از حقوق ملت ایران با قدرت و جدیت دفاع می کنیم

ایرنا:
جوانفکر در دیدار معاون وزیر خارجه بلغارستان:
از حقوق ملت ایران با قدرت و جدیت دفاع می کنیم
صوفیه – مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری و مدیرعامل ایرنا اظهار داشت: دولت ایران با قدرت و جدیت از حقوق قانونی و بین المللی ملت خود دفاع می کند و دشمنان ما سرانجام از اشتباهات فاحش خود پشیمان خواهند شد.
علی اکبر جوانفکرکه به دعوت رسمی همتای بلغاری خود به این کشور سفر کرده است؛ در دیدار با ‘دیمیتر سانچف’ معاون اول وزارت خارجه بلغارستان در صوفیه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در حال یک جهش بزرگ در تمامی عرصه ها از جمله در بخش های علمی و فنی است .
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با یادآوری سابقه تاریخی ملت ایران افزود: ایران در هیچ جنگی پیشقدم نبوده و بطور قطع از هیچ جنگی نیز استقبال نمی کند اما با قدرت و قاطعیت به هرگونه تلاش نابخردانه کینه توزان پاسخ جدی خواهد داد.
جوانفکر با انتقاد از رویکرد غرب در قبال برنامه هسته ای صلح آمیز ایران متذکر شد: ایران به عنوان یک عضو جامعه بین المللی همواره بیشترین همکاری را با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته و دارد و ادعاهای غیرمنطقی و زیاده خواهانه غرب علیه جمهوری اسلامی هیچ خللی در اراده و تصمیم ملت ایران ایجاد نخواهد کرد.
وی تاکید کرد که ملت ایران همواره طرفدار صلح ، دوستی و همکاری صادقانه و عادلانه با همه کشورهای جهان بوده است و امیدواریم صلح عادلانه به گفتمان مشترک شرق و غرب تبدیل شود.
مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری همچنین ادعای برخی کشورهای غربی در خصوص نقض حقوق بشر در ایران را رد کرد و گفت: ادعاها علیه ایران اهداف سیاسی دارد.
وی در ادامه گفت: کشورهایی مثل آمریکا و انگلیس که رسوایی هایی مانند گوانتانامو، ابوغریب و شکنجه زندانیان در عراق و افغانستان را در پرونده خود دارند،حق اظهارنظر و طرح هیچگونه ادعایی درباره حقوق بشر ندارند. آنها به جامعه بشری بدهکارند و نمی توانند درباره نقض حقوق بشر طلبکار باشند.
جوانفکر اضافه کرد: کشور قدرتمند و بزرگی مانند ایران را نمی توان با تهدید یا تحریم منزوی کرد. ایران در صحنه جهانی ، کاملا تاثیرگذار و تعیین کننده است و کشورهایی که فرصت های پیش رو را مغتنم بدانند، منافع خود را بهتر از دیگران تامین خواهند کرد.
وی در خاتمه با ابراز رضایت از روابط دوستانه تهران – صوفیه ، اظهار داشت : روابط دو کشور بصورت سنتی همواره خوب و دوستانه بوده است.
در ادامه این دیدار، معاون وزارت امور خارجه بلغارستان نیز با اظهار خرسندی از روند رو به رشد روابط تهران و صوفیه ابراز امیدواری کرد که گسترش روابط حرفه ای میان ایرنا و خبرگزاری بلغارستان به سایر رسانه های دو کشور تعمیم یافته و باعث تسهیل توسعه مناسبات طرفین شود.
مدیرعامل ایرنا همچنین در دیدار با گئورگه لوزانف، مدیر شورای رسانه های الکترونیکی بلغارستان با وی در خصوص چشم انداز استفاده رسانه ها از فناوری دیجیتال گفت وگو کرد.
در این دیدار ، لوزانف گزارشی از نقش نظارتی شورای مزبور برای تامین حقوق مخاطبان و رسانه های الکترونیکی را به اطلاع مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی رساند.
جوانفکر نیز با اشاره به اینکه خبرگزاری جمهوری اسلامی در تلاش برای ارایه بیشتر خدمات خبری الکترونیکی است، استفاده از تجارب خبرگزاری های خارجی را یکی از راههای بکارگیری فناوری های جدید چند رسانه ای معرفی کرد.
مدیرعامل ایرنا پس از مذاکره با همتای بلغاری و مسوولان سیاسی و رسانه ای این کشور، صوفیه را به مقصد ترکیه ترک کرد.
در جریان سفر به بلغارستان، خبرگزاری جمهوری اسلامی و خبرگزاری بلغارستان (بی.تی.ای) یک سند الحاقی بر توافقنامه قبلی خود اضافه کردند.
در این سند که میان جوانفکر و ماکسیم مینچف همتای بلغاری وی به امضا رسید، توافق شده است که دو خبرگزاری همکاری های خود را به ویژه در زمینه رسانه های جدید اطلاع رسانی توسعه دهند.
گسترش مناسبات در حیطه های آموزشی؛ فنی؛ چند رسانه ای (مولتی مدیا)؛ همکاری در ائتلاف های خبری و تبادل هیات های کارشناسی و مدیریتی در الحاقیه توافقنامه ایرنا و بی.تی.ای پیش بینی شده است.

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر