أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ

تاریخ سی دو ساله انقلاب اسلامی، معرف رویدادهای پند آموز بسیاری است. گردآوری و ثبت و ضبط این حوادث ، خدمتی موثر و تعیین کننده به ایران اسلامی برای درس گرفتن نسلهای امروز و فردای کشور وعبور موفق از تهدیدها و خطرات بالقوه ای است که هر از گاهی بالفعل می شوند و با وجود آنکه هزینه های ناخواسته ای را تحمیل می کنند اما به نوبه خود سبب می شوند تا برگهای زرین بیشتری به کتاب قطور وپربار تاریخ این سرزمین وتجارب ارزشمند ملت عزیز وسربلند ایران اضافه گردد.
با جرات می توان ادعا کرد که زمین گیر شدن شماری از مدیران ارشد و عناصر سیاسی کشور و ثبت مهر مردودی در کارنامه عملکردی آنان در سال ۱۳۸۸، از مهمترین حوادث عبرت انگیز سالهای پس از انقلاب بوده است. آنها کسانی هستند که در طول سالیان مدید از حمایت بزرگوارانه رهبر فرزانه انقلاب برخوردار بودند، به مقام و منصب رسیدند ، از رفاه و امکانات مادی برخوردار شدند و اگرچه در زمره سران فتنه قرار نگرفتند اما در بزنگاهی که ولی امر ندای «این عمار» سر داد، به مخفی گاهها خزیدند، زبانهایشان را به کام گرفتند و سکوت کردن و منتظر نتیجه رویدادها ماندن را بر ورود به عرصه ای که لازمه آن به مخاطره انداختن اندوخته های گذشته بود، ترجیح دادند.
کسانی که با ادعای ولایتمداری و تعهد به دفاع از نظام اسلامی و آرمانهای انقلاب، مورد اقبال مردم قرار گرفتند، سالها در مدیریت کشور جا خوش کردند، در انبان خویش منزلت و اعتبار دنیایی اندوختند، ایران عزیز را برای تحصیل فرزندانشان ناچیز شمردند و …
دسته دیگر ، کسانی هستند که از جنس کاروان عقب ماندگان و درگل فرو رفتگان نیستند. آنها جلوداری می کنند، در هر صحنه ای، سینه چاک می دهند، خود را مصداق حق و باطل ، میزان سنج ولایت پذیری و مدافعان راستین انقلاب می خوانند. آنها به خویش می نازند و به دیگران می تازند.
این منطق منسوخ که «هرکه با ما نیست ، بر ماست» مقدمه کار آنهاست. معیار «با ما بودن» در تکرار همان چیزی است که آنها می گویند و اگر متفاوت از آنها، گفتی و اندیشیدی ، «برما» می شوی و اینجاست که تو را نشان می کنند و همه فریادها را بر سر تو فرود می آورند. فرقی نمی کند که تو کی هستی ، هرکه می خواهی باش. حتی اگر در «این عمار» مولا، عین عمار باشی باز هم فرقی نمی کند. عین عمار که نه، حتی خود عمار باشی! بازهم نه حتی خود مولا باشی! چه فرقی می کند که کیستی ، مهم آن است که به گونه ای دیگر و متفاوت از ما سخن می رانی، راه را آنگونه که ما می گوییم نمی روی، با اندیشه و بینش و تحلیل ما همساز نیستی، روی دست ما بلند می شوی، نوآوری می کنی، حرفهای تازه می زنی ، آدرس ایران را برای دورماندگان از وطن می فرستی، شورآفرینی می کنی، به عمق تاریخ ، علم و فرهنگ ، نقب می زنی تا راههای ناپیموده را به دیگران نشان دهی ، از هنر و زیبایی روایت می کنی، نه فقط به حفظ و تلاوت آیات الهی ، بلکه به تفسیر آنها می پردازی، وارد عرصه هایی می شوی که منحصر به عده ای خاص است ، معلوم است که به آنها برمی خورد و تو را برنمی تابند، تکفیرت می کنند، مهر انحراف بر پیشانی ات می زنند ، توهین و هتاکی را بر تو واجب می شمارند و تو حاضر نمی شوی از حق آزادی ات برای سخن گفتن دست بکشی . به تو می گویند ساکت باش و زبانت را به کام بگیر و تو این کار را نه بی عدالتی در حق خود بلکه ظلم به انسانیت می شماری و حاضری بهایش را هم بپردازی! تو را فتنه گر و نفوذی دشمن می نامند و بر همین اساس به خود حق می دهند همه دشنام ها را نثارت کنند.
با این همه ، یکی هست که تو را خوب می شناسد ، نه فقط می شناسد بلکه به تو ایمان و علاقه دارد. او تو را مانند یک چشمه زلال و یک آیینه شفاف می داند و معتقد است که تو همانی هستی که نشان می دهی ، یک ذره غش در وجودت دیده نمی شود زلال زلال. او در عین حال برای برخی ها که تو را نمی شناسند و بی محابا به رویت چنگ می کشند، عمیقا متاسف است.
من هم تو را می شناسم. تو را از آن هنگام که فضای زندگی را در مرکز ام القراء اسلامی ، به محیطی با نشاط و برخوردار از نشانه های دینی تبدیل کردی می شناسم.
آنگاه که ولی زمان تو را خطاب قرار داد، خود را سربازی کوچک خواندی و بر تبعیت کامل از ولی امر تصریح کردی و آنگاه که ایشان حضورت را در یکی از مسوولیت ها به مصلحت ندید، بازهم خود را سرباز نظام ولایی خواندی و در تبعیت از نظر مولا درنگ نکردی. آری تو در عین بی ادعایی و درهنگامه امتحان ، پایبندترین فرد به راه روشن ولایت نشان دادی. بسیاری از داعیه داران ولایتمداری اصلا وارد حوزه امتحانات نشدند. برخی از آنها از کاروان سالار انقلاب، آنقدر فاصله گرفتند که دیگر به چشم نمی آیند و برخی دیگر او را پشت سر گذاشتند و خود را نه فقط بی نیاز از ولی بلکه خویش را متولی و سرامد دیگران می دانند.
برخی ها آستین همت بالا زده اند که تو نباشی، اما تو هستی و خواهی بود. تو یکی از خیل منتظرانی.
أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ

۷۸ نظر »

 1. عماد آبشناس گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۲۸

  با سلام
  جالب بود.
  از عوام توقعی نیست اما از خواص توقعات زیاد است. خواص هم به دو گروه تقسیم می شوند. خواصی که دانسته پابه عرصه می گذارند و آنهایی که ندانسته کاری را انجام می دهند. آنهایی که ندانسته کاری را انجام می دهند و علیرغم درک اشتباهات خود سریعا اشتباه خود را اصلاح نمی کنند در واقع لیاقت خواص بودن را ندارند. اما خواصی که دانسته کاری را انجام می دهند خیلی خطرناک هستند چون عملکرد آنها منجر به مصیبت های بی پایان می گردد.
  داعیه داری ولایت یعنی تبعیت بی چون و چرا از ولایت هر آنکه از این خط به هر دلیلی انعطاف نشان دهد ثابت کرده که اصل ولایت را قبول ندارد. اگر اصل ولایت را قبول نداشته باشد پس اصل نظام را قبول ندارد پس می شود نتیجه گرفت که معاند نظام می باشد.

 2. محمد علی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۳

  انشاالله که با آقای مشایی در روز قیامت محشور بشین

 3. محمد علی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۸

  چرا فقط اونایی که ازت تعریف می کنن رو تایید می کنی شما؟
  پس مخالفین چی؟
  متاسف شدم
  اخر عمری توی بد مهلکه ای افتادی
  خدا کنه کردان دیگری نشوی

 4. محمدرضا میرحسینی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۲۲

  واقعا چقدر تلاش کردی که مشخص نباشه درباره کی صحبت می کنی. واقعا خسته نباشی. برو استراحت کن. الاهی به معبودت برسی. به کسی که به او “ایمان” داری.
  احساس من در مورد تو و امثالت “تنفر” نیست. “ترحم” است. ای کاش درکی از میزان بدبختی خودت داشتی.

 5. مهرداد مهری گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۵۶

  با آقای مشائی محشور شوید انشاالله
  به هر حال این گونه تملق گویی بیشتر از افکار و اهدافتان پرده بر می دارد
  موید باشید

 6. حسام الدین گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۲

  گیرم این بنده خدا همونجوری باشه که شما گفتید، پاک و زلال زلال، چرا حرف های شائبه دار میزنه که به مصلحت نظام نیست، اگر می گویی سرباز آقاست، باید بدانی که سرباز در همه حیطه ها مطیع فرمانده است. یک سرباز جان بر کف و فدایی پا رو جای پای ارشد می گذارد نه در جهت مخالفت با او، دیدم که اقا ایشان رو چگونه از انحرافی که در کمین ایشون بود و به مصلحت نظام هم نبود دور کردند، با این همه من نمیدونم شخص شخیصی چون شما خودش را به خواب زده است یا واقعا بصیرتش ته کشیده است!!!

 7. رضا گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۶:۵۱

  خدا هم ظالم(به معنای اعم آن) را لعنت کند و هم تاییذ کننده آن را …
  اللهم اصلح کل فاسد من امورالمسلمین

 8. رضا گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۰۳

  این حرفا چیه می زنید؟خدای نکرده یکی متوجه منظور نوشته نشه فکر میکنه که دارید با مولا درد دل می کنید.از خدا بترسید آقا!

 9. سینا گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۱۳

  شما خوب مداحی میکنی
  میتونی از هیچی یک حماسه بسازی، از هیچ کس یک مراد

 10. یه نفر (رییس جمهور ایرانیان) گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۴

  بنده از مخالفان اقتدارگرایانی هستم که سعی در سرکوب نظرات و دیدگاههای افرادی دارند که تعهدشان به نظام و انقلاب مشخص است…
  متاسفانه عده ای که مدعی بصیرت می باشند از آن طرف بام می افتند و حتی از رهبری جلو می زنند و نظراتی را که اندکی (فقط اندکی) با نظراتشان زاویه دارد سرکوب می نمایند…و غافل از این هستند که بستن صداها و سرکوب نظرات و دیدگاهها روزی منجر به ایجاد و بروز فتنه و ریزش گسترده نیروها خواهد شد…
  البته افرادی را که سونیت دارند را باید از افرادی که حسن نیت دارند و از روی دلسوزی برخی نظرات را مطرح میکنند باید تمیز داده شوند…
  در یکی از محافل که صحبت میکردم با اشاره به این نکته که ایجاد یکصدایی در کشور منجر به بروز فتنه خواهد شد دوستان و حاضرین از من پرسیدند “منظور شما از ایجاد سرکوب دولت و در راس آن رییس جمهور است؟”
  پاسخ این است که رییس جمهور و نزدیکان وی نیز خود قربانی این اقتدارگرایی این عده هستند نه عامل آن…

  راه اصلی برای تاثیر گذاری بر افکار و ایجاد فضای آزاد برای ابراز عقاید آن است که نظرات مستدل و در محافلی بیان شود که اندک ظرفیت شنیدن آنها در آن باشد و اگر نه دچار سرکوب و زدن برچسبهای ضدانقلاب خواهیم شد…
  البته این فرایند نیاز به مدت زمان و افزایش اگاهی عمومی و ایجاد حسن ظن دارد…

  و …در یک کلام:
  ما خود را فدای حقیقت می کنیم نه آنکه حقیقت را فدای خود کنیم…

  نویسنده “رییس جمهور ایرانیان”

 11. علی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۶

  با سلام خدمت جناب آقای جوانفکر میخواستم مطلبی را با شما در میان بگذارم و ان این است که من نه تنها شما را یک مرد مجاهد در این عرصه ظلم و ظالم دوستی میدانم بلکه شما را تنها کسی می دانم که در این راه سخت و سنگین قدم گذاشته ای تا معنی واقعی عدالت رسانه ای را بر کام این ملت بنشانی و بگویید که رسانه بر رسالتی که روی دوش دارد اگر عمل کند دنیا متوجه خواهد شد که عده ای مزدور چگونه راه حقیقت را بر یک ملت بزرگ غبار آلود کرده اند تا این ملت مسیر خود را که مسیر عشق و محبت و عدالت وجوان مردی است انتخاب کنند پس درود بر شما و بر رهروان راه حقیقت که چه زیبا زبان تمام مظلومان عرصه فرهنگ و علم و انصاف شدید و از تازیانه ی این اقتدار گرایان ظالمدوست نترسیدید درود خدا بر تو باد

 12. امیررضا ال حبیب گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۰

  سلام
  می دونی که شما رو خیلی دوست دارم..و نظراتتون برام با ارزشه. با مطلب فتنه گر بعدی کیست؟؟؟هاشمی…لاریجانی یا مشایی در خدمتم و منتظر حضور حضرتعالی..
  دعا کن شهید شیم.
  یا زهرا(س)[گل][گل][گل]

 13. عبدالعلی ریحانی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۳

  روزهای ابتدای دولت نهم خیلی از دوستان کیهانی ما علت علاقه دکتر احمدی نژاد به شما را نمی دانستند و در برخی از محافل شبه حزب الهی از نزدیکی شما به رییس جمهور ابراز نگرانی و ناراحتی می کردند آنها فکر می کردند مشاور مطبوعاتی رییس جمهور باید مثل بعضی از رسانه های موجود فریاد بزند یا بقیه را به ضد انقلاب بودن متهم کند همه اش به دیدار علما برود و در هر جمله اش کلمه ولایت را تکرار کند و اگر وقت داشت با پنجره و فارس مصاحبه کند و در هنگامه فتنه ی سال قبل قیافه حق به جانب بگیرد و دو طرف را به تقوا دعوت کند و خود را طرفدار نقد درون گفتمانی بخواند خلاصه حسابی اصولگرا باشد ….اما حکمت علاقه رییس جمهور به شما در این روز ها می توان فهمید و به شما به خاطر قلم زلال و قلب پر شجاعتتان تبریک می گویم در این راه استوار و سرافراز باشید .

 14. أنا عمار گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۴۲

  واقعا برات متاسفم
  مگه مقام ریاست خبرگزاری چقدر مهم است که دینت را می فروشی تا ورق نخوری؟
  اظهارات جناب گلپور برایت بس نبود؟
  احمق دانستن مراجع بس نیست؟
  مکتب ایرانی بس نیست؟
  بازدید از نمایشگاه هدیه تهرانی و لیلا اوتادی بس نیست؟
  و…..
  بس نیست؟
  خدا وکیلی شرف آدم هایی مثل لنکرانی و صفار به تو می چربد

 15. این عمار گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۵۳

  باسلام
  یادمه اون روزی که بهتون گفتم توکابینه مشایی برای دولت بعد هستیدیا نه؟،غضبناک شدیدوبنده رومتهم به توهین به شعورملت و…کردید،اماامروزمیبینیم که اشتباه نکردم،چراکه سنگ تمام شمابرای کسی که کارهایش بوی گندقدرت طلبی میدهدوپول بیت المال رافدای جاه طلبی خود میکند از جنس تمنابرای ماندن در قدرت است،حقیقت آنست که مطلب شمابرای آقای حاشیه هاآنهم بلافاصله بعد از خداحافظی(!)با ۱۴مشاوروهمچنین سریال عزل ونصب های بودار این روزهای دولت،اندکی بوی (ببخشید)پاچه خواری میدهد! آقای جوانفکر!خیرخواهانه عرض میکنم،آخرت خودرا به دنیای دیگران ندهید که:” أَلَیسَ الصُّبْحُ بِقَرِیب”
  دیر یا زود گند فعالیت های پشت پرده آقایان(البته در اتاق شیشه ای!)در می آید(هرچند که تاکنون بسیاری ازآن ها افشا شده است!)و رو سیاهیش میماند برای زغال! پس تا دیر نشده برای اعلام برائت از خوارج جدید بجنبید!
  دوست عزیز،آقای جوانفکر! یادمان باشد که :ان الله بما تعملون محیط
  و من الله توفیق

 16. محمد گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۵۸

  (این منطق منسوخ که «هرکه با ما نیست ، بر ماست»-مهم آن است که به گونه ای دیگر و متفاوت از ما سخن می رانی، راه را آنگونه که ما می گوییم نمی روی، با اندیشه و بینش و تحلیل ما همساز نیستی،)
  آیا جناب جوانفکر عبارات زیبای فوق یا به عبارتی این حق را برای مخالفان خود وسایر دگراندیشان نیز قایلند یا فقط جناب مشایی وهم طیفانشان می توانند به گونه ای دیگر بیاندیشند واندیشه هایشان را به زبان آورند؟
  استدعای اکید دارم جناب جوانفکر پاسخ دهند.

 17. حسین گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۴۳

  گریه ام گرفت و تحت تأثیر قرار گرفتم و دیدم نسبت به مشایی عوض شد!
  عججججججججججججججججججججججب پاچه خواری بودی شما آقای جوانفکر و ما نمیدونستیم
  چیه
  یا قدرت طلب هستی و با این پاچه خواری میخواین خدایی ناکرده موقعیتت از دست نره و عزل نشی
  یا اینکه واسه انتخابات دور بعد آقای مشایی بهت قول هایی داده
  و یا اینکه مخواد بهت پست و مقام بده که پیشوازش رفتی
  خلاصه ما پاچه خوار دیده بودیم ولی نه این مدلی
  از اونجایی که خیلی چیزهای دکتر به شهید رجایی رفته این مدل اعتماد ایشون به دیگران هم به شهید رجایی رفته
  چون شهید رجایی هم اعتماد زیادی به کشمیری داشت که عاقبت اون اتفاق افتاد
  در ضمن بنده قبلا یکی از مخاطبین پروپاقرص ایرنا بودم ولی از زمانی که شما مدیرمسئول ایرنا شدین دیگه خواننده این سایت نیستم چون با اینجور آدم های پاچه خوار و چشم بسته قضاوت کن حال نمیکنم
  ولی دعا میکنم چشم و گوشتون نسبت به اطرافیانتون باز بشه و به سمت واقعیت برین تا ایشالا ما هم ارادت سابقی که به شما داشتیم برگرده
  والسلام

 18. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۴۵

  آقا محمد
  با سلام
  برادر عزیز من و تو مسلمانیم و اسلام می فرماید: فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه.. معنی آن این است که مسلمانان باید حرفهایشان را بزنند و نظراتشان را مطرح کنند و دیگران نیز
  باید این حرفها و نظرات را بشوند و از میان آنها بهترین را انتخاب کنند. اسلام عزیز در سایه آزاد اندیشی و بیان دیدگاههای متفاوت و مباحثه و مناظره است که رشد و اعتلا پیدا می کند. در سایه دعوت
  دیگران به سکوت و حرف نزدن و ممانعت از بیان دیدگاهها و نظرات مخالف نمی توان راه پیشرفت و گسترش دین خدا را هموار کرد. البته باید هوشیار و مراقب بود که با تمسک به این مهم ، توطئه گران و
  بداندیشان ، جامعه اسلامی را دچار تشویش و آشفتگی نکنند.
  عزیز و سربلند باشید

 19. l گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۲

  با تشکر فراوان از جناب جوانفکر به خاطر پاسخ سریع وصریح
  آیه ی شریفه، برای قول وگفته ،قید قایل نشده است مشکل اساسی ما همین جاست که برای هر رفتار وکرداری استثنائ قایل میشویم نه برادر قول احسن از هرکه باشد احسن است چه در جناح ما باشد چه در جناح مخالف واز آن مهمتر فعل وعمل صالح ودرست پسندیده است چه از مسلمان چه از غیر مسلمان وبالعکس دروغ ودزدی وفساد عملی نکوهیده است چه از ارودوگاه ما باشد چه رقیب
  بنده از نظر جناحی در اردوگاه آقای مشایی نمی گنجم ولی شدیدا به ارا ونظرات مترقی ایشان باور دارم درضمن اینکه فرموده اید :البته باید هوشیار بود که ……..جای تامل دارد چرا که وقتی منطق وبحث ومفاهمه جایگزین تکفیر وتوهین ومقابله فیزیکی گردد جای هیچ نگرانی نیست زیرا در مقام مباحثه :دلایل قوی بایدومعنوی / نه رگ های گردن به حجت قوی – با تشکر مجدد پاینده باشید

 20. جوان ایرانی گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۲

  برادر عزیز سلام ؛

  این مطلب را اگر چه می دانم مخالفش هستید ولی همانطور که خودتان به قرآن مجید استنادفرموده اید که : فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه .. لطفآ آنرا برای روشن شدن اذهان چاپ نمایید .
  - آقای متکی بدلیل مخالفتهایی که با موازی کاریهای دفتر ریاست جمهوری و اقای مشایی در امور خارجه داشتند، برکنار شدند.
  - آقای بذرپاش که یک شبه مدیر عامل سایپا و سازمان ملی جوانان شده بودند ، باز هم یک شبه هم بدلیل انتقاد به آقای مشایی حذف شدند.
  …. به ما اجازه می دهید که در ذهنمان خطور کند که جنابعالی برای تثبیت جایگاه فعلی و آتی خود اینچنین از آقای مشایی تعریف و تمجید می نمایید که هیچ نیازی به آن نیست چرا که :
  - ایشان خود سخنور هستند و از پس انتقادات خود بر می آیند.
  - الحمد لله پستهای فراوارنی دارند و نگران جایگاه و … ایشان نبایستی بود.
  - از اقوام آقای احمدی نژاد هستند (پد عروس آقای احمدی نژاد) و ایشان ارادت خاصی به آقای مشایی دارند .
  …. برادر عزیز این انقلاب حاصل خون هزاران شهید جوان معصوم هست که برای آزادی و اعتلای ایران عزیز جانشان را فدا نمو ده اند . بسیاری از جوانان با فکر و توانمند نیز همین الان توانایی خیلی از کارها را دارند مگر مملکت ما دچار قحط ارجال شده که اینهمه پست به آقای مشایی می دهند (نگویید که بابت آن پول نمی گیرند ، چرا که وجود ایشان در پستهای متعدد هزینه فرصتهای سوخته را بر کشور اعمال می نماید) چرا بایستی در چنین نظامی که داعیه عدالت خواهی و اسلام ناب محمدی را دارد شاهد این مسایل باشیم بهتر نیست بجای پرداختن به امور مهمتر دست از چاپلوسی افرادی مثل آقای مشایی بردارید و وقت و انرژی خود را امانتی از طرف مردم به جنابعالی برای خدمت است به امور مهمتر اختصاص دهید .؟. خداوند ما را به راه راست هدایت نماید . والسلام علی من اتبع الهدی .

 21. احمدرضا گفت :

  دی ۱۸م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۰

  برادر جوانفکر
  بسیار برایتان متاسف شدم
  نمی دانم چه بگویم

 22. عباس گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۱۲

  ۱٫ ایشان در تبعیت از نظر مولا درنگ نکرد؟! یک نگاهی به تاریخ فرمان رهبر فرزانه‌ی انقلاب و تاریخ کناره‌گیری آقای مشایی بیندازید.
  ۲٫ مگر هرکس قرآن خواند، حق دارد آن را تفسیر هم کند؟ منظورتان از آن عده‌ای که به آنها بر می‌خورد کیست؟ آیا مراجع بزگواری که به سخنان آقای مشایی اعتراض دارند از اینکه ایشان وارد حوزه‌ی انحصاری آنها شده‌است وی را برنمی‌تابند؟! این چه حرفیست آقای جوانفکر!! یعنی تمام این مراجع بزرگوار العیاذ بالله تابع هوای نفس هستند؟! فآین تذهبون؟
  ۳٫ آقای جوانفکر بی‌عدالتی این است که شخصی به دلیل اینکه در مقام اجرایی فرصت چندباره برای قرار گرفتن در پشت میکروفن پیدا می‌کند از آن برای نشر افکار شخصی خود استفاده کند. آیا سایرین هم این فرصت را دارند که همچون ایشان در هر مراسمی حاضر شوند و افکار شخصی خود را به خورد سایرین دهند و خبرگزاری رسمی دولت هم آنها را بازنشر کند.
  آقای جوانفکر مراقب باشید چرا که: حب الشیء یعمی و یصم.
  ضمناً یک سؤال بسیار مهم دارم: این اصطلاح ولایت که شما و امثال آقای مشایی زیاد آن را به‌کار می‌برید چه نسبتی با ولایت فقیه دارد؟ چرا این مضاف هیچگاه مضافٌ‌الیه ندارد. اگر منظورتان همان ولایت فقیه است چرا آنرا کامل به‌کار نمی‌برید تا از موضع تهمت خارج شوید؟

 23. 125 گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۳۴

  میگم آقای جوان فکر قراره احکام حکومتی و فتاوای غیر حکومتی که برای عمار شما صادر شده به اندازه یک کتاب برسه .
  عجب عمار باحالی دارید شما ولی بدونید آقا لب تر کنه ریشه مشایی و امثال مشایی را میکنیم و بدتر از کروبی و میرحسینشون میکنیم .
  یا علی

 24. سعید گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۴۸

  به جای این اظهار فضل ها و چت کردن ها برو فکر خبرگزاریت باش از اوضاع و احوال کارمندان بدبختت با خبر شو …
  اینقدر جایگاهتو به یه سکوی پرتاب فرض نکن برادر .

 25. یه نفر (رییس جمهور ایرانیان) گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۴۸

  چرا عده ای از نظردهندگان بدون حتی کمترین تامل و انعطافی شما و برخی دیگر را دین فروش می نامند؟
  واقع چرا برخی ها نمی خواهند یک درصد احتمال دهند شاید خودشان اشتباه میکنند…
  آیا آنها معصوم هستند؟
  وبلاگ “رییس جمهور ایرانیان”

 26. صادق از مشهد گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۲:۳۲

  واقعا که !
  اینهمه مراجع درباره حرفهای چرند مشایی موضع گرفتند این است جوابشان؟؟؟ آقای جوانفکر به کجا میروید؟؟؟ میدانستید زیادی یک طرفه نگاه میکنید؟

 27. محمد گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۲۲

  =هرکه می خواهی باش. حتی اگر در «این عمار» مولا، عین عمار باشی باز هم فرقی نمی کند. عین عمار که نه، حتی خود عمار باشی! بازهم نه حتی خود مولا باشی! =

  ببخشید فرموید “خود مولا” وا اسفا، متاسفم به تملق گویی افتادید،
  آقای مشایی همین که باعث +سرخوردگی + طرفداران آقای احمدی نژاد شده کافی نیست
  چرا از پیام امام خامنه ای که برای عزل وبرکناری ایشان داده شد عبرت نمیگیرید
  بخدا ما به احمدی نژاد بدون مشایی رای دادیم
  شما خیانت دارید میکنید به طرفداران دکتر با این تملق گویی هاتون چرا؟ چرا؟ چرا؟
  چرا نمیگذاردی مردم از رای شون لذت ببرند باباجان ما مشایی نمی خوایم چرا نمی فهمید

 28. مهدی گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۸:۳۶

  شما به جای مطلب نوشتن برو سر کارت یه وقت خبر گزاریت …
  در ضمن در صحبت کردن ، خودت باش .. نمی خواد برا جلب توجه ادای دکتر رو در بیاری !!!
  منظورم لحن صحبت کردنه ها …
  در ضمن در پاسخ به ندای ” این عمار ” آقا واقعا نکنه شما ها و مشاییون و … فکر میکنین خیلی در صحنه جولان دادین ؟؟؟؟؟!
  نه جدا” یه همچین حسی داری ؟؟؟!!!!

 29. ناشناس گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۱

  چرا … صبح نزدیک که هیچ … اصلا حالا ظهر است و کاملا خورشید بالا آمده و چهره ها را روشن و مشخص کرده…
  چهره شما را … چهره او را … همه را.
  هرکس که هنوز ذره ای شک دارد احتمالا قدرت درک و تشخیصش ضعیف شده!

 30. پیر فکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۱

  الحمد الله اون ولی امری که میگید بینمون هست و روشن رو از تاریک برامون نشون میده.
  شما بنویس، ما هم میخونیم، و صد البته تصمیم با ماست که چه کسی رو کی، کجا و چه جور انتخاب کنیم. البته نه با معیار خودمون، با دینمون و به کمک همون ولی امر که فرمودید

 31. A.Reza گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۲

  افمن کان علی بینة من ربه کمن زین له سوء عمله؟
  آقای جوانفکر، اگر مشایی عمار است، مصباح عزیز ما کیست؟ نشنیدی امام خامنه ای او و مجموعه اش را برای حوزه قم الگو دانستند؟ ایراداتش به مشایی شما چطور؟ آنها را شنیده ای؟
  مگر هر سخن از نفس برآمده ای می شود تفسیر قرآن؟
  آیا منظور دین از هنر متعالی آنی است که مشایی از کیسه بیت المال به پایش هزینه می کند؟
  یک سوال بسیار ساده: آیا کسی با شانیت عمار می شود با هدیه تهرانی با آن حجاب کذا، در کنار هم بنشینند؟ خواهشا تکدیب نکن.
  اخوی! اگر رهبر فرمان بدهند فرزند ۴ سال و ۳ ماهه ام (که نفسم به نایش بسته است) را سر ببرم، ثانیه ای درنگ نمیکنم، حالا این آقا بعد از یک هفته از دستور رهبری استعفا داده (در حالی که هیچ چاره دیگری نداشته) شده بالاترین ولایت پذیر مملکت؟ این رفیقمان کلا راه را به سمت ترکستان می رود. حال دکتر و امثال شما کی چشمتان به حقایق باز می شود، والله العالم.
  فقط این را بدانید که اگر مولایتان روزی هوس ایستادن در مقابل رهبری به سرش بزند، کاری با او می کنیم صدها بار بدتر از کار علی مرتضی با خوارج نهروان

 32. عباس گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۳:۵۵

  با سلام ، مشایی و مخالفانش من را یاد یوسف و کاهنان معبد می اندازد . یا علی

 33. مصطفی گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۰

  سلام اقای جوانفکر
  بساط توهین و تحقیر و تکفیر این روزها ادمی را یاد کوفه و کربلا می اندازد بنا نیست کسی را شبیه به کسی بگیریم اما ظلم به هرکسی باشد ظلم است و ظاهرا عده ای برای خدا ! یا خداهایشان سخت خوش رقصی میکنند و نوشته منطقی و متین شما را هم با همان ادبیاتی که با مشایی داشتند پاسخ میدهند .ظاهرا رسم این قبیله سنگ زدن است و نمکدان شکنی .این قبیله باید هم فراموش کنند کجا بودند و احمدی نژاد به اذن الهی به کجا رسانده شان. پس عقب نشستن در برابر این قبیله سنگ انداز همان حسرتی را برای ما می اورد که برای کوفیان اورد . جماعت هتاک تمامیت خواه را بهترین پاسخ سلام است و بس.
  خداوند نگهدار هر انکسی که از مظلوم دفاع کند
  قدمتان در صراط مستقیم استوار

 34. محمد مهدی گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۴۲

  سلام چند تا شعار طراحی کردم برای انتخابات تقدیم می کنم:
  درود بر سه مخلص ولایی
  احمدی، جوانفکر، مشایی

  یا علی ی ی ی ….. مشایی ی ی ی

 35. هادی گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۵:۵۲

  سلام

  من آدم بی ادبی نیستم اتفاقن هم خیلی سعی می کنم از ادب در گفتار خارج نشوم
  ولی حضرتعالی کار را به جایی رسانده اید که چاره ای نیست
  آقای محترم که من حتی اکراه دارم اسمتان را ببرم شما و شمار زیادی از نزدیکان کابینه به خاطر حفظ و ارتقا جایگاه به دریوزه گی افتاده اید و رسما دستمال کش اسفندیارد.
  احمدی نژاد بسیجی ما را دزدیده اید
  لعنت خدا بر منافق

 36. hossain گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۴۵

  چه مدحیه سرای قهاری هستید.اون هم برای چه کسی؟ کسی که دم از دوستی با شهروندان صهیونیستی می زد.کسی که مقام معظم رهبری اکیدا توصیه داشتند به دولت که ایشان معاون اول نشود.. با توجه به نسبت فامیلیشون با دکتر احمدی نژاد,رییس دفتر ایشان شدند.و ظاهرا برای نامزدی دوره بعد انتخابات خیلی امیدوارن و به شما هم قول هایی دادند که اینجوری شیفته و مرید ایشون شدید!!

 37. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۳

  آقا مصطفی
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم.
  هتاکی ها و توهین ها و حتی فحاشی هایی که آنها را آنلاین نمی کنم ، برایم قابل پیش بینی بود.
  امیدوارم درک و فهم لازم برای شناخت حق از باطل و راه راست از بیراهه را داشته باشم.
  البته از همه کسانی که به بنده توهین می کنند گذشت می کنم و از خداوند متعال برای همه آنها
  طلب مغفرت و هدایت می کنم. امیدوارم خداوند فرصت جبران اشتباه را به همه ما عطا کند.
  موفق باشید

 38. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۵

  آقا مهدی
  با سلام
  از ابراز لطف شما متشکرم و از اینکه از حمایت ها و محبت های دوستان خوبی مثل شما به خود غره شوم ، به خدا پناه می برم.
  عزیز و سربلند باشید

 39. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۷

  آقا هادی
  با سلام
  از اینکه تلاش کرده اید از ادب خارج نشوید و سپس هرچه خواسته اید توهین کرده اید ، متشکرم.
  هدایت خداوند را برای شما و بیش از آن برای خودم مسالت می کنم.
  موفق باشید

 40. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۵۶

  حسین آقا
  با سلام
  نظر شما محترم است اما بدانید که بنده مدیحه سرا نیستم و شیفته و مرید کسی هم نیستم. از
  هرگونه پست و مسوولیتی رویگردانم و به دنبال بهانه ای می گردم که مسوولیت کنونی را به اهلش
  بسپارم. هیچ پست و مسوولیتی در دولت آینده نیز نخواهم پذیرفت.
  از کسانی که به راحتی به خودشان حق می دهند دیگران را تخریب کنند و هرچه دلشان بخواهد
  نثار این و آن کنند ، بیزاری می جویم.
  اگر فرصت کردید کمی در باره آنچه می نویسید و به دیگران نسبت می دهید، فکر کنید.
  موفق باشید

 41. هادی گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۳

  سلام
  آقای نویسنده با پیام های کوتاه به مقصد نمی رسیم
  من شما را رسما به مناظره دعوت می کنم گرچه بعید می دانم حب به دنیا جای خالی برای قبول حق را در دل شما گذاشته باشد.

 42. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۱۹م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۴۱

  آقای هادی
  با سلام
  شما مثل که متوجه نشده اید در حال انجام مناظره هستید. حرفهایی که زده اید منعکس کننده نظرات شماست.
  اگر نظردیگری هم دارید می توانید بنویسید.
  موفق باشید

 43. مهرداد کرمانی گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۵۲

  سلام
  آقای جوانفکر شما رو به جان کسی که به او ایمان دارید قسم میدم که زمانی برای ملاقات با شخص شما برای بنده هماهنگ کنید
  من آدرس ایمیل براتون گذاشتم و بی صبرانه منتظر ایمیل شما هستم
  فوق العاده علاقه مندم فقط ۵ دقیقه در مورد متن نوشته ی شما با شما گپی بزنم تا اوج انحراف در این جملات رو به خودتون ثابت کنم
  مشایی شخصی است که آقای مکارم (از علمای مورد تأیید شخص حضرت مولا) به او امر به صحبت نکرن کرده است
  آقای جوانفکر خواهش میکنم زمان بدید
  قاعدتا برای کمی گفتگو زمان دارید چون گویا انقدری زمان دارید که در سمت مشاور ریاست جمهوری زمانی جهت تایپ مدح نامه ی حضرت مشایی داشتید

 44. فرشید گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۵۴

  متانت باورنکردنی و تحمل مثال زدنی
  آقای جوانفکر تشکر!

  ایران پترو – فرشید ترکاشوند – به این نظر (!) توجه کنید: “گریه ام گرفت و تحت تأثیر قرار گرفتم و دیدم نسبت به مشایی عوض شد! عججججججججججججججججججججججب پاچه خواری بودی شما آقای جوانفکر و ما نمیدونستیم” / حالا به این نظر توجه کنید: ” یادمه اون روزی که بهتون گفتم تو کابینه مشایی برای دولت بعد هستید یا نه؟، غضبناک شدید و بنده رو متهم به توهین به شعور ملت و…کردید، اما امروزمی بینیم که اشتباه نکردم، چرا که سنگ تمام شما برای کسی که کارهایش بوی گند قدرت طلبی می دهد و پول بیت المال را فدای جاه طلبی خود می کند از جنس تمنا برای ماندن در قدرت است …”

  و حالا به این: “من آدم بی ادبی نیستم اتفاقن هم خیلی سعی می کنم از ادب در گفتار خارج نشوم، ولی حضرتعالی کار را به جایی رسانده اید که چاره ای نیست، آقای محترم که من حتی اکراه دارم اسمتان را ببرم شما و شمار زیادی از نزدیکان کابینه به خاطر حفظ و ارتقا جایگاه به دریوزه گی افتاده اید و رسما دستمال کش اسفند یارید.”

  حالا این : “به جای این اظهار فضل ها و چت کردن ها برو فکر خبرگزاریت باش از اوضاع و احوال کارمندان بدبختت با خبر شو … اینقدر جایگاهتو یه سکوی پرتاب فرض نکن برادر .”

  به گزارش خبرنگار ایران پترو، اظهار نظرهای مشمئز کننده فوق مربوط است به شعبان بی مخ هایی که رفته اند به وبلاگ شخصی آقای علی اکبر جوانفکر سر زده اند و آخرین مطلب وی در وبلاگ اش(شاهد) را با عنوان ” أَلَیْسَ الصُّبْحُ بِقَرِیبٍ ” خوانده اند و سپس نظرهای فاخر (!) خود را نیز زیر آن نوشته اند تا آقای جوانفکر پس از خواندن آنها، هر یک را که اراده می کند برای بازدید کاربران دائمی و غیر دائمی اش منتشر کند.

  این چهار نظر اما اندکی است از خیل زیاد نظرهای هتاکانه و بی ادبانه که به سوی مطلب اخیر آقای جوانفکر گسیل داشته شده است.

  نکته حایز اهمیت در این میان اما، سعه صدر باور نکردنی، تحمل، بردباری، صبوری، مرام، معرفت، صفا و صمیمیتی است مثال زدنی که صاحب وبلاگ شاهد در خصوص تعامل دو سویه با بازدید کنندگان و نظردهندگان وبلاگ خود، به خرج داده است.

  او که هم اینک صاحب دو پست مهم و کلیدی است ( یکی مشاورت رییس جمهوری در امور مطبوعاتی و دیگری مدیرعاملی خبرگزاری ایرنا ) بعد از آنکه انبوه تهمت های گزنده و فحاشی های آزار دهنده را توسط عده ای هتاک و بی ادب به سوی خود روانه می بیند، اینگونه در مقام پاسخگویی، عبای ادب به تن می کند و ردای متانت می پوشد:

  آقا محمد
  با سلام
  برادر عزیز من و تو مسلمانیم و اسلام می فرماید: فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه.. معنی آن این است که مسلمانان باید حرفهایشان را بزنند و نظراتشان را مطرح کنند و دیگران نیز
  باید این حرفها و نظرات را بشوند و از میان آنها بهترین را انتخاب کنند. اسلام عزیز در سایه آزاد اندیشی و بیان دیدگاههای متفاوت و مباحثه و مناظره است که رشد و اعتلا پیدا می کند. در سایه دعوت
  دیگران به سکوت و حرف نزدن و ممانعت از بیان دیدگاهها و نظرات مخالف نمی توان راه پیشرفت و گسترش دین خدا را هموار کرد. البته باید هوشیار و مراقب بود که با تمسک به این مهم ، توطئه گران و
  بداندیشان ، جامعه اسلامی را دچار تشویش و آشفتگی نکنند.

  آقا هادی
  با سلام
  از اینکه تلاش کرده اید از ادب خارج نشوید و سپس هرچه خواسته اید توهین کرده اید ، متشکرم.
  هدایت خداوند را برای شما و بیش از آن برای خودم مسالت می کنم.

  حسین آقا
  با سلام
  نظر شما محترم است اما بدانید که بنده مدیحه سرا نیستم و شیفته و مرید کسی هم نیستم. از
  هرگونه پست و مسوولیتی رویگردانم و به دنبال بهانه ای می گردم که مسوولیت کنونی را به اهلش
  بسپارم. هیچ پست و مسوولیتی در دولت آینده نیز نخواهم پذیرفت.
  از کسانی که به راحتی به خودشان حق می دهند دیگران را تخریب کنند و هرچه دلشان بخواهد
  نثار این و آن کنند ، بیزاری می جویم.
  اگر فرصت کردید کمی در باره آنچه می نویسید و به دیگران نسبت می دهید، فکر کنید.

  آقای هادی
  با سلام
  شما مثل که متوجه نشده اید در حال انجام مناظره هستید. حرفهایی که زده اید منعکس کننده نظرات شماست.
  اگر نظردیگری هم دارید می توانید بنویسید.

 45. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۴۶

  آقای کرمانی
  با سلام
  شما می توانید از همین طریق مطالبتان را برای بنده ارسال کنید. بدیهی است اگر مایل باشید آن را آنلاین نخواهم کرد.
  عزیز و سربلند باشید

 46. رضا گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۱۱:۴۸

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  بنده فراخور فهم و درک خود از آموزه های قرآن مجید آنچه که آقای مشایی در موضوعات مختلف بیان کرده را غیر عادی و بر خلاف آموزه های قرآن مجید نیافتم جدای از آن وقتی دکتر احمدی نژاد عزیز با آن همه هوشمند و ولایت پذیری که تا الان سابقه نداشته ایشان را تایید می کند دیگر نباید لزوما ناراحتی دیگران را که ممکن است ناشی از شناختی تک بعدی و دور باشد را ملاک قرار داد و به تاخت و تاز ایشان پرداخت انشاء الله که تعریف ها و تمجید ها و ایرادات ما بر له و یا علیه از مدار حق و حقیقت خارج نشود
  با احترام رضا

 47. محمدسعید رضوی گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۱۲:۲۱

  عیب شما این است که در پازل اینها(استعلاء طلبان یا اقتدارگرایان اصولگرا) بازی نمی کنید و وقتی به نتیجه ای رسیدید و به آن یقین پیدا کردید بدون تعارف با این و آن و بدون ملاحظه ناراحتی احزاب و باندها و گروهها و آنها که خود را محور حق می دانند، نطر خود را با شجاعت مطرح می کنید و از آن عقب نمی نشینید
  استوار باشید چون کوه و مطمئن باشید کوهها ثابت و پایدار خواهند بود و بادهای گذار-هرچند که به ظاهر قدرتمند باشند-خواهند رفت و به خس و خاشاکها خواهند پیوست!!

 48. محمد وحیدی گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۴۰

  سلام علیکم
  درود برقلب پاک و شجاعتان ! واقعا احمدی نژادی واقعی شما هستید نه کسانی که هر جا می روند دم از احمدی نژادی بودن می زنند ودر کنارش اوراضد ولایی می خوانندو برنزدیک ترین یار او انواع تهمت ها را روا می دارند . این ها همان کسانی هستند که خود را فیلتر ولایت مداری مردم می دانند و سخنان امام خامنه ای در سال ۷۵ رادر مورد موسیقی سانسور و در سایت khamenei.ir از انتشار رسمی آن جلو گیری می کنندتا نکند تاییدی باشد برای صحبت های مهندس مشایی و نیز همان کسانی هستندکه صحبت های امام خامنه ای در مورد ناراحتی ایشان از تخریب دولتمردان در هیئت دولت سانسور می کنند…..واقعادل آدم از این همه مظلومیت احمدی نژاد ویار راستینش مشایی به درد می آید.واقعا از این که مرعوب فضای رسانه ای اقتدارگرایان(شبه حزب اللهی ها و مدعیان ولایت مداری) یعنی سایت های جهان،مشرق، الف،فارس،تابناک و…نیستید خداراشکر!

 49. 110 گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۳۵

  آیت الله امجد:
  آقای بهاءالدینی در سال ۶۵ فرمودند : خیلی ها دارند برای ولایت تلاش می کنند ولی ولایت منحصراً برای سید علی خامنه ای است

  http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=101&catid=45

 50. محمد جواد گفت :

  دی ۲۰م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۴۵

  سلام آقای جوانفکر…بنده با شما در مورد بد اخلاقی رسانه ای موافق هستم… واقعا شورش را در اوردن…در ضمن میدانم که مشایی بهانه است و هدف خود دکتر است . البته آقای مشایی هم گویا بدش نمی آید که…. !و …….. اما شرمنده …فکر میکنم شما به عنوان یک مسئول خبرگزاری و مشاور رئیس جمهور باید وقتتون رو جای دیگری در خدمت به مردم صرف کنید نه اینکه وقت با ارزشتون رو برای مداحی آقای مشایی بذارید! با تشکر…موفق باشید

 51. رضا گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۷

  با سلام و عرض ادب جناب آقای جوانفکر
  رضا هستم از تربت جام
  از مطلب خوب و جالبتون لذت بردم , اونایی که از آقای مشایی انتقاد میکنند و به شما توهین میکنند و خودشونو طرفدار آقای احمدی نژاد میدونند سخت در اشتباهند , پس بصیرتی که مقام معظم رهبری همیشه تاکید دارند کجاست ؟ اگر به خود شخص رئیس جمهور اعتقاد و ایمان دارید پس شک نکنید ایشات کاری را خلاف خیر و صلاح مردم و جامعه نخواهند کرد.
  ان تنصرالله ینصرکم و یثبت اقدامکم
  موفق و پیروز باشید

 52. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۲

  آقا محمد جواد
  با سلام
  از نظری که داده اید متشکرم . آنچه بنده نوشته ام مداحی آقای مشایی نیست و بنده هم اصلا با کار مداحی آشنا نیستم. فکر می کنم اگر در یک روز تعطیل از وقتی که به خودم تعلق دارد و در وبلاگ شخصی ام اظهار نظر کنم، اشکالی به هم نمی زند. وظایف کاری ام را با دقت و وسواس انجام می دهم و از توصیه های شما هم متشکرم.
  موفق باشید

 53. رقیه گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۳۰

  سلام
  متاسفم از اینکه شما این مطلب را نوشتی
  امیدوارم از ترس از دست دادن پستتون نباشه
  چون تقریبا همه دیگه می دونند که هر کسی مخالف آقای مشایی باشه، احتمالا باید با جایگاهش در دولت خداحافظی کنه
  متاسفانه آقای مشایی دقیقا مصداق همین جمله خودتان است: هر که با ما نباشد، بر ماست.
  جناب جوانفکر!
  آیا نباید مسئولین بیشتر مواظب رفتار و گفتار خودشان باشند؟
  آیا بهتر نیست که آقای مشایی سنجیده تر صحبت کند؟
  آیا بهتر نیست که آقای مشایی بجای دو پهلو حرف زدن (البته اگه نگوییم چندپهلو)، صریح تر مواضع خود را بیان کند تا مجبور نباشند بعد از هر سخنرانی یک کتاب توجیهی برای آن سخنرانی منتشر کنند؟
  انتظار ما از دولت عزیز دهم و دولت مردانش این است که سپر بلای رهبری معظم باشند و نه اینکه رهبری سپر آنها شود.
  آقای جوانفکر!
  باور بفرمائید که جناب مشایی با آن قدیسی که در ذهن شماست بسیار فاصله دارد
  ماهم بسیار امیدواریم. صبح نزدیک است

 54. عباس محمدی گفت :

  دی ۲۱م, ۱۳۸۹ در ۲۱:۳۵

  سلام آقای جوانفکر!
  زنده باشید!
  برخی چشم دیدن این نوع سخنان رو ندارن. امیدوارم با روشنگریهای شما و دوستان حقایق برای عامه ی مردم که پشتوانه ی اصلی انقلاب هستن روشن بشه.
  الیس الصبح بقریب؟

 55. علی بمانی گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۲۹

  جناب اقای جوانفکر با سلام تابحال فکر کرده اید که چرا هیچکدام از افرادی از ابتدای راه اندازی وبلاگ شما مطلبی می نوشتند ادامه نداده اند .

 56. علی مرادی از نیشابور گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۱۸:۰۴

  جناب آقای جوانفکر موفق باشید و سربلند راهتان پر رهرو البته شما را کوه وصحرا می شناسد

 57. امیررضا ال حبیب گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۱۰

  سلام
  با مطلب بررســــی وجوه مــــــختلف فتنه ی آخر (ظــــــهور بسیار نزدیک است ) در خدمتیم…هر چند برا مطالب قبلی ما وقت نذاشتینو منو قابل ندونستین…شایدم به خاطر انتقاداتم از دستم ناراحتین…در کل ما مخلصیمو هم چنان دوستون داریم…
  یا زهرا(س)

 58. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۲م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۰۸

  آقای علی بمانی
  با سلام
  ضمن تشکر از کامنتی که گذاشته اید ، چنانچه صلاح دانستید خوشحال می شوم از نظر شما بهره مند شوم.
  موفق باشید

 59. محمد آل حبیب گفت :

  دی ۲۳م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۳۱

  یادم هست مصاحبه ای از استاد پناهیان خواندم که گفته بودند: وجود افرادی مثل مشایی لازم است تا مومنین بهانه گیر و لجوج و بنی اسراییلی خود را نشان دهند و از صف مومنان حقیقی جدا گردند!
  بازار تهمت و دروغ داغ است و دقیقا بحث این چند شبه دوستان شده است که چه کسی جز ریزش ها است و چه کس جز رویش ها،
  ان شاءالله ما جز رویش های این انقلاب جدید باشیم.
  التماس دعا

 60. یه نفر (رییس جمهور ایرانیان) گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۰:۴۳

  آخرین مطالب جذاب رییس جمهور ایرانیان …

  - وِیژه: گزیده ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در مذمت افراطی گری خواص…
  - ویژه: باز هم استفاده از ادبیات سخیف…این بار از شاگرد یک افراطی…(+ فایل صوتی)
  - ویژه: توهم مصلحت = جواز تهمت !؟ (+ فایل صوتی)
  - ویژه: بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد هنر موسیقی…
  - تکرار/ فحاشی تاسف بار این اصولگرانما را فراموش نکنیم…(+ فایل)
  - طنز: عدالتخواهی رو بی خیال…”هلو” رو بچسب!

  و…

  در “رییس جمهور ایرانیان” – حامی وبلاگنویسان ارزشی…

 61. یه نفر (رییس جمهور ایرانیان) گفت :

  دی ۲۴م, ۱۳۸۹ در ۰۱:۰۴

  برادر کاملا درکت میکنم…مسیر سختی در پیش داریم…باید با استدلال افراد رو روشن کرد والا عده ای سریعا سخنان رو تحریف میکنن و عوام هم دنبالشون میرن…

  خوشحال میشم از وبلاگم دیدن کنید و نظر بدید…
  شخصا به شما علاقه زیادی دارم…

 62. عماد آبشناس گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۱۷

  سلام

  این خبر را مطالعه نموده اید؟

  http://www.asriran.com/fa/news/153048/جوانفکر-،-ناکام-از-ایرنا-می-رود-صالحی-مرام،-نورالدینی-و-داوری-کاندیداهای-جانشینی

  امیدوارم صحت نداشته باشد!

 63. محمدرضا میرحسینی گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۴

  آقای جوانفکر واقعیته که می خوای از ایرنا بری؟

 64. saeed گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۲۲:۵۷

  بقیه نظرات رو که نخوندم ولی این که نوشتید:
  “ایران عزیز را برای تحصیل فرزندانشان ناچیز شمردند”
  مثل اینه که:
  سمند عزیر را ناچیز شمرده سوار تویوتا شدند….

 65. حسن گفت :

  دی ۲۶م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۵۱

  با سلام
  بنده از ابتدا با نوع برخورد با نظرات آقای مشائی مخالف بودم
  نه اینکه با نظرات ایشان موافق باشم .خصوصا دوستی با مردم اسرائیل
  ولی برادر عزیز شما که به حق از برخورد ناصواب منتقدین اعلام انزجار کردید.
  لطفا بنا به وظیفه ایمانی به دوست و همکار خود آقای مشائی متذکر گردید که به وظیفه خود که رتق وفتق امور دفتر ریاست جمهوری است اهتمام ورزد و در حوزه های معرفتی و سیاست گزاری که دارای مسئولین مشخص است اجتناب ورزد .
  البته بنده معتقد به این نیستم که ایشان حق اظهار نظر ندارد
  بلکه معتقدم در فضائی که نظرات ایشان غیر مستقیم به کل دولت منتسب میگردد ایشان یا از مناصب دولتی استعفا کند و هر چه میخواهد سخنرانی کند و یا تا مادامی که مسئولیت دولتی دارد از اینگونه اظهار نظرات اجتناب نماید
  به هر حال خیلی از خناسان ابتدا سخنان ایشان را تحریف کرده و سپس نزد علما میبرند و زمینه ایجاد خصومت بین متدینین و دولت را ایجاد می کنند .
  فکر میکنم سخن حق را نیز اگر موجب فتنه شود نباید گفت .چنانکه مولی علی از حق حکومت خود برای زنده ماندن اسلام گذشت.
  گفتنی ها را گفتم
  اگر باز ایشان اظهار فضل نمود و ایجاد بحران شد فقط خناسان مقصر نیستند و ایشان نیز مقصر است
  البته تاکنون نیز سخنان ایشان باعث گردیده که فتنه گران با علم کردن سخنان ایشان از دید مردم دور بمانند . و به فتنه گران تنفس مصنوعی داده میشود
  آیا قبول ندارید اگر ایشان در دولت نبود و یا این سخنان را نمی گفت مبارزه با راس فتنه راحت تر بود
  وایشان سنگ روحانیت و انقلاب را نمیتوانست به سینه بزند و بعد از این همه فتنه گری و نامه بدون سلام نوشتن خود و دستور شورش همسرش و آتش بیاری فرزندانش حالا طلبکار نیز شده
  تو را به خدا کمی بصیر باشید آقای جوانفکر
  الان زمان دلداری به مشائی نیست
  الان باید به ایشان نهیب زد که گزک به دست منافقان ندهد.
  وسلام

 66. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۰۵

  آقای میرحسینی
  باسلام
  بالاخره همه ما یک روزی باید برویم. از ایرنا هم یک روزی خواهم رفت اما راستش خودم هم نمی دانم که آن روز کی فراخواهدرسید
  اما تا وقتی هستم در انجام وظایفم کوتاهی نمی کنم.
  موفق باشید

 67. علی‌اکبر جوانفکر گفت :

  دی ۲۷م, ۱۳۸۹ در ۲۳:۰۷

  آقای آبشناس
  با سلام
  بله این خبر دروغ و بی اساس را خوانده ام .
  سایت عصر ایران یکی از مراکز دروغ ساز و شایعه پرداز ایران است. دلم برایشان
  می سوزد که دیگر آقای متکی نیست که آنها را به سفر خارجی ببرد.
  موفق باشید.

 68. محمدرضا میرحسینی گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۳۰

  آقای جوانفکر
  به داشتن یک “شخصیت مستقل” فکر کن…

 69. امیررضا ال حبیب گفت :

  دی ۲۹م, ۱۳۸۹ در ۲۰:۰۱

  سلام حاجی
  خیلی مخلصیم…
  با مطلب اگر یک سیلی «مرضیه دباغ» را «رهنورد» خورده بود، ادعای رهبری می‌کرد درخدمتیم و منتظر نظر حضرت عالی
  التماس دعا

 70. رضا گفت :

  بهمن ۲م, ۱۳۸۹ در ۰۹:۵۲

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  بیشتر از یک ماه است که استارت واقعی طرح تحول کلید خورده امید آنکه موفقیت نسبی کسب شده تبدیل به یک موفقیت پایدار و بلند مدت برای حکومت اسلامی و شخص دکتر احمدی نژاد عزیر گردد،در این زمینه امید دارم که به چند نکته زیر توجه شود

  جنابعالی ار بین همکاران نزدیک دکتر شاید از همه بیشتر در جریان تلاش بنده برای اجرایی شدن طرح بالف باشید ،متاسفانه این فرصت بزرگ محقق نشد،حتی همین الان که بعضی ها با ذوق زدگی تمام از موفقیت های طرح تحول یاد می کنند بنده افسوس می خورم که کاش بطور کل بجای طرح تحول طرح بالف پیاده می شد ،چرا که می دانستم جناب دکتر احمدی نژاد عزیز آن شهامت لازم را برای اجرا داشت ،جدای از این اگر بخواهم نسبت دستاورد ها و محاسن این دو را باهم مقایسه کنیم می شود اینطور گفت که بالف کت اطو کشید ه خوش قواره ای است بر قامت حکومت اسلامی که طرح تحول در گوشه یکی از جیب هایش آرام گرفته
  با اینحال حالا که طرح تحول استارت خورده ،چند نکته را برای موفقیت پایدار آن متذکر می شوم،امید دارم که با پختگی بیشتر تامل و درنگ و حوصله بخرج دهیم و مثل آن امام جمعه تهران رکود های اقتصادی غرب را عذاب الهی ندانیم و خود را مبرا از آن نشماریم،همه شاهد بودن که خیلی زود دامن ما نیز آلوده آن رکود ها شد ،در این مورد نیز خیلی زود است که از موفقیت و همراهی ملت داد سخن سر داد ،ملت ما نشان داده در بسیاری از مواقع بر خلاف جریان های رایج شنا کرده ،امید وارم دلسوزان واقعی حکومت اسلامی با درایت تمام جریانات مختلف حاکم بر جامعه را رصد کنند ،خیلی زود است که این توهم ایجاد شود که ملت با سخنان دلسوزانه جناب دکتر احمدی نژاد عزیر دارد همراهی می کند ،آقای جوانفکر درست است که آن تورم واقعی و انتظاری اتفاق نیفتاده ولی هنوز هم ملت (طبقه متوسط با حقوق های ثابت) قبض های جدید انرژی را دریافت نکردن در حالی که یارانه های نقدی را خوردن و بقولی برای اولین بار حکومت اسلامی شب یلدای خوبی را رقم زد،در محل کارم با راننده های حمل و نقل سر کار دارم بوضوح ناراحتی های آنان را دارم لمس می کنم ،برای راننده های سواری و خطی نیز هنوز بنزین ۴۰۰ و۷۰۰ شکل عملیاتی نگرفته ،جان کلام اینکه اداره اقتصاد یک روز و دو روز نیست ،امید آنکه با تعقل و درایت بیشتر طرح تحول موفقیت پایداری را حاصل کند .
  با احترام رضا

 71. مصطفی نمازیان گفت :

  بهمن ۳م, ۱۳۸۹ در ۱۴:۴۴

  بنام خدا. با مطلبی تحت عنوان” حمله شدید دیکتاتور خاتمی به مختار ثقفی!!” بروزم. منتظر بازدید و نظردهی شما. یا علی

 72. امیررضا ال حبیب گفت :

  بهمن ۸م, ۱۳۸۹ در ۱۹:۲۰

  سلام حاجی
  خیلی خوب بود…بامطلب خدمت ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت خانواده! به روزم و منتظر نظر حضرتعالی
  یا زهرا(س)

 73. ابراهیم گفت :

  بهمن ۱۰م, ۱۳۸۹ در ۱۳:۰۷

  بنظرم این سبک خوش کامل. درست و انقلابی نویسی است. که ترازوی حق گویی را با دقت و ظرافت. توجه به جنبه های مسائل. فارغ از حب و بغض های بیماری زا. دلسوزانه و از عشق و با زبان حماسه جان کلام را بیان کردید.
  انقلاب اسلامی یک فرمول خاص است. که بر صراط مستقیم همه جنبه های زندگی انسانها تنظیم شده است.
  وقتی این فرمول الهی بر مدار زندگی فردی و اجتماعی شاقول شود. یا مانند روح در کالبد جامعه دمیده شود. همه چیز بر مدار صراط مستقیم الهی تنظیم میشود. و همه پازلها به درستی و پویایی در جای خود قرار میگیرند.
  دردها از زمانی آغاز شده که پس از دفاع مقدس عده ایی کارگزار به عمد و با برنامه این روح . این فرمول. این شاقول را تضعیف کردند و بمرور آرام آرام از سر غفلت و کوتاهی دیگران آن را از عرصه زندگی فردی و اجتماعی بیرون انداختند.
  در این شرایط بیماری و بلاها و خودخواهی ها و خود پسندی ها و همه عوامل مخرب و بیماری زایی را در جان جامعه تزریق و رشد دادن. و امروز ما ملت ایران خیلی جان سخت و خدا خواه و عدالت جو است. که بر مدار حق باقی مانده است .
  اگر نبود تیرک خیمه ولایت عزیز و پاک انقلاب اسلامی . ابلیس ها خیلی پیش از این جان و جامعه مان را فتح کرده بودند.

 74. رضا گفت :

  بهمن ۱۱م, ۱۳۸۹ در ۱۰:۳۵

  جناب آقای جوانفکر
  با سلام و عرض ادب
  صهیونیسم جهانی و دولت های بنده و برده آنها به خیال خود سرمست از این شدن که توانستند جنوب سودان را پشت واژه آزادی و دموکراسی و انتخابات آزاد از جهان اسلام جداکنند و انتظار این را داشتند که پشت دادگاه ترور حریری لبنان را صحنه درگیری کنند که ماهی های بیشتری از قبال سران خود فروخته بیشتر کشور های اسلامی از جهان اسلام صید کنند ،اما غافل از اینکه مکر خداوند بسیار فراتر از آنچه آنها مکر می کنند است ،غافل از اینکه دستاورد های لهو ولعب چند روز دنیا اعمال سنت استداراج خداوند است بر دول کفر،غافل از آنکه خداوند جهان را صحنه ابتلاء و آزمایش همه مخلوقاتش الخصوص اشرف آنها قرار داده،انسان عاقل به فراز های مادی نباید دلخوش باشد چرا که بعد از هر فرازمادی فرودی خواهد بود ،دول صهیو نیستی عالم هنور بطور کامل شیرینی جدای جنوب سودان را زیر زبانشان لمس نکرده بودن که آنطور در لبنان قافیه را به حزب الله باختن و در تونس و الخصوص مصر زمینگیر شدن و به حدی از قافلگیری و مکر خداوند دچار شدن که آب دهن شان را نمی توانند قورت بدهند ،نمی گویم در این حوزه ها کاملا مغلوب شدن و یا می شوند بلکه منظور بنده این است که سنت های خداوند بدون کوچک ترین تعللی برای هر فرد و قوم و کشوری در زمین جاری بوده است و خواهد بود ،امید آنکه مسلمانان با هوشیاری سربلند از ابتلاء و آزمایشات بیرون آیند،یک نمونه از همکار شما جناب دکتر سعید لو بگویم ،هنگام بازی های آسیای چین و بعد از آن سینه اش مالا مال از شور و نشاط ناشی از کسب مدال ها بود و سعی می شد مدیریت ۱۰ ماهه ایشان را باعث آن همه معرفی کنند ،اما قرار نیست این فراز های مادی ادامه داشته باشد لذا در کسب آن مقام فوتبادلی در آسیا شکست سنگینی از آن بابای نپالی!!!! خورد در ادامه می شد با کسب قهرمانی فوتبال آسیا بعد از ۳۴ سال آن فرود را به نوعی فراموش کرد اما خداوند بازی ها دارد در اول یک چیز هایی نشان داد اما به یک باره کاخ توهم را فر ریخت ،این بازی را خداوند برای تک تک انسان ها دارد تا بهشت را به ارزانی ندهد بقول شهید بهشتی بهشت را به بها می دهند نه به بهانه،در همین زمینه در فوتبال جام جهانی امسال نیز همین قاعده فوق الذکر حاکم بود امثال بازیکنانی چون رونالدو و مسی و رونی و…… تیم هایی چون انگلیس و برزیل و آرژانتین و… باخاک یکسان شدن چرا که قرار نیست طناب فرارز ها و دستاورد های مادی دائمی باشد،این قاعده ای است برای همه انسان در همه عصر ها باشد که هوشیار شویم و در این بازی مردود دو عالم نشویم
  با احترام رضا

 75. علی مرادیان گفت :

  بهمن ۱۲م, ۱۳۸۹ در ۱۶:۳۳

  سلام
  صحبتهایی مهم پیرامون اوضاع داشتم :
  ۱٫دولت باید محافظه کارتر و یکدست باشد و بهانه دست کسی ندهد مثلا از مشایی.در قسمت دیگری استفاده شود وجود او باعث گسست جامعه می باشد هرچند آدم خوبیست ولی نمی داند که در عالم سیاست نباید رک حرف بزند و باید بسیار محافظه کارتر باشد ۲ .سایت عصر ایران و مشابه آن نظرات مردمی و اخیار طرف دولت را پخش نمی کند . مثلا خیلی خوشحال بودند از برکناری نادرست بهبهانی . به نظر می رسد دنبال جریانی براندازانه ولی آرام نسبت به دولت هستند . کینه نهفته را در چهره نوشته هایشان می توان دید .
  ۳ . مجلس متاسفانه کمر به تخریب دولت بسته و آقایان خائن به نظام مثل کواکبیان – مطهری – توکلی و عناصر اصلاح طلب با اعمالی منافقانه و آرام آرام در پی زیر زدن دولت مظلوم و سخت کوش هستند .

 76. نویسنده رییس جمهور ایرانیان گفت :

  اسفند ۱۲م, ۱۳۸۹ در ۱۷:۳۴

  درود بر سه خادم ولایی
  احمدی و رحیمی و مشایی

  از رییس جمهور ایرانیان دیدن نمایید…

 77. یه بنده خدا گفت :

  اردیبهشت ۱۱م, ۱۳۹۰ در ۰۶:۲۶

  آقای جوانفکر سلام . خیلی غم تو دلمه . از بی مهری ها و ریاکاری ها . از نامردی ها و بی شعوری ها . امیدوارم یه روزی برسه که دیگه از روی مصلحت هیچ کاری انجام نشه . من به آقای احمدی نژاد ایمان کامل دارم و هرکسی رو که ایشان دست روش بذاره رو هم کامل قبول دارم . از اینکه می بینم یه عده ای چشمشون رو روی حقیقت بستند خیلی می سوزم . ریاست محترم مجلس با همه ی دو رویی هاش و فتنه انگیزیهاش ، نه تو صرفاً جهت اطلاع مضحکه می شه و نه تو روزنامه ها ازش یادی می کنن. حتی آقایون علما هم به به و چه چه اش می کنن. ضمن اینکه این آقا زاده ی تبدیل به آقا شده خیلی حطرناکتر از موسوی نادان و کروبی ابله است . فقط خدا کنه مثل ۸۸ این عده هم رسوا بشن . دیگه از ۱۴۰۰ سال غربت و مصلحت و دم فروبستن خسته شدم . دلم می خواد یه روزی برسه که هر منافقی رو بیارندش تو میدون شهر و به مردم نشونش بدن و از مسوولیت هاش ساقط اش کنن . و فقط آدمهای با اخلاص تو صحنه بمونن

 78. میلاد گفت :

  آبان ۲۹م, ۱۳۹۰ در ۱۱:۰۱

  با سلام
  هرگز نگذاریم فرمایشات آقا سید علی روی زمین بماند
  بخدا همه ما در روز قیامت باید اول از همه به پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و بعدش به امیر المؤمنین علی ابن ابیطالب علیه السلام جواب پس بدیم که چرا و به چه قیمتی دل ذریه زهرای اطهر (سید علی مظلوم) رو به درد آوردیم تا جایی که برای رفتنش از این دنیا دعا کند و چقدر از دست ما ( به حساب مدافعان حریم ولایت و افراد مدعی منتظر قائم روحی و ارواحنا له الفدا ) دلش خون شد که ما یارانش بودیم و دم از حب علی می زدیم با او اینگونه کردیم و وای به حال دشمنانش .
  با علی در بدر بودن شرط نیست ای برادر ! نهروان در پیش روست
  آقای جوانفکر . خدا کند بتونی جواب زهرای مرضیه رو در روز قیامت بدی

RSS نظرات این نوشته · آدرس دنبالک

ارسال نظر