احیای حیثیت از دست رفته آمریکا ، اصلی ترین ماموریت اوباما

یکی از شعارهای اصلی آقای اوباما رئیس جمهور جدید آمریکا که باعث شد آراء مردم این کشور را به سوی خود جلب کند ، تغییر در سیاست ضد ایرانی دولت آن کشور بود. در واقع مواضع ، رفتار و رویکرد خصمانه و کینه توزانه دولت آمریکا علیه ملت ایران طی ۵۰ سال گذشته و بویژه سه دهه اخیر علیه دولت و ملت ایران ، موجب نگرانی و نارضایتی شدید مردم این کشور شده است به طوریکه آقای اوباما با درک این حقیقت ، توانست توجه مردم کشورش را با وعده آغاز فصلی جدید در روابط آمریکا با ایران به سوی خود جلب کند.

اینک آقای اوباما نه تنها به دلیل وعده داده شده ، متعهد به اصلاح مناسبات کشورش با ایران است بلکه واقعیت های پیش روی این کشور نیز به گونه ای است که گزینه دیگری را فراروی رئیس جمهور جدید آمریکا قرار نمی دهد.

با نگاهی خوش بینانه می توان گفت که در مواضع و اظهارات آقای اوباما، نشانه های مثبت و امیدبخشی از تلاش برای جبران برخی از اشتباهات گذشته دولت آمریکا در قبال ایران دیده می شود که در جای خود قابل توجه و تامل برانگیز به نظر می رسد اما با این وجود ، روشن است که رئیس جمهور جدید آمریکا برای اتخاذ یک سری تصمیمات کارساز و موثر ، نیازمند مطالعه بیشتر و دریافت مشاوره های حکیمانه تر نسبت به سوابق سوء ناشی از رفتار و تعامل دولت ها و دولتمردان آمریکایی در قبال ملت و دولت ایران است.

این نکته از نظر دور نیست که رئیس جمهور جدید آمریکا ، وارث نتایج ناهنجار ، دردناک و غم انگیز مجموعه ای از رویکردها ، رفتارها و اقدامات دولتهای پی در پی آمریکا در حوزه های داخلی و خارجی است و اگرچه او در برخی از موارد از خود حسن نیت نشان می دهد ، اما برای اصلاح ریشه ای مشکلات نهادینه شده ، راه سخت و دشواری را در پیش رو دارد .

آقای اوباما اگر بخواهد از اقتدار خود به عنوان رئیس جمهور آمریکا برای حل مشکلات کشورش با ایران استفاده کند ، در اولین گام باید صهیونیست های متنفذ در نظام حکومتی این کشور را مهار کند ، آنها را از پیرامون خود دور سازد و اجازه ندهد که افکار وی تحت تاثیر نیات سوء عناصر افراطی و کینه توز در داخل هیات حاکمه این کشور قرار گیرد.

در گام دوم ، رئیس جمهور آمریکا برای ترمیم جراحت های عمیقی که دخالت ها ، تجاوزها و مواضع خصمانه دولت های گذشته این کشور بر پیکر ملت ایران ایجاد کرده است ، به چاره اندیشی بپردازد.

در این میان یک نکته اساسی وجود دارد که اگر مورد توجه آقای اوباما قرار گیرد ، می تواند بسیاری از مشکلات آن کشور را به صورت ریشه ای مرتفع کند.

امروزه به نحو انکار ناپذیری ، شاهد یک تنفر عمیق و گسترده نسبت به دولت آمریکا در سراسر جهان هستیم . ریشه این تنفر و رویگردانی نیز به روشهای مستکبرانه ، لحن تکبر آمیز و رفتار قیم مآبانه دولتهای پیشین آمریکا برمی گردد. آقای اوباما به تازگی از یک عنصر فراموش شده در مناسبات خارجی این کشور، یعنی “احترام متقابل” سخن گفته است . چنین رویکردی اگر در عمل و رفتار دولت جدید آمریکا، تجلی عینی پیدا کند و جایگزین نگرش مستکبرانه دولتهای قبلی این کشور نسبت به سایر مناطق جهان شود ، در واقع می توان آن را به منزله یک گام مهم در جهت ترمیم چهره آمریکا تلقی کرد .

مفهوم احترام متقابل آن است که دولت آمریکا باید از این پس معیارهای دوگانه را در سیاست خارجی خود  کنار بگذارد و آقای اوباما به ملت مظلوم فلسطین که کشورشان تحت اشغال یک رژیم بی ریشه و جنایتکار قرار گرفته است ، به دیده احترام نگاه کند.

در واقع می توان گفت که اقدامات سلطه طلبانه دولتهای پیشین آمریکا در گوشه و کنار جهان ، باعث تخریب وجهه و اعتبار ملت آمریکا شده است . آقای اوباما باید آبرو و حیثیت مخدوش شده کشورش را احیا کند و این امر مستلزم تغییر یک سری باورها ، روشها و رفتارهای نهادینه شده در درون هیات حاکمه آمریکاست.

مدال افتخار اعطا شده به فرمانده ناو وینسنس به دلیل سرنگون کردن یک فروند هواپیمای مسافربری ایران و به شهادت رساندن ۲۹۰ مسافر بیگناه آن ، برای فرهنگ و تمدن آمریکایی ، چیزی جز سرشکستگی و بی آبرویی نیست. پاک کردن اینگونه لکه های ننگ ، اهتمام ویژه یی را از سوی آقای اوباما طلب می کند.

عذرخواهی از جامعه جهانی به سبب ایجاد زندان گوانتانامو و رفتار غیر انسانی با زندانیان و تلاش برای جبران رفتار تحقیر آمیز علیه مردم مسلمان عراق از جمله شکنجه وحشیانه زندانیان در ابوغریب و سایر زندانهای آشکار و مخفی آمریکا ، سبب اعاده حیثیت به مردم این کشور خواهد شد و این امر ، مهمترین ماموریتی است که مردم آمریکا انتظار آن را از آقای اوباما دارند.

از سوی دیگر ، شایسته است به رئیس جمهور آمریکا این نکته گوشزد شود که ملت و دولت ایران با وجود تحمل جراحت های عمیق ناشی از سیاست ها و اقدامات تجاوزگرانه دولتهای پیشین این کشور، تحت تاثیر آموزه های دینی ، اهل گذشت و خیرخواهی و نیک اندیشی است و اقدامات عملی دولت آمریکا برای جبران اشتباهات گذشته این کشور ، در این سو مورد تمجید و ارزش گذاری قرار خواهد گرفت.

ملت بزرگ و متمدن ایران از موضع اقتدار ، رفتار خصمانه برخی از کشورهای عربی در همکاری نزدیک با رژیم متجاوز و جنایتکار صدام طی هشت سال جنگ تحمیلی را نادیده گرفت و با آنها با رافت و گذشت و مهربانی برخورد کرد. این امر ، نشانه روشنی از جهت گیری و روحیه ملت ایران به صلح ، همکاری و بسط دوستی و برادری با سایر ملت ها و دولت ها ، پرهیز از تنازع و توقف بر روی مشکلات و اختلافات و همچنین تلاش در جهت ترویج و تثبیت حسن نیت و حاکم کردن اخلاق اسلامی و انسانی در مناسبات خارجی است.

بازگرداندن دارایی های بلوکه شده ایران در آمریکا و اروپا و همچنین پایان دادن به تحریمهای ناعادلانه اقتصادی علیه ایران ، کار پیچیده ای برای رئیس جمهور اوباما نیست . او با این کار ، هم نشانه ای از یک تغییر عملی در سیاست های دولتش را نشان خواهد داد و هم مرهمی بر زخمهای کهنه ای خواهد گذاشت که بی تدبیری و ستیزه جویی مستکبرانه پیشینیان وی در آمریکا باعث بوجود آمدن آنها بوده اند.

آقای اوباما همچنین باید کارامدی و توانمندی خود را برای تصمیم گیری در عرصه مدیریت داخلی و خارجی آمریکا به اثبات برساند. به این ترتیب تصویر روشن تری از نظام مدیریتی و عوامل موثر در فرایندهای تصمیم گیری این کشور ترسیم خواهد شد. اهمیت و ضرورت این کار برای رئیس جمهور جدید آمریکا ، بیش از همیشه به نظر می رسد.

نکته آخر نیز به تاریخچه رفتار و منش حزب دمکرات که آقای اوباما از آنجا سر برآورد ، باز می گردد. جرج بوش رئیس جمهور سابق آمریکا اصلی ترین عامل در گسترش نفرت جهانی نسبت به کشورش محسوب می شود اما با این وجود باید او را صادق ترین رئیس جمهور آمریکا نیز در نظر گرفت زیرا عمل و رفتار او مطابق با گفته ها و سخنانش بود و به عبارتی او عامل به همان چیزی بود که بر زبان می راند. اینک آقای اوباما به نمایندگی از سوی حزب دمکرات آمریکا ، قدرت را در این کشور به دست گرفته است و باید نشان دهد که حرف و عمل او یکی است . این امر نیز یکی از دشواریهای فراروی اوباماست زیرا سوابق روسای جمهور دمکرات در آمریکا بازتاب دهنده بیشترین نفاق و دو رویی در مقایسه با روسای جمهور حزب رقیب بوده است!

۱۰۰ نظر »

 1. ر-م گفت :

  فروردین ۱۱م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۱۲

  جناب آقای جوانفکر و مهمانان محترم
  با سلام و عرض ادب
  انشاءالله هدف همه ما در اعمالمان رضایت حضرت دوست شود تا هر روزمان عید باشد.
  در دیدگاه های غیر الهی و انسانی ابر قدرت استکباری شدن و ماندن الزا ماتی غیر انسانی دارد که هیچ وقت نمی شود از آن چشم پوشید.
  حکومت اسلامی ایران در طول سی سال گذشته خاری بوده در قلب و چشم مرگز استکبار جهانی که کشور آمریکا باشد .شدت درد این خار در دولت دکتر احمدی نژاد به اوج رسیده لذا شاخه زیتون دولت آمریکا نمی تواند خارج از آن الزامات باشد .و صرفا بخاطر اراده استوار دکتر احمدی نژاد و شکست های رژیم صهیونیستی و وضعیت وخیم داخلی آمریکا و ایضا کمک ویژه حضرت دوست در شکل گیری جنگ روسیه و گرجستان و …. می باشد.
  رهبر فرزانه این جانشین بحق و شایسته آن پیر سفر کرده در طول سالیان گذشته نشان داده در حوادث مختلف بهترین و جامع ترین تحلیل ها و نظرات را در اکثر امور از جمله رابطه با آمریکا را داشته و نظرات ایشان واقع بینانه ترین نظرات بوده لذا حقیر فکر می کنم همه آحاد ملت الخصوص مسئولین نظام در این زمینه فکر و توان خویش را هدر ندهند و همه یکپارچه چشم به امر و فرامین معظم له داشته باشند.و توان خویش را در مورد سایر موارد الخصوص امسال که سال مصرف بهینه است معطوف دارند.
  با تشکر

 2. سمانه گفت :

  فروردین ۱۲م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۲

  آقا این آقای آخوند زاده هم از عوامل دوم خردادی ها و عوامل صهیونیسم و اجنبی ها شده درکنفرانس لاهه با این نماینده امریکایی دست داده و بهش خندیده لطفا به سایت رجا نیوز و به منزل آقای الهام ( رجبی) بگید تا حکم ارتاد شو صادر کنن.
  یعنی چی هر کی راه میفته میره با این دشمنان دین و اسلام و انقلاب دست میده .
  مگر در همین سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری نبود مردم یک صدا شعار میدادند مرگ بر امریکا.

 3. sanayenews گفت :

  فروردین ۱۳م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۵

  جایگاه احمدی نژاد در شکوفائی کشور
  سرعت قدرتمندانه توانمندان ایرانی هیمنه پوشالی استکبار را فرو ریخت

  اگر مرحوم دکتر مصدق با ملی کردن صنعت نفت به ایران خدمت کرد ، دکتر محمود احمدی نژاد با بهره برداری ازاین فازها و حمایت مستمر برای فعال بودن پارس جنوبی ، ایران را در صنعت نفت وگاز خودکفا کرد.

  سال ۱۳۸۷ به تدبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مسمی بود به نو آوری و شکوفائی که بی شک اقدامات بسیارارزنده ای دراین راستا نیز صورت گرفت و دراین بین باید ستود همت عالی وبلند مردان بزرگ این سرزمین را.
  باید دست مریزادی بی نظیر به متخصصان غیورایرانی گفت که درراستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و حمایتها وتوجهات ویژه دولت محترم مخصوصا ریاست جمهوری اسلامی ایران دکترمحموداحمدی نژاد ، افتخارآفرینیهای چشمگیری در عرصه های مختلف داشتند به گونه ای که اگربه واقع وازنگاهی منصفانه به زحمات و دستاوردها بنگریم حتی فرصت گفتن خداقوت وخسته نباشید راازمردم ومسئولین گرفتند واین سرعت پیشروی علمی سبب شده تا جهانیان متحیرترازهمیشه باشند.

  اگربنابرنام بردن دستاوردها باشد در قالب یک یادداشت نمی گنجد اما به اشاره که بخواهیم بگذریم در عرصه های پزشکی ، صنعتی ، مهندسی وهسته ای حتی نگاه اشاره ای هم این مهم را به اثبات می رساند که دولت نهم چقدر مقتدرانه حامی نوآوران ، متخصصان و مخترعان بوده تا دنیا شکوفائی ایران اسلامی راببیند.

  اگر پرتاب ماهواره امید راببینیم بی شک و تردید همت والای دانشمندان و متخصصین هوافضای ایرانمان برکسی پوشیده نخواهد بود وهمگان می دانند که ماهواره امید ایران با مختصات ویژه ای که دارد فوق العاده به اقتدار کشور افزوده است که این مهم ازافتخارات دوران ریاست جمهوری دکتراحمدی نژاداست و درکنارپیشرفتهای هرروزه هسته ای که باسرعت قدرتمندانه لرزه به هیمنه پوشالی استکبار و استعمارگران طی سه سال اخیر و مخصوصا در سالی که گذشت وارد کرده است باید به تجلی اراده ملی و مظهر شکوفائی اقتصاد کشور یعنی پارس جنوبی اشاره کرد مخصوصا با بهره برداری از فازهای ۹ و۱۰ با حضور ریاست جمهوری اسلامی و بدست توانمند متخصصین ایرانی بدون حضور و دخالت اتباع بیگانه قاطعانه باید گفت اگر مرحوم دکتر مصدق با ملی کردن صنعت نفت به ایران خدمت کرد ، دکتر محمود احمدی نژاد با بهره برداری ازاین فازها و حمایت مستمر برای فعال بودن پارس جنوبی ، ایران را در صنعت نفت وگاز خودکفا کردوباردیگر توانمندیهای ایرانیان دنیارابه حیرت واداشت واین مهم نیزدرآخرین روزهای سال نوآوری وشکوفائی اتفاق افتاد.

  قطعا حضور دلگرم کننده وامید بخش احمدی نژاد در دستاوردهای بزرگ علمی وفنی پشتوانه قابل توجهی برای متخصصان ایرانی بوده و امید آن می رود که بیش ازپیش در سال جاری شاهد نوآوریها و شکوفائی بیشتردرایران عزیزبارهنمودهای رهبرمعظم انقلاب اسلامی ، حمایت دولت و تلاش ویژه توانمندان این سرزمین در کنار اتحاد وانسجام مردم عزیزمان باشیم و نظاره گر خودکفائی کشور دردیگر صنایع نیز شده و بی تاثیربودن تحریمهای بیهوده ویاوه گوئیهای مستکبران واستعمارگران رادیگربار به همه مردم عالم نشان دهیم. ان شاء الله

  محمد علی روشن

 4. sanayenews گفت :

  فروردین ۱۳م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۹

  http://mihanpress.com/content/view/200/37/

 5. مهدی نادری نژاد گفت :

  فروردین ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۴۷

  با سلام
  امیدوارم با کنش ها و واکنشهای سیاسی دیوار یخی بین ایران وآمریکا بزودی آب شود. فقط باید مواظب آب شدن دیوار بود تا به منافع ملی آسیب نرساند.

 6. sanayenews گفت :

  فروردین ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۵

  http://www.sanayenews.com/content/view/14504/1/

 7. sanayenews گفت :

  فروردین ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۵۴

  http://mihanpress.com/content/view/213/36/

 8. فرشید گفت :

  فروردین ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۴۵

  سلام
  به نظرم ابراز علاقمندی بیش از حد آمریکا مبنی بر رابطه با ایران به سرکردگی اوبامای حراف، بسیار مشکوک به نظر می رسد چه انها به قول مقام معظم رهبری در این زمینه کوچکترین قدم عملی برنمی دارند و مدام در حال سرودن شعارند. از این رو پر بیراهه نیست اگر در ارزیابی این رفتار اوباما گونه، گفته شود که آمریکا قصد آن دارد، افکار عمومی جهان را فریب دهد آن هم با توسل به این حربه که: دیدید، آهای مردم دنیا، دیدید آمریکا چقدر دست دراز کرد و ایران اماچقدر پا پس کشید؟
  زهی خیال باطل….

 9. پارسا گفت :

  فروردین ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۰۵:۴۲

  سلام آقای جوانفکر
  سال نو گورای وجود…

  در باب شعار آقای اوباما در خصوص تغییر رفتار با ایران و تاثیر آن در آراء ریاست جمهوری ایشان ، کمی تردید دارم که البته شاید بواسطه ی عدم آگاهی کامل از اجتماع آمریکایی ها باشد ، اما در کل به نظر می آید هر چقدر هم که آقای اوباما ناپرهیزی کنند ، آمریکا آمریکاست و بعید است از رفتار خود را نسبت به اینگونه مباحث که از خلقیان اساسی آنها به شمار می رود دست بردارند…
  —————————————————————————————————
  راستش امروز که پیامک مربوط به مرگ سلمان رشدی در انفجار لندن برایم رسید ، اولین چیزی که به ذهنم خورد هراس از نگرش جامعه ی جهانی نسبت به ایران و پیوند این انفجار با فتوای حضرت امام (ره) بود و ضرباتی که به لحاظ دیپلماتیک آید ما می شد ، که به تعبیری خوشبختانه دروغ از آب در آمد…
  امید وارم عرض بنده روشن بوده باشد و حمل بر کج نگری به الگوی تکلیف و… نباشد ، هر چه باشد من هم فرزند همین آب و خاکم و دست آموز روشنگری های مردمی همچون امام عزیز…

  التماس دعا

 10. محمد مهدی پوینده گفت :

  فروردین ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۰۸

  با سلام
  وبلاگ «عصر انتظار» با یادداشت جدیدی با عنوان «مجلس و اصلاح الگوی مصرف» به روز شد.
  منتظر نظرات و راهنمایی های شما دوستان گرامی هستم.
  چنانچه تا کنون در نظر سنجی وبلاگ شرکت نکرده اید لطفا در نظرسنجی نیز شرکت فرمایید.
  همچنین با عضویت در خبرنامه‌ی وبلاگ، آخرین اخبار وبلاگ برای شما ارسال خواهد شد.
  http://www.pouyandeh.mihanblog.com
  با تشکر از توجه شما
  ایام به کام

  محمد مهدی پوینده

 11. ندا گفت :

  فروردین ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۰

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ۱-متاسفانه روزنامه ابرار ورزشی در مقاله ای که امروز درج کرده است اظهار نظر ریاست محترم جمهوری در جلسه هیات دولت مبنی بر ضرورت توجه بیشتر به مقوله فوتبال و ناکامی در آسیا را به سخره گرفته و در روی جلد نوشته که آقای احمدی نژاد شما برای فوتبال چه کردید!!!!!
  ۲-روزنامه اعتماد در ستون شنیده ها نوشته که انتخاب و برکناری علی دایی در تیم ملی به دستور ریاست محترم جمهوری بوده مشخص است که این نوع خبر رسانی ۱۰۰% دروغ و مجعول است و جای تعجب دارد!!!!!
  خواهش میکنم مراتب اعتراضم را به مسوولان ذیربط منتقل فرمائید.
  با تشکر از حسن نظر همیشگیتان

 12. آیدین گفت :

  فروردین ۱۶م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۱۹

  بسمه تعالی،

  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  تا امروز فقط شاهد پیشرفتهای قابل توجهی در بیان لفظی رئیس جمهور ایالات متحدۀ آمریکا بودیم. و ظاهرا این کشور، البته از روی اجبار، در پی تغییر و تحول سیاستهای خویش است. به نظر بنده تشویق شما از اظهارات جدید آقای اوباما در پیام نورزی خود به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران بسیار سازنده بوده، و به مردم آمریکا حسن نیت ملت ایران را نشان می دهد. بنده هم مثل شما امیدوارم که آقای اوباما در عمل هم بصیرت در نظر و شجاعت در عمل داشته باشند.

  در وبلاگم یادداشتی با عنوان “چرا به احمدی نژاد رأی میدهم؟” نوشتم و خوانندگان محترم وبلاگتان می توانند آن را بخوانند http://avangardiste.fr/

  سلامت و پیروز باشید.

 13. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۱

  جناب آقای آیدین
  با سلام و تجدید ارادت
  از ابراز محبت شما سپاسگزارم. در پاسخی که به پیام اوباما داده شد و در لوس آنجلس تایمز منتشر شد ، کوشیدم نکات سازنده مطرح شده در پیام وی را در جای خود ارزش گذاری کرده و وی را به اقدام عملی و اجرای سخنان خود تشویق کنم و البته یک تناقض آشکار مطرح شده در پیام را مورد تاکید قرار دهم.
  موفق باشید

 14. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱۶م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۶

  سرکار خانم ندا
  با سلام و آرزوی سلامتی و موفقیت شما
  دوستان ما با ذخیره کردن انرژی در تعطیلات نوروزی، با دروغ پراکنی و شایعه سازی شروع کرده اند. فکر می کنم که مردم متوجه اینگونه رفتارها و انگیزه های سوء مخالفان دولت هستند و البته تذکر و روشنگری هم لازم است.
  موفق باشید

 15. از تبار کویر گفت :

  فروردین ۱۶م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۰۳

  آقای جوانفکر شما چرا فقط به کامنتهای موافق خود جواب می دهید.؟

 16. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱۷م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۴۹

  از تبار کویر
  با سلام
  کامنت های مخالف زیادی وجود دارد که بنده به آنها جواب داده ام. به مواردی که در آنها توهین و اسائه ادب وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود.
  موفق باشید

 17. فرشید گفت :

  فروردین ۱۷م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۱۹

  سلام
  جناب آقای جوانفکر
  در تکمیل پاسخ شما من نیز مایلم پاسخی را به ” از تبار کویر” بدهم:
  ” امیدوارم خداوند همه ما را در بیان نظرها و اعتقادات خود به شیوه درست، توانمند سازد تا بدین منظور کمتر پا را از گلیم ادب درازتر کنیم، آمین. “

 18. مظلومی گفت :

  فروردین ۱۸م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۴۴

  خدا احمدی نژاد را دوست دارد!
  خاتمی آمد کروبی هم می آید میر حسین هم می گوید می ایم!

  امدن ها بالا گرفت دیگر خاتمی نمی ترسد کروبی نمی خوابد میرحسین هم میگوید سکوت بس است بازی انتخابات شروع شده است بازی باخت و برد دارد همه می دانند بازی در مقابل کسی که مردم واقعا دوستش دارند و کارنامه زرین تری از انان در کوله پشتی خود دارد سخت است احمدی نژاد را می گویم هیچ کس فکرش را هم نمی کرد در انتخابات نهم رای بیاورد اخر پشتوانه سیاسی در این مملکت نداشت ولی پیروز شد چون پشتوانه مردمی داشت

  احمدی نژاد آهنگر زاده، همچون اسطوره ای در این چهار سال در دلها جای گرفت همه باور کردیم که اهل کارو تلاش است پیروزی هسته ای، ماهواره امید، فازهای عسلویه ، دستگیری قشر اسیب پذیر جامعه ، تا حدی محبوب شد که خارجی ها اززندگی اش کتاب می نویسند و فیلم می سازند و این عظمت خداست که اینگو مردم را شیفته کسی می کند و او هم مردم را باور دارد.خاتمی هویت اصلاحات است فقط در دل دوم خردادی هاست، تندروها با کروبی مشکل دارند می گویند او نمی تواند رئیس جمهور خوبی بشود به میر حسین هم می گویند بزن خاکی دیگر عصر میر حسین ها گذشته است محافظان و به اصطلاح اصولگرایان تمام هم و غمشان را برای شکست خاتمی به کار بسته اند دنبال دولت وحدت ملی می روند و عبور از احمدی نژاد را زمزمه می کنند شاید علت این باشد که احمدی نژاد وام دارشان نشد ومثل قبلی ها بازی شان نداد و شریک بیت المالشان نکرد، اما قشر فقیر و محروم جامعه حتی جوانهای واقعا روشنفکر نه روشنفکر به معنای دوم خرادیها باز به احمدی نژاد رای خواهند داد چرا که احمدی نژاد وعده هائی را که داد در حد توانش در این چهار سال عملی ساخت و بازهم به او فرصت ادامه فعالیت برای تحقق وعده هایش را خواهند داد آنها بر این باورند که خاتمی میرحسین کروبی و یا هر کس دیگر بیاید احمدی نژاد دولت دهم است چون خدا با اوست و خدا او را دوست دارد

  احمدی نژاد در تاریخ ایران اسطوره است چه رای بیاورد چه نیاورد و به عنوان یک قهرمان در دل تاریخ ایران جای گرفته است وآیندگان خواهند گفت: اگر احمدی نژاد الان بود اینجا بهشت می شدو آباد و ابادانی را برای ایران می آورد دانشجوئی را دیده بودم می گفت: اگر خاتمی رئیس جمهور شود به نظر شما با همراهانی که آستین بالازده اند تا سهم ارث خود را دریافت کنند، با کارهای نیمه تمام احمدی نژادو پروژه های بزرگ او چه خواهد کرد راستی آیا خاتمی می تواند از ۶صبح تا نیمه شب کار کند آیا حزبش مهلت کار برای مردم را به او میدهد، قاعده کار کردن در دولت را احمدی نژاد شکست شاید خاتمی قاعده نداند و یا اگر خاتمی قاعده هم بداند بتواند طرحهای نیمه تمام احمدی نژاد را (تحول اقتصادی،مسکن مهر،) را ادامه دهد وموفق شود مردم چه می گویند آیا خاتمی پیروز میدان کار است یا احمدی نژاد و اگر ادامه ندهد مردم چه به خاتمی می گویند ایا او را خواهند بخشید به خاطر کوتاهی در طرحهائی که امید به آن بسته بودند .

  اگر میرحسین بیاید و خاتمی نیاید کروبی بیاید میرحسین نیاید و یا اصلا هیچکدام نیایندو خاتمی بیاید و اگر خاتمی رای نیاورد چه میشود باید در خانه اصلاحات را برای همیشه بست اساس و بنیان اصلاحالت فرو خواهد ریخت بنیاد باران فراموش خواهد شد واین ترس خاتمی بود از شش ماه امدن و یا نیامدنش واین اتفاق یک بار هم برای شیخ علی اکبر هاشمی رفسنجانی پیش امده است ولی او امروز فرصتی دوباره در خبرگان یافت تا دوباره در پشت جلد مجلات حاضر شود و از او به عنوان قهرمان یاد کنند، با اراده ای که ملت در استقبال و حمایت از احمدی نژاد نشان میدهند چیزی جز معجزه نمی تواند خاتمی را رئیس جمهور کند که معجزه هم هیچگاه علیه مظلومان نخواهد بود!!!احمدی نژاد پیروز انتخابات خواهد شد خاتمی به درخواست منافع طلبانی که دست خود را کوتاه از بیت المال دیده اند و چیزی جز بازی کثیف منفعت طلبی نمی دانند به میدان بازی امده است و این را خوب می داند چه رای بیاورد و چه رای نیاورد برنده بازی احمدی نژاد است واحمدی نژاد پیروز است، مردم ایران خدا را دوست دارند و معتقدند خدا احمدی نژاد را دوست دارد ومردم به او رای خواهند داد

  سید عبدالله مظلومی کیاپی

  ۲۲/۱۲/۸۷

 19. رضا گفت :

  فروردین ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۱:۰۷

  جناب جوانفکر سلام
  هفته ای می شود که به دلیل حجم درس هایم از جامعه ی خبری دور بودم اما انگار در این یک هفته حجم حملات بر شما و دولت متبوعتان خیلی از درس های قطور من قطورتر بوده. چه تیترهای رنگارنگی بر روی سایت ها دیده می شود. از عیدی ۱۰۰هزارتومانی رئیس جمهور گرفته تا اتهام کردن دولت به های و هوی کردن در مورد عمل غنی سازی و در پی آن تحریم های متعدد که ایها الناس اورانیوم غنی سازی شده مال این دولت نیست ما زمان انقلاب (دوران موسوی جنگلی) این عمل را آغاز کرده ایم. شاید این تیترها برای برخی قشنگ باشند و تازه و داغ، اما برای من یکی خنده دار ترین لحظات عمرم را دارند رقم می زنند. قالیباف را اسطوره جلوه می دهند و او را بی اعتنا به دنیا و تعلقاتش معرفی می کنند. خنده دار است قالیبافی که زمان انتخابات حتی از عکس گرفتن با حلقه و عینکش عین استارهای سینما هم گذشت نمی کرد اینک مرد اخلاق می نامندش. حسن روحانی ای که از ۲۰ نفر ۲ نفر هم اور انمی شناسد و آن دو نفر یا حداقل یکی از آن ها به جای خیرنامیدنش فحش و ناسزا از برای کارنامه ی ننگینش در زمان اصلاحات بارش می کنند دمش را جدیدا تکان داده برای اربابش و منتظر جوابی از سوی او مانده تا او نیز بیاید و سنگ انتخابات را زیارتی کند. حداد عادل که انگار استخوان در گلویش مانده او را چه شده که هر بار زبان می گشاید ریچار بار احمدی نژاد می کند. قربانش شود مادر میرحسین پسر را، جدیدا افاضتی داشته که کشوررا می شود با یک میلیارد دلارهم اداره کرد. آخر یکی نیست پس کله ی این عالم بزند که هم نسل هایت گوش ما نسل سومی ها را کر کردند آنقدر گفتند میرحسین با آن چاپ اسکناس بدون اعتبار پدر مملکت را درآورد. آخر کجا میرحسین زمان جنگ اداره می کرد مملکت را. به غیر از این بود که زمان گرانی و احتکار امام وارد گود می شد و احتکار را می شکست. یادم نرفته هنوز زجرهایی را که مادرم در موردشان با ترس و لرز سخن می گوید. از آوارگی ها در کو ه ها و نبود حتی تکه نانی خشک که سیرشان کند. جناب میرحسین جنگلی با آن همه ریش و پشم چه گلی سر مملکت زده که امروز با غرور از آن یاد می کند و می گوید چون زمان هاشمی و خاتمی دغدغه ای نداشتم پا در عرصه نگذاشته ام اما امروز نیاز می بینم که بیایم. قلم پایت بشکند میرحسین که نامت هنوز ترس و لرز آن دوران را برای هم نسل های غرب کشورت زنده می کند. تو نان خشک را هم از آنان دریغ کردی چه انتظاری می رود که به من جوان که به قول خودت دشمن پیغمبر هستم رحمی کنی؟ کروبی که بی خیال است و به نظر من لازم مطلقی است برای انتخابات ریاست جمهوری که نبودش زیان آور است و جنبه ی تفریحی بالایی برای مردم دارد بخصوص شعارهای قشنگش و آن وعده ی واگذاری شرکت نفت به مردم و …
  جناب جوانفکر دانشگاه ها هنوز ساکت مانده اند و خروشی بینشان پدید نیامده که نشان حمایت از نامزدی باشد اما آنچه را که بدان مطمئنم اصل فریبکاری است که نباید صابون به دلتان بزنید که عین دوره ی قبل خودجوش مردم وارد میدان شوند. می بایست استارت اول را شما بزنید که خودرو به حرکت درآید. این خودرو نیاز به استارت شما دارد. چون مسئولیت بخش مجازی که دست کمی از جامعه ی حقیقی ندارد در اختیارات شما قرار دارد و لازم است که این پایگاه ها با مساعدت شما توسط دانشجویان و قشر روشنفکر ابتدا در این جامعه برپا شوند تا در زمان مناسب به جامعه ی حقیقی بپیوندند. با اینکه معدودی از این پایگاه ها برپا شده اما فعالیت مستمری از ان ها راشاهد نیستیم که امیدوار کننده باشند اما در مقابل می بینید که چگونه جبهه ی رقیب نیرو تجهیز کرده. این نباید نکته ی قوتی در نظر گرفته شود که نمی خواهید جبهه گیری کنید. مولایمان در برابر دشمن جبهه را خالی نمی گذاشت تنها چیزی که همیشه بدان تاکید داشت این بود که نباید آغاز کننده ی جنگ باشیم. حالا که جنگ شروع شده آن هم از سوی رقیب با استفاده از تمامی توانشان نیاز نمی بینید که وارد میدان شوید. نمی دانم چه در سر دارید و چه برنامه ها تدوین کرده اید اما امیدوارم که امید مردم رنجدیده را تبدیل به یاس نکنید.

 20. مهران گفت :

  فروردین ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۴:۳۵

  سلام
  فرموده بودید به دوستی :
  در پاسخی که به پیام اوباما داده شد و در لوس آنجلس تایمز منتشر شد ، کوشیدم نکات سازنده مطرح شده در پیام وی را در جای خود ارزش گذاری کرده و وی را به اقدام عملی و اجرای سخنان خود تشویق کنم

  به نظر شما پاسخ و یا پیامی بر عکس اگه باشه و یا بوده از پیغام نوروزی اوباما تا … در روزنامه مطرحی در ایران چاپ می شد و یا شده؟ اصلا اجازه این کار داده می شد و یا شده؟
  ممنون

 21. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۵۶

  آقای مهران
  با سلام
  منظور شما کمی تا قسمتی نامفهوم است. لطفا با شفافیت نظر خودتان را مطرح کنید تا امکان پاسخگویی وجود داشته باشد.
  موفق باشید

 22. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۱۹م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۱۲

  آقا رضا
  با سلام
  از شما انتظار دارم که اگر حجم درسهایتان اجازه داد و تمایل به گذاشتن کامنت داشتید ، حتما به دیگران حتی کسانی که ممکن است خوشایندتان نباشند و آنها را به هر دلیل ، در جبهه مقابل و مخالف می دانید ، احترام بگذارید و مراقبت کنید که به هیچکس اسائه ادب نشود. این از درسهای اسلامی است که باید همه ما به یکدیگر تذکر بدهیم و اخلاق و انصاف و جوانمردی را حتی را درمورد دشمنانمان رعایت کنیم.
  در مورد دخالت بنده در مسائل انتخابات یک نکته مهم آن است که تا وقتی عهده دار مسوولیت هستم ، از دخالت در مسائل انتخاباتی پرهیز خواهم کرد. اگر بنا بر چنین کاری باشد حتما از مسوولیتم استعفا خواهم داد. بنده خود را به رعایت این اصل ملزم می دانم و در دوره قبل نیز چنین کردم.
  شما به نکته مهم و درستی اشاره کرده اید. فعالیت های انتخاباتی بیشتر از دانشگاهها شروع می شود و سپس در جامعه گسترش پیدا می کند اما در عین حال فعالیت های انتخاباتی برای رئیس جمهور مستقر الزاماتی متفاوت از سایر نامزدها دارد. فکر می کنم که اگر به این نکته توجه شود ، آنگاه برداشت از فعالیت های تبلیغاتی و انتخاباتی برای رئیس جمهور ، جلوه و مفهوم دیگری پیدا خواهد کرد.
  برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

 23. متین گفت :

  فروردین ۲۰م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۶

  گرگی در لباس میش
  روحیه استکبار را در استعمار پیر به تجربه نشستیم و دیدیم که حکام عوض شدند ولی حاکمیت تغییری نکرد تا اینکه انقلاب کردیم و حاکمیت را از دستشان در آوردیم ، جنگیدند ، دفاع کردیم ، کشتند، شهید شدیم، تهدید کردند به خود باوری رسیدیم .
  حال چهره عوض میکنند و با کلام زیبا سخن میگویند؟ بابا یکی به آنها بگوید سری هم به دیوان بانوی شعر پروین اعتصامی بزنند جواب خودشان را میگرند آخه اوباما ریس جمهور های قبلی که آدم کش ، بازیگر سینما بودند نتوانستد سرما شیره بمالند آخه بیچاره همون پلیس کشور تو اگه یه سیا پوست با سفید پوست در گیر بشند سیا پوسته کلکش کندس خوش خدمتی به اسراییل تا کی؟
  این گرگ سال هاست……

 24. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۱م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۲۸

  «دولت نهم» در نگاه «رهبر فرزانه»http://www.sanayenews.com/content/view/14845/1/
  کارنامه عملکرد تطبیقی ۳/۵ ساله دولت نهم منتشر شدhttp://www.sanayenews.com/content/view/14844/1/

 25. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۴۵

  http://www.sanayenews.com/content/view/14847/1/

 26. ندا گفت :

  فروردین ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۶

  سلام به برادر بزرگوار
  متاسفانه برای چندمین بار مسوولان مجله همشهری جوان با چاپ طرح زننده ای در روی جلد شماره ۲۰۶ آن نشریه انهامات بی اساسی را به افراد خدمتگزار عرصه ورزش وارد کرده اند و موجب تالم خاطر بسیاری از مردم شده اند.
  امیدوارم وزارت ارشاد با این نشریه برخورد نماید.
  http://www.noandish.com/com.php?id=25370
  http://www.eslahaat.com/fullnews.php?subaction=showfull&id=1239273708&archive=&start_from=&ucat=5&

 27. سیما گفت :

  فروردین ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۰۰

  با سلام
  سوالی داشتم در روزنامه اعتماد امروز در صفحه رسانه خواندم که مدیریت روزنامه خورشید به شما واگذار شده است و احتمالا از اردیبهشت ماه مجددا این نشریه چاپ میشود آیا این خبر صحت دارد؟

 28. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۲م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۵۲

  سرکار خانم سیما
  با سلام
  انتشار خبرهای بی اساس در روزنامه اعتمادم مسبوق به سابقه است. شما به اینگونه خبرها اعتماد نکنید.
  موفق باشید.

 29. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۰۶

  http://www.sanayenews.com/content/view/14998/1/
  http://www.sanayenews.com/content/view/15012/1/

 30. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۶م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۴۰

  با سلام من یک طرح پیشنهادی برای دولت در زمینه تولید برق به صورتی بسیار ارزان و به صرفه دارم لطفا\” مرا برای ثبت و ارائه این طرح به دولت راهنمایی فرمائید amir.forouhar@yahoo.com

 31. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۸

  http://www.sanayenews.com/content/view/15069/1/

 32. sanayenews گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۳۶

  دستاوردهای ورزشی دولت نهم رادرمازندران جدی بگیریم
  اقدامات گسترده وتحت برنامه اداره کل تربیت بدنی استان مازندران دردولت نهم جایگاه ویژه ای برای ورزش مازندران ایجادکرد که برخودلازم دیده مراتب قدردانی خودراازورزشکاران ، مربیان وکارکنان ورزش مخصوصانصرالله پریچهره مدیرکل تربیت بدنی استان اعلام نمائیم.
  ازآنجاکه همواره براین اعتقادبوده ایم که بایددست دردست هم به توسعه استانمان کمک کنیم وباغلبه برخواهشهای نفسانی ومتحددرراه توسعه استان وحمایت ازافرادموثردراین راه قدم برداریم دراین نوشتارگذری داریم بردستاوردهای مدیریت ورزش استان ودرهمین راستا بدون شک حضورپریچهره به عنوان مدیرکل تربیت بدنی منشاخیرات وبرکات بوده وخواهد بود ودرایامی که مردم مهیا میشوند تادرامرمهم انتخابات مشارکت کنند روانیست زحمات عزیزان مسئول درتربیت بدنی بالاخص نصرالله پریچهره رانادیده گرفته وبه به تخریب ایشان پرداخته گردد.
  همگان اذعان دارند که مدیران ورزشی پس ازانقلاب جملگی درحدتوان خویش برای اعتلای ورزش استان زحمت کشیدند وهمکاران آنهاهم دراداره کل تربیت بدنی کوتاهی درانجام وظایف نداشتند اما معلوم نیست به چه دلیلی وشاید هم به دلیل عدم دستیابی برخی از افرادبه برخی امتیازات ومنافع پس ازگذشت مدتی همگی مورد سوال وبازخواست وبلافاصله بادرج مطالبی دربرخی رسانه ها بدنبال تغییروتعویض آن میروند وهیایوبرای هیچ راه می اندازند درحالی که هرکدام ازمدیران درزمان تصدی خودباهمان امکانات وبودجه موجود برای ورزش زحمت کشیدند وحتی مرحوم متقی که جان خوردرادرراه ورزش داد ،آیاهمگی بدبودند؟
  پریچهره ازیک خانواده مذهبی ورزشی است ودرزمان دانشج.ئی خودکه بایدحدودا۲۰ سالی ازآن زمان گذشته باشد زیرنظربزرگترین اساتیددانشگاهی تربیت بدنی را تحصیل نموده وبادارابودن سوادورزشی مناصب مختلف ورزشی رادرسازمان پله به پله طی نموده وباکلیه ارکان ورزش بطورکامل آشنامی باشد.
  اوهم مانند هرمازندرانی غیوردیگرکه سابقه کاری ورزشی طولانی دربخشهای مختلف مدیریتی وورزشی راداشته دوت دارد باعشق به هم استانیهایش خدمت کند درحالیکه بسیارند افرادی که نامی درورزش ندارنداما باوساطتهای سیاسی هجوم دارندتابرمسندمدیریت تربیت بدنی استان تکیه زنند.
  قصدارائه عملکردپریچهره نیست چون بنظرمی آیدعملکردتربیت بدنی مازندران همچون عملکردبخشهای دیگردردولت نهم به چندصفحه میرسداماقصداینست که بیائیم وقدرهم رابدانیموفاتحه خوان بعدازوفات برای هم نباشیم.
  انصافا تربی بدنی مازندران فوق العاده بابرنامه پیش می رودواهداف کمی وکیفی این اداره کل بابرنامه زمان بندی شده وباراهبردهای کاملا تخصصی مشخص وروندخودراروبه جلوطی میکندکه ای کاش برخی ازاصحاب رسانه بجای چاپ عکس های هوایی .شرکتهای تولیدی وصنعتی یاچادرهای عروسی،داربست ومجتمع گردشگری درنشریه ای ورزشی به درج اهداف واقدامات اداره کل تربیت بدنی طی سه سال اخیر یابرنامه ۵ ساله ان که بیانگراستراتژی کاملا مشخصش است اقدام میکردنتاببینندبانگاهی ساده که دردوسال اخیرپیشرفت ۱۰۰درصدی ورزش استان درخیلی ازآیتمهارا وبافرافکنی زحمات رازیرسوال نبرند.
  قطعاارتباط هدایت شده همیشه منشاء خیرواثراست وارتباط ورزشی خوبی توسط تربیت بدنی استان باورزش داغستان انجام شد که واقعادستاوردبسیارمهم وارزشمندی است چون داغستان درالمپیک پکن۶مدال کسبودرمقایسه باکل ورزش ما۲مدالداشتیم بیش از۳برابرکل کاروان ایران بوده ونشانه توان ورزشی داغستان است حتی یکی ازمدالهای آنهادرپکن مربوط به خانم هلنااسیل بایووامیباشد که شایدبرای ورزش ماکسب این مدال رویایی باشد!
  داغستان دروالیبال ضعیف ونیازمندکمک مازندران است اما درتکواندومحمدایمن راداردکه درحال حاضرسرمدبی تیم ملی روسیه است وسیف الله راداردکه رقیب جدی نفجم بودومدعی قهرمانی المپیک۲۰۱۲لندن است ودربوکس همچون کشتی قهرمانان بنامی راداشته است وارتباط ورزشی باچنین کشوری برای استان مفید وارزنده خواهد بود که منطبق باقوانین ومقررات موجودنیزبوده وقطعایکی ازبهترین راهها راپریچهره باامضای تفاهم نامه باآن کشوردرجهت توسعه ورزش استان طی نموده است واگرمحدودیتهای قانونی نیودبدون شک همچنانکه درحال حاضردرخواست آذربایجان رادردست بررسی دارد برای فوتبال باآلمان وبرای بوکس .بسکتبال باآمریکا ارتباط ورزشی راموردبررسی قرارمیدادوشایسته نیست بافرافکنی چنین حرکت مهمی راکه ازافتخارات ورزش استان است نادیده بگیریم.
  ازاقدامات شایسته فرهنگی این اداره کل میتوان به تجلیل شایسته وتعامل بایسته آن باخبرنگاران گفت کهدرکمترنهادوارگانی قابل شهوداست.
  ورودمدیریت تربیت بدنی استان به عرصه حمایتهای مختلف ازورزشکاران دردوره پریچهره کوردغفلت قرارنگرفتوبعنوان نمونه اداره کل تربیت بدنی مازندران ساختمانی در۵طبقه و۱۰واحدرهن ومدت ۱ سال است که۲۳ هیات ورزشی استان رادرآن استقرارداده وآنانراصاحب دفتری نموده نه بابت رهن یااجاره آن نیز ریالی ازهیئات دریافت نمیکند وازسوئی درالتفات به دفاترهیئتهاوتناسب آن باشان ورزشی افراد دفترنمورهیات تکواندوراباهماهنگی قهرمان بنام فیض الله نفجم دردست بازسازی قرارداده است.
  ازدیگرخصوصیات مدیریت ورزشی استان اینست که بااعتقادبرارزش بالای کارقهرمانان ورزشی نیازی به این نداردکه بابزرگ نمایی قهرمانیهای ارزنده آنان ، فعالیتهای خودرابرجسته نشان دهد.
  بجاست بیائیم ودست دردست هم بادوستی ومحبت بابهره گیری ازتجارب وتوانمندیها به توسعه ورزش وارتقای سلامت جامعه بپردازیم وازهیاهوهای بیهوده برای هیچ بپرهیزیم.
  باآرزوی موفقیت روزافزون برای ورزشکاران وخدمتگزاران ورزش
  hezbollah_irani@yahoo.com

 33. عدالت طلب گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۴۲

  اجرای برنامه‌های از پیش طراحی شده به مناسبت …؟!
  اگر در عصر غیبت، اداره امور جامعه مسلیمن بدست فقهای عطیم الشأن شیعه است پس نحوه برخورد با فرمایشات آنها برای مومنین موضوع امتحان می‌باشد.ولی متأسفانه دیده می‌شود برخی از افراد، برنامه‌های از پیش طراحی شده خود را به مناسبت فرمایشات رهبر انقلاب اجرا می‌کنند.

  متن کامل مقاله در وبلاگ موجود می باشد.
  لینک مقاله http://edalattalabir.blogfa.com/post-82.aspx
  منتظر نظر مبارک شما در رابطه با مقاله هستم
  با تشکر عدالت طلب

 34. یک آدم معمولی گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۳۴

  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت برادر گرامی
  اینجانب با اینکه خود را کوچکتر از آن می بینم که به ارائه توصیه به شما بپردازم ولی از نظر یک ایرانی دلسوز درخواست میکنم نسبت به کامنت هایی که دیدگاه نقادانه و دلسوزانه نسبت به کشور و رشد اقتصادی و فرهنگ سیاسی کشور ارائه می شود ، با عنایت بیشتری به درج کامنتها و ارائه ی پاسخ یا دفاع منصفانه نسبت به آنها بپردازید.
  با تشکر

 35. یک آدم معمولی گفت :

  فروردین ۲۸م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۳۹

  راستی یادم رفت بپرسم که :
  آیا واقعا آقای رییس جمهور قصد تشکیل ستاد انتخاباتی را ندارند؟

 36. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۲۶

  آقای رئیس جمهور ستاد رسمی انتخاباتی را تشکیل نخواهد داد. ستادهای انتخاباتی را نیروهای مردمی و داوطلبان تشکیل می دهند.
  موفق باشید

 37. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۲۷

  بردر گرامی
  با سلام
  از تذکر نیک اندیشانه شما متشکرم.
  تلاش خواهم کرد به این مهم بیش از پیش توجه داشته و به کامنتهایی که شما اشاره کرده اید پاسخ منصفانه تری بدهم.
  موفق باشید

 38. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۳۳

  برادر یا خواهر گرامی
  با سلام
  مطلب خوبی است که باید بیشتر روی آن کار کنید. برای شما آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون دارم.

 39. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۵۶

  با سلام
  لطفا برای پیگیری طرح پیشنهادی خود با معاونت علمی ریاست جمهوری در تهران تماس بگیرید. تلفن ریاست جمهوری ۶۴۴۵۱ است که آنها ارتباط می دهند و راهنمایی های لازم ارائه خواهد شد.
  موفق باشید

 40. سیما گفت :

  فروردین ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۷

  سلام
  مگر نه این است که روزنامه اطلاعات دولتی و متعلق به عموم مردم است و هزینه آن از بیت المال تامین میشود؟
  اگر پاسخ آری است پس چرا الان تبدیل به برگزاری جلسات و میتینگ های انتخابی آقای موسوی شده است!!؟؟؟
  آیا این کار تخلف آشکار نیست؟
  چه کسی باید به این مساله رسیدگی نماید؟

 41. sanayenews گفت :

  فروردین ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۲۸

  http://www.sanayenews.com/content/view/15161/1/

 42. sanayenews گفت :

  فروردین ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۲۰:۴۴

  http://mihanpress.com/content/view/322/37/

 43. safir گفت :

  فروردین ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۱

  سلام
  مدتی ایست که مطلب جدیدی از شما دیده نمیشود

 44. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۵۵

  جناب آقای سفیر
  با سلام
  فرصت لازم و سوژه مناسب برای نوشتن نداشتم. اگر این دو حاصل شد، خواهم نوشت.
  موفق باشید

 45. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  فروردین ۳۱م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۵

  سلام بر شما
  این سووال درستی است که پاسخ آن را باید از آقای دعایی رئیس محترم موسسه اطلاعات جویا شد. رسانه های ارتباط جمعی باید بی طرف باشند تا بتوانند به رسالت خطیر و حساس خود جامه عمل بپوشانند. ظاهرا دوستان اطلاعاتی ، جانبداری آشکار از یک نامزد خاص را به حفظ شان و منزلت رسانه ترجیح داده اند.
  موفق باشید

 46. سهرابی گفت :

  اردیبهشت ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۵۴

  با سلام خدمت جناب دکتر جوانفکر
  خسته نباشد خدا قوت میدانم بسیار زحمت میکشید خدمت خالصانه جناب دکتر احمدی نزاد وهمکارانش بر کسی پوشیده نیست ،همه میدانند که کار کردن احمدی نژادی باعث پیشرفت کشور خواهدشد همه میدانند حضور دکتر احمدی نژاد در دولت دهم کشور را به مرتبه عالی خواهد رساند.
  ما در لرستان جوانان حامی دکتر احمدی نژاد را تشکیل داده ایم وتلا شمیکنیم ایشان بتوانند به اهداف والایی که دارند که همان اعتلای اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است برسند.
  انشاالله

 47. FAR گفت :

  اردیبهشت ۱م, ۱۳۸۸ در ۲۱:۰۷

  بیایید تورو به خدا سخن گوی کشورها و ملت‌های دیگر نباشیم. زندان گوانتانامو به من و شما چه ربطی‌ داره؟

  لطفا فقط به منافع مردم ایران فکر کنیم. اینا پول‌های بلوکه شده ما رو پس بدهند، به خاطر پشتیبانی‌ از صدام در جنگ عذر خواهی‌ کنند، به خاطر هدف قرار دادن هواپیمای ایرانی‌ و مخصوصا به خاطر پشتیبانی‌ دونالد ریگان از این عمل عذر خواهی‌ کنند. ما را بس.

  دیگه حالا با مردم عراق، افغانستان، کوبا، ویتنام، و غیره چه کرده ا‌ند به ما ربطی‌ نداره.

 48. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۵

  آقای مقامی
  با سلام
  ما در یک جهان به هم پیوسته زندگی می کنیم . نه می توانیم بگوییم به ما چه و نه می توانیم به آنها بگوییم به شما چه . آنها در ماجرای خانم رکسانا صابری که به اتهام جاسوسی در ایران محاکمه شده است ، بسیج شده اند و از مجاری مختلف به ایران فشار می آورند تا خواسته های و نظرات خود را به ما دیکته کنند. امروز بیش از همیشه سرنوشت ملت ها به هم گره خورده است. در زندان گوانتانامو از همه ملیت ها تحت انواع رفتارهای غیرانسانی قرار داشتند. گذشته از آن چگونه می توانیم نام خود را مسلمان آزاده بگذاریم و نسبت به سرنوشت مردم فلسطین و بلایی که بر سر فلسطینی ها یا همکیشان عراقی یا … می آورند بی تفاوت بمانیم و بگوییم به ما مربوط نیست. دین ما اجازه چنین کاری را به ما نمی دهد. حتی به عنوان یک انسان نیز نمی توانیم از خود بی تفاوتی و بی توجهی نشان بدهیم. بنده با شما هم عقیده نیستم و فکر می کنم که تامل و تدبر بیشتری در این زمینه لازم است.
  موفق باشید

 49. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۹

  جناب آقای سهرابی
  سلام بر شما
  از شما به خاطر ابراز محبت تان تشکر می کنم.
  هرگونه موفقیت و پیشرفتی متعلق به مردم و ثمره رادمردی و ایستادگی و شجاعت خود مردم است و هرگونه ضعف و کاستی و عقب ماندگی متاثر از مسوولان است . امیدواریم بتوانیم نقش مورد انتظار مردم را برای خدمت به اهداف متعالی و آرمانهای بزرگ ملت ایران ایفا کنیم.
  موفق باشید

 50. رئیس جمهور من(یاران عدالت) گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۰۴

  بسمه تعالی

  بدینوسیله به کلیه عدالتمداران و دوستداران دولت عدالت محور بویژه وبلاگنویسان محترم میرساند جمعیت یاران عدالت در نظر دارد کلیه حامیان رئیس جمهور مکتبی را بزودی با سامانه ای موسوم به اتحاد بوسیله ی قرار دادن بنر های حمایتی وهمچنین دعوت از دیگر نهاد های حمایتی اعم از (لینک باکس ها ،سایت هاو…) بسیج نموده. لذا از شما عزیزان درخواست می کند با قرار دادن کد بنر ها و یا لوگوها و اطلاع به ما از طریق پست اول وب اصلی که لینک آن در انتهای صفحه است وب خود را در لیست وبلاگ و وب سایتهای حمایت کننده ثبت نمائید.و همچنین ما را در ارائه آمار دقیق وب های حامی رئیس جمهور یاری نمائید.

  سایه مقام معظم رهبری مستدام باد

  به امید پیروزی در انتخابات دهم

  مدیریت وب رئیس جمهور من

  (یاران عدالت)
  http://presidentahmadinejad.blogfa.com/page/hamayat.aspx

 51. sanayenews گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۳۷

  http://www.sanayenews.com/content/view/15308/1/

 52. سیمین گفت :

  اردیبهشت ۲م, ۱۳۸۸ در ۲۳:۱۶

  با سلام خدمت مشاور محترم رئیس جمهور اسلامی ایران
  من بعنوان یک کارمند دولت که دولت باید از کارمندانش حمایت بکند ، اما متاسفانه در سازمان ها واداره جات دولتی هرگونه بی عدالتی صورت می گیرد ، کارمند دولتی که از قشر متوسط کشور باید زندگی خودرا بگذراند ، چرا که در سال اصلاح الگوی مصرف هستیم بیشتر سازمان ها در سال جدید با تعدیل نیرو مواجه شده اند ، به نظر شما تعدیل نیروها باعث خیلی از مشکلات و فشار به قشر آسیب پذیر در جامعه نمی شود؟
  شما و آقای احمدی نژاد که از دلسوزان مردم هستید ، مشکلاتی مانند فساد اخلاقی ، روی آوردن به مواد مخدر ؛ بالارفتن سن ازدواج و در پی ان بهم ریختن کانون خانواده و زیاد شدن طلاق در کشور ؛ به نظر شما این عادلانه است که نیمی از سازمان ها هنوز افراد بازنشسته کار می کنند و هر سال بازنشستگی آنان تمدید می شود در صورتی که ما کشوری داریم از جوانان آماده به کار و باهوش ؛ عادلانه هست که یک فرد که دارای مدرک پایین در سطح دیپلم می باشد دارای کار خوب درصورتی که جوانان که دارای مدرک لیسانس به بالا هستند بیکار ویا مجبور به کاری که به رشته تحصیلی آنان مربوط نمی شود کار کنند ؟
  درجامعه اسلامی ما که حرف خدا و پیغمبری و اسم آنان برزبان ما شیعیان و خدمتگزاران این جامعه می باشد در سازمانهایی که برای دولت است این جور بی مهری ها صورت گیرد .
  شما که بعنوان مشاور محترم رئیس جمهور هستید این مطلب را حتما به رئیس جمهورکشورمان در میان گذاشته و مانند مشکلات گذشته که پیگیری شد این مشکل پیگیری وحل شود .

  از توجه وعنایت شما متشکرم
  کارمند خدمتگزار دولت جمهوری اسلامی ایران

 53. محمد گفت :

  اردیبهشت ۳م, ۱۳۸۸ در ۰۰:۴۵

  با سلام – جناب اقای جوانفکر محمد هستم و در ۱۷ فروردین پیامی و در خواستی برای شما داده ام اما هنوز جوابی نداده اید و در خواست من هم کنکاش و رسیدگی به وضعیت بد و غیر قابل وصف در شبکه خبری برنا بوده که ظاهرا یا نمی توانید و یا جرات ندارید و یا … چرا رسیدگی نمی کنید و چرا نمی توانید از غفرانی و صالحی باز خواست کنید خدا می داند؟

 54. ر-م گفت :

  اردیبهشت ۳م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۱

  به نام خدا
  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  فکر می کنم سایر دوستان دیگر که وبلاک شما را نگاه می کنند با بنده هم عقیده شده باشند که شما بعد از تحلیل شراط بد آمریکا به نفرین شخص اوباما فوت شدی به نظر بنده اگر شما در وبلاک تان بخشی به نام نظرات آزاد در هر زمینه ای برای بیندگان قرار دهید مشکا فوق الذکر حل خواهد شد.
  موفق باشید

 55. سولدوز گفت :

  اردیبهشت ۵م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۵

  همه شما شنیده اید که دشمنان ومخالفان رئیس جمهور مکتبی برای تخریب وی به هر حیله و شیوه نامردانه ای متوسل شده اند آخرین آنهاخبر تشکیل ستاد ویژه برای تهیه وانتشار پیامک برعلیه رئیس جمهور است…. .ما نیز برای مقابله با این جریان و در پاسخ به این نامردی از دوستانمان میخواهیم که هر پیامکی که در دفاع! دفاع! از رئیس جمهور مکتبی دارید برایمان از قسمت نظرات این خبر ارسال کنیدتاما نیز به نوبه خود ودر حد بضاعت انها را منتشر کنیم.
  http://suldoz.ir/post-956.aspx
  اینهم نظرسنجی انتخاباتی هست
  http://suldoz.ir/post-615.aspx
  این آدرس یک لینک باکس دیگه طرفدار افکار احمدی نژاده
  http://suldoz.mihanblog.com

 56. پارسا گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۵۷

  آقای دکتر
  سلام

  با یاد داشتی به نام ” سرانجام سد ، طغیان است” بروز هستم ، اظهار نظر حضرتعالی موجب امتنان خواهد بود.
  لینک مستقیم: http://www.myu.ir/post-229.aspx

  در ضمن در باب ماجرای سرقت طرح بزرگترین نقاشی که محضر حضرتعالی به اعتراض عرض کرده بودم و به لطف شما برای آقای دکتر صفار هرندی ارسال شد ، متاسفانه از سوی ارشاد خبری نشد و بنده همچنان اقدام از سوی دیوان عدالت را معلق نگه داشته ام.

  ارادتمند
  حسینی پارسا

 57. فرشید / تقدیم به خوانندگان وبلاگ شاهد گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۲۵

  سلام جناب جوانفکر
  خدا قوت:

  http://www.irpetro.com/newsdetail-4088-fa.html

 58. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۴۰

  جناب آقای پارسا
  با سلام
  بنده به وظیفه ام عمل کردم و شما هم اگر ضرورت می بینید به تکلیف خودتان عمل کنید. دیوان عدالت یک مرجع قضایی برای اعاده حق است و شما هم باید به حق تان برسید.
  موفق باشید

 59. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۴

  با سلام
  بخش کامنت ها را می توانید محل آزاد برای بیان نظرات درنظر بگیرید. نظراتی که در آن به دیگران توهین و اسائه ادب نمی شود و افراد حریم نگه می دارند. ضمنا بنده هم هنوز فوت نشده ام و فعلا باید تحمل کنید.
  موفق باشید

 60. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۶م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۴۸

  آقا محمد
  با سلام
  رسیدگی به وضعیت خبرگزاری برنا در حیطه وظایف بنده نیست. برای این منظور باید از معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل خبرگزاری ج. ا بخواهید تا به نظر شما توجه کنند.
  موفق باشید

 61. ر-م گفت :

  اردیبهشت ۷م, ۱۳۸۸ در ۰۷:۲۲

  به نام خدا
  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  از جواب تان به کامنت خودم احساس می کنم برداشت منفی کردید در صورتی که منظورم از نفرین اوباما و فوت شدن شما یک شوخی دوستانه بوده و بیشتر بخاطر تاخیر طولانی در ارائه مطلب جدید بوده و اصلا قصد اسائه ادب به شما در کار نبوده اگر مجددا مطلب حقیر را مطالعه فرمایید ….
  دوستان و همراهان واقعی دکتر احمدی نژاد عزیز را دوست خود می دانم و خود را خادم هر کس که در این وادی گام بر دارد
  موفق باشید.

 62. محمدطبرستانی راد گفت :

  اردیبهشت ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۱۶

  سلام استاد معظم
  تاکی دولت نهم باید هزینه آقای مشایی را بدهد آیا کسی نیست در این دولت جلوی ایشان را بگیرد
  امروز وقتی داشتم سایت های خبری نگاهی می کردم مصاحبه شما رو با خبرگزاری ایرنا خواندم در مورد واگذاری سازمان حج به آقای مشایی(اگر دانشگاه معارف یا فلسفه می خواند سروش پیش او لنگ میانداخت)آقای جوانفکر آیا شما اطلاع دارید این تغییرات با مخالفت حضرت آقا انجام شد برای من سوال است استاد اگر کسی بع غیر از آقای مشایی سکاندار آن سازمان بود بنده و امثال بنده ناراحت نمی شدیم ولی جای تاسف دارد شخصی سکاندارآن سازمان مربوطه می باشدکه بعضی از حرفهای ایشان
  مخالف دیدگاه قرآن و دین اسلام می باشد نمونه(این که بقیه را از دایره خارج کنیم درست نیست ما در ارایه پیام به دنیا که صف بندی نمی کنیم. آیا برای پیامبر ما بین یهودیت و مسیحیت تفاوت بود؟ در مقام ابلاغ پیام انسانی، مرز نمی شناسیم مومن یا کافر نمی شناسیم. این که پیرو کدام فرقه است نمی شناسیم)این حرف ایشان مخالفت جدی با دیدگاه قرآن دارد .اقای جوانفکر نباید هیچ وقت به خاطر خوش امدن بعضی ها از چیزی تعریف کرد من نمی توانم درک کنم اینجا آقای مشایی ……………………………….
  بگذریم
  دلم برای ریس جمهور تنها و غریبم می سوزد
  خداحافظ

 63. علی گفت :

  اردیبهشت ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۲۴

  با عرض سلام
  جناب آقای دکتر ، با توجه به اینکه آقای هاشمی ثمره استعفا دادند تا در ستاد آقای دکتر احمدی نژاد فعالیت داشته باشند ، چگونه می شود با ایشان ارتباط برقرار کرد ؟ بنده تمامی ستاد ها ی مرکزی آقایان کاندیدا را می دانم الا آنکه باید بدانم منظورم همان ستاد مرکزی آقای دکتر احمدی نژاد است . خوشحال می شم تا راهنمایی در این خصوص داشته باشید . با تشکر .

 64. صنایع نیوز گفت :

  اردیبهشت ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۰۴

  http://www.entekhabatpress.com
  ائتلاف رسانه های حامی دکتر احمدی نژاد

 65. ناصرهمت افزا گفت :

  اردیبهشت ۷م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۴۴

  به نام نیک انتخابگر یکتا
  جناب آقای جوانفکر
  سلام
  باتشکراززحمات شما ورئیس جمهورگرامی ،امیدوارم که همیشه موفق وپیروزباشید
  من به عنوان نماینده شرکتهای مسافرتی خراسان شمالی ازشما تقاضادارم که درمورد ادغام سازمان حج درسازمان میراث فرهنگی تمام تلاش خودرادرحد ممکن ،درجهت قطعی شدن این کارانجام دهید زیرا این کار نه تنها ضرری ندارد بلکه باعث بهترشدن خدمات وبالا رفتن کیفیت این سفرهای معنوی خواهدشدوشرکتهای زیارتی رامجبوربه تلاش درجهت بهبودخدمات خودخواهدکرد.
  ضمنا بنده ارادت خاصی نسبت به شمادارم زیرا اولین بار شمارادرهتل دره الاصیل درمکه دیدم که فروتنی وعدم غرور شما بسیار من را تحت تاثیرقرارداد. درآن زمان من جز عوامل پذیرایی هتل بودم که ازطرف سازمان حج اعزام شده بودم .
  ….پیروزباشیدوسربلند……

 66. یک هموطن گفت :

  اردیبهشت ۸م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۱۳

  سلام بر آقای دکتر جوانفکر عزیز
  راستش من فکر می‌کنم بعضی از افراطی‌گری‌ها و تندروی‌های سالهای اخیر، حتی بر افکار سازنده‌ی چهره‌های منطقی و عقلانی دولت ما نیز تاثیر گذاشته است. برخی از همکاران شما طوری از اصلاح‌طلبان صحبت می‌کنند که متاسفانه همانطور هم در مورد رژیم صهیونیستی و دولتهای متخاصم سخن می‌گویند.
  در حالی که چند دولت عربی مشخص، کمر به مصادره‌ی تمامیت ارضی ما بسته‌اند و هر لحظه و هر ثانیه با پشتیبانی بی چون و چرای رژیم جعلی اسراییل، ما را به زبانهای مختلف تهدید می‌کنند، ما همه‌ی انتقادات و توهینهای خود را نثار افرادی می‌کنیم که هرچند ممکن است لغزشهایی داشته باشند، اما نهایتاً از همین مردم، همین آب و خاک، همین انقلاب و همین دین هستند. همه‌ی ما به سوی یک قبله نماز می‌خوانیم، یک پروردگار و یک پیامبر و یک گروه از معصومین را به عنوان امام تقدیس می‌کنیم، اما دشمن اصلی را از یاد برده‌ایم و به جان همدیگر می‌افتیم…
  حقیقتاً بین شما و خدای خودتان، بفرمایید که مسامحه و سازشکاری ما با کدامیک بیشتر است؟ با اصلاح‌طلبان (که حداقل می‌توانیم بگوییم سردمدارشان، هشت سال رییس جمهور همین کشور بوده و حکم تحلیفش را از رهبر و پیشوای همین انقلاب دریافت کرده) یا با دولتهای اجیرشده‌ی عربی؟

 67. کاوه گفت :

  اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۸۸ در ۰۸:۳۶

  “ما در یک جهان به هم پیوسته زندگی می کنیم . نه می توانیم بگوییم به ما چه و نه می توانیم به آنها بگوییم به شما چه . آنها در ماجرای خانم رکسانا صابری که به اتهام جاسوسی در ایران محاکمه شده است ، بسیج شده اند و از مجاری مختلف به ایران فشار می آورند تا خواسته های و نظرات خود را به ما دیکته کنند. امروز بیش از همیشه سرنوشت ملت ها به هم گره خورده است. در زندان گوانتانامو از همه ملیت ها تحت انواع رفتارهای غیرانسانی قرار داشتند. گذشته از آن چگونه می توانیم نام خود را مسلمان آزاده بگذاریم و نسبت به سرنوشت مردم فلسطین و بلایی که بر سر فلسطینی ها یا همکیشان عراقی یا … می آورند بی تفاوت بمانیم و بگوییم به ما مربوط نیست. دین ما اجازه چنین کاری را به ما نمی دهد. حتی به عنوان یک انسان نیز نمی توانیم از خود بی تفاوتی و بی توجهی نشان بدهیم. بنده با شما هم عقیده نیستم و فکر می کنم که تامل و تدبر بیشتری در این زمینه لازم است.”

  شما یک زن خبرنگار ایرانی رو با کسی که هم رزم بن لادن و دیگر تروریست ها بوده یکی می دانید؟ دفاع از خبرنگاری که به جاسوسی متهم کردنش را در مقابل دفاع از تروریست ها می دانید؟ این منطق شماست؟

 68. ندا گفت :

  اردیبهشت ۱۲م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۳۸

  با عرض سلام خدمت برادر بزرگوار
  هنوز از بیان فرمایشات مقام عظمای ولایت در زمینه اینکه انتخابات همیشه به سالم ترین شکل ممکنه برگزار شده است و بوده است مواردی که حتی نتیجه انتخابات به ضرر دولت حاکم بوده است چند روزی سپری نشده است که شیخ اصلاحات که در حال حاضر مامن افرادی معلوم الحال شده است در عریضه نامه ای که امروز در اعتمادملی به چاپ رسانده بازهم خواسته برای خودش رای جمع کند و جالب آنکه برخلاف نظر مقام معظم رهبری بازهم انتخابات دوره قبل را ناسالم اعلام کرده است!!!
  امیدوارم مدعی العموم سریعا برعلیه ایشان اقامه دعوا نمایند و جریده هتاک اعتماد ملی نیز بلافاصله توقیف گردد.

 69. zamani گفت :

  اردیبهشت ۱۳م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۲۷

  ba salam
  site aghaye javanfekr dar site giganews moarefi shod.
  mamnonam

 70. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۱:۴۰

  جناب قای زمانی
  با سلام و ارادت
  از لطف شما در معرفی وبلاگ بنده تشکر می کنم.
  همیشه عزیز و سربلند باشید

 71. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۰۸

  سرکار خانم ندا
  سلام بر شما
  ملاحظه می فرمایید که دوستان به اصطلاح اصولگرا و به اصطلاح اصلاح طلب برای تسخیر کرسی قدرت ، چه ها که نمی کنند ، چه ها که بر زبان نمی رانند و چه تهمت ها که نمی زنند. آنها توسل به هر روش و منشی را برای به زیر کشیدن آقای احمدی نژاد از مسند ریاست جمهوری برای خود مباح می دانند. به راستی وقتی از بیرون به این صحنه نگاه می کنیم ، چیزی جز غفلت و جهل و بی خبری از قادر متعال مشاهده نمی کنیم. عزت بخش اصلی اوست و همه از او غافل.
  موفق باشید

 72. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۲۳

  با سلام
  آن خانم به جرم جاسوسی برای آمریکا محکوم شده و امروز مورد حمایت همه جانبه آمریکا و اروپا قرار گرفته است . بنده ایشان را با همرزم بن لادن مقایسه نکردم وتعجب می کنم که شما از کجا به این نتیجه رسیدید! اعتراض بنده به رفتارهای غیرانسانی آمریکا با زندانیان گوانتاناموست وشکنجه مسلمانان در زندان ابوغریب و.. است . آیا این سووال برای شما مطرح نیست که دولت آمریکا چگونه ممکن است با این پرونده سیاه حقوق بشری که از خود برجای گذاشته ، اینک برای خانم صابری دلسوزی کند! به راستی برای شما مهم نیست که از خودتان بپرسید چگونه ممکن است دولت آمریکا چشمان خود را بر روی جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم و بی دفاع غزه ببندد و در اینجا برای دفاع از خانم صابری سینه چاک کند! البته دهها سووال دیگر هم مطرح است که باید من و شما از خودمان بپرسیم و جوابش را خودمان پیدا کنیم تا از سوء تفاهم و برداشت اشتباه خارج شویم.
  موفق باشید

 73. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۳۲

  هموطن عزیز
  با سلام
  امروز هیچ دشمن خارجی توان تهدید جمهوری اسلامی و ملت ایران را ندارد. نگران اظهارات از سر استیصال برخی از افراد نباشید. در کنار هم قرار دادن بحث اصلاح طلبان با ادعاهای بی ارزش برخی از اعراب ، شیوه مناسبی برای نادیده گرفتن سهم افرادی که به نام اصلاح طلبی ، باعث عقب ماندگی کشور و از دست رفتن فرصت های طلایی برای پیشرفت کشور شدند ، نیست. ضمن آنکه معتقدم همه افراد را نباید با یک چوب راند و هیچکس حق ندارد راه بازگشت و اصلاح را به روی دیگران ببندد. البته این نکته نیز از یادمان نرود که امروز همه ما و در وهله اول خودمان بیش از دیگران ، نیازمند هدایتیم .
  موفق باشید

 74. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۵

  آقای همت افزا
  با سلام و احترام
  از ابراز محبت شما ، خاضعانه تشکر می کنم. قطعا بنده شایسته تعاریفی که کرده اید نیستم و خود را نیازمند تذکر و ارشاد مستمر می دانم.
  ادغام بر اساس مصوبه شورای عالی اداری دنبال می شد اما نظر رهبر فرزانه انقلاب برای ما حجت است و ایشان هرچه بگویند ، برای دولت فصل الخطاب است. همه سرمایه ما ولایت فقیه است و ما شانی جز خدمتگزاری مردم و تبیعت از رهبر عزیز انقلاب برای خود قائل نیستیم.
  موفق باشید

 75. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۴۶

  علی آقا
  با سلام
  از اینکه نمی توانم در ارتباط با انتخابات کمکی بکنم ، پوزش می خواهم . تلاش کنید از مجاری دیگر این همکاری را سرو سامان بدهید.
  عزیز و سربلند باشید

 76. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۳

  آقای طبرستانی
  با سلام
  بعضی وقتها دایه دلسوزتر از مادر شدن ، موجب عصبانیت های بی دلیل می شود. اگر دکتر احمدی نژاد را دوست دارید و به او اعتماد کرده اید ، اجازه دهید تا کارها طبق روال قانونی خود پیش برود. مطمئن باشید که دولت احمدی نژاد برخلاف قانون و شرع و نظر رهبری کاری را انجام نخواهد داد. حرف آقای مشایی که در داخل پرانتز آورده اید درست است . پیامبر عزیز اسلام ، همه بشریت را به اسلام دعوت کرد. خطاب او به همه انسانها بود. این سخن آقای مشایی کجایش با قران کریم مخالف است؟
  موفق باشید

 77. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۲:۵۸

  آقا رضا
  با سلام و احترام
  بنده از سخن شما دلگیر نشدم. از ابراز لطف شما هم صمیمانه تشکر می کنم. امیدوارم نام بنده نیز جزو همراهان واقعی دکتر احمدی نژاد ثبت شود ، هرچند که مطمئن هستم ، او فرسنگها از امثال من جلوتر است. همه مردم و عزیزانی مانند شما که دل در گرو این آب و خاک پاک دارید و برای پیشرفت و آبادانی کشور و عزت و عظمت ملت ایران دل می سوزانید و تلاش می کنید ، همراه واقعی احمدی نژاد محسوب می شوید.
  موفق باشید

 78. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۰۳

  سرکار خانم سیمین
  با سلام
  حق با شما
  در این موضوع که ترکیب نیمی از سازمانها شامل افراد بازنشسته باشد، تردید کنید. حتما درست نیست . اما هرجه که باشد خلاف قانون است . بدون اجازه هیات دولت نمی توان افراد بازنشسته را به کار گرفت . به هر حال حتی یک مورد هم باشد بی عدالتی است و باید با آن مبارزه کرد.
  موفق باشید

 79. ر-م گفت :

  اردیبهشت ۱۴م, ۱۳۸۸ در ۱۹:۵۱

  جناب آقای جوانفکرو همه بازدید کننده گان محترم
  با سلام و عرض ادب
  روز گذشته وقتی اوج جسارت و هتاکی را متاسفانه نه زبان دول استکباری بلکه از زبان شخصی که لباس پیامبری را بر تن دارد نسبت به دکتر احمدی نژاد عزیز دیدم بر خود لرزیدم و گفتم پناه بر خدا اگر آدم نمیرد واقعا چه چیز ها که نبیند و ناگاه بیاد حرف آن پیر سفر کرده افتادم که فکر اینجا را هم کرده بود و آورده بود (ملاک عملکرد زمان حال افراد است )
  عرض بنده به این روحانی اینست که آوردی اقتصاددانی به شما گفته که زمانه را خفقان درست کردن و وقتی شما هستید که جسارت حرف زدن دارید برادر عزیز چرااینقدر زود هندوانه ای که اون شخص زیر بغلتان گذاشته ، شما را وهم بر داشته چرا اینقدر ساده لوحی متاسفانه دل حضرت امام را نیز شیخ ساده لوحی به بدترین شکل به درد آورده بود.
  آورده بودی شورای نگهبان دکتر احمدی نژاد را بواسطه عدم ولایت پذیزی رد صلاحیت کند .پناه بر خدا ، این غم دوری از قدرت و ثروت چه ها که نمی کنه . نخیر برادر عزیز از کیسه ولایت خرج نکنید جان کلام را بگویم با آمدن احمدی نژاد بود که گل های لبخند بر جان و دل رهبر فرزانه طراوت گل محمدی یافته و برعکس ، غم حسرت بر چهره آنها که تشنه قدرت و ثروت بودن نشسته است . انشاءالله با انتخاب مجددا دکتر این طراوت استمرار یابد و احمدی نژاد ثمره دور اول عملکرد دولتش را خود بچیند .ای کسانی که خود را بخواب زده اید ، رهبر فرزانه در دوران سیاه شماها خون به دل بود و اینکه انسان به خواب رفته را می شود بیدار کرد ولی کسی که خود را بخواب زده را محال است . امیدوارم به خواب زدن تان ابدی شود و هر گز بیدار نشوید.
  با تشکر

 80. sanayenews گفت :

  اردیبهشت ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۰۳:۰۵

  `پایگاه خبری ستاد حمایت مردمی دکتراحمدی نژاد درمازندران راه اندازی شد
  http://www.ilyar.org

 81. با احمدی نژاد(سایت حامیان دکتر محمود احمدی نژاد در استان کرمانشاه) گفت :

  اردیبهشت ۲۰م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۱۴

  با سلام
  بدین وسیله افتتاح پایگاه خبری حامیان دکتر محمود احمدی نژاد در استان کرمانشاه را به اطلاع شما عزیزان می رسانیم
  آدرس: http://www.baahmadinejad.com

 82. تابش نیوز گفت :

  اردیبهشت ۲۳م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۵۴

  http://tabeshnews.ir/modules/news/article.php?storyid=211

 83. فرشید گفت :

  اردیبهشت ۲۴م, ۱۳۸۸ در ۰۹:۱۷

  سلام

  و به امید پیروزی قاطع و دشمن خُردکن دکتر احمدی نژاد در انتخابات دهم:

  http://www.irpetro.com/newsdetail-4487-fa.html

 84. فاطمه گفت :

  اردیبهشت ۲۵م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۰۱

  باسلام وعرض ارادت
  لطفا” محبت نمائید و جهت رونق بیشتر فضای انتخابات به آدرس ما هم مراجعه نمائید . باتشکر
  http://www.daavat.ir

 85. آیدین گفت :

  اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۴۶

  بسمه تعالی،
  با سلام و خسته نباشید،

  جناب آقای جوانفکر،

  آیا آقای احمدی نژاد برنامۀ مناظرۀ تلویزنی با سایر نامزدان ریاست جمهوری را دارند؟ به نقل از برخی سایتهای اینترنتی آقای احمدی نژاد و آقای کروبی برای چنین مناظره ای ابراز آمادگی کردند. اگر چنین است آیا تاریخی مشخص شده؟

  با تشکر و آرزوی پیروزی آقای احمدی نژاد

 86. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  اردیبهشت ۲۷م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۰۰

  آقای آیدین
  با سلام
  آقای احمدی نژاد برای مناظره با نامزدهای انتخابات ریاست جمهور البته پس از تایید شورای نگهبان اعلام آمادگی کرده است. آقای موسوی از این مناظره طفره رفته ولی آقای کروبی ظاهرا موافقت کرده است. این مناظره تکلیف خیلی ها را به فضل الهی روشن خواهد کرد.
  موفق باشید

 87. sanayenews گفت :

  اردیبهشت ۲۹م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۴۶

  از: حسین افضلی ابرقویی
  به: info@sanayenews.com
  عنوان: شبکه خبری تحلیلی صنایع نیوز: تقاضای رسیدگی به مشکل اینجانب
  سرآمدها: نمایش همهٔ سرآمدها
  This is an enquiry e-mail via http://www.sanayenews.com from:
  حسین افضلی ابرقویی

  باسلام برمحمدوال محمد(ص) آقای احمدی نجات سلام علیکم من جوانی هستم۲۲ساله اهل وساکن ابرکوه ازتوابع استان یزد خانواده من دروضعیت نابسامانی بسرمیبرند بدرم معلم بازنشسته است بااین وجودبرای گذران امورزندگی خانواده مجبورشده به شیرازرفته ومشغول به کارشود مادرم ناراحتی قلبی دارد که به علت مشکلات مالی مداوای ایشان برایمان مقدورنیست خواهردم بختی دارم که برایمان مقدورنیست جهیزیه اش راتهیه کنیم خانمان نیز اجره ایست از شما رئیس جمهوروبنده مخلص خداتفاضادارم تا به بنده حقیروامی بدهیدتابتوانم خانواده ام رادرمخارج خانواده یاری رسانم آدرس: یزد_ابرکوه_خیابان سعدی_کوچه صبا_منزل مجید افضلی_مستاجرعباسقلی افضلی
  حذف | پاسخ | پاسخ به همه | ارجاع | تغییر مسیر | نمایش سلسله | فهرست سیاه | فهرست سفید | سرچشمه پیغام | حفظ با نام | چاپ

 88. sanayenews گفت :

  اردیبهشت ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۰۲:۵۲

  http://www.sanayenews.com/content/view/16189/1/

 89. ندا گفت :

  اردیبهشت ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۳۴

  با سلام خدمت برادر بزرگوار
  مطلبی را از شما در سایت خبرآنلاین http://khabaronline.ir/news-8771.aspx
  خواندم میخواستم صحت و سقم آن را از خودتان بپرسم چون میدانم که نظر شما همواره تامین نظر مراجع تقلید هم هست.
  لطفا اظهار نظر فرمائید.
  با تشکر و دعای توفیق

 90. رضا گفت :

  اردیبهشت ۳۰م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۱۰

  جناب جوانفکر مطالعه کنید:

  http://shia-online.ir/article.asp?id=5629&cat=1

 91. sanayenews گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۲۰

  http://www.sanayenews.com/content/view/16272/1/

 92. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۲۲

  آقا رضا
  با سلام
  مطلب بی اساس سایت جهان نیوز که در شیعه آنلاین منتشر شد ، آنقدر رسوا و مفتضح بود که ناچار شدند بر اثر فشار کاربران ، اصل خبر جعلی را از سایتشان حذف کنند.
  موفق باشید

 93. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۱م, ۱۳۸۸ در ۱۷:۲۹

  سرکار خانم ندا
  سلام بر شما
  بنده هیچوقت به خودم جرات جسارت به مراجع را نمی دهم . اگر فرصت کردید در سایت نواندیش در سوال آخر قسمت چهارم پاسخ کاملتری را در این زمینه ارائه کرده ام. سایت شیعه آنلاین هم این مطلب دروغ را منعکس کرده بود که در پی اعتراض کاربران ناگزیز از حذف آن شده است.
  به هر حال آنچه بنده عرض کردم این بود که مراجع محترم تقلید برای همه ما عزیز و والامقام هستند و به جهت تنوع و اختلاف نظرات مراجع محترم در مسائل مختلف ، امکان عمل به نظر آنان از طرف دولت وجود ندارد.
  اگر جناب عالی توضیحی در مورد این نظر دارید ، استفاده خواهم کرد.
  موفق باشید

 94. ندا گفت :

  خرداد ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۳:۱۵

  با سلام خدمت برادر بزرگوار
  ضمن عرض تشکر بابت توضیحی که ارائه فرمودید و از آنجائیکه نظر بنده را نیز جویا شدید خدمتتان عارضم که این حقیر در مقامی نیستم که بخواهم در این زمینه اعلام نظری داشته باشم لیکن چون جنابعالی جویای نظرم شدید جسارتا اعلام میدارم بهتر بود این طور می فرمودید که با توجه به تفاوت دیدگاه های مراجع محترم عظام در زمینه های گوناگون طبیعتا نمیشود در یک زمینه واحد به نظر تمامی علما عمل نمود اما چون حرمت شرعی تمامی مراجع واجب است اگر در زمینه ای آن اتفاقی که مطلوب نظر مراجع عظام است-به عنوان مثال: درخواست برکناری آقای مشائی-اتفاق نمی افتد به این دلایل است و مراجع را قانع میکردید نه آنکه دولت محترم این مساله را مسکوت بگذارد تا خدای ناکرده این مقوله مورد سو استفاده دشمنان دولت قرار گیرد.هنوز قضیه ورود تماشاگران زن به استادیوم های ورزشی در یادم هست که ابتدا ریاست محترم جمهوری دستور آزادی این مساله را صادر فرمودند اما بعد از اعلام نظر مراجع که با مخالفتشان همراه بود این مساله به گرته فراموشی سپرده شد این مساله را برای این یادآور شده که دولت مورد احترامم همیشه نظر مراجع را رعایت کرده است الا همین مورد که ایکاش این مورد را هم انجام میداد. به هرحال الله اعلم.
  با تشکر و آرزوی دعای توفیق.

 95. سیما گفت :

  خرداد ۲م, ۱۳۸۸ در ۱۵:۰۸

  با سلام
  برادر محترم خبری خواندم نگران کننده لطفا به دوستانتان در وزارت ارشاد منعکس فرمائید با تشکر
  http://tir84.ir/WebForms/Fa/News/NewsInfo.aspx?ID=1401

 96. اتحادیه وبلاگ نویسان حامی عدالت گفت :

  خرداد ۳م, ۱۳۸۸ در ۱۰:۰۳

  دعوت نامه

  اولین گردهمایی وبلاگ نویسان حامی عدالت

  از: اتحادیه وبلاگ نویسان حامی عدالت
  به: شما وبلاگ نویس گرامی
  موضوع: نشست وبلاگ نویسان

  باسلام
  ازشما وبلاگ نویس گرامی جهت برنامه های هماهنگی و ارائه طرح هایتان دعوت به عمل می آید.

  برای همدلی بیشتر،برای هماهنگی بیشتر، برای اتحاد بهتر جهت حمایت ازرئیس جمهور محبوب آقای احمدی نژاد در روز چهارشنبه مورخ ۶/۳/۸۸ گردهم می آییم. به نمایندگی ازما می توانید دوستان وبلاگ نویس خودراجهت شرکت دراین همایش دوستانه دعوت کنید.منتظر تک تک شما دوستان عزیز هستیم. لطفا آمادگی خود را جهت حضور از طریق ایمیل به آدرس hamian88@yahoo.com اعلام و یا درهمین وبلاگ کامنت بگذارید. لطف کنید حتما شماره تلفنی هم در اختیار ما قرار بدهیدو درصورت امکان این دعوت نامه را به صورت یک پست دروبلاگتان بگذارید.

  http://www.adalatmehvari.blogfa.com
  http://www.adalatmehvari.persianblog.ir

  مکان گردهمایی: تهران – مفتح جنوبی -پایین ترازخیابان سمیه کوچه نیک پلاک ۶.چهارشنبه ساعت ۱۶ الی ۱۸

  جهت شرکت در مسابقه بزرگ رئیس جمهور دهم به سایت
  www. monajem88.com

 97. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۳م, ۱۳۸۸ در ۱۶:۵۳

  خواهر گرامی سرکار خانم ندا
  سلام بر شما
  از توضیحاتی که فرموده اید، استفاده کردم .
  متشکرم.
  درسایت نواندیش در قسمت چهارم و در آخرین سووال به این مساله پاسخ کاملتری داده شده است اما رسانه ها ، اغلب به این نکته توجه ندارند که پاسخ چیست بلکه بیشتر دوست دارند یک مطلب شبهه ناک و مساله ساز را به جامعه منتقل کنند. در آن قسمت تاکید کرده ام که “تبعیت از تصمیم و نظر مراجع محترم تقلید (به دلیل تنوع و اختلاف نظرات) برای هیچ دولتی امکان پذیر نیست و این امر نباید به منزله بی احترامی به مراجع عزیز که سرمایه های بی بدیلی برای کشور محسوب می شوند ، تلقی گردد.” ملاحظه فرمودید که این قسمت از صحبت های بنده اصلا انعکاس نیافته است.
  در مورد مساله ورزشگاهها هم ، نظر و حکم رهبر فرزانه انقلاب ملاک عمل قرار گرفت. مراجع محترم تقلید از جایگاه رفیعی برخوردارندو به نظر می رسد کسانی که پای برخی از مراجع محترم را به سطح نازلی از مباحث اجرایی می کشانند، دلسوز مرجعیت شیعه و جایگاه رفیع مراجع عزیز نیستند.
  به هر حال از اهتمام شما به موضوع سپاسگزارم.
  سعادت و عزت روز افزون شما را از خداوند منان مسالت می کنم.
  موفق باشید
  جوانفکر

 98. ر-م گفت :

  خرداد ۳م, ۱۳۸۸ در ۱۸:۵۷

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  حالا که جناب موسوی در نطق سیما دم از حمایت از کارگر زده باید عنوان کنم که برادر عزیز چطور در حالی که اکثریت کار خانه دارنی که در یک حرکت مافیایی چندین ماه است دست به اخراج کارگران زدن تا دولت دکتر احمدی نژاد را از چشم کارگر و خانواده اش بی اندازند با شدت تمام از شما خمایت می کنند شما چگونه می خواهید از کارگر خمایت کنید یعنی شما نمک کار خانه داران را می خورید و بعد نمکدان می شکنید .جناب جوانفکر چندین ماه پیش اخراج مافیاگونه کارگران را گوش زد کرده بودم متاسفانه این حرکت عملیاتی شده با این حال ما مامور به تکلیف هستیم نتیجه هر چه باشد پیروزی با آنهایی است که در عمل به کار ها رضایت حضرت دوست را کسب کرده باشند.
  موفق باشید

 99. رضا گفت :

  خرداد ۱۵م, ۱۳۸۸ در ۲۲:۰۵

  با سلام وضمن عرض تبریک به شما وتمامی همکاران دکتر
  مناظره دکتر حرف دل تمام ما زیر دستان بود که ده ها سال در دلمان گره خورده بود !!!دست مریضاد!!! تبارک الله!!!
  احسنتم!!!
  چون گشت زمین ز جور گردون چونین خفه و خموش و آوند!!!
  بنواخت ز خشم برفلک مشت آن مشت تویی تو ای “”دکتر””
  تومشت درشت روزگاری از گردش دهه ها پس افکنده!!!!
  ای مشت زمین بر آسمان شو بر وی بنواز ضربتی چند!!!!
  زنده باد دکتر!!!
  پاینده باد!!!
  شو منفجر ای دل زمانه وان آتش خود نهفته مپسند!!!
  خامش منشین سخن همی گوی افسرده مباش خوش همی خند!!!
  گرآتش دل نهفته داری سوزد وطنت به جانت سوگند!!!
  جناب آقای جوانفکر عزیز دلم -نور چشم
  سلام ویژه مرا به دکتر برسان
  برای فردا برای دکتر دعا میکنم امیدوارم بار دیگر سربلند و سر افرازمان گردانید!!!
  منتظریم امید ما تویی تو ای دکتر احمدی نژاد!!!

 100. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  خرداد ۱۶م, ۱۳۸۸ در ۱۴:۵۶

  آقا رضا
  با سلام
  از ابراز لطف شما تشکر می کنم.
  موفق باشید

RSS نظرات این نوشته

ارسال نظر