تمامیت ارضی ما را به چالش می‌گیرند و هیچ وقت عذرخواهی نمی‌کنند، در برابر دروغهایی که راجع به خاک مقدس این سرزمین می‌بافند و چشم ناپاک خود را به ایران اسلامی می‌دوزند، عذرخواهی نمی‌کنند، پس چرا ما باید در برابر یک مقایسه‌ی تاریخی و بیان برخی واقعیات که تا ۳۱ سال پیش صحت داشتند، چندین بار عذرخواهی کنیم… فکر می کنم آقای رییس جمهور در ارسال نامه به پادشاه بحرین، یک مقدار عجله کردند…
  یا علی مدد

 37. ندا گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۱۷:۱۹

  سلام به برادر بزرگوار
  اگر خاطرتان باشد بارها نسبت به جو ناسالم موجود در نشریات ورزشی به خصوص بعضی از روزنامه نگاران اعتراض خود را اعلام نموده بودم و حال که میبینیم بنا به گفته آقای سالارکیا ۶ خبرنگار که متهم به دلالی هستند بازداشت شده اند جای تعجب است که چرا نشریاتی که در آنها نسبت به تخریب چهره های جوان ورزشی می پرداختند هنوز به فعالیت خودشان ادامه میدهند!!!!
  روزنامه خبرورزشی که سردبیر آن یعنی ناصر احمدپور جز افراد بازداشتی میباشد با حذف نام این فرد متهم هنوز به فعالیت خود ادامه میدهد!!!!
  آقای جوانفکر از شما انتظار دارم به عنوان مشاور محترم مطبوعاتی ریاست جمهور طی نامه ای مراتب اعتراض من و بسیاری از همفکرانم که نگران وجود این افراد ناسالم و مطبوعاتی که زمینه و مسبب وجود این ناهنجاری در امر ورزش شده اند را به معاونت محترم مطبوعاتی وزارت ارشاد اعلام نمائید تا از ادامه فعالیت این قبیل رسانه ها جلوگیری نماید همانطور که معاونت محترم دادستانی با بازداشت این افراد متخلف مطبوعات را از وجود این افراد ناسالم پاک کرد.
  پیشاپیش به مانند همیشه از پیگیری و ارزشی که برای درخواست مردم میگذارید کمال امتنان را دارم.
  با تشکر

 38. رضا گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۰۱

  با سلام.
  جناب جوانفکر این اتفاق همچون اتفاقات اخیر، شده بود میدان رزمی برای برخی خبرگزاری ها و جراید که آثارش تا روزهای اخیر هم محسوس بود. به هر حال، حضرت یوسف را در نظر بگیرید. با ورودش به کاخ پوتیفار با آن کلام زیبا و دلنشین برتری خودش را به حضار آن جمع ثابت کرد و پس از آن با بخشش ها به فقرا و امدادها و سایر کارهای انجام شده توسط ایشان روز به روز بر محبوبیتش افزوده می شد. سوال اینکه آیا حضرت یوسف خبر داشت که روزی عزیز مصر خواهد شد و آیا او همه ی این کارها را برای این منظور انجام داده و قصدش کسب محبوبیت بوده؟ شخص چه با غرض و چه بی غرض اگر عملی مثبت انجام دهد در نزد افرادی که از این اقدام هیچ بهره ای نبرده اند و خواه دچار زیان نیز شده اند شخصی تعریف می گردد که برای اهدافی خاص و به منظور تبلیغات آن عمل را به انجام رسانده اما در خدمت عموم مردم در جواب این اقدامش از کلمات عامیانه ای چون خدا پدرش را بیامرزد و امثالهم بهره مند می شود. پنج انگشت دست مثل هم نیستند جناب جوانفکر چه برسد به خبرگزاری های تیم رقیب که طاقت ندارند سر بر تن رقیبشان ببینند. اما در برابر این اقدامات تخریبی می بایست هوشمندانه عمل کرد حتی اگر مردم از درک و شعور بالایی نیز برخوردار باشند. زیاد نیز نباید نگران بود و در مقابل بی خیال نیز نباید بود. اگر از بچه ای امروز پرسید فیلم های لاریجانی چون سی سال قانونگذاری و فلسطین و چه و چه به چه منظور بوده یقین داشته باشید که می گوید خرداد ۸۸٫
  اما نکته ای که جاماند اینکه شخصی که گفته مردم از گرسنگی بیرون آمده اند می بایست در پاسخش گفت شخص گرسنه نای تکان خوردن ندارد و خوردن یک تکه نان را ترجیح می دهد به ۴ ساعت ایستادن روی پا و دل خوش کردن به یک مشت برنج و تکه ای گوشت مرغ. اما کاری که می بایست با این شخص انجام داد اینکه او را به جای میله ی هالتر آنقدر بالا و پایین برد که نای در بدنش نماند و بعد به او گفت قرار است احمدی نژاد بیاید و هر کس که به استقبالش برود به او غذا می دهند تا معنای حرفش را خوب خوب بفهمد.

 39. hami گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۲۰:۳۸

  جناب آقای جوانفکر
  سلام علیکم
  احتراماً پایگاهی تحت عنوان ( جنبش دعوت از دکتر احمدی نژاد) به منظور حضور ایشان در انتخابات دهم به همت جمعی از وبلاگ نویسان ایجاد گردیده است .
  لذا با توجه به مسئولیت حضرتعالی در مشاوره رسانه ای و مطبوعاتی آن عزیز ، ضمن دعوت از شما جهت بازدید از این وبلاگ ، مستدعیست مراتب را به استحضار جناب دکتر نیز برسانید تا ضمن بازدید ، از پیام های پر مهر دوستان نیز مطلع گردند .

  http://jonbeshedavat.parsiblog.com

  اللهم عجل لولیک الفرج

 40. آیدین گفت :

  اسفند ۱۷م, ۱۳۸۷ در ۲۲:۱۱

  با سلام و خسته نباشید

  جناب آقای جوانفکر،

  آقای میرحسین موسوی مثل این که احتمالا نامزد می شوند. فکر می کردم ایشان از نظر فکری و آرمانی به آقای احمدی نژاد نزدیک باشند. شما نظر ایشان را در مورد دولت نهم می دانید؟ چه کاری را بهتر از آقای احمدی نژاد ممکن است انجام دهند؟

  سلامت و پیروز باشید

 41. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۵۲

  آقا رضا
  با سلام
  از شما به خاطر نظرات دلسوزانه و قابل توجه تان صمیمانه تشکر می کنم.
  عزیز و سربلند باشید

 42. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۰۳

  سرکار خانم ندا
  با سلام
  مراتب درخواست شما را به جناب آقای ملکیان معاون محترم مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کردم. موفق باشید

 43. سید محمد مهدی حسینی پارسا گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۱۷

  جناب آقا ی دکتر جوانفکر

  توقع دارم از شما به عنوان مشاور رئیس جمهور پاسخی در باره ی کار زشت ارشاد به من بدهید! این موضوع بد جوری آزارم می دهد و نمی خواهم خدای ناکرده کاری صورت گیرد که در نهایت کسی مثل دکتر احمدی نژاد تاوانش را پس دهد…
  خواهش می کنم در باب یاد داشتی که برای شما کپی کردم اظهار نظری کنید.

  سید محمد مهدی حسینی

 44. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۲۷

  هموطن عزیز
  سلام بر شما
  اگر قبول داریم که دولت ، مسوول تنظیم سیاست خارجی و روابط با سایر کشورهاست ، باید اجازه دهیم که دولت به این امر بپردازد و دیگران از بیرون دولت با مطرح کردن مسائل غیرلازم ، در کار دولت دخالت نکنند. اگر روابط خارجی ما دستخوش التهاب شود ، افرادی در کشور پیدا خواهند شد و دولت را به ناکارامدی در تنظیم روابط خارجی و پیشگیری از تنش ها و جنجالها متهم می کنند. همه ما باید مراقب باشیم که هدف را گم نکنیم و دیگران ، هدفهای کاذب و جعلی را در برابر ما قرار ندهند.
  موفق باشید

 45. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۵:۴۱

  آقای آیدن
  با سلام
  آقای موسوی نیز مانند دیگران حق دارد خود را نامزد ریاست جمهوری کند. امیدوارم افرادی که حال و رمق جوانی را همراه با تجربه و علم و سوابق کاری ، برای اداره کشور ذخیره کرده اند، نیز به جمع کاندیداها بپیوندند تا مردم ناگزیر از انتخاب بازنشسته ها و حاشیه نشین ها برای اداره امور اجرایی کشور نشوند.
  موفق باشید

 46. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۸م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۳۵

  آقای پارسا
  با سلام
  یادداشت شما برای وزیر ارشاد جناب آقای صفار هرندی ارسال شد. امیدوارم مشکل شما با امعان نظر این مرتفع شود.
  موفق باشید

 47. سام گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۰۷:۲۹

  از آن جا که شما سمتى مطبوعاتى دارید، لطفا توضیح دهید چرا با روى کار آمدن دولت آقاى احمدى نژاد، شاهد بازداشت زیادى از فعالان مطبوعاتى ایرانى مقیم خارج از کشور بودیم که به ایران باز مى گشتند؟ بقیه بماند.
  براى مثال:
  ۱- بازداشت چند خبرنگار بى بى سى به روایت اخبار مندج در خبرگزارى ها، ۲-دستگیرى فرناز عظیما ۳- حسین درخشان ۴- بازداشت یک ماهه رکسانا صابرى بدون اطلاع رسانى. این درحالیست که آقاى کلهر گفتن همه ایرانى ها حق بازگشت به کشور را دارند حتى رضا پهلوى. آقاى پهلوى پیش کش، چرا با یک خبرنگار که نه شاهزاده بوده، نه فعال سیاسى بوده و فقط کار اطلاع رسانى مى کرده برخورد مى شود؟ آیا ایرانى هایى که در رسانه هاى فارسى زبان روسیه و چین فعالیت مى کنند هم بازداشت مى شوند؟
  هنگام پاسخ، خدا را ناظر اعمالتان بدانید

 48. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۱:۳۸

  آقای سام
  با سلام
  - بازداشت هر فرد متهمی فقط با حکم دستگاه قضایی انجام می شود و ربطی به دولت و روی کار آمدن دولت آقای احمدی نژاد ندارد ، بنابراین نسبت به اساسی را بین روی کار آمدن دولت نهم با موارد ادعا شده برقرار کرده اید.
  - هیچ خبرنگار و گزارشگری به جرم خبرنگاری یا گزارشگری بازداشت نمی شود. البته جرم افراد بازداشت شده را باید از دستگاه قضایی سووال کنید. ارتباطی با دولت ندارد.
  - آقای کلهر درست گفته اند. هر شهروند ایرانی می تواند با در اختیار داشتن پاسپورت ایرانی به کشور بازگردد اما این امر به منزله نادیده گرفتن جرایم احتمالی و اقدامات خلاف قانون افراد نیست. بنابراین رضا پهلوی هم می تواند با پاسپورت ایرانی به کشور برگردد اما در ایران باید پاسخگوی جرایم خود باشد.
  موفق باشید

 49. سام گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۲:۲۸

  با تشکر از پاسختان.

 50. سیاوش گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۲۰

  جناب آقای جوانفکر،
  میزان احترام شما به خوانندگان خود از روی تعداد نظرات مخالف شما آشکار می شود.

 51. سفیر گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۴:۵۲

  آقای جوانفکر
  با سلام
  میدانم این موضوع ارتباطی با یاداشت شما ندارد ولی نمیدونم که این مطالب را چگونه ارائه دهم لذا با عرض پوزش برای شما نوشتم.
  بنظرم شما مشاور رئیس جمهور در رسانه ها هستید ولی ظاهرا آقای کلهر هم مشاور مطبوعاتی میباشند در هر صورت میخواستم به ایشان گفته شود که در مصاحبه هایشان از دایره ادب خارج نشوند و با ادبیات بهتری صحبت کنند زیرا مخاطبان قشر خاصی نبستند، البته حتما شما هم این مصاحبه را خوانده اید. من قضاوت نمیکنم قضاوت بعهده شما.
  با تشکر

 52. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۴۵

  آقا ساوش
  با سلام
  به نظرمن نسبتی که شما بین احترام به خوانندگان و نظرات مخالف برقرار کرده اید، درست نیست. از آنجا که در این وبلاگ نظرات مخالفان نیز منعکس می شود ، بسیاری دوست دارند نظراتشان در اینجا منتشر شود و بنده هم مخالفتی با آن ندارم .
  موفق باشید

 53. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اسفند ۱۹م, ۱۳۸۷ در ۱۶:۵۳

  آقای سفیر
  با سلام
  - بنده مشاور مطبوعاتی هستم و اقای کلهر مشاور رسانه ای .
  - نظر شما را به ایشان منعکس می کنم . اما این نکته محل بحث است که آیا ایشان در مصاحبه های خود واقعا از دایره ادب خارج می شود یا خیر؟
  - شما یادداشتتان را یک بار دیگر مرور کنید و خواهید دید که در باره ادبیات آقای کلهر به قضاوت پرداخته اید که البته اشکالی هم ندارد اما نمی شود هم قضاوت کرد و هم گفت که من قضاوت نمی کنم.
  سلامتی و موفقیت شما را از خداوند منان خواستارم.

 54. حسنخانی از کرج گفت :

  اردیبهشت ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۱۶

  با سلام واحترام
  جناب آقای جوانفکر من در دور قبل از طرفداران قاطع دکتر احمدی نزاد بودم اما در این دوره از شما چه پنهان تخریب های صورت گرفته از سوی جناح چپ و متاسفانه برخی اصولگرایان در روحیه حقیر نیز اثر گذاشت و قدری مردد گشتم و از آنجا که اصلا دوست ندارم با تردید وارد صحنه شوم چند هفته ای بود که اگر لحظه ای زمان میافتم دراین باره به فکر فرو میرفتم و با دقت تمام هر ۴ گزینه را مورد بررسی قرار میدادم آقای کروبی را در همان لحظه اول از میان نامزد ها مورد نظرم حذف نمودم در مورد مهندس موسوی به تک تک اخبار رسانه ملی وپایگاه های معتبر هر روز با دقت تمام مراجعه میکردم و در یافتم ایشان به نهضت آزادی وملی مذهبی ها بدون گرایش نمیباشند و چندان ویا شاید اصلا دارای استقلال نمی باشند ودیروز در یکی از پایگاههای خبری جبهه اصلاحات خواندم که ایشان کاندیدای معرفی شده وتایید شده از سوی نهضت آزادی میباشند ولذا ایشان را نیز از لیست خود حذف نمودم اما آقای رضایی ایشان درمورد آمریکا طوری نظر میدهند که اقتدار ملی کشورمان را در مقابل دشمنان زیر سوال میبرند سخن گفتن از غنی سازی مشترک با آمریکا وانگلیس آن هم بعد از آن که کشور عزیزمان در این زمینه به استقلال تمام رسیده نه تنها شایسته نیست بلکه مایه ننگ و ذلت میباشدوبا قاطعیت به این نتیجه رسیدم که دکتر محمود احمدی نژاد بهترین شخص برای تصدی ریاست دولت دهم میباشند “با یقین و وافتخار تمام میگویم که گزینه من دکتر احمدی نژاد رییس جمهور مظلوم ومردمی فعلی ام میباشد که برای حفظ اقتدار ملی کشورم ۴ سال تمام رنج ها وتخریب ها را با جان و دل به دوش کشید ودر جایی که پای منافع ملی به وسط کشیده میشد نه جناح چپ ونه جناح راست هیچ یک را به منافع کشورمان ترجیح ندادند…
  از اینکه سرتان را بیش از حد درد آوردم پوزش میطلبم امیدوارم در خدمت به ایران عزیز همواره موفق پاینده سربلند وسرافراز باشید/باتشکر فراوان

 55. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۱۵

  آقای حسنخانی
  با سلام
  این انتخاب هوشمندانه را به شما تبریک می گویم. امیدوارم در پایان چهار آینده مثل امروز از رای خودتان به دکتر احمدی نژاد راضی و خرسند باشید.
  موفق باشید

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر